Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1336. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
26 Misafir (2 Mobil) - 24 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.182
Cevap
701
Favori
4.426.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
57. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 13341335133613371338
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: coupe96

quote:

Orijinalden alıntı: gsemre

quote:

Orijinalden alıntı: coupe96

Arkadaslar hic konteyner icine klima monte ettiren varmı?8-9 metrekare bir oda icin lazım ama malum konteyner içleri plastik bir malzeme oldugu icin klima montajı problemli olabilir diye düşündüm.

Plastik değil pvc'dir, ısı ve neme dayanıklıdır. İskeleti profil olduğu için taşımada da bir sıkıntı olmaz. Şantiyemizdeki bütün konteynerlarda klima takılı durumda

Tesekkurler,peki siz ne kullaniyorsunuz konteynerde marka olarak?

çok kaliteli değil 5-10 senelik cihazlar kullanıyoruz. DD, arçelik v.b. Malum şantiye şartları :)

• Yaklaşık 35 m2 oturma odasında kullanmak üzere klima tavsiyesi rica ediyorum.
    Mitsubishi electric MSH-GA60VB önerildi.... yaklaşık 22.000 BTU...

-1. Bu klima veya 18.000 BTU inverter (MSZ-GE50VA) yazın tüm gün çalışsa tüketimleri nasıl olur? (kw veya TL olarak)
    -2. Dış ünite boyutları aynı mıdır?
    -3. Sessizlik olarak inverter - standart klima farkı var mıdır?

Görüşlerinize ihtiyacım var.
  • arkadaşlar babamlara alcağım klima için şu üç ürün arasında kaldım.

Airfel AS24-0925/R2 Turkuaz Gold -----------2150 tl 1 servis- 2 yıl garanti-servis bilgi tok
    Baymak Elite 24 CHS Klima -------------------2000 tl 7 yıl garanti tek servis-servis ilgili
    Samsung boracay AQ24TSMN Split Klima -----1550 tl 2-3 yıl garanti-tek servis-servis hakkında bilgi yok

elektrik kesintilerinin sık tekrarlnadığı bir bölgedeler. bu sebeple çok sık klima arızası yaşanmakta. bundan dolayı da benim önerim baymak çünkü servisi elektrik kesintisinden dahi olsa müşteriyi mağdur etmediklerini belirtti şimdiye kadar ama öte yaandan airfel de göz kırpıyor... klima az çalışacak. fiyat performans arıza ve servis durumu olarak olarak ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

quote:

Orijinalden alıntı: r0di

baymak tercih edilir mi var mi kullanan ?

Tercih etmeyin.
    Klima üreticisi bir firma değil.
    Bu konu en az bin kere bu forumda yazıldı.

5-10 metrekare icin a sinifi 1000tl alti ne önerirsiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgu

Yaklaşık 35 m2 oturma odasında kullanmak üzere klima tavsiyesi rica ediyorum.
    Mitsubishi electric MSH-GA60VB önerildi.... yaklaşık 22.000 BTU...

-1. Bu klima veya 18.000 BTU inverter (MSZ-GE50VA) yazın tüm gün çalışsa tüketimleri nasıl olur? (kw veya TL olarak)
    -2. Dış ünite boyutları aynı mıdır?
    -3. Sessizlik olarak inverter - standart klima farkı var mıdır?

Görüşlerinize ihtiyacım var.

tek odada kullanıcaksınız ve 35m2 olsada 12likte yeter serinletmede.

nekadar yakar hesabı yapmayın kalite klima alıyorsunuz az yakar. şuan vaktim yok yanlız açıklamaya. özür dileyerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ammocihe

arkadaşlar babamlara alcağım klima için şu üç ürün arasında kaldım.

Airfel AS24-0925/R2 Turkuaz Gold -----------2150 tl 1 servis- 2 yıl garanti-servis bilgi tok
    Baymak Elite 24 CHS Klima -------------------2000 tl 7 yıl garanti tek servis-servis ilgili
    Samsung boracay AQ24TSMN Split Klima -----1550 tl 2-3 yıl garanti-tek servis-servis hakkında bilgi yok

elektrik kesintilerinin sık tekrarlnadığı bir bölgedeler. bu sebeple çok sık klima arızası yaşanmakta. bundan dolayı da benim önerim baymak çünkü servisi elektrik kesintisinden dahi olsa müşteriyi mağdur etmediklerini belirtti şimdiye kadar ama öte yaandan airfel de göz kırpıyor... klima az çalışacak. fiyat performans arıza ve servis durumu olarak olarak ne dersiniz?

3ündende uzak durun baymakta çok güzel atmış. inanmayın. en adi klimadır ve firmadır. samsungta öyle. fiyatı güzel dursada.
    airfel içlerinde alınabilir ama alüminyum boru kullanıyor uzak durun. mideaları araştırın.

• quote:

Orijinalden alıntı: xmlmapper

Selamlar;
    Bilgi için çok teşekkürler;
    Sizinde dediğiniz gibi forumu okuyoruz vay efendim 24 saat 30 liraymış vay efendim 18 saat 40 liraymış vs.. e haliyle bizde acaba hatalı birşey mi yapıyoruz diye sormak istedik. Klimanın hakkını verdiğine sevindim. Teşekkürler tekrar.

birşey değil arkadaşım. siz milleti boşverin 10 üzerinden 11 numara klima krigamine klimalar. bendende teşekkürler.
  • Merhabalar, annem kalp hastası olduğundan sadece yazın kullanmak için klima almayı düşünüyorum. 15-20 sayfa kadar okudum ama okudukça kafam daha çok karıştı ve vaktim çok az. Mitsubishi Electric klima modellerinden tavsiye edebilecekleriniz var mı? İnverter klimaya gerek yok.Oda 14 m2 dış cephe yalıtımlı ve tek pencere var. Sabahtan 3 saat kadar direkt güneş alıyor. Yer İstanbul ve sokak fazla rüzgar almıyor.
    Bir de bu aralar fiyat açısından klima almak uygun mu? Şimdiden teşekkürler.
  • Arkadaşlar,
    4 ay içinde nasipse evleniyorum. Kışları klima ile isinmak için 12.000 btu. luk bir klima araştırıyorum. fiyat aralığı max.2500 tl kadar düşünüyorum. Neyi önerirsiniz.
  • Arkadaslar sadece bir iki ay 40 derece civari sicakliklarda ic anadolu da nemsiz bolgede sadee kuru sicaktan etkilenmeyi aza indirgeceyek ucuz ve az elektrik tuketen klima tavsiyeleriniz nelerdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thepromh -- 28 Nisan 2014; 22:29:31 >
  • Merhabalar önceki mesajlarımda da yazdığım gibi Carrier xpower gold 18000 btu olan modeline sahibim.

Arkadaşlar geçen yıl ilk bahar da taktırdım . Ramazan ayı boyunca her gün en az 8 saat çalıştı. Onun dışında kışın toplam 30 saat felan çalışmıştır.

Şimdi malum yaz yaklaşıyor sizce klima temizliği yaptırmama gerek var mıdır ?

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legolas246 -- 28 Nisan 2014; 22:55:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CDY

Merhabalar, annem kalp hastası olduğundan sadece yazın kullanmak için klima almayı düşünüyorum. 15-20 sayfa kadar okudum ama okudukça kafam daha çok karıştı ve vaktim çok az. Mitsubishi Electric klima modellerinden tavsiye edebilecekleriniz var mı? İnverter klimaya gerek yok.Oda 14 m2 dış cephe yalıtımlı ve tek pencere var. Sabahtan 3 saat kadar direkt güneş alıyor. Yer İstanbul ve sokak fazla rüzgar almıyor.

kardeş fiyat konularını bilmiyorum bu aralar. alınıp alınmama durumuda ekonominin oynaklığına bağlı tabiki. ama bence şu aralar alınabilir. 1 ay içinde sanırım tüm firmalar zam yaparlar.

mitsubishi electric klasik modeller iyidir bende eski ga serisi 12lik var. bunu söyleyebilirim. selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasin_erdogan

Arkadaşlar,
    4 ay içinde nasipse evleniyorum. Kışları klima ile isinmak için 12.000 btu. luk bir klima araştırıyorum. fiyat aralığı max.2500 tl kadar düşünüyorum. Neyi önerirsiniz.

daikinin eski V serilerini bir araştırın bulabilirseniz bu rakmalra belki alınabilir şu ortamda iyi klimadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legolas246

Merhabalar önceki mesajlarımda da yazdığım gibi Carrier xpower gold 18000 btu olan modeline sahibim.

Arkadaşlar geçen yıl ilk bahar da taktırdım . Ramazan ayı boyunca her gün en az 8 saat çalıştı. Onun dışında kışın toplam 30 saat felan çalışmıştır.

Saygılar

gerek yok..

klima bakımı hakında herşey isimli konu var okuyunuz size çok faydası olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: Legolas246

Merhabalar önceki mesajlarımda da yazdığım gibi Carrier xpower gold 18000 btu olan modeline sahibim.

Saygılar

gerek yok..

klima bakımı hakında herşey isimli konu var okuyunuz size çok faydası olur.

Çok teşekkür ederim hocam okuyorum.

İyi forumlar.

• Bir arkadasim daikin bayisi ve onun tavsiyesi uzerine DAIKIN ZHARA 12000
    Btu/h aldim saolsun stoklar gelmeye baslamis. benimkini torpil gecti bagladilar bugun ilk izlenim olarak cok saglam sogutuyor hasta edebilir cinsden normal satis fiyati 2.200 lira idi 2.050 liraya aldim bakalim nasipse sicaklarda rahat edicez

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdurrahman27GS

Bir arkadasim daikin bayisi ve onun tavsiyesi uzerine DAIKIN ZHARA 12000
    Btu/h aldim saolsun stoklar gelmeye baslamis. benimkini torpil gecti bagladilar bugun ilk izlenim olarak cok saglam sogutuyor hasta edebilir cinsden normal satis fiyati 2.200 lira idi 2.050 liraya aldim bakalim nasipse sicaklarda rahat edicez

Bu havada zaten soğutur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: CDY

Merhabalar, annem kalp hastası olduğundan sadece yazın kullanmak için klima almayı düşünüyorum. 15-20 sayfa kadar okudum ama okudukça kafam daha çok karıştı ve vaktim çok az. Mitsubishi Electric klima modellerinden tavsiye edebilecekleriniz var mı? İnverter klimaya gerek yok.Oda 14 m2 dış cephe yalıtımlı ve tek pencere var. Sabahtan 3 saat kadar direkt güneş alıyor. Yer İstanbul ve sokak fazla rüzgar almıyor.

kardeş fiyat konularını bilmiyorum bu aralar. alınıp alınmama durumuda ekonominin oynaklığına bağlı tabiki. ama bence şu aralar alınabilir. 1 ay içinde sanırım tüm firmalar zam yaparlar.

mitsubishi electric klasik modeller iyidir bende eski ga serisi 12lik var. bunu söyleyebilirim. selamlar.

Çok teşekkürler sayın 9köy,
    bugün 5 tane bayiyi aradım hepsinde MSZ-HJ25VA comfort klimalar 2575 tl,
    MSZ-FS25VE delux klimalar 3450 tl. hiçbirinde de klasik tip bulamadım. MSZ-HJ serisi sizce nasıl yıllık 2-3 ay kullanım için ? Ve klasik tip klima yetkili bayiler dışında bulursam almak güvenli mi?

• arkadaslar 10 metrekare icin 1000tl alti klima önerirmisiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: r0di

arkadaslar 10 metrekare icin 1000tl alti klima önerirmisiniz ?

Bende aynı alan icin bakıyorum ve en mantıklisi Arcelik 7000 veya 9000 btu olanlar gibi geldi bana.

• 
Sayfa: önceki 13341335133613371338
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.