Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1258. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12561257125812591260
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SRK35ZJP-S(1) SRK 35 ZMP-S1 ile aradaki m - j farkı neyi değiştiriyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: W.Amadeus

Ben de klima almayı düşünüyorum. Çok fazla araştırma yapmadım. Teknik detaylar beni yanıltabilir. Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
    Daha çok yazın lazım olacak ısıtması çok çok iyi olmasına gerek yok.
    28-30 m2 salonda kullanılacak.

Baymak klimalar nasıldır? (Klimanın tipi çok şık, salonda olacağı için tipi de önemli) Örneğin şu;

http://www.hepsiburada.com/liste/baymak-elite-12000-btu-h-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi/productDetails.aspx?productId=evbayelit12000&categoryId=17453&navq=categoryid%3d17453%26fh_view_size%3d20%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-ranking_cocktail_bestseller%26fh_secondid%3devbayelit12000%26fh_lister_pos%3d1%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483638%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483638_161876%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483638_161876_17453%257d%26fh_refview%3dlister

Bütçe; 1250, belki biraz daha fazlası.

Ya da bu;http://www.kliksa.com/urun/demirdokum-a-410-18000-btu-h-klima/901851218

Arkadaşlar yok mu yardımcı olacak?

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: vvlkn

Mitsubishi SRK 35 ZMP-S1 vs. Zibro S 6534
    Fiyat 2000 civarı - 1700 civarı
    Cop : 3,67 - 3,61
    sogutma ısıtma kapasiteleri
    11,940 ; 13,650 - 12,000 ; 14,500

Peki hangisi alınır sizce ve neden ?

Tabii ki Mitsubishi.
    En azından 1. kalite mal.

Usta görmediğin bilmediğn mallar hakkında yine yorumlara başlamışsın.Hayırlı işler.1Numara ha!Evet çakmaişlerde 1mumara.
    Komutanın pakistanlı kral makine oldu sayelerinde..
    Evet 1 numara.Dünyanın ilk üsten filitreli kliması...Bu arada mhi japonya da kunduzdur.Senin katkılarınla de Türkiye kurnaz oluyorlar..

Al kardeşim sen mhi 1 mumaradır o.Baktın 1,5 çıktı.Söylersin ustaya konuşur değiştirtir iklm...ya..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Airfel İnverter klima ile alüminyum boru gelmişti. Oysaki Daikin'den bir yetkili mailinde "bakır boru gelecektir" demişti.
    Bende şikayet ettim ve 3 gün sonra yani bugün gelerek 5 metre BAKIR boru taktılar(metresi 35TL'ymiş). İlk montajı yaptılar, çok güzel oldu. Tabi vakumlatmayı da unutmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fktanik -- 10 Ekim 2013; 1:22:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

quote:

Tabii ki Mitsubishi.

Usta görmediğin bilmediğn mallar hakkında yine yorumlara başlamışsın.Hayırlı işler.1Numara ha!Evet çakmaişlerde 1mumara.
    Evet 1 numara.Dünyanın ilk üsten filitreli kliması...Bu arada mhi japonya da kunduzdur.Senin katkılarınla de Türkiye kurnaz oluyorlar..

Al kardeşim sen mhi 1 mumaradır o.Baktın 1,5 çıktı.Söylersin ustaya konuşur değiştirtir iklm...ya..

bakın eurovent öyle söylemiyor ama

SRC35ZJP-S1/SRK35ZJP-S1 SEER Class A++ SEER 6,53 , SCOP Class A+ , SCOP 4,07

http://www.eurovent-certification.com/tr/Sertifikal__urunler/Markaya_gore_eri_im.php?lg=tr&rub=04&srub=03&select_prog=AC&select_partic=74&select_marque=MITSUBISHI+HEAVY+INDUSTRIES&select_class=AC1+%2F+A+%2F+S+%2F+R

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1414 -- 10 Ekim 2013; 1:47:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: Black Rosé Immortal

quote:

quote:

http://www.hepsiburada.com/liste/airfel-afs24-0901f-r2-r410a-salon-24000-btu-h-klima/productDetails.aspx?productId=evairafs24&categoryId=17453&SKU=EVAIRAFS24

65 m2 için bu işimizi görür mü ? günde 7-8 saat açık kalsa aylık fatura tahmini ne kadar gelir bi yuvarlayarak tahminde bulunacak var mı ?

ya da 2 adet duvar tipi mi alsam 15 er m2 lik odalara birer tane olacak şekilde , salonu katmasam hiç .

ben boşuna sormadım kardeş.

o koca cihaz eve girermi teraamışsınız bakın. normal daire dahi olsa girmez buzdolabı gibi ne öyle o.

şimdi brader izmir çok soğuk olmaz istanbul gibi. siz 12bin btu kalit ebir inverter salona taksanız gene soğutır evinizi ama ısıtma olmaz. olurda olmaz mesel benim yazılarımı aratın benim evin tüm kapıları hole açılıyor. hole taktığım 12lik klima ile 13-14C hava sıcaklığında 85m2 kırıyorum ama 5-6C lere hele sıfır C lere düşünce klima şişiyor ister istemez. ozamanda salon ve bir odanın kapısını kapatıp alanı 423m2 düşüryorum idare ediyor.
    bunlar hep ekononi meselesi. ama işin aslı her odaya ayrı klim aalmaktır.

oda kapılarınız salona açılsa ısıtma için benim gibi idare edersiniz. çok soğukalrda slonda uyursanız salon kapısını kapatıp gene idare edersiniz. ama mantıklı değil işte.

ben olsam yerinize salaon akalit ebir inverter alırım 122lik oturduğum odayada bir daet kalite 7000 btu inverter alırım. çok bulunmaz ama sanırım daikin V serisi hal var piyasada tektük. gene kalite narka araştırırsınız.

işin ucu tabiki gene para bu durumda sizin alabileceğiniz cihazlar airfel bakır boru kullanmak şartı ile. zibro 65 alarko flair york bu 3 ü bakır boru kullnır. mideada bakır boru kullanır. ben şahsen oturma odama bir 9luk alırım birde 12lik salonuma alırım. diğer oda yatak odasıysa çok soğukalarda oturma odası kullanılabilir. yani ekono durumu açısından 7-8 saat kullnılmasıyla ne ödersiniz onu bilmek zor inanın ben. bir 12lik bir 9luk inverterin devamlı çalışması ile geçen yıl 242 tl ödedim en fazla.

durumunuz varsada kombi alın her yer ısınır gene aynı parayı ödersiniz izmiin bu vanatjı var. istanbul olsa en az orta bir şekilde sıcak olsun derseniz 450-500 iyi ısıncam derseniz 600-700

hocam 2 odada yatak odası , yani odalarda olmalı 2 klimada . Salonda bi şekilde ufoyla idare edilir odalar ilk planda

şöyle bi senaryo yazalım , istanbulda hava sıcaklıgı 4 derece olsun . Oda sicaklıklarını 22 C lere getirebilecek ve kapıları açıp bunu aynı anda salona yaydıgımızda 18 C derece yi görebilecegimiz klimalar önerebilirmisin ? direkt kafamızda bi fiyat olsun . f/p ürünü olsun ne çok ucuz ne çok pahalı .

Bu 2 klima bu şekilde 400-350 civari yakmaz mı aylık ? 7 saat kullanımda

ben sizi izmirde sandığımdan karıştırmışım.) birol ustada açıklamış aşağıda izmir için. istanbuldada bu fark en azla 50 tl olur.

siz 3 adet cihaz alsanız dahi demiş olduğunuz rakamlara ulaşamazsınız. basit bir çizim yapmanızı istemiştik bir çizim yaparsanız çalışma şeklinizide söyleyebilriz.

buyur hocam bu şekilde plan . biraz paint terk olduk

bana direkt olacak şu 2 klimaya al şu kadar yakar aylık dersen kafamda net bi fikir oluşmuş olur .

teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

Tabii ki Mitsubishi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Tabii ki Mitsubishi.

Yahu usta bırak allahaşkına.
    Tamam esnafsın malını öveceksin ama o kadar da değil yani.
    Sen satıyorsun diye kıytırık 65xx Zibro'yu da Mitsubishi'ye yedirmeyelim.
    İnsaf dinin yarısıdır diye bir laf var.

• quote:

SRK35ZJP-S(1) SRK 35 ZMP-S1 ile aradaki m - j farkı neyi değiştiriyor ?

Yeni seri olarak adı değişti.
    Hangisini hesaplı bulursanız onu alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fktanik

Airfel İnverter klima ile alüminyum boru gelmişti. Oysaki Daikin'den bir yetkili mailinde "bakır boru gelecektir" demişti.
    Bende şikayet ettim ve 3 gün sonra yani bugün gelerek 5 metre BAKIR boru taktılar(metresi 35TL'ymiş). İlk montajı yaptılar, çok güzel oldu. Tabi vakumlatmayı da unutmadım.

Bu vakumlatma olayı nedir?
    Ben de Baymak klima alacağım kurmaya geldiklerinde bilmem gereken bir şey var mı, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Edit: Bu arada başka bir sorum olacak; klima salonda olacak dış ünite balkonda olacak yani arada bayağı mesafe var. Müteahhit duvarlardan geçirmiş boruları, yer hazırlamış klimaya. Bu konu btu yönünden sıkıntı yaratır mı? 18000 lik mi alsam 12000 yerine?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi W.Amadeus -- 10 Ekim 2013; 13:08:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fantazi

Cevabin icin cok tesekkür ederim sayin 9köy.

birşey değil gözüm güle güle kullanın msz sf klimanızı. ara sıra resim felan atın yeni makine bunlar bende çok görmedim tiplerini görmüş olalım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

http://www.hepsiburada.com/liste/airfel-afs24-0901f-r2-r410a-salon-24000-btu-h-klima/productDetails.aspx?productId=evairafs24&categoryId=17453&SKU=EVAIRAFS24

65 m2 için bu işimizi görür mü ? günde 7-8 saat açık kalsa aylık fatura tahmini ne kadar gelir bi yuvarlayarak tahminde bulunacak var mı ?

ya da 2 adet duvar tipi mi alsam 15 er m2 lik odalara birer tane olacak şekilde , salonu katmasam hiç .

ben boşuna sormadım kardeş.

o koca cihaz eve girermi teraamışsınız bakın. normal daire dahi olsa girmez buzdolabı gibi ne öyle o.

şimdi brader izmir çok soğuk olmaz istanbul gibi. siz 12bin btu kalit ebir inverter salona taksanız gene soğutır evinizi ama ısıtma olmaz. olurda olmaz mesel benim yazılarımı aratın benim evin tüm kapıları hole açılıyor. hole taktığım 12lik klima ile 13-14C hava sıcaklığında 85m2 kırıyorum ama 5-6C lere hele sıfır C lere düşünce klima şişiyor ister istemez. ozamanda salon ve bir odanın kapısını kapatıp alanı 423m2 düşüryorum idare ediyor.
    bunlar hep ekononi meselesi. ama işin aslı her odaya ayrı klim aalmaktır.

oda kapılarınız salona açılsa ısıtma için benim gibi idare edersiniz. çok soğukalrda slonda uyursanız salon kapısını kapatıp gene idare edersiniz. ama mantıklı değil işte.

ben olsam yerinize salaon akalit ebir inverter alırım 122lik oturduğum odayada bir daet kalite 7000 btu inverter alırım. çok bulunmaz ama sanırım daikin V serisi hal var piyasada tektük. gene kalite narka araştırırsınız.

işin ucu tabiki gene para bu durumda sizin alabileceğiniz cihazlar airfel bakır boru kullanmak şartı ile. zibro 65 alarko flair york bu 3 ü bakır boru kullnır. mideada bakır boru kullanır. ben şahsen oturma odama bir 9luk alırım birde 12lik salonuma alırım. diğer oda yatak odasıysa çok soğukalarda oturma odası kullanılabilir. yani ekono durumu açısından 7-8 saat kullnılmasıyla ne ödersiniz onu bilmek zor inanın ben. bir 12lik bir 9luk inverterin devamlı çalışması ile geçen yıl 242 tl ödedim en fazla.

durumunuz varsada kombi alın her yer ısınır gene aynı parayı ödersiniz izmiin bu vanatjı var. istanbul olsa en az orta bir şekilde sıcak olsun derseniz 450-500 iyi ısıncam derseniz 600-700

hocam 2 odada yatak odası , yani odalarda olmalı 2 klimada . Salonda bi şekilde ufoyla idare edilir odalar ilk planda

şöyle bi senaryo yazalım , istanbulda hava sıcaklıgı 4 derece olsun . Oda sicaklıklarını 22 C lere getirebilecek ve kapıları açıp bunu aynı anda salona yaydıgımızda 18 C derece yi görebilecegimiz klimalar önerebilirmisin ? direkt kafamızda bi fiyat olsun . f/p ürünü olsun ne çok ucuz ne çok pahalı .

Bu 2 klima bu şekilde 400-350 civari yakmaz mı aylık ? 7 saat kullanımda

ben sizi izmirde sandığımdan karıştırmışım.) birol ustada açıklamış aşağıda izmir için. istanbuldada bu fark en azla 50 tl olur.

siz 3 adet cihaz alsanız dahi demiş olduğunuz rakamlara ulaşamazsınız. basit bir çizim yapmanızı istemiştik bir çizim yaparsanız çalışma şeklinizide söyleyebilriz.

buyur hocam bu şekilde plan . biraz paint terk olduk

bana direkt olacak şu 2 klimaya al şu kadar yakar aylık dersen kafamda net bi fikir oluşmuş olur .

teşekkürler

odaların kapıları salondanmı açılıyor vet çizim ilginç olmuş bir miktar:)

bu şekil doğrumudur.

şu aylık yakar meselesine taktınız ama inanın bilinmez bu şu şekilde hesap etsek 700wattan aşağı kısamaz bu klimalr tahmin ediyorum. 7 sat çalışsa klimanın birisi ve bu süre zarfında saate 3-4 kez dursa her duruşta kaç dk duracağınzı bilemeyiz. ortalam hesap yapıcaz burada 700x7=490 watt eder. 490 ı herşey dahil en az 400 tl ile çapmamzı lazım. yuvarlak 500 dersek 2tl yakar bir klima bunu çarparsan 30 günle 60 tl eder. rahatladınızmı:)

2 klimanız olsa 120 tl ödersiniz. ben yukarı 3 klimanız olsa 180 tl sizin salonada 9luk eğerki her iki odayada klima takacak olursanız yeter artar korkmayın.

klima takmazsanız oda kapılarınız açık durusa salonunuzda oturlacak hale gelir bunuda bilin.. ama sakın kocausta felan ayartırsa odalara 12lik al diyerek almayın sıkıntı yaşarsınız odalarınız ufak çünkü klimalarınız çok çabuk durur.

şayet yazın soğutmada ise salonunuza bir 12lik almış olsanız o dalarınıza kadar tek klimayla serinlersiniz ve uyurken çarpılmazsınız her iki odada.

• quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

quote:

quote:

quote:

Tabii ki Mitsubishi.

http://www.eurovent-certification.com/tr/Sertifikal__urunler/Markaya_gore_eri_im.php?lg=tr&rub=04&srub=03&select_prog=AC&select_partic=74&select_marque=MITSUBISHI+HEAVY+INDUSTRIES&select_class=AC1+%2F+A+%2F+S+%2F+R

ya hocam birol usta size bişe dememişki hemen gene pakistanlınızı övme psikozuna girmişsiniz:) rahat olun sizin klima yeni zmps serilerinden çok daha iyi.

dikkatli okuyun zaten. birol sizin klimaları daha iyi demiş. mhi okadar bozduki ürünlerini.. zamanında beğenmediğimiz pakistanlı klimalar bile kral oldu demiş. bunu bende yazmıştım. çok yakın zamanda zmpsler pakistanlıya kurban olsun gibisinde. Gürcan arkadaşımız kaç ay önce anlatmıştı bana. Birol ustada anlatmıştı.

yahu ben anlamıyorum arkadaş adamlar hemen hemen filtre dışında farkı olmayan zjs serisinin fiyatın 3250 tl yapmışlar yazıkalr olsun haramzadelere. yahu ME yeni sf serisi bile şuan ondan ucuz. bu srk zjs serisi elien su dökemez GE ve yeni SF serisinin değerleri HJ serisinden iyi gözüksede birn ker katlar HJ serisi bu klimaları.

ayrıca bu yeni eurovent değelerini hala anlamadım anasını satim Birol kıllık ediyor daha iyi diyor. kocausta diyor geçin o masalalrı aynını sende diyorsun. bilinen gerçekse bütün klimalrın btularının. yeni eurovent değerlere uydurulması için biraz aşağı çekilmesiymiş Birol ustanın dediği ve azçok takibimize göre.

öyle değilmi Birol usta

• quote:

quote:

SRK35ZJP-S(1) SRK 35 ZMP-S1 ile aradaki m - j farkı neyi değiştiriyor ?

Yeni seri olarak adı değişti.
    Hangisini hesaplı bulursanız onu alın.

quote:

quote:

quote:

quote:

Tabii ki Mitsubishi.

Yahu usta bırak allahaşkına.
    Tamam esnafsın malını öveceksin ama o kadar da değil yani.
    Sen satıyorsun diye kıytırık 65xx Zibro'yu da Mitsubishi'ye yedirmeyelim.
    İnsaf dinin yarısıdır diye bir laf var.

vur vur vur sataşmadım bu aralar sizlere.

hocam harbi dinsiz bu Birol ya birde elalemin dinine saldırır. pis yahudi düşmanı:))

hocam yanlız durumalr kötü gidyor ya.
    senin parti kattı karıştırdı ortalığı istediğin oldu andımızda kalktı yakında yahudi güdümlü döğlette kurulur:) emme ne örecuuk. bak başörtüsüde serbest oldu. ohh sana senmisin islam düşmanı olan.. senin dediğinde olmadı.. ee katlanacaan artıkın döğlet istersen bunlarda olcak. akepeye yeni havucuda verirler böyle.. üzülme ya senin diğer melmekettede aynı görüntüler var nasıl olsa.

bak

burdada dügin ediyler.

heralde burdada kına gecesi ediyler

dügüne devam

hahah haha seninkilerde bizimkilerden farklı değüllermiş yavv

burdada dügün var bak arkadada örtülü kadınlar. hahamcı emce nasıl emme sen kurban ol bizim şeriatçılara

abi şimdi yeni havuca dikkat et bölgede 14 dene döğlet kurulacakmış türkiye bütün duruyor havucu ballı yediriyorlar senin partililere. herkez affetsinde nah bölünmicez..

esasında daha güzel sataşıcağım eski bir mesaj vardıda onu bulamadım.

neyse klimaya dönersek hocam Birola fanlık ediyorsun diycende gerçekten çok kötü anlatıyor. onun yanısırada bu zmpsler gerçekten daha kötü olmasa fiyatları düşük tutulmaz bence.. bizim komutanın klima harbiden çok daha iyimiş bunlardan.. yahu nereye gidiyor bu teknolji hocam.

açsana len birol kılı okadarmı mok ettilerde koca markayı zibro gree airfel flair vb gree üretimleriyle bir tutuyorsun???????? şu üstten filter olayını bir resimlesene ben uzun süredir hiç bir bayiye gitmedim.

kocaustam ya sizin ingilcenizle benim google çeviri tarzancam bir oluMu ya şu yeni eurovent değerlere biraz eğil abi ya. ingilazcam yok işte ne örim..

edit:http://i.imgur.com/FEsaK1Z.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9köy -- 10 Ekim 2013; 15:35:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tepeb

quote:

Orijinalden alıntı: tepeb

Klimaplus bir kez daha indirime girmiş, klima alacak arkadaşlara duyurulur, modeline göre 200-450 TL arası indirimler var sanırım.
    Daha yeni aldığım klimamın da fiyatı 320 TL düşmüş. Defalarca sormuştum ve kampanya olacaksa bekleyebilirim demiştim ama bayi beklediğimiz bir kampanya yok demişti, bayinin bilgisi olmayabilir bilemiyorum. Klimaplus'la iletişime geçip durumu anlattım, bayiye daha indirim olup olmayacağını, benim için önemli olduğunu, bu kadar para vermemin kolay olmadığını söylediğimi ve daha yeni almış olduğum üründe bu kadar sormama rağmen fiyat mağduru olduğumu ve bu durumla ilgili yapabilecekleri bir şey olup olmadığı, bazı büyük firmaların (otomobil, elektronik) 15 gün içinde fiyat düşmelerini iade ettiğini ve bu tip kampanyaların önceden planlanmış olması gerektiğini söyledim. Genel merkezdeki yetkili beyefendi anlayışla karşıladı, bizim bayinin İzmir bölge müdürlüğüne bağlı olduğunu, izmir bölgeye durumu izah edeceğini ve bana geri dönüş yapacaklarını söylediler. Umarım zararı karşılama konusunda olumlu bir dönüş yaparlar ve klimaplus'ın meşhur müşteri memnuniyetinden bende yararlanmış olurum.

Klimaplus'dan konuyla ilgili dönüş yapıldı. Para iadesi yapamayacaklarını fakat müşteri memnuniyeti adına 2 bakım ve bir kereye mahsus olmak üzere taşınma veya klimanın yer değişmesi durumunda aynı bölgede isem kurulumu ücretsiz yapacaklarını söylediler. Ne diyeyim hiç yoktan iyidir, bakımlar işime yarayacaktır kesin zaten bakımları garanti süresince klimaplus'a yaptırmayı düşünüyordum. Kurulum işlemi işime yarar mı zaman gösterecek, en azından 2 bakımı ücretsiz yaptırabileceğim ve sanırım klimaplus bakıma 100 TL civarı para alıyor. Klimaya gelince şimdilik son derece memnunum, iç - dış ünite gayet sessiz ve geçen haftaki soğuklarda iyi performans gösterdi (dış sıcaklık 6, iç sıcaklık 18 derece civarı) tabi bu yeterli değil Aralık-Şubat arası daha iyi anlayacağız performansını ve sarfiyatını.

harbiden hayret bir durum bir klimaplus fanı olarak inanın burdaki yazıyı ilk yazdığınızda içimden size demiştim yahu hangi firmada görülmüşki klimaplustan bunu istiyorsunuz demiştim. inanın bukadarıda fazla demiştim:)

klimaplus burda bile beni şaşırttı gerçekten tebrik edilecek bir durum.

birçok firmada normal yapılan hatalarını gidermek yerine çene yapılarak sizden üste çıkma ahlakı olduğu halde adamların inceliğine bakın. artık fan diyen desin bana zaten kendim yazdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: W.Amadeus

quote:

Airfel İnverter klima ile alüminyum boru gelmişti. Oysaki Daikin'den bir yetkili mailinde "bakır boru gelecektir" demişti.

Bu vakumlatma olayı nedir?
    Ben de Baymak klima alacağım kurmaya geldiklerinde bilmem gereken bir şey var mı, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Edit: Bu arada başka bir sorum olacak; klima salonda olacak dış ünite balkonda olacak yani arada bayağı mesafe var. Müteahhit duvarlardan geçirmiş boruları, yer hazırlamış klimaya. Bu konu btu yönünden sıkıntı yaratır mı? 18000 lik mi alsam 12000 yerine?

kardeş zorla baymak alıp başınıza iş alıcaksınız. biraz okuyun forumu

vakum konusundada bu konuyu inceleyin.

http://forum.donanimhaber.com/m_61165488/tm.htm

mütahitin döşediği borlar uygunsa olur. ama bunun uygunluğunu baymak samsung gibi firmalr kontrol dahi etmezler isterse ekiplerinde rast gele kaliteli usta olsun. birde çoğunluk olarak düşünürseniz işten anlamayan adamları.

keşfiniz varmı 12likmi 18likmi alsam demişsiniz. 12lik yetiyorsa 18lik alınmaz.

cevap yazamzasam size şimdiden özür dilerim yanlız. diğer arkadşalrda yardımcı olurlar.

• 9köy kullanıcısına yanıt
    Senin daha iyi bilmen gerekir (İsrail'de bulunmuşsun ya) Yahudilerin dincileri bizimkilere rahmet okutur.
    Bildiğim kadarıyla oradaki bazı "derin dinci"ler devletin yasalarına bile dinin özüne aykırı diye uymuyorlarmış.
    Eh artık bu gidişle yakında bizde de öyle yapanlar çıkabülü
  • quote:

Senin daha iyi bilmen gerekir (İsrail'de bulunmuşsun ya) Yahudilerin dincileri bizimkilere rahmet okutur.
    Bildiğim kadarıyla oradaki bazı "derin dinci"ler devletin yasalarına bile dinin özüne aykırı diye uymuyorlarmış.
    Eh artık bu gidişle yakında bizde de öyle yapanlar çıkabülü

burdakiler okadar tutkun değillerdir. birbilerini güzel satarlar çıkar için. iktidar baştan gittimi çil yavrusu gibi dağılırlar:) şuan sadece havuca seviniyrlar diğer taraftaki olaylarda kafayı kuma gömüp.
  • quote:

alüminyum boru takılmadı değilmi hiç?

takıldıysa gaz toplanıp sökülüp bakrı boru takıldıktan sonra tekrar vakum edilmesi gerekirdi. adaım adım gidyorumki diğer arkadaşarada bilgi olsun.

bu arada boruya para ödenizmi? size gelen maile göre ödememeniz gerekirdi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

quote:

quote:

quote:

Tabii ki Mitsubishi.

ya hocam birol usta size bişe dememişki hemen gene pakistanlınızı övme psikozuna girmişsiniz:) rahat olun sizin klima yeni zmps serilerinden çok daha iyi.

dikkatli okuyun zaten. birol sizin klimaları daha iyi demiş. mhi okadar bozduki ürünlerini.. zamanında beğenmediğimiz pakistanlı klimalar bile kral oldu demiş. bunu bende yazmıştım. çok yakın zamanda zmpsler pakistanlıya kurban olsun gibisinde. Gürcan arkadaşımız kaç ay önce anlatmıştı bana. Birol ustada anlatmıştı.

yahu ben anlamıyorum arkadaş adamlar hemen hemen filtre dışında farkı olmayan zjs serisinin fiyatın 3250 tl yapmışlar yazıkalr olsun haramzadelere. yahu ME yeni sf serisi bile şuan ondan ucuz. bu srk zjs serisi elien su dökemez GE ve yeni SF serisinin değerleri HJ serisinden iyi gözüksede birn ker katlar HJ serisi bu klimaları.

ayrıca bu yeni eurovent değelerini hala anlamadım anasını satim Birol kıllık ediyor daha iyi diyor. kocausta diyor geçin o masalalrı aynını sende diyorsun. bilinen gerçekse bütün klimalrın btularının. yeni eurovent değerlere uydurulması için biraz aşağı çekilmesiymiş Birol ustanın dediği ve azçok takibimize göre.

öyle değilmi Birol usta

Merhaba,

Şu konudaki mesajımda yeni eurovent ölçümleme sistemini kısaca anlatmaya çalışmıştım.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=80465773

Oradaki hesaplamalardanda eurovent başlıkları anlaşır sanıyorum.

Pdesignc [kW]... > Soğutma dizayn kapasitesi
    SEER >Sezonsal verimlilik oranı soğutmada (350 saat x dizayn kapasitesi / Qce)
    SEER Class > Bu orana göre verimlilik sınıfı
    Qce[kWh/y] >Bir sezonda soğutma için yaptığı tüketim.
    EER @+35 >+35 C deki verimlilik oranı soğutmada (eski sistem)
    Pdesignh[kW] >Isıtma dizayn kapasitesi
    SCOP >Sezonsal verimlilik oranı ısıtmada (1400 saat x dizayn kapasitesi / Qhe)
    SCOP Class >Bu orana göre verimlilik sınıfı
    Qhe[kWh/y] >Bir sezonda ısıtma için yaptığı tüketim.
    Tbiv[°C] >Bivalent sıcaklığı
    Ph @Tbiv[kW] >Bivalent noktasında cihaz kapasitesi
    COP @Tbiv >Bivalent noktasında verimlilik oranı
    TOL[°C] >Çalışma sıcaklığı sınır değeri
    Ph @ TOL[kW] >Çalışma sıcaklığı sınır değerinde ki gücü
    COP @TOL >Çalışma sıcaklığı sınır değerinde ki verimlilik oranı
    Ph @+7[kW] >+7 C de cihaz gücü (Eski sistem)
    COP @+7 >+7 c deki verimlilik oranı ısıtmada (eski sistem)
    Poff[W] >kapalı iken, stanbyda termostat yaptığında vs ısı transferi yokken tüketimleri watt cinsinden
    Psb[W]
    Pto[W]
    Pck[W]
    LwO env[dB(A)] >Ses , güç , gaz gibi bilgiler.
    LwI1 env[dB(A)]
    LwO duct[dB(A)]
    LwI1 duct[dB(A)]
    Mounting MPS Refr. Line[m]
    Refrigerant

Bivalent noktasının anlatımıda var yukarıdaki mesajdan sonra.

Ortalama ısıtma bölgesi için ısıtma sınır değeri -10 (-11) dir. Yani bivalent noktası -10 dan yüksek ise (-7c gibi) bu arada ilave yedek ısıtıcı kullanılması gerekebilir ve sezonsal verimlilik hesaplamalarına dahil edilmiştir.

Benim ilk edindiğim izlenimlere göre bivalent noktasının -10 seçilmesi cihazı birazdaha verimli gösterecek ancak dizayn kapasitesini düşürecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xraytr -- 10 Ekim 2013; 16:56:52 >

• 
Sayfa: önceki 12561257125812591260
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.