Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1288. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: D-Rock! Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 20 Misafir (1 Mobil) - 19 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
57.227
Cevap
701
Favori
4.430.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
50. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 12861287128812891290
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @efem-35 sen onalr çay may ikram etme zift içsinler uğraştıryorlar insnaı nedesen haklsın ya.

buraya kocaustayla klima5505 ekliyim soracakarın olursa sorarsın takıldığın konu olursa pm yap onlara @klima5505 @kocausta*

hatat birol ustayıde ekleyelim @mbirol

daha sonra görüşürüz rast gider umarım. selam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

@efem-35 sen onalr çay may ikram etme zift içsinler uğraştıryorlar insnaı nedesen haklsın ya.

buraya kocaustayla klima5505 ekliyim soracakarın olursa sorarsın takıldığın konu olursa pm yap onlara @klima5505 @kocausta*

ustam gelişmeleri yazarım çok tşk.ler...
    kocausta'dan allah razı olsun 2 sene önce çok yardımcı oldu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ustalar bir sorum olacak:benim evde doğalgazlı kombi var.Yaklaşık 60 m2'nin ısıtılması için aylık 300 tl fatura ödüyorum.Bir klima alarak en düşük ayarda çalıştırıp doğalgazı takviye ettirmek istiyorum.Bu şekilde yaparak doğalgaz faturamı düşürebilirmiyim?Yani doğalgaz 150tl elektrik 50-60tl gelir mi?Almayı düşündüğüm klima alarko
    carrier 53nqv035m modeli.klima düşük ayarlarda çalıştırılacak ve tüm eve ısı verecek yere konacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABAlı

ustalar bir sorum olacak:benim evde doğalgazlı kombi var.Yaklaşık 60 m2'nin ısıtılması için aylık 300 tl fatura ödüyorum.Bir klima alarak en düşük ayarda çalıştırıp doğalgazı takviye ettirmek istiyorum.Bu şekilde yaparak doğalgaz faturamı düşürebilirmiyim?Yani doğalgaz 150tl elektrik 50-60tl gelir mi?Almayı düşündüğüm klima alarko
    carrier 53nqv035m modeli.klima düşük ayarlarda çalıştırılacak ve tüm eve ısı verecek yere konacak.

Olabilir.
    Klima düşük güçlerde çalıştıkça daha da yüksek verimlilikte olur ve toplamda ısınma masrafınız bir miktar düşer.
    Hatta onun 50M modelini alırsanız (bu daha yüksek verimle çalışacaktır) gazı çok daha az kullanırsınız, TOPLAM ısınma faturanız çok daha aşağıya iner.

• muratekdi M kullanıcısına yanıt
    Bendede sharp 12000 bt inverter klima var. Aldığıma pişman oldum ısıtması, soğtması iyide çok arıza yapıyor. iki senede bir bozuluyor klima. Kaliteli diye aldık. Soğuk üfleme sorunuda bendede vardı 24-25 dereceye geldiğinde klima duruyor soğuk üflüyor bir müddet sonra tekrar çalışıyor. Şimdi hiç Çalışmıyor:) Bu olayı bozulacağına yakın yapıyor sanırım. Tamire geldiler kompresör bozulmuş dediler. 2.500 tel klimaya 1.500 tel tamir parası istediler dikkatli kullananın bozuldumu yenisini almak zorunda kalabilirsiniz :) Soğuk üfleme kompresörden olabilir. Bin kere pişman oldum. şimdi gideceğim ucuz klima alacağım. 1.500 tl tamir parasına :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

ustalar bir sorum olacak:benim evde doğalgazlı kombi var.Yaklaşık 60 m2'nin ısıtılması için aylık 300 tl fatura ödüyorum.Bir klima alarak en düşük ayarda çalıştırıp doğalgazı takviye ettirmek istiyorum.Bu şekilde yaparak doğalgaz faturamı düşürebilirmiyim?Yani doğalgaz 150tl elektrik 50-60tl gelir mi?Almayı düşündüğüm klima alarko

Olabilir.
    Klima düşük güçlerde çalıştıkça daha da yüksek verimlilikte olur ve toplamda ısınma masrafınız bir miktar düşer.
    Hatta onun 50M modelini alırsanız (bu daha yüksek verimle çalışacaktır) gazı çok daha az kullanırsınız, TOPLAM ısınma faturanız çok daha aşağıya iner.

kocausta cevap için teşekkür ederim.Ancak 50m modelinin fiyatı 1000tl'ye yakın pahalı.Bu farkı verdiğimde
    bana bunu telafi etmesi çok uzun zaman alır.onun için 35m modelini alacağım.Bu modeli öneriyormusunuz.
    Birde düşük ayarlarda elektrik tüketimi tahminen ne kadar olur?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Olabilir.

kocausta cevap için teşekkür ederim.Ancak 50m modelinin fiyatı 1000tl'ye yakın pahalı.Bu farkı verdiğimde
    bana bunu telafi etmesi çok uzun zaman alır.onun için 35m modelini alacağım.Bu modeli öneriyormusunuz.
    Birde düşük ayarlarda elektrik tüketimi tahminen ne kadar olur?

Evet, dediğiniz hesabı iyi yapmak lazım
    35M yakından tanıdığım bir klima, öneririm. Yarı güç civarında çalıştırabilirseniz oldukça verimli şekilde (doğalgazdan daha ucuza) ısı takviyesi yapar.
    Yaklaşık olarak 12 bin BTU civarı ısı kazandırdığında COP 4 gibi verimle çalışır diyeyim.
    Tüketim için rakam vermek zor, çünkü dış şartlar çok değişebilir, ama bu dengede çalışırsa birim ünite ısıyı doğalgazdan %20-30 daha ucuza maleder.

• kocausta cevabın için teşekkür ederim.
  • kocausta yarı güç civarında çalıştırmak için klima nasıl ayarlanmalıdır?
  • ABAlı A kullanıcısına yanıt
    Çalışma sesinden, verdiği sıcaklıktan, ama en kesin olarak çektiği akımdan anlaşılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinuyar

Bendede sharp 12000 bt inverter klima var. Aldığıma pişman oldum ısıtması, soğtması iyide çok arıza yapıyor. iki senede bir bozuluyor klima. Kaliteli diye aldık. Soğuk üfleme sorunuda bendede vardı 24-25 dereceye geldiğinde klima duruyor soğuk üflüyor bir müddet sonra tekrar çalışıyor. Şimdi hiç Çalışmıyor:) Bu olayı bozulacağına yakın yapıyor sanırım. Tamire geldiler kompresör bozulmuş dediler. 2.500 tel klimaya 1.500 tel tamir parası istediler dikkatli kullananın bozuldumu yenisini almak zorunda kalabilirsiniz :) Soğuk üfleme kompresörden olabilir. Bin kere pişman oldum. şimdi gideceğim ucuz klima alacağım. 1.500 tl tamir parasına :)

ilginç bir durum gerçekten. çok memnun olan arkadaşlarda vardı burada. hele çok eski bir üye öve öve bitiremezdi okurdum yazılarını kızardım biraz. aşırı heyacanlı şekilde yazardı ilk defa klima aldığından çok büyütürdü.

okadarki, daha çok yeni olan klimasını tabiri caizzse 15 20 günlük yok kirlendide çok elektrik çekti temizleyince hemen sarfiyat düştü vs. klasik yeni klima alıp daha başka klimalardan iyi görme psikolojisi ile yazardı nickini hatırlayabilsem. ekliyeceğim buraya. hatta bir kaç arkadaş daha vardı ben pm den yazışmıştım ama eski mesaj sisteminde bulabildiğim mesajları bulamıyorum artık. beter ettiler eski sistem çok iyi idi.

ama ben oldukça sorunsuz bir klima olarak biliyorum sharp ı inanın. şimdi gene derler kendi klimasını övüyor am doğruya doğru e kızdığım meseledir aynı zamanda insanın körükörüne malını övmesi çünkü. incelnirse benim kadara iklimsaya çatan yoktur forumda birde çok eskilerden bir arkadaş vardı ah şu pmler olsa elimde.

bakınız kendim koku sorunu yaşasamda hata bizimdi. ille ben haklıyım demem hata yazılmalı insan olan erdemli olan bu yönde davranmalı.

firmayla çekiştim ama konuşmayı bilmediklerinden, olmadığıda yazdım söyledim kendilerine. daha sonrada üye olup buraya yazdım. ben kendim çözdüm koku sorununu herkezede yardımcı olmaya çalıştım sonrasında burada. ama ben klimacı olmadığım halde millete anlatabiliyorsam benim anlattıklarımın 4/1 kadarını bana anlatabilselerdi kavgada etmezdim. inanın iç ünite değişti koku yüzünden gerek bile yokmuş aslında. sonrasında gelen iç ünitede koku yaptı.

baktımki annem bu klimayı aç kapa kullanıyor yaşlı çünkü üşüdümü kapatıyor nem kurumayınca fan ister istemez ıslak olduğu için odadaki tozları emiş yaptığı için üstüne yapıştırır. toz bakterilerin en güzel üreme yuvası oluyor ve koku başlıyor isterse klimanız 1 aylık olsun bunun başka açıklaması yok klima bu. ban bukadar açıklamış olsalardı probşem etmezdim ama bir öküz servsi md birde uyanık kayserili gelmiş yemin ediyor kokmuyor diye. yanlarında iyi birisi var oda onlara uyuyor fark ediyorum adam zorlanıyor konuşmaya. gel zaman git zaman ben yazın çalıştırmda nem alma modunda kullanarak sorunu çözdüm birde ilaç kullandım sorunu aştım kime tavsye etsemde olumlu bildirm aldım.

annemlerdeki kliama klasik 7 yıldır bakım yapılmadan kullanıyoruz bu klimayı inanın. yazın durmaz hemen hemen. kışında annem çok üşüdüğü için kombi yansada hemen elektrikli soba gibi açar bu klimayı.

ben ısıtmadada çok deneme yaptım uzun süre odadaki kalorifer peteklerini kapatıp 2-3 ay ısıtma yaptık.
    daha son yağan karda ortalık donmuşken inanın mitsubsihiden bile güzel ısı veriyrdu desem yalan olmaz klasik klima çünkü. en son ben bakım yaptım bir ton video aldım. soğukta çalırken klima yıkama yapıyorum inanın oderece yani klima banamısın demiyor.

yani bu klima senenin 12 ayı devamlı çalışmasada her gün aç kapa şeklinde çalışır. özelliklede ısıtmada çünkü annem kenser tedavisi gördüğü için çok üşür. inanın yazın bile ısıtmada çalıtırdığını görüp gülüyorz evde Allah herkezin büyüklerine ömür versin. bu klimanın kumandasını tesbih gibi kullanır klima koltuğun üstünde üşdümü açar oh be omuzlarım ısındı der banyoya girmeden açar klimayı çıkınca üşümemesi için. yani klimanın notu tam benim için.

tek kötü yanı biraz seslidir ama öyle dırılt bir ses yok. hava debis güçlü olduğundandır bu ses birazda iç ünite kasası albenili olsada çok sağlam değil gibi mitsubsihi electriclere göre. am asoğutmasıda ısıtasıd harika yemin ederim size 9luk klimayla 55 m2 alanı serinlettim ben yazın bunla ısıtmadada kapı açık durur klima (18m2 de kurulu.) bazen annem çok üşüdümü koridor bile sıcak olur inanın. ufak fanlı soba var evde annem onu kullanmaz klimayı açar.

sizde şimdi böyle yazınca diyorum acaba inverterlerdemi problem var ama konuştuğum arkadaşalrda hep inverter kullanıcısıydı. bilemiyorum artık ne dir ne değildir ayın karanlık yüzü isimli arkadaşı davet etmiştim iklimsacı sanıyordum ama sanrım çok görev yapmamış iklimsada

detay ysuf isimli bir arkadaş var onu çağırayım bari kızıyorum ama sizlere genede bir yol gösterir yusuf yusuf usta gel buraya. ban sataşmadan bu arkadaşara bir yol göster hadi bakalım sevabın olsun. bilyorum satış elmanısın ama servis arkadaşarına sorarsın. selamlar herkeze.

edit: kişi eklenmmiştir değişen mesaj,http://i.imgur.com/vOoLKuB.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9köy -- 20 Aralık 2013; 12:05:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: efem-35

quote:

@efem-35 sen onalr çay may ikram etme zift içsinler uğraştıryorlar insnaı nedesen haklsın ya.

eyv. gözüm bendende teşekkürler rast gelsin

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: efem-35

quote:

eyv. gözüm bendende teşekkürler rast gelsin

ustam telefon ettiler parça gelmiş yarın takmaya geleceklermiş hayırlısı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 9köy kullanıcısına yanıt
    Paintten beceremedim odaların planını çizmeye yaşlılık en kısa zamanda çizip paylaşıcam. Anneler başımızın tacı Allah başımızdan eksik etmesin.

• Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Evet sonunda biraz acemice olsa da eklemeyi başardım. beko servisi 25 m2 lik salona 1 tane 24000 lik beko inverter koyalım hamam gibi olsun dedi, ben aslında oraya 18000 lik koymayı düşündüm yatak odasındaki ile birlikte 24 saat çalışsın diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratekdi -- 20 Aralık 2013; 8:53:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: muratekdi

Paintten beceremedim odaların planını çizmeye yaşlılık en kısa zamanda çizip paylaşıcam. Anneler başımızın tacı Allah başımızdan eksik etmesin.

amin hocam cümlesiyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratekdi

Evet sonunda biraz acemice olsa da eklemeyi başardım. beko servisi 25 m2 lik salona 1 tane 24000 lik beko inverter koyalım hamam gibi olsun dedi, ben aslında oraya 18000 lik koymayı düşündüm yatak odasındaki ile birlikte 24 saat çalışsın diye.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

hocam bu resminizi büyüttüm. anlaşılmayan kapalı kalan kapı kımız çizgi çektim atına. çocuk odası kapısımı devamlı kapalı duruyor. yoksa 25m2 oda kapısımı. benim anladığım çocuk odası kapsı kapalı 25m2 kapısı açık. doğruysa ordaki alan nedir hocam. öenmi yok gerçide.

25m2 24lük klima çok büyük.. kendini hemen kısar durur orada o klima.

kocaustada burda yanlışa dikkat çekmiş.

siz bakmayın arçelik 15m2 durmuyorsa 3000 btu çok önemli değil birde gereçek btu yansıtması önemli sahrp btu tamdır ama arçelikten nekadar beklenebilir. zamanın Birol ust ayazmıştı 12 lik bir klimanın komp. aslında kalite markalarda 14 lüktür. demişti dalmayalım o konuyada uzamasın. bu değerlendirmeyle arçelik 15m2 tam gelmiş.

ama kesinlikle arçelikte olsa biraz düşüktür btu verilen değerden deyip 24 lük almayınız 18den itibaren en kötü klima bile daha güçlü ısıtma yapar.

şuan beklemede kalın klimanızda arıza varmı yokmu ısı yalıtımınız bitsin öyle bir deneyin peşi sıra karar verin derim şahsen. nasıl olsa uzun sürmeyecek bu süre. bu arada açık kalan kapı meselesini netleştirirsiniz. dereceyi yükselttip deneme yaptınızmı bu arada.

• 9köy kullanıcısına yanıt
    kapalı olan resmin en sağındaki 25 m2 salonun kapısı. çocuk odası ve yatak odasının kapıları açık yani anlıyacağınız 2 klima ile 3 odayı ısıtmaya çalışıyorum. ama bir şey dikkatimi çekti, pelet sobası. acaba diyorum 3-4000 tl klimaya verene kadar bunu pelet sobası mı alsam diyorum. karmakarışık oldu kafam yaa
  • 
Sayfa: önceki 12861287128812891290
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.