Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (134. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.213
Cevap
701
Favori
4.429.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 132133134135136
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

benim de bir sorum olacaktı sizlere.

Evde 2 tane klima takılı, ancak Mersin'de yaşadığım için yaz ayları çekilmiyor bu sıcakta... Bir klima da benim odama gerekli ama zaten 2 klima var, bir yenisi daha çok mantıklı gelmiyor, balkon da sıkışık zaten...

Acaba diyorum, bizim bu klimalardan birisine, ikinci bir split takılabilir mi? Böylece salonda olan ve çok az kullanılan klimayı ben odam için kullanabilirim diye düşündüm. Ne dersiniz bu mümkün müdür?

Ayrıca maliyeti yeni klima gibi yüksek mi olur yoksa daha hesaplı mı olur?

Bilgilendirirseniz çok sevinirim...

Saygılar...
  • her iki evde de kabuledilebilir serinleme için 12 bin btu yeter. ama buzaneye çevirmek için yetmez. 5 kişiden sonraki kalabalıklarda (doğum günü, gün vb.) yetmez salonda.

quote:

Orjinalden alıntı: muratmkn

Arkadaşlar lütfen yardım. 28 m2 salonum var ancak eski tip ev olduğu için kapıları kocama ve açık,dolayısıyla nerdeyse 40 m2 yi geçiyor. şu an alacağım ama 1 yıl sonra kendi evime çıkınca yatak odasına takacağım ( 27 m2 ) size sorum şu...daikin inverter stylish modeli 12000 btu alsam bu salonu soğutur mu? ayrıca kendi evime geçince 27 m2 lik yatak odamda yeterli olur mu? şimdi alıp sıcaktan yanarsam moralim bozulur. çok anlamam ama yeni evimde yatak odama yeter,çift cam,mantolama felan sonuçta. ama bu evin brüt salonu 28 m2,ancak toplamda kapılar açıksa 40 m2 yi geçiyor. sizce ne yapmalıyım?

• Alarko Carrier al derim ben
  • arkadaşlar benim salonla bir odam birleşik ve toplamda 30m2 geliyor.18000 btuluk mitsubishi electric yeter mi?sadece soğutma değil ısıtma da benim için çok önemli.bir de inverterın odadaki ısıyı sabitledikten sonra elektrik tüketimini azalttığını duydum.bizim odada ısı sabitlenemeyebilir camlar alüminyum olduğu için.gene de inverterın bir faydası olur mu?izmirde yaşıyorum.
  • Selam arkadaşlar,

ACİLEN Tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var

Sadece SOĞUTMA amaçlı kullanılmak üzere 37-38 m2 lik resimde görülen salon için hangi klimayı ve kapasiteyi önerirsiniz ? 1600 YTL ye kadar sorun olmaz. Salon iki cepheli, 1 ad. dar fransız pencere ve 1 adet geniş pencere ile balkon kapısı var.
    İnverter düşündüm önce fakat evde kombi var. Yani Isıtma için klimayı kullanmayacağım.
    12000 Btu yeter mi ? Yoksa 18000 Btu mü gerekli ? Samsung sizce nasıldır ?

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

http://img120.imageshack.us/my.php?image=150m2brutkm6.jpg

quote:

Orjinalden alıntı: arimas06
    evet bende öle düşünüyorum o yüzden r22 gaz kullanılan klima almayı gönlüm hiç istemiyorum ama bilgili arkadaşlardan da yardım bekliyorum sabah çünkü ne olursa olsun klima alacam çünkü hiçbirşey yapamaz duruma geldim

R22 gaz kullanan almak istemiyorum diyorsun ama Daikin ve Mitsubishi electric'ten seçtiğin modeller de R22 gaz kullanıyor sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CyberLife -- 29 Haziran 2007; 13:29:09 >

• arkadaşlar bu işten anlıyan bukadar insan burdayken bende birşey sormak istiyorum. sıcaklardan canıma tak etti artık ve klima almaya karar verdim.
    24.000btu luk bişey olucak bu kesin fakat marka konusunda araştırdıkca kafam karışıyo.
    öncelikle şunu belirteyim kışında kombinin çalışmasına gerek olmıyan koşullarda klimadan yarlanmak istiyorum.
    VESTEL, LG-BEKO bunlar 1350YTL civarında fiyatları olan en üst modeller.
    TOSHIBA 2105YTL MITSUBISHI 2340YTL SHARP 2412YTL
    şimdi ben acayip derecede kararsız kaldım şöyleki Vestel ve BEKO fiyatları makul klimalar fakat bunların elektrik tüketimleri ve performansları tatmin edici olurmu yani Toshiba, Mitsubishi gibi markalara verilen farklar buna değermi bunlar daha az elektrik harcarlarmı daha iyi ısıtıp soğuturlarmı.
    Gördüğüm kadarıylada bu tip forumlarda kafaya takılan ortak sorular bunlar eminim burdaki arkadaşlarım bu konuda hepimize yardımcı olurlar.
    Buarada TOSHIBAYI tam alıyordum bu kafa karışıklığı yüzünden vaz geçtim sanırım bu konuya ayrıntılı cevaplar alabiirsem benimki gibi diğer arkadaşlarında problemleri ortadan kalkmış olucak
    şimdiden tüm vakit ayıran arkadaşlarıma teşekkürler.

• size 14000 btu ısıtmada da soğutmada da yeteter. inverterin faydası olmaz.
    quote:

Orjinalden alıntı: dört5

arkadaşlar benim salonla bir odam birleşik ve toplamda 30m2 geliyor.18000 btuluk mitsubishi electric yeter mi?sadece soğutma değil ısıtma da benim için çok önemli.bir de inverterın odadaki ısıyı sabitledikten sonra elektrik tüketimini azalttığını duydum.bizim odada ısı sabitlenemeyebilir camlar alüminyum olduğu için.gene de inverterın bir faydası olur mu?izmirde yaşıyorum.
  • 16 - 18 bin btu gerekli size ve o gösterdiğiniz salon için yeterlidir.

quote:

Orjinalden alıntı: CyberLife

Selam arkadaşlar,

Sadece SOĞUTMA amaçlı kullanılmak üzere 37-38 m2 lik resimde görülen salon için hangi klimayı ve kapasiteyi önerirsiniz ? 1600 YTL ye kadar sorun olmaz. Salon iki cepheli, 1 ad. dar fransız pencere ve 1 adet geniş pencere ile balkon kapısı var.
    İnverter düşündüm önce fakat evde kombi var. Yani Isıtma için klimayı kullanmayacağım.

quote:

evet bende öle düşünüyorum o yüzden r22 gaz kullanılan klima almayı gönlüm hiç istemiyorum ama bilgili arkadaşlardan da yardım bekliyorum sabah çünkü ne olursa olsun klima alacam çünkü hiçbirşey yapamaz duruma geldim

R22 gaz kullanan almak istemiyorum diyorsun ama Daikin ve Mitsubishi electric'ten seçtiğin modeller de R22 gaz kullanıyor sanırım.

• bu sorularının tamamına yetecek cevapları çok kez verdim incelediysen görmüşsündür. bence yerli veya yerli destekli servisi iyi olan bir markayı seç. ayrıca 24 bin olacağına nasıl emin oldun, çünki en çok yanlış yönlendirme (keşif yapılması veya satıcının tavsiyesi, yada almışken bi kere olsun, ben aldımmı böyle alırım, alcaksan böyle al, falan filan) kapasite konusunda yapılır. ve yüksek kapasitenin neredeyse hiç hissedemeyeceğiniz dez avantajları vardır. bunları çok yazdım ama okunmuyor bir de karşı çıkan oluyor o yüzden tekrar tekrar yazmıyorum. teşekkürler.

quote:

Orjinalden alıntı: aldemira

arkadaşlar bu işten anlıyan bukadar insan burdayken bende birşey sormak istiyorum. sıcaklardan canıma tak etti artık ve klima almaya karar verdim.
    24.000btu luk bişey olucak bu kesin fakat marka konusunda araştırdıkca kafam karışıyo.
    öncelikle şunu belirteyim kışında kombinin çalışmasına gerek olmıyan koşullarda klimadan yarlanmak istiyorum.
    VESTEL, LG-BEKO bunlar 1350YTL civarında fiyatları olan en üst modeller.
    TOSHIBA 2105YTL MITSUBISHI 2340YTL SHARP 2412YTL
    şimdi ben acayip derecede kararsız kaldım şöyleki Vestel ve BEKO fiyatları makul klimalar fakat bunların elektrik tüketimleri ve performansları tatmin edici olurmu yani Toshiba, Mitsubishi gibi markalara verilen farklar buna değermi bunlar daha az elektrik harcarlarmı daha iyi ısıtıp soğuturlarmı.
    Gördüğüm kadarıylada bu tip forumlarda kafaya takılan ortak sorular bunlar eminim burdaki arkadaşlarım bu konuda hepimize yardımcı olurlar.
    Buarada TOSHIBAYI tam alıyordum bu kafa karışıklığı yüzünden vaz geçtim sanırım bu konuya ayrıntılı cevaplar alabiirsem benimki gibi diğer arkadaşlarında problemleri ortadan kalkmış olucak
    şimdiden tüm vakit ayıran arkadaşlarıma teşekkürler.

• Arkadaşlar 9 senedir Hitachi marka sanırım 9.000 lik bir klimamız var. 9 Sene önce komşumuz Mitsubishi ben ise hitachi almıştık. daha hiç bakım yaptırmadım, yazın max. gelen elektirik faturam 55 ytl civarı izmirde oturuyorum, günde en az ortalama 5 saat açık duruyor klima klimadaki tek sorunum arasıra kapatmak istediğimde kapalı zannediyor olmam. Biraz daha sesli çalışsa bu tür bir sorunum olmuyacak sanırım...

Bu klimayı aldıktan sonra pahalı olduğu için hitachi almayıp mekanıma ve diğer evlerime sırasıyla Arçelik, samsung, diomond, demirdöküm marka hepside 18 binlik klimalar aldım aralarında en iyisi demirdökümdü ama evdeki hitachi yi ses yönünden gene aratıyordu. Her zaman çok hoşuma giden klima Mitsubishi olmştur, 9 yıllık mitsubishi de taş gibi çalışıyor ama onlar düzenli bakım yaptırdılar... Bu sefer hiç uğraşmıyacam istanbuldaki evime hitachi alıcam. 1 kere alıyorsun ve unutuyorsun.... Saygılar... İstanbuld uygun fiyatlı alabileceğim biyer varsa bildiğiniz net adresi filan memnun olurum...

• peki bahsettiğiniz diğer markalardan demirdökümün sesli olması dışında diğerlerinin ses ve arıza ya da buna benzer diğer sorunları varmıydı anlatırmısınız biraz.

quote:

Orjinalden alıntı: hekimoglu

Arkadaşlar 9 senedir Hitachi marka sanırım 9.000 lik bir klimamız var. 9 Sene önce komşumuz Mitsubishi ben ise hitachi almıştık. daha hiç bakım yaptırmadım, yazın max. gelen elektirik faturam 55 ytl civarı izmirde oturuyorum, günde en az ortalama 5 saat açık duruyor klima klimadaki tek sorunum arasıra kapatmak istediğimde kapalı zannediyor olmam. Biraz daha sesli çalışsa bu tür bir sorunum olmuyacak sanırım...

Bu klimayı aldıktan sonra pahalı olduğu için hitachi almayıp mekanıma ve diğer evlerime sırasıyla Arçelik, samsung, diomond, demirdöküm marka hepside 18 binlik klimalar aldım aralarında en iyisi demirdökümdü ama evdeki hitachi yi ses yönünden gene aratıyordu. Her zaman çok hoşuma giden klima Mitsubishi olmştur, 9 yıllık mitsubishi de taş gibi çalışıyor ama onlar düzenli bakım yaptırdılar... Bu sefer hiç uğraşmıyacam istanbuldaki evime hitachi alıcam. 1 kere alıyorsun ve unutuyorsun.... Saygılar... İstanbuld uygun fiyatlı alabileceğim biyer varsa bildiğiniz net adresi filan memnun olurum...

• DAIKIN VE MITSUBİSHİNİN İLGİLİ MODELLER R410 GAZI KULLANIYOR CYBERLIFE ARKADAŞIMIN BİLGİSİNE
    quote:

Orjinalden alıntı: mbbilici

16 - 18 bin btu gerekli size ve o gösterdiğiniz salon için yeterlidir.

quote:

Orjinalden alıntı: CyberLife

Selam arkadaşlar,

quote:

• kızıltoprakta shell ın yanında bir yer buldum mıtsubshi markayı 1300 ytl ye veririm dedi ve haftasonu da montajı yapacak taksitli fiyat ne dersiniz?
  • mbbilici arkadaşım haklısın herkesle uğraşmak çok zor ama burada 46 sayfa var hepsini tektek okumaya kalksam yaz biter klima alamam. ama inan en az 10 sayfa okudum ve herkesinde dertleri bu yönde. 24,000 dememin sebebide 2 tane servis bakdı biri vestel diyeri toshiba 40m2 bir salon burası bütüngün güneş görüyor ve kapısını kapatmak istemiyorum çünki diyer odalar çok yakın faydası olur mutlaka. yani 24.000 i bu yüzden dedim servislerde aynısını söyledi.
    toshiba ile yerli markalar arasında 500 ytl fark var demem o ki elektrik sarfiyatı ve ısıtma soğutma kapasitesi daha iyi ise bu farkı vermeye rağzıyım servisidi bizim işyerimizin tamkarşısı bu nedenle problem olamaz şimdi. bu konuda fikrini öğrene bilirmiyim sence hangi dediğm özelliklerle ilgili fark olucakmı
    şimdiden teşekkürler.
  • 40 m2 yerde güneş çok görüyorsa oraya 16-18 yeter buzaane yapıcaksanız alın 24. 16-18 orayı 25 dereceye indirir ve bu derecede üşüyen olur. kapıyı kapalı tutarsan kompresoün durduğu da olur ama açarsan sürekli çalışır.
  • öncelikle herkese selamlar;
    6,8x5,5x2,8m (37.5 m2)ölçülerindeki kuzey-kuzey batıya bakan ara katta olan salonum için sadece soğutma amaçlı klima almayı düşünüyorum.
    istanbulda ikamet etmekteyim.
    inverterler fiyatları çok uçuk o nedenle normal klima almayı planlıyorum.
    siteler üzerindeki hesaplamalara baktığımda ortalama 19000 btu gibi bir değer çıkıyor (doğrumudur sizce) ama asıl kafamı kurcalayan bu değer ısıtma değerimidir soğutma değerimi?
    evim için uygun olan klima hangisidir?
    benim için enerji sarfiyatı A sınıfı olması ve R410 gaz kullanması kriterleri yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mangamania -- 29 Haziran 2007; 16:02:47 >
  • selam arkadaslar,
    4x5x2,60m ölçülerinde doğuya bakan odaya klima takacağım.
    sadece yazın soğutma amaçlı kullanacağım.
    sabah saatlerinden sonra neredeyse hiç güneş almıyor ve arakat olduğu için
    yalıtımı çok iyi.evvelsi günkü sıcakta, dışarıda gölgede termometre 39 iken içerisi 29 dereceydi.
    hesaplama programları 2 kişi ve 20 w aydınlatma için televizyonla beraber
    8700-9300 arası değerler çıkardı.araştıra araştıra 4 seçeneğe kadar düştüm,

mitsubishi electric
    MSH-GA35VB 12000 BTU 1488YTL INVERTERSIZ
    MSZ-GA25VA 9000 BTU 1766YTL INVERTERLI

SHARP
    AY-XP9FR 9000 BTU 1644 YTL INVERTERLI
    AY-AP12FHR 12000 BTU 1440 YTL INVERTERSIZ

ne tavsiye dersiniz arkadaşlar?
  • size 16 btu yeter. o değer soğutma değeridir. ev için standart özelliklerdeki klimalar idealdir. A enerjinin faydası faturada belli olmaz. gaz farketmez.
    quote:

Orjinalden alıntı: mangamania

öncelikle herkese selamlar;
    6,8x5,5x2,8m (37.5 m2)ölçülerindeki kuzey-kuzey batıya bakan ara katta olan salonum için sadece soğutma amaçlı klima almayı düşünüyorum.
    istanbulda ikamet etmekteyim.
    inverterler fiyatları çok uçuk o nedenle normal klima almayı planlıyorum.
    siteler üzerindeki hesaplamalara baktığımda ortalama 19000 btu gibi bir değer çıkıyor (doğrumudur sizce) ama asıl kafamı kurcalayan bu değer ısıtma değerimidir soğutma değerimi?
    evim için uygun olan klima hangisidir?
    benim için enerji sarfiyatı A sınıfı olması ve R410 gaz kullanması kriterleri yeterli.

• Arkadaşlar İzmir de panasonic cs-xe9eke modelini inverterli temiz hava girişli fiyatını öğrenebileceğim yer bilen var mı acaba panatek in sitesinde sadece istanbul telefonları yazıyor..
  • deltaks şu ana kadar rastladığım inverter klimayı en almaması gereken kişilerden birisin. senin 5-6 yüz ytl lik bi klima işini fazlasıyla görür hatta eğer. gereğinden fazla soğutmamaya (26-27 derece) gerekince kapıları kapamaya razı olabilirsen 7000 btu al. bu durumda üç beş kuruşluk cep harçlığıyla klimanı güle güle kullan alırkan de hesaplı ol. hatta kapını kapatırsan bu klima seni üşütür bile.
  • 
Sayfa: önceki 132133134135136
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.