Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ismailozcn Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 20 Misafir (2 Mobil) - 19 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sadece soğutma amaçlı kullanacaksan 12 bin kapasite uygun bir seçim. ikisinin de fiyatı yüksek. ekonomik durumun iyi ve verdiğim para önemli değil, marka olsun diyorsan mitsu olanı al. servisi de daha iyi diyorlar.

ben olsam yerli ya da yerli destekli markanın uygun fiyatlı bir modelini alırdım. ama senin bu iki seçeneğinin dışına çıkacaksan tabi.

quote:

Orjinalden alıntı: arimas06

arkadaşlar birşey sormak istiyorum ben 27 m2 salon için daikın Klasik modeli(non inventer) 12000 btu için 6 taksit 1300 ytl ye buldum mıtsubishi electric aynı urunu için ise 1400 ytl istiyor 6 ay taksitle kafam karıştı çünkü daıkın ucuz ama anadolu yakasında sadece bir yer bu modeli satıyor yani arıza durumunda bir sıkışıklık olmasından korkuyorum mıtsubisinin de yaygın servis ağı var ne dersiniz veya bu ürünlere bir alternatif söleyebilir misiniz ben sadece soğutma amaçlı kullanacam

• arimas06, hala mesaj gelmedi mi?
  • peki ucuz olanlardan hangisini tavsiye edersin (param çok olsaydı zaten muhabbeti bu kadar uzatmaz direkt alırdım) ama ben kalitenin her zaman verilen parayı çıkarttığını düşünüyorum o yüzden almışken iyisini alıp ucuz etin yahnisiyle uraşmak istemiyorum ama ucuz olupta buda sorun çıkarmaz dediğin bir marka varsa aslında olabilir)
  • ya şimdi nası anlatsam. o pahalı ve kaliteli olan mallar artık yok. eskidendi o. merak etme kötüler iyileşti, iyiler kötüleşti. bu global ekonomi biyerde buluşturdu bunları. ama işte buna rağmen yine de böyle adı dillere dolanan markalar var. milletin aklını yiyolar isim cisimle. bazı istisnalar hariç böyle beyaz meyaz eşyada hepsi vasat artık. tamam fiyatın yanında bir kalite fatrkı olabilir ama deymez. inan bana. ben tamirci gibi biriyim nasıl anlatsam. aslına memurum tamircilikle alakası olmayan bir memur. ama bu iş benim merakım ve gönülden bir hevesle yıllardır uğraşırım. demiri bakıra plastiği ağaca tutturur dururum. ne aletler açtım kurcaladım. çok şey tamir ettim. eğeyle tornayla parça yaptım. çok yanıldım çok ders aldım. parmaklarımkesik vuruk yamuk içinde. faydalı model belgem de var, yoğurt yapmayı kolaylaştıran tencere üzerine. gayet eminim söylediklerime ama anlatmak zor. kalitenin ne demek olduğunu bile yanlış bilen bi sürü insan dolu piyasa. konu dağılıyo ama işin özü bu. ona bence biraz da şansına güven ve kapasitene tam uygun olan bir bildiğin markayı al. mesela migroslarda carfurlarda, altus blue line falan filan var. demirdöküm beko arçelik seg vestel. aç ön paneli bir bak içindeki jilet gibi lamellerin görünümü düzgün ve araları bir milimden çok fazla değilse, tekdüze ise al. klima budur.

• en başa döndün yani ne yapacağımı şaşırdım bu foru7ma başvurmadan önce daıkın veya mıtsubishi alıyım diyodum ama şimdi vestel almamı sölüyosunuz ama en az 100 yorum okudum ve hepsinde hemen hemen herkez aman yerli malından uzak durunda ne alırsanız alın deniliyordu şimdi ise vestel arçelik almam söleniyor sadece soğutma amçlı kullanacağım için mi böle düşünüyorsun çünkü yarın gidip ne olursa olsun birşey almayı düşünüyorum
  • bir malın üzerindeki çapakların çok olması kalite düşük demek değildir. ağır olan da her zaman kaliteli olmaz. biyeri kırılıvarirse illaki kalitesiz demek değildir. bir ay soora arıza çıkarabilir. soora artık öyle bi hale geldi ki üretim ve tüketim, mümkün mertebe bahsettiğim türden bir malı (yerli ve yerli destekli) spottan mpottan indirimden seri sonundan standdan mümkün olan en düşük fiyata alıp, güzelce kullanıp yıllarca fazla uzatmadan ömrünü tamamlayıp vedalaşmak ve o günün getirdiği yenisini almak. zaaten üretici de bunu istiyo arkadaşlar. biz istesek de istemesek de bunu yapıyorlar ve hepsi yapacak. bi malı onun ayarladığından daha uzun süre kullanmak için yukarıda bahsettiğim ben gibi biri olmak lazım. kaç kişi çıkacak. adam ampulü tasarlıyo bir odada, yanındaki odada da ömrünü tasarlıyo. ona göre elektronik devre tasarlıyo, 5000 saati geçtimi bana yazar diyo. ben naapıyorum, açıp içini parça değiştir devam. ama bir yere kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbbilici -- 28 Haziran 2007; 23:11:52 >

• somut bir önerin yok mu 600-700 arası beko şu modeli vs
  • MERHABALAR

SICAKLARDAN YAKINIRKEN LÜTFEN KÜRESEL ISINMAYI VE OZON TABAKASINIDA UNUTMAYALIM
    VE
    OZONLA DOST KLİMA ALALIM
  • evet bende öle düşünüyorum o yüzden r22 gaz kullanılan klima almayı gönlüm hiç istemiyorum ama bilgili arkadaşlardan da yardım bekliyorum sabah çünkü ne olursa olsun klima alacam çünkü hiçbirşey yapamaz duruma geldim
  • ar
    quote:

en başa döndün yani ne yapacağımı şaşırdım bu foru7ma başvurmadan önce daıkın veya mıtsubishi alıyım diyodum ama şimdi vestel almamı sölüyosunuz ama en az 100 yorum okudum ve hepsinde hemen hemen herkez aman yerli malından uzak durunda ne alırsanız alın deniliyordu şimdi ise vestel arçelik almam söleniyor sadece soğutma amçlı kullanacağım için mi böle düşünüyorsun çünkü yarın gidip ne olursa olsun birşey almayı düşünüyorum

kadaşım bak ben sana ezbere söylemedim fikirlerimi benim kelimeler ellerimdeki izlerden çıkıyo diyorum. bir de bütün bunların yanında ben de bi kullanıcıyım, evimde arçelik vestel bosch sony premier. king nerdeyse her maldan var iyi kötü. ve ben bu kalite işini, değer değmez meselesini sabah akşam sorarım kendime. elimden tornavida düşmez. 70 milyonluk ülkede her maldan şikayet cıkar, en çok satan hangisiyse ondan çıkar en çok. ben başkasına da bişeyler yaparım ara sıra. neleri bahane eden çıkıyo anlatsam inanmazsın. 10 küsürlü yaşlarımda küçücük çocukken bende de marka merakı vardı ve o zamanlar haklıydı da. ama bir markanın 5 yılda kendini nasıl incelttiğini gördüm. rezaletlerinde nasıl kalınlaştığını.

• tamam anlıyorum ama senin dediğin yarın önüne ilk çıkan dükkandan klima al demek gibi birşey somut birşey sölemiyorsun ki
  • arkadaşlar başka fikri olan yok mu kısaca sorunuma bir daha değiniyim 27 m2 olan salonu soğutmak amaçlı (sadece soğutmak) 3 gündür klima bakıyorum ve burdaki okuduklarımın ışığında daıkının non inventer (klasik model) 12 000 btu kliması için 1300 ytl 6 taksit, mitsibushi electric in eşdeğer ürünü için ise 1400 ytl 6 taksit fiyat aldım ama daıkını sadece istanbul anadolu yakasında sadece bir ithalatçı firma satıyor (ısısan ana distributör oda sadece inventer modellerini getirttiriyor) mitsubishinin ise swervis ağı daha geniş siz benim yerimde olsanız ne yapardınız lütfen yardım
  • BAKTIĞINIZ DAIKIN KLİMANIN GARANTİSİ OLMAYABİLİR İYİCE ARAŞTIRIN ACELENİZ OLMASAYDI YAKINDA ISISAN DA DAIKIN KLİMANIN KLASİK MODELİNİ TÜRKİYEYE GETİRECEK HEM DE UYGUN FİYATLA. ONUNLA BİRLİKTE MITSUBISHI DE İYİ BİR SEÇENEK ELECTRİC OLURSA ŞAYET, PEŞİN FİYATINA 12 VE 18 AY TAKSİT YAPABİLİYORLAR. AMA MUTLAKA KEŞİF YAPTIRIN 27 M² YERE 12.000 BTU/H KAPASİTELİ KLİMA UYGUN MU DİYE ??
    quote:

arkadaşlar başka fikri olan yok mu kısaca sorunuma bir daha değiniyim 27 m2 olan salonu soğutmak amaçlı (sadece soğutmak) 3 gündür klima bakıyorum ve burdaki okuduklarımın ışığında daıkının non inventer (klasik model) 12 000 btu kliması için 1300 ytl 6 taksit, mitsibushi electric in eşdeğer ürünü için ise 1400 ytl 6 taksit fiyat aldım ama daıkını sadece istanbul anadolu yakasında sadece bir ithalatçı firma satıyor (ısısan ana distributör oda sadece inventer modellerini getirttiriyor) mitsubishinin ise swervis ağı daha geniş siz benim yerimde olsanız ne yapardınız lütfen yardım

• evet doru diyorsun kendi ithalatçı firmasının garantisini veriyor, bu arada ısısan daha düşük kalitelisini getirtecekmiş 1-2 ay sonra
  • Klima alacaksanız, öncelikle Nano gümüş iyon teknolojili olan klima modellerini alın derim.Bende yeni alacağım, ama kesin nano gümüş iyon olsun istiyorum.Gümüş iyonları , klimada tutunan bakterilerin %99 unu öldürüyormuş.Çok basit filtreli olanlardan almayın derim.(sağlığını düşünenler)...sadece serinletmek yetmez diye düşünenlerdenim, havayı da arındırıp mikropları öldürmesi gerek.AG iyon teknolojisi çamaşır makinesi, buzdalabı gibi sağlıkla ilgili makinalara uygulanıyor....Bir çok faydası varmış...
  • quote:

tamam anlıyorum ama senin dediğin yarın önüne ilk çıkan dükkandan klima al demek gibi birşey somut birşey sölemiyorsun ki

somut olarak eee. vestel bayisine git yarın. 12000 lik ve diğer özellikleri olmayan klimalardan birini begen. şu kare şekilliler de olabilir hoş duruyolar. hatta anne abla eş filan birini de götür. ama 12000 olanını al. adamın elinde yoksa, sana türlütürlü anlatacak, bakteri virüs iyon, sen bilirsin ama kararlı ol ben bunu istiyorum de. küçük bir şehirde değilsen başka bayi vardır git oraya. mutlaka bulursun. olmadı arceliğe git. 12000 lik olan ve fazla özellik olmayan. bayiye az kar ettiren modellere bak.

(inşallah milleti sıçratmayız üstümüze)
  • aman hocam sende milleti çok kafana takıyon sende kendi fikrini sölüyorsun bu arada bu nano gümüş teknoloji hangi ürünlerde var
  • quote:

arkadaşlar birşey sormak istiyorum ben 27 m2 salon için daikın Klasik modeli(non inventer) 12000 btu için 6 taksit 1300 ytl ye buldum mıtsubishi electric aynı urunu için ise 1400 ytl istiyor 6 ay taksitle kafam karıştı çünkü daıkın ucuz ama anadolu yakasında sadece bir yer bu modeli satıyor yani arıza durumunda bir sıkışıklık olmasından korkuyorum mıtsubisinin de yaygın servis ağı var ne dersiniz veya bu ürünlere bir alternatif söleyebilir misiniz ben sadece soğutma amaçlı kullanacam

quote:

afacan peki mitsubishi ve daıkının fiyatlarını yukarıda verdim sen hangisini seçerdin

İlk mesajınızda yazdığınızı da göz önünde bulundurarak Mitsubishi diyorum. Daikin de kaliteli tabii fakat dediğiniz gibi servis ve yedek parça sorunu var bildiğim kadarıyla. Servis sorunu yaşamazsınız belki ama ne olur ne olmaz, ileriyi düşünmekte yarar var. Salur isimli arkadaş vardı yanlış hatırlamıyorsam Mitsubishi aldı ve memnun. sorunuz varsa onunla da görüşeblirsiniz. İyi geceler.

• Arkadaşlar,

Bende daha önce yazdığım gibi Mitsubishi Elec. aldım ve tavsiye ederim. 1.400 küsura 12 ay taksitte yapıyorlar.
    Yalnız aynı zamanda Kimya Müh. olduğum için bir önerim olacak, sadece soğutma için alacaksanız be yılda 3 veya 4 ay kullanacaksanız piyasada süslü püslü isimlerle satılan yok nano teknoloji, yok gümüş iyonları masallarına kanmayın. Zaten 3-4 ay kullandıktan sonra temizletirseniz filtreleri veya yenisini alırsanız(gerek bile olmayabilir) hijyen açısından bir sorun yaşamazsanız. Bir sonraki yazda rahatlıkla kullanırsınız.

12 ay sürekli kullanacaksanız bunlara yönelmenizi tavsiye ederim.

kolay gelsin...
  • Arkadaşlar lütfen yardım. 28 m2 salonum var ancak eski tip ev olduğu için kapıları kocama ve açık,dolayısıyla nerdeyse 40 m2 yi geçiyor. şu an alacağım ama 1 yıl sonra kendi evime çıkınca yatak odasına takacağım ( 27 m2 ) size sorum şu...daikin inverter stylish modeli 12000 btu alsam bu salonu soğutur mu? ayrıca kendi evime geçince 27 m2 lik yatak odamda yeterli olur mu? şimdi alıp sıcaktan yanarsam moralim bozulur. çok anlamam ama yeni evimde yatak odama yeter,çift cam,mantolama felan sonuçta. ama bu evin brüt salonu 28 m2,ancak toplamda kapılar açıksa 40 m2 yi geçiyor. sizce ne yapmalıyım?
  • 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.