Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1282. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
57.179
Cevap
701
Favori
4.426.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12801281128212831284
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar kuzeybatı cephe 16m2 yatak odasında olacak bebeğimizden dolayı klima almayı düşünüyorum. salonumda 18000btu samsung inverter kullanıyorum memnunum ama bebek de olacağı için yatak odasına inverter mitsubishi veya daıkın düşünüyorum. 9000btu fazlasıyla yeterli olur gibime geliyor. bütçem max 2000tl olduğu için ancak aşağıdaki ürünlere gücüm yetecek. henüz bayiiler ile görüşmedim. görüşmeden önce bana bu konuda dikkat etmem gereken kronik sorunlu veya daha başarılı modeller hakkında fikir verebilirmisiniz?

http://www.daikinturkiye.com/category/urunler-eviniz-icin-isitma-ve-sogutma-duvar-tipi-klimalar-tek-oda-icin-zhara-ftxb-av-serisi
    http://www.hizlial.com/mitsubishi-srk25zmp-s1-9000-btuh-inverter-duvar-tipi-split-klima/04.011.1470.0009

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbii

arkadaşlar kuzeybatı cephe 16m2 yatak odasında olacak bebeğimizden dolayı klima almayı düşünüyorum. salonumda 18000btu samsung inverter kullanıyorum memnunum ama bebek de olacağı için yatak odasına inverter mitsubishi veya daıkın düşünüyorum. 9000btu fazlasıyla yeterli olur gibime geliyor. bütçem max 2000tl olduğu için ancak aşağıdaki ürünlere gücüm yetecek. henüz bayiiler ile görüşmedim. görüşmeden önce bana bu konuda dikkat etmem gereken kronik sorunlu veya daha başarılı modeller hakkında fikir verebilirmisiniz?

http://www.daikinturkiye.com/category/urunler-eviniz-icin-isitma-ve-sogutma-duvar-tipi-klimalar-tek-oda-icin-zhara-ftxb-av-serisi
    http://www.hizlial.com/mitsubishi-srk25zmp-s1-9000-btuh-inverter-duvar-tipi-split-klima/04.011.1470.0009

Özellikle bebek odası için alacağınıza göre bunlardansa oraya da Samsung inverter almanız daha iyi olurdu. En azından hava temizlik-hijyen özellikleri daha gelişkin. Verimlilik ve sessizlık olarak ta o düşündüğünüz aletlerden geri değil.

Samsung'u parça-servis sıkıntısı nedeniyle pek önermek istemiyoruz ama, başka bir başlıkta yazdığınıza göre bu konuda rahatsınız.
    Bu tür sorun sözkonusu değilse Samsung alınacak maldır.

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-samsung-maldives-aqv09psln-fiyati,444696.html

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

MSZHJ mistsubishi electric in en alt modelidir. ama çok iydir zamanında kocutsa beğenemzdi bu modeli bazı yanlış anlaşılmalardan ve yönlendirlmelerden dolayı.
    mitsubishi electric şahsım adın hem kasa kalitesi hem servsi üstünlüğü açısından iyidir şuanda kampanya varmış zaten. kampanya olmasa bile 2-300 fazla veririm şahsen. bunu öğrenmek isterseniz.

Ben yazın ME-Msz-HJ 25 VA
    modelinden 2 adet satın aldım 9000 btu tanesi 1900 den.ısıtma performansı berbat açınca 5-10 dakika bekliyorsun çalışmasını,antalya da yaşıyorum bu ara havalar soğuk.sık sık defros yapıyor üflediği hava debisi düşük,hava derecesi de,ılık ılık üfürüyor.salonumda 4 senelik 18000 btu heavy zjp-s var daha bir kere defros yaptığını görmedim. üflediği ısı diğerinin yanında soba gibi.bir arıza var desem iki klimam da aynı bacanağım da aldı bir adet oda aynı eşekler gibi pişmanım heavy almadığıma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albatrosima -- 16 Aralık 2013; 0:35:36 >

• Musadenizle bir sorum daha olacak 3 gundur evde yoktum geldigimde oda 10 derece civariydi klimayi 23 dereceye ayarladim 2 saat 10 dk dir calisiyor suan oda sicakligi 22 derece yuksek fan hizinda calisiyor hala. bu surede odanin ulastigi sicaklik normal mi? Yoksa su ana kadar 23 dereceye ulasmismi olmasi gerekirdi? Netten baktim hava 7 derece gosteriyor izmir icin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Antonio-

Musadenizle bir sorum daha olacak 3 gundur evde yoktum geldigimde oda 10 derece civariydi klimayi 23 dereceye ayarladim 2 saat 10 dk dir calisiyor suan oda sicakligi 22 derece yuksek fan hizinda calisiyor hala. bu surede odanin ulastigi sicaklik normal mi? Yoksa su ana kadar 23 dereceye ulasmismi olmasi gerekirdi? Netten baktim hava 7 derece gosteriyor izmir icin.

İyi değil,çok iyi.Siz şu anki 7 dereceye bakmayın dün gece ortalık buz tuttu 2günde evinizde buz tutmuştur .Havayı ısıtmak kolay.Duvarları eşyaları vs.ısıtmak asıl iş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Terrible

quote:

Orijinalden alıntı: .Antika.

quote:

Orijinalden alıntı: Terrible

Merhaba,

Antalya için 2 adet klima almayı düşünüyorum, tavsiyelere ihtiyaç var.

Ev son kat yalıtımı iyi değil yazın soğuk kışın sıcak modda kullanılacak.

Pencereler çift cam pimapen.

1. Klima 35 m^2 salonda kullanılacak günde 4-6 saat çalışır.

2. Klima 20 m^2 yatak odasında kullanılacak. Burada ısı kaybı daha fazla. 6-7 saat çalıştırılacak.

Isıtması güçlü klima tavsiyelerine ihtiyacım var. Klimalar sessiz olmalı kesinlikle. Klima sesinden çok rahatsız oluyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Salona 18.000 btu
    Yatak odasına 12.000 btu
    Daıkın G serisi vrya üstü al geç.

Tam olarak hangi model oluyor. Daikin modellerini pek bilmiyorum.

Mitsubishi düşünmüştüm ben, muadil modelleri var mıdır ?

G serisi yazdım ya arkadaşım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: albatrosima

quote:

MSZHJ mistsubishi electric in en alt modelidir. ama çok iydir zamanında kocutsa beğenemzdi bu modeli bazı yanlış anlaşılmalardan ve yönlendirlmelerden dolayı.
    mitsubishi electric şahsım adın hem kasa kalitesi hem servsi üstünlüğü açısından iyidir şuanda kampanya varmış zaten. kampanya olmasa bile 2-300 fazla veririm şahsen. bunu öğrenmek isterseniz.

Ben yazın ME-Msz-chc modelinden 2 adet satın aldım 9000 btu tanesi 1900 den.ısıtma performansı berbat açınca 5-10 dakika bekliyorsun çalışmasını,antalya da yaşıyorum bu ara havalar soğuk.sık sık defros yapıyor üflediği hava debisi düşük,hava derecesi de,ılık ılık üfürüyor.salonumda 4 senelik 18000 btu heavy zjp-s var daha bir kere defros yaptığını görmedim. üflediği ısı diğerinin yanında soba gibi.bir arıza var desem iki klimam da aynı bacanağım da aldı bir adet oda aynı eşekler gibi pişmanım heavy almadığıma

İyide bu seriyi almayın diye milyon kez yazıldı.

• quote:

quote:

Ben yazın ME-Msz-chc modelinden 2 adet satın aldım 9000 btu tanesi 1900 den.ısıtma performansı berbat açınca 5-10 dakika bekliyorsun çalışmasını,antalya da yaşıyorum bu ara havalar soğuk.sık sık defros yapıyor üflediği hava debisi düşük,hava derecesi de,ılık ılık üfürüyor.salonumda 4 senelik 18000 btu heavy zjp-s var daha bir kere defros yaptığını görmedim. üflediği ısı diğerinin yanında soba gibi.bir arıza var desem iki klimam da aynı bacanağım da aldı bir adet oda aynı eşekler gibi pişmanım heavy almadığıma

Havy ninde her modeli iyi değilki.
    Bunları geri verin delux seri ile değiştirin.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbii

arkadaşlar kuzeybatı cephe 16m2 yatak odasında olacak bebeğimizden dolayı klima almayı düşünüyorum. salonumda 18000btu samsung inverter kullanıyorum memnunum ama bebek de olacağı için yatak odasına inverter mitsubishi veya daıkın düşünüyorum. 9000btu fazlasıyla yeterli olur gibime geliyor. bütçem max 2000tl olduğu için ancak aşağıdaki ürünlere gücüm yetecek. henüz bayiiler ile görüşmedim. görüşmeden önce bana bu konuda dikkat etmem gereken kronik sorunlu veya daha başarılı modeller hakkında fikir verebilirmisiniz?

Zahara almayın daıkında alınacak seri V serisinden başlar.

• Arkadaşlar merhabalar , sitede yeni üye olmadığımı fakat mevcut kullanıcı adımı giremediğimi belirtmek isterim.

Sizin bilgilerinizle bir klima almak istiyorum.

Alıcağım yer dükkandir kapısı genelde sık sık açılıp kapanır.Uzunluğu 10 genişliği 4 metredir.Fakat yer ile tavan 3 metre civarındadır.

Giriş tamamen camdır ve tek kapılıdır.Bir adet penceremiz var oda küçüktür.

Genelde ısıtma amaçlı alıcağım için ısıtmasını iyi yapmaldıır. Marka ve model tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seeyouhell34 -- 15 Aralık 2013; 19:52:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: -Antonio-

Musadenizle bir sorum daha olacak 3 gundur evde yoktum geldigimde oda 10 derece civariydi klimayi 23 dereceye ayarladim 2 saat 10 dk dir calisiyor suan oda sicakligi 22 derece yuksek fan hizinda calisiyor hala. bu surede odanin ulastigi sicaklik normal mi? Yoksa su ana kadar 23 dereceye ulasmismi olmasi gerekirdi? Netten baktim hava 7 derece gosteriyor izmir icin.

İyi değil,çok iyi.Siz şu anki 7 dereceye bakmayın dün gece ortalık buz tuttu 2günde evinizde buz tutmuştur .Havayı ısıtmak kolay.Duvarları eşyaları vs.ısıtmak asıl iş.

Birol bey tesekkur ederim bir sorum daha olacak size turbo da calismasi elektrik sarfiyatini etkilermi?

• quote:

Orijinalden alıntı: .

alırken de fikir alışverişi yapmıştım burada belki benden sonra yazılıp çizilmiştir hangi sayfalarda olduğunu hatırlarsanız yazın lütfen döner tekrar okurum.alalı 6 ay oldu değişim yapaarlarmı dersiniz
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: .

alırken de fikir alışverişi yapmıştım burada belki benden sonra yazılıp çizilmiştir hangi sayfalarda olduğunu hatırlarsanız yazın lütfen döner tekrar okurum.alalı 6 ay oldu değişim yapaarlarmı dersiniz

ME CHC üst seri ve fazla özeliği olan bir klima değil, adımları büyük; ama ısıtmıyor olması garip.
    Acaba takıldığı mekan mı büyük geliyor, yoksa montajda mı sorun var?
  • düzeltiyorum aldığım ürün ME-HJ 25 VA yani yeni çıkan comfort inv modeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*
    ME CHC üst seri ve fazla özeliği olan bir klima değil, adımları büyük; ama ısıtmıyor olması garip.
    Acaba takıldığı mekan mı büyük geliyor, yoksa montajda mı sorun var?

Modeli yanlış yazmışım tekrar kontrol ettim HJ 25 VA yeni çıkan comfor inv modeli.aynı klimadan bir tanesi bacanağım olmak üzere 3 adet aldık yazın.hepsinin performansı aynı.ısıtmasına ısıtıyor ancak geçen hafta antalya da ender görülecek tipten soğuk olunca defros olayı çok oldu.diğer klimalarla kıyaslandığında üflediği havanın derecesi bariz daha düşük.1900 Tl ye daha iyi bir performans beklerdim
  • quote:

düzeltiyorum aldığım ürün ME-HJ 25 VA yani yeni çıkan comfort inv modeli

Bu makinayı şahsen görmedim ama, bildiğimiz eski CHC'nin değerleri veriliyor katalogda. Firma da yalan yazmayacak kadar ciddi. Bir Arçelik değil yani.
    Montaj hatası ihtimali zayıf, Klimaplus servisleri diğerlerinden çok daha iyiler.
    Tek ihtimal, konduğu mekana küçük geliyor olması.
  • quote:

Bu makinayı şahsen görmedim ama, bildiğimiz eski CHC'nin değerleri veriliyor katalogda. Firma da yalan yazmayacak kadar ciddi. Bir Arçelik değil yani.
    Montaj hatası ihtimali zayıf, Klimaplus servisleri diğerlerinden çok daha iyiler.

birisi çocuk odasında 9-10 M2 civarında hatta daha önce bu konuda sizden fikir almıştım daha önce 7000 btu klima arıyordum.diğeri 13-15 M2 civarında oda yalıtımı iyi değil ama defros iç etkenlere çok bağlı değil diye tahmin ediyorum.Servise gelince 5 er dakika vakumlama yaptılar,montaj sırasında yere naylon sermediler, döküntüleri kendim süpürdüm, bir tanesinin boru deliğini alçılamayı unutmuşlar daha ne diyeyim :)
  • quote:

quote:

birisi çocuk odasında 9-10 M2 civarında hatta daha önce bu konuda sizden fikir almıştım daha önce 7000 btu klima arıyordum.diğeri 13-15 M2 civarında oda yalıtımı iyi değil ama defros iç etkenlere çok bağlı değil diye tahmin ediyorum.Servise gelince 5 er dakika vakumlama yaptılar,montaj sırasında yere naylon sermediler, döküntüleri kendim süpürdüm, bir tanesinin boru deliğini alçılamayı unutmuşlar daha ne diyeyim :)

Sorunu biraz daha ayrıntılı anlatırsanız işin nedenini daha iyi anlarız.

Odaların metrajları uygunsuz görünmüyor.
    Normalde ısıtması gerekir.

Şu olabilir mi acaba:
    Oda uzun süreyle soğuk kaldı, klima ilk çalıştığında birkaç saat içinde "havayı değil de kütleleri, yani duvarları-eşyayı falan" doyurmaya çalışırken mi zorlandı?
    Boş kalmış soğuk bir odada klimadan randıman almak için en az 10 saat gibi devamlı çalışma gerekir.
    Bu durumu da gözönüne aldınız mı?

Bu arada, emdiği ve verdiği hava sıcaklık farkını ölçseniz iyi olurdu.

• quote:

quote:

Ben yazın ME-Msz-HJ 25 VA
    modelinden 2 adet satın aldım 9000 btu tanesi 1900 den.ısıtma performansı berbat açınca 5-10 dakika bekliyorsun çalışmasını,antalya da yaşıyorum bu ara havalar soğuk.sık sık defros yapıyor üflediği hava debisi düşük,hava derecesi de,ılık ılık üfürüyor.salonumda 4 senelik 18000 btu heavy zjp-s var daha bir kere defros yaptığını görmedim. üflediği ısı diğerinin yanında soba gibi.bir arıza var desem iki klimam da aynı bacanağım da aldı bir adet oda aynı eşekler gibi pişmanım heavy almadığıma

merhaba kardeş. geçmiş olsun demek durumu, umarım yoktur.

bana şimdi yazacakalrımla. firmayı savunmuşsunuz diyebilirsiniz bazı kişilerin dediği gibi firma elemanı diyebilrisiniz vs.

kardeş klimalarınızda arıza olup olmadığını anlamk için ilk önce bir ağız sıcaklığı ölçümü yapın. klimanız açıksa kapatın 15-20 dk dinlendirin veya ev soğukken klimayı açın. ve bir çok yerde bulabileceğiniz basit problu (kablolu dijital derecelerden alın)

antalyada klima malzemesi satan yer çoktur bir klimacıya deseniz bile yardımcı olur size.

biliyorsunuzdur belki ama başka bir arkadaşınızın işine yarayabilir bu şekilde ölçüm yapabilirsiniz.

klimayı açıcaksınız sıcağa alıcaksınız orta fana alıp en yüksek dereceye alıcaksınız.

kliam devreye girdimi devamlı takip edin 45 derecyi geçerse ağız sıcaklığı problem yoktur klimanızda.

klimanın soğuk havalarda devreye girmesi 10d k sürebilri bu bir arıza değildir. kliam heat pump sistemi dışarıdan sıcak hava birkimi yapıcak tır. bu süre içinde iç fan düşük oalrak çalışır odada soğuk oldumu ister istemez zoğuk havayı çevirir. hiç bir klima açar açmaz sıcak üflemez. bunu beklemek hatadır.

sizin karşılaştırmış olduğunuz 18lik klima haliyle çok daha güçlüdür 12lik klima sonrası daha profesyonel ısıtma yapar. en kötü klim olsada.

ben iddia ediyorumki mhi zjps 25lik alsanızda yaşardınzı bu sorunları.

bu yüzden o iyi bu iyi pişmanım diye kendinizi üzmeyin. bu kliamnın dah eski modelini yıllardır nascimento nickli arkadaş kullanıyor daha birkaç gün önce konuştuk. bride carrier almış memnunum diyor sordum ses olayı vs varmı evet kapalıyken ilk çalışmada sesli diyor. sonrasında ev ısındıkça normale giryor diyor o açıdan hiç kapatmadan kullnıyorum diyor. (bunu yazmamnın sebebi her ilk klima alan ille biraz korkuyor dünde yazdım bunu burada hiç günahı olmayn alarkolar toshibalar değişime gitti kim nederse desin. kimsede benim kadar millete yardımcı olmamıştır herkezin yüzü burada. ama en son gördüğüm sesli klimad hiç bir şey yoktu. segment meselesinide her zaman belirtmişimdir.)

sizde kesinlikle klimanızı kapatmayınız bu hata devamlı yapılıyor. evin ısısı düşerse klimayı ilk açışta 25-26 derecelere alırsanız ses ve defrost ille daha çok olur. kışın klima ile ısınmak isimli konuyu okuyunuz. ev kliannız kapatmadna kullnınız defrost klimanın sağlığı açısından olması gerekn bir işlemdir.

ben şimdi profilinize baktım klimayı bende kocaustada size önermişiz.

ayrıca klimacı olan art sry isimli arkadşımızda bu klimayı adanada kullnıyor ben şahsen korkma denilen klimayı kimseye önermem.

ama kabul etmek gerekirki çok yüksek nemle gelen bu soğuklarda bir çok klima döküldü. istandbulda korktuk inanın gök gürltüsü ve yıldırmla kar yağdı. mısıra kar yağmış bu arada. ve bu mevsimde kimse bukadar soğuk havaya alışkın değil. uzmanlar yer yüzü sıcakken yukarıdan gelen aşırı soğuk nemle birleşince bu yıldırımların normal olduğunu söylüyorlar

bir arkdaş daha aradı beni samsundan abi devamlı defrost yapıyor karla karışık yağmur 18lik carrier.

sordum aynı sorun akşam eve gelince çalıştıryoruz diyor. daha eski bir modelde gen carrier varmış diyor onun dış ünitesi kounaklı o okadar defrost yapmıyor. birçok etken vardır defrost konusunda dikkat edilmeli. ve bir çok arkadaş gibide

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=85145376

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=85148272

bu hataları yapmamak gerekir. bu saydığım durumlar yoksa sizde klimanız devamlı çalışıyorda ev buz gibiyse kliam devamlı soğuk üflüyorsa servis çağrımalısınız.

edit: yanlış alıntı ve kullanıcılar eklenmiştir eski mesajhttp://i.imgur.com/jediShH.png

sn mitsubishiciler sizleri bekliyoruz bilgi açısından bu modellerde bir problem vs durum varsa önermeyelim tamam segment belli ama şayet sorun yaşanacak bir montaj hatası olmadıysa burya yazılanları haricinde. bu klimanın antalyada başarısız olmasını düşünmek bile olmaz çok dha sert iklimde nascimento nickli arkadaşımız en eski hc modelini kullnıyor. bir yardımcı olunuz. bizlerde günah almak istemeyiz pek tabi dah dün tavsiye ettim bu klimayı akşam evden çıktım anca bu gece geldim görünce üzüldüm şahsen. @nascimento arkadaş sizide bekleriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9köy -- 16 Aralık 2013; 1:35:54 >

• quote:

Bu arada, emdiği ve verdiği hava sıcaklık farkını ölçseniz iyi olurdu.

evimde derece olmadığı için ölçemedim en kısa zamanda ölçüm yapıp yazarım burada.Ama el yordamıyla yaptığım kontrolde diğer klimamla kıyas ederek söylüyorum bariz ısı farkı var.
  • 
Sayfa: önceki 12801281128212831284
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.