Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: erkay, remo7 Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı
39.222
Cevap
328
Favori
3.174.874
Tıklama
Giriş
      12 Not
      11 Aralık 2013 08:32:43
      quote:

Orijinalden alıntı: sarkmaz

60 m2 bir dükkan için inverter klima tavsiyeniz nedir acaba

yükseklik 4m zemin giriş ara dükkan
      iki cephesi var komple cam
      bir cephe iş hanına bakıyor, bir cephe batı, 20m2 cam cephe var.

fiyat önemli yardımcı olursanız sevinirim.

bir adet konu buldum 2 sene evvel salon tipi önermişler o model şuan yok. birde 24000 kurtarmaz demişler ama o konuda da yardımcı olursanız sevinirim.

Salon tipi inv.tavan yüksekliği fazla olan yerler için daha iyi performans sergiler.Olefini salon 24 inv.işinizi görür.Orta seğment uygun fiyatlı inv.pro seri üründür.En önemliside ithalatçı firma sağlam..

Zibro salonda çok iyidir ama şuara stok yok..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      11 Aralık 2013 09:29:55
      quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: sarkmaz

60 m2 bir dükkan için inverter klima tavsiyeniz nedir acaba

yükseklik 4m zemin giriş ara dükkan
      iki cephesi var komple cam
      bir cephe iş hanına bakıyor, bir cephe batı, 20m2 cam cephe var.

fiyat önemli yardımcı olursanız sevinirim.

bir adet konu buldum 2 sene evvel salon tipi önermişler o model şuan yok. birde 24000 kurtarmaz demişler ama o konuda da yardımcı olursanız sevinirim.

Salon tipi inv.tavan yüksekliği fazla olan yerler için daha iyi performans sergiler.Olefini salon 24 inv.işinizi görür.Orta seğment uygun fiyatlı inv.pro seri üründür.En önemliside ithalatçı firma sağlam..

Zibro salonda çok iyidir ama şuara stok yok..

Teşekkür ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yarbay
      4316 Mesaj
      11 Aralık 2013 15:23:04
      quote:

Orijinalden alıntı: Tostmania

quote:

Orijinalden alıntı: hidrojenperoksit

Toshiba ras13 skvr klimami taktirali 1 yil oldu bakim yaptirmalimiriimiyim. Bakim fiyatlari hakkinda bilgisi olan varmi.
      Tesekkurler

Evde ve tozlu bir yerde değilse iki senede bir 75 - 100 tl arası.

Evde balkonda cok fazla toz yok. Arti 3 yil garantinin heryil bakim yaptirinca gecerli olcagi soylenmisti boyle birsey varmi peki.
      11 Aralık 2013 16:41:10
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tostmania

quote:

Toshiba ras13 skvr klimami taktirali 1 yil oldu bakim yaptirmalimiriimiyim. Bakim fiyatlari hakkinda bilgisi olan varmi.
      Tesekkurler

Evde ve tozlu bir yerde değilse iki senede bir 75 - 100 tl arası.

Evde balkonda cok fazla toz yok. Arti 3 yil garantinin heryil bakim yaptirinca gecerli olcagi soylenmisti boyle birsey varmi peki.

Garantisi eğer üç yılsa bakımla onun alakası yok
      Ama klimaya en geç evde iki senede bir bakım şart yoksa lejyoner hastalığı oluyor.

|
      |

• Yarbay
      5988 Mesaj
      11 Aralık 2013 20:22:29

arkadaşım klima kablosunu odanın içindeki prize takmayın zamanla durmadan sigortanız atar onun yerine bir elektrikçi çağırarak klimdan kapıdaki elektrik saatine kadar kalın kablo kullanarak direk kabloyu saate bağlatın bütün elektrikçiler bilir ve hiçbir zaman elektriğiniz atmaz daha güvenlidir, 2 sene önce ben öyle yaptırdım kablo ve işçilik 20 tl vermiştim

|
      |
      -Antonio- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      12 Aralık 2013 18:15:08

Makine ilk defa dün defros yaptı iki kez. İlki gündüz olmuş ben işteyken akşam H1 diye bir hata verdi ses filan çıkmadı bakınca gördüm. 2 dakikada çıktı defros tan.
      |
      |
      kocausta* kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      12 Aralık 2013 18:16:44
      quote:

Orijinalden alıntı: efem-35

arkadaşım klima kablosunu odanın içindeki prize takmayın zamanla durmadan sigortanız atar onun yerine bir elektrikçi çağırarak klimdan kapıdaki elektrik saatine kadar kalın kablo kullanarak direk kabloyu saate bağlatın bütün elektrikçiler bilir ve hiçbir zaman elektriğiniz atmaz daha güvenlidir, 2 sene önce ben öyle yaptırdım kablo ve işçilik 20 tl vermiştim

Tv ve uyduyu diğer odaya bağlayınca atmıyor hocam şuan sorun yok. Ayrıca ev kira şimdilik böyle idare ediyoruz. Teşekkürler.
      |
      |

• Yüzbaşı
      456 Mesaj
      12 Aralık 2013 18:27:37
      samsung servis sıkıntı bombaları şimdiden başladı...

geçtiğimiz cumartesi klimayı aldım. Servis en erken perşembe günü montaja gelebiliyoruz dediler tamam ama perşembe kesin gelin dedik , bugün perşembe ve henüz aramadılar bile , ben 3 kez aradım servis merkezini bu gün kesin gelinecek dendiği halde az önceki telefon görüşmemde bugün gelemeyeceklerini yarın ilk servis size gelelim dediler...uğraşıyorum.
      12 Aralık 2013 18:32:29
      quote:

Orijinalden alıntı: -Antonio-

Makine ilk defa dün defros yaptı iki kez. İlki gündüz olmuş ben işteyken akşam H1 diye bir hata verdi ses filan çıkmadı bakınca gördüm. 2 dakikada çıktı defros tan.

Gayet güzel çalıştığına işaret
      Hata kodunu Birol ustaya soruver.
      12 Aralık 2013 18:34:31
      quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: -Antonio-

Gayet güzel çalıştığına işaret
      Hata kodunu Birol ustaya soruver.

Onu biliyorum H1 defros demek
      |
      |

• Yüzbaşı
      863 Mesaj
      12 Aralık 2013 19:00:14

Me MSZ-HJ25 1900 Lira ya kampanya olarak satışta bu cihaz alınmalıdır sizce yoksa diğer markalar dan Alarko Carrier 53NQV025 veya Airfel AS09-933 bunlardan birini mi alalım.Fikrinizi belirtebilirmisiniz.Şimdiden çok teşekkürler.
      |
      |
      12 Aralık 2013 20:35:56
      quote:

Orijinalden alıntı: mehmetbilen

geçtiğimiz cumartesi klimayı aldım. Servis en erken perşembe günü montaja gelebiliyoruz dediler tamam ama perşembe kesin gelin dedik , bugün perşembe ve henüz aramadılar bile , ben 3 kez aradım servis merkezini bu gün kesin gelinecek dendiği halde az önceki telefon görüşmemde bugün gelemeyeceklerini yarın ilk servis size gelelim dediler...uğraşıyorum.

Siz dua edinde arıza çıkmasın ileride.Asıl o zaman beklemek nedir görütsünüz..Benden size tavsiye yol yakımken geri dönün....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      12 Aralık 2013 20:37:08
      quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetbilen

Siz dua edinde arıza çıkmasın ileride.Asıl o zaman beklemek nedir görütsünüz..Benden size tavsiye yol yakımken geri dönün....

Birol,pm lerine bak.
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      12 Aralık 2013 21:15:05
      quote:

Orijinalden alıntı: rebanuba

Me MSZ-HJ25 1900 Lira ya kampanya olarak satışta bu cihaz alınmalıdır sizce yoksa diğer markalar dan Alarko Carrier 53NQV025 veya Airfel AS09-933 bunlardan birini mi alalım.Fikrinizi belirtebilirmisiniz.Şimdiden çok teşekkürler.

*AC'in 25'liği yaramaz.
      *ME 1. kalite alet, bu modelin ek özellikleri az olsa da her türlü önerilir.
      *Airfel de daha hesaplı ve iş görür alet, ama son zamanlarda bunlarda alu boru kullanımı da sözkonusu.

Parasal açıdan rahatsanız ME alın derim, bir daha uzun zaman klimadan derdiniz olmaz.
      12 Aralık 2013 21:58:00

Tekrar teşekkür ediyorum.AC için söylediğiniz benim için takdire şayan.Airfel için daha önce de Arçelik kullandığımı söyleyerek sormuştum ama forumu ne yazık ki Arçelik leri aldıktan sonra takip etmeye başladım Me yi fiyatları konusunda elemiştim bu güne kadar ama kampanya yaptıklarını söyledikleri için değerlendirmeye aldım.Gerçi hala benim limitlerimi çok aşıyor ve de bayağı zorlanacağım ayrıca diğer markalar gibi internetten daha ucuz fiyatlara da bulunamıyor sanırım çünkü ben bulamadım.Spot olarak vermiyor galiba Klimaplus benim anladığım.Heavy var internette ama ben Me nin daha uygun olacağını düşünüyorum.Son olarak sizce zorlamalımıyım.
      |
      |
      12 Aralık 2013 23:22:44
      quote:

Tekrar teşekkür ediyorum.AC için söylediğiniz benim için takdire şayan.Airfel için daha önce de Arçelik kullandığımı söyleyerek sormuştum ama forumu ne yazık ki Arçelik leri aldıktan sonra takip etmeye başladım Me yi fiyatları konusunda elemiştim bu güne kadar ama kampanya yaptıklarını söyledikleri için değerlendirmeye aldım.Gerçi hala benim limitlerimi çok aşıyor ve de bayağı zorlanacağım ayrıca diğer markalar gibi internetten daha ucuz fiyatlara da bulunamıyor sanırım çünkü ben bulamadım.Spot olarak vermiyor galiba Klimaplus benim anladığım.Heavy var internette ama ben Me nin daha uygun olacağını düşünüyorum.Son olarak sizce zorlamalımıyım.

AC için söylediğim niye takdire şayan, bazı kişiler beni Alarko'cu olarak lanse ettiği için herhalde
      İşin gerçeği bu, 25'lik olan diğerlerinden çok farklı, hemi de zayıf.

Arçelik'ler içinde de bazen F/P aletler çıkabiliyor, tümden çöpe atmak doğru değil. Bazen aynı güçteki 1. sınıf klimaların yarı fiyatına falan denk gelebiliyor ki, ince hesaba girilirse daha kârlı da olabiliyor. Tabii kalite düşüklüğünü de baştan kabul edeceksiniz.

Klimaplus bu ülkede diğerlerinden çok farklı bir tarzda çalışıyor.
      Bir defa mallarını tüccara vermeyip fiyatların öldürülmesini önlüyor; bu kendileri açısından akıllıca, bizim için kötü bir şey.
      Fiyatları yüksek tutuyor, ancak servis kalitesi de yüksek, herhalde bu kâr marjı da o servis yapılanmasının finansmanı için gerekli.
      Bu şekilde de kullanıcıların montaj hatasından kötü deneyim yaşamasını engelliyor, sonuçta markanın saygınlığını da korumuş oluyor.
      Koca Alarko bile servislerine hakim olamayıp kullanıcıyla sorun yaşarken Klimaplus bu konuda çok rahat.

Şimdi bunları da düşündüğünüzde, ME almak (özellikle işin tekniğiyle uğraşamayan, hakkını arayabilme konusunda pek "yırtık" olmayan sıradan kullanıcı için birinci tercih olmalı diye düşünürüm.
      Bir de, kaliteli bir inverter alındığında 3-5 sene değil de 15 küsur sene o aletin kullanılacağını gözönüne alırsak,
      bence "zorlayın"

• Yüzbaşı
      863 Mesaj
      13 Aralık 2013 00:06:14

Dediğiniz gibi yapacağım bugün keşif için gelmişlerdi zaten.Onlara da söyledim burada da yazayım sizin söylediklerinize ilaveten.Klimaplus tamam farklı çalıştığı belli ama aynı seriyi yabancı siteler üzerinden arattığınızda bizim paramızla 1500 lira nın altında satıldığını görüyorsunuz ve Klimaplus kampanya yaptığını söylüyor 1900 lira ya satıyor.Şimdi Avrupanın gelir seviyesi bizden ne kadar yukarıda bilinen gerçek üstüne bir de bir çok malı bizden daha ucuza alıyorlar.Bu da bizim gibi emekli maaşı ile geçinenler için ayrı bir üzüntü kaynağı.Arçelik konusuna da değinirsem daha önce yazmıştım cihazların çalışmasında bugün için sorun yok ama daha baştan servisin vakum yapmaması ve montajı üstün körü geçiştirmesi aliminyum boru kullanmaları üstüne üstlük sizin yazdığınız gibi hakkını aramayan biri de değilim ve merkezlerini ve kurulumu yapan servisi çok uğraştırdığımı belirteyim.Ama ne yazıkki almadan değilde aldıktan sonra forumu takip ettiğim ve bu konularda hiçbir bilgim olmadığı için bu sorunlar oluştu.Netice de değişim yapmayı başaramadım.Onların yapmak istediklerini de ben her seferinde reddettim ve en sonunda garanti bitiminde arızalanırsa kendilerinle mahkeme huzurun da hesaplaşacağımı belirterek ve merkezlerine de bildirerek konuyu takip etmeyi bıraktım.Artık Arçelik olayını hiç aklıma getirmek istemiyorum ta ki bozulana kadar.Cevaplarınız için çok teşekkürler bilgisayar konusu da benim hobim yardımcı olabileceğim bir şey olursa arayın ve sağlıcakla kalın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rebanuba -- 13 Aralık 2013; 0:08:11 >
      |
      |

• Onbaşı
      24 Mesaj
      13 Aralık 2013 00:09:03
      İyi geceler;

İzmir için acil klima tavsiyesine ihtiyacım var. Araştırmalarımda aşağıdaki modelleri buldum. En fazla 1250 TL ayırabilirim. Midea limitimi biraz aşıyor.
      Mesela demirdökümde dış ünite var mı emin olamadım.

Aşağıdaki klimalar için düşünceleriniz nedir? Varsa önerileriniz var mıdır?

HİSENSE AS-18HR4SWVVQ 18000 BTÜ SPLİT KLİMA
      REGAL ZAC 18 KLİMA A ENERJİ (18000-19000) BTU
      Demirdöküm A2-18 HP Klima

Midea ISAC18000 18000 BTU Inverter Klima

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sb2311 -- 13 Aralık 2013; 0:10:40 >
      3700 Mesaj
      13 Aralık 2013 00:41:26
      quote:

Dediğiniz gibi yapacağım bugün keşif için gelmişlerdi zaten.Onlara da söyledim burada da yazayım sizin söylediklerinize ilaveten.Klimaplus tamam farklı çalıştığı belli ama aynı seriyi yabancı siteler üzerinden arattığınızda bizim paramızla 1500 lira nın altında satıldığını görüyorsunuz ve Klimaplus kampanya yaptığını söylüyor 1900 lira ya satıyor.Şimdi Avrupanın gelir seviyesi bizden ne kadar yukarıda bilinen gerçek üstüne bir de bir çok malı bizden daha ucuza alıyorlar.Bu da bizim gibi emekli maaşı ile geçinenler için ayrı bir üzüntü kaynağı.Arçelik konusuna da değinirsem daha önce yazmıştım cihazların çalışmasında bugün için sorun yok ama daha baştan servisin vakum yapmaması ve montajı üstün körü geçiştirmesi aliminyum boru kullanmaları üstüne üstlük sizin yazdığınız gibi hakkını aramayan biri de değilim ve merkezlerini ve kurulumu yapan servisi çok uğraştırdığımı belirteyim.Ama ne yazıkki almadan değilde aldıktan sonra forumu takip ettiğim ve bu konularda hiçbir bilgim olmadığı için bu sorunlar oluştu.Netice de değişim yapmayı başaramadım.Onların yapmak istediklerini de ben her seferinde reddettim ve en sonunda garanti bitiminde arızalanırsa kendilerinle mahkeme huzurun da hesaplaşacağımı belirterek ve merkezlerine de bildirerek konuyu takip etmeyi bıraktım.Artık Arçelik olayını hiç aklıma getirmek istemiyorum ta ki bozulana kadar.Cevaplarınız için çok teşekkürler bilgisayar konusu da benim hobim yardımcı olabileceğim bir şey olursa arayın ve sağlıcakla kalın.

Burada klima fiyatları dediğiniz gibi oldukça yüksek. Klimaplus ta hepten kezzap.
      Onun dışında bilgisayar parçaları da öyle. Bugünlerde yeni bir pc toplamaya çalışıyorum, burdaki fiyatlar dışarıdan çok farklı bu günlerde. Buyrun örnek:

http://www.amazon.com/AMD-A6-5400K-3-6Ghz-Processor-AD540KOKHJBOX/dp/B0095VPBFY

http://www.akakce.com/islemci/en-ucuz-amd-a6-5400k-cift-cekirdek-fiyati,1371206.html

Ben de sizin gibi emekliyim, kuruşun hesabını yapmak durumundayız.
      3 sene kadar önce yeni inverter almaya kalktığımda hedeflediğim AC 35M 2 bin civarıydı, onun yarı parasına Beko aldıydım.
      Benimkinde sorun yok, servis te gayet iyiydi, sanırım önceden sert biçimde uyardığım için olacak oldukça düzgün montaj yaptılardı.
      (Ama hâla arkadaşlara aldırdığım AC'lerle, Toshiba'larla, Fujitsu'larla... kıyasladığımda pintilik ettiğimi düşünürüm)

Bilgisayar benim de hobim.
      Arabacılık ise ana konum ve de mezara kadar mecburi hobim.
      Profilimde herşeyim açıktır, mail de atabilirsiniz.
      |
      |

• Yarbay
      3700 Mesaj
      13 Aralık 2013 01:14:22
      quote:

Orijinalden alıntı: sb2311

İyi geceler;

İzmir için acil klima tavsiyesine ihtiyacım var. Araştırmalarımda aşağıdaki modelleri buldum. En fazla 1250 TL ayırabilirim. Midea limitimi biraz aşıyor.
      Mesela demirdökümde dış ünite var mı emin olamadım.

Aşağıdaki klimalar için düşünceleriniz nedir? Varsa önerileriniz var mıdır?

HİSENSE AS-18HR4SWVVQ 18000 BTÜ SPLİT KLİMA
      REGAL ZAC 18 KLİMA A ENERJİ (18000-19000) BTU
      Demirdöküm A2-18 HP Klima

Midea ISAC18000 18000 BTU Inverter Klima

DD ve Regal'e bulaşmayın.

Bu arada diğerlerini de bırakıp Airfel ve yan markalarına bakın.
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Ankara Web Tasarım
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Blogio
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.