Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1333. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
57.221
Cevap
701
Favori
4.430.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13311332133313341335
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lookoutfth

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

oda uzunlamasına 35 metre kare, solda kalan küçük kısım 10 metre kare. toplamda 45 metre kare. üst katta kiremitsiz çatı var yani sadece beton. ev antalya merkezde. 30 yıllık bina son kat. balkon yazan kısımlar komple pencere. minimum ve orta seviye bütçe ile klima tavsiyesi istiyorum arkadaşlar...

şimdiden teşekkür ederim.

Sizin buraya uzunlamasına köşeye koyacağınız 24 lük salon tipi ancak yeter. Klasik seriler 3000 TL,inv. ler 4500-5000 TL civarı dır...Antalya da Olefini veya Midea yı araştırabilirsiniz.

• Vestel INVERTER PLUS 24 A ENERJI SPLIT KLIMA.. 24.000 BTU almaya karar verdim.. Üretici Midea diyorlar..

Daikin, mitsubishi'ye para yetmeyecek..

İçi dışı bir mi :) Çakma mı :) Performans kalite nasıl ... Bilenler varsa yardımcı olursa sevinirim..

Başka bir öneriniz var mı?
  • Herkese iyi akşamlar. Bende klima konusunda tavsiye istiyorum.Bulunduğum bölge de kış pek olmaz.Yaz mevsimi çok zor geçer.Mitsubishi electric 18000 btu ama hangisi alınır bilemedim.Bayinin bana tavsiye ettiğine üstad düşünmeyin demiş bir arkadaşa.Daikin veya sharp ta olabilir.Tavsiyeleriniz kıymetlidir.Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba canlar...Hatırlarsınız daha önce Daikin FTX35GV1B model klimamı taşıtmıştım.Klimayı söken yavşak gazını toplamış fakat tıpasını iyi kapatamamış olacak ki gazın bir kısmı birkaç gün içinde kaçmıştı...Baya araştırdıktan sonra işini iyi yapan bir usta bulduk. Sağolsun montaj esnasında gazın yetersiz olduğunu.Bu sebeple soğutmada sorun olmaz ama ısıtmakta yetersiz kalabileceğini söyledi.Bende ne gerekiyorsa yapıver ustam dedim.30 dk civarı vakum yaptı, üniteye gaz verdi, kaçak kontrolü yaptı, bakır borunun ezik yeri varmı diye kontrol etti.Boruda gazın rahat geçişini engelleyecek bir bükülme (ezik) tesbit etti ve bir el aletiyle ezik kısmı düzeltti .Bu montaj aşamasında Sağolsun Birol ustada pm ile yardımcı oldu, akıl verdi...
    Şimdi klima gayet iyi çalışmakta bi problem yok maşallah diyelim yanlız kullanımla alakalı sormak istediğim birkaç soru var.

1) Dışarısı 12-13 derecenin üstündeyse 24 dereceye ayarlıyorum ama Köylü abininde dediği gibi klima kendini çok kısıyor ve ılık üflüyor Tasarruf yapacam diye bi yerlerini yırtıyor.Ben istiyorumki 24 dedimmi hamam gibi olsun..Yanlız şunuda belirteyimki dışarısı 12-13 derecenin altında ise 24'ede ayarlasam sıcak üflüyor yani sorun yok.Sanırım dış ünitede bir ısı algılayıcı var ve dışardan bakınca görünüyor zaten.Dışarısı çok soğuk değilse içeriyi çok sıcak yapmıyor...Sırasıyla ısıyı 25-26-27-28 yapınca üfleme sıcaklığı ve dış ünite ses tonu değişiyor

2) Flap yukarı aşağıya doğru salınım yaparken tam dimdik aşağıya üfleyecek şekilde pozisyon almıyor yani tam duvarın dibine üflemiyor.Özellikle ısıtmada dimdik tabana üflesin istiyorum ama olmuyor.Ama klimayı her açtığımda ve her kapattığımda flapın hareketini izliyorum kanat bir defaya mahsus tam dimdik aşağıya iniyor ve tekar yukarı çıkıyor.Ben bir çözüm buldum ama mekanikKanatçığı elimle iterek tam tabana bakmasını ve üflemesini sağlıyorum.ACABA BİR ZARARI OLURMU??Flapın dimdik aşağıya üflemesi için kumandadan bir püf noktası yokmu acaba.

3) Bu model (FTX35GV1B) G sınıfımı Yoksa V sınıfımı?.Yanıtlar için şimdiden sağolun

Yazmayacaktım ama bilgi olsun diye yazmak istiyorum.Geçtiğimiz ay gece saat 2 ile 6 arası burda acayip bir kar yağdı, tipi oldu 31 yaşındayım ve açık söylim böyle yoğun tipi şeklinde kar fırtına görmedim.Rüzgarla birlikte kar direkt klimanın içine giriyordu.Rüzgar girdikçe klimadan fiyuuuu şeklinde ses geliyor.Sanırım pervaneyi zorluyor.Klima 3 gündür sürekli çalışıyordu zaten.İçimden dedim tam klima test ortamı.Bir yandanda diyorum bu klima bu havada zor çalışır.Neyse aldım 29 dereceye geberirse gebersin bu hava bu fırsat bir daha ele geçmez dedim.Sonuç: Performansı düşmeden sorunsuz bir şekilde ortamı ısıttı, görevini yaptı...Yanlız kar başlamadan 1 saat kadar önce defrosa girmişti kerata.o karda kıyamette 4 saat boyunca hiç defrosa girmedi.O gün bu gündürde hiç kapatılmadı ve hiç defrosa girmedi...

Bu arada iç ünite salona kurulu .Salon 28 m² Kuzey ve kuzeybatı cephesi açık.Dış ünite kuzey cephesine balkona kurulu ve camlar çift ve plastik dograma.Duvarlarda yalıtım yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi economist52 -- 6 Nisan 2014; 19:51:16 >

• Merhaba.. Soruyorum soruyorum cevap gelmiyor haliyle soru da değişiyor :)

Beklerken bir miktar araştırma yaptım ve seçeneklerimi belirttim. Sadece hangisi daha iyi diye soruyorum 24K btu'da... Sadece soğutma için kullanılacak.. Numarası ile iyiden kötüye sıralarsanız müteşekkir kalırım...

1- http://www.lg.com/tr/inverter/lg-AS-W246CVU0
    2- http://www.vestel.com.tr/inverter-plus-24-a-enerji-split-klima
    3- http://www.samsung.com/tr/consumer/home-appliances/air-conditioner/inverter/AQV24PSLNAND
    4- http://www.mideaklima.org/midea-vertu-serisi-inverter/midea-msvi-24-klima.html

ME veya Daikin'e bütçem yetmez ama bu 4 klimanın fiyatlarına daha iyi bir seçeneğe hayır demem..

Herkese iyi pazarlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: orphanage

quote:

Orijinalden alıntı: serderi

quote:

Orijinalden alıntı: zer0line

Bu sitede epey bir süre araştırma yapmıştım,
    Yeri gelmişken söylemek istiyorum,
    önceki sayfalarda yorumlarını ve bilgilerini paylaşan herkese teşekkür ediyorum.
    Gerçekten fikir sahibi değil bilgi sahibi oldum sayenizde.
    Elbette marka kadar bütçe durumu da önemli.
    Ancak yaşanan tecrübelerden anladığım kadarıyla kaliteli cihazlarda servis nedeniyle ciddi sıkıntılar yaratabiliyor.
    Arçeliğin yerli malı olması fiyat avantajı sağlıyor,
    servise ulaşım kolaylığı, daha kısa servis süresi,
    ayrıca evimdeki diğer arçelik elektronik ürünlerden memnunum.
    Geçen gün ben de bu klimadan taktırdım,
    üstelik tam gün güneş alan güney cephe bir duvar komple cam olan 30m2 salona taktırdım,
    ısı yalıtımı iyi - çift cam var. Servis 18bin btu önerdi.
    Ses konusu benim için önemliydi,
    o yüzden güçlü bir klima istemedim,
    ben salonun 2-3dk içinde soğumasını aramıyorum,
    zaten inverter klima açık duracak, 30dk.da da soğutsa işimi görür.
    istanbul.da ısınma için kullanacağımı sanmıyorum ama söylediklerine göre -15 derecede ısıtmaya devam ediyormus :)
    Önceden bayi ile görüşüp bakır boru istediğimi söylemiştim, öyle de yaptılar, 10dk kadar vakumlama da yaptılar.
    Bana göre özenli bir montaj oldu, ekipte tecrübeliydi anladığım kadarıyla.
    Herkese kolay gelsin.

valla bana klimayı takıp vakum yapmadılar bir sıkıntı olurmuki müşteri hizmetleri aradım servis dönüş yapar pazartesi ararlar

Klimayı iade edin %30 performans kaybı olacak.
    Yeni ürün çöp olmuş.

Arçelik 124410 Inverter Klima

işte okumadan böyle yeni konu açarsanız olacağı bu olur hiç kusura bakmayın. bizlerin cebine para girmiyor sizleri uyarırken. (şahsen ben klimacı değilim herkez biliyor. klimacı bi Birol var oda heralde forumdan köşeyi dönemez buna kargalar güler.)

yönetime yeni konuları silerlerken.. forum durgun olunca sanırm reklam gelirlerinin yüzünden izin veriyorlar kendi kurallarını çiğniyorlar. umrularındamı vatandaş doğru bilgiye ulaşmış ulaşmamış. işte böyle forum çöplüğe döner.

klimasına bakır boruya kadar seçen arkdaş. kısa mesafeden birşey olmayabilir demiş. günahı boynuna belkide sizi kırmamak için diyordur. kendisi tam okudum demiş çünkü. aksi durumda başka bir mesajda bilgisiz bir arkadaş demiş. temizlikte gaz basıncı ölçülmeden olmaz. şunu bilmiyor 3-4 yıl üst üste yapılan basınç ölçümünde kaçacak gaz ne olacak.. iyi çalışan klimanın gazı ölçülmez.. bu sözleri yazan arkdaştan farkı kalmaz kısa mesafeden bişe olmayabilri diye tereddütte kalan arkadaşın.

klasik yalanlara yakalanılımış abi bu vakumlu geliyo... orphanage %30 verim kaybı olur demiş.. bir başkası demiş vatandaşı korkutmayın ölmez mölmez. kesin kendiside aynı şekilde takıyordurki klimayı kendine çıkar yol arıyor. Vallahi kliam %30 verim kaybıylada çalışabilir kaba bir pislik kaçtıysa her an çöpte olabilir hiç bir klimacıda birşey olmaz diyemez bu duruma.

• Selam arkadaşlar, 30 m2 salonum için sadece soğutma amaçlı inverter olmayan bir klima arıyorum. Aşağıdaki iki ürün arasında kaldım, tavsiye verir misiniz rica etsem?

Auer AG 18-0938-R2 R410http://www.n11.com/auer-ag-18-0938-r2-r410-18000-btu-a-sinifi-klima-P21464723
    SAMSUNG AQ18TSMNhttp://www.n11.com/samsung-aq18tsmn-18000btu-r410-gazli-boracay-serisi-klima-P20232698

• Sadece soğutma için 12.000 btu bile yeter.
    Inverter olmayan klima alınması artık çağdışıdır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: serderi

quote:

Orijinalden alıntı: zer0line

Bu sitede epey bir süre araştırma yapmıştım,
    Yeri gelmişken söylemek istiyorum,
    önceki sayfalarda yorumlarını ve bilgilerini paylaşan herkese teşekkür ediyorum.
    Gerçekten fikir sahibi değil bilgi sahibi oldum sayenizde.
    Elbette marka kadar bütçe durumu da önemli.
    Ancak yaşanan tecrübelerden anladığım kadarıyla kaliteli cihazlarda servis nedeniyle ciddi sıkıntılar yaratabiliyor.
    Arçeliğin yerli malı olması fiyat avantajı sağlıyor,
    servise ulaşım kolaylığı, daha kısa servis süresi,
    ayrıca evimdeki diğer arçelik elektronik ürünlerden memnunum.
    Geçen gün ben de bu klimadan taktırdım,
    üstelik tam gün güneş alan güney cephe bir duvar komple cam olan 30m2 salona taktırdım,
    ısı yalıtımı iyi - çift cam var. Servis 18bin btu önerdi.
    Ses konusu benim için önemliydi,
    o yüzden güçlü bir klima istemedim,
    ben salonun 2-3dk içinde soğumasını aramıyorum,
    zaten inverter klima açık duracak, 30dk.da da soğutsa işimi görür.
    istanbul.da ısınma için kullanacağımı sanmıyorum ama söylediklerine göre -15 derecede ısıtmaya devam ediyormus :)
    Önceden bayi ile görüşüp bakır boru istediğimi söylemiştim, öyle de yaptılar, 10dk kadar vakumlama da yaptılar.
    Bana göre özenli bir montaj oldu, ekipte tecrübeliydi anladığım kadarıyla.
    Herkese kolay gelsin.

valla bana klimayı takıp vakum yapmadılar bir sıkıntı olurmuki müşteri hizmetleri aradım servis dönüş yapar pazartesi ararlar

Klimayı iade edin %30 performans kaybı olacak.
    Yeni ürün çöp olmuş.

Arçelik 124410 Inverter Klima

işte okumadan böyle yeni konu açarsanız olacağı bu olur hiç kusura bakmayın. bizlerin cebine para girmiyor sizleri uyarırken. (şahsen ben klimacı değilim herkez biliyor. klimacı bi Birol var oda heralde forumdan köşeyi dönemez buna kargalar güler.)

yönetime yeni konuları silerlerken.. forum durgun olunca sanırm reklam gelirlerinin yüzünden izin veriyorlar kendi kurallarını çiğniyorlar. umrularındamı vatandaş doğru bilgiye ulaşmış ulaşmamış. işte böyle forum çöplüğe döner.

klimasına bakır boruya kadar seçen arkdaş. kısa mesafeden birşey olmayabilir demiş. günahı boynuna belkide sizi kırmamak için diyordur. kendisi tam okudum demiş çünkü. aksi durumda başka bir mesajda bilgisiz bir arkadaş demiş. temizlikte gaz basıncı ölçülmeden olmaz. şunu bilmiyor 3-4 yıl üst üste yapılan basınç ölçümünde kaçacak gaz ne olacak.. iyi çalışan klimanın gazı ölçülmez.. bu sözleri yazan arkdaştan farkı kalmaz kısa mesafeden bişe olmayabilri diye tereddütte kalan arkadaşın.

klasik yalanlara yakalanılımış abi bu vakumlu geliyo... orphanage %30 verim kaybı olur demiş.. bir başkası demiş vatandaşı korkutmayın ölmez mölmez. kesin kendiside aynı şekilde takıyordurki klimayı kendine çıkar yol arıyor. Vallahi kliam %30 verim kaybıylada çalışabilir kaba bir pislik kaçtıysa her an çöpte olabilir hiç bir klimacıda birşey olmaz diyemez bu duruma.

bir önerin olacakmı peki bu konuda yol gösterirmisin

• Tecrübeli arkadaşlardan yardımlarını rica ediyorum. Bu hafta klima almam gerekiyor. 18.000 Btu için

Alarko Carrier Xpower Gold 53 NQV 050-M ile Viessmann Vitoclima WS2053M0

arasında kalmış durumdayım. Carrier diğerinden 400 TL kadar daha pahalı. Viessmann sanırım Airfel ve Alarko Flair klimaların muadili gibi. Sizce hangisini almalıyım. Carrier e 400 TL fazla vermeye değermi.(verebilecek durumum var) Veya bunların yerine uygun fiyata başka marka önerirmisiniz.

Bununla ilgili 2. önemli konu da şu: Evin mütaahhidi klima tesisatını çektirmiş, 1/4 - 5/8 ölçüde bakır borular var. Tahminimce düz 24.000 lik klimaya göre yapmışlar. Yukarıda bahsettiğim klimaların ise boru çapları 1/4 - 1/2. Takılırken 5/8 borudan 1/2 boruya dönülecek. Bunun bir sakıncası olurmu. Eğer sakıncalı ise mecbur klasik klima taktırmak zorunda kalacağım. Ben ise inverter taktırmayı tercih ediyorum. Ne dersiniz.

• Viessman Gree üretim.Bana göre AC den iyidir.Hele 400 TL fark olunca...Ama asıl sıkıntı 5/8 boru.Uydururlar ama ben tavsiye etmem mümkünse yeni boru çektirin.O boruya klasik seri her 24 de olmaz.Klasik 24 yerine inv.24 alın.Midea üretimi veya Olefini 24 inv.in boru çapı uyar.

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Viessman Gree üretim.Bana göre AC den iyidir.Hele 400 TL fark olunca...Ama asıl sıkıntı 5/8 boru.Uydururlar ama ben tavsiye etmem mümkünse yeni boru çektirin.O boruya klasik seri her 24 de olmaz.Klasik 24 yerine inv.24 alın.Midea üretimi veya Olefini 24 inv.in boru çapı uyar.

Boruyla ilgili daha önceki yorumlarınızı da okumuştum. Çap değişikliklerine sıcak bakmıyorsunuz. Ama burada tesisattaki 5/8 daha büyük olduğundan klimadaki 1/2 dönüşümde sıkıntı olmayacaktır görüşlerini de görüyorum. Önerdiğiniz alternatif cihazlara baktım ancak bunlarda 3/8 - 5/8 çap görünüyor ve yine uyum sorunu olacak. Ne yapsam bilemedim..
  • Benim öncelikli tavsiyem yeni tesisat.Sıkıntı olmaz diyen hangi marka olursa olsun servis montaj forumuna bu konuda not düşürün ,garanti kapsamında sorymluluğu almak adına.Önce tamam derler,garanti içinde oluşacak her türlü sıkıntıyı sonra da boruya bağlarlarsa uğraşırsınız.

• quote:

Vakumsuz borularla cihaza girenlerin önemi yok demekki.
    Gaza gelmeyin yav.

öncelikle yeni konulara yazmıyorum. çünkü tonlarca aynı durum mevcut vakum hakkında. ama vakum bölümünde ama arıza bölümünde ama diğer başlıklarda.. o açıdan bu konuda gereksiz bir konu.

airfel servisi çok üzücü durum.
    bu yğüzden kliam bölümünden yazıyorum.

insanlar kendilerini rahatlatacak kelimeleri duymak istiyorlar ama keşke klimanın içine ne kadar ince toz gitti ''zaten alüminyum boru.'' nekadar nem gitti. bunu ne biz görebilip arkadaş rahat ol diyebiliriz nede bir klimacı. diyen varsa halâ bunca itiraza rağmen. klimacı devamlı yazan şuan @mbirol arkadaşla tartışsın.

biz yol yakınken dönülmesi için yazıyoruz bir servis hırsız değilse vatandaşın montajını hakkınca yapar. çoluk çocuğuna helalinden ekmek götürmek istiyorsa. yapılan haksızlığa rağmen klimaya bir şey olmamıştır demek hatadır. en güzel söz merkez ofisi ara klimanın değişimini iste demek insna gaz vermek değildir. tartışma çıkmaması için diğer arkadaşı eklemiyorum.

@boolat arkadaşada geçmiş olsun bu aynı durumda 3. klimasıymış yazık adamcağıza.. kendisini avutuyor ne yapsın bıkmış artık.. yazıklar olsun bu hırsız servislerede onları denetlemeyen ana firmalarada.

boolat ve diğer arçelik konusundaki @serderi arkadaş vakum bölümünü, lg prestij bölümünü carrier bölümünü okusunlar. malına sahip çıkan firma iadede alıyor değişimde yapıyor.

ayak direten olursa üstüne gitmek gerekiyor.

@orphanage

• quote:

quote:

Vakumsuz borularla cihaza girenlerin önemi yok demekki.
    Gaza gelmeyin yav.

öncelikle yeni konulara yazmıyorum. çünkü tonlarca aynı durum mevcut vakum hakkında. ama vakum bölümünde ama arıza bölümünde ama diğer başlıklarda.. o açıdan bu konuda gereksiz bir konu.

airfel servisi çok üzücü durum.
    bu yğüzden kliam bölümünden yazıyorum.

insanlar kendilerini rahatlatacak kelimeleri duymak istiyorlar ama keşke klimanın içine ne kadar ince toz gitti ''zaten alüminyum boru.'' nekadar nem gitti. bunu ne biz görebilip arkadaş rahat ol diyebiliriz nede bir klimacı. diyen varsa halâ bunca itiraza rağmen. klimacı devamlı yazan şuan @mbirol arkadaşla tartışsın.

biz yol yakınken dönülmesi için yazıyoruz bir servis hırsız değilse vatandaşın montajını hakkınca yapar. çoluk çocuğuna helalinden ekmek götürmek istiyorsa. yapılan haksızlığa rağmen klimaya bir şey olmamıştır demek hatadır. en güzel söz merkez ofisi ara klimanın değişimini iste demek insna gaz vermek değildir. tartışma çıkmaması için diğer arkadaşı eklemiyorum.

@boolat arkadaşada geçmiş olsun bu aynı durumda 3. klimasıymış yazık adamcağıza.. kendisini avutuyor ne yapsın bıkmış artık.. yazıklar olsun bu hırsız servislerede onları denetlemeyen ana firmalarada.

boolat ve diğer arçelik konusundaki @serderi arkadaş vakum bölümünü, lg prestij bölümünü carrier bölümünü okusunlar. malına sahip çıkan firma iadede alıyor değişimde yapıyor.

ayak direten olursa üstüne gitmek gerekiyor.

@orphanage

Daikin FTX35GV1B klima gayet iyi çalışmakta bi problem yok maşallah diyelim yanlız kullanımla alakalı sormak istediğim birkaç soru var. 9 köy abide JV serisi kulanmış araştırmacı biri olarak belki yanıtlayabilir diye düşündüm naçizane

1) Dışarısı 12-13 derecenin üstündeyse 24 dereceye ayarlıyorum ama @9köy abininde dediği gibi klima kendini çok kısıyor ve ılık üflüyor Tasarruf yapacam diye bi yerlerini yırtıyor.Aradada 3 dakika durup durup çalışıyor.Ben istiyorumki 24 dedimmi hamam gibi olsun..Yanlız şunuda belirteyimki dışarısı 12-13 derecenin altında ise 24'ede ayarlasam sıcak üflüyor yani sorun yok.Sanırım dış ünitede bir ısı algılayıcı var ve dışardan bakınca görünüyor zaten.Dışarısı çok soğuk değilse içeriyi çok sıcak yapmıyor...Sırasıyla ısıyı 25-26-27-28 yapınca üfleme sıcaklığı ve dış ünite ses tonu değişiyor

2) Flap yukarı aşağıya doğru salınım yaparken tam dimdik aşağıya üfleyecek şekilde pozisyon almıyor yani tam duvarın dibine üflemiyor.Özellikle ısıtmada dimdik tabana üflesin istiyorum ama olmuyor.Ama klimayı her açtığımda ve her kapattığımda flapın hareketini izliyorum kanat bir defaya mahsus tam dimdik aşağıya iniyor ve tekar yukarı çıkıyor.Ben bir çözüm buldum ama mekanik Kanatçığı elimle iterek tam tabana bakmasını ve üflemesini sağlıyorum.ACABA BİR ZARARI OLURMU??Flapın dimdik aşağıya üflemesi için kumandadan bir püf noktası yokmu acaba.

3) Bu model (FTX35GV1B) G sınıfımı Yoksa V sınıfımı?.

Yazmayacaktım ama bilgi olsun diye yazmak istiyorum.Geçtiğimiz ay gece saat 2 ile 6 arası burda acayip bir kar yağdı, tipi oldu 31 yaşındayım ve açık söylim böyle yoğun tipi şeklinde kar fırtına görmedim.Rüzgarla birlikte kar direkt klimanın içine giriyordu.Rüzgar girdikçe klimadan fiyuuuu şeklinde ses geliyor.Sanırım pervaneyi zorluyor.Klima 3 gündür sürekli çalışıyordu zaten.İçimden dedim tam klima test ortamı.Bir yandanda diyorum bu klima bu havada zor çalışır.Neyse aldım 29 dereceye geberirse gebersin bu hava bu fırsat bir daha ele geçmez dedim.Sonuç: Performansı düşmeden sorunsuz bir şekilde ortamı ısıttı, görevini yaptı...Yanlız kar başlamadan 1 saat kadar önce defrosa girmişti kerata.o karda kıyamette 4 saat boyunca hiç defrosa girmedi.O gün bu gündürde hiç kapatılmadı ve hiç defrosa girmedi... Yanlıııııııız şöylede bir durum var.Yukarda bahsettiğim kar yağdığı vakit ısıttı ısıtmasına ama salonun duvarlarına yakın yerleri aynı derecede ısıtamadı ve 29 dereceyide göremedi.Başka bir deyişle homojenize bir ısı dağılımı olmadı.Bunun sebebi tabiki oda sıcaklık sensörüne yakın yerlerin ısınması, uzak yerlerin ise yeterince ısınamaması.Klimamın gözü kulağı yok.Olsa belki bu sorun ortadan kalkar.Tabii bunu ustalar daha iyi bilir

Bu arada iç ünite salona kurulu .Salon 28 m² Kuzey ve kuzeybatı cephesi açık.Dış ünite kuzey cephesine balkona kurulu ve camlar çift ve plastik dograma.Duvarlarda yalıtım yok.

Acaba diyorum daha yüksek btu lü bir klimayamı yönelmeliyim.Şöyle gözü kulağı olanından.Evet ustalar sizce bu klimayı rafa kaldırıp yeni klima almaya değermi..?Ne dersiniz..Forumda klima bölümünü neredese hatim ettim gibi. Sizlerden çok şey öğrendim ustalarım..@mbirol - @EİNA - @KOCAUSTA - @TEKİRDAĞLI KLİMACI - @KLİMA 555 (Namı diğer çırak ) - @9köy ve şu anda aklıma gelmeyen değerli ustalar.Faydalı paylaşımlarınızın devamını diliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi economist52 -- 15 Nisan 2014; 20:50:44 >

• Merhaba arkadaşlar,

Evdeki salona klima almayı düşünüyorum, yaz ayları ev bildiğiniz yanıyor yani, yaz gelip de ortalık karışmadan şu klima işini halledeyim diyorum.

Salon 25 m2 sanırım, tam ölçemedim 6 metreye 4 metre gibi bir şey ölçtüm odayı, 25 m2 olsa gerek tam olarak, bu oda için hem tasarruflu hem de nitelikli bir klima arıyorum, tavsiyelerinizi bu yönde verebilirseniz çok memnun olurum.

Mümkünse klima uzun süre dayansın, bir de sanırım bazılarının sürekli olarak temizlenmesi gibi bir durumu var, böyle bir zorluk çıkartmaması da benim açımdan iyi olacak mutlaka.

Bir fiyat aralığı belirtemedim çünkü aşağı yukarı bir klima ne kadar fiyatta olur bilemiyorum gerçekten, yine tavsiyelere göre bir seçim yapacağım. Genel duruma göre de bir fiyat aralığı çıkartmaya çalışırım.

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çokça teşekkürlerimi ileteyim, hepinizden Allah razı olsun.

• her şey gayet normal gözüküyor. inverterin özelliği bu.

bendeki klimada aynı şekilde çalışıyor. bende ilk zaman ME ye göre beğenmedim bu makineyi. üretim tarihine bakınca daha gelişmişti benim emektar me den. cop durumları daha yüksekti vs.

kendi kendime dedim ya ME gibi neden sıcak üflemiyor vs. ama hava çok soğudumu hakkını veriyor makine.

burdanda ortaya çıkıyorki düşüncemce çok yüksek coplu klimalarda bu durumlar yaşanması kaçınılmaz. ksıtıkça kısacak kendisini. sonra bizim gibi sıcağı sevenler tabi der yahu neden ılık üflüyor.

o açıdan bende standart inverter serileri daha çok tavsiye diyorum. (gerçi bu klimada standart seri sayılır hatta biraz daha altı.)

klimanızı bu yüzdenmi değişmeyi düşünüyorsunuz? bu gayet normal ve odaya yettiğini gösteriyor. odanız 28m2 ve yalıtımsız olsada klimanın sert iklimde dahi başarılı olmanın yanısıra diğer zamanlarda kendisini kıstığını gösteriyor.

büyük klima alsanız daha beter sorun yaşarsınız aman diyim.. bunca bilgiden sonra hata edersiniz.

sizde sıcağı seviyorsunuz belli.. 27-28 derecelere ayarla klimanı normal havalarda devam et korkma fazla yakmaz.. odayı iyice ısıtır gene kısar kendini. serin üflediğinide anlmazsınız. çünkü 13-14 derecelerden itibaren klimalar randımanlı çalıştığı için dereceyi yükseltesenizde tüketimde başarı sağlar.

fan hısınızıda düşürün biraz bu klimaların fan debisi çok yüksek 1. fana alın.. onunda etkisi var baya bu serin üfleme algılamanızda.

mesela klimanız kalit emarkalardan klasik olsa hiç serin üflemez. fazla yakar sık durur ama soba gibide ısıtır. tabi daha çok kalite markalar için geçerli bu durum şimdi onalrda klasik kliam yapmıyorlar artık.

flaplada fazla oynamayın bozarsınız aşağı bakacak şekilde ayarlayın bırakın. daikinelrin flapları hassastır baya.

klimanızın hangi seri olduğunu çözemedim. V serisi olm aihtimali yüksek.. kodlar baya karıştı umarım enjoy türevlerine bağlı bir seri değildir. son zamanlarda gv1b vs kodlar onlara ait. dış ünite etiket resmini çekin kasayıda çekebilirseniz belli olur. iç üniteyide ekleyin daha sağlam olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozn.

Merhaba arkadaşlar,

Evdeki salona klima almayı düşünüyorum, yaz ayları ev bildiğiniz yanıyor yani, yaz gelip de ortalık karışmadan şu klima işini halledeyim diyorum.

Salon 25 m2 sanırım, tam ölçemedim 6 metreye 4 metre gibi bir şey ölçtüm odayı, 25 m2 olsa gerek tam olarak, bu oda için hem tasarruflu hem de nitelikli bir klima arıyorum, tavsiyelerinizi bu yönde verebilirseniz çok memnun olurum.

Mümkünse klima uzun süre dayansın, bir de sanırım bazılarının sürekli olarak temizlenmesi gibi bir durumu var, böyle bir zorluk çıkartmaması da benim açımdan iyi olacak mutlaka.

Bir fiyat aralığı belirtemedim çünkü aşağı yukarı bir klima ne kadar fiyatta olur bilemiyorum gerçekten, yine tavsiyelere göre bir seçim yapacağım. Genel duruma göre de bir fiyat aralığı çıkartmaya çalışırım.

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çokça teşekkürlerimi ileteyim, hepinizden Allah razı olsun.

mitsubishi electric alın. durumunuz iyiyse. 12lik yeter. servis yönündende kalite yönündende rahat edersiniz.

durumun iyi değil diyorsanız kendini temizleyen klimaları vs boşverin. yok öyle birşey..

midea airfel zibro65 serisi alarko flair serisi york vs gree üretimidir bu klimaların hepsi alabilrisiniz dikkat edeceğiniz durum airfeller alüminyum boru kullnır fiyat olarak ucuzdur almayınız.. farksız bakır boru ile kurulumu kabul ederlerse alınız. zibro 65 serisi için mbirol isimli arkdaş yardımcı olur size pm yapın konuşun.

kimsede demesin bana Birola yönlendirm yapıyor. girsin diğer klimacılar onalrada yapalım hepsi arazi oldu. ama hepsini kıl mbirol kaçrıda ayrı mesele acayip haris adam nolucak

klima vakumu a dan z ye her şey isimli konuyu okuyunuz. klima montajları konusunu okuyunuz. mesel ben size alüminyum bor bakır boru dedim..

onun öğrenmek için google a yazınız alüminyum boru bakır boru donanım haber

aratın bir dolu bilgi çıkar. okursananız bu durumları sağlıklı seçim yapmış olursunuz. inanın kimseyede ihtiyacınız kalmaz.

o açmış olduğunuz konuyuda yönetici dustye pm atın silsin beni bulaştırmayın aram iyi değildir yönetimle.

• quote:

klimanızı bu yüzdenmi değişmeyi düşünüyorsunuz? bu gayet normal ve odaya yettiğini gösteriyor. odanız 28m2 ve yalıtımsız olsada klimanın sert iklimde dahi başarılı olmanın yanısıra diğer zamanlarda kendisini kıstığını gösteriyor.

büyük klima alsanız daha beter sorun yaşarsınız aman diyim.. bunca bilgiden sonra hata edersiniz.

klimanızın hangi seri olduğunu çözemedim. V serisi olm aihtimali yüksek.. kodlar baya karıştı umarım enjoy türevlerine bağlı bir seri değildir. son zamanlarda gv1b vs kodlar onlara ait. dış ünite etiket resmini çekin kasayıda çekebilirseniz belli olur. iç üniteyide ekleyin daha sağlam olur.

Değiştirmek istememin sebebi hava çok soğuk olduğunda (-6 -7 derece gibi) klimaya yakın ve klimanın üflediği bölgelerin daha sıcak, duvarlara yakın bölgelerin ise nispeten yeterince ısınamaması.Buralar kör noktalar oluyor sanırım...
    Ama haklısınız.Büyük btü lü klima da çok soğuk olmayan günlerde daha çok dur kalk yapacaktır.Buralarda zaten önceki mesajımda bahsettiğim extreme soğuklar yılda birkaç gün oluyor.Hem bende duvarlara yakın yerde durmam, klimaya yakın durup kedi gibi ısınırım olur biter.

Klima 2010 da alınmıştı.Eski model yani.Çok az kullanıldı.Forumun bu bölümünüyle tanışıp yazılanları okudukça her ayrıntıya dikkat eder oldum.Artık inceliyorum böyle şeyleri...Modelle ilgili bilgiler aşağıdaki linklerde var sanırım.Serisini çözemedim

http://www.haselklima.com/web/goster.aspx?urun_id=915

http://www.haselklima.com/YuklenenResimler/File/Deluxe_FTXS.pdf

http://www.ekilavuz.com/kilavuz/119bff17a1f4582c/daikin/ftx35gv1b/klima-cihazi (Bu linkte üretici firmanın Daikin europa NV OESTENDE, BELGİUM olduğu yazılı

Neyse hocam sonuç olarak altı üstü klima sonuçta o kadar mühim değil, serisini bilmesekte olur, çalışsın yeter...Bir problem olursa tekrar gelirim, sorarım.Fikilr ve bilgilerimizi paylaşırız.Yeterki ortam olsun..Verdiğiniz bilgiler için çok tesekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi economist52 -- 16 Nisan 2014; 14:51:48 >

• Samsung AR5000 ve AR7000 SERİSİ İnverter klimalar hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardım lütfen enerji tüketimi ve iç diş unite ses düzeyleri nasıldır?
  • 
Sayfa: önceki 13311332133313341335
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.