Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1295. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
17 Misafir (3 Mobil) - 14 Masaüstü3 Mobil
5 sn
57.166
Cevap
703
Favori
4.425.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12931294129512961297
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mitsubishi electric hj25va alinmistir.herkese değerli gorusleri icin tesekkur ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kiral33

Mitsubishi electric hj25va alinmistir.herkese değerli gorusleri icin tesekkur ederim.
    quote:

Orijinalden alinti: kiral33

Mitsubishi electric hj25va alinmistir.herkese degerli gorusleri icin tesekkur ederim.

hocam hayirli olsun gule gule kullanin.

hayirdir en son iklimsa bayiinde son bir adet kalan dxk serisi eski mhi ye karar vermistiniz. zmps serisini begenmedikten sonra.

me hj serisine donmenize ne etken oldu. zira bende size servis uzaksa. mhi dxk alin demistim. sizin me servisi yok demeniz uzerine.

hocam bu klimanin cok eski modelleri hc olarak gecerdi. istanbul bayii ve servislerinden arti klimaya sormustum bende dusunuyordum mutfak icin ama gucum yetmemisti o aralar ve forumda begenilmiyordu klima.

arti klima sahibi arkadas bana aynen sunu soyledi ben klimayi kurayim en ufak bir durumda sokup ister geri alirim istersende hic uste almadan gc serisi kurarim demisti yani suanki sf serisinin onceki modeli ge serisinin bir onceki modeliydi gc. yani adam okadar guveniyorum demisti. zaten oldukca iyi servis ve bayidir arkadas.

sonrda kullanan nascimento isimli arkadas oldukca memnundu. oncesinde tekirdagli klimaci hocada kim nederse desin iyidir diyordu zamaninda. bu aksiyonlar uzerine baya onerdim.

gecen gun bir kullanici arkadas sorun bildirdigi icin yeni seriden korkmustum yalan degil yeni eurovent degerlerinden dolayi. ama arkadas ac kapa kullandigindan sorun yasamisti sanirim. o acidan birlikte servis vs uzakligi bir sorun olursa ben sonra uzulurum dedim size.

artik sizin engin diger klimalari inceleme deneyimlerinize dayali inceleyiciliginizle sonuclari sizden aliriz tekrar hayirli olsun iyi gunlerde kullaniniz.

ama mhiden vazgecme durumunuzu merak ettim hadi zmps hic begenmediginizi soyledinizde. dxk daki durumu daha cok merak ettim.

zira ben hic zmps gormedim ozelliklede bir bayiye gidip bakmadim. hala avm deki bayi vitrinlerde dxk lari gosteriyorlar. mbirol usta okadar kotuki plastigini iyice bozmuslar. klimaya tam bir filtre bile koymamislar ordan bile calmislar diyordu. uste bir lokma filtre koyup ordan calmayi bile kar bilmisler diyordu. keske bir resim cekseydiniz:) filtre durumuna sastim bir an evvel gormem lazim.

www.TurkceKarakter.com
    Bozuk gorunen Turkce harfleri duzelten site.

NOT: yahu mecbur kaldym az evvel ayny mesajy yazdyydym sildim çok kötü gözüküyordu harfler. Türkçe harf düzeleten siteye atyp düzelltim harfleri. umarym mesajy gönderince düzgün çykar. bu not hariç:)

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alinti: kiral33

Mitsubishi electric hj25va alinmistir.herkese degerli gorusleri icin tesekkur ederim.

hocam hayirli olsun gule gule kullanin.

hayirdir en son iklimsa bayiinde son bir adet kalan dxk serisi eski mhi ye karar vermistiniz. zmps serisini begenmedikten sonra.

me hj serisine donmenize ne etken oldu. zira bende size servis uzaksa. mhi dxk alin demistim. sizin me servisi yok demeniz uzerine.

hocam bu klimanin cok eski modelleri hc olarak gecerdi. istanbul bayii ve servislerinden arti klimaya sormustum bende dusunuyordum mutfak icin ama gucum yetmemisti o aralar ve forumda begenilmiyordu klima.

arti klima sahibi arkadas bana aynen sunu soyledi ben klimayi kurayim en ufak bir durumda sokup ister geri alirim istersende hic uste almadan gc serisi kurarim demisti yani suanki sf serisinin onceki modeli ge serisinin bir onceki modeliydi gc. yani adam okadar guveniyorum demisti. zaten oldukca iyi servis ve bayidir arkadas.

sonrda kullanan nascimento isimli arkadas oldukca memnundu. oncesinde tekirdagli klimaci hocada kim nederse desin iyidir diyordu zamaninda. bu aksiyonlar uzerine baya onerdim.

gecen gun bir kullanici arkadas sorun bildirdigi icin yeni seriden korkmustum yalan degil yeni eurovent degerlerinden dolayi. ama arkadas ac kapa kullandigindan sorun yasamisti sanirim. o acidan birlikte servis vs uzakligi bir sorun olursa ben sonra uzulurum dedim size.

artik sizin engin diger klimalari inceleme deneyimlerinize dayali inceleyiciliginizle sonuclari sizden aliriz tekrar hayirli olsun iyi gunlerde kullaniniz.

ama mhiden vazgecme durumunuzu merak ettim hadi zmps hic begenmediginizi soyledinizde. dxk daki durumu daha cok merak ettim.

zira ben hic zmps gormedim ozelliklede bir bayiye gidip bakmadim. hala avm deki bayi vitrinlerde dxk lari gosteriyorlar. mbirol usta okadar kotuki plastigini iyice bozmuslar. klimaya tam bir filtre bile koymamislar ordan bile calmislar diyordu. uste bir lokma filtre koyup ordan calmayi bile kar bilmisler diyordu. keske bir resim cekseydiniz:) filtre durumuna sastim bir an evvel gormem lazim.

www.TurkceKarakter.com
    Bozuk gorunen Turkce harfleri duzelten site.

NOT: yahu mecbur kaldym az evvel ayny mesajy yazdyydym sildim çok kötü gözüküyordu harfler. Türkçe harf düzeleten siteye atyp düzelltim harfleri. umarym mesajy gönderince düzgün çykar. bu not hariç:)

Yani ikiside olurdu ama ayni parayi verdikten sonra me olsun dedim. Dxk yi euroventte goremedim,ayrica kendi sitesinde de yoktu.ayrica yeni sezonsal verimlilik testinden gecmis ve su an kampanyada olan me varken niye eski sezon urunu alayimki diye dusundum. Me gi bir bayide incelemistim kasa kalitesi daha saglam geldi.cumartesi takılacak kismetse. Daha detayli degerlendirriz.

• aynen sn hocam bende yazdıktan sonra tahmin ettim. hocam size söylemeye gerek yok (tecrübeniz var.) vakum konusunu ama genede hatırlatmakta fayda var isterseniz merkezi arayın iyi vakum iyi montaj istiyorum deyin. havalar soğuk ve nemli 15dk fazla yapsınlar vakumu. çay kahve meseleleri işte:)
  • kiral33 K kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hayırlı olsun.Merakımı giderirseniz memnun olurum.Hangi şehir den ve de kaça aldınız ayrıca vadeli mi peşin mi.Ben de düşündüğüm için soruyorum.Cevap için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rebanuba

Öncelikle hayırlı olsun.Merakımı giderirseniz memnun olurum.Hangi şehir den ve de kaça aldınız ayrıca vadeli mi peşin mi.Ben de düşündüğüm için soruyorum.Cevap için şimdiden teşekkürler.

ben sizi mhi aldı diye hatırlıyorum ama. bir yazınızı görmüştüm kocaustaya sormuştunuz sizi dinlemeyip mhi zmps aldım diye sormuştunuz olmazsa taktırmayayım vs gibi bir şey dediğinizi hatırlıyorum sanki. karıştırdımmı acaba yaşlılık:) şayet iade ettiyseniz sebep neydi. sizde benim merakımı bağışlarsanız. umaraım r ile başlayan bir isimle karıştırmadım sizi.
  • Tüm Forumdaşların YENİ YILI KUTLU OLSUN...

Sağlıkla ,afiyetle İnşallah yeni yıla merhaba deriz.....
  • 9köy kullanıcısına yanıt
    Yaşlılık yazmışsınız ama tebrik etmek lazım.Yazıyı yazdım ama sildim,silinmiş yazıyı ve de beni tanımamanıza rağmen hatırlamanız ayrıca ilginç.Evet zmp serisi aldım ve kullanıyorum.Ayrıca bir sürü de testler yapıyorum.Ama bir tane daha alma ihtimalim var onu da Me olarak deneyeyim mi diye düşünüyorum.Mhi nin katalog bilgileri bana daha üstün geldi diye aldım bir de fiyat olarak daha uygun olduğu için.Ben pek yazı yazmam ama sürekli klima bölümü takip ederim.Arkadaş mhi ile aynı fiyata aldım deyince ilgimi çekti onun için sordum.Çünkü ben Bursa da oturuyorum ve 4 adet bayi servisi var maalesef liste fiyatından aşağı inmiyorlar.Merakım bundandır.
    Yazıyı düzeltebildim herhalde şayet düzeldiyse tarayıcı ile ilgisi olabilir.Şimdi başka tarayıcı ile yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rebanuba -- 31 Aralık 2013; 17:33:26 >
  • Makineci olmama rağmen sayenizde klimalarla ilgili çok şey öğrendim ve mitsubishi SRK25ZJP-S aldım.. Her ne kadar tavsiye soruma cevap vermiş olmasanız da Paylaşımlarınız için hepinize teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: rebanuba

Yaşlılık yazmışsınız ama tebrik etmek lazım.Yazıyı yazdım ama sildim,silinmiş yazıyı ve de beni tanımamanıza rağmen hatırlamanız ayrıca ilginç.Evet zmp serisi aldım ve kullanıyorum.Ayrıca bir sürü de testler yapıyorum.Ama bir tane daha alma ihtimalim var onu da Me olarak deneyeyim mi diye düşünüyorum.Mhi nin katalog bilgileri bana daha üstün geldi diye aldım bir de fiyat olarak daha uygun olduğu için.Ben pek yazı yazmam ama sürekli klima bölümü takip ederim.Arkadaş mhi ile aynı fiyata aldım deyince ilgimi çekti onun için sordum.Çünkü ben Bursa da oturuyorum ve 4 adet bayi servisi var maalesef liste fiyatından aşağı inmiyorlar.Merakım bundandır.
    Yazıyı düzeltebildim herhalde şayet düzeldiyse tarayıcı ile ilgisi olabilir.Şimdi başka tarayıcı ile yazdım.

heheh. demek denk gelmişim. sanırımı nickinizin ilginçliğinde aklımda kalmış. sanki arapça gibi bir nick.
    klimalr arasında çok fark yok evet değerler dahai yi gözüküyor mhi de ama çok önemli değil bunlar.

fiyat konusunda me de zaten pek indirim olayı yok. yanlız şöyle bir şey var nedense antalya adana urfa mersin ve tabi izmir gibi illerde daha uygun olabiliyor fiyatlar. ben bu illerde 2-300 tl gibi me de dahi uygun fiyatlar gördüm. geçenlerde yine mersinli bir arkadaş aldı klima gayet uygundu rakam. hatta yanlış hatırlamıyorsam 42 lik seriydi.

marmaraya geçince durum değişiyor bütün ithalatçılar hemen hemen burda olmasına rağmen fiyatlar yüksek. ben bile bu yaz resmen kazık yedim. millet ban klimacı der alakası yok. izmirden mbirol tban rakamı çıkartsada yedim kazığı.

benim düşündüğüm bizim buralrda rekabet azlığı. çünkü saydığım illere göre buralarda fazla klima kullanımı yok. şehirleşme çok daha fazla olsada yeni yapılan binalarda genellikle vrf sistemler kullanıldığı için buralardaki esnaflar splitle uğraşmıyorlar görüşündeyim. o yüzden burunalrında kıl aldırmıyorlar gerçekten.

yazı meselesi tarayıcdan olabilir ama gene foruma bağlı meseledir bri kaç gündür baya tuhaflık var çünkü. ben firefox kullanıyorum bakalım bu yazıyı atayım umarım düzgün çıkar. siz gene sorarsınız kıral33 arkadaşa siznde klimanız hayırlı olsun. eğer filtrelerin resmini kapağı çekip işleyebilirseni sayenizde bende görmüş olurum:)

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Tüm Forumdaşların YENİ YILI KUTLU OLSUN...

Sağlıkla ,afiyetle İnşallah yeni yıla merhaba deriz.....

aynı dileklerle hayırlı bir yeni yıla gireriz ve güzel geçer.

sen yanlzı çok içme seHroşş bari içiyorsan yanında sigarada iç zevksiz adam sigarasız içki olumu len..

• quote:

Orijinalden alıntı: tatildeyim

Makineci olmama rağmen sayenizde klimalarla ilgili çok şey öğrendim ve mitsubishi SRK25ZJP-S aldım.. Her ne kadar tavsiye soruma cevap vermiş olmasanız da Paylaşımlarınız için hepinize teşekkürler..

hayrılı olsun klimanız.

ben gördüm yazınızı ama 2 klima toplam 2500 gibi bir rakam olduğu için cevap yazmamıştım hakkınız helal edin:)

aldığınız klima güzel bu arada eski zjps ler yok artık. dikkat etmeniz gereken temzilik yapılırken sakın ola fanını söktürmeyin üstünde temizlensin normalde fan motor sorunlu olduklarını arifel servisi söylemişti bana. bilo55 isimli arkadaş bakım yaprtırıken fanı söktürmüş servise. sonrasında değiştirmek zorunda kalmış motorumu fanımı tam aklımda kalmadı galiba sorunu tetiklemiş olabilir.

bu duruma rebanuba arkadaşta dikkat etse iyi olur sistem aşağı yukarı aynıdır çünkü. her hafta filtreleri yıkarsanız serpantinler temiz durur çok dah uzun sürede ağır bakım yaptırmış olursunuz. klima bakımı hakkında herşey konusunu okuyunuz. fanıda bir şekilde üstünde temizlemeyi öğrenebilirsiniz oradan.

• Yıllarca özellikle soğutmada kullandığım 16 yıllık pencere tipi Arçelik klima dan sonra İnverter olarak da aynı markayı tercih edip tarihi eseri kaldırdırm bakmayın tarihi eser dediğime yıllar öncesi için hiçte fena özellikleri yoktu çok aşırı soğuklar olmadıkça kombi öncesi ortamın havasını pek hala kırıp bazende tek başına ısıtır idi.. şimdi ki inventer güncel teknolojiye sahip dedesi pencere tipi gibi anca ortamı havasını kırıyor. Bir türlü 20 derecenin üstüne çıkaramadım hala bir şeyler deniyorum bakalım durum hoş görünmüyor. 30 alıyorum insafsız bari 27 28 geçtik 25 gel hadi olmadı oda sıcaklığına gel yok tık yok sabahtan akşama 8 kadar deniyorum nafile bir çok marka dakikalar içinde maksimum seviyeye yaklaşıyor. Bakalım servise müracaat edeceğiz gibi ama bu gibi özel ihtisas isteyen ürünlerde firmaların tabana kadar yansıyan bilgili teknik personeline denk gelmekte zor tabi..

• 9köy kullanıcısına yanıt
    Filtreler olarak değilde üstte tek parça halinde sürgülü şekilde.Diğerleri gibi önden kapak kaldırma yok bendeki seride.Nick olayı ise gayet basit isim soy isim birleşimlerinden oluşan tesadüfi bir nick ve öyle kaldı.Soğukları bekliyorum sonucu almak için.Özel olarak bir tane sayaç alıp bağladım saat saat derece derece farklılıkları takip ediyorum.Şimdi havalar 6 ila 8 derece arasında ve şu anda ki değerler bence önemli değil esas - değerleri bekliyorum.Ama şunu söyleyebilirim bilgi açısından 22 derece sette ortalama 250 w çekerken dereceyi 23 yaptınızmı hemen 300 wattlara yaklaşıyor.Ancak dediğim gibi henüz erken sonuçlar için daha iki gündür deniyorum ve tam olarak sürekli çalıştırma yapamadım.Hiç kapatmadan ki değerler ve soğuk hava değerleri için takipteyim.İstenirse sonuçları paylaşabilirim sonrasında.
    Bu arada şunu da ilave edeyim.Bende iki adet daha beko inverter var ve ikiside vakumsuz montaj olmalarına rağmen ağız sıcaklıkları 59 derecelere yükselebiliyor Mhi ise 53 leri geçemedi şimdiye kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rebanuba -- 31 Aralık 2013; 20:53:05 >

• yeni yılda

alarko, arçelik, vestel, regal, demirdöküm, rubenis gibi çakma klima aldıklarını sananların inşallah yüce rabbimden dilerim klimaları bozulsun.
  • Forumdaki tum arkadaslarin yeni yili kutlu olsun.nice yillara.

• quote:

quote:

Makineci olmama rağmen sayenizde klimalarla ilgili çok şey öğrendim ve mitsubishi SRK25ZJP-S aldım.. Her ne kadar tavsiye soruma cevap vermiş olmasanız da Paylaşımlarınız için hepinize teşekkürler..

hayrılı olsun klimanız.

ben gördüm yazınızı ama 2 klima toplam 2500 gibi bir rakam olduğu için cevap yazmamıştım hakkınız helal edin:)

aldığınız klima güzel bu arada eski zjps ler yok artık. dikkat etmeniz gereken temzilik yapılırken sakın ola fanını söktürmeyin üstünde temizlensin normalde fan motor sorunlu olduklarını arifel servisi söylemişti bana. bilo55 isimli arkadaş bakım yaprtırıken fanı söktürmüş servise. sonrasında değiştirmek zorunda kalmış motorumu fanımı tam aklımda kalmadı galiba sorunu tetiklemiş olabilir.

bu duruma rebanuba arkadaşta dikkat etse iyi olur sistem aşağı yukarı aynıdır çünkü. her hafta filtreleri yıkarsanız serpantinler temiz durur çok dah uzun sürede ağır bakım yaptırmış olursunuz. klima bakımı hakkında herşey konusunu okuyunuz. fanıda bir şekilde üstünde temizlemeyi öğrenebilirsiniz oradan.

Teşekkür ederim sayenizde çok şey öğrendim.. Marmaris gibi klimayı uzun süreler kullanacağım yere nerdeyse 1000 tllik klimalardan alacaktım.. Bakım için de söylediklerine dikkat edeceğim.. Mutlu yıllar olsun..

• quote:

quote:

quote:

hayrılı olsun klimanız.

Teşekkür ederim sayenizde çok şey öğrendim.. Marmaris gibi klimayı uzun süreler kullanacağım yere nerdeyse 1000 tllik klimalardan alacaktım.. Bakım için de söylediklerine dikkat edeceğim.. Mutlu yıllar olsun..

klimayı ne kadara aldığınızı öğrenebilirmiyim??

@tatildeyim

• Nice Sağlıklı, Mutlu, Huzurlu, Bol Kazançlı ve Barış Dolu yıllar dilerim...
  • Kargo dahil 16 taksit 2080tl

• 
Sayfa: önceki 12931294129512961297
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.