Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
39.172
Cevap
328
Favori
3.172.298
Tıklama
Giriş
Mesaj
  • Yarbay
   3700 Mesaj
   16 Aralık 2013 03:02:46
   quote:

   Orijinalden alıntı: albatrosima

   quote:

   Orijinalden alıntı: kocausta*
   Çocuk içeride faal bulunduğu sürece 24-25C gibi yapın, uyku sırasında 20C uyku modu, içerisi boşken de 18C gibi uygulayıp 7/24 çalıştırmanızı öneririm.

   ME malesef uyku modu koymamış :) en dandik klimada bile var uyku modu oysa

   Uyku modu yoksa 18-19C falan iyidir.
   Amaç, hem içerisi soğuk olmasın, hem de uykuda terlemesin.
   Bu ayarda annesiyle işbirliği yapacaksınız.

   ME de artık iyice "maliyet optimizasyonu"na başlamış demek. Eski CHC'de vardı diye biliyorum.
   _____________________________
   Profili gizli olan özel mesaj atmasın.
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   5 Not
   16 Aralık 2013 03:08:57
   quote:

   Orijinalden alıntı: kocausta*

   DD işini birçok defa da anlatmıştım.
   Firma eskiden komple Çin malı Chigo'ları etiketleyip satıyordu, aletler de tam F/P şeylerdi.
   Bir ara bunları Migros'tan topladıydık, belki 15 tane. O zamanın teknolojisi, bunlar B-C sınıfı falan ama düzgün makinalar.

   Sonra ağalar burda üretime başlayınca çarşafa dolanmışlar, önceden de anlattığım abukluklar yaşandı.
   Bunlardan aldırdığım yakınlarımdaki arkadaşlarınkilere de baktım, sorunlu olanların tümünü kart değiştirterek kurtardık.
   Zaten birkaç tanesinde bu sorunlar vardı, tümünde değil.

   Ama firmanın tutumunu hiç beğenmedim.
   Önce ısrarla sorun yok deyip salladılardı, mahkeme laflarıyla korkutup anca o şekilde kart değişimlerini sağladık.

   Bu nedenle, bu olaydan sonra DD önerim yoktur dikkat edersen.
   Hatta, sonradan kendileri de işi beceremediklerini görüp Midea'ya inverter yaptırdılar, tabii çakma cinsinden, sadece kompresör çok devirli, gerisi sabit devirli.

   *****

   Yahu dediğin gibi olduk, bir yerde klima görünce hemen yakınına gidip bakıyoruz, millet te başka bişey sanacak.
   Bu yaştan sonra sapık etiketi yemesek bari.


   kendileri kaybeder. en kzıdığım şey iddia etmek sallamayıp hep biz haklıyız demek. ben burda me yi öneriyorsam ürünlerin kalitesi yanı sıra servislerindeki anlayış mükemmel arkadaşa dedim şimdi ya arayın 444 ü.

   yeterki derdinizi düzgün anlatın. zaten karşınızdaki insanın sizi dinleyerek lafı ağzınızdan alması gerçekten mükemmel. ben şahsen merkezi hiç aramadım sorun dahi olmayacak bir durum için merkez servis (ama klimaplus un içinde değil) ayrı bir bayi marmara bölge merkez servisi Turan klima firmasını aramıştım bir şey sormak için adamlar ertesi gün bir hediye ile eve geldiler şaştım kaldım ya.

   forumda olan durumlar için bir çok arkadaş teşekkürlerini bildirdiler e haliyle bumu hoş.

   yoksa DD davranışı samsung davranışımı. bu arada bizim kılidis birolun firmasısıda çok iyiydi sade biraz Birol az bişe kıl anlamıştır o

   yeterki klimaplusta konuşmasını bil sonrası yıllar sonra olsa bile forumdan teşekkrü geliyor işte en son örenk ftanik diye bir arkadaştı.

   ama bazı frimala arçelik kadar bile olamıyorlar. adamalrın kalite durumu iyi olmasada insanı dinlemeyi biliyorlar burdanda kazanıyorlar.

   zaten bu DD de laf olsun diye üretim yapıyorlar sanırım. aslınde bunlara satarken fabrikayı devlet şart koşması lazım bir çok şeyi ya. ama dolu konu vardır bilinmedik.   harbiden bazen korkuyorum yklimalara bakarken bu yaştan sonra dediğin gibi etiketlenmek var:)
   |
   |
   _____________________________
  • Teğmen
   139 Mesaj
   16 Aralık 2013 03:09:40
   quote:

   Orijinalden alıntı: kocausta*

   Bu ayarda annesiyle işbirliği yapacaksınız.

   ME de artık iyice "maliyet optimizasyonu"na başlamış demek. Eski CHC'de vardı diye biliyorum.

   klima tercihini ben yaptığım için annesi bu işleri bana yıkmış vaziyette :)
   |
   |
   _____________________________
  • Yüzbaşı
   960 Mesaj
   16 Aralık 2013 10:09:32
   quote:

   Orijinalden alıntı: 9köy

   quote:

   Orijinalden alıntı: albatrosima

   quote:

   Orijinalden alıntı: 9köy

   MSZHJ mistsubishi electric in en alt modelidir. ama çok iydir zamanında kocutsa beğenemzdi bu modeli bazı yanlış anlaşılmalardan ve yönlendirlmelerden dolayı.
   mitsubishi electric şahsım adın hem kasa kalitesi hem servsi üstünlüğü açısından iyidir şuanda kampanya varmış zaten. kampanya olmasa bile 2-300 fazla veririm şahsen. bunu öğrenmek isterseniz.

   Ben yazın ME-Msz-HJ 25 VA
   modelinden 2 adet satın aldım 9000 btu tanesi 1900 den.ısıtma performansı berbat açınca 5-10 dakika bekliyorsun çalışmasını,antalya da yaşıyorum bu ara havalar soğuk.sık sık defros yapıyor üflediği hava debisi düşük,hava derecesi de,ılık ılık üfürüyor.salonumda 4 senelik 18000 btu heavy zjp-s var daha bir kere defros yaptığını görmedim. üflediği ısı diğerinin yanında soba gibi.bir arıza var desem iki klimam da aynı bacanağım da aldı bir adet oda aynı eşekler gibi pişmanım heavy almadığıma

   merhaba kardeş. geçmiş olsun demek durumu, umarım yoktur.

   bana şimdi yazacakalrımla. firmayı savunmuşsunuz diyebilirsiniz bazı kişilerin dediği gibi firma elemanı diyebilrisiniz vs.

   kardeş klimalarınızda arıza olup olmadığını anlamk için ilk önce bir ağız sıcaklığı ölçümü yapın. klimanız açıksa kapatın 15-20 dk dinlendirin veya ev soğukken klimayı açın. ve bir çok yerde bulabileceğiniz basit problu (kablolu dijital derecelerden alın)


   antalyada klima malzemesi satan yer çoktur bir klimacıya deseniz bile yardımcı olur size.   biliyorsunuzdur belki ama başka bir arkadaşınızın işine yarayabilir bu şekilde ölçüm yapabilirsiniz.

   klimayı açıcaksınız sıcağa alıcaksınız orta fana alıp en yüksek dereceye alıcaksınız.

   kliam devreye girdimi devamlı takip edin 45 derecyi geçerse ağız sıcaklığı problem yoktur klimanızda.

   klimanın soğuk havalarda devreye girmesi 10d k sürebilri bu bir arıza değildir. kliam heat pump sistemi dışarıdan sıcak hava birkimi yapıcak tır. bu süre içinde iç fan düşük oalrak çalışır odada soğuk oldumu ister istemez zoğuk havayı çevirir. hiç bir klima açar açmaz sıcak üflemez. bunu beklemek hatadır.

   sizin karşılaştırmış olduğunuz 18lik klima haliyle çok daha güçlüdür 12lik klima sonrası daha profesyonel ısıtma yapar. en kötü klim olsada.

   ben iddia ediyorumki mhi zjps 25lik alsanızda yaşardınzı bu sorunları.

   bu yüzden o iyi bu iyi pişmanım diye kendinizi üzmeyin. bu kliamnın dah eski modelini yıllardır nascimento nickli arkadaş kullanıyor daha birkaç gün önce konuştuk. bride carrier almış memnunum diyor sordum ses olayı vs varmı evet kapalıyken ilk çalışmada sesli diyor. sonrasında ev ısındıkça normale giryor diyor o açıdan hiç kapatmadan kullnıyorum diyor. (bunu yazmamnın sebebi her ilk klima alan ille biraz korkuyor dünde yazdım bunu burada hiç günahı olmayn alarkolar toshibalar değişime gitti kim nederse desin. kimsede benim kadar millete yardımcı olmamıştır herkezin yüzü burada. ama en son gördüğüm sesli klimad hiç bir şey yoktu. segment meselesinide her zaman belirtmişimdir.)

   sizde kesinlikle klimanızı kapatmayınız bu hata devamlı yapılıyor. evin ısısı düşerse klimayı ilk açışta 25-26 derecelere alırsanız ses ve defrost ille daha çok olur. kışın klima ile ısınmak isimli konuyu okuyunuz. ev kliannız kapatmadna kullnınız defrost klimanın sağlığı açısından olması gerekn bir işlemdir.

   ben şimdi profilinize baktım klimayı bende kocaustada size önermişiz.

   ayrıca klimacı olan art sry isimli arkadşımızda bu klimayı adanada kullnıyor ben şahsen korkma denilen klimayı kimseye önermem.

   ama kabul etmek gerekirki çok yüksek nemle gelen bu soğuklarda bir çok klima döküldü. istandbulda korktuk inanın gök gürltüsü ve yıldırmla kar yağdı. mısıra kar yağmış bu arada. ve bu mevsimde kimse bukadar soğuk havaya alışkın değil. uzmanlar yer yüzü sıcakken yukarıdan gelen aşırı soğuk nemle birleşince bu yıldırımların normal olduğunu söylüyorlar

   bir arkdaş daha aradı beni samsundan abi devamlı defrost yapıyor karla karışık yağmur 18lik carrier.

   sordum aynı sorun akşam eve gelince çalıştıryoruz diyor. daha eski bir modelde gen carrier varmış diyor onun dış ünitesi kounaklı o okadar defrost yapmıyor. birçok etken vardır defrost konusunda dikkat edilmeli. ve bir çok arkadaş gibide

   http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=85145376


   http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=85148272

   bu hataları yapmamak gerekir. bu saydığım durumlar yoksa sizde klimanız devamlı çalışıyorda ev buz gibiyse kliam devamlı soğuk üflüyorsa servis çağrımalısınız.

   edit: yanlış alıntı ve kullanıcılar eklenmiştir eski mesajhttp://i.imgur.com/jediShH.png

   sn mitsubishiciler sizleri bekliyoruz bilgi açısından bu modellerde bir problem vs durum varsa önermeyelim tamam segment belli ama şayet sorun yaşanacak bir montaj hatası olmadıysa burya yazılanları haricinde. bu klimanın antalyada başarısız olmasını düşünmek bile olmaz çok dha sert iklimde nascimento nickli arkadaşımız en eski hc modelini kullnıyor. bir yardımcı olunuz. bizlerde günah almak istemeyiz pek tabi dah dün tavsiye ettim bu klimayı akşam evden çıktım anca bu gece geldim görünce üzüldüm şahsen. @nascimento arkadaş sizide bekleriz.

   Merhaba arkadaşlar alıntı uzun oldu ancak 9köy dostumla fikirlerimi tecrübelerimi diğer arkadaşlara aktarmak istedim.
   Evimde 2 adet klima var biri mitsubishi 12000 hc serisi inverter diğeri ise alarko carrier 12000 btu burada 5 yıllık tecrübemi aktarayım.
   30 metrekare oturma odamda mitsu hc klima var kocaeli ilinde ikamet etmekteyim odadaki peteklerden birini iptal ettiğimden
   odamda ısınamıyorum kombi açık olduğunda bile ya kombiyi tüketimi çok arttırarak kullanacağım yada klima kombi ikisi birden
   çalışacak. Ben klima kombi şeklinde çalıştırıyorum, çatı katı çok ısınıyor yazın, klimasız yaşam imkansız. Kışın ise dış ortam 2 derece kombi kapalı
   iken klimayı 23 dereceye ayarlayıp açarsam klima birinci olarak ısıtma yapmak için 5-10 dakika ısıtma yapmadan çalışacak nihayeti gizli sıcak hava deposu olan
   bir alet değil. Tabi ev 8 derece iken dışarısı 2 derece iken evde 23 e açtığım klima ortamı 23 dereceye çıkartana kadar tam kapasite uzuunca bir süre
   çalışır bunun yerine 20 derece yapıp kademeli yükseltirseniz beklenen sıcaklığa yaklaştıkça kompresöz daha az çalışacaktır nihayeti kapanan değil
   inverter modeli cihaz. Bazen dış ortam çok soğukken 24 yaptığım klima ısıtması daha sıcak havalara göre düşüyor farkediyorum hemen 25 yapıyorum
   ısıtmaya devam ediyor defrostta da değil soğukta üflemiyor ama ısıtmıyor uyku modu gibi bir olay sanırım bunu hava çok soğukken yaptı biriki kez.
   Her ne kadar ısıtırda densede esasen soğutma maksatlı üretilmiş cihazlar. kombisiz klimayı ilkbahar sonbahar aylarında kullanıyorum yada kışın kombi en
   düşük sıcaklıkta iken ikincil olarak kullanıyorum yılın 11 ayı açıktır. Gelelim Alarko Carrier klimaya sesli çalışması bahsedildiği gibi ilk açılışta var ancak
   ortam sıcaklığı ayarlamakta başarılı ,daha çok soğutma için aldım ortam sıcaklığını ayarladıkça sesi azalıyor çok soğuklarda nispeten ses artıyor buda
   gayet normal ısıtma işini daha uzun sürede daha eforlu yapıyor.
   İşyerinde 2 adet hassas kontrollü 2 adet split klimaların sorumlusuyum tamir bakım değil ancak çalışması tarafımdan denetleniyor.
   Son olarak kasa kalitesi bu sene baktığım tüm 2000 2500 lira civarı klimaların kasasından kaliteli mitsubishinin hepsi tutsanız elinizde kalacak
   gibiydi çok yadırgadım çalacak bunu mu bulmuşlar dedim, çin işi oyuncaklar gibiydiler heavy carrier diğerleride.
   |
   |
   _____________________________
  • Binbaşı
   1480 Mesaj
   16 Aralık 2013 16:32:11
   Hatayda 20 m2 alanda Fujitsu Süper DC İnverter Klima ASYG12LU kullanıyorum gerçekten çok memnunum, 23 derecede kullanıyorum akşamları 24 yapıyorum fan orta seviyede geçen hafta eksilere düşmüştü hava burada bile o zamanlar 25 te kullnıyordum. ... Hatta şu an dışarısı 14 derece 24 derecede çalışıyor ve ben atletle oturuyorum evde.25 ten yukarısı zaten kullanılmaz sıcaktan durulmaz .Son 15 gündür 24 saat sürekli açık onun öncesinde de bazen açık... bugün az önce her zaman 70 -80 gelen fatura 107 tl geldi.Yani 30 lira farketmiş.Odun kömür yaksaydım 150-200 tl bayılmıştım.
   http://www.abkaygroup.com/asyglu.html

   Yaz için bişey diyemem ama kış için özellikle tavsiyemdir gerçek klima kullanın.Pansiyonda alarko flair var 30 derecede içeriyi ancak ılık yapabiliyor Fujitsu ise canavar gibi 25 ten yukarı kullanmak neredeyse imkansız.   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quatrros -- 16 Aralık 2013; 17:02:10 >
   |
   |
   _____________________________
   Allah var gam yok!
  • Binbaşı
   1480 Mesaj
   16 Aralık 2013 16:52:13
   quote:

   Orijinalden alıntı: suatin

   quote:

   Orijinalden alıntı: 9köy

   quote:

   Orijinalden alıntı: suatin

   quote:

   Orijinalden alıntı: 9köy

   quote:

   Orijinalden alıntı: suatin

   quote:

   Orijinalden alıntı: suatin

   Arkadaşlar birisi klimaplus indirime girdi demiş. Klimaplus sanırım mitsubishi electric satıyordu. Bana 3000 - 3500 Tl arası ısıtması güzel yakıtı az bir model söyler misiniz? Kullanılacak yer 25 metrekare civarı izalasyonsuz eski çatılı ev. Marka ve model yazarsanız ben izmirde bir araştırma yapmayı düşünüyorum. Teşekkür ederim.

   Bu klima benim söylediğim yere büyük mü gelir?
   http://www.aloklima.com/index.php?sayfa=urun&kid=66&uid=249

   Sizin önerilerinizi çok merak ediyorum.

   Edit: Ben bunu mitsubishi electric diye okudum. Meğer FUJİ elecektricmiş. Pardon.

   Ben kaliteli bir şey istiyorum.

   Bu mitsubishi electrichttp://www.aloklima.com/index.php?sayfa=urun&uid=109&kid=18# bu nasıl?

   12 lik mistsubishi electric uçurur 25m2 şuan 47 m2 kullanan arkadaş var fktanik gerçi onun kliması biraz daha özellikli eski FA serisi şunaki muadili FH serisi.. ama siz SF serisini alınız çok gerekli değil FH serisi almanız. yok ben parasına razıyım derseniz tabi üstüne klima yoktur. cevap yazmazsam şimdiden özür dilerim.

   len kocaustanın birolun çırağı klima55 burununmu büyüdü bak fktanik 47m2 ısıtıyormuş sen kaçlık tavsiye ederdin ona.

   yeni konulara yazma canını okurum senin kötü çocuk.

   Peki ustam şimdi aradım fiyatlarını sordum bana biraz fazla geldi. Bunların yerine FUJİTSU ASYG12LECA alsak fiyatı 2700 TL ısıtmada 19100btu ya çıkıyor. Daha mantıklı değil mi? Mitsubishi electrik sh serisi 12000 lik klima 2700 civarı zaten o ısıstmada 13 990 a çıkıyor. Ne kadar önemli bilmiyorum ama sanki FUJİTSU 12000lik klima 19100e çıkyor daha iyi gibi duruyor. Siz ne diyorsunuz? FUJİTSU alınır mı?

   siz 2700e buluyorsanız sf serisini bırakın fujştsuyu o değerlere takmayın. hemen me alın. eski lcc serileri olsaydı ozaman fujitsu alın derdim.

   Burada var fiyatı 2695 TL.

   http://www.aloklima.com/index.php?sayfa=urun&uid=107&kid=18

   Şimdi o btu değerlerinin hiç önemi yok mu?

   Nasıl yok???Fujitsunun o değerlere çıkabildiğini düşünüyorum ben.Hatta yaşıyorum.Bir üst mesajda yazdıklarım şaka gibi olduğundan kahve bahane muhabbetine bizim buradaki tanıdık Mitsubishi bayisine gittim hem bir çaylarını içmek için hem de orada takılı olan g35va yı denemek için.Soğutma olarak bişey diyemem ama ısıtma konusunda Fujitsu diyorum.Veya benim kullandığım modelle ilgili bişey bu.Isıtmanın kralı Fujitsu arkadaşlar.Fujitsunun verdiği o değerler de ya gerçektir ya da gerçeğe çok yakındır, ya da gerçeğinden daha iyidirOdada dandik bir saatli termometre var klimayı kaç dereceye ayarlarsam çok az sürede termometrenin derecesi değişiyor.Yani anında odanın ısısını değiştiriyor.Alet 24 e ayarlı içeride terliyorum valla
   _____________________________
   Allah var gam yok!
  • Yüzbaşı
   503 Mesaj
   16 Aralık 2013 17:26:08
   quote:

   Orijinalden alıntı: quatrros

   quote:

   Orijinalden alıntı: suatin

   quote:

   Orijinalden alıntı: 9köy

   quote:

   Orijinalden alıntı: suatin

   quote:

   Orijinalden alıntı: 9köy

   quote:

   Orijinalden alıntı: suatin

   quote:

   Orijinalden alıntı: suatin

   Arkadaşlar birisi klimaplus indirime girdi demiş. Klimaplus sanırım mitsubishi electric satıyordu. Bana 3000 - 3500 Tl arası ısıtması güzel yakıtı az bir model söyler misiniz? Kullanılacak yer 25 metrekare civarı izalasyonsuz eski çatılı ev. Marka ve model yazarsanız ben izmirde bir araştırma yapmayı düşünüyorum. Teşekkür ederim.

   Bu klima benim söylediğim yere büyük mü gelir?
   http://www.aloklima.com/index.php?sayfa=urun&kid=66&uid=249

   Sizin önerilerinizi çok merak ediyorum.

   Edit: Ben bunu mitsubishi electric diye okudum. Meğer FUJİ elecektricmiş. Pardon.

   Ben kaliteli bir şey istiyorum.

   Bu mitsubishi electrichttp://www.aloklima.com/index.php?sayfa=urun&uid=109&kid=18# bu nasıl?

   12 lik mistsubishi electric uçurur 25m2 şuan 47 m2 kullanan arkadaş var fktanik gerçi onun kliması biraz daha özellikli eski FA serisi şunaki muadili FH serisi.. ama siz SF serisini alınız çok gerekli değil FH serisi almanız. yok ben parasına razıyım derseniz tabi üstüne klima yoktur. cevap yazmazsam şimdiden özür dilerim.

   len kocaustanın birolun çırağı klima55 burununmu büyüdü bak fktanik 47m2 ısıtıyormuş sen kaçlık tavsiye ederdin ona.

   yeni konulara yazma canını okurum senin kötü çocuk.

   Peki ustam şimdi aradım fiyatlarını sordum bana biraz fazla geldi. Bunların yerine FUJİTSU ASYG12LECA alsak fiyatı 2700 TL ısıtmada 19100btu ya çıkıyor. Daha mantıklı değil mi? Mitsubishi electrik sh serisi 12000 lik klima 2700 civarı zaten o ısıstmada 13 990 a çıkıyor. Ne kadar önemli bilmiyorum ama sanki FUJİTSU 12000lik klima 19100e çıkyor daha iyi gibi duruyor. Siz ne diyorsunuz? FUJİTSU alınır mı?

   siz 2700e buluyorsanız sf serisini bırakın fujştsuyu o değerlere takmayın. hemen me alın. eski lcc serileri olsaydı ozaman fujitsu alın derdim.

   Burada var fiyatı 2695 TL.

   http://www.aloklima.com/index.php?sayfa=urun&uid=107&kid=18

   Şimdi o btu değerlerinin hiç önemi yok mu?

   Nasıl yok???Fujitsunun o değerlere çıkabildiğini düşünüyorum ben.Hatta yaşıyorum.Bir üst mesajda yazdıklarım şaka gibi olduğundan kahve bahane muhabbetine bizim buradaki tanıdık Mitsubishi bayisine gittim hem bir çaylarını içmek için hem de orada takılı olan g35va yı denemek için.Soğutma olarak bişey diyemem ama ısıtma konusunda Fujitsu diyorum.Veya benim kullandığım modelle ilgili bişey bu.Isıtmanın kralı Fujitsu arkadaşlar.Fujitsunun verdiği o değerler de ya gerçektir ya da gerçeğe çok yakındır, ya da gerçeğinden daha iyidirOdada dandik bir saatli termometre var klimayı kaç dereceye ayarlarsam çok az sürede termometrenin derecesi değişiyor.Yani anında odanın ısısını değiştiriyor.Alet 24 e ayarlı içeride terliyorum valla   Ben şu anda okuldan geldim açtım Fujitsu ASYG12LECAyı 15 dakikada hamam gibi oldu. Fan hep otomatikde 27 derecede çalışıyor. Ekonomik moddan hiç çıkarmadım. Eğer fanı yükseltim 30 derecede çalıştırırsanız evde durulmuyor. Ben şiddet ve hiddetle ısınma için bu ürünü tavsiye ederim. Ama ustalarımın varsa bir bildiği saygı duyarım. Daha önce Mitsu heavy 12lik kullandım o bu kadar ısıtmıyordu. Ben memnunum mitsubishinin değerleri bana düşük geldiği için almadım. Benim için soğutma önemli değildi ısınma için aldım gayet memnunum. ABKAY groupdan da çok memnunum ne zaman mail atsam her istediğimi yerine getirdiler.
   _____________________________
   Rüyaları gerçekleştirmenin en kısa yolu UYANMAKTIR...!!!
  • Yarbay
   3700 Mesaj
   16 Aralık 2013 17:40:42


   Onlar sobayı aratmayan aletler.
   |
   |
   suatin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________
   Profili gizli olan özel mesaj atmasın.
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   5 Not
   16 Aralık 2013 20:51:45

   arkadaşlar özellikel quattros esprini anladım am amillet yanlış anlayabilir. gerçektende üstündür dersen değerleri.

   bir klimanın ağız sıcaklığı 45 dereceyi geçiyorsa o klima sağlıklıdır ısıtmada ha nedir durum bunu arçelikte geçer şuda geçer buda geçer am adevamlılık sağlam olayı önemlidir. bunuda normal havalarda her kliam sağlayabilir aşağı yukarı.

   am afujitsu scıka üflüyor diğerleri ıstmıyor derseniz bu yanlıştır. mesela ga serisini örnek vermişsini mitselectric sanırm bu eski klasik bir klimadır.

   şunu söyleyeyim size klasik klimanın verdiği sabit ısıyı inverter klima veremez gerçekten daha iyi ısınacağım diyen bir i,nsanda tüketimine katlanıp klasik klima almalıdır.

   ama olaylar sizn dediğiniz gibi şu sıtıyor bu ısıtmıyor şeklinde değildi sizlerde bir video alın resim çekin dakika dakika ağız sıcaklıklarındaki tepe noktasını görelim. fujitsuya kimse ısıtmaz demez bend telle bantla tutturulmuş iç ünitesi dağıldığı halde bir eczaneyi pişiren çok eski bir fujitsu biliyorum bun aitiraz edilmez ama en iyi fujitsu ısıtıyor derseniz bu yanlış olur. ben ortalığı pişiren vestel bile gördüm. am tabi onalrda devamlılık önemlidir.
   bakınız şağıdaki resimlere. tarihleri meteoraloji sitesinin arşivinden çıkarabilirsiniz sanırım -4lerde 5lerde çekilmiş fotalardır bunalr.


   ölçüme başladığımın sanırım 1.2. dk olabilir.


   aynı dk içinde çekilen resim. karanlık çıktığı için aydınlattım.


   6dk sonra çekilen resim.


   7. dk çekilen resim özellikle resim numaralarınıda ekran görüntüsünden alıyorumki net anlaşılsın. çatır çatır her dakikda 3-4 kare çekmişimdir. alttaki resime bakın, aynı dk içinde aynı derece.
   buda tepe noktası arkadaşlar sonrasında yavaş yavaş düşüyor.

   yani şimdi bu klimaya ısıtmıyor denebilirmi. sizlerde yayınlayın bu şekilde bir kaç naklen resim. millet net aydınlansın size kimse demiyorki klimanız ısıtmıyor tabiki ısıtır.

   şuda bilinmeli hitachiye derler seslidir çok iyi ısıtır. sebep olarak hava debisi gösterilir. incelenirse mistubishi electriclerin hava debisi hitachiden yüksektir. bunlar hep önemli konulardır. yani şimdi bu kadar kısa sürede tepe noktasında bu dereceyi bulan klima çabuk ısıtmazmı ısısı fujitsudan azmıdır. fujitsu dahamı iyi ısıtır bu klimadan.

   soğutmasına bir şey demem diyorsun fujitsunun. ben ME soğutm videosuda yayınladım. buda ısıtma resimleri. esprini gördüm dediğim bu işaretine karşı bu resimlerde aynı işaret olsun quatross kardeşim.

   tamam övün klimalarınızıda yanlış anlaşılacak durumalra sebebiyet vermeyin. bana mitsubsihiyi övüyor deyin sorun yok ben alışkınım.

   isim vermek istemem ama mecbur vericem.. dün konuştuk daha serhat6363 kardeşimle. abi diyor hava sıfır derece mhi zjx 47 derece üflüyor fujitsu 49 derece... yanlışım varsa düzeltsin. normalmidir diyor. gayet normal dedim. eviniz ısınıyorsa problem yok serhat63 kardeşim. resimleri istemiştin gör buradan:)

   kıl birol sende sağa sola çamur atma len birazdan canını okuycam. işine gelince ucuzcu kocaustayı destekleyip kendi ucuz markaların için ok demişsin. adama bak ya samsung iyi bile diyor len bir doğru konuş ya. yeni konulara yazmak istemdiğimden buryamı taşıyim yazıları.. merak etme millet ne alıcağını biliyor. 4. kişiyi ekleyemiyorum sistem ozman hepsini siliyor kocausta eksik kalsın evet metalurji fırınları anlamışsındır sen.
   |
   |
   Bahsedilenler: mbirol , Serhat6363 , quatrros
   _____________________________
  • Teğmen
   163 Mesaj
   16 Aralık 2013 21:03:29
   es.a .yazın demir döküm 9000 lik klima aldım ; 15 metre karelik odama. çok iyi soğutuyordu.odam kuzey cephe yalıtımı kötü. açıkçası yazın 2 ay (temmuz ağostos) mersinde ;diğer aylar başka şehirde yasadıgım için ısınmayı önemsemeyip iyi bir klima almadım. şimdi tamamiyle mersine taşındım . ısıtma lazım oldu . ama kuzey cephedeki odamı gece ve sabah ısıtmıyor oldukça kötü.bu klimanın dandikliğinden sanırım . burda kışın sıcaklık sıfırın altına düşmez ama bu ay ve ocakta 2 dereceye kadar düşebiliyor ( 2-7 arasıdır)

   şimdi sorum şu 15 metre kare oda kuzey cephe ;yalıtımı kötü bir odaya mitsubishi inverter alsam sizce ısıtır mı ? . kaç btu almalıyım sizce ; ? ve acaba zahmet olmazsa model tavsiyesinde bulunabilir misin ? 3000 lira verip tekrar hata yapmak istemiyorum .

   ayrıca iş arkadasım evine dogalgaz çektiği ve 3 tane klima oldugu için ;çok az kullandıgı mit heavyi bana verebileceğini söledi ..sıfır almak yerine daha mantıklı olur mu ve bunu alırsam vakum yaptırmalı mıyım? şimdiden tesekkurler....
   _____________________________
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   5 Not
   16 Aralık 2013 21:06:18
   kocausta bana kızma forumda dengesizlik var. sayfa formatı genişledi ama kabayat benim değil bir çok sayfada var bu problem. sonuçta herzaman yüklediğim linklerden yükledim fotoları artık uğraşıp mesajı değiştiremyeceğim yakında sayfa doalr zaten. ben hasumum inan
   |
   |
   _____________________________
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   5 Not
   16 Aralık 2013 21:12:03
   quote:

   Orijinalden alıntı: maksimilyanus

   es.a .yazın demir döküm 9000 lik klima aldım ; 15 metre karelik odama. çok iyi soğutuyordu.odam kuzey cephe yalıtımı kötü. açıkçası yazın 2 ay (temmuz ağostos) mersinde ;diğer aylar başka şehirde yasadıgım için ısınmayı önemsemeyip iyi bir klima almadım. şimdi tamamiyle mersine taşındım . ısıtma lazım oldu . ama kuzey cephedeki odamı gece ve sabah ısıtmıyor oldukça kötü.bu klimanın dandikliğinden sanırım . burda kışın sıcaklık sıfırın altına düşmez ama bu ay ve ocakta 2 dereceye kadar düşebiliyor ( 2-7 arasıdır)

   şimdi sorum şu 15 metre kare oda kuzey cephe ;yalıtımı kötü bir odaya mitsubishi inverter alsam sizce ısıtır mı ? . kaç btu almalıyım sizce ; ? ve acaba zahmet olmazsa model tavsiyesinde bulunabilir misin ? 3000 lira verip tekrar hata yapmak istemiyorum .

   ayrıca iş arkadasım evine dogalgaz çektiği ve 3 tane klima oldugu için ;çok az kullandıgı mit heavyi bana verebileceğini söledi ..sıfır almak yerine daha mantıklı olur mu ve bunu alırsam vakum yaptırmalı mıyım? şimdiden tesekkurler....

   kardeş 9000 btu mitsubishi electric ge veya sf serisi alın yeterlidir artar bile.

   uygun fiyata veririse arkadaşınız alabilirsiniz o klimayıda. ama o klima takılırken vakum yapılmışmıdır gazı iyi toplanmışmıdır bilmek lazım. taşımada tabiki vakum yaptırmalısınız şarttır.
   |
   |
   _____________________________
  • Er
   3 Mesaj
   16 Aralık 2013 21:24:46
   msz-hj35va

   msz-sf35ve

   msz-ef35vew


   hangisi sizce????????????
   _____________________________
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   5 Not
   16 Aralık 2013 21:29:03
   quote:

   Orijinalden alıntı: taurus27

   msz-hj35va

   msz-sf35ve

   msz-ef35vew


   hangisi sizce????????????


   msz-sf35ve.

   paranız çoksa, msz-ef35vew ama gerekli değildir.

   bütçe kısıtlysa msz-hj35va
   _____________________________
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   12 Not
   16 Aralık 2013 22:04:44
   Benim klimalar bu havada ısıtmıyor.Ne yapsak yahu fujitttttttsu mu alsak..ne dersin köylü...   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   5 Not
   16 Aralık 2013 22:15:45
   quote:

   Orijinalden alıntı: mbirol

   Benim klimalar bu havada ısıtmıyor.Ne yapsak yahu fujitttttttsu mu alsak..ne dersin köylü...

   sataşma len, ben köylüyüm. ben sana tezek yakmanı öneririm.
   |
   |
   _____________________________
  • Yüzbaşı
   456 Mesaj
   16 Aralık 2013 22:17:04
   arkadaşlar samsung 18000 smart inverter klimamız kurulumu yapıldı , şu an için gayet iyi...

   18 derece oda sıcaklığını 1 saat olmadan 24 / 25 dereceye sabitledi....ve oadanın her yeri eşit sıcaklıkta...odamız 30 m kare civarı ve oda içinde oda var kapısız .evin içi yaz mevsimindeki sıcaklıkta...ve sabit...ama klimayı hiç kapatmıyoruz...

   acaba faturayı ne kadar etkileyecek, önceden ufo 1800w ile ısınıyorduk o da hep açıktı nerdeyse...
   |
   |
   _____________________________
  • Çavuş
   50 Mesaj
   16 Aralık 2013 22:20:35
   9köy kardeş
   üst konularda bana klima önermiştin peki bu klima nasıl
   midea premier serisi
   http://www.akillitasarruf.com/urun/midea-duvar-tipi-premier-ms11pi-09/
   _____________________________
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   5 Not
   16 Aralık 2013 22:33:01
   quote:

   Orijinalden alıntı: Hass Nicktir

   9köy kardeş
   üst konularda bana klima önermiştin peki bu klima nasıl
   midea premier serisi
   http://www.akillitasarruf.com/urun/midea-duvar-tipi-premier-ms11pi-09/

   midealrın ısıtması en kötüsüde olsa iyidir. fiyatta uygun gözüküyor. bu arkadaşta burda yazıyor arasıra. ama klimanın bu medelini tam tanımıyorum. bilgim bukadar bende en kötü midea zibro 3025 serisi var zırltılı dış ünite biraz ama ısıtıyor gayet iyi kullnmasını bilirseniz kapatıp açma olayı yapmazsanız iyi olacağını düşünüyorum.
   _____________________________
  • Çavuş
   50 Mesaj
   16 Aralık 2013 22:36:19

   o zaman bu modeli araştırmam gerekli
   yazıların için teşekkürler.
   |
   |
   9köy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
   _____________________________
  Hızlı Cevap
Reklamlar
sohbet
Satılık Köpek
SEO
son dakika
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,390
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.