Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1284. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
21 Misafir (3 Mobil) - 18 Masaüstü3 Mobil
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12821283128412851286
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: albatrosima

quote:

MSZHJ mistsubishi electric in en alt modelidir. ama çok iydir zamanında kocutsa beğenemzdi bu modeli bazı yanlış anlaşılmalardan ve yönlendirlmelerden dolayı.
    mitsubishi electric şahsım adın hem kasa kalitesi hem servsi üstünlüğü açısından iyidir şuanda kampanya varmış zaten. kampanya olmasa bile 2-300 fazla veririm şahsen. bunu öğrenmek isterseniz.

Ben yazın ME-Msz-HJ 25 VA
    modelinden 2 adet satın aldım 9000 btu tanesi 1900 den.ısıtma performansı berbat açınca 5-10 dakika bekliyorsun çalışmasını,antalya da yaşıyorum bu ara havalar soğuk.sık sık defros yapıyor üflediği hava debisi düşük,hava derecesi de,ılık ılık üfürüyor.salonumda 4 senelik 18000 btu heavy zjp-s var daha bir kere defros yaptığını görmedim. üflediği ısı diğerinin yanında soba gibi.bir arıza var desem iki klimam da aynı bacanağım da aldı bir adet oda aynı eşekler gibi pişmanım heavy almadığıma

merhaba kardeş. geçmiş olsun demek durumu, umarım yoktur.

bana şimdi yazacakalrımla. firmayı savunmuşsunuz diyebilirsiniz bazı kişilerin dediği gibi firma elemanı diyebilrisiniz vs.

kardeş klimalarınızda arıza olup olmadığını anlamk için ilk önce bir ağız sıcaklığı ölçümü yapın. klimanız açıksa kapatın 15-20 dk dinlendirin veya ev soğukken klimayı açın. ve bir çok yerde bulabileceğiniz basit problu (kablolu dijital derecelerden alın)

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

antalyada klima malzemesi satan yer çoktur bir klimacıya deseniz bile yardımcı olur size.

biliyorsunuzdur belki ama başka bir arkadaşınızın işine yarayabilir bu şekilde ölçüm yapabilirsiniz.

klimayı açıcaksınız sıcağa alıcaksınız orta fana alıp en yüksek dereceye alıcaksınız.

kliam devreye girdimi devamlı takip edin 45 derecyi geçerse ağız sıcaklığı problem yoktur klimanızda.

klimanın soğuk havalarda devreye girmesi 10d k sürebilri bu bir arıza değildir. kliam heat pump sistemi dışarıdan sıcak hava birkimi yapıcak tır. bu süre içinde iç fan düşük oalrak çalışır odada soğuk oldumu ister istemez zoğuk havayı çevirir. hiç bir klima açar açmaz sıcak üflemez. bunu beklemek hatadır.

sizin karşılaştırmış olduğunuz 18lik klima haliyle çok daha güçlüdür 12lik klima sonrası daha profesyonel ısıtma yapar. en kötü klim olsada.

ben iddia ediyorumki mhi zjps 25lik alsanızda yaşardınzı bu sorunları.

bu yüzden o iyi bu iyi pişmanım diye kendinizi üzmeyin. bu kliamnın dah eski modelini yıllardır nascimento nickli arkadaş kullanıyor daha birkaç gün önce konuştuk. bride carrier almış memnunum diyor sordum ses olayı vs varmı evet kapalıyken ilk çalışmada sesli diyor. sonrasında ev ısındıkça normale giryor diyor o açıdan hiç kapatmadan kullnıyorum diyor. (bunu yazmamnın sebebi her ilk klima alan ille biraz korkuyor dünde yazdım bunu burada hiç günahı olmayn alarkolar toshibalar değişime gitti kim nederse desin. kimsede benim kadar millete yardımcı olmamıştır herkezin yüzü burada. ama en son gördüğüm sesli klimad hiç bir şey yoktu. segment meselesinide her zaman belirtmişimdir.)

sizde kesinlikle klimanızı kapatmayınız bu hata devamlı yapılıyor. evin ısısı düşerse klimayı ilk açışta 25-26 derecelere alırsanız ses ve defrost ille daha çok olur. kışın klima ile ısınmak isimli konuyu okuyunuz. ev kliannız kapatmadna kullnınız defrost klimanın sağlığı açısından olması gerekn bir işlemdir.

ben şimdi profilinize baktım klimayı bende kocaustada size önermişiz.

ayrıca klimacı olan art sry isimli arkadşımızda bu klimayı adanada kullnıyor ben şahsen korkma denilen klimayı kimseye önermem.

ama kabul etmek gerekirki çok yüksek nemle gelen bu soğuklarda bir çok klima döküldü. istandbulda korktuk inanın gök gürltüsü ve yıldırmla kar yağdı. mısıra kar yağmış bu arada. ve bu mevsimde kimse bukadar soğuk havaya alışkın değil. uzmanlar yer yüzü sıcakken yukarıdan gelen aşırı soğuk nemle birleşince bu yıldırımların normal olduğunu söylüyorlar

bir arkdaş daha aradı beni samsundan abi devamlı defrost yapıyor karla karışık yağmur 18lik carrier.

sordum aynı sorun akşam eve gelince çalıştıryoruz diyor. daha eski bir modelde gen carrier varmış diyor onun dış ünitesi kounaklı o okadar defrost yapmıyor. birçok etken vardır defrost konusunda dikkat edilmeli. ve bir çok arkadaş gibide

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=85145376

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=85148272

bu hataları yapmamak gerekir. bu saydığım durumlar yoksa sizde klimanız devamlı çalışıyorda ev buz gibiyse kliam devamlı soğuk üflüyorsa servis çağrımalısınız.

edit: yanlış alıntı ve kullanıcılar eklenmiştir eski mesajhttp://i.imgur.com/jediShH.png

sn mitsubishiciler sizleri bekliyoruz bilgi açısından bu modellerde bir problem vs durum varsa önermeyelim tamam segment belli ama şayet sorun yaşanacak bir montaj hatası olmadıysa burya yazılanları haricinde. bu klimanın antalyada başarısız olmasını düşünmek bile olmaz çok dha sert iklimde nascimento nickli arkadaşımız en eski hc modelini kullnıyor. bir yardımcı olunuz. bizlerde günah almak istemeyiz pek tabi dah dün tavsiye ettim bu klimayı akşam evden çıktım anca bu gece geldim görünce üzüldüm şahsen. @nascimento arkadaş sizide bekleriz.

Merhaba arkadaşlar alıntı uzun oldu ancak 9köy dostumla fikirlerimi tecrübelerimi diğer arkadaşlara aktarmak istedim.
    Evimde 2 adet klima var biri mitsubishi 12000 hc serisi inverter diğeri ise alarko carrier 12000 btu burada 5 yıllık tecrübemi aktarayım.
    30 metrekare oturma odamda mitsu hc klima var kocaeli ilinde ikamet etmekteyim odadaki peteklerden birini iptal ettiğimden
    odamda ısınamıyorum kombi açık olduğunda bile ya kombiyi tüketimi çok arttırarak kullanacağım yada klima kombi ikisi birden
    çalışacak. Ben klima kombi şeklinde çalıştırıyorum, çatı katı çok ısınıyor yazın, klimasız yaşam imkansız. Kışın ise dış ortam 2 derece kombi kapalı
    iken klimayı 23 dereceye ayarlayıp açarsam klima birinci olarak ısıtma yapmak için 5-10 dakika ısıtma yapmadan çalışacak nihayeti gizli sıcak hava deposu olan
    bir alet değil. Tabi ev 8 derece iken dışarısı 2 derece iken evde 23 e açtığım klima ortamı 23 dereceye çıkartana kadar tam kapasite uzuunca bir süre
    çalışır bunun yerine 20 derece yapıp kademeli yükseltirseniz beklenen sıcaklığa yaklaştıkça kompresöz daha az çalışacaktır nihayeti kapanan değil
    inverter modeli cihaz. Bazen dış ortam çok soğukken 24 yaptığım klima ısıtması daha sıcak havalara göre düşüyor farkediyorum hemen 25 yapıyorum
    ısıtmaya devam ediyor defrostta da değil soğukta üflemiyor ama ısıtmıyor uyku modu gibi bir olay sanırım bunu hava çok soğukken yaptı biriki kez.
    Her ne kadar ısıtırda densede esasen soğutma maksatlı üretilmiş cihazlar. kombisiz klimayı ilkbahar sonbahar aylarında kullanıyorum yada kışın kombi en
    düşük sıcaklıkta iken ikincil olarak kullanıyorum yılın 11 ayı açıktır. Gelelim Alarko Carrier klimaya sesli çalışması bahsedildiği gibi ilk açılışta var ancak
    ortam sıcaklığı ayarlamakta başarılı ,daha çok soğutma için aldım ortam sıcaklığını ayarladıkça sesi azalıyor çok soğuklarda nispeten ses artıyor buda
    gayet normal ısıtma işini daha uzun sürede daha eforlu yapıyor.
    İşyerinde 2 adet hassas kontrollü 2 adet split klimaların sorumlusuyum tamir bakım değil ancak çalışması tarafımdan denetleniyor.
    Son olarak kasa kalitesi bu sene baktığım tüm 2000 2500 lira civarı klimaların kasasından kaliteli mitsubishinin hepsi tutsanız elinizde kalacak
    gibiydi çok yadırgadım çalacak bunu mu bulmuşlar dedim, çin işi oyuncaklar gibiydiler heavy carrier diğerleride.

• Hatayda 20 m2 alanda Fujitsu Süper DC İnverter Klima ASYG12LU kullanıyorum gerçekten çok memnunum, 23 derecede kullanıyorum akşamları 24 yapıyorum fan orta seviyede geçen hafta eksilere düşmüştü hava burada bile o zamanlar 25 te kullnıyordum. ... Hatta şu an dışarısı 14 derece 24 derecede çalışıyor ve ben atletle oturuyorum evde.25 ten yukarısı zaten kullanılmaz sıcaktan durulmaz .Son 15 gündür 24 saat sürekli açık onun öncesinde de bazen açık... bugün az önce her zaman 70 -80 gelen fatura 107 tl geldi.Yani 30 lira farketmiş.Odun kömür yaksaydım 150-200 tl bayılmıştım.
    http://www.abkaygroup.com/asyglu.html

Yaz için bişey diyemem ama kış için özellikle tavsiyemdir gerçek klima kullanın.Pansiyonda alarko flair var 30 derecede içeriyi ancak ılık yapabiliyor Fujitsu ise canavar gibi 25 ten yukarı kullanmak neredeyse imkansız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quatrros -- 16 Aralık 2013; 17:02:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: suatin

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar birisi klimaplus indirime girdi demiş. Klimaplus sanırım mitsubishi electric satıyordu. Bana 3000 - 3500 Tl arası ısıtması güzel yakıtı az bir model söyler misiniz? Kullanılacak yer 25 metrekare civarı izalasyonsuz eski çatılı ev. Marka ve model yazarsanız ben izmirde bir araştırma yapmayı düşünüyorum. Teşekkür ederim.

Bu klima benim söylediğim yere büyük mü gelir?
    http://www.aloklima.com/index.php?sayfa=urun&kid=66&uid=249

Sizin önerilerinizi çok merak ediyorum.

Edit: Ben bunu mitsubishi electric diye okudum. Meğer FUJİ elecektricmiş. Pardon.

Ben kaliteli bir şey istiyorum.

Bu mitsubishi electrichttp://www.aloklima.com/index.php?sayfa=urun&uid=109&kid=18# bu nasıl?

12 lik mistsubishi electric uçurur 25m2 şuan 47 m2 kullanan arkadaş var fktanik gerçi onun kliması biraz daha özellikli eski FA serisi şunaki muadili FH serisi.. ama siz SF serisini alınız çok gerekli değil FH serisi almanız. yok ben parasına razıyım derseniz tabi üstüne klima yoktur. cevap yazmazsam şimdiden özür dilerim.

len kocaustanın birolun çırağı klima55 burununmu büyüdü bak fktanik 47m2 ısıtıyormuş sen kaçlık tavsiye ederdin ona.

yeni konulara yazma canını okurum senin kötü çocuk.

Peki ustam şimdi aradım fiyatlarını sordum bana biraz fazla geldi. Bunların yerine FUJİTSU ASYG12LECA alsak fiyatı 2700 TL ısıtmada 19100btu ya çıkıyor. Daha mantıklı değil mi? Mitsubishi electrik sh serisi 12000 lik klima 2700 civarı zaten o ısıstmada 13 990 a çıkıyor. Ne kadar önemli bilmiyorum ama sanki FUJİTSU 12000lik klima 19100e çıkyor daha iyi gibi duruyor. Siz ne diyorsunuz? FUJİTSU alınır mı?

siz 2700e buluyorsanız sf serisini bırakın fujştsuyu o değerlere takmayın. hemen me alın. eski lcc serileri olsaydı ozaman fujitsu alın derdim.

Burada var fiyatı 2695 TL.

http://www.aloklima.com/index.php?sayfa=urun&uid=107&kid=18

Şimdi o btu değerlerinin hiç önemi yok mu?

Nasıl yok???Fujitsunun o değerlere çıkabildiğini düşünüyorum ben.Hatta yaşıyorum.Bir üst mesajda yazdıklarım şaka gibi olduğundan kahve bahane muhabbetine bizim buradaki tanıdık Mitsubishi bayisine gittim hem bir çaylarını içmek için hem de orada takılı olan g35va yı denemek için.Soğutma olarak bişey diyemem ama ısıtma konusunda Fujitsu diyorum.Veya benim kullandığım modelle ilgili bişey bu.Isıtmanın kralı Fujitsu arkadaşlar.Fujitsunun verdiği o değerler de ya gerçektir ya da gerçeğe çok yakındır, ya da gerçeğinden daha iyidirOdada dandik bir saatli termometre var klimayı kaç dereceye ayarlarsam çok az sürede termometrenin derecesi değişiyor.Yani anında odanın ısısını değiştiriyor.Alet 24 e ayarlı içeride terliyorum valla

• quote:

Orijinalden alıntı: quatrros

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar birisi klimaplus indirime girdi demiş. Klimaplus sanırım mitsubishi electric satıyordu. Bana 3000 - 3500 Tl arası ısıtması güzel yakıtı az bir model söyler misiniz? Kullanılacak yer 25 metrekare civarı izalasyonsuz eski çatılı ev. Marka ve model yazarsanız ben izmirde bir araştırma yapmayı düşünüyorum. Teşekkür ederim.

Bu klima benim söylediğim yere büyük mü gelir?
    http://www.aloklima.com/index.php?sayfa=urun&kid=66&uid=249

Sizin önerilerinizi çok merak ediyorum.

Edit: Ben bunu mitsubishi electric diye okudum. Meğer FUJİ elecektricmiş. Pardon.

Ben kaliteli bir şey istiyorum.

Bu mitsubishi electrichttp://www.aloklima.com/index.php?sayfa=urun&uid=109&kid=18# bu nasıl?

12 lik mistsubishi electric uçurur 25m2 şuan 47 m2 kullanan arkadaş var fktanik gerçi onun kliması biraz daha özellikli eski FA serisi şunaki muadili FH serisi.. ama siz SF serisini alınız çok gerekli değil FH serisi almanız. yok ben parasına razıyım derseniz tabi üstüne klima yoktur. cevap yazmazsam şimdiden özür dilerim.

len kocaustanın birolun çırağı klima55 burununmu büyüdü bak fktanik 47m2 ısıtıyormuş sen kaçlık tavsiye ederdin ona.

yeni konulara yazma canını okurum senin kötü çocuk.

Peki ustam şimdi aradım fiyatlarını sordum bana biraz fazla geldi. Bunların yerine FUJİTSU ASYG12LECA alsak fiyatı 2700 TL ısıtmada 19100btu ya çıkıyor. Daha mantıklı değil mi? Mitsubishi electrik sh serisi 12000 lik klima 2700 civarı zaten o ısıstmada 13 990 a çıkıyor. Ne kadar önemli bilmiyorum ama sanki FUJİTSU 12000lik klima 19100e çıkyor daha iyi gibi duruyor. Siz ne diyorsunuz? FUJİTSU alınır mı?

siz 2700e buluyorsanız sf serisini bırakın fujştsuyu o değerlere takmayın. hemen me alın. eski lcc serileri olsaydı ozaman fujitsu alın derdim.

Burada var fiyatı 2695 TL.

http://www.aloklima.com/index.php?sayfa=urun&uid=107&kid=18

Şimdi o btu değerlerinin hiç önemi yok mu?

Nasıl yok???Fujitsunun o değerlere çıkabildiğini düşünüyorum ben.Hatta yaşıyorum.Bir üst mesajda yazdıklarım şaka gibi olduğundan kahve bahane muhabbetine bizim buradaki tanıdık Mitsubishi bayisine gittim hem bir çaylarını içmek için hem de orada takılı olan g35va yı denemek için.Soğutma olarak bişey diyemem ama ısıtma konusunda Fujitsu diyorum.Veya benim kullandığım modelle ilgili bişey bu.Isıtmanın kralı Fujitsu arkadaşlar.Fujitsunun verdiği o değerler de ya gerçektir ya da gerçeğe çok yakındır, ya da gerçeğinden daha iyidirOdada dandik bir saatli termometre var klimayı kaç dereceye ayarlarsam çok az sürede termometrenin derecesi değişiyor.Yani anında odanın ısısını değiştiriyor.Alet 24 e ayarlı içeride terliyorum valla

Ben şu anda okuldan geldim açtım Fujitsu ASYG12LECAyı 15 dakikada hamam gibi oldu. Fan hep otomatikde 27 derecede çalışıyor. Ekonomik moddan hiç çıkarmadım. Eğer fanı yükseltim 30 derecede çalıştırırsanız evde durulmuyor. Ben şiddet ve hiddetle ısınma için bu ürünü tavsiye ederim. Ama ustalarımın varsa bir bildiği saygı duyarım. Daha önce Mitsu heavy 12lik kullandım o bu kadar ısıtmıyordu. Ben memnunum mitsubishinin değerleri bana düşük geldiği için almadım. Benim için soğutma önemli değildi ısınma için aldım gayet memnunum. ABKAY groupdan da çok memnunum ne zaman mail atsam her istediğimi yerine getirdiler.

• suatin kullanıcısına yanıt

Onlar sobayı aratmayan aletler.
  • arkadaşlar özellikel quattros esprini anladım am amillet yanlış anlayabilir. gerçektende üstündür dersen değerleri.

bir klimanın ağız sıcaklığı 45 dereceyi geçiyorsa o klima sağlıklıdır ısıtmada ha nedir durum bunu arçelikte geçer şuda geçer buda geçer am adevamlılık sağlam olayı önemlidir. bunuda normal havalarda her kliam sağlayabilir aşağı yukarı.

am afujitsu scıka üflüyor diğerleri ıstmıyor derseniz bu yanlıştır. mesela ga serisini örnek vermişsini mitselectric sanırm bu eski klasik bir klimadır.

şunu söyleyeyim size klasik klimanın verdiği sabit ısıyı inverter klima veremez gerçekten daha iyi ısınacağım diyen bir i,nsanda tüketimine katlanıp klasik klima almalıdır.

ama olaylar sizn dediğiniz gibi şu sıtıyor bu ısıtmıyor şeklinde değildi sizlerde bir video alın resim çekin dakika dakika ağız sıcaklıklarındaki tepe noktasını görelim. fujitsuya kimse ısıtmaz demez bend telle bantla tutturulmuş iç ünitesi dağıldığı halde bir eczaneyi pişiren çok eski bir fujitsu biliyorum bun aitiraz edilmez ama en iyi fujitsu ısıtıyor derseniz bu yanlış olur. ben ortalığı pişiren vestel bile gördüm. am tabi onalrda devamlılık önemlidir.
    bakınız şağıdaki resimlere. tarihleri meteoraloji sitesinin arşivinden çıkarabilirsiniz sanırım -4lerde 5lerde çekilmiş fotalardır bunalr.

ölçüme başladığımın sanırım 1.2. dk olabilir.

aynı dk içinde çekilen resim. karanlık çıktığı için aydınlattım.

6dk sonra çekilen resim.

7. dk çekilen resim özellikle resim numaralarınıda ekran görüntüsünden alıyorumki net anlaşılsın. çatır çatır her dakikda 3-4 kare çekmişimdir. alttaki resime bakın, aynı dk içinde aynı derece.

buda tepe noktası arkadaşlar sonrasında yavaş yavaş düşüyor.

yani şimdi bu klimaya ısıtmıyor denebilirmi. sizlerde yayınlayın bu şekilde bir kaç naklen resim. millet net aydınlansın size kimse demiyorki klimanız ısıtmıyor tabiki ısıtır.

şuda bilinmeli hitachiye derler seslidir çok iyi ısıtır. sebep olarak hava debisi gösterilir. incelenirse mistubishi electriclerin hava debisi hitachiden yüksektir. bunlar hep önemli konulardır. yani şimdi bu kadar kısa sürede tepe noktasında bu dereceyi bulan klima çabuk ısıtmazmı ısısı fujitsudan azmıdır. fujitsu dahamı iyi ısıtır bu klimadan.

soğutmasına bir şey demem diyorsun fujitsunun. ben ME soğutm videosuda yayınladım. buda ısıtma resimleri. esprini gördüm dediğim bu işaretine karşı bu resimlerde aynı işaret olsun quatross kardeşim.

tamam övün klimalarınızıda yanlış anlaşılacak durumalra sebebiyet vermeyin. bana mitsubsihiyi övüyor deyin sorun yok ben alışkınım.

isim vermek istemem ama mecbur vericem.. dün konuştuk daha serhat6363 kardeşimle. abi diyor hava sıfır derece mhi zjx 47 derece üflüyor fujitsu 49 derece... yanlışım varsa düzeltsin. normalmidir diyor. gayet normal dedim. eviniz ısınıyorsa problem yok serhat63 kardeşim. resimleri istemiştin gör buradan:)

kıl birol sende sağa sola çamur atma len birazdan canını okuycam. işine gelince ucuzcu kocaustayı destekleyip kendi ucuz markaların için ok demişsin. adama bak ya samsung iyi bile diyor len bir doğru konuş ya. yeni konulara yazmak istemdiğimden buryamı taşıyim yazıları.. merak etme millet ne alıcağını biliyor. 4. kişiyi ekleyemiyorum sistem ozman hepsini siliyor kocausta eksik kalsın evet metalurji fırınları anlamışsındır sen.

• es.a .yazın demir döküm 9000 lik klima aldım ; 15 metre karelik odama. çok iyi soğutuyordu.odam kuzey cephe yalıtımı kötü. açıkçası yazın 2 ay (temmuz ağostos) mersinde ;diğer aylar başka şehirde yasadıgım için ısınmayı önemsemeyip iyi bir klima almadım. şimdi tamamiyle mersine taşındım . ısıtma lazım oldu . ama kuzey cephedeki odamı gece ve sabah ısıtmıyor oldukça kötü.bu klimanın dandikliğinden sanırım . burda kışın sıcaklık sıfırın altına düşmez ama bu ay ve ocakta 2 dereceye kadar düşebiliyor ( 2-7 arasıdır)

şimdi sorum şu 15 metre kare oda kuzey cephe ;yalıtımı kötü bir odaya mitsubishi inverter alsam sizce ısıtır mı ? . kaç btu almalıyım sizce ; ? ve acaba zahmet olmazsa model tavsiyesinde bulunabilir misin ? 3000 lira verip tekrar hata yapmak istemiyorum .

ayrıca iş arkadasım evine dogalgaz çektiği ve 3 tane klima oldugu için ;çok az kullandıgı mit heavyi bana verebileceğini söledi ..sıfır almak yerine daha mantıklı olur mu ve bunu alırsam vakum yaptırmalı mıyım? şimdiden tesekkurler....

• kocausta bana kızma forumda dengesizlik var. sayfa formatı genişledi ama kabayat benim değil bir çok sayfada var bu problem. sonuçta herzaman yüklediğim linklerden yükledim fotoları artık uğraşıp mesajı değiştiremyeceğim yakında sayfa doalr zaten. ben hasumum inan
  • quote:

Orijinalden alıntı: maksimilyanus

es.a .yazın demir döküm 9000 lik klima aldım ; 15 metre karelik odama. çok iyi soğutuyordu.odam kuzey cephe yalıtımı kötü. açıkçası yazın 2 ay (temmuz ağostos) mersinde ;diğer aylar başka şehirde yasadıgım için ısınmayı önemsemeyip iyi bir klima almadım. şimdi tamamiyle mersine taşındım . ısıtma lazım oldu . ama kuzey cephedeki odamı gece ve sabah ısıtmıyor oldukça kötü.bu klimanın dandikliğinden sanırım . burda kışın sıcaklık sıfırın altına düşmez ama bu ay ve ocakta 2 dereceye kadar düşebiliyor ( 2-7 arasıdır)

şimdi sorum şu 15 metre kare oda kuzey cephe ;yalıtımı kötü bir odaya mitsubishi inverter alsam sizce ısıtır mı ? . kaç btu almalıyım sizce ; ? ve acaba zahmet olmazsa model tavsiyesinde bulunabilir misin ? 3000 lira verip tekrar hata yapmak istemiyorum .

ayrıca iş arkadasım evine dogalgaz çektiği ve 3 tane klima oldugu için ;çok az kullandıgı mit heavyi bana verebileceğini söledi ..sıfır almak yerine daha mantıklı olur mu ve bunu alırsam vakum yaptırmalı mıyım? şimdiden tesekkurler....

kardeş 9000 btu mitsubishi electric ge veya sf serisi alın yeterlidir artar bile.

uygun fiyata veririse arkadaşınız alabilirsiniz o klimayıda. ama o klima takılırken vakum yapılmışmıdır gazı iyi toplanmışmıdır bilmek lazım. taşımada tabiki vakum yaptırmalısınız şarttır.

• msz-hj35va

msz-sf35ve

msz-ef35vew

hangisi sizce????????????
  • quote:

Orijinalden alıntı: taurus27

msz-hj35va

msz-sf35ve

msz-ef35vew

hangisi sizce????????????

msz-sf35ve.

paranız çoksa, msz-ef35vew ama gerekli değildir.

bütçe kısıtlysa msz-hj35va
  • Benim klimalar bu havada ısıtmıyor.Ne yapsak yahu fujitttttttsu mu alsak..ne dersin köylü...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Benim klimalar bu havada ısıtmıyor.Ne yapsak yahu fujitttttttsu mu alsak..ne dersin köylü...

sataşma len, ben köylüyüm. ben sana tezek yakmanı öneririm.
  • arkadaşlar samsung 18000 smart inverter klimamız kurulumu yapıldı , şu an için gayet iyi...

18 derece oda sıcaklığını 1 saat olmadan 24 / 25 dereceye sabitledi....ve oadanın her yeri eşit sıcaklıkta...odamız 30 m kare civarı ve oda içinde oda var kapısız .evin içi yaz mevsimindeki sıcaklıkta...ve sabit...ama klimayı hiç kapatmıyoruz...

acaba faturayı ne kadar etkileyecek, önceden ufo 1800w ile ısınıyorduk o da hep açıktı nerdeyse...
  • 9köy kardeş
    üst konularda bana klima önermiştin peki bu klima nasıl
    midea premier serisi
    http://www.akillitasarruf.com/urun/midea-duvar-tipi-premier-ms11pi-09/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hass Nicktir

9köy kardeş
    üst konularda bana klima önermiştin peki bu klima nasıl
    midea premier serisi
    http://www.akillitasarruf.com/urun/midea-duvar-tipi-premier-ms11pi-09/

midealrın ısıtması en kötüsüde olsa iyidir. fiyatta uygun gözüküyor. bu arkadaşta burda yazıyor arasıra. ama klimanın bu medelini tam tanımıyorum. bilgim bukadar bende en kötü midea zibro 3025 serisi var zırltılı dış ünite biraz ama ısıtıyor gayet iyi kullnmasını bilirseniz kapatıp açma olayı yapmazsanız iyi olacağını düşünüyorum.

• 9köy kullanıcısına yanıt
    o zaman bu modeli araştırmam gerekli
    yazıların için teşekkürler.
  • bilgiler için teşekkğrler Nascimento arkadşım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hass Nicktir

o zaman bu modeli araştırmam gerekli
    yazıların için teşekkürler.

birşey değil gözüm. araştırmakta fayda var. hayırlısı neyse o olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: muratekdi

Bana göre en iyi klima hangisidir biliyomusunuz arkadaşlar, en iyi klima sorunuma en çabuk çözüm bulabildiğim klimadır. Avşa Adası gibi bir yerde yaşıyorsanız şayet bu da tartışmasız Arçelik veya Beko' dur. Evimdeki sharp inverter klimayı söktürüp beko taktıracağım hatta. Burası bir paylaşım platformu. Arkadaşımız sadece sorunun ne olabileceğini merak etmiş yazılanlara bakın.

en iyi klima sorunuma en çabuk çözüm bulabildiğim klimadır

bakım buna bende sonuna kadar katılıyorum.Peki size cevap '' bu modeller böyle'' ''bu klima bu havada ısıtma bu kadar yapar'' ''Bu ses normal'' derlerse bu çözüm müdür... Biz zaten servis zihniyeti olarak İklimsa yıda çok tutmuyoruz. Bana göre hizmet veremeyeceğin yere malı satmayacaksın.En önemlisi bu....Bu forumdan bize çeşitli yerlerden ulaşan arkadaşlar oluyor.% 30 na illa bizle çalışmak istese de,hizmet veremeyeceğimiz bir bölgeye sadece ticari kazanç için mal vermiyoruz. Ha siz ve taşra da bulunan bazı kullanıcılar için malesef beyaz eşya markaları yakın oluyor ve mecbur kalınıyor.O konuda malesef yapacak bir şey yokkkk!!

En iyi klima en çok servisi olan değil,kaliteli montaj,kaliteli mal ,az ama öz kaliteli servisle olur...Tabi bunun da bir bedeli var....

ulen ne kıl ya, çamur atmadığı yer yok adamın. kafamı bozma len sanki senin şirket daha iyide iklimsadan.yahu bu kadarmı kötü iklimsa biraz adil ol kazıkçı diye takıyorsunuz firmaya sende kocaustada. am adamalrın herşeyi kötü olmadığı gibi, tamam firma uyuz ama kim uyuz değilki istisnaları saymazsak. ben şahsen servislerinden çok memnun kaldım. bunu inkar edersem çarpılırım. harbiden koku durumunda adam merkez ofisin sözünü çürüttü. ordakilerse bir kişi hariç ayak direttiği bilinen şirketler aksiliği gibi davranıştalar buna kabul.

@muratekdi, yeni konulara yazmak istemiyorum hem kirlilik oluşuyor hemde çabucak bilgiler kayıp olup gidiyor. bu mesaj ilgimi çekti taşıdım buraya.

kardeş diğer konudaki dediklerinize çok karışmak istemem. sormak istedim.
    sharp ı neden söktüreceksiniz ısıtmasındanmı soğutmasındanmı memnun değilsiniz. sanırım bu mevsimde yazdığınıza göre ısıtmadır sorun. ama tabi yaz performansında bilmemiz lazım. yazın soğutuyorsa problem olmayabilir klimanızda. buna göre bir kaç bir şey söylemek isterim şayet yazın işini çok iyi yapıyorsa.

beni yanlış anlamayın ama.. eğerki sizde bilinen hataları yapıyorsanız klimadan randıman alamıyor olabilirsiniz. bilinen hatalar derken eğerki gündüz evde kimse olmuyorsa sizler çalışıyorsanız akşam gelince klimayı bu soğukalrda açıp hemen ısıtma bekliyorsanız yanılırsınız.

belki benş yanlış anlarsınzı ama amacım yardımcı olmak belkide klimanızda hiç bir şey yoksa ileride bir dua edersiniz bana.

kardeş büyük ihtimalle ada evleri yalıtımsızdır. hemen ısıtma beklenen klimanın çalıştığı ortamın yalıtımı çok iyi olmalıdır.

bu konuyu açalım, benim evimde yalıtım var ve ben çatı katıyım.

tamam dünya standartlarında değil. ülkemizin mevzuatına göre ts825 diyorlar.. ben ona göz boyama standartı diyorum:)

kuzey cephem içten 4cm güneybatı cephemde teras balkon olduğundan dıştan 4cm i

bu işlemleri zamanında bina mantolama yaptırmadığı için kendim yaptırdım. çok iyi bilgiler aldım ta ozaman avrupada bu yalıtım sıcak ülkedede soğuk ülkedede 12 cmden 16 cmye çıkartılmıştı o yıllarda.

yani çok eski tarihte bile bu yalıtımın yeterli olmadığını biliyordum ama gücüm yoktu. ev içindense 4cmden fazla kalın yapamazdım ama bu içten yalıtımın dıştaki 8cm yalıtıma bedel olduğunu söylediler bana ısıyalıtımcılar (izoder) derneğiniden.. ve bir bayisinden o bayi izoderi bile beğenmiyordu.

daha sonra mantolama kararı alındı binada. dıştan 3cm. yapıldı binaya. mevzuata göre 4cm olması lazım. burdada yönetici 1cm cehalet laf dinlememe ve günah almıycak gibi değil fırıldak standardı devreye girmiş..

ben sadece kuzey cephem için katıldım. 3cm kuzey dış 4cmde içten baya iyi oldu sayılır bir çok daireye göre. şayet kentsel dönüşüm ölü olan piyasayı hareketlendirme sahtekarlığı olmasa güneybatı cephemede 3cm daha dıştan ekletirdim. zarzor bu dairenin sahibi oldum her anda kapı dışarı olabiliriz.

çünkü inşaat piyasası işlemezse hiç bir yer işlemez bunu iyi değerlendiryorlar yöneticlerimiz. bu vesile ile çakma mevzuatlarla yeni binalara bile evet diyorlar halbuki en büyük cari açığımız enerji bizim.
    unutmadan çatı tabilesinede 5cm sprey pliüretan atıldı.
    uzattım tabi özür dilerim.

kardeş benim özellikle kuzey cephemde iç ısı kolay kolay günlerce boş kalsada dış hava 10-15 dereceyse 22 dereceden aşağı düşmez sıcaklık. sağlam insan burada ısıtıcı kullanmaz ama bendeki rahatsızlıktan dolayı ille oda 27C olacak. gerçi ailecekte alışkanık var aşırı sıcaklığa.

yani okadar faydası var iç duavrlara yapılan yalıtımın. önerilmesede (aslı uygun değerlerde dış cepheden yapılmasıdır) sıfırın altınaki derecelerde ise inanın 18-19lardan aşağı düşmez.

sadece salon ve bir odanın bulunduğu güneybatı cephesinde günlerce ev boş kalırsa en fazla 14-15c düşer.

bu yüzden dolayı ev günlerce boş kalsada klimalrı açınca anında ısınır ev.

ama annemlerin evinde yalıtım vs yok. zibro konusunda yazdım. belki bir hafta kadar hastane kaldık ev boş kaldı. ölçmedik ama ev resmen buz tutmuştu o evi 2 günde zor ısıttık inanın.

çok uzattım ama şeyet sizde gün içinde klimanızı çalıştırmayıp çalışan bir aile iseniz. ve klimanızı kapatıyorsanız gündüzleri.. evinizdede yalıtım yoksa evdeki sııyı kayıp edersiniz. üstteki @albotrasima arkadaşımızın sorunlarını yaşarsınız. gün içinde kapatmamalısınız evinizde kimse olmasa bile.

şuda var inverter klimalar kendilerini çabucak kısmaya programlıdır inverterin özelliği budur. hele birde sesten rahatsız olupta düşük fan gibi yanlış kullanım yapıyorsanız dahada çabuk kısar ve sonuç bu klima iyi değildir sonucuda çıkabilir.

gerçekten sharp ısıtmayacak bir klima değildir çünkü. eğerki arızası yoksa. hiç kapatmadan kullanmalısınız. demiş olduğunuz arçelik bekolardan çok çok üstün bir klimadır sharp. kışın klim aile ısınmak konusunuda okuyunuz derim şahsen.

ve ben ani sıcaklık bekleyen aç kapa yapacak olan kimseyede isterse altın olsun inverter klima almayı önermiyorum şahsım adına. herkeze selamlar. @muratekdi

• 
Sayfa: önceki 12821283128412851286
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.