Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: hunter87, blackcold1907 Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı
39.192
Cevap
328
Favori
3.173.715
Tıklama
Giriş
      446 Mesaj
      04 Mayıs 2014 15:30:53
      quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

quote:

Orijinalden alıntı: kedoxs

Baymak premium inverter nasıl? 12 btu 1400 kart indirimiyle. 7 yıl garanti bakır boru, toshiba sanyo kompresör denmiş. Kullanan var mı acaba?

Forumda zilyon kez yazıldı o markanın çöp olduğu.

Bu modeli forumda arattım pek bir bilgi yok. Kuru kuru çöp demekle olmuyor, kullanıcı yorumu önemli benim için. Yılda 1 ay sadece serinletmede (27 c yeterli) kullanacağım için 3-4 bin verip alengirli bişey almak istemiyorum.

Neyse buradaki servisini araştıracam eğer düzgünlerse alma niyetim var. Forumda düz olanını kullananlar memnun görülüyor, inverteri ondan aşağı değildir inş :) 7 yıl garantide neleri kapsıyor bakacam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      5 Not
      04 Mayıs 2014 15:50:05
      quote:

quote:

quote:

Baymak premium inverter nasıl? 12 btu 1400 kart indirimiyle. 7 yıl garanti bakır boru, toshiba sanyo kompresör denmiş. Kullanan var mı acaba?

Bu modeli forumda arattım pek bir bilgi yok. Kuru kuru çöp demekle olmuyor, kullanıcı yorumu önemli benim için. Yılda 1 ay sadece serinletmede (27 c yeterli) kullanacağım için 3-4 bin verip alengirli bişey almak istemiyorum.

Neyse buradaki servisini araştıracam eğer düzgünlerse alma niyetim var. Forumda düz olanını kullananlar memnun görülüyor, inverteri ondan aşağı değildir inş :) 7 yıl garantide neleri kapsıyor bakacam.

40 yıldır klima kullanan biri olarak neyin çöp olduğunu bilirim.
      Her sorana ayrıntılı yazacak olsak 24 saat buradan çıkamayız.
      Model değil o marka çöp.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

5 Not
      04 Mayıs 2014 15:51:05
      quote:

Orijinalden alıntı: murat-h

yapma))) iyiki yanılıp almadık.sizin tavsiye edeceginiz 18.000 btu 1500-1750 tl aralığında dernekte toplantılarda haftada bir kaçgün 2-3 saat kullanılacak klima nedir.

Şu an sokaktayım eve dönünce unutmazsam yazarım.:-)

|
      |
      04 Mayıs 2014 15:57:09

Bilgilendirmeniz için tşkler :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Mat35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      04 Mayıs 2014 16:50:58
      midea premier sersi 12000 ve 18000 lik klimalar nasıldır. tavsiye eder misiniz. kullanan arkadaşlar var mı?
      |
      |
      asus p8z68 le-intel i7 2600k-asus hd6850 1gb ddr5-corsair vengeance 8gb(2x4)- cooler master rc 692 80 plus 650 w-wd cavier green 1tb-ocz agılıty 3 120 gb-cooler master Hyper 212 evo- lg 23'' ips236v
    • Yüzbaşı
      736 Mesaj
      04 Mayıs 2014 17:08:04

Teşekkür ederim 9köy hocam. ME için bayiyi tanıyan bi tanıdık buldum, sordurmuş da haftasonu fabrika fiyatlarına bakamamışlar. P.tesi günü bana inebilecekleri son fiyatı iletecekler. Geliş fiyatına yakın veririz dediler. Bakacaz artık. Uygun bir fiyat verirlerse hiç kampanya beklemem zaten. Yardımlarınız için çok teşekkürler.

@cori3535 arkadaşım öncelikle hayırlı olsun, güle güle kullanın. Bu fiyat peşin fiyat mı yoksa taksitli mi? Bir de hangi bayiden aldığınızı söylerseniz (eğer bir sakıncası yoksa) pazarlık yaparken elim güçlenir biraz. Benim aldığım fiyat taksitli 3900 TL idi.
      |
      |
      Bahsedilenler: 9köy , cori3535

ⒹⒽ-ⓈⓎⓃⒸ
    • Çavuş
      74 Mesaj
      04 Mayıs 2014 17:14:38
      Merhaba Arkadaşım,

Elbette ben Me sf42ve yi peşin fiyatına 7 taksitle ( ykb ) antalya manavgat öncel klima'dan aldım. Ama burada öncel klimanın 15.yıl kurulmasının şerefine %15 indirim yapıyorlardı.Kampanya bitmesine rağmen nezaket gösterip indirimli fiyattan verdiler. Hatta Comfort serisinin 18.000 Btu olanı da aynı idi 3800 Tl ama ben Sf serisini tercih ettim.Umarım sizde gönlünüzde olan Me'ye aklınızda olan rakam ile ulaşabilirsiniz.
      05 Mayıs 2014 00:16:30
      quote:

Orijinalden alıntı: drserk

evim istanbulda ve 30-metrekare güney cephe odaya hem sonbahar sonu ısınma amaçlı maksimum 1ay kadar kullanılacak hem de yazın soğutma amaçlı kullanılacak bir klima arıyorum.

bir klimacı 30metrekare oda için 18000btu luk klima önerilir dedi. teknik detayları ve gereksinimlerini çok iyi bildiğimi söyleyemem. ancak alacağım klima tüm kış ısınma amaçlı kullanılmayacak. (bu bilgi de ısınma açısından önemli olur mu bilmiyorum ama ayrıca odanın camı yerden tavana kadar ve 3*2metre boyutunda) bütçem 2000-2500TL aşmayacak şekilde hangi klima uygun olur?

klima olarak aşağıda verdiğim linktekiler ihtiyacıma uygun mudur?

Airfel Turkuaz Gold Serisi 18000 Btu/h

Airfel AS18-0933/0940/INV Inverter Serisi 18000 >>> daha uygun fiyata olanı da bu : http://www.istanbulbilisim.com.tr/as18-0933-inv-airfel-klimalar-en-ucuz-fiyatlari-kampanyalar,34784.html

Demirdöküm DD A-410 24 Hp 24000 Btu/h

LG AS-W186CSA0 Econo Inverter 18000 Btu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drserk -- 5 Mayıs 2014; 0:22:32 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      736 Mesaj
      05 Mayıs 2014 07:22:32
      quote:

Orijinalden alıntı: cori3535

Merhaba Arkadaşım,

Elbette ben Me sf42ve yi peşin fiyatına 7 taksitle ( ykb ) antalya manavgat öncel klima'dan aldım. Ama burada öncel klimanın 15.yıl kurulmasının şerefine %15 indirim yapıyorlardı.Kampanya bitmesine rağmen nezaket gösterip indirimli fiyattan verdiler. Hatta Comfort serisinin 18.000 Btu olanı da aynı idi 3800 Tl ama ben Sf serisini tercih ettim.Umarım sizde gönlünüzde olan Me'ye aklınızda olan rakam ile ulaşabilirsiniz.

Teşekkürler arkadaşım. Evet bana da comfortun 18000 liği için aynı fiyatı vermişlerdi (3900). Tekrardan hayırlı olsun klimanız, güle güle kullanınız. Darısı başıma
      |
      |

ⒹⒽ-ⓈⓎⓃⒸ

• Yüzbaşı
      590 Mesaj
      05 Mayıs 2014 10:32:55
      Ağırlıklı olarak yazın kullanılacak, tüm gün güneş alan, 4 yıllık bir bina(yalıtım olduğunu düşünüyorum fakat emin değilim) 20m2 salonda kullanılmak üzere 1500'TL'yi geçmeyecek klima tavsiye edebilirmisiniz.
      Kışın belki soğuğu kırmak için akşamları 30 dakika kullanılabilir.

On/Off klimamı almalıyım. Yoksa inverter mı? Aşağıdaki modeller bana uygunmudur. Biri inverter biri on/off

Alarko Flair FLR 12 AA
      Midea MSRI-DCI 12 Optimum

Teşekkürler.
      05 Mayıs 2014 14:12:52
      quote:

quote:

quote:

Yahu nesini anlamıyorsunuz model değil marka olarak bu sektörde iyi değil, bunu yazıyorum halen model diyorsunuz.
      Olacaksa ölecegiz önüne geçilmezmiş.:-):-)

|
      |

• Teğmen
      175 Mesaj
      05 Mayıs 2014 15:53:38
      selam arkadaşlar. evime 2 tane klima alacağım. 18000 ve 12000 lik. midea premier serisi ve fujitherme.
      bu iki markanın klimaları nasıldır.

yardımlarınız için teşekkürler..
      asus p8z68 le-intel i7 2600k-asus hd6850 1gb ddr5-corsair vengeance 8gb(2x4)- cooler master rc 692 80 plus 650 w-wd cavier green 1tb-ocz agılıty 3 120 gb-cooler master Hyper 212 evo- lg 23'' ips236v
    • Yüzbaşı
      736 Mesaj
      05 Mayıs 2014 17:38:48

Ve sonunda;

Mitsubishi MSZ-SF42VE modelini 3750 TL 9 taksite aldım (Worldcard) (Diyarbakır - Uzman Soğutma)

(GE42VA modeli artık çıkmıyormuş fabrikadan, deluxe power serisi SF olarak çıkıyormuş.)

Emeği geçen arkadaşlara tek tek teşekkürler.

Kullanım sonrası yorumlarımı iletirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gsemre -- 5 Mayıs 2014; 17:54:42 >
      |
      |
      Bahsedilenler: 9köy

ⒹⒽ-ⓈⓎⓃⒸ
    • Onbaşı
      29 Mesaj
      05 Mayıs 2014 17:44:47
      Selamlar,
      İzmir'de 30 m2 lik salona günde 3-4 saat kullanmak için klima almayı düşünüyorum.Binada yalıtım var.Kullanımı soğutma ağırlıklı olacak, ısıtma için neredeyse hiç kullanmayacağım.Fiyat azami 2000 TL.Bu fiyata önerebileceğiniz f/p ürünleri nelerdir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uqr007 -- 5 Mayıs 2014; 17:58:44 >
      05 Mayıs 2014 19:23:19
      quote:

Orijinalden alıntı: gsemre

Ve sonunda;

Mitsubishi MSZ-SF42VE modelini 3750 TL 9 taksite aldım (Worldcard) (Diyarbakır - Uzman Soğutma)

(GE42VA modeli artık çıkmıyormuş fabrikadan, deluxe power serisi SF olarak çıkıyormuş.)

Emeği geçen arkadaşlara tek tek teşekkürler.

Kullanım sonrası yorumlarımı iletirim.

hayırlı olsun güle güle kullanınız fiyatları tam bilmesemde bence çok güzel bu rakamlar. keyfin sürmeye bakın inşaAllah vakum konularını montaj konuların vs dikkatle okuyun imzaamda mevcut.
      05 Mayıs 2014 19:27:46
      quote:

Orijinalden alıntı: uqr007

Selamlar,
      İzmir'de 30 m2 lik salona günde 3-4 saat kullanmak için klima almayı düşünüyorum.Binada yalıtım var.Kullanımı soğutma ağırlıklı olacak, ısıtma için neredeyse hiç kullanmayacağım.Fiyat azami 2000 TL.Bu fiyata önerebileceğiniz f/p ürünleri nelerdir?

bakır boru kullanmak şartıyla airfel ve alt markası daylux auer ürünlere bakabilirsiniz. alarko flair direkt bakır kullanır. 3-4 saat kullanıcaksanız 12lik yeter. cevap veremezsem sorunuza sonrasında kusura bakmayın yanlız. vakit ve sağlık durumlarım var.

not: midea ve uğur ürünlerede bakabilirsiniz ayrıca mbirol ustada olefini ürünler var burdan pm yapabilirsiniz.

edit:ekleme

değişen mesaj,http://i.imgur.com/1armpIi.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9köy -- 5 Mayıs 2014; 19:30:25 >
      |
      |

5 Not
      05 Mayıs 2014 19:32:14
      quote:

Orijinalden alıntı: mimar007

selam arkadaşlar. evime 2 tane klima alacağım. 18000 ve 12000 lik. midea premier serisi ve fujitherme.
      bu iki markanın klimaları nasıldır.

yardımlarınız için teşekkürler..

midea her durumda iyidir. yanlız modelelri tam bilmiyorum premier veya premium modeli dünyay sunulan ürünle aynı olmadığını söylemişt mbirol usta ona bir sorunuz. fujitherma yaklaşmayınız.
      |
      |
      05 Mayıs 2014 19:36:28
      quote:

Orijinalden alıntı: maranello

Ağırlıklı olarak yazın kullanılacak, tüm gün güneş alan, 4 yıllık bir bina(yalıtım olduğunu düşünüyorum fakat emin değilim) 20m2 salonda kullanılmak üzere 1500'TL'yi geçmeyecek klima tavsiye edebilirmisiniz.
      Kışın belki soğuğu kırmak için akşamları 30 dakika kullanılabilir.

On/Off klimamı almalıyım. Yoksa inverter mı? Aşağıdaki modeller bana uygunmudur. Biri inverter biri on/off

Alarko Flair FLR 12 AA
      Midea MSRI-DCI 12 Optimum

Teşekkürler.

ikiside iyidir hangisi inverterse onu alın aynı rakamlara veiliyorsa. alarko flair gree ürünüdür iyidir. midea zaten başlı başına ısıtması soğutması güzeldir. (ayrıca midea carrierdide üretiyor yani greede mideada çinin devleri) yeni sorunuza cevap yazamazsam kusura bakmayın yanlız.
      |
      |

5 Not
      05 Mayıs 2014 19:40:24
      quote:

Orijinalden alıntı: cagriekim

quote:

Orijinalden alıntı: cagriekim

arkadaşlar şu mitsubishi heavy vS mitsubishi electric tartışmasından gerçekten sıkılmış biri olarak yazıyorum bu mesajı.

iklimsada 2600 olan Mitsubishi SRK 35 ZMP-S klimayı akakçede araştırdım ve ereyonda Mitsubishi SRK 35 ZMP-S1 model ücretsiz montaj kargo ücretsiz ve iklimsa garantisi altında 2300liraya satıyorlar..

arkadaşlar 1. sorum heavy alsam kalite çok bişey farkeder mi?
      2. sorum şu S/S1 farkı nedir aceba?
      3.sorum Mitsubishi SRK 35 ZJ-S modelinde artı olarak alerji ve güneş filtresi olduğu yazıyor.ama fiyat yaklaşık 1100 lira farkediyor./http://www.hepsiburada.com/liste/mitsubishi-srk-35-zj-s-12000-btu-inverter-duvar-tipi-split-klima/productDetails.aspx?productId=evmitsrk35zjs&categoryId=17453 ). buna değer mi sizce??
      4.internetten aldığım klimada izmirde oturan biri olarak istanbul garantisi gibi saçma bişeyle karşılaşma şansım var mıdır?

ilginize çok teşekkür ederim arkadaşlar.

yardımcı olmayan herkese çok teşekkür ederim. SRK 35 aldım.

hayırlı osun kızsanızda güle güle kullanın. çok ilenmeyin forumdaşlara...insan herzaman giremiyor vs
      |
      |

5 Not
      05 Mayıs 2014 19:44:03
      quote:

quote:

evim istanbulda ve 30-metrekare güney cephe odaya hem sonbahar sonu ısınma amaçlı maksimum 1ay kadar kullanılacak hem de yazın soğutma amaçlı kullanılacak bir klima arıyorum.

bir klimacı 30metrekare oda için 18000btu luk klima önerilir dedi. teknik detayları ve gereksinimlerini çok iyi bildiğimi söyleyemem. ancak alacağım klima tüm kış ısınma amaçlı kullanılmayacak. (bu bilgi de ısınma açısından önemli olur mu bilmiyorum ama ayrıca odanın camı yerden tavana kadar ve 3*2metre boyutunda) bütçem 2000-2500TL aşmayacak şekilde hangi klima uygun olur?

klima olarak aşağıda verdiğim linktekiler ihtiyacıma uygun mudur?

Airfel Turkuaz Gold Serisi 18000 Btu/h

Airfel AS18-0933/0940/INV Inverter Serisi 18000 >>> daha uygun fiyata olanı da bu : http://www.istanbulbilisim.com.tr/as18-0933-inv-airfel-klimalar-en-ucuz-fiyatlari-kampanyalar,34784.html

Demirdöküm DD A-410 24 Hp 24000 Btu/h

LG AS-W186CSA0 Econo Inverter 18000 Btu

dd yi aradan çıkarın diğer ikisi bakır boru ile montaj yapılmak üzere alınabilir. lg için ersen isimli arkadaşa pm ile sorun galiba aynısını kullanıyor memnundu bildiğim kadarıyla.

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,555
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.