Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: slayer1ss Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı
39.205
Cevap
328
Favori
3.174.439
Tıklama
Giriş
      71 Mesaj
      14 Aralık 2013 18:41:17
      quote:

Orijinalden alıntı: .Antika.

quote:

Orijinalden alıntı: Terrible

Merhaba,

Antalya için 2 adet klima almayı düşünüyorum, tavsiyelere ihtiyaç var.

Ev son kat yalıtımı iyi değil yazın soğuk kışın sıcak modda kullanılacak.

Pencereler çift cam pimapen.

1. Klima 35 m^2 salonda kullanılacak günde 4-6 saat çalışır.

2. Klima 20 m^2 yatak odasında kullanılacak. Burada ısı kaybı daha fazla. 6-7 saat çalıştırılacak.

Isıtması güçlü klima tavsiyelerine ihtiyacım var. Klimalar sessiz olmalı kesinlikle. Klima sesinden çok rahatsız oluyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Salona 18.000 btu
      Yatak odasına 12.000 btu
      Daıkın G serisi vrya üstü al geç.

Tam olarak hangi model oluyor. Daikin modellerini pek bilmiyorum.

Mitsubishi düşünmüştüm ben, muadil modelleri var mıdır ?

• Çavuş
      50 Mesaj
      14 Aralık 2013 20:17:32

9köy
      bilgilendirdiğin için teşekkür ederim.
      bulursam 7'lik bulamazsam 9'luk iyi bir klima şart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hass Nicktir -- 14 Aralık 2013; 20:19:19 >
      |
      |
      9köy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      14 Aralık 2013 20:29:58
      Kesinlikle Mitsubishi Ben 2 Seneden Beri Kullanıyorum Hiçbir Sorununu Görmedim Cok Kaliteli Cok memnunum Tavsiye ederim
      |
      |
      14 Aralık 2013 22:27:18
      arkadaşlar kuzeybatı cephe 16m2 yatak odasında olacak bebeğimizden dolayı klima almayı düşünüyorum. salonumda 18000btu samsung inverter kullanıyorum memnunum ama bebek de olacağı için yatak odasına inverter mitsubishi veya daıkın düşünüyorum. 9000btu fazlasıyla yeterli olur gibime geliyor. bütçem max 2000tl olduğu için ancak aşağıdaki ürünlere gücüm yetecek. henüz bayiiler ile görüşmedim. görüşmeden önce bana bu konuda dikkat etmem gereken kronik sorunlu veya daha başarılı modeller hakkında fikir verebilirmisiniz?

http://www.daikinturkiye.com/category/urunler-eviniz-icin-isitma-ve-sogutma-duvar-tipi-klimalar-tek-oda-icin-zhara-ftxb-av-serisi
      http://www.hizlial.com/mitsubishi-srk25zmp-s1-9000-btuh-inverter-duvar-tipi-split-klima/04.011.1470.0009

• Yarbay
      3700 Mesaj
      14 Aralık 2013 22:45:05
      quote:

Orijinalden alıntı: ozbii

arkadaşlar kuzeybatı cephe 16m2 yatak odasında olacak bebeğimizden dolayı klima almayı düşünüyorum. salonumda 18000btu samsung inverter kullanıyorum memnunum ama bebek de olacağı için yatak odasına inverter mitsubishi veya daıkın düşünüyorum. 9000btu fazlasıyla yeterli olur gibime geliyor. bütçem max 2000tl olduğu için ancak aşağıdaki ürünlere gücüm yetecek. henüz bayiiler ile görüşmedim. görüşmeden önce bana bu konuda dikkat etmem gereken kronik sorunlu veya daha başarılı modeller hakkında fikir verebilirmisiniz?

http://www.daikinturkiye.com/category/urunler-eviniz-icin-isitma-ve-sogutma-duvar-tipi-klimalar-tek-oda-icin-zhara-ftxb-av-serisi
      http://www.hizlial.com/mitsubishi-srk25zmp-s1-9000-btuh-inverter-duvar-tipi-split-klima/04.011.1470.0009

Özellikle bebek odası için alacağınıza göre bunlardansa oraya da Samsung inverter almanız daha iyi olurdu. En azından hava temizlik-hijyen özellikleri daha gelişkin. Verimlilik ve sessizlık olarak ta o düşündüğünüz aletlerden geri değil.

Samsung'u parça-servis sıkıntısı nedeniyle pek önermek istemiyoruz ama, başka bir başlıkta yazdığınıza göre bu konuda rahatsınız.
      Bu tür sorun sözkonusu değilse Samsung alınacak maldır.

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-samsung-maldives-aqv09psln-fiyati,444696.html
      |
      |

• Teğmen
      139 Mesaj
      15 Aralık 2013 00:38:40
      quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

MSZHJ mistsubishi electric in en alt modelidir. ama çok iydir zamanında kocutsa beğenemzdi bu modeli bazı yanlış anlaşılmalardan ve yönlendirlmelerden dolayı.
      mitsubishi electric şahsım adın hem kasa kalitesi hem servsi üstünlüğü açısından iyidir şuanda kampanya varmış zaten. kampanya olmasa bile 2-300 fazla veririm şahsen. bunu öğrenmek isterseniz.

Ben yazın ME-Msz-HJ 25 VA
      modelinden 2 adet satın aldım 9000 btu tanesi 1900 den.ısıtma performansı berbat açınca 5-10 dakika bekliyorsun çalışmasını,antalya da yaşıyorum bu ara havalar soğuk.sık sık defros yapıyor üflediği hava debisi düşük,hava derecesi de,ılık ılık üfürüyor.salonumda 4 senelik 18000 btu heavy zjp-s var daha bir kere defros yaptığını görmedim. üflediği ısı diğerinin yanında soba gibi.bir arıza var desem iki klimam da aynı bacanağım da aldı bir adet oda aynı eşekler gibi pişmanım heavy almadığıma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albatrosima -- 16 Aralık 2013; 0:35:36 >

• Yüzbaşı
      355 Mesaj
      15 Aralık 2013 18:16:53
      Musadenizle bir sorum daha olacak 3 gundur evde yoktum geldigimde oda 10 derece civariydi klimayi 23 dereceye ayarladim 2 saat 10 dk dir calisiyor suan oda sicakligi 22 derece yuksek fan hizinda calisiyor hala. bu surede odanin ulastigi sicaklik normal mi? Yoksa su ana kadar 23 dereceye ulasmismi olmasi gerekirdi? Netten baktim hava 7 derece gosteriyor izmir icin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      15 Aralık 2013 18:32:39
      quote:

Orijinalden alıntı: -Antonio-

Musadenizle bir sorum daha olacak 3 gundur evde yoktum geldigimde oda 10 derece civariydi klimayi 23 dereceye ayarladim 2 saat 10 dk dir calisiyor suan oda sicakligi 22 derece yuksek fan hizinda calisiyor hala. bu surede odanin ulastigi sicaklik normal mi? Yoksa su ana kadar 23 dereceye ulasmismi olmasi gerekirdi? Netten baktim hava 7 derece gosteriyor izmir icin.

İyi değil,çok iyi.Siz şu anki 7 dereceye bakmayın dün gece ortalık buz tuttu 2günde evinizde buz tutmuştur .Havayı ısıtmak kolay.Duvarları eşyaları vs.ısıtmak asıl iş.

15 Aralık 2013 19:43:06
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: .Antika.

quote:

Merhaba,

Antalya için 2 adet klima almayı düşünüyorum, tavsiyelere ihtiyaç var.

Ev son kat yalıtımı iyi değil yazın soğuk kışın sıcak modda kullanılacak.

Pencereler çift cam pimapen.

1. Klima 35 m^2 salonda kullanılacak günde 4-6 saat çalışır.

2. Klima 20 m^2 yatak odasında kullanılacak. Burada ısı kaybı daha fazla. 6-7 saat çalıştırılacak.

Isıtması güçlü klima tavsiyelerine ihtiyacım var. Klimalar sessiz olmalı kesinlikle. Klima sesinden çok rahatsız oluyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Salona 18.000 btu
      Yatak odasına 12.000 btu
      Daıkın G serisi vrya üstü al geç.

Tam olarak hangi model oluyor. Daikin modellerini pek bilmiyorum.

Mitsubishi düşünmüştüm ben, muadil modelleri var mıdır ?

G serisi yazdım ya arkadaşım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Bu Telefonu Beğenmiyorum, Sırf Tepki Olsun Diye İmzama Ekledim, Soluk Ekranlı Telefon.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      1 Not
      15 Aralık 2013 19:45:00
      quote:

Orijinalden alıntı: albatrosima

quote:

MSZHJ mistsubishi electric in en alt modelidir. ama çok iydir zamanında kocutsa beğenemzdi bu modeli bazı yanlış anlaşılmalardan ve yönlendirlmelerden dolayı.
      mitsubishi electric şahsım adın hem kasa kalitesi hem servsi üstünlüğü açısından iyidir şuanda kampanya varmış zaten. kampanya olmasa bile 2-300 fazla veririm şahsen. bunu öğrenmek isterseniz.

Ben yazın ME-Msz-chc modelinden 2 adet satın aldım 9000 btu tanesi 1900 den.ısıtma performansı berbat açınca 5-10 dakika bekliyorsun çalışmasını,antalya da yaşıyorum bu ara havalar soğuk.sık sık defros yapıyor üflediği hava debisi düşük,hava derecesi de,ılık ılık üfürüyor.salonumda 4 senelik 18000 btu heavy zjp-s var daha bir kere defros yaptığını görmedim. üflediği ısı diğerinin yanında soba gibi.bir arıza var desem iki klimam da aynı bacanağım da aldı bir adet oda aynı eşekler gibi pişmanım heavy almadığıma

İyide bu seriyi almayın diye milyon kez yazıldı.

Bu Telefonu Beğenmiyorum, Sırf Tepki Olsun Diye İmzama Ekledim, Soluk Ekranlı Telefon.

1 Not
      15 Aralık 2013 19:46:25
      quote:

quote:

Ben yazın ME-Msz-chc modelinden 2 adet satın aldım 9000 btu tanesi 1900 den.ısıtma performansı berbat açınca 5-10 dakika bekliyorsun çalışmasını,antalya da yaşıyorum bu ara havalar soğuk.sık sık defros yapıyor üflediği hava debisi düşük,hava derecesi de,ılık ılık üfürüyor.salonumda 4 senelik 18000 btu heavy zjp-s var daha bir kere defros yaptığını görmedim. üflediği ısı diğerinin yanında soba gibi.bir arıza var desem iki klimam da aynı bacanağım da aldı bir adet oda aynı eşekler gibi pişmanım heavy almadığıma

Havy ninde her modeli iyi değilki.
      Bunları geri verin delux seri ile değiştirin.

|
      |

1 Not
      15 Aralık 2013 19:48:00
      quote:

Orijinalden alıntı: ozbii

Zahara almayın daıkında alınacak seri V serisinden başlar.

|
      |

• Er
      2 Mesaj
      15 Aralık 2013 19:51:57
      Arkadaşlar merhabalar , sitede yeni üye olmadığımı fakat mevcut kullanıcı adımı giremediğimi belirtmek isterim.

Sizin bilgilerinizle bir klima almak istiyorum.

Alıcağım yer dükkandir kapısı genelde sık sık açılıp kapanır.Uzunluğu 10 genişliği 4 metredir.Fakat yer ile tavan 3 metre civarındadır.

Giriş tamamen camdır ve tek kapılıdır.Bir adet penceremiz var oda küçüktür.

Genelde ısıtma amaçlı alıcağım için ısıtmasını iyi yapmaldıır. Marka ve model tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seeyouhell34 -- 15 Aralık 2013; 19:52:49 >
      |
      |
      15 Aralık 2013 20:47:14
      quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: -Antonio-

İyi değil,çok iyi.Siz şu anki 7 dereceye bakmayın dün gece ortalık buz tuttu 2günde evinizde buz tutmuştur .Havayı ısıtmak kolay.Duvarları eşyaları vs.ısıtmak asıl iş.

Birol bey tesekkur ederim bir sorum daha olacak size turbo da calismasi elektrik sarfiyatini etkilermi?

|
      |

• Teğmen
      139 Mesaj
      15 Aralık 2013 23:53:44
      quote:

Orijinalden alıntı: .

alırken de fikir alışverişi yapmıştım burada belki benden sonra yazılıp çizilmiştir hangi sayfalarda olduğunu hatırlarsanız yazın lütfen döner tekrar okurum.alalı 6 ay oldu değişim yapaarlarmı dersiniz
      16 Aralık 2013 00:24:16
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: .

alırken de fikir alışverişi yapmıştım burada belki benden sonra yazılıp çizilmiştir hangi sayfalarda olduğunu hatırlarsanız yazın lütfen döner tekrar okurum.alalı 6 ay oldu değişim yapaarlarmı dersiniz

ME CHC üst seri ve fazla özeliği olan bir klima değil, adımları büyük; ama ısıtmıyor olması garip.
      Acaba takıldığı mekan mı büyük geliyor, yoksa montajda mı sorun var?
      16 Aralık 2013 00:24:41
      düzeltiyorum aldığım ürün ME-HJ 25 VA yani yeni çıkan comfort inv modeli
      16 Aralık 2013 00:32:06
      quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*
      ME CHC üst seri ve fazla özeliği olan bir klima değil, adımları büyük; ama ısıtmıyor olması garip.
      Acaba takıldığı mekan mı büyük geliyor, yoksa montajda mı sorun var?

Modeli yanlış yazmışım tekrar kontrol ettim HJ 25 VA yeni çıkan comfor inv modeli.aynı klimadan bir tanesi bacanağım olmak üzere 3 adet aldık yazın.hepsinin performansı aynı.ısıtmasına ısıtıyor ancak geçen hafta antalya da ender görülecek tipten soğuk olunca defros olayı çok oldu.diğer klimalarla kıyaslandığında üflediği havanın derecesi bariz daha düşük.1900 Tl ye daha iyi bir performans beklerdim
      |
      |
      16 Aralık 2013 00:35:04
      quote:

düzeltiyorum aldığım ürün ME-HJ 25 VA yani yeni çıkan comfort inv modeli

Bu makinayı şahsen görmedim ama, bildiğimiz eski CHC'nin değerleri veriliyor katalogda. Firma da yalan yazmayacak kadar ciddi. Bir Arçelik değil yani.
      Montaj hatası ihtimali zayıf, Klimaplus servisleri diğerlerinden çok daha iyiler.
      Tek ihtimal, konduğu mekana küçük geliyor olması.
      16 Aralık 2013 00:42:57
      quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*
      Bu makinayı şahsen görmedim ama, bildiğimiz eski CHC'nin değerleri veriliyor katalogda. Firma da yalan yazmayacak kadar ciddi. Bir Arçelik değil yani.
      Montaj hatası ihtimali zayıf, Klimaplus servisleri diğerlerinden çok daha iyiler.
      Tek ihtimal, konduğu mekana küçük geliyor olması.

birisi çocuk odasında 9-10 M2 civarında hatta daha önce bu konuda sizden fikir almıştım daha önce 7000 btu klima arıyordum.diğeri 13-15 M2 civarında oda yalıtımı iyi değil ama defros iç etkenlere çok bağlı değil diye tahmin ediyorum.Servise gelince 5 er dakika vakumlama yaptılar,montaj sırasında yere naylon sermediler, döküntüleri kendim süpürdüm, bir tanesinin boru deliğini alçılamayı unutmuşlar daha ne diyeyim :)

Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Ankara Web Tasarım
Blogio
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,296
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.