Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: whatismatrix Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 9 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
57.182
Cevap
701
Favori
4.427.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
56. Sırada  bugün en iyi #56
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Onbaşı.. Paki panasonic mi Sharp mı desem?Panasonic in dışarıdan hava alıp oksijenle zenginleştirme teknolojisi çok ilgimi çekti. bu harika bir şey. Eğer çalşıyorsa. Bu konuda fikriniz medir acaba? hangisinin teknolojisi daha sağlıklı insanlar için?İnverterli tiplerden bahsediyorum. Fiyatları yakın.

quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

arkadaşlar daha öncede yazdım benim hobim ev elektronigi bana sorun yardımcı olayım ama en az benim kadar bilgili arkadaş dolu burası ben genede bilgilerimi size aktarayım 1-mitsubishi havy iyi bir kilma degil neredenmi biliyorum servisleri arkadaşlarım siz gidip bir müşteri olarak sorarsanız size yogurdum ekşi demezler ama mitsubishi elektric uzay teknolojileri yapan bir kuruluş dünyadaki 3-5 iyi klimadan biri havy nin işi başka ama sabancı getiriyor işte, ama bir arkadaş sormuş havy mi sharpmı tabiiki sharp 18 arkadaşa taktık hepsi manisada bile memnun karda, hemde bir arkadaşta ınverter tabiiki demiş tabiide inverter in özelligi oda ısınmaya yada sogumaya yaklaştımı gücü azaltıp istenen degere yavaş yaklaşırki klima az elektrik çeksin kalkıp durmasın inverter klima dur kalk yapmaz yanlış ayarlarsanız durur bunun özelligi durmamasıdır bazı ardaşlar diyecekki e o zaman çok elelktrik çeker hayır herz ini düşürerek az watt la çalışır ve saatte 220 watt çekerler iyi dc inverter bir klima artık varın siz hesaplayın ama bu asgari 8 saat çalışacak bir klima için hesaplanmıştır ama az çalışan için bile ekonomi demektir bulu lıne, cool lıne ,seg ,cartel,arçelik,vestel bunlara verilen paraya yazık evine bir cihaz alıyorsun aman azmı çalıştırayım aman çokmu elektrik gelir endişesi duymayın şimdisen zenginsin diyenler olur hayır ben 25 yıllık bir işçiyim paramı dikkatli harcayarak herşeyin iyisini almaya çalışıyorum ve böylece tasarruf yapmış oluyorum , bir arkadaşta ya bu degişen teknoloji seneye elindeki demedo olur demiş asla daıkın ,panasonic al asla bir vestel ,arçelik bu klimaların teknolojisini en az 10 sene yakalayamaz saygılar

• Ah Pardon. Ben bu onbaşı ,çavuş ları kısaltılmış ad sanmıştım...
    Orjinalden alıntı: NIL2113

Onbaşı.. Paki panasonic mi Sharp mı desem?Panasonic in dışarıdan hava alıp oksijenle zenginleştirme teknolojisi çok ilgimi çekti. bu harika bir şey. Eğer çalşıyorsa. Bu konuda fikriniz medir acaba? hangisinin teknolojisi daha sağlıklı insanlar için?İnverterli tiplerden bahsediyorum. Fiyatları yakın.

[
  • panasonic daha kaliteli bu özelligide çalışıyor zaten panasonic klima olarak sharptan daha iyi ve bu özellik yani dışardan hava alıp vermesi daha saglıklı digerindekinde bir müddet sonra 35 dolara filtre degiştirmeniz gerekiyor saygılar
  • Birşey daha sorabilirmiyim. İnverter li klima alsak. Panasonic yada Sharp.kışın fakir elektrikli radyatörün ısıtması ile kıyaslandığında klima acaba daha mı az elektrik sarfiyatı yapar? Teşekkürler..

quote:

arkadaşlar daha öncede yazdım benim hobim ev elektronigi bana sorun yardımcı olayım ama en az benim kadar bilgili arkadaş dolu burası ben genede bilgilerimi size aktarayım 1-mitsubishi havy iyi bir kilma degil neredenmi biliyorum servisleri arkadaşlarım siz gidip bir müşteri olarak sorarsanız size yogurdum ekşi demezler ama mitsubishi elektric uzay teknolojileri yapan bir kuruluş dünyadaki 3-5 iyi klimadan biri havy nin işi başka ama sabancı getiriyor işte, ama bir arkadaş sormuş havy mi sharpmı tabiiki sharp 18 arkadaşa taktık hepsi manisada bile memnun karda, hemde bir arkadaşta ınverter tabiiki demiş tabiide inverter in özelligi oda ısınmaya yada sogumaya yaklaştımı gücü azaltıp istenen degere yavaş yaklaşırki klima az elektrik çeksin kalkıp durmasın inverter klima dur kalk yapmaz yanlış ayarlarsanız durur bunun özelligi durmamasıdır bazı ardaşlar diyecekki e o zaman çok elelktrik çeker hayır herz ini düşürerek az watt la çalışır ve saatte 220 watt çekerler iyi dc inverter bir klima artık varın siz hesaplayın ama bu asgari 8 saat çalışacak bir klima için hesaplanmıştır ama az çalışan için bile ekonomi demektir bulu lıne, cool lıne ,seg ,cartel,arçelik,vestel bunlara verilen paraya yazık evine bir cihaz alıyorsun aman azmı çalıştırayım aman çokmu elektrik gelir endişesi duymayın şimdisen zenginsin diyenler olur hayır ben 25 yıllık bir işçiyim paramı dikkatli harcayarak herşeyin iyisini almaya çalışıyorum ve böylece tasarruf yapmış oluyorum , bir arkadaşta ya bu degişen teknoloji seneye elindeki demedo olur demiş asla daıkın ,panasonic al asla bir vestel ,arçelik bu klimaların teknolojisini en az 10 sene yakalayamaz saygılar

• tabiiki alakası bile yok o fakirin üzerinde kaç watt çektigi yazar devamlı çalışınca ama panasonic saatte 220 watt çeker ama bir şey var nerede oturuyorsun evin kaç metre kare kuzeyemi bakıyor camlar ısı cammı bunlarda önemli birde sakın keşif yaptırmadan alma
  • panasonic -10 sharp - 8 e kadar ısıtma yapar
  • tabi kapasite düşümü yapar yani klimanın normalde vermiş oldugu degeri alamazsınız oksijen özelliği bulunan panasonıc derseniz sadece ınverter serisinin 9 ve 12 lik kliması oksijenli olark geliyor türkiyeye ve bana sorarsanız çalışıyor normalde tüm klimalarda sadece iki bakır boru çekilir içerisindeki akışkanın dolaşması için panasonıc oksijen serisinde üçüncü bir boru daha çekiliyor ve tabiki dışardan alınan hava filtrelenerek içeriye veriyor yani dogada bulunan oksijen oranı ile aynı oranda içerdeki oksijen oranınız aynı oluyor %21 dengeleniyor buda nasıl klima termostad yapıyorsa degerlerini geçtigi taktirde suruyor veya çalışmaya başlıyor panasonıclerdeki deger -15 dir yani dış hava koşulu -15 oldugu zaman bile klimadan tam bir performans alabilirsiniz deniyor ama bu bundan 5 sene önceki klimalar için geçerli şu an ki gelen klimalara kötü demiyorum ben gayet güzel sorunsuz klimalar ama eskiye nazaran kalite düştü.
    quote:

panasonic -10 sharp - 8 e kadar ısıtma yapar

• Anladım. Çok teşekkür.. Tabii keşif yapılacak.. Ben sarfiyat meselesini genel olarak sormuştum. Zaten ısıtıcıyı sürekli kullanmıyorum. Bazan. 220 watt çok iyi.. Teşekkür..

quote:

tabiiki alakası bile yok o fakirin üzerinde kaç watt çektigi yazar devamlı çalışınca ama panasonic saatte 220 watt çeker ama bir şey var nerede oturuyorsun evin kaç metre kare kuzeyemi bakıyor camlar ısı cammı bunlarda önemli birde sakın keşif yaptırmadan alma
  • Çok teşekkür. gayet iyi. Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. Çok yardımcı oldunuz. Sağolun.

quote:

Orjinalden alıntı: art_SRY

tabi kapasite düşümü yapar yani klimanın normalde vermiş oldugu degeri alamazsınız oksijen özelliği bulunan panasonıc derseniz sadece ınverter serisinin 9 ve 12 lik kliması oksijenli olark geliyor türkiyeye ve bana sorarsanız çalışıyor normalde tüm klimalarda sadece iki bakır boru çekilir içerisindeki akışkanın dolaşması için panasonıc oksijen serisinde üçüncü bir boru daha çekiliyor ve tabiki dışardan alınan hava filtrelenerek içeriye veriyor yani dogada bulunan oksijen oranı ile aynı oranda içerdeki oksijen oranınız aynı oluyor %21 dengeleniyor buda nasıl klima termostad yapıyorsa degerlerini geçtigi taktirde suruyor veya çalışmaya başlıyor panasonıclerdeki deger -15 dir yani dış hava koşulu -15 oldugu zaman bile klimadan tam bir performans alabilirsiniz deniyor ama bu bundan 5 sene önceki klimalar için geçerli şu an ki gelen klimalara kötü demiyorum ben gayet güzel sorunsuz klimalar ama eskiye nazaran kalite düştü.
    quote:

panasonic -10 sharp - 8 e kadar ısıtma yapar

• genel anlamda klimada daha tasarruflu olursun aynı kw çekiyor gibi görünebilirler ama radyatörün ısınması için ilk önce kendini ısıtması lazım buda ısı kayıplarına girer klima daha tasarruflu olur benim fikrim
    quote:

Orjinalden alıntı: NIL2113

Anladım. Çok teşekkür.. Tabii keşif yapılacak.. Ben sarfiyat meselesini genel olarak sormuştum. Zaten ısıtıcıyı sürekli kullanmıyorum. Bazan. 220 watt çok iyi.. Teşekkür..

quote:

tabiiki alakası bile yok o fakirin üzerinde kaç watt çektigi yazar devamlı çalışınca ama panasonic saatte 220 watt çeker ama bir şey var nerede oturuyorsun evin kaç metre kare kuzeyemi bakıyor camlar ısı cammı bunlarda önemli birde sakın keşif yaptırmadan alma

• Arkadaşlar bana kimse cevap vermedi panasonic marka klima alacağım ama LÜLEBURGAZ'da ne satan ne kuran var :) bu konuda yardımcı olacak arkadaş var mı ?
  • Merhaba GÜRCAN arkadaşım..
    Bende izmirdeyim.. Bende FUJI 12000 lik.var
    aileme bir tane daha istiyorum.. Söylediklerine nazaran Sanyo'dan
    vazgeçtim.. 14 m2 oda var..çatı katı var ama çift cam vede
    üzerinde çatı var.. gene 12000 lik alayım diyorum
    Panasonıc bu sene klima getirmemiş.
    Daikin biraz tuzlu.
    Mitsubishi elec.inverter veya düz düşünüyorum..
    inverter bayağı pahalı. ne dersin yada sharp...
    Serviside önemli biliyorsun ...Bana nasıl yardımcı olursun..
    daha önce aldığım yerde birde Hitachi var ona ne dersin.

quote:

ıqt arkadaşım ben asla kendimi övmem bu işten parada kazanmıyorum senede ben 200 klima kurduruyorum hepsini bilirim izmir arçelik bölge sorumlusu sami beyde beni bilir ben boşa konuşmam arçelik beko zaten aynı mal asla klima yapamaz siz iyi araştırın bundan 12 sene önce daıkın satıyorlardı ama anlaşamadılar niyemi basit malın kalitesini arçelik aşagı çekmek istedi ama daıkın buna müsade etmedi ve daıkın çekildi arçelikte ortada kaldı halkı nasıl kazıklayacak hemen ispanyada bir klima fabrikası aldı 1-2 sene sattı ama olmadı fabrika almayla olmuyor o teknoloji yok çok şikayet gelmeye ve piyasadan klimaları toplamaya başladılar bilen bilir biraz araştırın hemen lg ile anlaştılar ama 1 sene sonra burada montaja geçtiler kalite %50 düştü bakın lg başka firmada getiriyor bir ona bir lg bekaoya bakın %100 kalite farkı var illa türkiyede çıkıyor diye kazıklanalımmı yeter onların beş para etmez malları halka soktukları iyi ne varsa halkın bunları almaya hakkı var parası yetiyorsa türk mallarıda kalite olsun montaj dahi olsa alalım ama kali degil kalite sıfır asla bir daıkın panasonic gibi olamaz vestel,arçelik parayı sokaga atmak isteyen alabilir zevk sizin bende 5 kilma var lg beko ,daıkın ,aırfel, haier ,arçelik arçelik beko beş para etmez burada türk malı montaj diye yalanmı söyleyim sizlere arçelik ,vestel önce düzgün buzdolabı yapsın geçen sene sırf benim tanıdıgım 98 kişinin buzdolapları çatladı gövdeleri herkes işini iyi yapsın takdir edelim benim işim burada arkadaşlara yardım izmirden biri çagırsın hemen gider yardım ederim seçmesine temizlemesine beş kuruş almadan benim hobim bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakkin -- 12 Temmuz 2006; 10:33:56 >

• Diğerlerinin kalitesi konusunda hemfikiriz, herhangi bir olumsuz düşüncem yok katılıyorum.
    İfade etmek istediğim, A yabancı ile B yabancıyı karşılaştırırken içinde bulundukları koşullara ve hedef kitlesine göre değerlendirmek gerektiği.

Siz konuya hakim olabilirsiniz, ancak bende tüm süreci içinde olan bir insan olarak çok yakın olmasa da takip ediyorum. Örneğin Vestel'in elinde teknolojik imkan ve birikim kesinlikle var, fakat bunun seri üretime yansıtılıp yansıtılmaması yalnızca ticari çıkarlara bağlı bir konudur.

quote:

ıqt arkadaşım ben asla kendimi övmem bu işten parada kazanmıyorum senede ben 200 klima kurduruyorum hepsini bilirim izmir arçelik bölge sorumlusu sami beyde beni bilir ben boşa konuşmam arçelik beko zaten aynı mal asla klima yapamaz siz iyi araştırın bundan 12 sene önce daıkın satıyorlardı ama anlaşamadılar niyemi basit malın kalitesini arçelik aşagı çekmek istedi ama daıkın buna müsade etmedi ve daıkın çekildi arçelikte ortada kaldı halkı nasıl kazıklayacak hemen ispanyada bir klima fabrikası aldı 1-2 sene sattı ama olmadı fabrika almayla olmuyor o teknoloji yok çok şikayet gelmeye ve piyasadan klimaları toplamaya başladılar bilen bilir biraz araştırın hemen lg ile anlaştılar ama 1 sene sonra burada montaja geçtiler kalite %50 düştü bakın lg başka firmada getiriyor bir ona bir lg bekaoya bakın %100 kalite farkı var illa türkiyede çıkıyor diye kazıklanalımmı yeter onların beş para etmez malları halka soktukları iyi ne varsa halkın bunları almaya hakkı var parası yetiyorsa türk mallarıda kalite olsun montaj dahi olsa alalım ama kali degil kalite sıfır asla bir daıkın panasonic gibi olamaz vestel,arçelik parayı sokaga atmak isteyen alabilir zevk sizin bende 5 kilma var lg beko ,daıkın ,aırfel, haier ,arçelik arçelik beko beş para etmez burada türk malı montaj diye yalanmı söyleyim sizlere arçelik ,vestel önce düzgün buzdolabı yapsın geçen sene sırf benim tanıdıgım 98 kişinin buzdolapları çatladı gövdeleri herkes işini iyi yapsın takdir edelim benim işim burada arkadaşlara yardım izmirden biri çagırsın hemen gider yardım ederim seçmesine temizlemesine beş kuruş almadan benim hobim bu

• selam,
    bu siteye ilk defa girdim ve yazılanları iyice tetkik ettim.
    ben klima konusunu kendimce bir hobi haline getirmiş bir kişiyim.
    bugüne kadar öğrendiğim şu ,
    servis desteği çok önemlidir , klimanız ne kadar iyi olursa olsun yıllar içinde mutlaka servis ve yedek parça ihtiyacınız oluyor.
    o halde hem iyi bir marka ve hemde yaygın ve güvenilir bir servisi olan bir marka tercih etmeliyiz.
    bence bu marka Türkiye'de Alarko dur çünkü hem en iyi markaları ithal ediyor (Toshiba , Carrier , General ) , hem de olağanüstü bir servis ağına sahip.
    bu arada Toshiba inverter sistemin mucidi olup super ürünleri çok uygun fiyata satıyor fakat gördüğüm kadarı ile bu sitede hakkı hiç verilmemiş. bu bana ilginç geldi doğrusu.
    Evet Daikin , Panasonic , Sanyo , Sharp , Mitshibushi iyi kimalardır fakat Toshiba 'da aynı sınıftadır ve hem daha uygun fiyata satılıyor hem de alarko'nun servis güvencesini taşıyor . Carrier ise zaten konusunu bile açmaya gerek yok , çok üstün bir üründür .zaten klimayı 103 yıl önce dünyaya armağan eden markadır.
    saygılarımla.

• Meşhur Panasonic sordum 12000'lik..düz.. klima
    1.320 ytl. civarında...
    Üretim yeri Çin..
    al işte .. her Çin malına demekki kötü gözle bakmamak
    lazım...
  • ALARKO CARRİER TABİ Kİ ARKADAŞIM YAWQBUNDA BİLEMEYECEK NE VAR Kİ CARREER KLİMA UZMANI DAWQ HEM DE YAKTIĞI ELEKTRİK MÜTHİŞ AZ DAWQ
  • lg nasıl
  • arkadaşlar biz de 15 gün önce lg beko marka klima aldık. gayet memnunuz. valla bu cayır izmir sıcaklarında bile klimayı 25-26 dercede çalıştıramıyoruz. buz gibi yapıyor iki dakikada içerisini.önce biraz çalışıyor sonra 5 dakika durup, 2 dakika çalışıyor. servis; 24 saat durmadan çalıştırırsanız 3 milyon yakar dedi. yani günde 12 saat kullansanız taş çatlasın 1.5-2 milyon günlük soğuma masrafınız olacak çok uygun bence.biz diğer markalara da baktık. mesela alarkonun sadece general, carrier modelleri kaliteli(ve pahallı tabii ki) bi de bu alarkonun flair diye ucuz bi modeli var ama biz hiç beğenmedik.ucuz olmasına rağmen hem bekodan pahalı hem çok düz bişeyler. hiç bi özelliği de yok. bekoda neo plasma diye bi özellik var. havayı tam olarak temizlemese bile tazelik hissi veriyor. arkadaşlar bence servis çok önemli bir husustur. bilmediğiniz marka klimaları ucuz dahi olsa almayın sonra yedek parça olayından başınız çok ağrır. pahalı ve marka klimalara gelince maşallah her birinden ikişer tane var (yok iki model sanyo ,airfel, mitsubishi,sharp,hitachi vs...) bunlar çok pahalı değmez bence bir kere taktırıp ömür boyu kullanacağınıza orta halli alın bir tane baktınız biraz eskidi aradan on sene falan geçti, değiştirirsiniz. zaten bunların kullanma kılavuzlarında bile yazıyor kullanım ömrü on yıldır diye. benim peder gördü bu yazıyı eee on sene sonra bu klimayı çöpe mi atacaz dedi uzun lafın kısası, ne çok pahalı ne çok ucuz bi klima alın umarım yardımcı olmuşumdur.

• sakkin arkadaş daıkın ,haier,panasonic bir miktar klimalarını çinde yaptırır ama bu çin komple kötü demek degildir bu bir artık halkın agzına sakız olmuş çok kaliteli mallarıda var mesela haierin üreltidigi yer mesela hualing klima fabrikası dünyanın en iyisidir bu fabrika dıamond ve mitsubishi elekrige klima verir ,panasonic ve daıkın çinde üretiliyor ama japon teknolojisiyle adamlar kafalarına göre üretim yapmıyor. Ayrıca bana sormuşsunuz hangi klimayı alayım diye sharp düz klima tavsiye etmem iç ve dış ünite sesli ama ınverteri iyi alabilirseniz mitsubishi düzünü alın eger gücünüz ınvertere yetmezse servis konusu türkiyede allaha kalmış ben ariston ve arçelikle mahkeömelik oldum adamların umurunda degil ama şimdi canım balımız siz bana mail atın size yardımcı olayım size en ucuz yerden alırım mesela alsancakta ümit ticaret var bornova sokagı girişinde oraya 4. kata çıkın benim adımı varin en uygun fiyata klimayı alın görüşeceginiz kişi ülker hanım adresim: gurcan1@netbulmail.com saygılar

• afacan arkadaş yanlış yönlendirme insanları her klima sogutur sen bunu kışın kullanda görelim ve bir daıkınla karşılaştır bakalım asla aynı degil çok soguklarda durmadan defrosa girer kendini belki ısıtır ama daıkın, panasonic defros nedir bilmez sonra kaçlık klima aldın tam yazmamışsın birde asla yerli klima 10 sene gitmez 5-6 sene belki kullanırsın ve inverter senin yarın kadar belki elektrik harcar bir daıkın en aşagı bakımını yaparsan 20 sene çalışır bizzat şahidim yerli bunun yarısı bile çalışamaz ve sizin klima klasik klima her kalkışta drenaj akımı çeker ve bu bayagı fazladır ve voltaj düşmelerinde kendini koruma özelligi yoktur kart gittimi yanarsın ama iş işten geçer ama daıkın hemen korumaya girer
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.