Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1354. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13521353135413551356
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tiltoldum

Çin li nin fendi japonu yendi.Artıkım Japonlarda çakma mal yapıyorlarmış..Isıtma kapasitelerini iyi inceleyin.18 lik diye sattıkları makinalar aslında 14-15 bin btü.Yani 5 kw değil 4 kw...

ME

Buda Haier En alt serisi GEOS

haierin elektrik tüketim değerleri çok yüksek.

• arkadaşlar
    antalya ya yeni taşındım bende mitsibushi ya da daikin alırım diye düşünüyordum klima tamiri yapan bir arkadaş panasonic önerdi flap bile inverter panasonic te dedi aklım karıştı
    bu konuda ki görüşlerinizi alayım dedim
  • Çok kararsız kaldım hocam. Baymak içlerinde en lık olanı, görüntüde önemli ama kalitede olsun diyoruz.

N11 den vericem siparişi 111tl bonus için 4 gunum kaldı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkan1979

9 köy hocam size sormak istiyorum bu soruyu isterseniz özelden yazabilirsiniz

ben geçen yıl daykın almıştım 17 metre kare odaya 18000lik kilima almıştım shira serisi hatırladınızmı bilmiyorum bir daha aynı hataya düşmemek için soruyorum
    bu klimadan memnunum orası ayrı şuana kadar bi sorun yaşamadım ilk klimam evde ki

şimdi yatak odasına almayı düşünüyorum bütcem 2000tl

odam 15 metre kadar kilma almak istiyorum sezsiz kışın ve yazın kullanacagım

aklımdan gecen model panasonic siz nedersiniz

önerebileceginiz tavsiye edebilecegizniz modeller varmıdır arasından kendiniz secin diyebileceginiz model varmıdır btu su kaç olmalı 9000 veya 12000

sizden cevap bekliyorum

teşekkürler.

pm ye gerek vakit oldukça en güzeli paylaşmak. ama vaktim yok maalesef tekrar cevabım gecikirse kusura bakma.

gözüm klimayı aldığın bayiye sor bakalım v serisi 7000-9000 btu klima varmı ellerinde sen 18 Liğide uyguna aldığından dediğin rakamLara alabilirsin tahmin ediyorum.

Panasonic i mbirol ustaya sor iyi olan modellerini o biliyor.

Me kampanyalarını takip et. yanına arkadaş bulabilirsen uyguna gelebilir. alan arkadaşlarla haberleş. boş Ver yeni değerleri vs ölüsü yeter bir çok markaya. hem sen ufak btu alıcaksın.

mbirol bile demek istediğimi ancak anladı kıl hemende kullanmaya başlar yakinda diger haierci tildoldum baslamis bile. Sesleneyim yemezler yavrum sen Zamanında v Serisi Daikinle gree aynı demiştin vukuatlısın. Nerdesin len bu arada ben hastaneden zar zor yaziyorum. Sen yoksun yoksa must. Kapida kuyruk olup birbirlerinimi sey ediyolar sen sona al gec geldin diye felan

Akillim demek istedigimi anca anladin.
    büyük btuIarda kapasite düşük. tildoldum durumu açmış. ALLAH tarafından korunmalımıyım neyim. kimseye 12000 den yukarı klima önermem hiç. alanlar yanlış anlamasın.
    çünkü
    bir taraftanda avantajlılar.

10-15 gün sonra kısmet olursa bu konuyu didikleyecegim masaustune bir geceyim.

Sen izmirdeydin sanirim saka bir yana haierler icinde gorus mbirol ustayla gercekten guzel degerleri var. Birolda iyi klimacidir yahu gulucuk ekleyemiyorum mobilden ne zormus su teknoloji. alıntı yapmaZSanda mesaja kişi eklenmiyor. @mbirol

birde Panasonic için kiral 33 arkadaşa danış. onda üstelik birde hj serisi var ikisindende memnun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

quote:

Orijinalden alıntı: tcklima

amonyakmı icdiniz 5 dakikaya sogutma olmaz / amonyak bazlı sogutucular türkiye gibi iklimlerde kullanılmaz .endüstriyel haric

Fujitsu lcc serisi bulunduğu ortamda ağız çıkış sıcaklığı 15 - 20 dakikada 2 dereceyi buluyor.
    Yani kısa zamanda 30 metre salonda mükemmel serinlik sağlıyor.
    Toshiba skv ise 45 dakika sonra bile o ağız çıkış sıcaklığını veremiyor.
    Havalar ısınsın ağız çıkış sıcaklığının 2 derece olduğunun resmini koyarım yada Izmirli bir klimacı gelsin ölçsün.

Bilmiyorsanız her konuya yazmayın, her klimadan anlamak zorunda değilsiniz.

ustalar bu konuyu çekişmeden anlatın bendede me var ağız 4 dereceye kadar ilk çalıştırmada ama tcklima arkadaşın dediği gibi karlanma vs yok.

ben mbirol ustanın bir ara 5 dereceden aşağı ilk çalıştırmada klimanın olabileceğini yazdığını hatirliyorum. bu durumda mat 35in kliması ve benim klima problemlimi? çekişmeyelim değerli ustalar @mbirol @tcklima

• MERHABA ARKADAŞLAR BEBEK ODASINA 12000 LİK BİR KLİMA ALMAK İSTİYORUM BÜTÇEM 2500TL YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pratik Adam

quote:

Orijinalden alıntı: M3K4NS1Z

40 m2 salonda kullanıyoruz memnunuz sıkıntı yasamadık.forumlarda dolasırken boyle sorunlarla karsılasanlar vardı hatta birisi servısın gozu onunde klımanın üfleyen yerine termometre koymus oyle denemış.sende dene istersen

Ben de öyle yapacağım artık. Peki mesela soğutma modu 18 derece ise termometre 18 i mi göstermesi gerekiyor? Memnun değilim abi buz gibi yapması lazım yapmıyor.

Bugün servis geldi adam klimanın her tarafına baktı gazı falan tam dedi kurulumdada sıkıntı yok dedi sonra soğutma modunda 18 dereceye aldı klimayı termometreyle çıkış sıcaklığını iç ünitenin hemen önünden ölçtü. 7 dereceye kadar düştü sıcaklık 5 dk daha beklersek 4e kadar düşer dedi. Klima soğutuyor ama ben 5 dkda buz gibi yapsın istiyorum dedi. Senin beklentin yüksek abi bu klimadan dedi. klimada sorun gerçekten yok gibi. Ama klima alacaklara tavsiyemdir odanın 5 dkda buz gibi olmasını istiyorsanız baymak almayın. Daha çok para verin daikin falan alın yada burdan uzmanlarına danışın.

• Herkese selamlar,

Malesef been de split klima arayışı içine girenlerdenim.. İş hayatım boyunca her zaman aman bana üflemesin, başkasına üflesin.. Ama asla kapanmasın isteği ile her zaman üfleme açısını kendinden uzaklaştıran kişiler... bi açıllıp bi kapanmalar biri üşür, biri sıcaktan patlar.. oda da klimayı açık unutmalar daha sonra genel müdürden yenen fırçalar.. Ama gel görki yeni bebek sahibi olmam, karımın yaptığı dır dırlar.. beni bu arayışa sevketti..

Bu kadar geyikten sonra, bu siteye geldim ve bilenlerden ustalardan tavsiye alayım ve öylece karar vereyim istedim.. ama ne mümkün, tartışma 450 küsür sayfa olmuş.. Okuyorum okuyorum kafam karışıyor.. Elle tutulabilir bilgi arar oldum.. Şimdi genel gördüğüm herkes klima ile soğıtulacak/ısıtılacak alanı belirtip tavsiye bekliyor.. Belki geçmiş sayfalarda açıklamışlardır ancak bence bir daha açıklanması gerekir... Bu bilgiyi Forumda ismi geçen ve bilgisine güvenlir denilen M Birol adlı kişinin web sayfasından aldığım bilgiye göre cevaplayalım:
    Odanın Eni*Boyu*Yükseklik=Odanın hacmi mesela 3*5*3 = 45 m3. Daha sonra bunu 180 diye bir katsayı ile çarpıyoruz..8100 BTU.. (Ancak çalışma prensibi gereği Klima maksimum güçle değil %70-%30 çalışma gücü ile çalışması tavsiye ediliyormuş) Dolayısıyla bu rakamı 0,7 ye bölüyoruz. 8100/0,7=11571 Yani alınması ideal BTU = 12.000. Daha yüksek BTU alınırsa istenen performans alınamayabiliniyormuş

Şimdi gelelim markaya, Genel izlenim Vestel, Arçelik, Regal, Seg, Samsung ..vs markalar ne hikmetse önerilmiyor. Hiç bir usta beğenmiyor, Ancak nedendir, kimse açık bir şey söylemiyor. Sanki bunlar yazın sıcak hava üflüyor.. Bütçeniniz 800-1200 TL gibi ekonomik bütçeyse kimse yüzünüze bakmıyor... Diğer taraftan Samsung, Vestel gibi markalar ünlü bir sitede gayet iyi satıyor.. Gerçi Ben olabildiğince bu forum tavsiyelerine göre alışveriş yapıyorum, şu ana kadar yüzümü kara çıkarmadılar..

Bu arada bütçe yüksekse genel olarak Daikin ve Mitsubishi Electric ( ME ) tavsiye ediliyor... Bunlar hakkında da o kadar sofistike tartışmalar yapılıyor ki forum arap saçına dönmek bir tarafa, uzadıkça uzamış.. Klima tavsiyesi için girenler bu kadar çok şeyi okuyup analiz etmeyeceğinden tekrar tekrar benzer sorular soruluyor..

Ben Hala arayıştayım ve ekonomik birşey almak istiyorum.. İlerde ev sahibine bırakırım muhtemelen :) Şimdi üstadlara sorarım, BTU işini hallettik, ekonomil segmentte neye dikkat edelim bi yardımcı olsanız.. Lütfen ben onlara Klima demem, elimi süremem yorum da yapmam demeyin, camimize bir yardım edin, boş geçmeyin..

• arkadaşlar öncelikle kolay gelsin,

Fethiye/Muğla'da hem ısınma hemde soğutma işlemi için, yaklaşık 14m2, güney batı cephe, 5 pencere 1 balkon kapısı olan(alüminyum doğrama) yalıtımsız bir oda için 9000btu mu yoksa 12000btu mu tercih etmem gerekiyor.

baktıgım klimalarda 9000 ile 12000 arasında pek fiyat farkı yok ama enerji tüketiminde 9000 likler neredeyse %50 düşük. Hangisini tercih etmem konusunda fikir verirseniz sevinirim.

** özellikle marka belirtmedim yoksa konu marka savaşına dönebiliyor sonunda...
  • mbirol kullanıcısına yanıt
    m birol usta 9 köy size danışmamı önerdi

ben daha önce 17 metre kare odama daıkın 18000btu shira modeli klima almıştım ustalar çok hata yapmışsınız demişti birdaha bu hataya düşmemek için sizin gibi tecrübeli arkadaşlara danışmak istiyorum

şimdi yatak odası için klima almak istiyorum odam 14- 15 metre kare bücem 2000 tl ben panasonic düşünmüştüm

size sormak istiyorum hangi klimayı almalıyım klima yaz ve kışın kullanılacak sessiz olmasını istiyorum yatak odası oldugu için bana önderebileceginiz klima modeli varmıdır

veya şu markalardan birini alın diyebilirmisiniz

teşekkürler.
  • quote:

ben daha önce 17 metre kare odama daıkın 18000btu shira modeli klima almıştım ustalar çok hata yapmışsınız demişti birdaha bu hataya düşmemek için sizin gibi tecrübeli arkadaşlara danışmak istiyorum

şimdi yatak odası için klima almak istiyorum odam 14- 15 metre kare bücem 2000 tl ben panasonic düşünmüştüm

size sormak istiyorum hangi klimayı almalıyım klima yaz ve kışın kullanılacak sessiz olmasını istiyorum yatak odası oldugu için bana önderebileceginiz klima modeli varmıdır

teşekkürler.

http://www.klimamerkezi.com/mitsubishi-srk-25-zmp-s1-inverter-split-klima-yeni-urun.html#.U4UZi9LIaho

http://www.klimamerkezi.com/alarko-carrier-53-nqv-025m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima_414.html#.U4UZu9LIaho

http://www.klimamerkezi.com/toshiba-ras-10-skv-inverter-klima_213.html#.U4UaF9LIaho

http://www.klimamerkezi.com/panasonic-kit-ye-9-mkx-inverter-klima_149.html#.U4UaMtLIaho

http://www.klimamerkezi.com/panasonic-kit-e-9-pke-etherea-inverter-klima_145.html#.U4UahtLIaho

bu klimalardan hangisi güzel sizce veya öndecegiz modeller nelerdir

• quote:

quote:

teşekkürler.

http://www.klimamerkezi.com/mitsubishi-srk-25-zmp-s1-inverter-split-klima-yeni-urun.html#.U4UZi9LIaho

http://www.klimamerkezi.com/alarko-carrier-53-nqv-025m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima_414.html#.U4UZu9LIaho

http://www.klimamerkezi.com/toshiba-ras-10-skv-inverter-klima_213.html#.U4UaF9LIaho

http://www.klimamerkezi.com/panasonic-kit-ye-9-mkx-inverter-klima_149.html#.U4UaMtLIaho

http://www.klimamerkezi.com/panasonic-kit-e-9-pke-etherea-inverter-klima_145.html#.U4UahtLIaho

bu klimalardan hangisi güzel sizce veya öndecegiz modeller nelerdir

Peki ustalar nerede hata yaptığınızı söylediler mi ? Nedenini söylediler mi ? Benim burada öğrendiğim evet odanız 12.000 Btu yeterli. Soğutma için odanız zaten güneş görmez pek sıcaklamaz ise ( yalıtımlı ise) 9000 BTU da alabilirsiniz.
    Elektrik tüketimlerini de karşlaştırın derim, Eskiden direkt bir ölçüm şimdi mukayeseli ( iklimsel) sarfiyata göre ölçüm yapıyorlarmış. BUnu da forumda öğrendim.

Bir de Mitsubishi inin kampanyası varmış, 2.%50 indirimli, haziran sonuna kadar.

Benimm öğrendiklerim bunlar ve Panasonic ya da kampanyasından dolayı Mitsubishi diyebilirim. Ama usta değilim, Forumu inceleyen karar vermeye çalışan kullanıcıyım. Yani bana çok güvenme :)

• quote:

Orijinalden alıntı: whitebaby

Arkadaşlar iki ürün arasında kaldım.

1-http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-boracay-12000-btu-h-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi-aq12tsmnstk/productDetails.aspx?productId=evsambora12&categoryId=17453&SKU=EVSAMBORA12

2-http://www.hepsiburada.com/liste/baymak-elite-12000-btu-h-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi/productDetails.aspx?productId=evbayelit12000&categoryId=17453

Bütçem 1000-1200 arası. Bu ikisinden hangisi? yoksa hiçbirisi mi?

teşekkürler...

Ustalara sorarsan hiçbirisi,

Bende senin gibiyim aslında direkt o bilindik siteye baktım ve ekonomik ürünler için oranın sunduğu opsiyonlar üzerinden gitmeye karar verdim. Ancak Ustalar pek beğenmiyor o markaları ve doğruluğuna da inanırım. Karar verirsen bana da haber ver. Neden seçtiğini duymak isterim...

• http://www.iklimplus.com.tr/klimalar-hakkinda/klima-hesabi.html

Arkadaşlar 30 m2 lik salonumda 24000btu Demirdöküm var, süper soğutuyor ancak yukarıdaki linkden anladığım kadarıyla gereksiz büyük ve çok ses çıkarıyor.
    Sessiz bir invertor klima almak istiyorum. Sadece yazın soğutma için kullanacağım
    15000btu invertor mitsubishi almayı düşünüyorum, İzmirdeyim, en uygun nereden alınabilir, tavsiyeleriniz için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi parodist -- 28 Mayıs 2014; 9:50:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: parodist

http://www.iklimplus.com.tr/klimalar-hakkinda/klima-hesabi.html

Arkadaşlar 30 m2 lik salonumda 24000btu Demirdöküm var, süper soğutuyor ancak yukarıdaki linkden anladığım kadarıyla gereksiz büyük ve çok ses çıkarıyor.
    Sessiz bir invertor klima almak istiyorum. Sadece yazın soğutma için kullanacağım
    15000btu invertor mitsubishi almayı düşünüyorum, İzmirdeyim, en uygun nereden alınabilir, tavsiyeleriniz için teşekkürler.

30 m2 * 3 metre yükseklik = 90 * 180 = 16200/0,7 = 23142 , Klimanın büylükğü normal gibi..

• Birşey soracağım;

mitsubishi'nin 2.'li kampanyasından 2 adet 12.000'lik acağım.

HJ35Va alırsam toplam 4240TL ödüyorum.
    SF35Ve alırsam toplam 5310TL ödüyorum.

Klima sadece soğutma amaçlı ve akşamları kullanılacak.

Fark ödemeye değer mi?
    Hangisini alayım. Teşekkürler
  • parodist P kullanıcısına yanıt
    30 m2 ye 15-16 bin yeter.
  • Eyvallah hocam sağolasın ancak o klima fiyatı iyi olmasına karşın kullananlar olumlu yaklaşmamışlar, bugun buralar çok sıcak bir an önce bu klima işinide çözmek istiyorum artık senden başkada fikir veren yok valla çok sağolasın...
  • Arkadaşlar Antalya'da ikamet ediyorum. İzolasyonlu, güney doğu cepheli 25 m2'lik alan için ısıtma ve soğutma amaçlı klima alacağım.

Limitim 2.000 TL

Önerebileceğiniz klima modeli, markası varmı?
  • 
Sayfa: önceki 13521353135413551356
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.