Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı
39.268
Cevap
331
Favori
3.176.799
Tıklama
Giriş
      3 Mesaj
      13 Ekim 2013 15:53:21

Me mszsf50ve ye peşine 4000 tl dedi mszhj50va ya yine peşine 3500 tl fiyat verdi 10 gün önce. Kampanya yenimi acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      9köy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      13 Ekim 2013 16:06:07
      quote:

Orijinalden alıntı: arahtuvan

Me mszsf50ve ye peşine 4000 tl dedi mszhj50va ya yine peşine 3500 tl fiyat verdi 10 gün önce. Kampanya yenimi acaba?

ben antalya için 12lik düşünmüştüm pardon.

12likte yeter size artar bile antalya orası. ben istanbulda kışın en sert zamnıdna 43m2 vuruyorum 12lik me yi. kordior karşısında banyo ve krodiror açılan mutfak kapıalrını açık kullnıyorum.

inanmazsınız hava sıcaklığı 14-15 c olduğu zamanda koridor açılan salon ve bir odanın kapısnı daha açıyorum 85m2 oluyor:)

siz salonunuzda kullanırsanız çok daha iyi sonuç alırsınız.
      |
      |
      13 Ekim 2013 17:28:09
      quote:

Köylü Antalya nın yazını unutma...
      13 Ekim 2013 17:48:21

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

terbiyeli ol dedim sana. trollemek nedemek. ben troll biliminden felan anlamam

her tarafa mesaj yazarsan

bu şekilde olur. daha dün üye olmuşsun efendi ol.

sen klimacı gibi tanıtmaya çalışmışsın kendini

http://i.imgur.com/0miY9tw.png

beklentileri söylerseniz cevap verim derseniz bu şekilde sızıpta firma rekalamı yapmaya çalışan çok insan var tabiki dikkat çekersiniz.

neyse adminleri rahatsız etmeyelim bir yönetici arkadaş çağralım.
      |
      |
      Bahsedilenler: MÜŞAVİR

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      5 Not
      13 Ekim 2013 17:59:02

quote:

Orijinalden alıntı: cRew.

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Vestel Bio.

arkadaşım heryere virüs gibi vestel yazmışsınız. yönlendirildinizmi birisi tarafından özelliklemiş yapıyorsunuz.

üstteki uzun yazımı okuyunuzda öyle vestel vestel diyiniz.

Tamam. Adam tavsiye istemis bende kullandıgımı tavsiye ettim. Mesaj sayını cogaltmak icin bos yorumlar yapmazsan sevinirim.

sen devamlı pcde oyun oynayanlardan olup hayata şaşımı bakıyorsun kardeşim.. benmi mesaj sayımı artırmak için boş yorum yapıyorum.

oku bakim birkaç yorumumu sonrada elindeki klimanın kalitesini ölç diycem ama sen. yardımcı olim vs demekle bayi veya servis görüntsü çizmişsin. dikkat edersen heryere mesaj atanları uyardıysam tek sen değilsin. bayi veya serviste olabilrisin kullnıcıda ama her tarafı bir anda kirletmene gerek yok vestel bio yazmışsın hep.

Her konuya farklı bir öneri mi yazayım. Kulladıgım markayı yazıyorum. Gelmiş bana yazma diyo. Böyle polemik yaratıp kendi mesajını artırıyo adam ya. Amacın ne yani böyle yazınca hiç kimse mesaj atmayacak mı. Zeki.

terbiyeszilik yapma mesaj sayısyla ne alakam olucak benim. biz burya gelenleri biliyoruz yıllardır bu forumdayız. sen daha bu ayın 12sinde üye olmuşsun

bak profiline kim mesaj sayısı arttırmak istiyormuş burası konu dışı topiği değil.

kullandığın klimada iyi bir klima değil.

arkadaş uyarmış.

sense her yere mesaj yazmışsın

birdaha yazarsan zaten mesaja yönetic ekleyeceğim efendi ol bilmediğin varsa sor ona kimse bir şey demez ama bu topiği konu dışı gibi kullanma. senin akranın yok burada zeki felan deyipte polemik oluşturma.

Bu kullanıcıyla bu ay üye oldum ilk üyeligim degil. Alakasız bir sekilde konuyu saptırma. Bir de profilimi yayınlamıs :-) nediyim bide yıllardır uyeymis. :-)

abovv ben yazarken yeni mesaj atmışsın. ve fake olduğunu başka üyeliğinin olduğunu itiraf etmişsin afferim sana.

yönetici arkadaşı boşa rahatsız etmişiz.. ama bu kez bari forumun en başı olan arkadaşımıza haber verelim affetsin benide. sizin gibilerle uğraşırken normal bilgi geçemiyruz foruma. sizlerin anında temzşkenmesi gerek.

bu mesajalrıda temizlerler artık kirliik olmasın.
      |
      |
      Bahsedilenler: gun , MÜŞAVİR

5 Not
      13 Ekim 2013 18:03:51
      quote:

quote:

hocam bende salon olarak yazdım zaten. hani bir eski fujitsu lcc serisi 9luk alan antalyalı arkadaş vardı ya 25m2 salonda yaz kış kullnıyordu.

bence bu arkadaşta bütün evi soğutmak ve ısıtmak sevdasında olmazsa salonunu kapalı kullanırsa yeter. yoks akeişf yaptırsa aynen dediğin gibi 50 likten aşağı yazmaz firmalar.
      |
      |
      13 Ekim 2013 19:24:20
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

Haklısın Birol usta .. ne kadar ekmek o kadar köfte.. yani 3 kuruşa 5 köfte olmuyor.. sen ne kadar para ödersen onun karşılığını alırsın..

sende iyi biliyorsun 90 lı yıllarda klima montaj işi bu kadar yaygın değildi ve yine iyi bilirsin biz bir 9000 lik klimanın montajını 100 USD yapardık ne günlerdi o günler helmde malzeme bakır boru konsol hariç şimdi bakıyoruzda nasıl yapsam nasıl etsemde fiyatı kırsam da malı ben satsamın derdine düşünce firmalarda aynı sistemle çalışıyor.. daha ucuza ürettirip daha ucuza maliyet yapıp para kazanmanın derdine düştüler..

oysa senin benim gibi kaliteli işçilik ve kaliteli malzeme kullanan firmalar her zaman müşteri buluyor ve hiç işsiz kalmıyuoruz her zaman iş var .. çünkü müşteri tercih ediyor biliyorki hile yok ne taahhüt ediliyorsa o uygulanıyor vakumsa vakum yapılıyor boru ise bakır çekiliyor ama karşılığı olarak ta bedeli alınıyor bu işler böyle 3 kuruşa 5 köfte yok .. ne kadar ekmek o kadar köfte..

bizim Köylü kardeşimiz de bi ara ucuz maliyetle üretilmiş Zibrodan ne çekti be benim Köylüm
      sonra değiştirtti onuda servis yüzüne gözüne bulaştırdı. ne çekti be zavallı köylü :D S

güzel bir yazı olmuş.

ama tam tersi usta. esas kaliteli olan gitti elden:) yeni gelenide pis ettilerdi. hala cam paramıda almadım en son ödeyecek olan bayinin işi var şu ara sakin zamanda söylersin demiştş birol usta korkma demişti.

güzle bir yazı olmuş gerçekten bana birolun fanı diyenler okusun. ustam hatırlıyor işte. ben firmaya çok kızdığımdan az kavga etmemiştik birolla koçlada çekişmiştik koç demişti abi canını sıkma ben sana sıfırnı gönderim ben firmaya kızdığım için senne çekeceksin demiştim.. yani ikisi ile birlikte bile bir dolu gürlütümüz olmuştu. birollada zaten ozamanki yardımlarıyla samimi olmuştuk iyice. koç firmay durumu söylüyor firma hala ayak diretiyordu.

ozamanlar bir değer resmi bastım birol sağolsun hemen devreye girdi. öyleyken gene sinirmden bir dolu kavga ettik.

ben o yüzden zibro alcaklar biroldan alsın diyorum firmaya karşıda dişli olduğundan dolayı.

yoksa kendide biliyor firmaya okadar kızmıştımki alacak olan birkaç kişiye bile engel olmuştum. arkadaşlar bile demiştim günaha girmeyin diyerek. taki birol içeriden birinin durumu karıştırdığını anca söyledi. meslek ahlakı açısından. ozamanlar söyleyememişti. doğruya doğru arkadaş neyse o. şimdi desinler birolla arası iyi diye kızan kızsın bana. ama her zamanda ısırırım yine:)

9köylü arkadaşım senin büyük sorunlar yaşadığını biliyorum MİDEA üretimi ZİBRO ile

aslında senin cihaz on numaraydı ZİBRO olduğu için ve MİDEA üretimi olduğu için tu kakaydı..
      yani şunu diyorum eğer zibro ise cihaz on numaradır.. ama MİDEA ise çok kötü tu kaka bir ÇİN lidir..
      nasıl oluyorsa ?

daha açık yazayım bir cihaz ZİBRO ise dünyanın en kaliteli cihazı hatta dünyayı kurtaran adamın oğlunun evinde kullandığı Klimadır..

ama MİDEA ise çok kötü cihaz üreten ÇİN li dandik ucuz adi bir cihazdır.. :D

servis gelip senin cihazın içine etmedimi kardeşim doğruyu söylesene ey 9 köylü arkadaşım.. bu cihaz m.electric olsaydı sevis aynı şartlarda müdahale etseydi bu cihaz böyle kötü servise dayanabilirmiydi ben bu sorunun cevabını istiyorum..

12 Not
      13 Ekim 2013 20:05:13

@tekirdağlı ustam işleri biraz karıştırmışsın. Köylü ayıkla len pirincin taşını..
      |
      |
      Bahsedilenler: 9köy , Tekirdağlı-klimacı
      13 Ekim 2013 20:14:12
      quote:

quote:

quote:

Haklısın Birol usta .. ne kadar ekmek o kadar köfte.. yani 3 kuruşa 5 köfte olmuyor.. sen ne kadar para ödersen onun karşılığını alırsın..

sende iyi biliyorsun 90 lı yıllarda klima montaj işi bu kadar yaygın değildi ve yine iyi bilirsin biz bir 9000 lik klimanın montajını 100 USD yapardık ne günlerdi o günler helmde malzeme bakır boru konsol hariç şimdi bakıyoruzda nasıl yapsam nasıl etsemde fiyatı kırsam da malı ben satsamın derdine düşünce firmalarda aynı sistemle çalışıyor.. daha ucuza ürettirip daha ucuza maliyet yapıp para kazanmanın derdine düştüler..

oysa senin benim gibi kaliteli işçilik ve kaliteli malzeme kullanan firmalar her zaman müşteri buluyor ve hiç işsiz kalmıyuoruz her zaman iş var .. çünkü müşteri tercih ediyor biliyorki hile yok ne taahhüt ediliyorsa o uygulanıyor vakumsa vakum yapılıyor boru ise bakır çekiliyor ama karşılığı olarak ta bedeli alınıyor bu işler böyle 3 kuruşa 5 köfte yok .. ne kadar ekmek o kadar köfte..

bizim Köylü kardeşimiz de bi ara ucuz maliyetle üretilmiş Zibrodan ne çekti be benim Köylüm
      sonra değiştirtti onuda servis yüzüne gözüne bulaştırdı. ne çekti be zavallı köylü :D S

güzel bir yazı olmuş.

ama tam tersi usta. esas kaliteli olan gitti elden:) yeni gelenide pis ettilerdi. hala cam paramıda almadım en son ödeyecek olan bayinin işi var şu ara sakin zamanda söylersin demiştş birol usta korkma demişti.

güzle bir yazı olmuş gerçekten bana birolun fanı diyenler okusun. ustam hatırlıyor işte. ben firmaya çok kızdığımdan az kavga etmemiştik birolla koçlada çekişmiştik koç demişti abi canını sıkma ben sana sıfırnı gönderim ben firmaya kızdığım için senne çekeceksin demiştim.. yani ikisi ile birlikte bile bir dolu gürlütümüz olmuştu. birollada zaten ozamanki yardımlarıyla samimi olmuştuk iyice. koç firmay durumu söylüyor firma hala ayak diretiyordu.

ozamanlar bir değer resmi bastım birol sağolsun hemen devreye girdi. öyleyken gene sinirmden bir dolu kavga ettik.

ben o yüzden zibro alcaklar biroldan alsın diyorum firmaya karşıda dişli olduğundan dolayı.

yoksa kendide biliyor firmaya okadar kızmıştımki alacak olan birkaç kişiye bile engel olmuştum. arkadaşlar bile demiştim günaha girmeyin diyerek. taki birol içeriden birinin durumu karıştırdığını anca söyledi. meslek ahlakı açısından. ozamanlar söyleyememişti. doğruya doğru arkadaş neyse o. şimdi desinler birolla arası iyi diye kızan kızsın bana. ama her zamanda ısırırım yine:)

9köylü arkadaşım senin büyük sorunlar yaşadığını biliyorum MİDEA üretimi ZİBRO ile

aslında senin cihaz on numaraydı ZİBRO olduğu için ve MİDEA üretimi olduğu için tu kakaydı..
      yani şunu diyorum eğer zibro ise cihaz on numaradır.. ama MİDEA ise çok kötü tu kaka bir ÇİN lidir..
      nasıl oluyorsa ?

daha açık yazayım bir cihaz ZİBRO ise dünyanın en kaliteli cihazı hatta dünyayı kurtaran adamın oğlunun evinde kullandığı Klimadır..

ama MİDEA ise çok kötü cihaz üreten ÇİN li dandik ucuz adi bir cihazdır.. :D

servis gelip senin cihazın içine etmedimi kardeşim doğruyu söylesene ey 9 köylü arkadaşım.. bu cihaz m.electric olsaydı sevis aynı şartlarda müdahale etseydi bu cihaz böyle kötü servise dayanabilirmiydi ben bu sorunun cevabını istiyorum..

ayıp ediyon abi nezaman söylemedimki herzaman söyledimki doğruyu söyle diyorsun. biroldan korksam foruma girmezdim ne laf ama buda güncek:) yani bugün yazdıklarımı yazmazdım abi şimdi şaka bir yana.

hemde mideanın en dandik alt seri cihazı olduğu halde ve içinede edildiği halde canavar gibi ısıttı 2 yıl odayı... soğutmasıda çok keskindi. şimdi mutfakta bu cihaz biliyrosun.. hatat flapta problem olsada el sürdürmüyorumki ne olur ne olmz diyorum.. bunca öküzlerin elinden geçesede gerçekten güzel cihaz üretmiş midea. birde şu kasa kalitesine biraz dokunsa tadından yenmez. bizim birolun taktığıda bu zaten aksi durumda çarpılır harbiden.

ya ben hiç susarmıyım abi neyse onu söylerim sizler yoğun insanlarsınız bugün dediğinizi yarın unutursunuz ama cihaz sahibi benim ve seninde dediğin gibi en iyi doktor ben olabilirm. cihaz yeni takıldığında ses konusu yüzndende tartıştık burada sen demiştin mideada bu ses olmaz birol demişti midealarada bu ses normal. cihzın dış ünitesi sesli evet ama belki bu durum alt segment ürünleri bende olduğundan böyledir ve sizin modern klima daha farklı kompresörlü olanları ithal etmiştir. sonuçta bendeki klimayı zibro 1000 tlden fazlayada satmamsı lazım ben onuda söylerim çekinmemki.

ben sadece bu konunuza karışamam sizlerin aydınlatmasını isterim. köprüyü paylaşarak afefdin. ustalık ve tecrübe sizlerin bu konuda.. birol bana aynı cihazın kendi montaj ettiği bir video var onu gönderdi ses aynı orada inandım tabi. yoksa bir ara gıcık ettiydi beni o ses normal demekle am şu var firmalrına lanet ettim etmedim değil. inan bana birol daha yeni anlattı nasıl sende dah aönceden bahsetmiştin ya modern klimanın içinde patronu yönelendirenler var diye açıkça yazmıştın bir ara. aynı mesele işte ben o aralar devamlı hastanedeydim enenm kemoterapiden rdayo teapiden çıkmış üstünede zayıflıktan potezi bozuldu çaokapır bir ameliyat girdi resmen ölmek üzere zaten pzevek o.ç dr sakat bırakmıştı 1yıl önce ayağını. şimdide komple yatağa bağladı kadını o sıralrda yanlış ameliyat yaptı 15 gün sonra tekrar açtı ayağını. peşindende yeni kanunu beğenmedi kaçtı. adamalr beni iki kez aradı ikisindede ambülanstayım zibrodan.. nefret etmiştim aq klimasının demiştim içimden brol eolmasaydı yüzlerinde söyliycektim zeten söylemektende beter ettim. inan birola kızsamda o aralar gende en büyük destek onadn geldi sende biliyorsun az çok. y ainsan kızdımı her şeyi düşünüyor ben birolun bile ortakık karıştırdığını düşünmedim değil o aralarda. foruma bile yansıdı hep volkanla bile çekiştiydik hep beraber.

hem dikkatini çekerse ( bak şimdi sizin herzmanki kavganıza karışmıyim diyorumda girdim bile:)) sonuçta senide onuda iyi tanıyorum siz düşman olmazsınız birbirnize. birol biraz kıldır canım hep derim. sende çabuk kızıyorsun bazen çok gereksiz oluyor. kemal14 ufak bir geyik yapıyor ona bile kızıyorsun oda maşallah hiç alıngan değğildir ya:)) halbuki ne gerek var birolla kocausta benim uzmanlık alanım sen kızma:)) forumdan uzaklaşma. b)

parantezi kaparsak ben burda airfele ürettirlen zibrolara bile çok güvenmem diye birola hep kavga etmişimdir. neden dersen mideayı gördüm airfelin soğutmasını ısıtmasını bilmiyorum. ama senin dediğinide birolun dediğinide hiç bir zaman kulak arkası etmem. 65 serileride kendini kanıtladı artık bir çok alan arkadaşal haberleiyoruz. şey işte ya senin ilk gelen fujitermalarla aynı makineler işte sonuçta sen beğeniyordun onları. sonra chigoya ürettilrince aman ha demiştin millete.

birolun firma chigoya üretirse birol gen iyid er orası ayrı konu ama artık çekişmeyin ya. nsen ondan iyi birlisrin ne o senden ustanın iyis olrumu abi. utsa demek herşeye açık kendini devamlı geliştiren demektr aynsını sende diyorsun ya ben hala öğreniyorum. o misalin işte senin.

birolu çok takma sen kıldır ama iyi olduğunu sende biliyrosun..

ya abi sende me olsa daynırmıydı diyorsun burda fktanik diy ebir arkdaşın kliması 6 yıldır vakumsuz gazssı çalışmış nerdeyse arkadaş bilgili değil bir müdahele ettik şuan 47m2 salonu kavuryor diyor 12lik cihaz:)
      |
      |

5 Not
      13 Ekim 2013 20:16:29

quote:

@tekirdağlı ustam işleri biraz karıştırmışsın. Köylü ayıkla len pirincin taşını..

ben yaarken yazmışsın bunu.. olum neyse onu yazdım artı eksi yok. ama sizde artık bir öpüşün ya tamam ikinizde iyi klimacısınız bir ip meselesindeki cambazlara geliyorda. bırakın artık bu meseleleri. yeni projeleri tartışalım.
      |
      |
      Bahsedilenler: Tekirdağlı-klimacı
      13 Ekim 2013 20:33:03
      @tekirdağlı Isı pompası işine daldın mı nasıl var mı uğraş.
      14 Ekim 2013 00:24:03
      quote:

@tekirdağlı Isı pompası işine daldın mı nasıl var mı uğraş.

sv: ustacım ısı pompası buralarda pek gitmez sanırım sizin orada egede ve akdenizde daha uygun olduğunu düşünüyorum .. ama şu bi gerçek Birol artık enerji krizi dolayısı ile geleceğin sektörü ısı pompası olacak bunu unutma
      gün gelecek sende bu sistemi kabul edeceksin ve bu işe soyunacaksın adım gibi eminim..

ilk zamanlar uydu anteni ve dijital yayınlar çıktığında bazı tv kanalları gazetelerde çarşaf çarşaf ilanlar veriyorlardı televizyonlarda boy gösteriyorlardı biz kesinlikle halkın televizyonu olacaz kesinlikle dijital yayına geçmiyecez diyorlardı ..
      şimdi sende biliyorsun D smart satmak için her gün deli gibi müşteri arıyorlar..

ya 9 köylü arkadaşım ne döktürmüşsün be oku oku bitiremedim yahu... :P

ya Birolla bir husumetim yokki aksine severimde meslektaşımı harbi ve mert olduğu için
      komtanlada öyle yok bi çekişmem benim kızmamda yoktur burada kimseye ben şuna takılıyorum bazan oda bir konu hakkında çok ciddi tartışmaya girmişken geyik yapılmasına ve alaya alınmasına birde olayların kişiselleştirilmesine duygusallığa kızıyorum arkadaş..

bir konu hakkında fikir belirtirken ciddi ciddi komutan gelipte veya sen veya bir başkası geyik yapınca yada duygusal davranınca beni kimse sallamıyor ben ne anlatıyorum onlar ne diyor diye ülen siz bilgiyi haketmiyorsunuz develer deyip kendimi cezalandırıyorum ve banlıyorum sizi değil...
      |
      |

16 Not
      14 Ekim 2013 03:39:12

hocam aslında karışık duygularım var :)

ben zaten yıllarca teknolojinin içinde kaldım,uçak/helikopter tamiratından tutun ,elektrik+elektronik+mekanik+sıhhi tesisat+inşaat vs. bir sürü konuda çalışmışlığım yada tamirciliğim olmuştur

hani insan koşar koşar da bir durup dinlenip düşünür ya aynen bende onun gibi arada durup bir düşünüyorum ,yahu ben bu klima işini daha fazla öğrensem ne olacak ki :)

bu güne kadar hep fazla bilgiden zarar gelmez mantığındaydım ama son yıllarda gördüm ki fazla bilgi zararlı olabiliyor :)

özellikle forumun bu bölümünde öyle tepkiler aldığım oluyor ki bütün cinlerim tepeme çıkıyor

kimisi gülücük eklediğime kızar,kimisi aşırı sert bulur,kimisi ruh hastası der vs.vs.

hadi sizin işiniz bu ,peki bana ne oluyor ki de bu kadar kötü muameleye katlanayım ?

önceleri bir vefa borcu olarak görüyordum (bu forumda öğrendiklerime karşılık bende bildiklerimi anlatayım diye) ama artık kaç yıl oldu ve bu borcu ödemiş olduğuma inandığımdan aslına bakarsanız bu bölüme pek yazmak istemiyorum ama nasıl bir hastalık olmuşsa dayanamayıp yine yazıyorum ve teyp kaseti gibi tekrar aynı şeyleri yaşıyorum :)

aslına bakarsanız burada tanıdığım bazı arkadaşlarla da bir tür merhaba demiş gibi hissediyorum ama ne satıcıya söz söyleniyor ,ne de alıcıya

nalıncı keseri gibi herkes kendi tarafına çekiyor ,diğer bir konu forumun bu bölümünü satıcıların doldurup yalan yanlış bilgilerle insanları yönlendirmesi de hoşuma gitmediğinden her defasında kızıp gidiyorum ve sonra geri geliyorum ,gerçi son zamanlarda pek etliye sütlüye karışmamaya çalışıyorum ama yine de kendi payıma düşen fırçayı yiyorum :)

selamlar
      |
      |

• Yüzbaşı
      696 Mesaj
      14 Ekim 2013 13:14:13
      Komutan farklı yerlerde değiliz düşünce olarak .. hani derler ya bilde yapma her şeyi öğren ama uygulama yeterki bil diye .. ilim çinde olsa git al diye , işte bizde böyleyiz illa ki öğrenicez.. seninki alışkanlık ben öyle görüyorum .. yani sana bu forum bağımlılık yapmış girmeden burada bazı şeylere cevap vermeden duramaz olmuşsun ..
      aslında sadece sende değil buradaki bir çok arkadaş öyle 9köylü, Birol, kocausta,sen , ve bir kaç kişi daha var müdavimler sanki memleketi siz kurtaracaksınız..
      bağımlılık işte böyle bi şey ..

ben sizin gibi değilim bakın foruma üye olma tarihim eskidir .. ama burada sizin kadar çok zaman geçiremiyorum... bazan 1 ay buraya uğramadığım olur mesaj sayımndanda bellidir zaten.. neyse farkında olmadan gene kişiselleştirdim hiç sevmediğim şey..

komutan paylaşımların faydalı en azından klimayı görüp 155 polis imdatı yada jandarmayı arayan birisi değilsin hayatında ilk defa klima görüp te ona buna klima öneren biriside değilsin.. burada gördüğüm az sayıda klima profesörlerinden birisisin akademik anlamda...

Hayatta her seçim bir vazgeçimdir.
      Seni kaybetmeyi seçeni kazanmak için ugraşma..!
      Çünkü;o zaten kaybetmiştir.

Ne kalana git...Nede gidene kal denir.
      Kalacak olan yerini...Gidecek olan yolunu çoktan çizmiştir..!

takılmayın siz benim söylediklerime birazda empati yapmak istedim..
      |
      |

16 Not
      14 Ekim 2013 18:30:39

hocam siz iş güç sahibisiniz ve o nedenle zaten zamanınız kısıtlı ama bizim kahve gibi alışkanlığımızda yok ,emekli olacaklara ilk söylediğim söz önceden sizi oyalayacak mutlaka bir şeyler düşünün yoksa çok sıkıntı çekersiniz diyorum :)

aslına bakarsanız bu bıkkınlık tüm hayatımda oluştu ,misal önceleri apartmanın her işini kendim yapıyordum ama baktım millet önce teşekkür ediyor ama en ufak bir olumsuzlukta acımasızca eleştriyor

son olarak merdiven otomatiği arızalandı ve mecburen elektrikçi çağırdılar ,adam tüm hattı iptal edip fotoselli lambalar takmış ,şimdi merdivenlerin yarısını karanlıkta inip çıkıyoruz (tabi birde yapılan bir dünya masraf cabası) :)

niye merdiven otomatiğini değiştirmediniz diyorum ,abi bir kısa devre var ,kaç tane denedik olmuyor diyor :))

sanırsın uzay mekiği

bu işten bende zararlı çıkıyorum ama işte onlarda görsünler ,biraz değerimizi anlasınlar ,her işe kendi arabamla gidiyordum ve hiçbir şekilde el emeği almıyordum ama gördüm ki deveye diken insana öpen yaranırmış ,bunu geçte olsa öğrendim :)

bizde meyve veren ağaç taşlanır ,aynı şekilde iş yapan da eleştrilir ,çok iş yapan çok hata ,az iş yapan az hata yapar ,ölülerse hata yapmaz
      |
      |

16 Not
      14 Ekim 2013 18:38:05
      Tüm arkadaşların bayramın kutlarım

Ailenizle birlikte güzel bayram geçirmenizi dilerim

Selamlar
      14 Ekim 2013 20:30:20

Arkadaslar bahsetmiştim, hatırlarsınız müteahhit klima borularını hazırlamış diye. Bugun resim çekme fırsatı buldum, lütfen bir bakın ne döşenmiş, kötü mü, iyi mi, 18000 lik kaldırır mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Bahsedilenler: mbirol , 9köy , klima5505

• Kurmay Yarbay
      4000 Mesaj
      14 Ekim 2013 22:07:55 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: W.Amadeus

Arkadaslar bahsetmiştim, hatırlarsınız müteahhit klima borularını hazırlamış diye. Bugun resim çekme fırsatı buldum, lütfen bir bakın ne döşenmiş, kötü mü, iyi mi, 18000 lik kaldırır mı?

18000 için uygun görünüyor. fakat sıva altında boruda kırılma vs. varsa o kötü işte...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 15 Ekim 2013; 21:07:28 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      629 Mesaj
      14 Ekim 2013 22:27:32
      Hisense klimalar hakkında bilgisi olan var mı? kompresör Hitachi üretimi.G.G de 18.000 BTU inverter modeli 1.500 TL den satılıyor.Bu fiyata iyi gibi.Buyrun linki:

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/hisense-as-18ur4suvvl-18000-btu-inverter-klima-95683357
      |
      |
      14 Ekim 2013 22:58:33
      quote:

Orijinalden alıntı: W.Amadeus

borulama gerçekten söylüyorum berbat ötesi .. böyle ankastra tesisat çeilmez.

boruların ağızları açık içine her türlü yapacı madde girer toz toprak nem buhar su her şeyi içine kaçabilir kaçmış ta zaten
      boru çapları 3/8 x 5/8 yani 24.000 klima cihazına uygun görünüyor gerçi bu durum markadan markayada değişir.. mesela bazı markalar 1/4 e 5/8 kullanır 24 btu klimada bazıları 3/8 e 5/8 ...

birde 5/8 borunun et kalınlığı bana çok ince gibi geldi 0.50 veya 0.60 mm gibi bir et kalınlığı var

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
üniversite
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,448
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.