Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1355. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: glumerna Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 10 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
60. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 13531354135513561357
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    PANASONIC PKE serisine bakın ME sf serisi eski ge serisi kadar iyi degil verdikleri değerler itibariyle PANASONIC PKE serisi yüksek seri bir cihaz fiyatlarıda ME göre uygun araştırın derim.
  • Hocam güzel ama bu bütcemi aşıyor 3000 tl gibi bir fiyatı var ben 1500 TL civarına 27 m2 için arıyorum 12000 btu midea optimum inverter kücük mü gelir acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi red_blade -- 28 Mayıs 2014; 18:39:32 >
  • badcatbad B kullanıcısına yanıt
    kararsızsan cok ıyı dusun ozaman .bende senın gıbıydım yeter lan alt tarafı klıma dedım baymak aldık.
  • Arkadaslar kafayi yemek uzereyim klima aramaktan, size danisarak bir seyler ogrenmeyi umit ediyorum.

Ben Kibris'ta yasiyorum, haliyle maalesef buraya korsan ulke muamelesi yapiliyor ve adam gibi marka sayisi cok az. Ustelik burasi kayniyor (bir Angarali olarak hic de alisik oldugum bir iklim degil!). Daikin ve Mitsubishi klimalari araba fiyatina o yuzden onlari gectim. Bircok satici ellerindeki cop klimalari bulunmaz hint kumasiymis gibi, sanki klimayi yapan cocugun gozu kor oldu edasiyla anlatiyor. Haliyle kafa karisiyor. Bazilari bizde var yarin takariz diyor, ertesi gun "gumrukte takildi uhuhuhu gelir gelmez takacagiz" diyip 2 hafta oyaliyor. O tipler de guven vermediginden baskalarina yoneliyorum.

Her neyse, ben salon tipi (ayakli, buzluk tipi) klima ariyorum. 24,000-30,000 BTU aralarinda. En basta inverter sart diyordum ama burada satilan bazi urunler sahte, o yuzden inverter olayini pek takmiyorum (cok da gurultulu olmadigi surec). Yani gurultuden kastim mesela 25 dereceye ayarladim diyelim, calisip o dereceye getirip susup sonra 30 dereceye cikmayi bekleyip tekrar savasa gidiyormus gibi ses cikarmaya baslamasin. Inverter olunca bunlar olmuyor degil mi? Yani illa inverter mi olmasi lazim bu sorunla karsilasmamak icin yoksa A sinifi klimalarda da bu sorunlarla karsilasamayabilir miyim?

Burada Airfel var:http://www.airfel.com.tr/tr/urunler/urun_detay/as24.html . Arkadaslar kesife de gelmisti duzgun insanlara benziyordu, isi biliyor gibiydiler. Airfel maalesef inverter degil, 47/51 db gurultu var diyor.

Bir de Fujicool diye bir zimbirti var (Fujitsu'nun cakmasi) ama cok da icimi acmadi, gordugum kadariyla Cin'den veya Singapur'dan getirilen ve sadece Kibris'ta satilan bir sey. Internette bile dogru durust bilgi yok. Onlarin inverterlari var ama icimden "bunlar inverter olsa kac yazar?" diyorum. Dogru mu dusunuyorum?

Bu Airfel ayakli klimalar iyi midir? Ne dersiniz?

Yardimci olabilirseniz cok mutesekkir olurum!

• Bana_Klima_Lazim B kullanıcısına yanıt
    lefkoşada mısınız?
  • biz şirketin mutfağına bugün 24 lük tronic aldık. İlk çalıştırmada gördükkü cihaz iyi soğutuyor. Isıtmasınında iyi olduğunu söylediler ama ısıtmada varsa işin içinde bence inverter alınmalı. Sadece soğutma için alınabilir. bu arada bu cihazlar sanırım gree üretimiydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbii

arkadaşlar öncelikle kolay gelsin,

Fethiye/Muğla'da hem ısınma hemde soğutma işlemi için, yaklaşık 14m2, güney batı cephe, 5 pencere 1 balkon kapısı olan(alüminyum doğrama) yalıtımsız bir oda için 9000btu mu yoksa 12000btu mu tercih etmem gerekiyor.

baktıgım klimalarda 9000 ile 12000 arasında pek fiyat farkı yok ama enerji tüketiminde 9000 likler neredeyse %50 düşük. Hangisini tercih etmem konusunda fikir verirseniz sevinirim.

** özellikle marka belirtmedim yoksa konu marka savaşına dönebiliyor sonunda...

Yalıtım iyi ve 24 saat çalışacaksa 9.000 btu yeterlidir.
    Bütçenize göre. Yerli ve yerlilerin cine yaptırdıkları hariç alın bir tane.
    Alacaginiz yerdende keşif isteyin ve bunu belgeleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orphanage -- 28 Mayıs 2014; 20:47:18 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ozkan1979

quote:

Orijinalden alıntı: ozkan1979

m birol usta 9 köy size danışmamı önerdi

ben daha önce 17 metre kare odama daıkın 18000btu shira modeli klima almıştım ustalar çok hata yapmışsınız demişti birdaha bu hataya düşmemek için sizin gibi tecrübeli arkadaşlara danışmak istiyorum

şimdi yatak odası için klima almak istiyorum odam 14- 15 metre kare bücem 2000 tl ben panasonic düşünmüştüm

size sormak istiyorum hangi klimayı almalıyım klima yaz ve kışın kullanılacak sessiz olmasını istiyorum yatak odası oldugu için bana önderebileceginiz klima modeli varmıdır

veya şu markalardan birini alın diyebilirmisiniz

teşekkürler.

http://www.klimamerkezi.com/mitsubishi-srk-25-zmp-s1-inverter-split-klima-yeni-urun.html#.U4UZi9LIaho

http://www.klimamerkezi.com/alarko-carrier-53-nqv-025m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima_414.html#.U4UZu9LIaho

http://www.klimamerkezi.com/toshiba-ras-10-skv-inverter-klima_213.html#.U4UaF9LIaho

http://www.klimamerkezi.com/panasonic-kit-ye-9-mkx-inverter-klima_149.html#.U4UaMtLIaho

http://www.klimamerkezi.com/panasonic-kit-e-9-pke-etherea-inverter-klima_145.html#.U4UahtLIaho

bu klimalardan hangisi güzel sizce veya öndecegiz modeller nelerdir

Etheria güzel, haierede bakın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Herkese selamlar ben istanbul gültepede oturuyorum bilen bilir gültepeyi 4. katta oturuyorum daire 1+1 salon ortalama 15-16 metre kare fakat salonda kapı yok yani ara ile birleşik orasıda hemen hemen aynı sayılır yani tahminen 30 metre kare felan klimayı arçelikten almalıyım kredi kartsız taksit yapıyorlar ortalama 1500 tl civarı bütçem var ne önerirsiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Syntax Erol -- 28 Mayıs 2014; 21:14:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trojana

lefkoşada mısınız?

Hayir, Gazimagusa.
  • Ethera larda aynı tezgah.15 lik kodla satılan serinin ısıtma dizaynı 3,6kw yani 12 likmiş.
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: k_filozofu

arkadaşlar
    antalya ya yeni taşındım bende mitsibushi ya da daikin alırım diye düşünüyordum klima tamiri yapan bir arkadaş panasonic önerdi flap bile inverter panasonic te dedi aklım karıştı
    bu konuda ki görüşlerinizi alayım dedim

Hatta kuakları bile inv. Ne bu ya.Sallamanında bu kadarı..

• quote:

Orijinalden alıntı: Tugayy

Arkadaslar evin duvarini deldirme imkanim olmadigindan dolayi mobil klima almayi dusunuyorum kullanan arkadas varmidir ve tavsiye edeceginiz model varmidir

Yardim lutfen arkadaslar.

• quote:

Orijinalden alıntı: tiltoldum

Ethera larda aynı tezgah.15 lik kodla satılan serinin ısıtma dizaynı 3,6kw yani 12 likmiş.

Aga kimsin bilmiyorum ,ama ince noktalara basmışsınız.Bende kurcalayayım bakalım şu Eurovent i.Çoktandır karıştırmıyordum..

• deniz3535deniz D kullanıcısına yanıt
    ??????
  • Bana_Klima_Lazim B kullanıcısına yanıt
    Şundan dolayı sordum, lefkoşa içeride kaldığı için sıcaktır, acaba ondan mı dedim klima ihtiyacı. Bende magosa da 5 yıl kaldım, bizim o zamanlar klima ihtiyacımız olmamıştı. Tabi ben adanalıyım ondan oraları bana daha serin gelmişti.
  • quote:

quote:

Arkadaslar evin duvarini deldirme imkanim olmadigindan dolayi mobil klima almayi dusunuyorum kullanan arkadas varmidir ve tavsiye edeceginiz model varmidir

Yardim lutfen arkadaslar.

Mobil klimadada dışarı baca bağlantısı yapılıyor. Tamamen mobil değil.
  • mitsubishiden şaşma.
  • merhaba ;

ekli krokiye göre klimanın takılacağı yer olduğu yer , her iki odayı yani 32 m2 yi soğuturmu ?
    (kapıların açık olduğu düşünülürse) bina yalıtımlıdır.Aslında sorum ; soğuk hava odalara ulaşır mı ?

Inverter 12000 btu düşünülüyor.

şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasso331 -- 29 Mayıs 2014; 11:22:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tiltoldum

Ethera larda aynı tezgah.15 lik kodla satılan serinin ısıtma dizaynı 3,6kw yani 12 likmiş.

Normalde bütün klimalarda inverter olmayanlarda dahil, ısıtma kapasitesi soğutma kapasitesinden yüksek olur. Bunda nasıl böyle olmuş ilginç, araştırmaya değer.

• 
Sayfa: önceki 13531354135513561357
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.