Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1362. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: D-Rock! Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 45 Misafir (2 Mobil) - 43 Masaüstü3 Mobil1 Android
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13601361136213631364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sanırım bütçenizi belirtseniz ürün grubu daha da daralır size önerilecek olan...
  • Uzmanlar açıkladı önümüzdeki haftadan itibaren kavrulacağız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: filaguso

Üstad teşekkür ederim, duymak istediğim soruların cevaplarından dolayı, zahmet verdik sana.

Karar verip alınca cihazları yorumlarımı paylaşacağım. 1. günde süper soğutuyor çok iyi cihaz demem farz oldu forumdan öğrendiğim kadarıyla:)

ME kampanyası için sanırım son iki gün (7 haziran son tarih) bekleyen arkadaşlara hatırlatayım

ME kampanyası,link varmı acaba.
  • bps B kullanıcısına yanıt
    istanbul'u yağmur terk etmedi, ülkenin bir çok yerinde insanlar hala montla geziniyor... haala ısıtma amaçlı klima alan müşterilerimiz var...
  • quote:

Üstad teşekkür ederim, duymak istediğim soruların cevaplarından dolayı, zahmet verdik sana.

Karar verip alınca cihazları yorumlarımı paylaşacağım. 1. günde süper soğutuyor çok iyi cihaz demem farz oldu forumdan öğrendiğim kadarıyla:)

ME kampanyası için sanırım son iki gün (7 haziran son tarih) bekleyen arkadaşlara hatırlatayım

Bayii ile görüştüm "kampanya 30 Haziran'da bitiyor" dedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima uzmani

istanbul'u yağmur terk etmedi, ülkenin bir çok yerinde insanlar hala montla geziniyor... haala ısıtma amaçlı klima alan müşterilerimiz var...

abartma okadar canım:) biz 10 gündür çalıştıryoruz soğukta. ben ki donan adam donmuyorsa keim ala ısıtma için bu mevsimde. gelecek sene için alıyordır.

merak etme açılır işler nem çok beter yüksek. ben romatizmadan boynumu çeviremiyorum. şimdi peşi sıra güneş gelince daha bunaltıcı olacak havalar bu yağan yağılşarın nemi baya uzun süre insanı dlirtir temmuz sıcağ 2 gün sonra başlar.
  • quote:

rica ederin hayırlısı neyse o olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: fast556.

arkadaşlar iyi forumlar.

ben klima araştırması içindeyim bu konuyuda bikaç gündür okuyorum. başka konularıda okudum sayılır. ama bir türlü sonuca varamadım. şu sıralar me nin kampanyası çok ideal gibi duruyor ama yinede kararsızım. sizden zahmet olmazsa tavsiye istiyorum.

evimiz denizlide. yazın oldukça sıcak oluyor bilenler bilir. sadece soğutma amaçlı kullanacağım klimayı. 40m2 salonumuz için düşünüyoruz. ısı yalıtımı ne yazık ki çok iyi değil. saat 10 ile 16 arasında güneş alıyor. oldukça sıcak oluyor tabiki. bu duruma uygun bir klima öneriniz varsa şimdiden memnun olurum. kaliteli bir klima almak istiyorum bikaç senelik değil uzun ömürlü olması için. birde tabiki bazı durumlarda iki klima önerilmiş ama sizden de öneriler alabilir miyim acaba.

şimdiden vereceğiniz tavsiyeler için çok ama çok teşekkür ederim.

ME kampanyasını kaçrımayın değelendirin.

• quote:

Orijinalden alıntı: OuSBykc

Merhaba arkadaşlar. Bende bir klima almayı düşünüyorum ve almak istediğim klimada karar veremedim. Klima konusunda uzman arkadaşlar bana yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.

Öncelikli olarak kısa bir açıklama yapmak istiyorum. Evin girişine kurmak istiyorum, bu alan 11 metrekare. Misal olarak oturma odasının kapısını açtığımda (oturma odası + giriş = 26 metre kare) oturma odasını serinletsim, yatak odasının kapısını açtığımda (yatak odası + giriş =25 metrekare) yatak odasını serinletsim.

Evim çatı katı ve izalasyonlu. Bu sene kışın en düşükte kombiyi açtığımızda rahatlıkla ısındı ama yazın biraz sıcak oluyor o yüzden klima almak istiyorum.

Baktığım klimalar ise şu ikisi :

1 -http://www.detaysal.com.tr/FTXB35AV1-daikin-istanbul.php Daikin FTXB35AV1 Fiyat: 2.055 TL
    2 -http://www.webdensiparis.com/urun/toshiba-ras-13-n3kv/gkv-inverter-klima_1146598.aspx?ref=akakce&v=1.77.2
    Toshiba RAS 13 N3KV Inverter Klima .

Almak istediğim klimalar 12,000 - 13,000 Btu civarlarında. Öncelikli olarak evi soğutmak için alacağım. kışın pek ihtiyaç yok ama arasıra kullanabilirim.

12,000 Btu tam sınırda olduğu için toshiba (Soğutma Kapasitesi: 13650 Btu/h ) bir adım önce.

En fazla ayırabileceğim bütçe 2,500 TL. Bu iki üürnden hangisini almalııym ya da bunlar ayarınca bütçeme uygun hangi klimayı seçmeliyim

İlgili ve bilgili arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok mutlu olurum..

toshiba almak istiyorsanız 18liği almanızı öneririm. 12 lükte iş görür ama 9 ve 12 liklerde sistem tam olmadığından ses şikayetleri olabiliyor. heme 18lilkte sistemler tam hemde etkis daha yüksek olduğundan yatak odanızada daha fazla etki eder.. klima uzmanı arkadaş toshibacıdır size yardımcı olur pm yapın ona. dakini geçiniz.

• Arkadaşlar izmirde yaşıyorum sadece soğutma için kullanılacak iki klima ihtiyacim var 30-35metrekare ve 20 metrekarelik alanlara.kalite ve tasarruflu çalışma tercihim. Carrier ve mitsubishi electric onceligim daikin kaliteli ama kalitesine oranla daha pahali deniliyordu.f/p urunu onerirseniz sevinirim.salon icin şık bi ürün(zen gibi) olsa tadindan yenmez.tesekkurler
    Hocam bu forumdaki sayginliginiz ortada hazir onlineyken beni de görseniz @9koy

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daskadir -- 6 Haziran 2014; 17:28:01 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

cevabınız için çok teşekkür ederim. peki sizce bu ortam için 18binlik klima yeterli olur mu. MSZ-SF50VE yi araştırmalarım sonucunda ben uygun gibi gördüm ama sizinde fikrinizi almak isterim. çünkü genelde çevremdeki insanlara firmalar hep büyük klima aldırmışlar. bu yüzden acaba daha fazla kar ederiz gibi bir düşünceyle mi büyük klima takmışlardır yoksa gerçekten yetersiz mi gelir benim bahsettiğim klima.

oranın normal hakkı 18lik yeterde artar bile. yanlız ben biraz ters düşüyorum bu konuda sizi yönlendirmek istemem ama 12lik bile ben oraya kurarım kalite klima olmak şartıyla. ve devamlı çalıştırmak şartıyla orayı iklimlendireceğine inanıyorum. en fazla 4-5 saat zorlanır klima. sonrası zaten hep düşük devirde çalışır. kendi tecrübem bu yönde. ama size ille alında demem sonarında bir sorun olursa benden bilinmesini istemem. şahsen ben olsam 12liği takarım oraya.

• quote:

bu bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. yani siz en büyük 18lik takın diyorsunuz. o zaman benim söylediğim model sf50 oldukça ideal olacak :) 12lik konusunda benimde şüphelerim var o yüzden en iyisi garantiye almak işi. birde çok sıcakta kalıyor oda o yüzden 12 belki yetersiz kalır. hem zaten sf50 alacak ikinci kişiyide bulursam eğer bu klimada normal fiyatına göre çok daha uyguna gelecek .

aynen devam edin
  • http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-midea-msri-dci-18-optimum-fiyati,797177.html
    arkadaşlar midea montaj dahil değil diyor bu nasıl iş.
    montaj+bakır boru 300 tl tutuyor bu nası saçmalık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

bu bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. yani siz en büyük 18lik takın diyorsunuz. o zaman benim söylediğim model sf50 oldukça ideal olacak :) 12lik konusunda benimde şüphelerim var o yüzden en iyisi garantiye almak işi. birde çok sıcakta kalıyor oda o yüzden 12 belki yetersiz kalır. hem zaten sf50 alacak ikinci kişiyide bulursam eğer bu klimada normal fiyatına göre çok daha uyguna gelecek .

aynen devam edin

Bende bugun Aynı ürün icin diğer başlıkta ortak aradığımı yazmıştım :)
    Özel mesaj attım...

• arkadaşlar merhaba izmir karşıyakada oturuyorum 30-35 metrekare salon için sf 42ve yada sf 50ve modelini almayı düşünüyorum %50 indirimden faydalanmak isteyen olursa birlikte alabiliriz..
  • fast556. F kullanıcısına yanıt
    Bence sf42'yide düşünün derim.
  • 9köy kullanıcısına yanıt
    En son Gree (TOSOT) Change GWH28KG-K3DNASA modelini soracağım, bu ürün sizin gönül rahatlığıyla önerdiğiniz bir klima mıdır?
  • Selamlar Alanyadayim 20 m2 bir salonum var. 2. Katta oturuyorum. Güney cephe ve sahildeyim..durum su dış üniteyi çatıya yani dama koyduracagim. .balkon cok ısınıyor balkona çıkılmaz oluyor. Mitsubishi den keşfe geldiler. .18 binlik Inverter onerdiler..bendeki 4yildir kullandığım klima Bosch 24 binlik..alanya sicaginda salonu buz gibi yapıyor. .sorum şu. Dış uniteyi .çatıya koydursam salon performansı yeterli kalir.mi..yoksa 18 binlik Mitsubishi ye mi geceyim...eskiyi 550 tl ye tasiriz diyorlar. .18 binlik Mitsubishi 3100 tl..hangisi iyi olur. .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • drakyuz D kullanıcısına yanıt
    20 m2 24.000'lik çok büyük gelir. 14-15.000 bile rahatlıkla yeter. Harcadığın elektriğe yazık.
  • 18 metre karede kuzey cephede 9000 Daıkın kullanıyorum mükemmel.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 13601361136213631364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.