Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1326. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
57.182
Cevap
701
Favori
4.427.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13241325132613271328
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kiral33

Aynen oyle.bu -5 durumunu bende cok elestirdim.panasonic gibi bir firmaya yakismiyor diye.neyseki pke ler -15 olmus. Ayrica butun servislere ısrarla sordum.hepside cift serpantin var cevabini verdi.ama inanin 2 yildir yaz kis 7/24 calisan klima 1 kez olsun defros olmadi.evet kapaklar yukari bakiyor.buda iyi.ayrica bence eskisinden daha oturakli duruyor.
    Ama gercekten me olsun,pan. Olsun kaliteli markanın hali baska oluyor.yatak odasinda duz flair var.allah var isitma sogutma muthis ama klimadan gelmeyen ses yok.genlesme sesi,basinc sesi,kanatlardan gelen ses...ayrıca pan. 23,24 de surekli kullanılıyor,flairi 28,29 yapiyoruz oda anca ısınıyor.
    Uzun lafin kısası ucuz etin yahnisi olmuyor...

siz oralarda olmaz kolay kolay defrost hocam. birde şu defrosta düşmesini anlamazsınız bile klimanın millet defrost diye takıyor ama defros karlanmadır. adına buz kırm desekte. ama kalitesi düşen klimalarda durum buzlanma olarka çıkar karşımız serpantinin arkasını buz kaplamış olarak görürüz. işte o kötü. normal defrsotta ise karlanma görürüz. klima içri iyi ısıtıyorsa anlamyız bile.

flair tabi canım sonuçta segmenti belli hatırlıyorum servsi yer değişirken vakumsuz takmıştı:( gene iyi makineymiş.

edit:http://i.imgur.com/r57Fw79.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9köy -- 3 Mart 2014; 23:14:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ma junior

Dogru

üzgünüz olarak doğru.kiral33 arkadaşta belirtmiş işte.

hocam mesajlara alıntı yapın veya mesaj yazarken şu alttaki isim ekleme

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

seçeniğini kullanın araya mesaj girdimi yazılan belli olmuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Yok kendi fabrikaları var çinde.biz egitime gittigimizde fab görüntülerini tanıttılar

ozaman bu almanlara bravo harbiden bu devirde fabrika kurabiliyorlarsa hala.

Ya köylü sen bile çözmüşsün Gree olduğunu,ama 10 yıldır sektörde olduğunu söyleyenlerin hala kafası basmıyor.

• 9köy kullanıcısına yanıt
    Hocam size cizebildigim kadariyla bi plan gonderdim...gerci2 klima dersenizde ona simdilik gucum yetmiycek..arasturdikca kafam daha cok karisiyo, cokta bisey anlayamiyorum asliba bakarsaniz...nihayetinde sunlardan birini alicam, siz hangisini onerirsiniz?
    1.size sordugum daikin
    2.mitsubishi srk63zk-s
    3.panasonic ethera kit-e24-LKE
    4.Fj therma salon tipi
    Sizce hangisi? Yada başka bişey...

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Yok kendi fabrikaları var çinde.biz egitime gittigimizde fab görüntülerini tanıttılar

ozaman bu almanlara bravo harbiden bu devirde fabrika kurabiliyorlarsa hala.

Ya köylü sen bile çözmüşsün Gree olduğunu,ama 10 yıldır sektörde olduğunu söyleyenlerin hala kafası basmıyor.

ohaa, çüüzz mü dememi bekliyordun ü harfinin birin eksiltip baş harfi bir kez daha kullndığımı düşün. kibar ol biraz. cıvık cıvık dalga geçme meslektaşlarınla. gerçi biz klimacılar hep böyleyiz diyerek hoşgeldin diyor olabilirsin.. ama forum ahalisi yağnış ağnıyabilir arkadaş takıldığını anlasada cıvıklaşma.

• quote:

Orijinalden alıntı: akrep48

Hocam size cizebildigim kadariyla bi plan gonderdim...gerci2 klima dersenizde ona simdilik gucum yetmiycek..arasturdikca kafam daha cok karisiyo, cokta bisey anlayamiyorum asliba bakarsaniz...nihayetinde sunlardan birini alicam, siz hangisini onerirsiniz?
    1.size sordugum daikin
    2.mitsubishi srk63zk-s
    3.panasonic ethera kit-e24-LKE
    4.Fj therma salon tipi
    Sizce hangisi? Yada başka bişey...

iki klima düşünebiliriz deyince mutfağı ayrı olarak gören bir kapı var sandım.

Vallahi araştoırmayonca insna yanılabilir karar sizin sonuçta ama. ben burada soran üyelerin soru şekillerinde biraz tecrübeli olduğumdan detayına giryorumki aldığınız üründe fayda görün.

saymış olduğunuz klimaların fujitherma hariç hepsi güzel makine. önce m2 o alanın m2 net belirleyin. anladığımca siz odayıda ısıtmak istiyorsunuz. bunları belirtin ona göre çözüm bulalım odanın m2 ölçerseniz iyi olur. çünkü saloan taktığınız klim aile odanızı zor ısıtırsınız ters bir yerde odanız. belki gene iki klima gerekecek. ve aynı fiyata alabileceksiniz iki klimayı. m2 belirtin çözülür.

• Hocam ilginiz icin tesekkur simdiden tesekkur ederim...sordugunuz yer 58 m2, odayi o klimayla isitmayi dusunmuyorum, cizimde isaretledigim yeri bi sekilde kapatmayi planliyorum (surgu kapi, cam kapi vs). Sadece 58 m2 yeri isitcam. Sordugum panasonigin modeli KIT E 24 NKE. Birsey daha sorsam, salon tipi klima icin ne dusunuyosunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: akrep48

Hocam ilginiz icin tesekkur simdiden tesekkur ederim...sordugunuz yer 58 m2, odayi o klimayla isitmayi dusunmuyorum, cizimde isaretledigim yeri bi sekilde kapatmayi planliyorum (surgu kapi, cam kapi vs). Sadece 58 m2 yeri isitcam. Sordugum panasonigin modeli KIT E 24 NKE. Birsey daha sorsam, salon tipi klima icin ne dusunuyosunuz?

rica ederim kardeşim olayı netleştirmek önemli.

o alanı kapatmanıza gerek yok canınızı sıkmayın onun için. kolay kolay emiş yapmaz o alandan. ama yazın faydası daha çok olur odanızda serinler.

klimacılar daha çok bu alana salon tipi önerirler mbirol ustaya sorsanız oda salon tipi alın der veya 2 adet 12l,k alın der.

ama bana sorarsanız ben almam salon tipi. hatta oraya 2 adet 9 luk bağlar ısıtırm o alanı. vey abir 9luk bir 12likle durumu çözerim. sonuçta fethiye sıcak bir bölge. 2 dokuzluk rakamıda 24 lük rakamını geçmez.

yanlız sizin tesisatınız hazır sıva altı anlaşılan. o tesisat iptal olabilir. sizde doğal olarak kırdırp döktürmek istemezsiniz belki binada razı olmaz.

sizin yapacağınız beğendiğiniz kesenize uyan saydığınız markadlardan birinin servisini çağırıp keşif yaptırmaktır. var olan borunun çaplarını ölçtürüp ona göre klima almaktır.

panasonic etherianın bu modeli -5 lere kadar ısıtma yapıyor. yeni pke modelleri - 15 bu durum neyi nekadar değiştirir bilemem. ama daikin -15 derecedir. mitsubishi electric - 15 derecedir. mitsubishi heavy -15 derecedir.

mitsubishi heavynin üstte belirtmiş olduğunuz modelide sanırım iyidir ama servisi için aynı şeyi söyleyemem çok ileri gitmek istemesemde.

şuan için diyebileceklerim bunlardır mutlak klimanızı bir bayiden alın internet siteleri sizin klimanınızın tesisisatının boru çapıyla ilgilenmez bu durum önemlidir.

• Merhaba, kısa süre önce bu başlık altındaki yazmışmalarımızda benim için klima tavsiyelerinde bulunmuştunuz ve bende panasonic etherea ve lg prestige serisi 12000 lik klimalarda karar kılmıştım...

Mesaj yazmadığım süre zarfında, iş yoğunluğundan arta kalan vakitte hem ikamet etmekte olduğum ilçeyi teknik servis açısından araştırdım, hem de müşteri hizmetleri numaralarından bir çok firmayla irtibata geçtim...

Şehirde, beğendiğim iki markanın da hem bayi hem de servisi olmadığını, en yakın servislerin 100 km civarı mesafede olduğunu öğrendim.... Üstelik LG bu servis için klima hizmeti vereceğini garanti etmiyor!!

Daha da ilginci; her klima servisi LG nin her serisine servis veremiyormuş, LG prestige serisini sordum, servise dış ünite üzerinde yazan ürün kodu ile sormak da lazımmış (?) !! Nasıl iştir anlamadım...

Şimdi,
    daha önce de söyldiğim gibi, mecbur kalmazsam; bosch, arçelik, vestel vs.. düşünmüyorum...

Bunların dışında ilçede bulabildiğim servis;

1-) mitsubishi electric comfort inverter 12000 lik: 2750 fiyat verdiler. (daha önce yazmıştım)
    2-) toshiba suzumi 13000 lik: 2600 civarı fiyat veriyor
    3-) daikin; servisi buldum ama daha fiyat soramadım...

Bu üç markadan hangisine öncelik verirsiniz?

Teşekkürler

• vestelden şaşmam, kaç yıl oldu hala saat gibi çalışıyor. nedir bu yabancı hayranlığı böyle anlamış değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: odaf

Merhaba, kısa süre önce bu başlık altındaki yazmışmalarımızda benim için klima tavsiyelerinde bulunmuştunuz ve bende panasonic etherea ve lg prestige serisi 12000 lik klimalarda karar kılmıştım...

Mesaj yazmadığım süre zarfında, iş yoğunluğundan arta kalan vakitte hem ikamet etmekte olduğum ilçeyi teknik servis açısından araştırdım, hem de müşteri hizmetleri numaralarından bir çok firmayla irtibata geçtim...

Şehirde, beğendiğim iki markanın da hem bayi hem de servisi olmadığını, en yakın servislerin 100 km civarı mesafede olduğunu öğrendim.... Üstelik LG bu servis için klima hizmeti vereceğini garanti etmiyor!!

Daha da ilginci; her klima servisi LG nin her serisine servis veremiyormuş, LG prestige serisini sordum, servise dış ünite üzerinde yazan ürün kodu ile sormak da lazımmış (?) !! Nasıl iştir anlamadım...

Şimdi,
    daha önce de söyldiğim gibi, mecbur kalmazsam; bosch, arçelik, vestel vs.. düşünmüyorum...

1-) mitsubishi electric comfort inverter 12000 lik: 2750 fiyat verdiler. (daha önce yazmıştım)

Teşekkürler

Salihli Daikin bayi servisi sevdiğimiz,tecrübeli ve işini bilen bir arkadaşımızdır.Ama Daikin Zhara tavsiye edemem.JV varsa alın.Yada Airfel varsa Airfel alın.

Tosh.Suzimi ye o para verilmez.Bosch vs.almayın mümkün olduğunca.Airfel daha iyidir onların yanında...

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: odaf

Merhaba, kısa süre önce bu başlık altındaki yazmışmalarımızda benim için klima tavsiyelerinde bulunmuştunuz ve bende panasonic etherea ve lg prestige serisi 12000 lik klimalarda karar kılmıştım...

Şimdi,

Teşekkürler

Salihli Daikin bayi servisi sevdiğimiz,tecrübeli ve işini bilen bir arkadaşımızdır.Ama Daikin Zhara tavsiye edemem.JV varsa alın.Yada Airfel varsa Airfel alın.

Tosh.Suzimi ye o para verilmez.Bosch vs.almayın mümkün olduğunca.Airfel daha iyidir onların yanında...

Yarın imkan olursa bayiyle konuşayım... JV serisinin sitede fiyatları çok yüksek... Belki bayi sağlam bi indirim yapar :)
    Bir de airfeli sorayım...

• Bu arada yeni bir haber vereyim sektörden..Daikin bayileri artık Miela markalı beyaz eşyalarıda satacaklar.

• odaf kullanıcısına yanıt
    tüm lg klimalara lg servisi bakmıyor.O yüzden model sormuşlardır.Lg prestige servisine bosh ısısan bakıyor.

• quote:

Ya bırak bu ayakları her eğitime giden gibi uyumuşsundur orada.
    Gree fabrikasında üretiliyor işkembeden atıyorsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wings008

vestelden şaşmam, kaç yıl oldu hala saat gibi çalışıyor. nedir bu yabancı hayranlığı böyle anlamış değilim.

Uyuyan güzel vestel klimamı yapıyor.
    Bütün parçalar dışardan gelip burada vidalanıyor.
    Senin gibiler 124 binip meredesden iyi derler.

• Mümkünse klima tavsiyesi isteyeceğim.
    Tropik bir ülkede yaşıyorum, gündüzleri 32-35 derece, gece en düşük 24-27 derece oluyor.
    Ev dubleks ve salon 27 m2 civarı ancak yukarı çıkan merdiven var.
    Tavan yüksekliği 2.80. Evin salonu ön cephesi Kuzeybatı ya bakıyor, öğleden sonra güneş alıyor.

Mevcut klimam Daikin 18000 btu normal klima, R22 gazlı. 26 derece yapmama rağmen klima direk üzerime üflediği için kemiklerimi sızlatacak kadar soğutuyor odayı. Termometre 25 dereceyi gösteriyor, nemde %50 RH. Ancak yinede çok soğuk. Bu yüzden inverter ve daha düşük kapasiteli klima almayı düşünüyorum. Aslında 18bin btu inverter (çakma inverter) alıcaktım ilk başta ancak satıcı memnun kalmazsın iyi soğutmaz diye diye bana bunu aldırdı.

Şimdi bakıyorum Mitsubishi inverterlara, 13bin lik var, R410a gazlı ancak R410 daha az soğutuyor diye biliyorum R22 den. 13bin benim kullanımım için yeter mi acaba? Asla 18 derece yapmıyorum 26 derecede duruyor ve fan seviyesi minimumda.

Başka markalarda 15bin inverterlarda vardı diye hatırlıyorum, ancak r410 mu r22 mi emin değilim.

• Yahu sende 26 yapma 27
    Burası çok komik.

• quote:

Orijinalden alıntı: orphanage

Yahu sende 26 yapma 27
    Burası çok komik.

Üstüme alınayım mı bunu şimdi yoksa başkasına mı yazdınız?
    Klima 27 de düzgün çalışsa niye 27 ye ayarlamıyim? Yatakodasında 9000 lik mitsubishi MR slim var 27 derecede gece püfür püfür, hemde sessiz.
  • 
Sayfa: önceki 13241325132613271328
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.