Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: noqem35, straightness, chamurpeace Daha Az
3 Kayıtlı Üye
39.246
Cevap
329
Favori
3.175.882
Tıklama
Giriş
      996 Mesaj
      29 Haziran 2014 03:32:06

Bayiye not bırakıyorsunuz aynı klimayı alan başka bir kişi geldiğinde bayi iki kişiyi birleştiriyor. Toplam rakamı ikiye bölüyor herbiriniz payınıza düşeni ödüyorsunuz.
      |
      |
      atm23 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      29 Haziran 2014 10:20:14

evet iklimsa ve fujitsu bu modeller tam inverter degil demisti. ben de fujitsu bayisine all dc yaziyor ama bidaha kontrol etsen demistim.
      abi haklisin dogruymus dedi. benim anladigim onlar da olaya tam vakif degiller.

tekrar yaziyorum
      fujitsu almanya sitesindehttp://www.fujitsu-general.de/heat-pumps/air-to-air/residential-use/wall-types/asyg-12-llc.html
      iklimsadahttp://www.iklimsa.com/Urunler/Detay/153/ASHG12LLTZ
      fujitsu Turkiye'dehttp://www.abkaygroup.com/asygllt.html

kasalar ayni oncelikle bunu belirteyim teknik veriler almanya sitesindekiyle benimki ayni, iklimsaya gittiginde klimayi gorduysen sag yan tarafinda teknik verilerinin ozeti var karsilastirabilirsin

ben fujitsu klimayi cuma gunu taktirdim. servis cok guzel ve temiz calisti. memuruz izin alamiyom filan dedim aksam 6-10 arasi hallettiler.
      sessizligi ve sogutmasi hosuma gitti, sessiz modda 3 metre oteden sogugu hisedebiliyorum (22 db). 23 dereceye ayarladim usudum 24 25 ideal geldi.

klima nasildir yorum yapamiycam klima ustalarinin yaninda ama sunu belirteyim
      fiyat makul, marka guvenilir, servisi yaygin
      ME MHI DAIKIN derken bunu alabildik iste nasip olur da uzun yillar kullaniriz ins.

zaten 1800 tl civarinda bi Alarko Carrier Xpower gold vardi bi de bu. Alarko dis unite ses sikayetleri beni korkuttugu icin fujitsuya yoneldim. dis unite oldukca sessiz.
      forumdaki yorumlar genelde daikinin, ME ve MHI'nin belli bir modelinden asagisi alinmaz seklinde olunca fiyatlar neredeyse 3-4bin liradan basliyor.
      ama forumda klima tavsiyesi isteyen arkadaslar f/p urunu istiyor haliyle forumda tavsiye isteyenler muallakta kaliyorlar.

herkes 1500 2000 liralik klima istiyor tavsiyeler 3-4binlik klima yonunde kafa karisiyo haliyle
      basta da dedigim gibi goblum alarkodan ve toshibadan yanaydi, yetkili bayi de dis unite sesi var ama bu normal dedi, ayrica vakumlama yapmam ben isimi bilirim dedi
      bunlar beni soguttu acikcasi

fujitsu ile gorustugumde her soruma dogru duzgun cevaplar aldim, beni memnun eden bunu secmeme sebep olan da buydu aslinda

klima alacaklara simdiden kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ignored03 -- 4 Temmuz 2014; 16:24:47 >
      |
      |
      Bahsedilenler: streamin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör matematematik

• Yüzbaşı
      486 Mesaj
      29 Haziran 2014 13:14:18

Yanlız şöyle bir durum var fatura tek bir isim üzerine 1 adet oluyor.Tanımadığınız biriyle alırken daha sonra fatura gerektirecek bir durumda sıkıntı olma ihtimali nedir sordunuz mu bayiye?
      |
      |
      bps kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      29 Haziran 2014 13:23:47

Arı şehirlerde oturanlarda bile sıkıntı olmuyor. Ama gönlünüzün rahat etmesi için bayi ile görüşün.
      |
      |
      19]GaLaTaSaRaY[05 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      29 Haziran 2014 13:49:51
      bir hayırsever bana bu Fujitsu modellerinden
      asyg 12 llta 1850 tl

ile

asyg 12 lmca 2250 tl

arasındaki farkı anlatabilir mı? aradaki 400 Tl farka değer mi? netten bakıyorum isimleri her yıl değişiyor sanırım bu cihazların bulmak zulüm..Enerji sarfiyatı ve f/p dengesine göre hangisini almalıyım?
      29 Haziran 2014 13:53:00

hocam 2250 lira olan modelin isitma kapasitesi daha yuksek diye biliyorum
      sogutma btu'lari ayni demisti yetkili bayi.
      |
      |
      19]GaLaTaSaRaY[05 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      29 Haziran 2014 13:58:06

nasil bir servise cattin MaDJeRo Allah sabir versin
      forumda okunanlari okuduysan hep servis ve montaj sorunlarindan bahsediliyor.
      yapilan hatalari ben burdan okudum,burdan okuduklarimla da biraz servisin basinin etini yedim
      klimayi takmadan once 2 saat montajin nasil yapilacagini konustuk
      hesap olcum yaptilar, en uygun montaji uyguladilar.
      |
      |
      MaDJeRo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      29 Haziran 2014 14:06:20
      quote:

Orijinalden alıntı: 19]GaLaTaSaRaY[05

asyg 12 llta 1850 tl

ile

asyg 12 lmca 2250 tl

arasındaki farkı anlatabilir mı? aradaki 400 Tl farka değer mi? netten bakıyorum isimleri her yıl değişiyor sanırım bu cihazların bulmak zulüm..Enerji sarfiyatı ve f/p dengesine göre hangisini almalıyım?

Siz alttakini alın yada kafanız rahat edecek marka alın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      29 Haziran 2014 14:19:34

butceyı en fazla bu kadar zorlayabılyorum suan ıcın. benım de aklım alttakıne gıdıyor. Salı gunu alıcam ınsallah bi aksilik olmazsa.
      |
      |
      Mat35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      29 Haziran 2014 14:34:37
      quote:

butceyı en fazla bu kadar zorlayabılyorum suan ıcın. benım de aklım alttakıne gıdıyor. Salı gunu alıcam ınsallah bi aksilik olmazsa.

Üsttekini almayın sonra Pişman olursunuz, biliyorum söylüyorum.
      Alttaki pahalı geliyorsa başka harika marka var onu alın
      Tek markaya odaklanmayın.

29 Haziran 2014 16:30:03
      Burdaki cogu arkadasım gibi benimde kafam on yüz milyon baloncuk oldu :D
      Salonum 30 metrekare yaklaşık 18000lik klima uygun olur diye düşünüyorum ama izmirdeyim ve iklim ılıman, 17000 civarı da yeter diye düşünüyorum. Ne yapıcam inanın bilmiyorum ve lutfen yardım edin....
      Bazen diyorum ki elektroniğe fazla para vermeye gerek yok surekli teklonoji yenileniyor bazaende ya almısken bir tane al bitsin bu iş diyorum...

DEMİRDÖKÜM A4 18000 A+, A 2400 TL
      DAİKİN TEGORA FTX50B A+, A+ 3350 TL SEER:5,93 SCOP:4.27
      MİTSUBİSHİ SRK 56 HE-S1 2600 TL EER : 3,21 COP:3,67
      DAİKİN ZHARA FTXB50A A, A 3000 TL EER: 3,37 COP:3,61
      LG ASW186C7TO 2700 TL EER:3,47 COP:3,82
      MİTSUBİSHİ SRK 45 ZJP-S 3500 TL
      TOSHİBA RAS 13N3KV A++, A 2915 TL (İNVERTOR OLMAYABİLİR EMİN DEĞİLİM)
      BİDE MİTSUBİSHİ MSZ SF 42VE 3785 TL (2.Sİ %50 İNİDİRİMLE 3350 TLYE GELİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.)
      FUJİTSU nasıldır bilmiyorum.
      Simdiden tesekkürler....

• Onbaşı
      22 Mesaj
      29 Haziran 2014 17:01:08
      quote:

asyg 12 llta 1850 tl

ile

asyg 12 lmca 2250 tl

İyi günler FUJİTSU Klimalarda 15 temmuza kadar % 25 indirim var FUJİTSU ASYG 12 LU SÜPER Modeli 2717 tl çok kaliteli cop ve eer değerleri yüksek ekonomik bir cihaz
      all DC
      |
      |
      29 Haziran 2014 19:18:02

Yazdıklarının içinde en iyisi ME SF modeli.
      |
      |
      taunus979 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      29 Haziran 2014 19:37:14
      Mitsubishi msz-fh25vehz cihazımı bir arkadaşın sayesinde 2600tl 9 taksite aldım.. hafta içi yada önümüzdeki haftasonu takılacak. bu cihaz hakkında deneyim ve bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa sevinirim..öncelikle bebek odamızı ısıtmak için aldım klimayı. evde lg prestige 12lik cihazımla beraber 60m2 alanı ısıtmak için kullanacağım..aslında çizimim iyi olsa ustalara evin şeklini çizip olurmu diye soracaktım ama görsel kirlilik yaratmayayım dedim..:)
      |
      |
      29 Haziran 2014 20:10:16

fujitsu asyg12llta modelini niye alma diyorsunuz
      biliyorum soyluyorum diyorsunuz lakin ne bildiginizi soylemiyorsunuz

soyleyin biz de bilelim neymis pisman olacagimiz sey
      bana da haier markasini onermistiniz lakin heryerde bulunan birsey degildi ben de fiyatina gore bu fujitsu modelini almistim

zaten aldik hayirlisi bakalim
      |
      |
      Bahsedilenler: Mat35 , 19]GaLaTaSaRaY[05 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      29 Haziran 2014 20:43:53
      quote:

Orijinalden alıntı: ignored03

fujitsu asyg12llta modelini niye alma diyorsunuz
      biliyorum soyluyorum diyorsunuz lakin ne bildiginizi soylemiyorsunuz

soyleyin biz de bilelim neymis pisman olacagimiz sey
      bana da haier markasini onermistiniz lakin heryerde bulunan birsey degildi ben de fiyatina gore bu fujitsu modelini almistim

zaten aldik hayirlisi bakalim

Bende Fujitsu kullanıyorum.
      Gerisi ise yazdığım geçerli almak isteyene karışan yok.
      Bizler yazmaktan bıktık.

|
      |
      29 Haziran 2014 22:41:08
      quote:

Orijinalden alıntı: UsainBolt

Odam bu ufak birşey max 800-1000 tl ye klima tavsiyesi istiyorum sizden.Çatı katı dairesi ve sürekli güneş alıyor yanıyor resmen.Fotoda görünen dolabın üzerine taktırıcam ve sanırım motoru camın önüne koyacaklar o kadar mesafeye kablo vs çekilir mi sıkıntı olur mu bu odaya klima takılır mı birde onu merak ediyorum.Teşekkür ederim şimdiden

Yok mu cevap ve tavsiye verecek ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Emekli Yönetici
      4829 Mesaj
      29 Haziran 2014 23:00:46
      quote:

Yok mu cevap ve tavsiye verecek ?

Burada herkes zengin öyle kimse 1000 liralık klimaları evine sokmaz.
      Şaka bir yana herkes iyisini tavsiye etmek istiyor ama herkeste de öyle bir bütçe yok.
      Ben 4000 liralık inverter klimayı evime koysam eminim çok memnun şekilde kullanacağım elektrik faturam da az gelecek ama böyle bir param var mı buna ayırabilecek?
      Birde o fatura yazdan yaza kullanacak olduktan sonra ne kadar fark edecek, o fark kaç senede çıkacak o da ayrı konu. Şimdi aldığım klima 5 sene gitse 5 senede 1 yeni klima alsam 4000 lira 20 senede ancak çıkar. O nedenle atıyorum 4000'i peşin ödemek ekonomik olarak oldukça mantıksızdır.

Bu bütçede en çok gree üretimi klimalar Zass Airfell vs. alınabilir diyorlar bulduğum yorumlara göre. Tabi montaj borusunu farkını vererek bakır yaptırmak gerekiyormuş.
      Onlar olmazsa artık Allah ne verdiyse bütçe neye yeterse durumu var.
      Baymak önerilmiyor, Vestel kesinlikle uzak durun deniyor, Rubenis için fiyatına göre normal diyen var vs. vs.
      Ben bizim eve Samsung Boracay 12000 btu klasik klima aldım 1079 liraya. Henüz eve gelmediği için yorum yapamam. Çeklerle fiyatı daha da düştü ama Samsung'ları burada kimse önermiyor.

Son olarak: Ne alırsanız alın kurulumda vakumlama yaptırılmasını sağlayın. Sonradan olmuyor. Gerekirse yaparız, gerek yok diyen servisle gerekirse kavga edin ama bunu yaptırın.

• Binbaşı
      1135 Mesaj
      29 Haziran 2014 23:07:08

Çok teşekkür ederim mesajın için.Küçücük odaya o kadar para verip ne yapacağım yahu hem klima ne zamandan beri zenginlik göstergesi ah bizim şu Türk milleti yok mu Tavsiyeleri not düştüm bakır boru,vakumlama ve kavga Peki ya kaç dakika vakumlama yapması gerek? Yada yapılmazsa ne olur. Samsung için takipteyim kurulumdan sonra detaylı yorumlarını buradan yahutta pm den bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UsainBolt -- 29 Haziran 2014; 23:08:52 >
      |
      |
      Quattro kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      29 Haziran 2014 23:10:54
      quote:

Çok teşekkür ederim mesajın için.Tavsiyeleri not düştüm bakır boru,vakumlama ve kavga Peki ya kaç dakika vakumlama yapması gerek? Samsung için takipteyim kurulumdan sonra detaylı yorumlarını buradan yahutta pm den bekliyorum

Samsung Klima ingilizce kılavuzuna baktım 10 dk. min. yazıyor. Borunun mesafesine göre süre uzuyor. Hiç yapılmaması ömür ve verimlilik açısından felaket. İlk kurulum anında yapılmalı. Ne derlerse inanmayın.

Klima kurulsun yorumlarımı yazarım. İnşallah yazları işimizi görür.
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,296
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.