Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1349. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Turalyon Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 17 Misafir (3 Mobil) - 15 Masaüstü3 Mobil
5 sn
57.216
Cevap
701
Favori
4.429.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13471348134913501351
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tiltoldum -- 21 Mayıs 2014; 0:47:35 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tiltoldum

Buyrun..
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

bu klimayı neden böyle paramparça ediyosunuz teknik servis misiniz ne yapmaya çalıştığınızı anlamadım? güzel bişey içinin kalitesini görüyoruz fakat amacı anlamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: truntola

quote:

Buyrun..

bu klimayı neden böyle paramparça ediyosunuz teknik servis misiniz ne yapmaya çalıştığınızı anlamadım? güzel bişey içinin kalitesini görüyoruz fakat amacı anlamadım

samsung komple alüminyum serpantin yapmış anlaşılan o.

• quote:

Buyrun..

Çok teşekkür ederim foto için ama bu serpatinler galiba alüminyum
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

quote:

Buyrun..

yeni yeni klimaları öğreniyoruz başka neden yapıyorlar bakırdan mı?

birde pm attım tiltoldum bakarmısınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: adventurer0008

öncelikle teşekkür ederim ,peki bu kliamaların üçgen şekilde olması yanı kapak olmaması ve filtrelerin üstten olması bir devavantajmıdır ? Ne gibi sorun teşkil eder acaba ?

şimdi kardeş 3gen olması aslında güzel olabilir. tavan duavar tipleri gibi.

filtrenin üstten olması yarım filtre olmuş oluyor.

normal makinelerin (üçgen olmayan)üst tarafındaki serpantinde mutlak önemlidir. ama çok kısa oluyor. daha çok ön tarafı kirleniyor bu sebeple. ustalar beğenmiyor bu tip makineleri.

hadi onada ok diyelim. kirlensin ama her defasına kapağı açamadık diye basit temeizlik için ön plastiğimi sökeceğiz.

Birol usta bir gün şimdiki zmps mhi ye göre daha çok tutulan zjps sökmüş arka eklem yerinde çat diy eayrıldı klima diyordu. bu zmps ondan bin beter diyordu.

üstten filter durumu anlatabildiysem budur. artık performanslarınıda bilmem kardeşim. 8-10 yıl önceki makinelere bakınca siz klimacı değilim desenizde hatırlarsınız ön panelde bolca şeritli (yatay) hava deliği mevcuttu.

daikinlerde daha düne kadar çok dekoratif gizlenmiş hava deliği mevcuttu. yeni shiraları görmedim daha. ama bir çok model hala ön panel deliklidir.

bir çok klima düz panel olmuşken ustalar bunlara bile kızıyorlardı. şimdiyse hem düz panel hemde panel kapağı açılmıyor. hemde üstten filtre.

az biraz el yeteneğiniz yoksa ön paneli çıkartamazsanız servise gebesiniz. hadi çıkardınız ön panelei kommple.. birde kasa bisküvi gibi kalitesizse mbirolun dediği gibi. ilerisini düşünmeyin artık.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Buyrun..

yeni yeni klimaları öğreniyoruz başka neden yapıyorlar bakırdan mı?

birde pm attım tiltoldum bakarmısınız?

bakırdır aslı. bunlar tamamen naylon laştırılmış klimalar bence. az çok anlaşılıyorda artık samsunglara sağır klima denmesi. vana bağlantılarından gaz arızası vermesinin sebebpleri.

alüminyum boruya kızarken birde daha beteri çıktı. harbi tam teknoloji firması olmuş samsung artık. nerde kâr yüksekse oraya yönelip kaliteyi düşürme teknolojisi.

• quote:

quote:

öncelikle teşekkür ederim ,peki bu kliamaların üçgen şekilde olması yanı kapak olmaması ve filtrelerin üstten olması bir devavantajmıdır ? Ne gibi sorun teşkil eder acaba ?

normal makinelerin (üçgen olmayan)üst tarafındaki serpantinde mutlak önemlidir. ama çok kısa oluyor. daha çok ön tarafı kirleniyor bu sebeple. ustalar beğenmiyor bu tip makineleri.

hadi onada ok diyelim. kirlensin ama her defasına kapağı açamadık diye basit temeizlik için ön plastiğimi sökeceğiz.

Birol usta bir gün şimdiki zmps mhi ye göre daha çok tutulan zjps sökmüş arka eklem yerinde çat diy eayrıldı klima diyordu. bu zmps ondan bin beter diyordu.

üstten filter durumu anlatabildiysem budur. artık performanslarınıda bilmem kardeşim. 8-10 yıl önceki makinelere bakınca siz klimacı değilim desenizde hatırlarsınız ön panelde bolca şeritli (yatay) hava deliği mevcuttu.

daikinlerde daha düne kadar çok dekoratif gizlenmiş hava deliği mevcuttu. yeni shiraları görmedim daha. ama bir çok model hala ön panel deliklidir.

bir çok klima düz panel olmuşken ustalar bunlara bile kızıyorlardı. şimdiyse hem düz panel hemde panel kapağı açılmıyor. hemde üstten filtre.

az biraz el yeteneğiniz yoksa ön paneli çıkartamazsanız servise gebesiniz. hadi çıkardınız ön panelei kommple.. birde kasa bisküvi gibi kalitesizse mbirolun dediği gibi. ilerisini düşünmeyin artık.

neyin iyi neyin kötü olduğunu anlayamadım. şansa bağladım artık ne alacağımı şaşırdım 9 köy sence Daikin zhara mı alıyim mitsubihi comfort mu yada bu paralara başka bir klimamı önerirsin fikir verebilir misin?

• quote:

Orijinalden alıntı: drtroy

Uzman ve usta arkadaşlar bu başlığı okuduktan sonra kafam iyice karıştı. Lütfen yardım edin

Yakın zamanda Aydın'a taşınacağım 2 aylık bebeğim olduğu için çok kısa sürede salona ve yatak odasına iki adet klima almak zorundayım.

Buradakileri okumadan önce

Sharp yada mitsubishi alırım diyordum.

Daha sonra verilerini saptırıyorlar diye DAİKIN ve Toshiba düşünmeye başladım.

Sonra DAIKIN'nın gerçek japon olmadığını öğrendim.

Toshibayı çözemedim bile.

Salon için 18.000 yada 20 bin BTU civarı bir klima düşünüyorum. (max bütçe 4000)

Yatak odası için 12.000 lik düşünüyorum (Max bütçe 2.000)

Model ve marka önerilerinizi merakla bekliyorum.

Saygılarımla

verilerin saptırılması yok korkmayınız. (daha detaylı ölçüm var) 2 adet klima alıcaksanız kampanyayı değerlerndiriniz derim şahsen.

bebeğinizide Allah analı babalı büyütsün.

• quote:

quote:

quote:

neyin iyi neyin kötü olduğunu anlayamadım. şansa bağladım artık ne alacağımı şaşırdım 9 köy sence Daikin zhara mı alıyim mitsubihi comfort mu yada bu paralara başka bir klimamı önerirsin fikir verebilir misin?

kardeş ben uzun süredir foruma giremiyorum yazılarınızı okuyamadım inanın mobilden yazmayıda foruma girmek olarak görmüyorum kendi adıma.. belge eklemeyi bilmediğim için olsun dolu sebep var. normal masaüstünden dahi tonlarca hata yapıyporum çünkü. şuanda çıkıcam forumdan inanın vaktim yok sadece bugünlük yazabiliyorum bu açıdan hakkınızı helal ediniz.

ben şuan dediğinize göre yorumlarsa markalara açısından. daikin zhara almayın derim. me hj kalite olarak çok daha iyidir.

eğer gücünüz varsa sf serisini almanızı öneririm. daikin alacaksanız en az V serisinden aşağı almayınız.

birde yeni haierleri inceleyin derim rakamları bilmiyorum yanlız. yaznı sıra airfel bakır boru kullandırmak farkını ödemek üzera alabilirsiniz. midea alabilirsiniz. zibro 66 veya 65 serisi alabilirsiniz. alarko flair, york, viessmann alabilirsiniz. uğur alabilirsiniz.

• 9köy kullanıcısına yanıt
    Yardımlarınız için teşekkür ederim. ME özellikle önerdiğiniz bir alt seri var mı yada hepsi genel olarak yeterli midir?
  • quote:

Yardımlarınız için teşekkür ederim. ME özellikle önerdiğiniz bir alt seri var mı yada hepsi genel olarak yeterli midir?

hocam çok fazla cevap veremeyeceğim için baştan özür dileyeyim. galiba doktorsunuz yarın annemin osteomyelit başparmak ameliyatı var durumu bilrisiniz siz diyabetik ayak.. inşaAllah baş parmak alınmaz.

ben özellikle me nin sf serisini öneriyorum. hj en giriş seviyesidir tabiki sf ye göre daha geridedir. siz gs emre arkadaşla görüşün derim o daha yeni aldı klimalarını hem memnuniyetini sorarsınız hemde kampanyadaki kendinize uyan durumları net öğrenirsiniz ayrıca ille 18000 btu belki gerekmeyebilirde sorarsınız kendisine. 18lik gerekmezse alım gücünüzde artabilir

• quote:

neye karar vereceksiniz acaba sizin düşündüklerinizi bende yaşıyorum :)

Daikinde arkadaş olduğu için %25 indirimli alıyorum.

mitsubihidede ikinci alana %50 inidirim yakalarsak iyi

fiyat olarak daikin yakın fakat karar veremedim
  • 9köy kullanıcısına yanıt
    Öncelikle geçmiş olsun. Diabette özellikle iyileşme süreci uzun sürebilir. Çok titiz ve dikkatli olmak lazım.

Yeni eve geçince Mitsubishi'den bir keşif isteyeyim ve önerilen fiyatlara bakalım nasıl olucak. Umarım Sf serisine iyi bir fiyat verirler.
  • Bugun gree 18btu klimayi daikin servis geldi montajini yapti servise 15te evde olacam dedim 15dk once gelip beni beklediler:D
    Montaji yaptilar vakumuda yaptilar ve sonuc resmen buz upluyor klima motor sesi 0 sadece son kademede ses duyuyorum.oda hava sesi forumda bir arkadas tavsiye etti iyikide almisim insallah ilerde sikinti cikarmaz faturada bizi uzmez:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar,
    bi süredir klima bakmaktayım yardımlarınızı ve fikirlerinizi rica ediyorum..

Klima koyulacak oda 25 m2
    tavan yüksekliği 2,5 m
    odada yaşayan max kişi sayısı 5
    ısı yayan cihazlar televizyon ve dizüstü bilgisayar
    odamızda 3 tane kapı var 2si oda ve koridora biri balkona açılıyor.
    odamız batı cephesine bakıyor ve bölgemiz marmara bölgesi.
    kullanım amacımız yazın soğutma ve kışın soğuk havalarda ısınma amaçlı.
    bütçemiz 1000-1700 aralığı.

Arkadaşlar inverter klima önceliğim.Aslında ondan daha önce kullanım esnasında sağlık açısından zarar vermeyecek bir şey bakıyorum.

Baktığım bazı modeller :

http://www.buroteknik.com/Baymak-Premium-12-CHS-12-000-Btu-h-Inverter-Duvar-Tipi-Split-Klima_18920.html

http://www.buroteknik.com/Alarko-Carrier-53-NQV-035-M2-13300-BTU-h-A-Enerji-X-Power-Gold-Inverter-Duvar-Tipi-Split-Klima_101641.html

http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-ar5000-ar12hsfscwknsk-a-12000-btu-h-inverter-klima/productDetails.aspx?productId=evsamar5000fsc12&categoryId=17453

http://www.arcelikbayisi.com/Arcelik-12062-Inverter%2CPR-815.html?ref=akakce&v=1.7.9

http://www.buroteknik.com/LG-Econo-Inverter-V-AS-W126BSA0-12-000-Btu-h-Duvar-Tipi-Split-Klima_134145.html

Bunların dışında tüm marka ve modellere açığım.TECRÜBELİ ARKADAŞLAR YARDIMLARINIZI ESİRGEMEYİN LÜTFEN.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Fiyat performans olarak sıralarsanız sevinirim.

ME %50 ile bize gelen fiyat
    ME MSZ hj50va Comfort 5kW SEER 6 (A+) 3060 tl
    ME MSZ sf42ve Deluxe power detay ve fiyat bilgim yok arkadaş önerdi.
    ME-MSZ-EF42VE Krigamine Zen 4,2kW SEER 7,7(A++) 3900tl

Daikin
    Shira FTXS42K 18.400BTU SEER 6,6 (A++) 3450
    Mira FTX50L9 19,200BTU SEER 5,5(A) 3075TL

Hangisi fiyatını hakediyordur?

Zen ile mira arasında 1000tl fark var sizce bu fiyat eder mi bir telefon parası.( telefonum yok (: )
  • quote:

Orijinalden alıntı: alemdar8686

Merhaba arkadaşlar,
    bi süredir klima bakmaktayım yardımlarınızı ve fikirlerinizi rica ediyorum..

Klima koyulacak oda 25 m2
    tavan yüksekliği 2,5 m
    odada yaşayan max kişi sayısı 5
    ısı yayan cihazlar televizyon ve dizüstü bilgisayar
    odamızda 3 tane kapı var 2si oda ve koridora biri balkona açılıyor.
    odamız batı cephesine bakıyor ve bölgemiz marmara bölgesi.
    kullanım amacımız yazın soğutma ve kışın soğuk havalarda ısınma amaçlı.
    bütçemiz 1000-1700 aralığı.

Arkadaşlar inverter klima önceliğim.Aslında ondan daha önce kullanım esnasında sağlık açısından zarar vermeyecek bir şey bakıyorum.

Baktığım bazı modeller :

http://www.buroteknik.com/Baymak-Premium-12-CHS-12-000-Btu-h-Inverter-Duvar-Tipi-Split-Klima_18920.html

http://www.buroteknik.com/Alarko-Carrier-53-NQV-035-M2-13300-BTU-h-A-Enerji-X-Power-Gold-Inverter-Duvar-Tipi-Split-Klima_101641.html

http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-ar5000-ar12hsfscwknsk-a-12000-btu-h-inverter-klima/productDetails.aspx?productId=evsamar5000fsc12&categoryId=17453

http://www.arcelikbayisi.com/Arcelik-12062-Inverter%2CPR-815.html?ref=akakce&v=1.7.9

http://www.buroteknik.com/LG-Econo-Inverter-V-AS-W126BSA0-12-000-Btu-h-Duvar-Tipi-Split-Klima_134145.html

Bunların dışında tüm marka ve modellere açığım.TECRÜBELİ ARKADAŞLAR YARDIMLARINIZI ESİRGEMEYİN LÜTFEN.

bu klimalardan önereceğinizi bende Kayınpedere alacağım sorun yaşamasın papaz olmayalım sonra (: tek tek yorumlarsanız seviniriz ustatlar

• Tugayy kullanıcısına yanıt
    kaliteli ünite almanda yarar var her marka klima dikey hatlarda verim vermez mutlaka BTU kaybı yasanır .fazla enerji ceker . ee bide dikey montaj bilen servise ihtiyacın olcak . ana konular vakum falan . ve bide senin anlayacagın sekilde tesisatın deve boynuna ihtiyacı var uzunluguna göre tesisat bükme aletleri ile kesme bicme yapmadan kaynatmadan kolayca yön verebilirler .// deve boynu sekilleri yukarıda olan motorun sistemdeki yagları asagı alt kattaki evap. icine göndermesini azaltarak ic evap . tıkanmalarına yol acmaz(yaglar zamanla ince capier boruları) kılcal damarlar denir. bunları tıkar. comp. yorulmalarına sebep olurlar .../.eger yapılırsa iyi soguma saglar ömür uzar yani hep sana yarar fazla calısmaz ünitenen rahat calıscagı icin.vede inverter kaliteli bir klima almanı tavsiye ederim
  • Tugayy kullanıcısına yanıt
    Hiç bir şey olmaz (5 m ye kadar olan boru mesafesi normaldir daha fazlası için gaz takviyesi ve ekstra boru ücreti istenir) @Tugayy sadece balkondaki ünite yazın sıcak kışın soğuk üfler balkonu çok sağlıklı kullanamayabilrsin. Ayrıca balkonu kapatmak istersen sıkıntı yaratır @Tugayy

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rcpkpln -- 21 Mayıs 2014; 0:26:44 >
  • 
Sayfa: önceki 13471348134913501351
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.