Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (127. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
57.221
Cevap
701
Favori
4.430.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ugin

merhabalar
    ben antalyadan yazıyorum
    16-17 metrekare bie odam var ve bir cephesi pencereli
    haliyle genelde sogutmak amaclı kullanıcam,ilk basta bende inverter istiyordum fakat zaten cok fazla calıstırmaycagım icin ve fiyatın neredeyse iki katı olmasından dolayı ondan vazgectim.
    sanırım benim odama 9btu klima yeterli olur.
    aklımda suan icin electra(600ytl) var ve pek bir bilgim yok.
    Kıssadan hisse;acilen fikilerinizi almak isterim...yarın almayı düsünüyorum cünkü burası nefes alınacak gibi deil:(
    600 ytl yi gecmek istemiyorum

electranın doğru düzgün bi yetkili servisi varsa sizin yakında alabilirsin. iç ünite ses seviyesine de dikkat et.
  • sevgili ugin; ben o markalardan uzak durulmalı demedim aksine alınabilir diyorum. demek istediğim bunların hemen hemen hepsine karşı çıkan birileri çıkıyo.
  • arkadaşlar,
    forumu olabildiğince inceledim. 12000 btu klimaya ihtiyacım var, maalesef bütçe oldukça kısıtlı.
    dolayısıyla şu 3 sonuca vardım:

airfel
    elektra
    alarko flair

fiyatları aşağı yukarı aynı ama en ucuzu airfel olduğu için onu tercih edesim var. Bu noktada hangisini tercih etmekte fayda var, ne dersiniz?
  • odama bitane pervane taktirmak istiyorum bunlarin genel adi nedir
    nerde satiliyor ve nekadar
    salonda bitane buyuk aldim ama her odaya klima alamam, odama ve bikac odaya pervane tipinde taktirmak istiyorum
    yardimci olursaniz sevinirim,tesekkurler...
  • airfel.
  • bende o markalardan uzak durma taraftarıyım;)
    o fiyatlara onları alcagıma electra alırım daha iyi demek istedim
  • dediğim gibi, electranın servis durumu iyi ise tabii ki diğerlerine tercih etmek mantıklı.
  • tesekkürler
    sanırım yarın sabahtan elctrayı odama isteyecegim bu geceyi de atalattım mı tamamdır:P
    tekrar saolun
    iyi geceler
  • ses seviyesini inceledin mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: bykanca

Selam arkadaşlar. Şimdi biz bir klima düşünüyoruz. Ama bizim taşlıkla salon birlikte. Arada kapı yok. L şeklinde. ikisi toplam 18m2 ediyor. Buna uygun bir klima düşünüyoruz. 1000 ytl te kadar limitimiz var. Nasıl bir klima tavsiye edersiniz..

Soruma cevap bekliyorum arkadaşlar. Hala bir cevap alamadım. Bu arada Demirdöküm'ün 639 ytl'ye 12000 btu klimasını düşündüm. Siz ne dersiniz arkadaşlar.
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=155748&productid=evdemirdd12000

• Arkadaşlar İzmir den Daikin 9000 btu (inverter)ururu sarara modeli için teklif aldım ama çok tuzlu geldi(3 000)ytl nin üzerinde Panasonic 9000 (inverterli)super delux (oksijen borulu)fiyatını veya uygun fiyatlı alabileceğim yer veya adres bilen var mı(Gürcan Hocam)size ulaşmaya çalışacağım şu an İZMİR dışındayım 1-2 güne dönücem yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür edrim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: nereloloyor

arkadaşlar,
    forumu olabildiğince inceledim. 12000 btu klimaya ihtiyacım var, maalesef bütçe oldukça kısıtlı.

airfel
    elektra
    alarko flair

fiyatları aşağı yukarı aynı ama en ucuzu airfel olduğu için onu tercih edesim var. Bu noktada hangisini tercih etmekte fayda var, ne dersiniz?

şu soruma bir cevap alabilirsem çok memnun olacağım, karar verir vermez almak zorundayım çünkü, evim çatı katı, kalp krizi filan geçirmeme ramak kaldı....
  • quote:

quote:

arkadaşlar,

airfel
    elektra
    alarko flair

şu soruma bir cevap alabilirsem çok memnun olacağım, karar verir vermez almak zorundayım çünkü, evim çatı katı, kalp krizi filan geçirmeme ramak kaldı....

evime nisan sonu gibi alarko flair 12000 btu luk modelini taktırdım. yaklaşık 900 küsür liraydı, şimdi nedir bilemiyorum..evimiz güney cepheli..
    henüz 2 aydır kullanıyorum ve bu süre zarfında bir garipliğine rastlamadım. sessiz çalışıyor ve klima salonda olmasına rağmen birkaç saat içinde evin diğer odaları da aşırı olmasa da serinliyor...
    bu forumda belli bir kesim bu tip orta seviye klimalara karşı aşırı tepkisel yorumlarda bulunduğu için pek yorumda bulunmak istemiyorum..
    bahsettiğiniz diğer markalarla ilgili de bir fikrim yok..
    sonuçta bu iş biraz da bütçe meselesi...ama bence sadece soğutma amaçlı kullanılacaksa milyarlık markalar almaktansa yaygın servisi olan orta karar bir marka tercih etmek mantıklı bence...

• Arkadaşım Tronic klima ile ilgili bizime kulağımıza çok güzel şeyler geliyor. Valla Sharp'ın yan ürünümü onu bilmem ama bildiğim birşey var, Teknosa grubu klimaları içinde en az şikayet gelen klima olduğunu biliyorum hatta Sharp'tan da az.

Güle Güle kullanın.

Saygılarımla

quote:

Orjinalden alıntı: NoDRaC

babamlar bugün gidip tronic marka bir klima almışlar teknosa güvencesiyle satılan bir ürünmüş. Güya sharpın yan üretimiymiş acaba forumda bu klimanın ismini duyan herhangi bir arkadaş varmı

• Merhaba Vay be demekki Beşiktaş taraftarı Jet motoruna rakip olmuş 132 dbA ile dünya rekoru kırmıştı fener maçında...)))

quote:

Orjinalden alıntı: mbbilici

karakas44; gösterdiğin klima iyi ama 44 dbA iç ünite ses düzeyi çok fazla. uyutmaz. hatta tv seyredirken rahatsız eder. hele sessiz bir ortamda nafile. 33 dba yı aşmamalı. insan kulağı 3 dba farkı hisseder ve duyduğu sesi iki katı kadar duyması için sesin bir o kadar değil ne desem 4 te biri kadar artması yeterlidir. yani bu ses, gürültü olgusu çok garip bişeydir, lineer değildir. bir diskoda 90-100 dba ses var olabiliyor iken dünyada en çok ses üretebilen aygıt 120-140 dba ile jet motoru mu ne. ve mesela 30 dba nın altında sessiz bir ortamı bulmak çok zordur. vakum gerekir sanırım. bence o klima iç ünitesi gerçekten 44 dba ise ve evde kullanılacaksa alınmamalı.

• İnvert özelliği olan klimalar nasıldır arkadaşlar günde 24 saat çalışmayla 1,5 lira elektrik yakıyor deniliyor bu gerçekten doğru mu?
    Aynı özelliğe sahip başka bi klima ne kadar yakıyor peki, mesela demirdöküm ya da lg beko 24 saat çalışmayla ne kadar yakar.
    Forumu okuyorum teknik özelliklere bakıyorum o kadar çok ürün var ki seçmek çok zor gerçekten
    Düzeltme: 12000 lik klima almayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Salur -- 26 Haziran 2007; 13:05:43 >
  • arkadaşlar ben yeni üye oldum.bugünlerde klima alcam ama karar veremedim.24000 btuluk olcak.bosch düşünüyorum.günde 3-4 saat açık olacak.mitsubishi ya da toshiba gibi markalar almama gerek var mı?biraz fazla fiyat farkı var.yardımcı olursanız sevinirim
  • Arkadaslar,

Sharp aliyorum, kesif yapildi. 18000 BTU olabilir dediler. Salonum 33 m2, ancak 1 m.lik kapisiz bir kemer ile antreye aciliyor. 24000 lafi da gecti. 24000 olayi kafami kurcaliyor.

2. konu da elektrik olayi: Klimayi maalesef, 7/24 saat acik bilgisayarim, yogun kullandigim 42 plazma (player+receiver) ortalama 600-700 Wat civari sabit tuketimi olan ayni prize baglama durumundayim. 18000 sharp ile toplam 2,650 KW, 24000 Btu ile ise 3 KW'nin uzerinde surekli bir tuketim olacak. Elektrik altyapisi sorun cikarir mi ? Bir sorun olursa bu cihazlarin arizalanmasina sebep olur mu ? Plazma TV'ye uzulurum dogrusu.
  • sharp veya daikin arasında gidip geliyorum,diğer seçenekte aslında mitshubishi electric...
    sizlerden bu üçlüden hangisi en iyi tercih rica ediyorum.
    mitshubishi electric te yazılım problemi var dendi...dolayısıyla 3. sıraya attım.
    en iyi daikin dendi,ama sharp ta yabana atılacak gibi değil.
    salonum 30 m2, tercihim 12000-13000 olacak sanırım.
    sizlerden yardım bekliyorum,sizce en iyisi hangisi....(inverterli tercihim sanırım )
    saygılarımla,
  • quote:

Orjinalden alıntı: mgurgen

Arkadaslar SIEMENS S1Z A9000 BIO FİLTRE 9.000 BTU/h DUVAR TİPİ SPLIT KLİMA aldım bugün.Klimalar hakkında pek bir bilgim yok izmirde ögrenciyim..Odam 3*3,5=10,5 metrekare yükseklikte 2,6 metre güneş görmüyor. Nasıl bir klima bu bilgisai olan varmı..Bir sorun çıkarırmı.Birde klimalar hakkında hiçbir bilgim yok yarın moıntaja grelcekler montaj sırasında nelere dikkat etmem gerekiyo.Bizim insanımızı biliyosunuz biran önce yalandan isini yapıp kaçmaya çalışıyo..Ücret alınmıyo dimi moıontajda...Yardımcı olursanız sevinirim....Klimanın linki:

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=157729&productid=evsies1zma09000

En iyisini yapmışın. Hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pink_Floyd -- 26 Haziran 2007; 20:13:28 >

• 
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.