Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
39.190
Cevap
328
Favori
3.173.353
Tıklama
Giriş
      813 Mesaj
      17 Aralık 2013 16:56:50
      quote:

Orijinalden alıntı: efem-35

izmirde soğuk oldu arçelik beko klimalar soğutmuyor yazıklar olsun
      servis çağırdım derece koydu yok birşey dedi gitti, 9 m2 10000 btu beko ısıtmıyor akşamları elektrik sobasıda takviye yapıyorum servis keşke mitsubichi alsaydınız diyor
      klimanın derecesini 26 veya 27 yapıyorum odanın içerisi 18 veya 19 derece elektrik soba takvisiyle 23 derece yapıyorum o zaman ailece ısınıyoruz ..
      klimayı 30 derceye alıyorum benim bildiğim 30 derecede hiç durmadan çalışır 30 derecede yine oda sıcaklığı 18 veya 19 derece elektrik sobasız 30 derecede bile klima dur kalk yapıyor yoksa ben mi yanılıyorum ..
      iki senedir kullanıyorum ben bu klimayı yeni almadım ki
      yazıklar olsun koç bir daha senin klima satan dükkanından geçeni......
      444 mh aradım derdimi anlattım bakalım başka servis ne yapacak 9 m2 için..........

izmirde soğuk oldu arçelik beko klimalar soğutmuyor

???????????????????????

• Yarbay
      5983 Mesaj
      17 Aralık 2013 17:02:07
      quote:

Orijinalden alıntı: metin-22

quote:

servis çağırdım derece koydu yok birşey dedi gitti, 9 m2 10000 btu beko ısıtmıyor akşamları elektrik sobasıda takviye yapıyorum servis keşke mitsubichi alsaydınız diyor
      klimanın derecesini 26 veya 27 yapıyorum odanın içerisi 18 veya 19 derece elektrik soba takvisiyle 23 derece yapıyorum o zaman ailece ısınıyoruz ..
      klimayı 30 derceye alıyorum benim bildiğim 30 derecede hiç durmadan çalışır 30 derecede yine oda sıcaklığı 18 veya 19 derece elektrik sobasız 30 derecede bile klima dur kalk yapıyor yoksa ben mi yanılıyorum ..
      444 mh aradım derdimi anlattım bakalım başka servis ne yapacak 9 m2 için..........

???????????????????????

ayrıntılı yazdım daha ne yazayım iyi havada süperler ama biraz hava soğsun güm..
      servis ölçüm yapıyor 43 derece üflüyor diyor içerisi 18 veya 19 derece cihaz durmadan defrosa giriyor 19 derecenin üstünü çıksın kurban kesicem

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      813 Mesaj
      17 Aralık 2013 17:22:05
      quote:

quote:

quote:

???????????????????????

ayrıntılı yazdım daha ne yazayım iyi havada süperler ama biraz hava soğsun güm..
      servis ölçüm yapıyor 43 derece üflüyor diyor içerisi 18 veya 19 derece cihaz durmadan defrosa giriyor 19 derecenin üstünü çıksın kurban kesicem

Eğer sürekli 19 derecede duruyorsa termostat arızalı olabilir hocam

• Yarbay
      5983 Mesaj
      17 Aralık 2013 19:04:26
      quote:

quote:

quote:

quote:

???????????????????????

hocam dün servisi aradım bugün öğleden sonra servis geldi yanında bir çocukla ben derdimi anlattım hiç beni dinlemedi zaten sinirlendiğim nokta bu kendi çok bilmiş gibi klimaya 3'lü ölçü aletiyle başladı ölçmeye sonra bana döndü bu cihaz sağlam hiçbir şey yok dedi ve takım taklavatını toplayıp gitti gitmeden önce bir tavırlar bir tavırlar işte bu havada böyle oluyormuş neymiş ısınacaksan mitsubichi alacakmışım daha nedeyim 9 m2 diyorum üflesen ısınır ama 2 gecedir sobayla ısınıyoruz habire klima defrosa giriyor neyse ben hemen 444 istanbul merkez arçeliki aradım durumumu söyledim bayan merak etmeyin konuyla yakından ilgineceğiz dedi sonra buraya üstteki yazıyı yazdım hemde sinirli olarak bu yazıyı yazdıktan sonra tekrar kapı çaldı tek bir tane servis elemanı geldi yaklaşık 1.5 saat ölçüm yaptı ölçtü biçti bana söylediği abi bunun kartı değişecek şimdi siparişini geçtim 2 gün içinde ya ben gelirim yada başka arkadaş kartını değiştirecek ayrıca üstündeki gazını boşaltırıp yeni gaz dolduracağız dedi ve gitti iki gün klimayı böyle idare et dedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efem-35 -- 17 Aralık 2013; 19:09:48 >

• Yarbay
      3700 Mesaj
      17 Aralık 2013 19:17:02

Mesajda "ısıtmıyor" diyeceğinize "soğutmuyor yazmışsınız yanlışlukla Arkadaş o yüzden dizmiş ?????'leri.

Edit:
      Ben yazana kadar arkadaş durumu güncellemiş.
      Anlaşılan kart arızası nedeniyle devamlı defrosta dönme durumu varmış.

Evet Arçelik'tir, düşük kalite cihazdır; ama bu türden bir arıza her marka üründe de ortaya çıkabilir.
      İyi tarafından bakın, herhalde bir haftaya kadar yenisi gelip takılır.
      Bir de bazı anlı-şanlı dünya markası aletlerde bu arıza çıkıp klima bir sene de yatabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 17 Aralık 2013; 19:27:15 >
      |
      |
      efem-35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      17 Aralık 2013 19:18:23
      quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

???????????????????????

hocam dün servisi aradım bugün öğleden sonra servis geldi yanında bir çocukla ben derdimi anlattım hiç beni dinlemedi zaten sinirlendiğim nokta bu kendi çok bilmiş gibi klimaya 3'lü ölçü aletiyle başladı ölçmeye sonra bana döndü bu cihaz sağlam hiçbir şey yok dedi ve takım taklavatını toplayıp gitti gitmeden önce bir tavırlar bir tavırlar işte bu havada böyle oluyormuş neymiş ısınacaksan mitsubichi alacakmışım daha nedeyim 9 m2 diyorum üflesen ısınır ama 2 gecedir sobayla ısınıyoruz habire klima defrosa giriyor neyse ben hemen 444 istanbul merkez arçeliki aradım durumumu söyledim bayan merak etmeyin konuyla yakından ilgineceğiz dedi sonra buraya üstteki yazıyı yazdım hemde sinirli olarak bu yazıyı yazdıktan sonra tekrar kapı çaldı tek bir tane servis elemanı geldi yaklaşık 1.5 saat ölçüm yaptı ölçtü biçti bana söylediği abi bunun kartı değişecek şimdi siparişini geçtim 2 gün içinde ya ben gelirim yada başka arkadaş kartını değiştirecek ayrıca üstündeki gazını boşaltırıp yeni gaz dolduracağız dedi ve gitti iki gün klimayı böyle idare et dedi

Hocam eğer elinde varsa klimanın fotolarını atar mısın ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Er
      3 Mesaj
      17 Aralık 2013 19:56:33

tesekkurler
      sadece sogutma için kullanıcam.msz-hj35va yetermi acaba?????????ayrıca galiba bunda antibakteriyel nano platinyum filtre yok.bu filtre cok onemlimi.yoksa msz-sf35 ve mi alsam????
      |
      |
      9köy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      17 Aralık 2013 20:08:45
      quote:

Orijinalden alıntı: taurus27

tesekkurler
      sadece sogutma için kullanıcam.msz-hj35va yetermi acaba?????????ayrıca galiba bunda antibakteriyel nano platinyum filtre yok.bu filtre cok onemlimi.yoksa msz-sf35 ve mi alsam????

bende teşekkür ederim.

hj yeter soğutma için.

filter olayalarına takmayın hepsi geresizdir teferruattır. nekadar çok filtre okadar çok temizleme zorluğu zahmet getiri insana. sf sersinde filtre varmı yokmu bilmiyorum. eski serilerinde yok zaten.
      17 Aralık 2013 20:18:00

anladım ben o zaman hj alayım.hem fiyatıda uygun.saol kardes...
      |
      |
      17 Aralık 2013 20:19:35
      quote:

Orijinalden alıntı: aLLyC

Cevaplariniz icin teşekkür ederim ancak bazi arkadaslara atfen bina ile ilgili koşullarda değişiklik yapamiyOrum.
      Gunluk ortalama 8 saat calisirdan kastim bazi gunler calismazken bazi gunler 20 saat bile çalışabilir. Bana net model verebilir misiniz?

inverter her durumda iyidir. hele yazın klimasız durlmaz sıcakalrda esas tasarrufuda yazın belli olur inverter klimanın. kışında tasarrufludur ama sıstmada yazın yaptığı tasarrufu yapamaz.

siz yazın klimanın serinlğine alıştınızmı devamlı çalıştırırsınız.

size önerim mitsubishi electric msz ge veya sf serisidir.

ben ille japon alıcağım derseniz daikin derim ilk önce bakarsınız bayilere hangi modeller japon üretimli.

peşi sıra toshibaya bakarsınız sonra zibroya. hitachidede eskiden japon üretimi klimalar vardı orayada bakarsınız.

ta bilmiyorum mitsubsihi electric krigamine serileri japon üretimmdir onlarada bakarsınız.

ama bence gerek yok ille japon demeye. o japonların içini açsanızda bir dolu çin kore vs parça çıkar içlerinden. hiç bir ürününün her parçasının japon olmasının imkanı yok.
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      5 Not
      17 Aralık 2013 20:20:47
      quote:

Orijinalden alıntı: taurus27

anladım ben o zaman hj alayım.hem fiyatıda uygun.saol kardes...

sizde sağolun
      |
      |
      17 Aralık 2013 20:41:08

9köy arkadaşıma teşekkür ederim.
      sayın murat ekdi klimanız ısıtmadan ani olarak soğutmaya dönüyorsa arızalıdır.

bu arıza genellikle defrost sensörünün bozulmasından kaynaklanır.

şöyle özetlemek gerekir ise ; klimayı ısıtma moduna aldığınızda iç ünite evabı yani peteği ısınırken dış ünite peteği tam tersi aşırı derecede soğur.bu soğukluğa soğuk kış günleri eklenince zaten dışarıda olan dış ünite buz tutar.
      klima belli aralıklarla dış ünitedeki oluşan karlanmayı eritmek ve basıncı dengelemek için sistemi tam tersi çalıştırır.yani bu kez dış ünite sıcak iç ünite soğuk gaz dolaşımına maruz kalır.işte bu esnada iç ünitenin fan motoru iç ortama soğuk hava üflememek için kendisini kapatır.sizdeki arıza bu iç ünite fanının çalışmaya devam etmesinden kaynaklanan ortamı soğutma olayıdır.
      servis çağırmanızı tavsiye ederim.
      ayrıca çoçuğunuz olacakmış anladığım kadarı ile.şimdiden gözünüz aydın ve allah analı babalı büyütsün.
      uyarmadan edemeyeceğim.
      klimaların bebekler üzerinde oldukça olumsuz etkileri vardır.
      mümkünse kullanmayınız alternattifiniz yoksa klimaları mutlaka bu işten iyi anlayan bir ustaya temizletiniz.

iyi günler
      |
      |
      Bahsedilenler: muratekdi , 9köy

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      5 Not
      17 Aralık 2013 21:02:54
      quote:

Orijinalden alıntı: AYIN KARANLIK YÜZÜ

9köy arkadaşıma teşekkür ederim.
      sayın murat ekdi klimanız ısıtmadan ani olarak soğutmaya dönüyorsa arızalıdır.

bu arıza genellikle defrost sensörünün bozulmasından kaynaklanır.

şöyle özetlemek gerekir ise ; klimayı ısıtma moduna aldığınızda iç ünite evabı yani peteği ısınırken dış ünite peteği tam tersi aşırı derecede soğur.bu soğukluğa soğuk kış günleri eklenince zaten dışarıda olan dış ünite buz tutar.
      klima belli aralıklarla dış ünitedeki oluşan karlanmayı eritmek ve basıncı dengelemek için sistemi tam tersi çalıştırır.yani bu kez dış ünite sıcak iç ünite soğuk gaz dolaşımına maruz kalır.işte bu esnada iç ünitenin fan motoru iç ortama soğuk hava üflememek için kendisini kapatır.sizdeki arıza bu iç ünite fanının çalışmaya devam etmesinden kaynaklanan ortamı soğutma olayıdır.
      servis çağırmanızı tavsiye ederim.
      ayrıca çoçuğunuz olacakmış anladığım kadarı ile.şimdiden gözünüz aydın ve allah analı babalı büyütsün.
      uyarmadan edemeyeceğim.
      klimaların bebekler üzerinde oldukça olumsuz etkileri vardır.
      mümkünse kullanmayınız alternattifiniz yoksa klimaları mutlaka bu işten iyi anlayan bir ustaya temizletiniz.

iyi günler

ustam bendende teşekkürler.
      |
      |

• Yarbay
      5983 Mesaj
      17 Aralık 2013 22:10:52
      quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

Mesajda "ısıtmıyor" diyeceğinize "soğutmuyor yazmışsınız yanlışlukla Arkadaş o yüzden dizmiş ?????'leri.

Edit:
      Ben yazana kadar arkadaş durumu güncellemiş.
      Anlaşılan kart arızası nedeniyle devamlı defrosta dönme durumu varmış.

Evet Arçelik'tir, düşük kalite cihazdır; ama bu türden bir arıza her marka üründe de ortaya çıkabilir.
      İyi tarafından bakın, herhalde bir haftaya kadar yenisi gelip takılır.
      Bir de bazı anlı-şanlı dünya markası aletlerde bu arıza çıkıp klima bir sene de yatabiliyor.

ah hocam servisci gitti ben sinirden ne yazdığımı bilmiyorum
      sabahtan klimayı açtım odanın sıcaklığı hep 18 ile 19 du öğleden sonra geldi bak dedim sırf size ıspat etmek için klimayı çalıştırıyorum hiç kapatmadım bak dedim odanın sıcaklığana dedim hemen kendi dereceyi koydu çıkan sonuçlar onun saatinde oda 20.5 klimanınki 43 derece gördüm hemen bana döndü sizin klimanız sağlam demezmi yahu dedim 2 gündür elektrik sobasıyla ısınıyoruz artı klimayı çalıştırıyoruz demez mi sizin klimada ben birşey görmedim arıza tesbit edemedim dedi, ben bunu 2 senedir kullanıyorum 2 gündür ısıtmıyor dedikçe dediğim dedik dedi kapıdan sinirlenip gitti ama tavırları görücen sanki kendi işyeri hemen bayramyeri servisini aradım ne biçim eleman göndermişsiniz adama donuyorum diyorum adam bana mitsubcihi alsaydınız diyor dedim telefonu yüzlerine kapattım ha bu arada 28 derecede ayarlardı gitti hemen klima durdu inanırmsın 30 dakika defrosta girdi sonra başladı çalışmaya bu sefer başka servisi aradım randavu aldım bir de onlar görsün istedim onun arkasından 444 mh aradım durumu anlattım allahtan anlayışlı bir bayan çıktı siz merak etmeyin ben ilginecem dedi içim rahatladı aradan sanırım 45 dakika sonra kapı çaldı bir baktım arçelik servis elemanı yaklaşık 1.5 saatte gazını klimanın çalışmasını baktı abi dedi sizin kartta arıza var size yeni kart siparişi verdim ayrıca gazınıda değiştirme yazdım ben vaya gelen arkadaş bunları yapacak dedi..
      bu klimada başıma gelmeyen kalmadı ilk alındığında montaja gelen eleman elektrik tesisatını bağlamadı neymiş toprak hattı yokmuş bende elektrikçiye yaptırdım bir kış geçtikten sonra yaz geldi bir akşam klimanın konumunu yaza aldım çalıştırdım ev sıcaklığı artıyor evin içi soğucayana gittikçe ısındı evin içi 30 dereceye çıktı sabah servisi çağırdım ilk gelen servis yani montaj yapan eleman dış ünite ve iç ünitenin kablolarını ters bağlamış gülermisin ağlarmısın bu da ikinci vaka ..
      yahu bu arçelik servis sokaktan her topladığı kişiyi eleman mı yapıyorlar

• Yarbay
      5983 Mesaj
      17 Aralık 2013 22:18:41
      quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

???????????????????????

Hocam eğer elinde varsa klimanın fotolarını atar mısın ?

|
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      17 Aralık 2013 23:28:22

Çok şanssız olmuş bu klima.

Arçelik te olsa başkası da olsa, bazısı dediğiniz gibi "artist" oluyor, birtakım havalar... Bir halttan anlamayanlar genelde böyle olur.
      Cehaletini saklamak için böyle havalı olur genelde "dandik usta" tayfası. Böyle bir tip bana da denk gelmişti DD servisinden, dayanamayıp "ittir git" deyip evden kovduydum.

Arçelik sistemi gene de iyi.
      Merkezi ikinci uyarınızda düzgün adam yollanmış.
      DD merkeziyle ben 20 küsur defa konuşup cebelleştiydim, sonunda mahkeme ile korkuttuğumda anca akılları başına geldiydi.
      |
      |
      efem-35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      18 Aralık 2013 09:22:30

Sayın 9köy,

Dün söylediğiniz şekilde her iki klimayı da yüksek fan seviyesine ayarladım. Sanki biraz faydası oldu gibi ama yine arada soğuk üflemeye devam etti. 25 dereceden 18 dereceye düşürüyor dediğim olay klimanın üzerindeki göstergedeki yazan rakam. Oda sıcaklığı değil yani. Derece bulup ölçmeyi deniycem bakalım yoksa alıcam bir tane beko 24000 btu klima hiç olmazsa servisi ayağımızda.

Ayrıca size çok çok teşekkür ederim.

Saygılar, selamlar...
      |
      |
      18 Aralık 2013 09:30:46

İlginize çok teşekkür ederim.

Yazdıklarınızı okuduktan sonra hemen genel merkezi arayacağım. Servis bu konuda çok fazla üzerine düşeni yapmıyor. Bebek için doktorumuza sorduk herhangi bir sakıncasının olmadığını söyledi, zaten bebek doğmadan önce ya klimayı değiştireceğim ya da iyi bir temizlik yaptıracağım. Adada doğalgaz yok. Tek alternatif ya soba ya da klima.

Saygılarımla...
      |
      |
      AYIN KARANLIK YÜZÜ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      18 Aralık 2013 12:01:02
      quote:

Orijinalden alıntı: muratekdi

Yazdıklarınızı okuduktan sonra hemen genel merkezi arayacağım. Servis bu konuda çok fazla üzerine düşeni yapmıyor. Bebek için doktorumuza sorduk herhangi bir sakıncasının olmadığını söyledi, zaten bebek doğmadan önce ya klimayı değiştireceğim ya da iyi bir temizlik yaptıracağım. Adada doğalgaz yok. Tek alternatif ya soba ya da klima.

Saygılarımla...

Yaşadığınız yer nedeniyle kaliteli ürünler yerine sadece Arçelik-Beko kullanmak zorunda olmanız pek hoş değil.
      Ancak o ürünler forumdaki "markacı" vatandaşların dedikleri kadar da işe yaramaz şeyler değil, sadece biraz daha düşük kalite aletler.
      Ayrıca sizin de belirttiğiniz gibi düzgün çalışan bir servis-destek sistemi var.

Yukarıda yeterli ısıtma yapmadığından şikayet ettiğiniz klima muhtemelen programı şaşmış durumda, yani kart arızası.
      Servisin üstünkörü kontrolünde farkedilmeyebilir, çünkü ilk kontrol edilen değerler normal görünebilir.
      Derinlemesine bir kontrol yapılmasını isteyin, yani servis gelip birkaç saat boyunca klimayı zorlayıp falso vereceği durumlar yaratarak test etsin.

Bu sayfada da başka bir arkadaşın (efem-35) yazdıklarını okuyun, orada da sizinkinin benzeri bir durum yaşanmış, bahsettiğim biçimde test edildiğinde sorun saptanıp çözüm yoluna girilmiş.

*Klima kullanımının çocuk sağlığına zararlı olması sözü fasaryadır, konu bir şeyi bilinçli veya bilinçsiz kullanmakla ilgili.
      Gereken biçimde kullanılığında hiçbir zararı olmaz, aksine klimanın sağlayacağı hijyenden de faydalanılabilir.

Eldeki klima yerine yenisini almak durumundaysanız inverter serilere bakın.
      http://www.beko.com.tr/urun_liste.aspx?kat=706&lang=tr-TR
      Bunlar bazı yetkili satıcılarda daha düşük fiyatlara da bulunabiliyor:
      http://www.bekoyetkilisatici.com/LG-Beko-Klimalar-3
      http://www.arceliksatici.com/Duvar-Tipi-Mono-Split-Klimalar,LA_236-2.html#labels=236-2

• Teğmen
      121 Mesaj
      18 Aralık 2013 14:22:31

|
      |
      kocausta* kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
sohbet
haberler
Satılık Köpek
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.