Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1276. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: stoll Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 18 Misafir (1 Mobil) - 18 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.220
Cevap
701
Favori
4.430.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12741275127612771278
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Marka Zibro ve yer de İzmir olunca forumdaki mbirol nickli kişiyle temas kurmanızda fayda var bence.
    Arkadaş hem satıcısı hem servisi bu aletlerin. Kendisini ciddi ve konusunda tecrübeli bir esnaf olarak tanıyoruz.
    @tjs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 29 Kasım 2013; 18:32:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: polkol

quote:

Orijinalden alıntı: polkol

Merhaba Arkadaşlar;

Adana'ya taşınalı 3 ay oldu. Yazın evin 9 kat olması ve etrafı havadar olmasından sıcaklıktan dert etmedim. Fakat şu an kış geldi ve ısınma ihtiyacı çıktı. Eski evde doğalgaz vardı ve rahattım. Fakat şimdiki evimde yok. Bu yüzden ısınmak için yağlı radyatör ile klima arasında kaldım. Şu an kullanmayı düşündüğüm odaların boyutu 2,70*6,12*3,15 ve ev 20 yıllık balkonu içeri alınmış güney cephesi penceresi pimapen yapılmış bir oda... Şu an bu evde veya Adana'da ne kadar kalacağım belli değil. yani klimayı söküp yeni taşındığım yere taktırmada ihtimalim var.

siz değerli arkadaşlarım bu şartlar altında en uygun fiyatlı klima olarak tavsiyeniz nelerdir?

Yok mu yardım eden bu ölçüler tek bir odanın en boy yükseklik ölçüleri... Çok fazla özellik aramıyorum sadece işitsın sogutsun az yaksın

Şunları düşünebilirsiniz:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-altus-alk-5123-fiyati,799763.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as12-0930-r2-green-fiyati,441954.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-ugur-uac-12-i-fiyati,756277.html

• quote:

Orijinalden alıntı: tjs

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: tjs

Selamlar,
    İzmir'de ısı yalıtımlı yeni bir binada, 16-17 m2 lik oturma odamı sadece yazın soğutmak için klima almak istiyorum. Konfor için inverterlı olmasını düşünüyorum. Eve gelen 2 ayrı servisten biri 12000 (arçelik) diğeri 9000 (serbest) btu'luk klima alın dedi. 9000 diyen aynı zamanda zibro inverter alın dedi. Sadece soğutma için kullanılacağından bende 9000 btu'yu tercih ediyorum. Birde kullanacağım duvarda kolon olmasından dolayı iç ünite yatay genişliğinin kısa olması tercihim. Bende yaklaşık internet fiyatlarına ve iç ünite genişliğine göre aşağıdaki listeyi sıraladım. Bunlar içinden sessizlik,elektrik tüketimi,performans,kalite,fiyat göz önüne alındığında hangisi yada hangilerini önerirsiniz ? (yakın fiyatlarda ve genişlikte listeye ilavede yapabilirsiniz)

ZIBRO S 6526 - 770mm - 1500 Tl
    LG ECONO INVERTER V ASUW096WSA0 9000 - 756mm - 1500 Tl
    Mitsubishi DXK 09 Z3S - 790mm - 1750 Tl (genişlik&fiyat orta)
    GENERAL ASHG9LLTZ 9000 - 820mm - 1600 Tl (genişlik fazla)
    GENERAL ASHA09LKC - 790mm - 1900 Tl (fiyat fazla,genişlik orta)

Teşekkürler.

Amaç sadece soğutma olduğuna göre 9 binlik fazlasıyla yeter.

Seçtiğiniz aletler yaklaşık aynı segmentte, bu durumda markadan çok düzgün servisi olanı düşünmenizde fayda var.
    Kurulumdaki işçilik kimanın verimliliği ve ömrü açısından çok önemli çünkü.

Yakınınızda hangisinin servisi düzgünse onu alın derim.
    Ayrıca İzmir'li olduğunuza göre, forumdaki Zibro'cu mbirol ile temes kurmanızı öneririm.

Selamlar,
    Zibro klima incelemek için bir bayiye gittim. Zibro S 6526'nın Çin üretimi olduğunu, farklı model olan Japon üretimlerin (S 1731) daha kaliteli ve daha uzun garantili olduğunu belirtti. Ancak fiyat olarak Çin üretimine göre baya pahallı.
    Birde japon üretimi olan Fujitsu super inverter ASYG09LLT (yeni kasa) 'yı önerdi. Çin üretimi Zibro S 6526 ve Japon üretimi Fujitsu ASYG09LLT aynı fiyat olsa siz hangisini alırdınız , Fujitsunun bu modelini öneriyormusunuz ?
    Birde Zibro S 6526 ile katalog özellikleri birebir aynı olan Airfel AS09-0933 var. Hatta kataloglarında iç ve dış ünitenin boyutları bile milimetrik olarak aynı görünüyor. Airfel'in liste fiyatı Zibro 'ya göre biraz daha uygun ve görsel olarak daha kaliteli görünüyor. Airfel için ne diyorsunuz ?

Arkadaşım Zibro dürüst davranıp çinliyse çinli diyor.zfujitsu gibi çin üretimi malı japon diye satmıyor.O cihazın üzerindeki JAPAN ibaresi malın Japonya da üretildiğini değil,Fujitsunun merkezinin Japonya olduğu yazıyor.
    Made in Japan yazacak.

Bu arada 6526 1600TLye alabilirsiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Evin ceryan tüketimine ne kadar katkısı olacağı tamamen kullanıma bağlı.
    İçerinin 24C olmasını isterseniz tahminen ayda 40-50 lira gibi eklenebilir, ama 26C isterseniz 60-80 lira gibi olabilir. Ayrıca dışarının sıcaklığı da çok etkili tabii.
    Şunu rahatça söyleyebilirim, bu tür bir klima ile birim kalori ısıyı şu andaki yakıt fiyatlarına göre en ucuza maledersiniz. Doğalgazdan da daha hesaplı olur.

Sizin aradığınız saniter özellikler (hava temizliği falan) fazla.
    Bu durumda bu tür özellikleri de olan Toshiba, MHI, ME gibi markaların modellerine de bakın.
    Açıkçası ben bu tür özellikleri pek önemsemediğim için (çünkü klimaların bu işlevlerinin etkileri oldukça marjinaldir) klimaların o yöndeki özelliklerini pek hatırlamam, o işi de siz yapın artık.

tamam hocam siz bu LG nin üzerine başka sağlıklı bir klima tavsiyesi yapmak istemiyorsunuz anlaşılan banada gayet tatmin edici geldi özellikleri gerçekten. Zaten forumda epey bi kullanan arkadaş var herhalde. Pek bi olumsuz yorum okumadım bu ürünle ilgili. Yanlız ileride başka bir yerde de kulanmam söz konusu olacak diye 12000 lik olanını tercih edtmek istiyorum. 12000 lik olanını alsam yine aylık elektirk tüketimi ile ilgili ne kadar bir farklılık olur sizce 9000 lik olan modeline göre.

• quote:

Orijinalden alıntı: citiraga

quote:

Evin ceryan tüketimine ne kadar katkısı olacağı tamamen kullanıma bağlı.
    İçerinin 24C olmasını isterseniz tahminen ayda 40-50 lira gibi eklenebilir, ama 26C isterseniz 60-80 lira gibi olabilir. Ayrıca dışarının sıcaklığı da çok etkili tabii.
    Şunu rahatça söyleyebilirim, bu tür bir klima ile birim kalori ısıyı şu andaki yakıt fiyatlarına göre en ucuza maledersiniz. Doğalgazdan da daha hesaplı olur.

Sizin aradığınız saniter özellikler (hava temizliği falan) fazla.
    Bu durumda bu tür özellikleri de olan Toshiba, MHI, ME gibi markaların modellerine de bakın.
    Açıkçası ben bu tür özellikleri pek önemsemediğim için (çünkü klimaların bu işlevlerinin etkileri oldukça marjinaldir) klimaların o yöndeki özelliklerini pek hatırlamam, o işi de siz yapın artık.

tamam hocam siz bu LG nin üzerine başka sağlıklı bir klima tavsiyesi yapmak istemiyorsunuz anlaşılan banada gayet tatmin edici geldi özellikleri gerçekten. Zaten forumda epey bi kullanan arkadaş var herhalde. Pek bi olumsuz yorum okumadım bu ürünle ilgili. Yanlız ileride başka bir yerde de kulanmam söz konusu olacak diye 12000 lik olanını tercih edtmek istiyorum. 12000 lik olanını alsam yine aylık elektirk tüketimi ile ilgili ne kadar bir farklılık olur sizce 9000 lik olan modeline göre.

Bundan sonra taşınacağınız yer de 30 m2 nin çok üzerinde olmayacaksa 12 binliğini almanız anlamsız olur.
    Bu serilerin teknik durumunu önceki mesajda izah etmiştim.

Eğer normal seri bir inverter olsaydı düşünceniz doğruydu. Çünkü onların 12 binliği 25 m2 yukarısına uygun olmaz.

9'luk ile 12'liğin sizin mekanda ceryan tüketimi farkı olmaz.
    12'lik alırsanız yumuşak havalarda (pek soğuk olmayan mevsim geçişlerinde) arasıra sıcak yerine ılık üflemesi durumu da sözkonusu olabilir. İnverterler bir mekana büyük geldiğinde böyle bir durum olabiliyor.

Bu klimalar burada bu sene piyasaya çıktı. Yaz tecrübesi gayet iyiydi. Kışın da beklentiler dışında bir durum duymadık, bence aletler OK'dir.

• Merhaba arkadaşlar yeni taşındığım evde lg-bke 7500p is s model numaralı bir klima yer alıyor 9000btu gücünde ancak belli'ki klimaya uzun sure bakım yapılmamış filtreler toz içinde yüzüyor aynı zaman'da dış ünitenin hali'de pek iç açıcı değil ancak iyi haber klima çalışıyor tabi kumandasıda kayıp sadece üzerindeki kapama açma tuşundan kara düzen bir sekilde çalışıyor

Aklımda klimaya teknik servis çağırıp bir bakim yaptırmak var ancak lg-Beko klimalarda hangi firmayı arıyoruz ve servis bakım masrafı + kumanda masrafı kabaca ne düzeylerde olur veya kendim bakım yapabilirmiyim ? bakım derken sadece temizlik. Demek istiyorum aynı zamanda kumanda için baska tavsiyeleriniz'de var'mı ? Mesela Universal kumandalar gibi. Ve bu cihaz ilk klimam olacak en tasarruffu sekilde nasıl kullanabilirim kac dereceye ayarlı olmalı kac saat çalışmalı sürekli kapat aç'ın fazla tüketime sebep olduğunu duymuştum.
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• ısıtmada performanslı inverter klima 2500 e kadar arıyorum....sessiz de olması şart....
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetbilen

ısıtmada performanslı inverter klima 2500 e kadar arıyorum....sessiz de olması şart....

Klimayı kullanacağınız mekan kaç m2 ?
  • Merhaba arkadaşlar

2 adet Alarko klima alacağım. idealesya.com dan alırsam yaklaşık 800.-TL karlı olacak. Ama siteye güvenebilir miyim bilmiyorum? Siteden alışveriş yapan, güvenilirliği konusunda yardımcı olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mert Ağa

Merhaba arkadaşlar

2 adet Alarko klima alacağım. idealesya.com dan alırsam yaklaşık 800.-TL karlı olacak. Ama siteye güvenebilir miyim bilmiyorum? Siteden alışveriş yapan, güvenilirliği konusunda yardımcı olabilir mi?

Site sağlam.
    Şahsen defalarca alışveriş yaptım, gayet te seri çalışıyorlar.
    Sadece kargo seçeneğinde yerel bir dandik firma var, onu seçmeyin, bu herifler eski zamandaki "ambarcı"lar gibi. Adı "ege ulaşım" gibi birşeydi.
  • Deagles48 D kullanıcısına yanıt
    Bunlara Arçelik servisleri bakar. Garantisi geçik ise daha ucuz özel servis te arayabilirsiniz.
    İç ünitenin tamamen sökülüp peteklerin-fanların özel deterjanıyla tamizlenmesi gerekir. Eğer petekler çok kirliyse performansı da verimliliği de düşük olur.
    Bu tür "tam bakım" ücreti 70-100 lira arası gibi. Daha aşağı yapacak kişiden gıcık kapılabilir, çünkü birkaç saati bulan bir iş.
    İşi bilmeyen eleman söküp takarken hasar yapabilir.
    O resmini verdiğiniz toz filtresinin kullanıcı tarafından haftada bir temizlenmesi gerekir.

Ayrıca, hiç söküp takma yapmadan dışardan peteklere deterjanını sıkıp durulayarak temizlik yapma durumu da olabiliyor, forumda bu işlem ayrıntılı anlatılıyordu.

http://forum.donanimhaber.com/m_44324380/mpage_7/key_klima+temizli%3Fi/tm.htm

Kumanda da herhalde Arçelik servislerinden bakılacak.

• herkese selam,

klima olayını bugün sonlandırmak istiyorum; seçenekleri 2 ye indirdim;

çatı katı 24 m2 lik odada ısıtma amaçlı kullanılacak;

mitsubishi electric deluxe power inverter serisi msz-sf42ve 4.335-TL' den 3.445-TL' a inmiş soğutma 14331 ısıtma 18425
    daikin mira serisi ftxn50l9 3.801-TL' den 3.040-TL' a inmiş soğutma 18600 ısıtma 19200

ısıtma soğutma değerleri açısından daikin sanki daha iyi ama diğer değerler konusunda bilgim olmadığından karşılaştırma yapamıyorum,
  • arkadaşlar birşey kafama takıldı.
    lg klima tavsiye edenler var.
    ben eski evimde lg beko 9000btu kullandım. tek kelime ile berbattı. soğutması ısıtması iyide.
    aldığımda seside çıkmıyordu.
    bir müddet sonra iç ve dış ünite aşırı sesli yapmaya başladı. dış ünite öyle ses yapıyoduki artık komşular şikayete başladı. daha alalı 1 yıl olmadan hemde. kullanamamaya başladım zangırdamasındn.
    neyseki evi sattım klimayıda evde bırakıp kurtuldum.

benim anlamadığım bu lg beko artık çok iyi klimamı yapıyor. yoksa kağıt üstündeki bilgilere göremi tavsiye ediliyor . ?

• selamlar tahsins

şu anda beko (lg klima'nın teknoloji partnetliği ile istanbul samandrada tesislerinde)

dc motor teknolojisi ile çalışan inverter klimalar üretiyor 25 db ses düzeyi 4 ve üzerinde cop değerleri ile kendisini aşmış durumda bu linklerden incelemeni tavsiye ederim

selamlar.

http://www.bekoyetkilisatici.com/LG-Beko-Klimalar/Beko-Inverter-Klima-21

http://www.biralisveris.com/inverter-klima.html

bi de tek motor teknolojisi ile birden fazla odayı ısıtıp soğutabilirsin bu biraz pahalı bir sistem ama mesela:http://www.arcelikyetkilisaticisi.com/Arcelik-multi-inverter-klima.html linkten bakmanı tavsiye ederim selamlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: sakinli

selamlar tahsins

şu anda beko (lg klima'nın teknoloji partnetliği ile istanbul samandrada tesislerinde)

dc motor teknolojisi ile çalışan inverter klimalar üretiyor 25 db ses düzeyi 4 ve üzerinde cop değerleri ile kendisini aşmış durumda bu linklerden incelemeni tavsiye ederim

selamlar.

http://www.bekoyetkilisatici.com/LG-Beko-Klimalar/Beko-Inverter-Klima-21

http://www.biralisveris.com/inverter-klima.html

bi de tek motor teknolojisi ile birden fazla odayı ısıtıp soğutabilirsin bu biraz pahalı bir sistem ama mesela:http://www.arcelikyetkilisaticisi.com/Arcelik-multi-inverter-klima.html linkten bakmanı tavsiye ederim selamlar..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: tahsins

arkadaşlar birşey kafama takıldı.
    lg klima tavsiye edenler var.
    ben eski evimde lg beko 9000btu kullandım. tek kelime ile berbattı. soğutması ısıtması iyide.
    aldığımda seside çıkmıyordu.
    bir müddet sonra iç ve dış ünite aşırı sesli yapmaya başladı. dış ünite öyle ses yapıyoduki artık komşular şikayete başladı. daha alalı 1 yıl olmadan hemde. kullanamamaya başladım zangırdamasındn.
    neyseki evi sattım klimayıda evde bırakıp kurtuldum.

benim anlamadığım bu lg beko artık çok iyi klimamı yapıyor. yoksa kağıt üstündeki bilgilere göremi tavsiye ediliyor . ?

Şimdi piyasaya yeni çıkan LG'ler ile LG-Beko'ların ilgisi yok.
    LG-Beko markalı ürünler Arçelik modellerinin ikizleridir, verilen değerler sallamadır (kullanıcısı olarak yakından biliyorum), malzeme ve işçilik kaliteleri vasat ve altındadır.
    Çok hesaplı bulunduğunda alınacak aletlerdir.

Burada millete önerdiğimiz özellikle LG Prestij serisi ise Toshiba SKVP klonu klimalardır, ki bunlarla Arçelik-LG Beko'ları karıştırmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: renzokuken

herkese selam,

mitsubishi electric deluxe power inverter serisi msz-sf42ve 4.335-TL' den 3.445-TL' a inmiş soğutma 14331 ısıtma 18425
    daikin mira serisi ftxn50l9 3.801-TL' den 3.040-TL' a inmiş soğutma 18600 ısıtma 19200

ısıtma soğutma değerleri açısından daikin sanki daha iyi ama diğer değerler konusunda bilgim olmadığından karşılaştırma yapamıyorum,

Kalite ve özellikle servis olarak ME Daikin'i fena döver.

Hatta ME'in SF'den önceki GE serisini bulursanız ondan alın. Eski model olduğu için daha hesaplı da verebilirler.
    ME MSZ-GE35VA, GE42VA olarak arayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 3 Aralık 2013; 22:50:59 >

• quote:

quote:

herkese selam,

Kalite ve özellikle servis olarak ME Daikin'i fena döver.

Hatta ME'in SF'den önceki GE serisini bulursanız ondan alın. Eski model olduğu için daha hesaplı da verebilirler.
    ME MSZ-GE35VA, GE42VA olarak arayın.

cevap için çok teşekkürler,

ME servisi ile görüştüm, yarım saat sonra keşfe geliyorlar, GE serisini ben de sormuştum çünkü özellikle forumda çok övülen bir seri GE serisi, eski olduğundan ellerinde hiç kalmamış, SF serisi direkt olarak GE den sonra gelen seriymiş ve birebir aynıymış...

• Midea fabrika üretim ve deposundan gerçek görüntüler
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• quote:

herkese selam,

Bende üstadların tavsiyesiyle msz-sf42ve aldım ve memnunum soranlara da tavsiye ediyorum. Bahsettiğiniz iki klima arasında ciddi sezonsal verimlilik farkı var mitsubishi lehine. Mistsubishi delux power 7,2 seer ve 4,4 scop değerlerine sahip, Daikin mira ise 5,50 seer ve 3,46 scop değerlerinde.

• 
Sayfa: önceki 12741275127612771278
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.