Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1286. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: s3mini Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 14 Misafir (1 Mobil) - 14 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12841285128612871288
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: metin-22

quote:

Orijinalden alıntı: efem-35

quote:

quote:

izmirde soğuk oldu arçelik beko klimalar soğutmuyor yazıklar olsun
    servis çağırdım derece koydu yok birşey dedi gitti, 9 m2 10000 btu beko ısıtmıyor akşamları elektrik sobasıda takviye yapıyorum servis keşke mitsubichi alsaydınız diyor
    klimanın derecesini 26 veya 27 yapıyorum odanın içerisi 18 veya 19 derece elektrik soba takvisiyle 23 derece yapıyorum o zaman ailece ısınıyoruz ..
    klimayı 30 derceye alıyorum benim bildiğim 30 derecede hiç durmadan çalışır 30 derecede yine oda sıcaklığı 18 veya 19 derece elektrik sobasız 30 derecede bile klima dur kalk yapıyor yoksa ben mi yanılıyorum ..
    iki senedir kullanıyorum ben bu klimayı yeni almadım ki
    yazıklar olsun koç bir daha senin klima satan dükkanından geçeni......
    444 mh aradım derdimi anlattım bakalım başka servis ne yapacak 9 m2 için..........

izmirde soğuk oldu arçelik beko klimalar soğutmuyor

???????????????????????

ayrıntılı yazdım daha ne yazayım iyi havada süperler ama biraz hava soğsun güm..
    servis ölçüm yapıyor 43 derece üflüyor diyor içerisi 18 veya 19 derece cihaz durmadan defrosa giriyor 19 derecenin üstünü çıksın kurban kesicem

Eğer sürekli 19 derecede duruyorsa termostat arızalı olabilir hocam

hocam dün servisi aradım bugün öğleden sonra servis geldi yanında bir çocukla ben derdimi anlattım hiç beni dinlemedi zaten sinirlendiğim nokta bu kendi çok bilmiş gibi klimaya 3'lü ölçü aletiyle başladı ölçmeye sonra bana döndü bu cihaz sağlam hiçbir şey yok dedi ve takım taklavatını toplayıp gitti gitmeden önce bir tavırlar bir tavırlar işte bu havada böyle oluyormuş neymiş ısınacaksan mitsubichi alacakmışım daha nedeyim 9 m2 diyorum üflesen ısınır ama 2 gecedir sobayla ısınıyoruz habire klima defrosa giriyor neyse ben hemen 444 istanbul merkez arçeliki aradım durumumu söyledim bayan merak etmeyin konuyla yakından ilgineceğiz dedi sonra buraya üstteki yazıyı yazdım hemde sinirli olarak bu yazıyı yazdıktan sonra tekrar kapı çaldı tek bir tane servis elemanı geldi yaklaşık 1.5 saat ölçüm yaptı ölçtü biçti bana söylediği abi bunun kartı değişecek şimdi siparişini geçtim 2 gün içinde ya ben gelirim yada başka arkadaş kartını değiştirecek ayrıca üstündeki gazını boşaltırıp yeni gaz dolduracağız dedi ve gitti iki gün klimayı böyle idare et dedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efem-35 -- 17 Aralık 2013; 19:09:48 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• efem-35 kullanıcısına yanıt
    Mesajda "ısıtmıyor" diyeceğinize "soğutmuyor yazmışsınız yanlışlukla Arkadaş o yüzden dizmiş ?????'leri.

Edit:
    Ben yazana kadar arkadaş durumu güncellemiş.
    Anlaşılan kart arızası nedeniyle devamlı defrosta dönme durumu varmış.

Evet Arçelik'tir, düşük kalite cihazdır; ama bu türden bir arıza her marka üründe de ortaya çıkabilir.
    İyi tarafından bakın, herhalde bir haftaya kadar yenisi gelip takılır.
    Bir de bazı anlı-şanlı dünya markası aletlerde bu arıza çıkıp klima bir sene de yatabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 17 Aralık 2013; 19:27:15 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

servis çağırdım derece koydu yok birşey dedi gitti, 9 m2 10000 btu beko ısıtmıyor akşamları elektrik sobasıda takviye yapıyorum servis keşke mitsubichi alsaydınız diyor
    klimanın derecesini 26 veya 27 yapıyorum odanın içerisi 18 veya 19 derece elektrik soba takvisiyle 23 derece yapıyorum o zaman ailece ısınıyoruz ..
    klimayı 30 derceye alıyorum benim bildiğim 30 derecede hiç durmadan çalışır 30 derecede yine oda sıcaklığı 18 veya 19 derece elektrik sobasız 30 derecede bile klima dur kalk yapıyor yoksa ben mi yanılıyorum ..
    444 mh aradım derdimi anlattım bakalım başka servis ne yapacak 9 m2 için..........

???????????????????????

ayrıntılı yazdım daha ne yazayım iyi havada süperler ama biraz hava soğsun güm..
    servis ölçüm yapıyor 43 derece üflüyor diyor içerisi 18 veya 19 derece cihaz durmadan defrosa giriyor 19 derecenin üstünü çıksın kurban kesicem

hocam dün servisi aradım bugün öğleden sonra servis geldi yanında bir çocukla ben derdimi anlattım hiç beni dinlemedi zaten sinirlendiğim nokta bu kendi çok bilmiş gibi klimaya 3'lü ölçü aletiyle başladı ölçmeye sonra bana döndü bu cihaz sağlam hiçbir şey yok dedi ve takım taklavatını toplayıp gitti gitmeden önce bir tavırlar bir tavırlar işte bu havada böyle oluyormuş neymiş ısınacaksan mitsubichi alacakmışım daha nedeyim 9 m2 diyorum üflesen ısınır ama 2 gecedir sobayla ısınıyoruz habire klima defrosa giriyor neyse ben hemen 444 istanbul merkez arçeliki aradım durumumu söyledim bayan merak etmeyin konuyla yakından ilgineceğiz dedi sonra buraya üstteki yazıyı yazdım hemde sinirli olarak bu yazıyı yazdıktan sonra tekrar kapı çaldı tek bir tane servis elemanı geldi yaklaşık 1.5 saat ölçüm yaptı ölçtü biçti bana söylediği abi bunun kartı değişecek şimdi siparişini geçtim 2 gün içinde ya ben gelirim yada başka arkadaş kartını değiştirecek ayrıca üstündeki gazını boşaltırıp yeni gaz dolduracağız dedi ve gitti iki gün klimayı böyle idare et dedi

Hocam eğer elinde varsa klimanın fotolarını atar mısın ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 9köy kullanıcısına yanıt
    tesekkurler
    sadece sogutma için kullanıcam.msz-hj35va yetermi acaba?????????ayrıca galiba bunda antibakteriyel nano platinyum filtre yok.bu filtre cok onemlimi.yoksa msz-sf35 ve mi alsam????
  • quote:

Orijinalden alıntı: taurus27

tesekkurler
    sadece sogutma için kullanıcam.msz-hj35va yetermi acaba?????????ayrıca galiba bunda antibakteriyel nano platinyum filtre yok.bu filtre cok onemlimi.yoksa msz-sf35 ve mi alsam????

bende teşekkür ederim.

hj yeter soğutma için.

filter olayalarına takmayın hepsi geresizdir teferruattır. nekadar çok filtre okadar çok temizleme zorluğu zahmet getiri insana. sf sersinde filtre varmı yokmu bilmiyorum. eski serilerinde yok zaten.
    anladım ben o zaman hj alayım.hem fiyatıda uygun.saol kardes...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLLyC

Cevaplariniz icin teşekkür ederim ancak bazi arkadaslara atfen bina ile ilgili koşullarda değişiklik yapamiyOrum.
    Gunluk ortalama 8 saat calisirdan kastim bazi gunler calismazken bazi gunler 20 saat bile çalışabilir. Bana net model verebilir misiniz?

inverter her durumda iyidir. hele yazın klimasız durlmaz sıcakalrda esas tasarrufuda yazın belli olur inverter klimanın. kışında tasarrufludur ama sıstmada yazın yaptığı tasarrufu yapamaz.

siz yazın klimanın serinlğine alıştınızmı devamlı çalıştırırsınız.

size önerim mitsubishi electric msz ge veya sf serisidir.

ben ille japon alıcağım derseniz daikin derim ilk önce bakarsınız bayilere hangi modeller japon üretimli.

peşi sıra toshibaya bakarsınız sonra zibroya. hitachidede eskiden japon üretimi klimalar vardı orayada bakarsınız.

ta bilmiyorum mitsubsihi electric krigamine serileri japon üretimmdir onlarada bakarsınız.

ama bence gerek yok ille japon demeye. o japonların içini açsanızda bir dolu çin kore vs parça çıkar içlerinden. hiç bir ürününün her parçasının japon olmasının imkanı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: taurus27

anladım ben o zaman hj alayım.hem fiyatıda uygun.saol kardes...

sizde sağolun
  • 9köy arkadaşıma teşekkür ederim.
    sayın murat ekdi klimanız ısıtmadan ani olarak soğutmaya dönüyorsa arızalıdır.

bu arıza genellikle defrost sensörünün bozulmasından kaynaklanır.

şöyle özetlemek gerekir ise ; klimayı ısıtma moduna aldığınızda iç ünite evabı yani peteği ısınırken dış ünite peteği tam tersi aşırı derecede soğur.bu soğukluğa soğuk kış günleri eklenince zaten dışarıda olan dış ünite buz tutar.
    klima belli aralıklarla dış ünitedeki oluşan karlanmayı eritmek ve basıncı dengelemek için sistemi tam tersi çalıştırır.yani bu kez dış ünite sıcak iç ünite soğuk gaz dolaşımına maruz kalır.işte bu esnada iç ünitenin fan motoru iç ortama soğuk hava üflememek için kendisini kapatır.sizdeki arıza bu iç ünite fanının çalışmaya devam etmesinden kaynaklanan ortamı soğutma olayıdır.
    servis çağırmanızı tavsiye ederim.
    ayrıca çoçuğunuz olacakmış anladığım kadarı ile.şimdiden gözünüz aydın ve allah analı babalı büyütsün.
    uyarmadan edemeyeceğim.
    klimaların bebekler üzerinde oldukça olumsuz etkileri vardır.
    mümkünse kullanmayınız alternattifiniz yoksa klimaları mutlaka bu işten iyi anlayan bir ustaya temizletiniz.

iyi günler

• quote:

Orijinalden alıntı: AYIN KARANLIK YÜZÜ

9köy arkadaşıma teşekkür ederim.
    sayın murat ekdi klimanız ısıtmadan ani olarak soğutmaya dönüyorsa arızalıdır.

bu arıza genellikle defrost sensörünün bozulmasından kaynaklanır.

şöyle özetlemek gerekir ise ; klimayı ısıtma moduna aldığınızda iç ünite evabı yani peteği ısınırken dış ünite peteği tam tersi aşırı derecede soğur.bu soğukluğa soğuk kış günleri eklenince zaten dışarıda olan dış ünite buz tutar.
    klima belli aralıklarla dış ünitedeki oluşan karlanmayı eritmek ve basıncı dengelemek için sistemi tam tersi çalıştırır.yani bu kez dış ünite sıcak iç ünite soğuk gaz dolaşımına maruz kalır.işte bu esnada iç ünitenin fan motoru iç ortama soğuk hava üflememek için kendisini kapatır.sizdeki arıza bu iç ünite fanının çalışmaya devam etmesinden kaynaklanan ortamı soğutma olayıdır.
    servis çağırmanızı tavsiye ederim.
    ayrıca çoçuğunuz olacakmış anladığım kadarı ile.şimdiden gözünüz aydın ve allah analı babalı büyütsün.
    uyarmadan edemeyeceğim.
    klimaların bebekler üzerinde oldukça olumsuz etkileri vardır.
    mümkünse kullanmayınız alternattifiniz yoksa klimaları mutlaka bu işten iyi anlayan bir ustaya temizletiniz.

iyi günler

ustam bendende teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

Mesajda "ısıtmıyor" diyeceğinize "soğutmuyor yazmışsınız yanlışlukla Arkadaş o yüzden dizmiş ?????'leri.

Edit:
    Ben yazana kadar arkadaş durumu güncellemiş.
    Anlaşılan kart arızası nedeniyle devamlı defrosta dönme durumu varmış.

Evet Arçelik'tir, düşük kalite cihazdır; ama bu türden bir arıza her marka üründe de ortaya çıkabilir.
    İyi tarafından bakın, herhalde bir haftaya kadar yenisi gelip takılır.
    Bir de bazı anlı-şanlı dünya markası aletlerde bu arıza çıkıp klima bir sene de yatabiliyor.

ah hocam servisci gitti ben sinirden ne yazdığımı bilmiyorum
    sabahtan klimayı açtım odanın sıcaklığı hep 18 ile 19 du öğleden sonra geldi bak dedim sırf size ıspat etmek için klimayı çalıştırıyorum hiç kapatmadım bak dedim odanın sıcaklığana dedim hemen kendi dereceyi koydu çıkan sonuçlar onun saatinde oda 20.5 klimanınki 43 derece gördüm hemen bana döndü sizin klimanız sağlam demezmi yahu dedim 2 gündür elektrik sobasıyla ısınıyoruz artı klimayı çalıştırıyoruz demez mi sizin klimada ben birşey görmedim arıza tesbit edemedim dedi, ben bunu 2 senedir kullanıyorum 2 gündür ısıtmıyor dedikçe dediğim dedik dedi kapıdan sinirlenip gitti ama tavırları görücen sanki kendi işyeri hemen bayramyeri servisini aradım ne biçim eleman göndermişsiniz adama donuyorum diyorum adam bana mitsubcihi alsaydınız diyor dedim telefonu yüzlerine kapattım ha bu arada 28 derecede ayarlardı gitti hemen klima durdu inanırmsın 30 dakika defrosta girdi sonra başladı çalışmaya bu sefer başka servisi aradım randavu aldım bir de onlar görsün istedim onun arkasından 444 mh aradım durumu anlattım allahtan anlayışlı bir bayan çıktı siz merak etmeyin ben ilginecem dedi içim rahatladı aradan sanırım 45 dakika sonra kapı çaldı bir baktım arçelik servis elemanı yaklaşık 1.5 saatte gazını klimanın çalışmasını baktı abi dedi sizin kartta arıza var size yeni kart siparişi verdim ayrıca gazınıda değiştirme yazdım ben vaya gelen arkadaş bunları yapacak dedi..
    bu klimada başıma gelmeyen kalmadı ilk alındığında montaja gelen eleman elektrik tesisatını bağlamadı neymiş toprak hattı yokmuş bende elektrikçiye yaptırdım bir kış geçtikten sonra yaz geldi bir akşam klimanın konumunu yaza aldım çalıştırdım ev sıcaklığı artıyor evin içi soğucayana gittikçe ısındı evin içi 30 dereceye çıktı sabah servisi çağırdım ilk gelen servis yani montaj yapan eleman dış ünite ve iç ünitenin kablolarını ters bağlamış gülermisin ağlarmısın bu da ikinci vaka ..
    yahu bu arçelik servis sokaktan her topladığı kişiyi eleman mı yapıyorlar

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

???????????????????????

Hocam eğer elinde varsa klimanın fotolarını atar mısın ?

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• efem-35 kullanıcısına yanıt
    Çok şanssız olmuş bu klima.

Arçelik te olsa başkası da olsa, bazısı dediğiniz gibi "artist" oluyor, birtakım havalar... Bir halttan anlamayanlar genelde böyle olur.
    Cehaletini saklamak için böyle havalı olur genelde "dandik usta" tayfası. Böyle bir tip bana da denk gelmişti DD servisinden, dayanamayıp "ittir git" deyip evden kovduydum.

Arçelik sistemi gene de iyi.
    Merkezi ikinci uyarınızda düzgün adam yollanmış.
    DD merkeziyle ben 20 küsur defa konuşup cebelleştiydim, sonunda mahkeme ile korkuttuğumda anca akılları başına geldiydi.
    Sayın 9köy,

Dün söylediğiniz şekilde her iki klimayı da yüksek fan seviyesine ayarladım. Sanki biraz faydası oldu gibi ama yine arada soğuk üflemeye devam etti. 25 dereceden 18 dereceye düşürüyor dediğim olay klimanın üzerindeki göstergedeki yazan rakam. Oda sıcaklığı değil yani. Derece bulup ölçmeyi deniycem bakalım yoksa alıcam bir tane beko 24000 btu klima hiç olmazsa servisi ayağımızda.

Ayrıca size çok çok teşekkür ederim.

Saygılar, selamlar...
  • AYIN KARANLIK YÜZÜ A kullanıcısına yanıt
    İlginize çok teşekkür ederim.

Yazdıklarınızı okuduktan sonra hemen genel merkezi arayacağım. Servis bu konuda çok fazla üzerine düşeni yapmıyor. Bebek için doktorumuza sorduk herhangi bir sakıncasının olmadığını söyledi, zaten bebek doğmadan önce ya klimayı değiştireceğim ya da iyi bir temizlik yaptıracağım. Adada doğalgaz yok. Tek alternatif ya soba ya da klima.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratekdi

Yazdıklarınızı okuduktan sonra hemen genel merkezi arayacağım. Servis bu konuda çok fazla üzerine düşeni yapmıyor. Bebek için doktorumuza sorduk herhangi bir sakıncasının olmadığını söyledi, zaten bebek doğmadan önce ya klimayı değiştireceğim ya da iyi bir temizlik yaptıracağım. Adada doğalgaz yok. Tek alternatif ya soba ya da klima.

Saygılarımla...

Yaşadığınız yer nedeniyle kaliteli ürünler yerine sadece Arçelik-Beko kullanmak zorunda olmanız pek hoş değil.
    Ancak o ürünler forumdaki "markacı" vatandaşların dedikleri kadar da işe yaramaz şeyler değil, sadece biraz daha düşük kalite aletler.
    Ayrıca sizin de belirttiğiniz gibi düzgün çalışan bir servis-destek sistemi var.

Yukarıda yeterli ısıtma yapmadığından şikayet ettiğiniz klima muhtemelen programı şaşmış durumda, yani kart arızası.
    Servisin üstünkörü kontrolünde farkedilmeyebilir, çünkü ilk kontrol edilen değerler normal görünebilir.
    Derinlemesine bir kontrol yapılmasını isteyin, yani servis gelip birkaç saat boyunca klimayı zorlayıp falso vereceği durumlar yaratarak test etsin.

Bu sayfada da başka bir arkadaşın (efem-35) yazdıklarını okuyun, orada da sizinkinin benzeri bir durum yaşanmış, bahsettiğim biçimde test edildiğinde sorun saptanıp çözüm yoluna girilmiş.

*Klima kullanımının çocuk sağlığına zararlı olması sözü fasaryadır, konu bir şeyi bilinçli veya bilinçsiz kullanmakla ilgili.
    Gereken biçimde kullanılığında hiçbir zararı olmaz, aksine klimanın sağlayacağı hijyenden de faydalanılabilir.

Eldeki klima yerine yenisini almak durumundaysanız inverter serilere bakın.
    http://www.beko.com.tr/urun_liste.aspx?kat=706&lang=tr-TR
    Bunlar bazı yetkili satıcılarda daha düşük fiyatlara da bulunabiliyor:
    http://www.bekoyetkilisatici.com/LG-Beko-Klimalar-3
    http://www.arceliksatici.com/Duvar-Tipi-Mono-Split-Klimalar,LA_236-2.html#labels=236-2

• kocausta* kullanıcısına yanıt
  • quote:

Sayın 9köy,

Dün söylediğiniz şekilde her iki klimayı da yüksek fan seviyesine ayarladım. Sanki biraz faydası oldu gibi ama yine arada soğuk üflemeye devam etti. 25 dereceden 18 dereceye düşürüyor dediğim olay klimanın üzerindeki göstergedeki yazan rakam. Oda sıcaklığı değil yani. Derece bulup ölçmeyi deniycem bakalım yoksa alıcam bir tane beko 24000 btu klima hiç olmazsa servisi ayağımızda.

Ayrıca size çok çok teşekkür ederim.

Saygılar, selamlar...

kardeş odanızın derecesi 25 lerdeyse. yani klima odanızı ayarladığınız dereceye getirdiyse.

klimanın dış ünitesini durdurup serin hava üfleyebilir. ama bu tamamen serin hava olmayabilir görmeden konuşmak zor tabiki.

üstündeki dereceye göre algılama yapıyor anladığım kadarıyla 18C düşünce tekrar çalışıyor. bu 18 derece odanın genel derecesi değildir düşüncemce. klimanın görebildiği yakın noktalardır. çünkü 5dk çalışıp sonra soğuk üflüyor dediğiniz durum bunu düşündürüyor. derece olması güzel bir taraftan klimanızda.

bakın dün atladık şunu deneyin bakalım daha uzun çalışacakmı klimanız. en son dereceye yükseltin klimanızı. durmayacağını düşünüyorum kesinlikle deneyin burdan olumlu sonuç çıkacağına güveniyorum. nasılki az bir şey yüksek fanda faydası oldu dediniz.

en yüksek derecede çalıştırdığınızda klimanız odayı hamam gibi yapacak. hemen oda derecesine getiremeyeceği için çok daha uzun çalışacaktır. eğer klima dediğim gibi uzun süre çalışıp oda sıcaklığı artıyorsa kliamnızda hiç bir şey yok demektir. bunu zannediyorumki derecedende gözlersiniz sözgelimi 18e geldikten sorn atekrar çalışıyor demişsiniz ya bu defa atıyorum kompresör duruduğunda 21-22 lere gelince çalışacaktır klimanız. anlıyorumki sizde sıcağı seviyorsunzu benim gibi.

bu 25-18C meselesi kombi termostatlarına benziyor. millet kâr edeceğim diye termostat takıyor kombiye bu defa termostat işini yaptığı için ayarladığınız dereceye glene kadar kombi çalışmıyor oda baya soğuyor. şahsen bu termostat işi ban göre değil üşüyorum çünkü.

sizde o açıdan biraz yüksek kullnmalısınız sıcağı seviyorsanzı klimanızı. deneyin mutlaka ister önce en yükseğe alın deneyin ister 2 derece artırıp deneyin. ben şahsen yüksek dereceye alın deneyin daha çabuk sonuç alırısınız diyorum deneme açısından.

kardeş birde klima flapları aşağıya bakıyor değilmi ısıtmada sıcak havayı odaya yayması için sıcak hava hafiftir fizik kanuna göre zaten mecbursunuz. şayet yaz konumundaki gibi flaplar yukarı bakarsa sizleri klima rahatsız eder kompresör durduğu zaman ister istemez serin üflem olur. birde oldukça güçlü hava debisi vardır sharplarda. rahatszılık daha çok artar.

bu yüzden ısıtmada sağlıklı ısıtma yapabilmesi. ve sizleri rahatsız etmemesi için olabildiğince zemine bakması gerekir flapların.

kışın doğru kullanım şekli budur. bilmiyorum tek flaplımı klimanız ben tek flap olduğunu düşünüyorum.

beni yanlış anlamayın bazen çok basit hatalar yapıyoruz. bu ufak ayrıntılar için daha sonra kendimize gülüyoruz.

yaz konumunda ise flaplar olabildiğince yukarı bakmalıdır.

yaz konumu ise budur.

eğerki fan yaz konumu ayarındaysa klima üstünüze üfleyecektir dediğim gibi papağan gibi tekrar ediyorum ama atlamayınız bu dudumu. kompresör durduğunda iç ünite fanının çevirdiği hava fan debiside yüksekse ister istemez dokunur insana.

birde 24000 lik beko yazmışsınız odanız kaç m2 bakın yanlışı baştan yapmaış olursunuz kızarken. benshrap ın savunucusu olamam aşağıda koca usta markacı kişiler desede işidir onun sonrada bana kızar.

ben sizi servisle uğraştırmamya çalışıyorum iklimsa mekezinde ilgilenirler tamamn boş çevirmezler ama affedin öküzde çok orada. aayk diretic öküz her yerde olur çünkü.

ayrıca sakaın kocaustaya uyupta kliamanızın iyonizerin açmayın çocuk dünyaya gelince. (unutmadan Allah analı bablı büyütsün) hijyenmiş odaya çamaşıp suyumu üfletip çocukcağızın ciğerlerine zarar vereceksiniz. yok böyle birşey.

http://forum.donanimhaber.com/m_75106257/tm.htm
    okuyunuz.

ayrıca bende @Ayın Karanlık Yüzü arkadaş gibi klimayı çocuklar için hoş görmüyorum. mecbursunuz adada kullanmaya.

kocausta istediği kadar desin fasarya hep doğruyu o bilir aksi ihtiyar. işte ben şimdi kombi kullanıyorum klima beni tıkıyor. buna nedemeli? (ekliycem kocaustayıda buraya.) 2 yıldır dinlemiyorum doktorları doğalgaz pahalı olduğu için. kendi sağlığımla oynuyorum fanlı sistemler evi, klimayı silip süpürsenizde ister istemez evde oluşan tozları yayarlar buna önlem yoktur. kimse kullanmasın demiyorum. zaten fatura yüksek gelirse gene devam edeceğim kullanmaya kahretsin mecburiyet var ayrı mesele. ama sütten çıkmış ak kaşık olarak göstermek hatadır.

bir ton çalışma var iş merkezlerinde ofis ortamların vs çalışanların nefes yolları astım vs doktorlar bağırıp duruyor basın ortamlarında.

bana denense doktorlarımca klimayı kullnmıyacaksınız. siz onun temizliğine karar veremezsiniz. zatürre ve verem risikiniz kullandığınız ilaçlar yüzünden hayatınızla oynamayın dediler resmen doktor forumdaşlar bilir. humira vs anti tnf ilaçları.

yani şimdi klima masummudur. hadi sharp ın plazma sistemi beni iyileştirsin bakalaım. sizin çocuğada alp dağlarından kirlenmemiş havamı taşıycak bu sistem. birde diyecek çocuğun altınıda değiştirir klima ozaman tamam yani. gene kızdırdı beni.

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Saygılarımla...

Yaşadığınız yer nedeniyle kaliteli ürünler yerine sadece Arçelik-Beko kullanmak zorunda olmanız pek hoş değil.
    Ancak o ürünler forumdaki "markacı" vatandaşların dedikleri kadar da işe yaramaz şeyler değil, sadece biraz daha düşük kalite aletler.
    Ayrıca sizin de belirttiğiniz gibi düzgün çalışan bir servis-destek sistemi var.

Yukarıda yeterli ısıtma yapmadığından şikayet ettiğiniz klima muhtemelen programı şaşmış durumda, yani kart arızası.
    Servisin üstünkörü kontrolünde farkedilmeyebilir, çünkü ilk kontrol edilen değerler normal görünebilir.
    Derinlemesine bir kontrol yapılmasını isteyin, yani servis gelip birkaç saat boyunca klimayı zorlayıp falso vereceği durumlar yaratarak test etsin.

Bu sayfada da başka bir arkadaşın (efem-35) yazdıklarını okuyun, orada da sizinkinin benzeri bir durum yaşanmış, bahsettiğim biçimde test edildiğinde sorun saptanıp çözüm yoluna girilmiş.

*Klima kullanımının çocuk sağlığına zararlı olması sözü fasaryadır, konu bir şeyi bilinçli veya bilinçsiz kullanmakla ilgili.
    Gereken biçimde kullanılığında hiçbir zararı olmaz, aksine klimanın sağlayacağı hijyenden de faydalanılabilir.

Eldeki klima yerine yenisini almak durumundaysanız inverter serilere bakın.
    http://www.beko.com.tr/urun_liste.aspx?kat=706&lang=tr-TR
    Bunlar bazı yetkili satıcılarda daha düşük fiyatlara da bulunabiliyor:
    http://www.bekoyetkilisatici.com/LG-Beko-Klimalar-3
    http://www.arceliksatici.com/Duvar-Tipi-Mono-Split-Klimalar,LA_236-2.html#labels=236-2

aha buraya yazdım

markacı vatandaşım ya.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=85364460

gene klimacı kesildin ha. iyiki DD bir kart değiştide randımana girdi.

ben iddia ediyoum o arçeliğin kartı değişsede düzelmeyecek. (efem-35) arkadaş uyanık olmanızı hatırlatmak isterim ama, sanrım klimanız klasik çok şey beklemeyin üzülürsünüz.

arçelik iyi bir firmadır şimdi üstüen düşüyorlar ama o ürün +5ten sonra iş yapmaz.

kocaustam fasarya ha, sen etiketi yapıştırıcan fasarya diyincen. bizde hayır diyince sana hemen kızıcan. ya usta genlerindemi var insanları aşağılamak kızıyorsun sonra.

dur hele ya Allah tan kork sharp ın kartının şaştığını nerden biliyorsun. DD zaten klima değil iyiki bişe gördün usta kesildin iyice. bence bu arkadaşın @muratekdi klimasın değiştirmesine gerek yok hayırlsı bakalım birde tam göreemdin 24000 btuluk klima neden gerekliymiş verdiğiniz linklere göre.

bu ra nasıl mbirolla aranız birol gel len topla kocaustayı gerçi dost oldunuzda saf capon malları felan. ne iş kocausta birolun fanı ben değilmiydim onudamı elimden alıcan. al senin olsun birol krutulurum en azından:)) iyiki yazın bir kampanyasını destekledik ne yağcı olmadığımı ne fanlığımı bıraktın. hadi bakim bende böyle sataşırım hodri meydan.

usta şu iyonizerli klimaları çokmu seviyorsunda çocuk için faydası var hijyen vs demişsin. neyapıyor bu klimalar odanının havasınımı değiştiriyor. yoksa yüksek doda voltajla odaya bir tür çamaşır suyumu salıyor. ortamdaki bakterileri öldürmek için. küçücük bebeğin ciğerleri dayanırmı bu fasaryaya esas. cengziumuruda ekliyim. belki gelir.

• arkadaşlar antalyada güneş gören 12. katta 25metrekare bir salonum var ve klima almak istiyorum.herkes gibi sessiz ve fatura dostu bir klima almak istiyorum.limitim 2000 tl..forumlarda gree markasını beğenen çok.sizce gree mi yoksa boschun 18 lik bir A sınıfı klimasını almam mantıklı olur.
  • 
Sayfa: önceki 12841285128612871288
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.