Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
39.149
Cevap
327
Favori
3.171.134
Tıklama
Giriş
      595 Mesaj
      12 Kasım 2013 23:47:47
      Herkese iyi akşamlar. İklimlendirme otomasyon ve birçok çözüm ile ilgilenmeme rağmen mum dibine ışık vermezmis deyimi çok güzel benim üstümde örnek oldu .. ankara bilkentte oturuyorum, bahçeli 200m2 ev. Antalya da Daikin Altherma ile ısınma , panasonic ile soğutma sağladiktan sonra merkezi ısınma ile ısınan binada ilk kısım. Alarko Techem bina yönetim sistemi var binada. Her odada ayrı sayaç ve termostatik vana. Ev yüksek giriş, giriş tarafında yüksekte kalıyor ama binanın arkasında yani evdeki yatak odaları bahçe hizasında. Durum böyle olunca altimiz boş. Üstümüzde yalnız yaşayan bir bayan var sanırım hep yasal sınırda yakıyor (2.kademe, 16℃) . Ben güneş çok az gören 30m2 salonumu 3.5 kademe de ( 24℃civari) yatak odalarını 3 (22℃)de ve mutfagimi mutfagimin üstü ve altı boş olduğu için 5. Kademe de tutuyorum ( hiç getiremiyor 22℃in üstüne, 28de yakiyorum). Ay sonu geldi, ölçüm yapıldı ve 411lira yakıt bedeli faturası evime yollandı. 2. Kattaki yakınlarım tüm odalar 4te 280 lira veriyor ama ben güneş görmeyen salon ve üstü boş mutfak ile büyük yatak odasındaki panelin küçük ve devamlı yanması nedeniyle bukadar uçuk veriyorum. Kullanım miktarinda evin 5/10 giderinin sebebi salon olarak görünüyor. Salondan başka mutfak, üç yatak odası ve tuvalette de panel var. İsim gereği salona Daikin, Panasonic, Mitsubishi Heavy İndustries, FujiKur, FujiPlus ve Midea ve Airfel cihaz takabilirim.özelliklesorum, ozellikle mbirol hocam. Salondaki paneli 2de tutsam devreye hiç girmiyor. Salona ve büyük yatak odasına A sınıfı klima taksam, salon ve yatak odasının büyük ölçüde ısınmasını klima ile saglasam en çok yakan iki oda kapanacağı için bana büyük tasarruf sağlar mi? Yoksa elektrik faturam bu sefer 200lirayi geçer mi? Yatak odası 17 salon 30m2 civarı. 1 18lik 1 12lik -15lere kadar ısıtma yapan A sınıfı cihaz tercih edicem. Muhtemelen Shira ya da G serisi Daikin veya panasonic etherea olur. Sizce tasarruf sağlamış olur muyum? Şimdiden cevaplara açığım, herkesten yardım bekliyorum .. daha en iyi ihtimal üç buçuk yıl boyunca ankaradayim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      MSG | Akdeniz Çözüm Ortaklığı LTD Kurucusu/Ortağı.www.msg-tr.com İklimlendirme,otomasyon,otomotiv ve teknoloji tutkunu. Mercedes-Benz CLS350AMG, Volkswagen CC 2014 2.0 T Kara Meşe, Nappa Koltuklar, Ceviz Ahşap, Dynaudio, VWCarnet, Easy Entry, 18"Interlagos , Mercedes-Benz A180 CDI AMG Gümüş, Harman/Kardon, Distronic, PRESAFE, Sunroof, Akıllı Işık Sistemli BiXenon, Diamond Grill

• Er
      12 Mesaj
      13 Kasım 2013 20:44:06
      mitsubshi electric msz ge42va mı yoksa (fiyat 3000tl)
      mszsf42ve mi yoksa (fiyat 3300)
      daikın shira ftxs42k modelimi (fiyat 3250) acil yardım yrn klima alacamda
      |
      |
      13 Kasım 2013 20:58:11
      mıtsubıshı klimalarında srk50zj-s ile srk 50 zjx-s arasındaki fark nedir ardaşlr
      |
      |
      13 Kasım 2013 22:48:28
      Bugün 12.00 itibariyle carrier 53 nqv 35 m klimamın montajı yapıldı. Montajı yapan kariyer alarko servisi Feyzullah adlı usta işini dört dörtlük yaptı. Gayet güzel bir işçişik örneği gösterdi. 45 dakika vakum yaptılar. Kullanım ve performansa değinecek olursak dış ünite ve iç ünite sessiz çalıştığını duymıyorsunuz. Odanın ısısını 25 dereceye ayarladım mükemmel ısıtıyor diyebilirim. Oda 25 metrekare normal yalıtımlı. Sarfiyata gelince 18:30 da sayacın resmini çektim. 537411 idi. Saat 22:30 itibari ile 537480 ... Şaşkınlık içindeyim. Bu 4 saatlik süreçte 25 dereceye ayarlı idi. Sarfiyatı takip edip burda paylaşıcam...not : şehir Denizli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaan&arda -- 13 Kasım 2013; 22:50:29 >
      |
      |

• Er
      1 Mesaj
      14 Kasım 2013 13:35:26
      Herkese merhabalar,

İşlerimin yoğunluğu sebebiyle ve evde internet olmadığından forumda çok dolaşamadım.

1+1 60 m2 evimizde, klima ile, ısıtma ana amaç olacak şekilde kışı geçirmek istiyoruz. Min 12 saat çalışacak.

Gönlümüz Mitsubishi ve Daikin'den yana ama maalesef 5000 TL civarlarında fiyatlar var. LG AS-W246CVU0 modelini ereyonda 3580 TL ye buldum ve İzmir'de bayisinden biraz araştırdım. Isıtması 38000 lere kadar çıkıyor dedi. Birde bu ürünün aynı donanım özelliklerine sahip ama beyaz olan modeli varmış as-w246c7t0. (3000 TL civarında)
      Forumda gezindim ve arama yaptırdım ama bu modellerler ilgili bilgi bulamadım yada beceremedim sanırım.

En fazla 3500 TL verebilirim.. Yardımlarınızı rica edebilir miyim?

Şimdiden teşekkürler
      |
      |
      14 Kasım 2013 15:48:12
      quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: suatin

Arkadaş gitmiş bu klimayı almış. Mitsubishi SRK45ZJP-S1 İnşallah pişman olmaz.

bu klima ile ilgili neden böyle bir mesaj attınız açıklar mısınız, hangi özelliği nedeniyle isyan ettiniz böyle?

benim de gittiğim iklimsa bayisi bu klimayı önerdi, 3 metre tavan yüksekliği 22 metre kare çatı katı daire için ısıtma açısından en iyi klima budur dedi.

siz böyle düşünmüyorsanız bu klima yerine klima önerir misiniz?

psn: ll_renzokuken_ll

• Teğmen
      221 Mesaj
      14 Kasım 2013 20:03:29
      İyi aksamlar herkese ;

10 ay once Mitsubishi MSZ GE50VA klima almistim. Aldigim gunden beri hic filtre temizlemedim.Havalar sogumadan bakim yaptirmak istiyorum. Servisi mi cagirmam gerekir yoksa kendim halledebilir miyim ?

14 Kasım 2013 21:50:10 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: professionaldreamer

İyi aksamlar herkese ;

10 ay once Mitsubishi MSZ GE50VA klima almistim. Aldigim gunden beri hic filtre temizlemedim.Havalar sogumadan bakim yaptirmak istiyorum. Servisi mi cagirmam gerekir yoksa kendim halledebilir miyim ?

bence servisini çağırıp detaylı şekilde yaptırın.
      |
      |
      14 Kasım 2013 23:15:59
      quote:

İyi aksamlar herkese ;

aferin klasik yurdum insanı madalyasını hak etiniz 10 ay olmuşta temizlememiş

marifetmiş gibi
      15 Kasım 2013 08:18:21
      quote:

Orijinalden alıntı: renzokuken

quote:

quote:

bu klima ile ilgili neden böyle bir mesaj attınız açıklar mısınız, hangi özelliği nedeniyle isyan ettiniz böyle?

benim de gittiğim iklimsa bayisi bu klimayı önerdi, 3 metre tavan yüksekliği 22 metre kare çatı katı daire için ısıtma açısından en iyi klima budur dedi.

Markasından başka nesi varki.Tamamen uyduruk bir cihaz

• Teğmen
      221 Mesaj
      15 Kasım 2013 11:11:13
      quote:

Orijinalden alıntı: a g o r a

quote:

İyi aksamlar herkese ;

aferin klasik yurdum insanı madalyasını hak etiniz 10 ay olmuşta temizlememiş

marifetmiş gibi

Yolla madalyayi bekliyorum.

|
      |
      15 Kasım 2013 11:21:20
      Sayın mbirol PM attım.
      |
      |
      15 Kasım 2013 12:31:30
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: renzokuken

quote:

quote:

Markasından başka nesi varki.Tamamen uyduruk bir cihaz

Peki onun yerine 2000 - 3500 tl aralığında tavan yüksekliği ve 22-25 m2 büyüklük göz önünde bulundurularak ısınma amaçlı klima tavsiye eder misiniz?

Lg keşif yapmadan sadece bilgiler ile lg econo serisi 12000 lik yeter de artar dedi
      İklimsa ise bu büyüklüğe en az 18000 lik lazım olur dedi ve üstteki mesajdaki modeli önerdi

|
      |

psn: ll_renzokuken_ll

• Yüzbaşı
      314 Mesaj
      15 Kasım 2013 15:03:31
      size iklimlendirme ile ilgili birkaç mimar tavsiyesi;
      1. ev alırken dış duvarların en az 20cm ytong tuğla olmasına dikkat edin
      2. mantolama zaten artık zorunlu hale getirdi ama eski binada oturuyorsanız kesinlikle mantolama yapın
      3. kiremit çatısı olmayan evlerde oturmayın
      4. evi havalandırırken tepedeki vasistas pencerelerini kullanın. çünkü soğuk hava aşağı çöker, pencereyi veya balkon kapısını komple açarsanız soğuğu da vermiş olursunuz
      bu şartları sağladığınız zaman iyi bir yalıtıma sahip olursunuz ve klimanızın kuvveti ne olursa olsun iklimlendirme yaparken önemli olan; cihazların sağladığı o ısıyı tutabilmenizdir
      |
      |
      16 Kasım 2013 22:34:50
      allah için bir cevap yazarmısınız?

17 Kasım 2013 22:28:10
      Selamlar,
      İzmir'de ısı yalıtımlı yeni bir binada, 16-17 m2 lik oturma odamı sadece yazın soğutmak için klima almak istiyorum. Konfor için inverterlı olmasını düşünüyorum. Eve gelen 2 ayrı servisten biri 12000 (arçelik) diğeri 9000 (serbest) btu'luk klima alın dedi. 9000 diyen aynı zamanda zibro inverter alın dedi. Sadece soğutma için kullanılacağından bende 9000 btu'yu tercih ediyorum. Birde kullanacağım duvarda kolon olmasından dolayı iç ünite yatay genişliğinin kısa olması tercihim. Bende yaklaşık internet fiyatlarına ve iç ünite genişliğine göre aşağıdaki listeyi sıraladım. Bunlar içinden sessizlik,elektrik tüketimi,performans,kalite,fiyat göz önüne alındığında hangisi yada hangilerini önerirsiniz ? (yakın fiyatlarda ve genişlikte listeye ilavede yapabilirsiniz)

ZIBRO S 6526 - 770mm - 1500 Tl
      LG ECONO INVERTER V ASUW096WSA0 9000 - 756mm - 1500 Tl
      Mitsubishi DXK 09 Z3S - 790mm - 1750 Tl (genişlik&fiyat orta)
      GENERAL ASHG9LLTZ 9000 - 820mm - 1600 Tl (genişlik fazla)
      GENERAL ASHA09LKC - 790mm - 1900 Tl (fiyat fazla,genişlik orta)

Teşekkürler.

• Yarbay
      3700 Mesaj
      18 Kasım 2013 00:36:27
      quote:

Orijinalden alıntı: mehpin

allah için bir cevap yazarmısınız?

Kesinlikle "mitsubshi electric msz ge42va"
      18 Kasım 2013 00:43:16
      quote:

Orijinalden alıntı: tjs

Selamlar,
      İzmir'de ısı yalıtımlı yeni bir binada, 16-17 m2 lik oturma odamı sadece yazın soğutmak için klima almak istiyorum. Konfor için inverterlı olmasını düşünüyorum. Eve gelen 2 ayrı servisten biri 12000 (arçelik) diğeri 9000 (serbest) btu'luk klima alın dedi. 9000 diyen aynı zamanda zibro inverter alın dedi. Sadece soğutma için kullanılacağından bende 9000 btu'yu tercih ediyorum. Birde kullanacağım duvarda kolon olmasından dolayı iç ünite yatay genişliğinin kısa olması tercihim. Bende yaklaşık internet fiyatlarına ve iç ünite genişliğine göre aşağıdaki listeyi sıraladım. Bunlar içinden sessizlik,elektrik tüketimi,performans,kalite,fiyat göz önüne alındığında hangisi yada hangilerini önerirsiniz ? (yakın fiyatlarda ve genişlikte listeye ilavede yapabilirsiniz)

ZIBRO S 6526 - 770mm - 1500 Tl
      LG ECONO INVERTER V ASUW096WSA0 9000 - 756mm - 1500 Tl
      Mitsubishi DXK 09 Z3S - 790mm - 1750 Tl (genişlik&fiyat orta)
      GENERAL ASHG9LLTZ 9000 - 820mm - 1600 Tl (genişlik fazla)
      GENERAL ASHA09LKC - 790mm - 1900 Tl (fiyat fazla,genişlik orta)

Teşekkürler.

Amaç sadece soğutma olduğuna göre 9 binlik fazlasıyla yeter.

Seçtiğiniz aletler yaklaşık aynı segmentte, bu durumda markadan çok düzgün servisi olanı düşünmenizde fayda var.
      Kurulumdaki işçilik kimanın verimliliği ve ömrü açısından çok önemli çünkü.

Yakınınızda hangisinin servisi düzgünse onu alın derim.
      Ayrıca İzmir'li olduğunuza göre, forumdaki Zibro'cu mbirol ile temes kurmanızı öneririm.

• Teğmen
      179 Mesaj
      18 Kasım 2013 02:05:02

airfel inverter 12000 vs. midea vertu 12000 (bosch siemens vestel)???
      ısıtma ve sessizlik performansı için seçim ne olmalı sayın üstadlar??? @mbirol @kocausta* @klima5505 @9köy @Tekirdağlı-klimacı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi milest -- 18 Kasım 2013; 2:12:50 >
      |
      |
      Bahsedilenler: mbirol , kocausta* , 9köy , Tekirdağlı-klimacı , klima5505
    • Yüzbaşı
      863 Mesaj
      18 Kasım 2013 22:27:33

Airfel AS09-933 inverter için uzun vade ve sağlamlık açısından düşünürsek tavsiye edermisiniz.Arçelik 12062 ve 9062 şu anda kullanmaktayım ısıtma ve soğutma performansları gayet iyi ancak servislerin çalışmasını beğenmediğim ve uzun vade de şüphelerim olduğu için bir daha aynı markayı almak istemiyorum.Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
      |
      |
      kocausta* kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
sohbet
Ankara Web Tasarım
SEO
haberler
Satılık Köpek
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.