Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1297. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: yediyıldız Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 15 Misafir (1 Mobil) - 15 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12951296129712981299
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tubaufuk

9köy kardeşim ben bu forumda belki senin kadar eski olmasamda 7. senemi bitirdim sadece bu konu ile ilgili ile değil bir sürü konularda arkadaşlara yardımcı oldum veyahut yardım gördüm,tabiki burdaki arkadaşların hiçbiri benim maaşlı elemanım değil,sadece nacizane takıldım latife de yapamayacakmıyız? sen çok ciddiye almışsın :) klima konusunda tecrübeli değilim pek, bak ben araştırdım 2.el general hacizli veya toplu alım satımdaki klimalar için pek yorum göremedim, ben de az çok daha önce takılan klimanın iyi montaj iyi vakum olmadan kullanılıp 2.nci bir montajda da iyi bir performans vermiyeceğini biliyorum, bana yorum yazan arkadaş demişki yetmez o odaya 12000 lik ama sen yeter diyorsun ve benim alarko da klimacı arkadaşım var yeter diyor örnek mesela,neyse çok teşekkürler artık benim şansıma inş iyi bir cihaz çıkar kısmetse çook teşekkürler..

ya kardeş insan gerilebiliyor bazen latif ebelirtmesi olmayınca olabiliyor. ben gende sizin üzülmenizi istemedim.

konuya tekrar değinmek gerekirse. 12000 lik klima tek odada kurulursa kullndığınız il çok nemli değilse aşırı soğuk değilse 35m2 olsa bile ısıtır. soğutmada zaten sorun olmaz.

ama tutup bu klimayı dediğim gibi çok soğuk iklimlerde kullanmaya çalırsanız defrost vs durumları artar verim düşer. ancak ozamanlar dış hava sıcaklıkları 14-15C olacakki daha az defrosta girsin vs. klimanı inverter olsaydı daha iyi tüketim gözlemi yapardınız.

kocaustayla bu konuda tartışırız ekliyip sataşayım buradan. usttaa gene gorgüsüzlük edim. buldumcuk meselesi işte ya idare et hem kroyum hep param yok hemde konuşuyom işte. @kocausta*

kocaustam artık bir karar ver yahhu. ufak klimayla büyük alanlara karşısın. ama max btu yüksek klimalarla karşı değilsin bu ne perhiz. bakın arkadaşa olmaz demişsiniz ama klima iş görüyormuş. şimdide dersiniz klasik olduğu için iş görüyor. orasına dikkat etmemiştim vs inverter olsada iş görürdü ustta.

neyse birader iki cevabıda aldınız kocausta daha çok garantide kalmak için bir boy büyük konuşuyor. bense kendş tecrübelerimel konuştuğum için olur diyorum bendede 12 lik klasik ME cihaz var yaklaşık 30m2 gerçekten kavuruyor. salonu. iverter ME klimamı eksi dereceler düşünce hava 43 m2 vurdum banamısın demiyor.

pek tabi her şeyi değerinde almak lazım ama güç meselesi etken oluyor işte. sizin alarkocu arkadaşat tecrübesini konuşturmuş anladığımca. bilmiyorum klimayı ondanmı aldınzı zira general klimayı eskiden alarko getiriyordu.

inşa Allah iyi çıkar cihazınız uzun yıllar kullanırsınız.

• 9köy kardeşim teşekkür ederim ne güzel açıklamışsın,bak şimdi general 12000 liği geçen hafta gelip montaj yaptılar,700 tl dediğim gibi 3mt bakır boru montaj içinde..Gelen usta da öyle bir naletti ki sorma adamın elemanı vardı gene de bende yardım ettim dış üniteyi kaldırıp montajlamaya,neyse işi bitti parayı verdim tekrar tekrar sayıyor uyuz oldum herife yoksa 20,30 atcaktım bahşiş de daha da gıcık oldum vermedim bahşiş,herneyse ses vardı zaten ama adamlar gitti daha da çok ses arttı sanki camımın önünde traktör çalışıyor,dedim bu dış ünite ne ayak...Açtım telefn aldığım yere dedimki ben bahçelievlerdeki müşteriniz bu traktörü camımın önünden alın dedim ses yok şaşırdı ,dedimki tekrar ünite ünite dış ünite sökün bunu burdan komşular zekecek belamı,tamam dediler, yani bakalım bugün gelip değişcekler, o arada geçen hafta dan beri sorunlu olan dış ünite ile çalıştırdım sıcaklığına bakayım die belki alakası yoktur ama bozuk olan dış ünite ile bile geçen soğuk havalarda bile 1 saat de içeriyi sauna gibi yaptı,soğukluğunu bi deneyeyim dedim gerçi hava soğuk ama sıcak olan içerinin sıcağını kırdı baya bi soğuttu,dış ünite değiştikten sonra bi yazayım,birde vakum yapmadılar çünkü biz iş yerimizde vakumluyup getiriyoruz dediler,öyle olabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: ogrenenbilge

Yıllarca özellikle soğutmada kullandığım 16 yıllık pencere tipi Arçelik klima dan sonra İnverter olarak da aynı markayı tercih edip tarihi eseri kaldırdırm bakmayın tarihi eser dediğime yıllar öncesi için hiçte fena özellikleri yoktu çok aşırı soğuklar olmadıkça kombi öncesi ortamın havasını pek hala kırıp bazende tek başına ısıtır idi.. şimdi ki inventer güncel teknolojiye sahip dedesi pencere tipi gibi anca ortamı havasını kırıyor. Bir türlü 20 derecenin üstüne çıkaramadım hala bir şeyler deniyorum bakalım durum hoş görünmüyor. 30 alıyorum insafsız bari 27 28 geçtik 25 gel hadi olmadı oda sıcaklığına gel yok tık yok sabahtan akşama 8 kadar deniyorum nafile bir çok marka dakikalar içinde maksimum seviyeye yaklaşıyor. Bakalım servise müracaat edeceğiz gibi ama bu gibi özel ihtisas isteyen ürünlerde firmaların tabana kadar yansıyan bilgili teknik personeline denk gelmekte zor tabi..

O eski makine yenisine 10basar..Malesef hayal kırıklığına uyrayacaksınız....

Şuan için cihazı kullanıyorum kesin bir şey söylemek zor malum havalar çokta klimanın beklenen ısıtma performansını yansıtmasına neden olacak değerlerde değil e canım bu klimada Mitsubishi,Sharp, değil karar verir iken beklenti ve kapasite değerlendirmemi bir çıtada tuttum, Birol bey umarım dediğiniz gibi olmaz olur ise de söküp götürdükleri ürünleri gibi bunu da alır giderler

• quote:

9köy kardeşim ben bu forumda belki senin kadar eski olmasamda 7. senemi bitirdim sadece bu konu ile ilgili ile değil bir sürü konularda arkadaşlara yardımcı oldum veyahut yardım gördüm,tabiki burdaki arkadaşların hiçbiri benim maaşlı elemanım değil,sadece nacizane takıldım latife de yapamayacakmıyız? sen çok ciddiye almışsın :) klima konusunda tecrübeli değilim pek, bak ben araştırdım 2.el general hacizli veya toplu alım satımdaki klimalar için pek yorum göremedim, ben de az çok daha önce takılan klimanın iyi montaj iyi vakum olmadan kullanılıp 2.nci bir montajda da iyi bir performans vermiyeceğini biliyorum, bana yorum yazan arkadaş demişki yetmez o odaya 12000 lik ama sen yeter diyorsun ve benim alarko da klimacı arkadaşım var yeter diyor örnek mesela,neyse çok teşekkürler artık benim şansıma inş iyi bir cihaz çıkar kısmetse çook teşekkürler..

Çok biliyormuş o Alarkocu arkadaşınız.35 m2 ye 12 ha!!!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom

quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom

Daikin Emura serisi cihaz aldim.

Bu modeli satin almayi dusunenlere cihaz hakkindaki arti ve eksi yorumlarimi havalarin soguk olacagi Aralik ayi itibariyle paylasmak isterim.

Arkadaşlar cihaz 10 numara 5 yıldız Isıtması harika

Cihaz 7/24 hiç kapanmadan 22 gün çalıştı. 115 TL elektrik faturası geldi. Evde kimse olmayacağı için annemin 8 günlük İzmir seyahatinde ne olur ne olmaz diye klimayı kapattık. Tam 30 gün çalışmış olsaydı en fazla 150 TL fatura gelirdi diye düşünüyorum. Termosifonda 7/24 40 derecede açık duruyor. Klima kullanmadan önce kışın gelen fatura 60-70 TL aralığındaydı.

vay be birde o klimanın cop değerleri çok yüksek değil. ve, min düşebildiği btu değerleri çok düşük değil şimdi bakmayayım ama 4400 veya 5000 lere kadar kısabilir bu cihaz... nasıl az yakmış okadar

demek daikin daikindir. güle güle kullanın.

Çiziminiz tam tarifime uygun :) ne demek istediğinizi de anladım.. :) bahsettiğiniz sistemlerin ciğerini bilirim, sanayi tipleriyle çok uğraştım, şu kadar ki bir seferde 7 tüp gaz bastığımı bile bilirim.. Sulu sistemlerle de uğraştım.. Elimle expansion ayarını da yaptım içini bile açıp bakım da yaptım, vs. vs. Ama bunlar çok farklı firmaların da hepsi birbirinden farklı özellikler sunmuş, bu kadar bilgiye sahip olmak büyük emek zaman sabır ister.. O yüzden tebrik ederim.. Karşılıksız paylaşıma zaten diyecek hiçbir şey yok katkısı olan herkes yüreğine sağlık.. Bu forumda muazzam bir emek ve birikim var yedeklense biyerlere veya böyle bir önlem alınsa çok iyi olur diye düşünüyorum, şahsım adına eskiden aldığım notlar hala durur ara ara açar bakarım.. Belki inanmayacaksınız ama 2 gece beni uykumdan ettiniz hala yarısını okuyabilmiş değilim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kim dedi 35 m2 :) ????
  • Aklıma gelmişken bir konudan bahsetmek isterim şimdiye kadar burada böyle birşey okumadım ancak tecrübelerime göre söylüyorum havanın çok yüksek derecelerde olduğu durumlarda bile klimanızı en düşük derecede çalıştırır ve gaz geçişini sürekli en yüksek seviyede tutarsanız expansion donar.. Ve bu olaydan sonrada klimanız sadece fan görevi görür.. Bu teknik olarak mümkün ama split klimalarda şimdiye kadar böyle bir durumla karşılaştınız mı? Bunu şunun için soruyorum hep düşük sıcaklıklarda ısıtma yapma kabiliyeti üzerinde durulmuş olayın bir de bu yönü var..

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ogrenenbilge

Yıllarca özellikle soğutmada kullandığım 16 yıllık pencere tipi Arçelik klima dan sonra İnverter olarak da aynı markayı tercih edip tarihi eseri kaldırdırm bakmayın tarihi eser dediğime yıllar öncesi için hiçte fena özellikleri yoktu çok aşırı soğuklar olmadıkça kombi öncesi ortamın havasını pek hala kırıp bazende tek başına ısıtır idi.. şimdi ki inventer güncel teknolojiye sahip dedesi pencere tipi gibi anca ortamı havasını kırıyor. Bir türlü 20 derecenin üstüne çıkaramadım hala bir şeyler deniyorum bakalım durum hoş görünmüyor. 30 alıyorum insafsız bari 27 28 geçtik 25 gel hadi olmadı oda sıcaklığına gel yok tık yok sabahtan akşama 8 kadar deniyorum nafile bir çok marka dakikalar içinde maksimum seviyeye yaklaşıyor. Bakalım servise müracaat edeceğiz gibi ama bu gibi özel ihtisas isteyen ürünlerde firmaların tabana kadar yansıyan bilgili teknik personeline denk gelmekte zor tabi..

O eski makine yenisine 10basar..Malesef hayal kırıklığına uyrayacaksınız....

usta, arçelik pencere tipleri son yıllara kadar hep daikin miydi? (yani pencere tipleri üretimden kalkana kadar demek istiyorum)

Aynen öyle ,son 2-3 senesinde onunda içine etmişlerdi. 5300 sadece soğutma ve benim çok beğendiğim 4300 IP Heat Pump pencere tipi mükemmel aletti. Zaten etiketinde de Daikin lisansı ile üretilmiştir yazardı.Tabi o zamanlar Türkiye de Daikin diye klima tanımıyoruz.Hatta Arç. ilk splitleride Daikin da fason yaptırılmıştı.Düşünsene Daikin Arç. fason üretim yapıyor.Yav be....O zamanlar Türkiye de en kral klima Westinghaus ve Carier di.Birde Feders ve tek tük Amana vardı. Japon uzak doğu gelince hepsi silindi gitti.

Son zamanlar ürettikleri pencere tiplerine pistonlu kompresör koydular,bas bas bağırıyordu...4300 IP lerde o tarihte Rotary vardı.Toz pislik içinde hala çalışanı var yahu.Hatta yakında bir tane sökeceğim...İstersen sana göndereyim len...

• quote:

Orijinalden alıntı: tatildeyim

Aklıma gelmişken bir konudan bahsetmek isterim şimdiye kadar burada böyle birşey okumadım ancak tecrübelerime göre söylüyorum havanın çok yüksek derecelerde olduğu durumlarda bile klimanızı en düşük derecede çalıştırır ve gaz geçişini sürekli en yüksek seviyede tutarsanız expansion donar.. Ve bu olaydan sonrada klimanız sadece fan görevi görür.. Bu teknik olarak mümkün ama split klimalarda şimdiye kadar böyle bir durumla karşılaştınız mı? Bunu şunun için soruyorum hep düşük sıcaklıklarda ısıtma yapma kabiliyeti üzerinde durulmuş olayın bir de bu yönü var..

Arkadaşım teknik olarak mümkün olan nedir yahu.Exp. donduğunu kim görmüş.Donma olması için nem veya su olmalı...Soğutma sisteminde de bu olmaz zaten...

• quote:

ARKADAŞLAR !!! kardeşler,abiler sizin yorumunuzu alayım istedim ASH12U GENERAL tertemiz 2 nci el 3mt montaj dahil 700 gayme nasıl fiyat ? ist bahçelievlerde oturuyorum,evim montolamalı hem yaz hem kış 32 mt odanın büyüklüğü yetermi ? şimdiden teşekkürler....

• quote:

quote:

Aklıma gelmişken bir konudan bahsetmek isterim şimdiye kadar burada böyle birşey okumadım ancak tecrübelerime göre söylüyorum havanın çok yüksek derecelerde olduğu durumlarda bile klimanızı en düşük derecede çalıştırır ve gaz geçişini sürekli en yüksek seviyede tutarsanız expansion donar.. Ve bu olaydan sonrada klimanız sadece fan görevi görür.. Bu teknik olarak mümkün ama split klimalarda şimdiye kadar böyle bir durumla karşılaştınız mı? Bunu şunun için soruyorum hep düşük sıcaklıklarda ısıtma yapma kabiliyeti üzerinde durulmuş olayın bir de bu yönü var..

Arkadaşım teknik olarak mümkün olan nedir yahu.Exp. donduğunu kim görmüş.Donma olması için nem veya su olmalı...Soğutma sisteminde de bu olmaz zaten...

Expansiondan gazın yoğun olarak geçtiği zaman (soğutma sırasında) expansionın çok fazla soğuması ve dışarısında bulunan havanın çok sıcak olması nedeniyle terleme yapar (sıcak havanın soğuk havayla karşılaşması sonucu) bu terlemeye de expansionın düşük sıcaklığı donmasına neden olur.. Diğer bir durum, fanların çıkışı ızgara kangallar şeklinde olduğunda bile gerçekleşebilir..

• Bahsettiğim sağlıklı bir durum değil.. Expansiona elle müdahale edildiği fazla açıldığı zamanlarda gerçekleşir.. Malumunuz çok hassas bir ayarı vardır.. Split klimalarda neden limit var? Mesela 17nin altına indiremiyorsunuz muhtemelen bu sebepten dolayı diye düşünüyorum ama bilmiyorum bu klimalarda böyle birşey gördünüz mü diye o yüzden sordum..

• quote:

Bahsettiğim sağlıklı bir durum değil.. Expansiona elle müdahale edildiği fazla açıldığı zamanlarda gerçekleşir.. Malumunuz çok hassas bir ayarı vardır.. Split klimalarda neden limit var? Mesela 17nin altına indiremiyorsunuz muhtemelen bu sebepten dolayı diye düşünüyorum ama bilmiyorum bu klimalarda böyle birşey gördünüz mü diye o yüzden sordum..

Öncelikle klimalarda genellikle Exp. değil de kılcal kullanılır.Yeni nesil inv. ise elektronik exp. var.Elle müdahale mümkün değil. Siz sanırım endüstriyel soğutma ile karıştırıyorsunuz konuyu...
  • Öncelikle bilmediğimi söylemiştim, benim bahsettiğim temel sistem yapısı (sizin deyiminizle endüstriyel) içindi.. Kılcal dediğiniz boru çapının daralmasıyla basınç artırımından mı bahsediyorsunuz?

• Meraba arkadaşlar..
    9 köy abimiz konuyu kısaca özetlemiş.Evet cihazım Fuji Electric LGC modeli yazın soğutmada sıkıntılarım şöyle oldu.Bu klimanın yazılımındanmı bilemiyorum,klima çalıştıktan yaklaşık 2 saat sonunda 5 dereceleri gördüm.İlk başta yeterli bir soğukluk vermiyor 18 derecelerde seyrederken 15-20 dk sonunda 12 dereceleri gördüm.İlerleyen saatlerde yaklaşık 2 saat sonunda 5 dereceleri gördüm,yani cihazı hiç kapatmamam gerekiyor.Sağolsun Birol abiyle görüştüğümüzde de cihazda sorun olmadığını söyledi,cihaz kumandadan set edilen ısıya 2 derece kala kendini kısıyor.Oda sıcaklığını 27 derece yapmam için kumandadan 25 yapmam gerekiyor veya oda sıcaklığını 24 derece yapmam için kumandayı 22 yapmam gerekiyor.Bunları tek tek denedim dijital termometreyle, set edilen sıcaklığada getiriyor.Soğutmada bu yönden soğutmayı geç yapsada bir sıkıntı yaşamadım.
    Mitsubishi cihazım 15 dk sonunda 9 dereceye getiriyordu yazılımsal farklılık olabilir.
    Gelelim ısıtmaya;Isıtmada cihazım 9 luk olduğundanmıdır ciddi şekilde ısıtıyor,Mitsubishi klimam 18'lik hava debisinden güçlü olduğundanmıdır orasını usta arkadaşlar bilir Fuji Electric daha iyi ısıtıyor cihaz 9'luk hava debisi güçlü olmadığından iyi ısıtması bu yönde olduğunu tahmin ediyorum.
    Isıtmada oda sıcaklığını 22 derece genelde gece-gündüz hiç kapatmadan kullanıyorum, oda sıcaklığını odanın farklı yerlerinde dijital termometreyle ölçüm yaptım 24,5 derecelerde seyrediyor.24 derece yaptığımda oda sıcaklığı 26,5 dereceyi gösteriyor.
    Genel olarak soğutmasından pek memnun olmasamda ısıtmasından son derece memnunum..
    Bu cihazların LGC serilerinin kusuru, soğutmayı geç yapıyor olmasındandır.Koko69 kardeşimizde bu konuya daha önce değinmişti.
    Elektrik tüketimine değinecek olursam,cihazı kasım 15 ten itibaren kesintisiz çalıştırdım.
    (1 ay zarfında yaklaşık 15 saat 27 derecede ve 1 ay boyunca toplamda 10 saatlik elektrik kesintisi hariç)
    15 Kasım-16 Aralık arası evin tüm elektriği 112,40 TL elektrik faturası geldi.
    16 Aralık-31 Aralık arası tüketimim 51,40 TL görünüyor sayaçta yaptığım hesaba göre.

Cihazı 22 derece,auto fanda gece gündüz çalıştırıyoruz,gündüzleri evde olmadığımızda cihazı 18-20 derecelere almıyoruz 22 derecede sabit bırakıyoruz.
    Şimdilik yazacaklarım bunlar Ocak,Şubat faturaları gelince fotolarıyla paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serhat6363 -- 24 Eylül 2014; 19:12:48 >

• tatildeyim T kullanıcısına yanıt
    mbirol kendin 35m2 demişsin ben 32m2 demişim ve o paylaştığın hareketleri sana aynen iade ediyorum arada 3 m2
    var yani 1500 btu genede az değil :) şaka bi yana hemen düzelteyim alarkocu arkadaşımın günahını almayalım o bana 24mt2 için demişti,ben soğutmak için 32 mt2 düşündüm yani sıcağı kırmak için,neyse odamın diğer kapısını kapatınca 24 mt2 buda bana hayli yeter..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubaufuk -- 3 Ocak 2014; 9:03:03 >
  • Antalyada hava 11 derece benim klima resman donmuş ılık hava veriyor bende kapatım.
    11 derecede donması normalmı birde neden buzlanmayı kendisi önlemiyor arızası nedir acaba.
    klima demir döküm 1200 lik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serhat6363

Meraba arkadaşlar..
    9 köy abimiz konuyu kısaca özetlemiş.Evet cihazım Fuji Electric LGC modeli yazın soğutmada sıkıntılarım şöyle oldu.Bu klimanın yazılımındanmı bilemiyorum,klima çalıştıktan yaklaşık 2 saat sonunda 5 dereceleri gördüm.İlk başta yeterli bir soğukluk vermiyor 18 derecelerde seyrederken 15-20 dk sonunda 12 dereceleri gördüm.İlerleyen saatlerde yaklaşık 2 saat sonunda 5 dereceleri gördüm,yani cihazı hiç kapatmamam gerekiyor.Sağolsun Birol abiyle görüştüğümüzde de cihazda sorun olmadığını söyledi,cihaz kumandadan set edilen ısıya 2 derece kala kendini kısıyor.Oda sıcaklığını 27 derece yapmam için kumandadan 25 yapmam gerekiyor veya oda sıcaklığını 24 derece yapmam için kumandayı 22 yapmam gerekiyor.Bunları tek tek denedim dijital termometreyle, set edilen sıcaklığada getiriyor.Soğutmada bu yönden soğutmayı geç yapsada bir sıkıntı yaşamadım.
    Mitsubishi cihazım 15 dk sonunda 9 dereceye getiriyordu yazılımsal farklılık olabilir.
    Gelelim ısıtmaya;Isıtmada cihazım 9 luk olduğundanmıdır ciddi şekilde ısıtıyor,Mitsubishi klimam 18'lik hava debisinden güçlü olduğundanmıdır orasını usta arkadaşlar bilir Fuji Electric daha iyi ısıtıyor cihaz 9'luk hava debisi güçlü olmadığından iyi ısıtması bu yönde olduğunu tahmin ediyorum.
    Isıtmada oda sıcaklığını 22 derece genelde gece-gündüz hiç kapatmadan kullanıyorum, oda sıcaklığını odanın farklı yerlerinde dijital termometreyle ölçüm yaptım 24,5 derecelerde seyrediyor.24 derece yaptığımda oda sıcaklığı 26,5 dereceyi gösteriyor.
    Genel olarak soğutmasından ve ısıtmasından son derece memnunum..
    Bu cihazların LGC serilerinin kusuru, soğutmayı geç yapıyor olmasındandır.Koko69 kardeşimizde bu konuya daha önce değinmişti.
    Elektrik tüketimine değinecek olursam,cihazı kasım 15 ten itibaren kesintisiz çalıştırdım.
    (1 ay zarfında yaklaşık 15 saat 27 derecede ve 1 ay boyunca toplamda 10 saatlik elektrik kesintisi hariç)
    16 Aralık-31 Aralık arası tüketimim 51,40 TL görünüyor sayaçta yaptığım hesaba göre.

Cihazı 22 derece,auto fanda gece gündüz çalıştırıyoruz,gündüzleri evde olmadığımızda cihazı 18-20 derecelere almıyoruz 22 derecede sabit bırakıyoruz.
    Şimdilik yazacaklarım bunlar Ocak,Şubat faturaları gelince fotolarıyla paylaşırım.

normalde klima kullanımı olmadan elektrik faturanız ne kadar geliyordu? 112tlnin ne kadarı klimanın harcaması?

• quote:

Orijinalden alıntı: bgmeu

quote:

Orijinalden alıntı: Serhat6363

Meraba arkadaşlar..
    Genel olarak soğutmasından ve ısıtmasından son derece memnunum..

normalde klima kullanımı olmadan elektrik faturanız ne kadar geliyordu? 112tlnin ne kadarı klimanın harcaması?

Klima 15 Kasım öncesi günde 6-7 saat çalıştırılıyordu. Evin toplam tüketimi 50-75 TL arası geliyordu. 15 Kasım'dan itibaren cihazı hiç kapatmadık ve halen çalışıyor 22 derece auto fanda (yaklaşık 10 saat elektrik kesintisi hariç)
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: xdemir

Antalyada hava 11 derece benim klima resman donmuş ılık hava veriyor bende kapatım.
    11 derecede donması normalmı birde neden buzlanmayı kendisi önlemiyor arızası nedir acaba.
    klima demir döküm 1200 lik.

Donması normal, ancak donduğunda derhal defrost yaparak eritmesi ve 5-10 dakika içinde tekrar ısıtmaya başlaması gerekir.
    Hemen servis çağırın.
    Eğer servis "klimalar soğutmak içindir, bunlar kışın donar..." gibilerden saçmalayacak olursa ürünü "ayıplı" olduğu için iade edeceğinizi bildirin. (Çünkü ürün broşürlerinde "otomatik defrost" özelliği olduğu yazar).
    DD'lerin son yıllardaki bazı serilerinde kart arızası nedeniyle benzeri durumlar görüldü. Kart değiştirilince normale dönüyor.

• 
Sayfa: önceki 12951296129712981299
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.