Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1361. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
31 Misafir (1 Mobil) - 30 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13591360136113621363
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yav en kötü, ondan bundan değil en dip kötüler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 9köy kullanıcısına yanıt
    Peki msz sf 35 mi tercih etmek lazım yoksa MSZ-EF olanı mı? EF olan daha pahalı ama sanki SF daha mı iyi tam anlayamadım. Tasarımı sebebiyle mi pahalı acaba?
  • xcagatay kullanıcısına yanıt
    EF'nin değerleri daha iyi. Neden SF'nin daha iyi olduğunu düşündünüz.
  • bps B kullanıcısına yanıt
    Sitede özelliklerini inceliyorum da çok olaya hakim olmadan.
    http://www.klimaplus.com.tr/urunler/ev-ofis-klimalari/split-klimalar/msz-ef-25-50veb-kirigamine-zen.aspx
    http://www.klimaplus.com.tr/urunler/ev-ofis-klimalari/split-klimalar/msz-sf-yeni-deluxe-power-inverter-duvar-tipi-split.aspx

Görsellere ve siteye konulan şekle bakınca öyle bir his uyandırıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: filaguso

quote:

Orijinalden alıntı: marrieann

Merhaba,

İzmirde oturuyoruz, sabahtan akşama kadar cayır cayır güneş alan 30m2 salonumuz için yazın soğutma kışın ısınma amaçlı bir klima alacağız. 12000btu düşük gelebilir düşüncesiyle her ihtimale karşı 18000btu luk bir şey düşünüyoruz.

bütçemiz 2000 TL civarında kaçırılmayacak bir avantaj için biraz daha yukarı çıkabiliriz.

forum donanımdan öğrendiğim kadarıyla; invertor, hepa filtre, cop ve eer değerlerine dikkat ediyoruz, ionizer özellik ve samsung markadan uzak duruyoruz. :)

Bu doğrultuda önereceğiniz ürünler varsa çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

Şimdiden kolay gelsin diyorum:)))

Teşekkür ederim..

Gerçekten iş içinden çıkılmaz bi hal aldı.

Mitsubishi sf serisi bütçemizi aşıyor. Daha altını da pek tavsiye etmiyorlar. Anlamadığım şey şu ki madem ME bu konuda en iyi, alt segmentleri de muadillerine göre en iyi olmaz mı ?

alternatif olarak daikinin bu modeli baya uygun fiyatlı ama onda da shira serisinden şaşmayın durumu var.

http://www.hepsiburada.com/liste/zass-zs18-0926-18000-btu-inverter-klima/productDetails.aspx?productId=mtzass18000&categoryId=17453

kafam iyice karıştı :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marrieann -- 4 Haziran 2014; 17:56:24 >

• quote:

quote:

quote:

Merhaba,

İzmirde oturuyoruz, sabahtan akşama kadar cayır cayır güneş alan 30m2 salonumuz için yazın soğutma kışın ısınma amaçlı bir klima alacağız. 12000btu düşük gelebilir düşüncesiyle her ihtimale karşı 18000btu luk bir şey düşünüyoruz.

bütçemiz 2000 TL civarında kaçırılmayacak bir avantaj için biraz daha yukarı çıkabiliriz.

forum donanımdan öğrendiğim kadarıyla; invertor, hepa filtre, cop ve eer değerlerine dikkat ediyoruz, ionizer özellik ve samsung markadan uzak duruyoruz. :)

Bu doğrultuda önereceğiniz ürünler varsa çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

Şimdiden kolay gelsin diyorum:)))

Teşekkür ederim..

Gerçekten iş içinden çıkılmaz bi hal aldı.

Mitsubishi sf serisi bütçemizi aşıyor. Daha altını da pek tavsiye etmiyorlar. Anlamadığım şey şu ki madem ME bu konuda en iyi, alt segmentleri de muadillerine göre en iyi olmaz mı ?

alternatif olarak daikinin bu modeli baya uygun fiyatlı ama onda da shira serisinden şaşmayın durumu var.

http://www.hepsiburada.com/liste/zass-zs18-0926-18000-btu-inverter-klima/productDetails.aspx?productId=mtzass18000&categoryId=17453

kafam iyice karıştı :(

Benim de aynen karışıktı en başında hala tam kesin bir fikrim yok ama yakındır birşeye karar vermem. Benim de merak ettiğim SF serisi için mesela, iyi tamam ama sessizlik, performans, soğutma konularında gercekten fiyat farkı kadar bir fark yaratacak mı, yani aldıgımda %10-20 fark hissedeceksem kendi koşullarım için uzun vade için o kadar para bayılmamayı yeğlerim sanki....

• Selam arkadaşlar izmir de yatak odası aynı zamanda bebeğimiz için klima arayışındayız ısıtma vede soğutma amaçlı
    en az 20 saat kullanılacak. birkaç model seçtim ancak bunların arasından hangi model tercih etsek bizi daha memnun eder performans
    olarak ve en önemlisi fatura maliyeti olarak.oda 3metreye 3 metre ara kat cift cam mevcut.

Daikin Shira FTXS20K 2900 tl. SEER:7,40 SCOP:4,77 yıllık tuketim soğukta 95 kw sıcakta 675kw
    Daikin Shira FTXS25K 3100 tl SEER:7,90 SCOP:4,78 yıllık tuketim soğukta 111kw sıcakta 752 kw

Mıtsubıshı electric MSZ-SF25VE 2900tl SEER:7,6 SCOP:4,4 yıllık tuketim soğuk 116 kw sıcakta 764kw
    Mıtsubıshı electric MSZ-EF25VE 3200 tl SEER:8,5 SCOP:4,7 yıllık tuketim soğuk 103 kw sıcakta 716 kw

bu modellerin dışında bi model daha var biraz bekleme suresindeyiz 2. bir arkadaş bulursak mıtsubıshı
    kampanyasından yararlanarak %50 indirim le birlikte
    Mıtsubıshı electric MSZ-FH25VE 3800 tl SEER:9,1 SCOP:5,1 yıllık tuketim soğuk 96 kw sıcakta 819kw bu modelide alma
    gibi bi ihtimal doğabilir.sizinde bilgilerinize dayanarak hangisini modeli almak uygun olur.Saygılar.

• xcagatay kullanıcısına yanıt
    Teknik verilere bak. Durum çok net olarak ortada.
  • 1000-1500 TL ye 12 lik,2000 TL civarında 18 lik inverter alırmıyım diyen kendini kandırır ,bilmiş olun.

Bu piyasayı iyi takip eden tel maşacı markalar hemen bu aralıkta malları sürüyorlar piyasaya.
    Bana sorarsanız azıcık daha sıkın kendinizi üzerine 300-500TL daha koyup eli ayagı düzgün orta sınıf bir mal alın..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkilinc79

Arkadaşlar, Gree "Change" serisi ile tecrübesi olan var mı? Genel olarak kaliteleri nasıl?

Katalogda gürültü değeri yüksek (36dB) görünüyor, gerçekten gürültülü mü yoksa ölçüm metodu yüzünden mi böyle.

Ayrıca 9000 btu'luk cihazun 1500btu'ya kadar düşebileceği yazıyor, bu gerçekçi mi?

Gree klimanın change serisi orta sınıfın 10 numara serisidir.Tek dikkat edilecek husus kimin sattığı,kimin taktığı.
    Zibro 65-66 serisi,York,Wiessmann,Airfel,Gree hepsi aynı makinedir.

Bu arada gerçek ses db seviyesi 50 db bile iyi rakam.

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

1000-1500 TL ye 12 lik,2000 TL civarında 18 lik inverter alırmıyım diyen kendini kandırır ,bilmiş olun.

Bu piyasayı iyi takip eden tel maşacı markalar hemen bu aralıkta malları sürüyorlar piyasaya.
    Bana sorarsanız azıcık daha sıkın kendinizi üzerine 300-500TL daha koyup eli ayagı düzgün orta sınıf bir mal alın..

Katılıyorum. Hatta bu durumu anlatan yabancı bir atasözü bile var. "Ucuz mal alacak kadar zengin değilim"
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: mkilinc79

Arkadaşlar, Gree "Change" serisi ile tecrübesi olan var mı? Genel olarak kaliteleri nasıl?

Katalogda gürültü değeri yüksek (36dB) görünüyor, gerçekten gürültülü mü yoksa ölçüm metodu yüzünden mi böyle.

Ayrıca 9000 btu'luk cihazun 1500btu'ya kadar düşebileceği yazıyor, bu gerçekçi mi?

Gree klimanın change serisi orta sınıfın 10 numara serisidir.Tek dikkat edilecek husus kimin sattığı,kimin taktığı.
    Zibro 65-66 serisi,York,Wiessmann,Airfel,Gree hepsi aynı makinedir.

Bu arada gerçek ses db seviyesi 50 db bile iyi rakam.

Cevabınız için teşekkürler, peki düşük yüke inebilme iddiası gerçek mi sizce?

Mitsubishi E. ve Panasonic kataloglarına bakıyorum, inverterli cihazlarda minimum yük yaklaşık %35-40 olarak verilmiş.
    Gree yaklaşık %15'e inebildiğini iddia ediyor, yanlış mı anlıyorum?

Bu özellik doğruysa benim için avantaj, çünkü klimaları yatak odalarında gece boyunca en düşük devirde sabit sıcaklıkta hiç durmadan çalıştırmak istiyorum. Baharda, sonbaharda vb. çok sıcak olmayan gecelerde soğutma ihtiyacı çok azalacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AFB8954A9 -- 4 Haziran 2014; 23:56:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: drkimble

bende aynı klimadan kullanıyorum. 4 sene önce 850 tl ye almıştım. adanadayım ısıtma ve soğutma olarak bence fiyatına göre çok iyi. ayrıca çok sessiz. gönül isterki gidip 2000 liraya inverter alalım, fakat her bütçeye uymayan cihazlar bunlar. samsung ve baymağa kötü demeden önce hangi markalardan kötü onu konuşmak lazım. mitsubishiden daikinden zibrodan vb den kötü ama ne kadar ekmek o kadar köfte.

Biraz içimi rahatlattınız. Buradaki ustaların var bildikleri ama sonuçta kiracı olarak çok yüksek fiyatlara çıkmak mantıklı gelmedi. Birde benim gibi vantilatörden geçiş yapanlar için tatminkar olacaktır :). Adana gibi bir yerde işinizi gördüyse, İstanbul'da kaldıkı ben sadece soğutma amaçlı kullanıcam senede 2-3 ay, işimi görür diye düşünüyorum.
    Gidip klima almadan önce ihtiyacı belirlemek lazım bence.

Yarın kurulum yapılacak duruma göre yorumları yaparız. Dediğim gibi Fiyat performans ürünleri bunlar, bana da 4 yıl sorun çıkarmaz inşallah.

• Gönül 2000 tl inverter klima isterde o fiyata kalitemi var yahu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. Bende bir klima almayı düşünüyorum ve almak istediğim klimada karar veremedim. Klima konusunda uzman arkadaşlar bana yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.

Öncelikli olarak kısa bir açıklama yapmak istiyorum. Evin girişine kurmak istiyorum, bu alan 11 metrekare. Misal olarak oturma odasının kapısını açtığımda (oturma odası + giriş = 26 metre kare) oturma odasını serinletsim, yatak odasının kapısını açtığımda (yatak odası + giriş =25 metrekare) yatak odasını serinletsim.

Evim çatı katı ve izalasyonlu. Bu sene kışın en düşükte kombiyi açtığımızda rahatlıkla ısındı ama yazın biraz sıcak oluyor o yüzden klima almak istiyorum.

Baktığım klimalar ise şu ikisi :

1 -http://www.detaysal.com.tr/FTXB35AV1-daikin-istanbul.php Daikin FTXB35AV1 Fiyat: 2.055 TL
    2 -http://www.webdensiparis.com/urun/toshiba-ras-13-n3kv/gkv-inverter-klima_1146598.aspx?ref=akakce&v=1.77.2
    Toshiba RAS 13 N3KV Inverter Klima .

Almak istediğim klimalar 12,000 - 13,000 Btu civarlarında. Öncelikli olarak evi soğutmak için alacağım. kışın pek ihtiyaç yok ama arasıra kullanabilirim.

12,000 Btu tam sınırda olduğu için toshiba (Soğutma Kapasitesi: 13650 Btu/h ) bir adım önce.

En fazla ayırabileceğim bütçe 2,500 TL. Bu iki üürnden hangisini almalııym ya da bunlar ayarınca bütçeme uygun hangi klimayı seçmeliyim

İlgili ve bilgili arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok mutlu olurum..

• quote:

Orijinalden alıntı: orphanage

Gönül 2000 tl inverter klima isterde o fiyata kalitemi var yahu.

mesaj sayını arttırmak için iyi kasıyorsun kardeş

• quote:

Orijinalden alıntı: xcagatay

Peki msz sf 35 mi tercih etmek lazım yoksa MSZ-EF olanı mı? EF olan daha pahalı ama sanki SF daha mı iyi tam anlayamadım. Tasarımı sebebiyle mi pahalı acaba?

şuan bakamıyorum gözlerim yoruldu sanırım son değerlere göre EF modeli biraz daha iyi değelere sahip ti sf ye göre ama değmez. anlamazsınız bile o tüketimi. tabi bunda tasarımında etkisi büyük siz sf yi alın derim şahsen.
  • quote:

Üstadım zaman ayırdıgın için teşekkür ederim, 12 btu 26 m2 lik açık mutfak için idare edebilir diyorsun, valla dğer ustalar kızabilir:) Ben bu rakamları eve gelen usta doğrultusunda belirttim, yatak odası 12 olma sebebi çapraz olarak çalışacak iki cihazla aradaki çocuk oddalarını soğutmak planıydı. Siz 9000 den fazla olmasın diyince kafam karıştı. Açık mutfak bir uçta yatak odası en son ucta, aradaki küçük odalar bu iki klimayla serinlemez mi, 9000-12000 farketmez mi. Dediğiniz gibi açık mufak 12 hatta 14 ise ME olayına gireceğim çünkü.

diğer ustalar kızarlar evet:) doğruda.. bende kurtaracağına kanaat getirdiğimden yazıyorum normalde güney cephe ve adana için 18 lik önerilir. ama rakamda yükselir:))

sizin orası saat sanırım sabah 11 de aşırı güneş almaya başlar. bu güneş saat 16ya kadar pik yapar. bu 5 saat boyunca klimanız biraz zorlanır fazla tüketim olur. ama asla max yüke çıkmaz. perdeleriniz zaten kapatıyorsunuzdur bu saatlerde.. aynı şekilde devam ederseniz 5 saat sonrası tüketiminiz baya düşer.

18lik alsanız ister sitemez 6000 btu fark olacak. bütçe sizin sonuçta. hadi x bir alt segment marka aldınız bu markanında tam inverterliği meçhul olacak. ister istemez me ye göre kafadan %25-30 fazla tüketimi olcak dahada artabilir. ben zaman zaman bu farkı kendi klimalarımda %50ye çıktığını görüyorum. üstelik klimalaın biri 12lik biri 9luk. 12lik me 250lerdeyken 9luk zibro 450-500 wattlarda dolaşıyor düşünüm artık..

birde alacağınız x marka klima 18lik olursa ona göre hesap ediniz.

yatak odasınada 12lik takılmaz orada durur o klima. 15m2 büyük gelir kalite inverter klima. mecbur daha düşük derecede çalıştırmak zorunda kalırısınız bu defada donarsınız. bunları iyi düşünün.

aradaki odayı düşünmeyiniz serinler oralar en kötü ihtimal ucuz 2 vantilatör alsanız kapı ağızlarına koyup dah sağlam soğuk taşırsınız o odalara.

ben bütçenize göre konuştum tabi siz 42 modelinide alabilirsiniz çok fark yoktur arasında sanırım ama yatak odasına kesinlikle 12lik almayın kalitesiz klima alsanız dahi almayın donarsınız.

Edit, değişen mesaj:http://i.imgur.com/VSqVYF4.png

http://forum.donanimhaber.com/m_74153237/f_//tm.htm#74153237

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9köy -- 5 Haziran 2014; 16:32:49 >

• 9köy kullanıcısına yanıt
    Üstad teşekkür ederim, duymak istediğim soruların cevaplarından dolayı, zahmet verdik sana.

Karar verip alınca cihazları yorumlarımı paylaşacağım. 1. günde süper soğutuyor çok iyi cihaz demem farz oldu forumdan öğrendiğim kadarıyla:)

ME kampanyası için sanırım son iki gün (7 haziran son tarih) bekleyen arkadaşlara hatırlatayım
  • Merhabalar konuyu uzun suredir arastiriyor, arastirdikca kafami daha fazla karistiriyorum.
    Malatyada yasiyorum yazin maksimum 2 ay sogutma amacli ve kaloriferlerin yanmadigi soguk gunlerde isitma amacli (maksimum yilda 20 gun) klima kullanmayi dusunuyorum. Yatak odasi 16 m2, oturma odasi 18 m2 olmak uzere 2 adet klimaya ihtiyacim var. Inverter almayi dusunmuyorum. Markasi, servisi duzgun beni hem calismasiyla hemde fiyati ile uzmeyecek klima ariyorum. Tavsiyeleriniz icin simdiden tesekkur ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurs444 -- 6 Haziran 2014; 7:38:02 >
  • 
Sayfa: önceki 13591360136113621363
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.