Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: klima5505, slayer1ss Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı
39.223
Cevap
328
Favori
3.174.643
Tıklama
Giriş
      32 Mesaj
      26 Haziran 2014 23:25:50

hocam almanya sitesinde bile var bu klima kim soyledi sana turkiyeye ozel diye
      buyur linki:
      http://www.fujitsu-general.de/heat-pumps/air-to-air/residential-use/wall-types/asyg-12-llc.html

buyrun bu da global sitesindeki 2014 katalogu: sayfa 34 ASYG12LLCC modeli
      http://www.fujitsu-general.com/global/data/ctlg/ctlg_3ef009-1312e.pdf
      sayfa 46'da teknik veriler verilmis

adam elindeki baska mali yutturmaya kalkmis olmasin

iklimsada satilan general(fujitsu) modeli de sudurhttp://www.iklimsa.com/Urunler/Detay/153/ASHG12LLTZ

bunlar aynidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ignored03 -- 4 Temmuz 2014; 16:23:41 >
      |
      |
      Bahsedilenler: streamin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör matematematik

• Yüzbaşı
      327 Mesaj
      27 Haziran 2014 00:11:41
      http://www.hepsiburada.com/liste/baymak-elite-12000-btu-h-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi/productDetails.aspx?productId=evbayelit12000&categoryId=17453#Gorseller

Ürün nasıl arkadaşlar, 12000 btu'luk daha avantajlı bir şey bulamadım. 177 yoruma şöyle genel olarak bakınca çoğu kişi memnun.
      27 Haziran 2014 01:31:14
      Beko oooooo beko
      Beko O Bir Dünya Markası

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      27 Haziran 2014 12:09:12
      Merhaba arkadaşlar,

Tayinim Diyarbakır'a çıktığı için klima almam lazım.

Yalnız klimayı internet üzerinden alacağım. Oradaki usta takacak.

Sorunum şu.

Yaklaşık 3.500 TL bütçe ayırdım. 18.000 btu'luk kliam lazım bana. inverter olacak

DAIKIN ve Mitsubishi elecktric dışında başka marka düşünmüyorum ve acil almam gerekiyor.

Klimadan beklentim. çok kaliteli olması ve insanı çarpmaması.

Yani insan sağlığına en zararsızı olanı istiyorum.

Çünkü evde küçük çocuk var.

Lütfen çok acil yardım.
      27 Haziran 2014 12:23:39
      Arkadaşlar, başka önemli harcamalarım da çıktığından üst sınıf klima almaktan vazgeçtim. Hem iyi hem de fiyatı uygun sadece lg libero 12.000 btu klimada karar kılmıştım fakat servisleri çok yetersiz olduğundan vazgeçtim. Airfell, midea, gree, baymak, samsung , demirdöküm vs.. hem kaliteli değiller hem de servisleri yaygın değil.Annem kalp hastası olduğundan acil olarak klima işini halletmem lazım.Servisi yaygın olduğundan beko , arçelik düşünüyorum. arçelik veya beko 12.000 btu klima önerecek birisi var mı?
      Sadece soğutma amaçlı kullanacağım en çok önem verdiğim konu iç ve dış ünitesi sessiz olsun yani eski tip buzdolapları gibi ses yapmasın. Uzun ömürlü olmasına gerek yok 4-5 yıl idare etse yeter.
      bütçe:1600 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CDY -- 27 Haziran 2014; 12:26:34 >
      27 Haziran 2014 12:36:43

Kaç m2 lik yerde kullanacaksın.
      |
      |
      Nyruzgar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      27 Haziran 2014 12:48:23

Birinci tercihin Arçelik 124410 olsun. Çok sessiz ve az yakıyor. Ona bütçen yetmezse 123410 al ikiside işini görür.
      |
      |
      CDY kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      27 Haziran 2014 15:05:06

Hocam salon yaklaşık 30 m2 ama ben bütün evin soğuması için kullanacağım.
      |
      |
      bps kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      27 Haziran 2014 15:17:52
      Arkadaslar zibro s6534 ile fujitsu asyg 12 lmca arasinda hangisini tercih wtmeliyim ses plastik kalitesi SERvis acisndan ısıtma acisndan tskk.

|
      |
      27 Haziran 2014 15:36:28
      quote:

Orijinalden alıntı: Ghost0791

http://www.hepsiburada.com/liste/baymak-elite-12000-btu-h-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi/productDetails.aspx?productId=evbayelit12000&categoryId=17453#Gorseller

Ürün nasıl arkadaşlar, 12000 btu'luk daha avantajlı bir şey bulamadım. 177 yoruma şöyle genel olarak bakınca çoğu kişi memnun.

hocam soruna büyük hitimalle cevap alamayacaksın çünkü verdiğin marka model bu işten anlayanlar tarafından klima kategorisine girmiyor.bu tür mesajlara bakılmıyor bile.

hepsiburada nin kötü yorumlar sildiğini de hesaba katmak lazım.

• Yüzbaşı
      996 Mesaj
      27 Haziran 2014 15:37:43

Daikin Shira , ME sf modelinden daha aşağısını alma. Daikin shira 50 serisi 4700 cıvarı senin bütçenle ancak 42 serisini alabilirsin. Salona yeter ama bütün eve yetmez gerçi kaçlık alırsan al bütün eve yetmez. ME sf 50 serisini kampanyadan alırsan ( iki tane alana ikincisi %50 indirimli) o zaman senin bütçene uyar. ME sf bir tane alırsan oda kdv indirimiyle ancak 42 serisini alabilirsin. Fiyatı 3700 cıvarına geliyor. Tabiki tercih senin, benim amacım sadece fikir vermek.
      |
      |
      27 Haziran 2014 15:49:05

iklimsaya gittim bugün senin aynı klima bunlar demenle ..oradaki eleman bu ürün dc inverter degil , düz inverterdir dedi ..zaten dikkat ettiysen iklimsadaki ürünün etiketinde DC kodu yok .. Neyse Ellerindeki ürünün kodu da Ashg12llca..

pazartesi ürün ellerine gelecekmiş bakalım açıp bacaklar ve tekrar dönüş yapacaklar bana kem kompresör hem de klimanın kendisi dc inverter mi diye.
      |
      |
      ignored03 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Çavuş
      78 Mesaj
      27 Haziran 2014 16:30:31
      Arkadaşalar aşağıda belirtiğim 18binlik klimalardan birinin acil almam lazım.

Lütfen yardım edin. Aşağıda model ismi ve aldığım fiyatlar var karşısında.

Ben bunları Diyarbakır'da kullanacağım. oturacağım lojmanda kışın kalorifer var. Bunlarında dışında Midea markası da olabilir.

Daıkın'dan

Mira FTXN50L9 >>> nakit 3200

Zhara FTXB50A NAKİT 2850 TL >>>>>>>>>Malezya
      Shira FTXS50K NAKİT 4400 TL çek cumhuriyeti üretimi eski G Serisi

Mitsubishi electric'ten ise

SF50VE Deluxe Power İnverter 3.500 TL

MSZ HJ 50 Comfort İnverter 2.800

Benim amacım şu: uzun ömürlü olsun, sağlığa zararsız olsun yani çarpma tutulma vb olmasın.
    • 27 Haziran 2014 16:46:24
      Merhaba. salonumuza klima taktırmayı düşünüoruz. doğu cephe bi apartmanda oturuoruz ve 1 e 2 ye güneş alıo. orta kat ve evde dışcephe yalıtım var ve sadece soğutma için kullanmayı düşünürüoruz. inverter gerekli midir ? 9000 bu yeter mi ? Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekküler...
      |
      |
      27 Haziran 2014 16:47:29
      quote:

Orijinalden alıntı: Nyruzgar

Merhaba arkadaşlar,

Tayinim Diyarbakır'a çıktığı için klima almam lazım.

Yalnız klimayı internet üzerinden alacağım. Oradaki usta takacak.

Sorunum şu.

Yaklaşık 3.500 TL bütçe ayırdım. 18.000 btu'luk kliam lazım bana. inverter olacak

DAIKIN ve Mitsubishi elecktric dışında başka marka düşünmüyorum ve acil almam gerekiyor.

Klimadan beklentim. çok kaliteli olması ve insanı çarpmaması.

Yani insan sağlığına en zararsızı olanı istiyorum.

Çünkü evde küçük çocuk var.

Lütfen çok acil yardım.

ben 18000 lik daikın shira kullanıyorum kaliteli sorunsuz kullanırsın alabilirsen antutu sarara modelini al derim
      |
      |

• Yüzbaşı
      996 Mesaj
      27 Haziran 2014 17:06:38

Yazdıklarının içinde iki tanesi hariç diğerleri yaramaz. Biri shira digeride ME sf 50
      |
      |
      27 Haziran 2014 18:17:22
      40 metrekare güney cephe salona aşağıdaki klima sadece soğutma amaçlı yeterli gelir mi?
      http://www.ereyon.com.tr/urun/toshiba-ras16-skvr-inverter-daiseikai-split-klima.aspx#Reviews
      yer İstanbul.

27 Haziran 2014 19:17:20

Kapasite olarak yeterli gelir.
      |
      |
      katakuli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      27 Haziran 2014 19:56:13
      Fujitsu ASYG 12 LLTAhttp://www.klimamerkezi.com/fujitsu-asyg-12-llca-inverter-klima.html#.U62gYJSSzHY

General ASHG12LLT http://www.ereyon.com.tr/urun/general-ashg12llt.aspx iklimsadaki aynı ürünün linki http://www.iklimsa.com/Urunler/Detay/153/ASHG12LLTZ

beyler lütfen şu iki ürünün teknik farklarına bakıp aynı ürün olup olmadıgını söleyebilir misiniz ? bayisi bile anlayamadı ..pztesi alıyorum (general olanı ) ama isminde Fujitsu yazmadığı ve btu, cop, eer değerleri hep farklı farklı yazıldığı için huzursuzum açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi streamin -- 27 Haziran 2014; 20:19:06 >

• Teğmen
      104 Mesaj
      27 Haziran 2014 20:20:35
      Merhaba arkadaşlar. Benimde bir sorum olacak.

http://www.vatanbilgisayar.com/ar-5000-9000-btu_h-inverter-klima-a--enerji-sinifi.html bu klima için ne dersiniz? Standart bir oda için alacağım. Bu fiyatlara daha kalitelisini bulabilir miyim? Ya da üzerinde 200-300 daha koy 12000 btu al diyorsunuz? Bu fiyatlarda bunun gibi A++ bulmak kolay mıdır ki? Çok anlamadığım için sormak istedim.

Reklamlar
sohbet
Blogio
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,616
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.