Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1370. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir - 13 Masaüstü
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13681369137013711372
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Paran varsa ME FH serisi, bütçen yetmiyorsa SF serisi alabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima0007

Merhaba DAIKIN Shira veya Emura modelini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsin ,belirttiğiniz bütçeye uygun KAMPANYALI cihazlardır.

Panasonic cihazları geçiniz bahsettiğiniz özellik fasa fiso ,müşteri aldatmacası ,gerçek anlamda nem dengesini sağlayabilen ortama tamamen doğal nem verebilen

hatta dışarıdan içeriye aynı bir boru bağlantısı ile taze hava beslemesi yapabilen sektörde tek benzersiz olan cihaz yine DAIKIN URURU SARARA dır fiyat olarak bütçenizi aşıyor ama incelemenizde fayda vardır

10m2 odam için daikin ftxb25a modelini düşünüyorum sizce uygun mudur
  • ME, Daikin, Panasonic, Toschiba bu markaların 14-15.000 likleri rahatlıkla işinizi görür. Yalnız bu markaların alt serilerinden uzak durun. Orta veya üst serilerini alın.
  • DAIKIN Shira FTXS42K 15.000BTU bu klimayı 28m2 lik salona takıp çalıştırdığımda diğer odalarada bir fayda sağlar mı

@bps
  • Bahsettiğiniz m2 uygundur ,tercih edebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima0007

Bahsettiğiniz m2 uygundur ,tercih edebilirsiniz

salonumun yanında çocuk odasıda var kapılar açıtığımda bu klima o taraflara etki eder mi
  • Merhabalar, marmaris te pansiyonuma 4 adet klima ihtiyacim var. odalarim kucuk haliyle 9000 btu sogutma yeterlidir diye dusunuyorum. Suan icin butcem dusuk belki biraz zorlarim ama klima basina 1000 tl butcem var. klimalari musteriler kullanacagi icin biraz dayaniklilik ve haliyle enerji tasarrufu istiyorum. Tavsiyeleriniz icin simdiden cok tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vardium V kullanıcısına yanıt
    18.000 lik klima almanız lazım. Çocuk adasına etkisi olur ama ço az fazla beklentiye girmeyin.
  • O odaya 20 serisi yeter 25 serisi ftxb serisi alacağına 20 serisi daha üst modelini alsan daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bps -- 20 Haziran 2014; 14:13:50 >
  • Çok az fazla bir beklentiye girmeyin.
  • grslcbn G kullanıcısına yanıt
    O fiyata dayanıklılık ve enerji tasarrufu hayal olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDJeRo

yaklaşık 2 haftadır forumda araştırma yapıyorum ancak sonuca varamadım.12000 btu luk klima almayı düşünüyorum , bütçem 1500-2000 tl arası.Odam 20 m2 büyüklüğünde.Bütçeme ve araştırmalarıma göre 4 tane klima arasında kaldım yardımlarınızı bekliyorum.

1- AİRFEL AS12-0940/İNV(12.000'LİK) İNVERTER KLİMA , fiyatı 1699 TL
    http://www.n11.com/airfel-as12-0940inv12000lik-inverter-klima-P11412961

2- Airfel AS12-0933/INV İnverter Serisi Duvar Tipi Split Klima , fiyatı 1689 TL
    http://www.n11.com/airfel-as12-0933inv-inverter-serisi-duvar-tipi-split-klima-P18739920 , bu 2 klima arasındaki farkı pek anlamadım açıkçası

3- Samsung AR12HSFSC AR 5000 Serisi Inverter A++ Enerji Klima , fiyatı 1559 TL
    http://www.n11.com/samsung-ar12hsfsc-ar-5000-serisi-inverter-a-enerji-klima-P21898909

4- MİDEA DUVAR TİPİ FAİRWİND MS12FU-12 - fiyatı 1724 TL
    http://www.n11.com/midea-duvar-tipi-fairwind-ms12fu-12-P24441320

Bu 4 klimadan sizce hangisini tercih etmeliyim.. Bir de n11.com dan klima alınır mı , daha önce alan var mı ? Ayrıca bu fiyat aralığında daha iyi klima önerilerine de açığım.. Şimdiden teşekkürler.

yokmu yardımcı olacak birisi ? seçeneklerin arasına MSZ-HJ35VA Mitsubishi modelinide ekledim.. yardımcı olun lütfen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDJeRo -- 20 Haziran 2014; 14:51:57 >

• MaDJeRo kullanıcısına yanıt
    Hepside al birini vur ötekine misali yaramaz. Ama nisbeten hj 35 daha iyi
  • bps B kullanıcısına yanıt
    yorumunuz icin tesekkurler, fiyati mecbur oldugum icin yukseltebilirim. bir marka ve model tavsiye edebilirseniz inceliyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grslcbn -- 20 Haziran 2014; 15:13:27 >
  • dün A101 den nexon 12 bin btu luk klimayı aldım, ustalar cevap verirse sevinirim, 800 tl lik bu klimaya 80-120 tl'lik bakır boru taktırmak mantıklı mı? Vestel servisi vakumlama yapıyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bps

Paran varsa ME FH serisi, bütçen yetmiyorsa SF serisi alabilirsin.

Merhaba dediğniz modeli internette bulamadım. Mszhj 35 modeli hakkında ne düşünüyorsunuz?
  • ME Mitsubishi Electric demek. fh ve sf serisi ME nin farklı modelleri hepsinin başında msz geçtiği için tekrar yazmadım(örnek mszfh). Mszhj yi nerde buldunsa diğerleride orda var. Hj serisini tavsiye etmiyorum.
  • Sharp inverter kullaniyorum. Fiyatina deger.

• Arkadaslar adanada 40 metrekare salonum güney cepheli, 4 adet 2 metre genişliğinde pencere var,dış üniteyle iç ünite arası 15 metreyi buluyor,,o yüzden vazgeçtim,20 metrekare diger odaya taktırayım dedim,,
    20 metrekarelik odama 2000-2500 civarı hangi markayı tavsiye eder siniz?
    mıtsıbıshı electrik mi ,heavy mi?
    magaza magaza dolaştım mıtsıbıshı,toshiba bosch bir çok ürün satan bi mağazada mıtsıbıshı electiric gerçek mıtsıbıshıdır dedi,,sonra bana york kilimaya 120 yıllık kilima şirketiymiş doğrumu bu york markasını tavsiye eder misiniz??
    ,,inverter almama gerek yok dedi günde 12 saatten az kullanacaksan,,
    bi mağazada da doktorlar sharp kilima kullanır dedi,,astım bronşit gibi hastalıklara en uygun sistem sharpta var dedi?
    siz ne diyosunuz ? biligilerinizi paylaşıp yardımcı olur musunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: bps

ME Mitsubishi Electric demek. fh ve sf serisi ME nin farklı modelleri hepsinin başında msz geçtiği için tekrar yazmadım(örnek mszfh). Mszhj yi nerde buldunsa diğerleride orda var. Hj serisini tavsiye etmiyorum.

Buldugum yerde sadece bu model vardı. Sizin dediğiniz diğer modeller yok. HJ serisini neden tavsiye etmediniz ona göre işlemi iptal edeceğim.

• 
Sayfa: önceki 13681369137013711372
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.