Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: onlykul, exclbr, tafesan Daha Az
3 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı
39.232
Cevap
329
Favori
3.175.568
Tıklama
Giriş
      152 Mesaj
      21 Temmuz 2014 09:52:22
      LG AS-W126B7T0 yoksa Samsung AR12HSSDCWKNSK Klima hangisini alıyım?
      |
      |
      21 Temmuz 2014 10:32:40
      Merhabalar,
      "Klima Tavsiyesi" baslıgını gunlerdir okuyorum, ancak bir sonuca varabilmiş değilim..
      Istanbulda yasıyorum, yazın sadece soğutma amaçlı olarak kullanacagım,
      Salonumuz 30-32 metrekare arası, arakat, guney/guneybatı cephesinde, bina dışında yalıtım mevcut ancak salon fransiz balkon, yaklasık 3metre cam var..

olabilir dediğim iki model var;
      Mitsubishinin Heavy Ind. SRK45ZJP-S1 (15.000 Btu) modeli sanki ucu ucuna yetecekmiş gibi.. (bugun keşif için basvurdum, gelecekler)
      yada bunun yerine Toshiba'nın RAS 18 N3KV (18.000 Btu) olabilir mi..ikisi de inverterli, ikisinin fiyatı da birbirine çok yakın,2900-3000 civarında..

bu iki markadan bir tanesini yada sadece soğutma amaçlı başka önereceğiniz bir marka/model var mıdır,
      evde 5 aylık bebegimiz var ve klimadan gelebilecek hastalıklardan çok korkuyoruz, bu yuzden hijyen açısından da değerlendirmenizi isterim..yardımcı olabilirmisiniz..teşekkürler..

• Yüzbaşı
      290 Mesaj
      21 Temmuz 2014 12:16:33
      merhabalar,

12000'lik klima almak istiyorum seçtiğim modeller nasıldır veya başka marka model tavsiyeleriniz varmıdır yer istanbul oda 20 m2

http://www.iklimsa.com/Urunler/Detay/164/SRK35ZMP-S
      http://www.iklimsa.com/Urunler/Detay/153/ASHG12LLTZ
      21 Temmuz 2014 13:16:04
      quote:

Orijinalden alıntı: blackcurse

arkadaşlar selam, 12000'lik klima en uygun ne alabilirim. Bütçem fazla yok. fiyat performans ürünü var mıdır ne tavsiye edersiniz?
      bu daylux, baxi, blyss gibi markalar nasıldır? tavsiyelerinize ihtiyacım var

hocam size vestel tavsiye ederim. şimdi derler yerli malı düşmanları o klima mı diye. fiyatına göre iyi bence. ben kullanıyorum memnunum. daha iyisi var mıdır elbette vardır ama fiyat değişir. 12'lik inverter klima aldım yaklaşık 40 m2 alanı güzel soğutuyor. olumsuz yanı ben aldığım zaman klima problemli çıktı ve yenisini 15 günde değiştirdiler. şimdi maşallah saat gibi.
      |
      |
      21 Temmuz 2014 15:51:45
      arkadaşlar izmirde oturuyorum evime 12.000 lik bir klima almak istiyorum. bütçem max 2000 TL kiracı olduğum için bu rakamın çokta üstüne çıkmayı düşünmüyorum. Scheneider elektrikte çalışan bir arkadaşım YORK marka klimayı tavsiye etti ben daha önce adını hiç duymamıştım arkadaş söyleyene kadarhttp://www.buroteknik.com/En-Ucuz-York-EHHA12DSACAA%20DC-12000-Btu-inverter-Klima-fiyati_43894.html bu klimayı tavsiye etti. Alırsam memnun kalırmışım. Bende YORK dan önce Beko danhttp://www.beko.com.tr/urun_detay.aspx?urn=7931&kat=706&lang=tr-TR bunu alamaya karar vermiştim. arkadaş york markasını tavsiye edince kafam karıştı. klimadan da çok anlamam sizce bu iki klimadan hangisini almalıyım. yada sizin tavsiye edebileceğiniz max 2000 tl ye başka klimalar varmı ? bu arada klimayı şu an için sadece soğutma amaçlı alıyorum evimde doğalgaz var ilerde belki başka eve geçersem ozaman ısıtma amaçlı kullanabileceğim bir klimada olmalı aynı zamanda.
      YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER ARKADAŞLAR HERKSE KOLAY GELSİN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kasaba_45 -- 21 Temmuz 2014; 15:53:58 >

• Er
      5 Mesaj
      21 Temmuz 2014 17:31:33
      arkadaslar ofisimde sıcaklık sorunu var ve duvar tipi bi klima almak istiyorum. O kadar çok model varki kafam gerçekten karıştı.

ofisim;

Ankaradayım
      60 metre kare
      2 bucuk metre yüksekliğinde
      yalıtım var fakat duvarlardan biri tamamen cam
      kuzey doğu cephe
      para olarak maksimum 3000 tl belirLEDim

yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaB95 -- 21 Temmuz 2014; 17:59:42 >
      |
      |
      21 Temmuz 2014 18:13:29
      quote:

Orijinalden alıntı: kasaba_45

arkadaşlar izmirde oturuyorum evime 12.000 lik bir klima almak istiyorum. bütçem max 2000 TL kiracı olduğum için bu rakamın çokta üstüne çıkmayı düşünmüyorum. Scheneider elektrikte çalışan bir arkadaşım YORK marka klimayı tavsiye etti ben daha önce adını hiç duymamıştım arkadaş söyleyene kadarhttp://www.buroteknik.com/En-Ucuz-York-EHHA12DSACAA%20DC-12000-Btu-inverter-Klima-fiyati_43894.html bu klimayı tavsiye etti. Alırsam memnun kalırmışım. Bende YORK dan önce Beko danhttp://www.beko.com.tr/urun_detay.aspx?urn=7931&kat=706&lang=tr-TR bunu alamaya karar vermiştim. arkadaş york markasını tavsiye edince kafam karıştı. klimadan da çok anlamam sizce bu iki klimadan hangisini almalıyım. yada sizin tavsiye edebileceğiniz max 2000 tl ye başka klimalar varmı ? bu arada klimayı şu an için sadece soğutma amaçlı alıyorum evimde doğalgaz var ilerde belki başka eve geçersem ozaman ısıtma amaçlı kullanabileceğim bir klimada olmalı aynı zamanda.

Kaç m2 için?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Teğmen
      104 Mesaj
      21 Temmuz 2014 18:40:15
      quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: rosta

Ben klima alamadan yaz bitecek :) 1500 tl yi geçmeyen, beni sıkıntıya sokmayacak bir klima önerisi rica etsem. 25 m2 civarı oda için.

Tam kırılma çizgisinde bir bütçedesiniz.Orta sınıflar biraz yukarısında ,tehlikeli maddeler se tam yanınızda.Yani o bütçe ile başınızın ayrımayacağını düşünebileceğiniz hangi markaya uzansanız şansınızı kullanıp kumarı oynayacaksınız..

Bence o bütçeye 500 daha eklerseniz şansınızı ciddi derecede yükseltmiş olursunuz..

Anladım hocam. O zaman bütçemi bir daha kontrol edeyim bari :)
      |
      |

• Yarbay
      3649 Mesaj
      21 Temmuz 2014 20:10:56
      arkadaşlar, istanbulda yaşıyorum. salona klima almak istiyoruz. 24 m2 salon, kiracıyız. güney cepheye bakıyor ve yalıtım var. bütçemiz de düşük maalesef.
      klimalara bakarken aşağı yukarı aşağıdaki modelleri çıkardım. hangisini tavsiye edersiniz?

Daylux Splıt Klima 12000 BTU - 849 TL
      Baymak ELITE 12 CHS 12.000 BTU - 960 TL
      ALTUS ALK 5123 12500 BTU KLİMA - 899 TL
      GREE KLİMA SPLİT GR 11 11000 BTU - 999 TL (24 m2'ye yeter mi bilemedim)

bir de bu fiyatlarda tavsiye edebileceğiniz başka marka varsa önerilerinize açığım. yardımlarınızı rica ederim. teşekkürler şimdiden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackcurse -- 21 Temmuz 2014; 22:30:32 >
      21 Temmuz 2014 20:25:47
      tavsiye istiyorum:

yer bursa, kaba taslak evin planını çizdim. eski bina (30 sene) ve iki tarafında ev var. 2 katlı, 2. kat. tepede çatı yok. gerisini resimde gösterdim. metrekareleri yazılı, pencereler belli vs. sürekli oturulan Oda-1'e belirttiğim kırmızı yere klima koyup kapısını açsam ve Oda-2nin de kapısını açsam, hol ile birlikte ısıtır mı kışın?, verimli olur mu? yoksa Oda-2 ve hole hiç bulaşmayıp kapısını kapatıp Oda-1 den dışarı çıkmasak mı? max 1-2 sene bu evde durulacak.

yüksek fiyat aralığında:
      daikin ftxs42k
      ya da ME sf42ve serisi aynı fiyat aralığında gözüküyor. ısıtmaları max 18bin BTUlarda.

acaba bu aletlerin btuları çok mu gelir yoksa nominal 14 bin BTUlar yeterli mi?

ya da pahalıya bulaşmadan mesela arçelik mirror 125410 ya da tavsiyeniz herhangi bi f/p oranı yüksek klima yeter mi?
      |
      |

• Yarbay
      3955 Mesaj
      21 Temmuz 2014 20:38:36
      Bu şekilde birden fazla odayı ısıtamazsın. Sürekli hava akışı olması lazım. Faturanında önüne geçemezsin. Isı kaybın çok olur. Tek odayı ısıt yeterli.
      21 Temmuz 2014 21:34:52

peki tavsiye klima hangisi? sobayı aratmasın bize. 12-14 gibi yeter mi yoksa nominal de ısıtması 18bin btu mu almalı acaba? balkon kapısı ve camlar pimapen çift cam. dışarda yalıtım yok.
      |
      |
      interwap kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      21 Temmuz 2014 22:07:50

ME sf42ve veya ME FH35VE olabilir.
      |
      |
      Bahsedilenler: ZEUS__
      21 Temmuz 2014 22:16:44
      quote:

Orijinalden alıntı: blackcurse

arkadaşlar, istanbulda yaşıyorum. salona klima almak istiyoruz. 24 m2 salon, kiracıyız. güney cepheye bakıyor ve yalıtım var. bütçemiz de düşük maalesef.
      klimalara bakarken aşağı yukarı aşağıdaki modelleri çıkardım. hangisini tavsiye edersiniz?

Daylux Splıt Klima 12000 BTU - 849 TL
      Baymak ELITE 12 CHS 12.000 BTU - 960 TL
      ALTUS ALK 5123 12500 BTU KLİMA - 899 TL
      GREE KLİMA SPLİT GR 11 11000 BTU - 999 TL (24 m2'ye yeter mi bilemedim)

bir de bu fiyatlarda tavsiye edebileceğiniz başka marka varsa önerilerinize açığım. yardımlarınızı rica ederim. teşekkürler şimdiden

bana da yardımcı olabilecek var mı acaba arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackcurse -- 21 Temmuz 2014; 22:30:56 >
      |
      |
      21 Temmuz 2014 23:23:21
      quote:

Orijinalden alıntı: ZEUS__

peki tavsiye klima hangisi? sobayı aratmasın bize. 12-14 gibi yeter mi yoksa nominal de ısıtması 18bin btu mu almalı acaba? balkon kapısı ve camlar pimapen çift cam. dışarda yalıtım yok.

Klima veya kalorifer sistemi soba gibi ısıtması mümkün değil...

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      12 Not
      21 Temmuz 2014 23:28:38
      quote:

Orijinalden alıntı: kasaba_45

Kasaba lı kardeş,büroteknik te verdiğiniz linkteki klşma stokta yok ki.Zaten o paraya veremezler o makineyi.
      İzmir de bu zamanlarda en profesyonel ve en ekonomik klima Haier Geos ,12 lik 1900 TL lerde...

11 Not
      21 Temmuz 2014 23:38:49
      quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: ZEUS__

Klima veya kalorifer sistemi soba gibi ısıtması mümkün değil...

sobayı aratmasın dediğim, soba varken niye bunu aldık denmesin. soba yanınca güzel, içindeki bitince uçup gidiyor, çok sıcaklık farkı oluyor. parayı verdik ama iyimiş, konforlu şekilde ısındık diyelim bari. kışın foldur foldur yakıp iliğine kadar ısındım diyen doğalgazlı zengin aile yok etrafımda, hepsinin odasının bi köşesinde ufo var. misafir gelince ufo yakıyolar, misafir yokken soğukta oturuyolar heralde. alayı "-en güzeli 19 derece valla biz hep 19 derecede tutuyoz", diye kutsal rakam bellemişler gidiyo. sonra doğalgazlı bizim ev. yaksa bi türlü yakmasa bi türlü o da naapsın. 1-2 sene sonra bu evden çıkacam herhalde, doğalgaza masraf yapmayım diyorum, bari klimayı alır götürürüm. sanki doğalgazlı eve geçince doğalgazı yakacaz. kullanırım klimayı bari. hee klima da doğalgaz gibi mi ısıtması nasıl bilmiyorum hiç. içerdeki eşyalar, duvarlar ısınmadan nasıl ısınılıyo onu da bilmiyorum. klima ile ısınan yok çevremde. var 1-2 kişi ama onlarda doğalgaza destek amaçlı kullanıyolardı.
      |
      |

12 Not
      21 Temmuz 2014 23:48:40
      Klima bir doğalgaz yani kalorifer sistemi gibi rahatlıkla ısıtır.Ha bölge Marmara,Ege,Akdeniz için çok idealdir.Doğalgaza göre bence daha az yakar.Tek dezavantajı hava hareketi.Klima hava üflemesi bazılarını rahatsız edebilir.Klima ile iliğine ,kemiğine ısınmak istiyorsan Kasım ayında açıp Nisan ayı sonu kapatacaksın.Ortalama 1 kışta 600-800 TL arası fatura ödersin.

21 Temmuz 2014 23:54:51
      25 metrekare güney cephe odaya gree 11000 yeter mi?

22 Temmuz 2014 00:06:00
      quote:

Orijinalden alıntı: dax

merhabalar,

12000'lik klima almak istiyorum seçtiğim modeller nasıldır veya başka marka model tavsiyeleriniz varmıdır yer istanbul oda 20 m2

http://www.iklimsa.com/Urunler/Detay/164/SRK35ZMP-S
      http://www.iklimsa.com/Urunler/Detay/153/ASHG12LLTZ

Arkadaslar yardimci olacak yokmu acaba?

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
Blogio
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,433
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.