Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1400. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: D-Rock! Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 24 Misafir (1 Mobil) - 23 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
57.227
Cevap
701
Favori
4.430.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
46. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 13981399140014011402
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://klima.mitsubishielectric.com.tr/urunler/ev-ofis-klimalari/split-klimalar.aspx

ME MHİ'den iyidir.
  • bgmeu B kullanıcısına yanıt
    Sizde lg prestij varken ve bunu millete tavsiye ediyorken başka marka klima almanızda bir çelişki yokmu.
  • Ne zor işmiş bu klima pes vallahi. Ramazanın da etkisi var belki ama benim devreler yandı yanacak. Bir klimaya karar veremedim. Mitsubishi, Daikin vs alacak param yok. En net olan durum bu. Hem sessiz hem de çok elektrik tüketmeyen 12.000-15.000 BTU bir cihaz alayım 1300-1700 arası diye düşündüm. Sayfalarca geriye gittim artık okuduklarım birbirine girmeye başladı. Sonu ne olacak bu işin hakikaten çok merak ediyorum. Bu sıcakta benimle aynı yoldaki tüm arkadaşlara Allah kolaylıklar versin.
  • Merhaba, 9000 BTU 1000-1500 lira arası hangi klimayı tavsiye edersiniz?

Teşekkürler.
  • Herkese selamlar arkadaşlar bu sıcak yaz günlerinde benim sorunum oldukça tezat oluşturuyor. Yeni açacağımız mekanda ısıtma amaçlı klima kullanmayı düşünüyoruz.
    Sanırım 5 ay boyunca günde 10 saat çalışacak klima. Alan olarak 80 metrekare mekan dikdörtgen şeklinde ve giriş kısımında cam ve pencereler var kalan kısımlarda pencere yok.
    Kışın gündüzleri burası -12, -13 dereceye düşüyor en soğuk günlerde. Bu bilgiler ışığında iyi ısıtma yapacak ve elektrik tüketimi makul ve kabul edilebilir sınırlarda olan klima marka ve model
    önerisinde bulunursanız sevinirim. Bütçem 7.000 TL. dir.
    Cevap yazacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bps

http://klima.mitsubishielectric.com.tr/urunler/ev-ofis-klimalari/split-klimalar.aspx

ME MHİ'den iyidir.

http://klima.mitsubishielectric.com.tr/klimaplus/media/teknik-ozellikler/split-klimalar/msz-sf-teknik-ozellik.jpg

hocam burda btu değerini göremedim .

birde mutsibishi serileri alt segmetten üst segmentte nelerdir?

• Günlerdir yaptığım araştırmalar sonucunda forumdaşların ve özellikle @mbirol abinin yardımları ve sorularıma bıkmadan usanmadan cevaplar vermesiyle bugün içime son derece sinerek HAIER GEOS 12K klimamızın montajını yaptırdık.
    Çok farklı kişilerden benzer yanıtın gelmesi,kendi araştırmalarımla içime çok sinmesi ve fiyat performans olarak en ideali gibi gelmesi bana bu seçimi yaptırdı.
    Montajda vakumlama olsun gerekli kontroller olsun hepsi sorunsuzca halledilmiş,miş diyorum çünkü ailemle yaşamadığımdan klimayla ilgili ilk izlenimlerimi yazamıyorum ama bayramda test etme olanağı bulucam inşallah. Fakat babamlar çok memnun kalmış servisten,bende iletişim bazında çok memnun kaldım.
    Emeği geçen herkese, özellikle de @mbirol abiye çok teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: the-music

quote:

İki tane Mitsubishi klima var biri Mitsubishi electric diğeri Mitsubishi heavy industries. ikisi farklı markalar. İkisi aynı değil. SF serisi Mitsubishi electric klimanın bir modeli.

hocam bu iki mitsubishi den Mitsubishi electric mi yoksa Mitsubishi heavy industries mi iyi ?

Bunun cevabını bütçene ve alacağın modele göre vermek daha doğru. Satış sonrası destekte çok önemli. Şahsen ME.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: interwap

quote:

quote:

İki tane Mitsubishi klima var biri Mitsubishi electric diğeri Mitsubishi heavy industries. ikisi farklı markalar. İkisi aynı değil. SF serisi Mitsubishi electric klimanın bir modeli.

hocam bu iki mitsubishi den Mitsubishi electric mi yoksa Mitsubishi heavy industries mi iyi ?

Bunun cevabını bütçene ve alacağın modele göre vermek daha doğru. Satış sonrası destekte çok önemli. Şahsen ME.

İstanbul göztepede oturmaktayım.

Klimayı koyacağım oda yaklaşık 10m2.

Oda da Pimapen tek cam var. Öğleden sonra oda güneş almaya başlıyor.

Klima kullanım amacım :

Soğutma amaçlı olacak.

Klimada istediğim özellikler :

1-Soğutmasının iyi olması.
    2-Sessiz çalışması.
    3-bakteri gibi insan sağlını olumsuz etkileyecek sorun teşkil etmemesi.Bakteri üretmemesi.
    4-Enerji tasarruflu olması. Az elektirk kullanması

bütçe 2000-3000 tl arası.

almışken bir kere alayım sorunsuz konforlu şekilde kullanayım diyorum.
    daikin shira shira ftxs20k ve ftxs25k serileri nasıl?

yoksa me hangi modeli daha iyidir?

• the-music kullanıcısına yanıt
    değerler kw olarak verilmiş.
    1 kW 3412 btu eder ona göre hesapla.
  • quote:

değerler kw olarak verilmiş.
    1 kW 3412 btu eder ona göre hesapla.

MSZ-FH25VE veya shira ftxs20k veya ftxs25k .

Sizce bunlardan hangisi? Artıları , eksileri nelerdir?

bunların haricinde başka model ve markaya bakmaya gerek var mı?
  • the-music kullanıcısına yanıt
    Tartışmasız MSZ-FH25VE. Alabiliyorsan başka klimaya bakmaya gerek yok.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: interwap

quote:

quote:

İstanbul göztepede oturmaktayım.

Klimayı koyacağım oda yaklaşık 10m2.

Oda da Pimapen tek cam var. Öğleden sonra oda güneş almaya başlıyor.

Klima kullanım amacım :

Soğutma amaçlı olacak.

Klimada istediğim özellikler :

1-Soğutmasının iyi olması.
    2-Sessiz çalışması.
    3-bakteri gibi insan sağlını olumsuz etkileyecek sorun teşkil etmemesi.Bakteri üretmemesi.
    4-Enerji tasarruflu olması. Az elektirk kullanması

bütçe 2000-3000 tl arası.

almışken bir kere alayım sorunsuz konforlu şekilde kullanayım diyorum.
    daikin shira shira ftxs20k ve ftxs25k serileri nasıl?

yoksa me hangi modeli daha iyidir?

Fiyatlar shira az daha ucuz görünüyor. Alternatif olarak benimde dikkatimi çeken LG Prestige var, fiyatı da daha uygun. Verimi öyle yada böyle en yüksek olan ME ve ME'nin en yüksek serisi Kirigamine. Zibro'nun 20xx ve 75xx serisinin de verimleri gayet iyi ancak şu sıralar ithal edilmiyorlarmış. mbirol bilgi verecektir.

• bps B kullanıcısına yanıt
    lg prestigeyi hala tavsiye ederim. benim başka klima almam (Mitsubishi fh serisi) tamamen bir fırsatı değerlendirmekle alakalı. bu forumdaki ustalar da dahil klimalardan anlayanlar 2600tlye 9000lik fh serisini almanın F-P olarak mantıklı olacağını söyleyeceklerdir.ikinciye %50 indirimli kampanyası olmasaydı kesinlikle Mitsubishi düşünmezdim.mesela o aralar %25 indirimde olan fujitsulara bakıyordum. birden bir arkadaş illa Mitsubishi 16000lik klima alcam sende istersen benden yararlan dedi ve öyle aldım... yani ortada çelişik bir durum söz konusu değil sevgili forumdaşım..2000tlye 12000lik lg prestige olsaydı gider onu alırdım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: maidenhead

Günlerdir yaptığım araştırmalar sonucunda forumdaşların ve özellikle @mbirol abinin yardımları ve sorularıma bıkmadan usanmadan cevaplar vermesiyle bugün içime son derece sinerek HAIER GEOS 12K klimamızın montajını yaptırdık.
    Çok farklı kişilerden benzer yanıtın gelmesi,kendi araştırmalarımla içime çok sinmesi ve fiyat performans olarak en ideali gibi gelmesi bana bu seçimi yaptırdı.
    Montajda vakumlama olsun gerekli kontroller olsun hepsi sorunsuzca halledilmiş,miş diyorum çünkü ailemle yaşamadığımdan klimayla ilgili ilk izlenimlerimi yazamıyorum ama bayramda test etme olanağı bulucam inşallah. Fakat babamlar çok memnun kalmış servisten,bende iletişim bazında çok memnun kaldım.

Ahmet kardeşim kliman hayırlı olsun.Senden ricam bu yazıyı dh deki Haier konusunada taşıyabilirmisin..

Ayrıca DH Haier kulüp kursakmı Zibro gibi.ilk seni yazalım..

• Me msz-fh25ve 20dp ye kadar shaira da 19 dp ye kadar ses seviyesine dusuyor okudugum teknik ozelliklerde.klimanin sesiz olmasida benim icim onemli odamda kullanacagim icin.aradaki bu 1 db lik farki ben hissedermiyim.bu fark hissedilir mi?.muzikle biraz ugarisiorum amator olarak ama bu 1 db lik farki hissedermiyim bilmioyorum.

• Panasonic etheria bu yaz kullanayım dedim power lambası yanıyo sönüyor timer lambası yanıyo sönüyor kanatlardan 3 5 saniye üflemeden sonra kapanıyor timer lambası yanııp sönmeye devam ediyor çalışmıyor
    servisi aradım şalterden kapayıp açın dedi olmadı yoldayım ofise gidince arıyayım dedi dönmedi kendim yapabileceğim bişey mi bilen var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: maidenhead

Günlerdir yaptığım araştırmalar sonucunda forumdaşların ve özellikle @mbirol abinin yardımları ve sorularıma bıkmadan usanmadan cevaplar vermesiyle bugün içime son derece sinerek HAIER GEOS 12K klimamızın montajını yaptırdık.

Ahmet kardeşim kliman hayırlı olsun.Senden ricam bu yazıyı dh deki Haier konusunada taşıyabilirmisin..

Ayrıca DH Haier kulüp kursakmı Zibro gibi.ilk seni yazalım..

hemen taşıyorum. kulüp de uyar abi ama ben istanbulda yaşayıp ailemi 3 aydan 3 aya gördüğüm için klimayla ilgili yorumlarım anne-baba aktarmalı olur bilginize :D

• Saygıdeğer ustalar. 9 m2 giriş 6 m2 bebek odası 8 m2 yatak odasını toplamda 23 m2 sadece soğutma amaçlı bu 3 klimadan hangisini tavsiye edersiniz. Başka klima da olabilir max. fiyatım 2300 tl

http://www.n11.com/bosch-b1zmai12903-12000-btu-inverter-klima-P21243621

http://www.n11.com/midea-oasis-ms11mu-12-duvar-tipi-split-12000-btu-inverklima-P26665841

http://www.n11.com/alarko-carrier-inverter-53nqv035-m-x-power-gold-13300-btu-klima-P25662845

Evde bebek var sağlık açısından yeterlilikleri neler onları hiç bilmiyorum. Yardım edin lütfen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulasatar -- 16 Temmuz 2014; 14:23:28 >

• quote:

Me msz-fh25ve 20dp ye kadar shaira da 19 dp ye kadar ses seviyesine dusuyor okudugum teknik ozelliklerde.klimanin sesiz olmasida benim icim onemli odamda kullanacagim icin.aradaki bu 1 db lik farki ben hissedermiyim.bu fark hissedilir mi?.muzikle biraz ugarisiorum amator olarak ama bu 1 db lik farki hissedermiyim bilmioyorum.

LG Prestige 17dB ve verim değerleri de çok iyi. Kullananlardan yorum alabilirsin. @bgmeu ME'yi de LG'yi de kullanıyor.http://www.lg.com/tr/inverter/lg-AS-W126MMF0

• 
Sayfa: önceki 13981399140014011402
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.