Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: adamgibiadam, Camperz Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.200
Cevap
328
Favori
3.174.094
Tıklama
Giriş
      1 Mesaj
      18 Haziran 2007 19:59:15
      LG Viessman inverter'li art cool klimalar hakkında bilgisi olan var mı? Kalite konusunda yorumunuz var mı? Teşekkürler.
      |
      |
      19 Haziran 2007 18:47:57
      Değerli arkadaşım, ne zaman isterseniz evinize keşif yapabiliriz.
      Saygılarımla

EDDA KLİMA
      İzmir

quote:

Orjinalden alıntı: seku45

Selam arkadaşlar bu forumun her sayfasını dikkatle okudum.
      sormak istediğimbazı sorularım var.

Manisada uncu bozköyde ikamet ediyorum. tam olarak 5,30m -- 5,8 m ve tavan 2,54 m lik bir salonum var.

buraya kaliteli ve iyi bir klima almak istiyorum. genelde soüutma amaçlı kullanacağım fakat evimdeki kalorifer arıza yaparsa ( küçük bihtimal) ısıtma maçlıda kullanabilirim.evimiz izolasyonu iyi. çift cam var merkezi sistem kaloriferli olduğu için zaten ısınm problemi yok.
      eşim ikiz bebeğe hamile bu sebeple klimanın hava sıcaklığını sabit tumasını istiyorum. Çocuklarımın sağlığı için.

hava temizleme özellikleri iyi olsun.
      a sınıfı olsun . önemli evim kira olduğu için klimanın beslemesinin dış ünitede olması gerekiyor. şimdi manisada bulunan klimacıların bazıları ile görüştüm. artı ticaret daiseikai modellerinin 1 temmuzdan itibaren geleceğini söylediler.

seycan soğutmayı aradım. oda manisada değilmiş. turgutluda imiş fakat web adresinde manisa yazıyor anlamadım.
      daikin bayisi ne gittim.
      keşif için servis çağırdığımda bana servis yok
      bizim çocukları göndeririz. onlar hef keşif yaparlar hemde montaj yaparlar dediler. hiç bir şey anlamadım. çocuklar kim nedir.bilmiyorum
      daikinden vazgeçtim.servisi bile yok.
      arçelik ve vestel zaten düşünmüyorum.

hithachi bayisi yok
      elektra ve diamond bayisi yok. servisi yok.samsung desen ha keza.
      kala kala iklimsa ile başbaşa kaldık.

bu arada toshiba için alarko satıcılarına gittiğimde adamın benim yarım kadar klima bilmediğini farkettim.

fuji bayisi yok, sanyo bayisi yok .

şimdi ben ne yapmalıyım. iklimsada dxk18 diye MHİnin inverter modelini beğendim fakat bu klimanın çalışma sıcaklıkları ile ilgili ayrıntılı bilgi alamadım.

enkötüsüde iklimsa kesinlike indirim yapmadı.liste fiyatı üzerinden satiş yapmaya çalışti.

forumdaki bazı arkadaşlar iklimsada fiyatların değişebildiğinin yazmıştı.
      onada PM attım cevap yazmadı.

durum vahim. EN nefret ettiğim şey ise bir konu hakkında ayrıntılı ve yeterli bilgi verebilecek kimdeyi bulamıyorum.

ben klimadan hiç anlamam ama adamlar benim kadar bile bilmiyorlar.
      başınızı ağrıttım . kusura bakmayın
      iyi geceler.

ART-SRY adlı arkadaşa bir sorum olacak.

panasonic düz modellerini, iyi olanlarını bu sene getirecekmi. bunların arasında a sınıfı 18 btu bir klima olacakmı.
      gerekirse turgutluya gidip panasonic bakacağım. ama olmazsa toshba veya MHİ klimalarından birini alacağım.

tşk.
      |
      |

• Binbaşı
      1197 Mesaj
      20 Haziran 2007 14:45:46
      airfel'in 9000 BTU mobil kliması var. 399 YTL istediğin yere götür. pratik ve güzel.http://www.gedikgross.com/default.aspx?_vid=2143952&_Vname=Airfel
      |
      |
      20 Haziran 2007 16:27:35
      Merhabalar..

12 metre karelik bir odaya sahibim. Oda Sabah Güneş alıp,akşama kadar güneş görüyor. Öncelikle Arçelik-vestel gibi markalar hiç aklımda yok..

Samsung a kitlenmiş olark gidiyorum gerek şekli gerekse performansı yönünden kullananlar bi hayli memnun.

Samsung Premium serisi almayı düşünüyorum kullanan arkadaşlar, bilen arkadaşlar varsa tavsiyelerini bekliyorum. Bu Oda için klimaya verebilecegim para 1 milyar civarında.
      |
      |
      20 Haziran 2007 20:09:35
      SELAMLAR,
      INVERTER ÖZELLİĞİ OLAN KLİMALAR NE KADARLIK TASARRUF SAĞLAR ELEKTRİKTEN?
      GÜNDE ŞU AKDAR KULLANILIRSA ŞU KADAR FAKEDER ŞEKLİNDE BİR HESAP ORTAYA ÇIKARABİLCEK OLAN VAR MI..YAKLAŞIK?
      BU FORUMDA İNVERTER ADI İLE ARAMA YAPTIM BİŞİY BULAMADIM.
      |
      |
      YIL 2008 PC== E8400 CPU* ASUS P5Q PRO* ati HD4850- HD5850 * SAMSUNG T260 MONITOR*GIGABYTE POSEIDON Kasa*FSB EPSILON 600W*CREATIVE INSPIRE 6100*JBL CREATURE-II*XFI GAMER*SKYSTAR HD2 pci* A4tech X7 fare ve klavye- Razer Absluys Fare
      YIL 2004 PC==Amd Barton 2500+*Epox 8rda*Leadtek 6600GT*Logitech Z5500*X-fi GAmer*AeroengineII kasa*Termaltake 420W psu*gigabyte cpu cooler*19 SAMSUNG 957MB
      DIGER == Fuji S6500fd ** Sony H5 **Canon A1000 ** Canon D10 (wp) ** TZ7** Sony H20** PAnasonic GH1 w/PANCAKE F1.7 20mm* STOKLENS 14-140mm* Samsung WB650
    • Teğmen
      230 Mesaj
      21 Haziran 2007 01:09:52
      35 m2 lik bir alan için 24000 btu luk bir klimaya ihtiyacım var. İnverter gerekmiyor. Kafamda Alarko Flair 24gw var fiyatı 1.400 civarı bana çok mantıklı geliyor. Ayrıca ısısan veya Daikin ın 24.000 btu luk tahminim yakın fiyatlı klimaları var. Cıkaracağı ses yada harcayacağı %30 fazla elektrigin bir onemi sadece dediği kadar sogutsun ve ısıtsın istiyorum. Mantıklı bir seçim mi yapıyorum.
      Vestel 24 super tropık ler var 24000 lık onlarda 1.300 ytl ye 11 taksıt le

Bana yardımcı olursanız cok sevınırım

Saygılar sevgıler

Kaan
      |
      |
    • Teğmen
      155 Mesaj
      21 Haziran 2007 10:07:41
      arkadaslar 2 tarafi gunes alan , 25-30m2 salonuma sadece yazin sogutma amacli kullanicagim 12000 btu bi klima dusunuorm .. sadece 3 ay kullanicgim icin demrad yada baxi tipi markalar dusunuorm . bunlar hakkinda genelde kotu seyler yazilmis , bunlar senenin 3 ayi benim salonumu bizahmet serinletemicek kadarmi kotu markalar ?? demrad demirdokumunmus fiyatida oburune gore biraz daha pahali olmasina ragmen bunu almayi dusunuorm ( 499ytl ) . kesinlikle alma diyen warsa sebebini soyleyebilirmi , iyi yada kotu bana tavsiye verebilirseniz cok sevinirim . tesekkurler ..
      |
      |
      21 Haziran 2007 14:52:51
      arkadaslar butun sayfaları okudum ve toshiba klima almaya karar verdim yanlız btu hseplamaları yapıyorum degışık sitelerde hepsi faklı cıkıyor. bırı14000 btu bbiri 22000 btu anlamadım arkadsım 12000 btu yeter diyor işin içinden cıkamdım ben sadece yazın kullanıcam klimayı 3ay.Marmara bolgesinde oturuyorum 30 m2 oturma odasına klima alıcam. odaya sadece 12 ye kadar güneş vuruyor.ayrıca interviev alırsam bana faydası nedir
      yardımcı olabilirmısınız
      |
      |
      21 Haziran 2007 15:33:10
      arkadaşalr ben klimayı sadece yazın sogutmak amaclı kullnıcam ama yınede kaliteli bi klima arıyorum toşhiba hakkındaki düşüncelerinizi belkiyorum
      ve klimaya gonde ortalama5-6 saat calıscak yinede interver tipi klima almam benim nekadar yayrıma olur slm
      |
      |
      22 Haziran 2007 00:28:32
      yine, ben de, sadece yaz aylarında soğutma amaçlı, 15m2, yatak odamda, taze hava girişi olması, yazdığına göre sessiz olması (38db pek sessiz değil aslında) ( yatak odam olduğu için çok önemli), nispeten diğerlerine göre daha ucuz oluşu sebebiyle hairer marka 9000 btu klima almayı düşünüyorum...
      http://www.airfel.com.tr/?page=products&ualt=1&marka=2&urunid=18&menuID=14&ln=tr
      Sessizlik ve temiz hava önplanda olmak üzere, zira dar bir alan mutlaka soğuyacaktır, sizce iyi bir seçimmi yapıyorum yoksa daha iyi alternatifim olabilirmi?
      |
      |
      2009dan beri ; PS3 60GB PAL i7 920, Gigabayt EX58- UD5, Patriot 3x2 gb DDR3 , Zotac 680 4GB,Highpower 1200watt, ASUS 27" LCD, SAMSUNG 55F7000, PANASONIC PTAX100, YAMAHA RXV 459, iPAD2 3G 32gb, IPAD MINI 32GB 3G, NOTE8 , Epson 9100w, Samsung Galaxy Tabpro S, Samsung F7000 55"
      Peugeot 3008 Gtline (2018)

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      23 Haziran 2007 11:56:52
      Arçelik klima aldım buz gibi serin serin oturuyorum oh be
      |
      |
      24 Haziran 2007 00:28:59
      Arkadaşlar ben İzmir de 2.5 yıl önce oturma odasına sharp ayxp 10ce inverter aldım çokta memnunum hem ısıtma hem soğutmasından.Yalnız malum havayı kurutuyor tüm markalar gibi..şimdide temiz hava fresh air v.b özellikli olanlar varmış bana 10 metrekarelik çocukların odası için alıcam panasonicin duydum birde daikinin yeni bir modelini 9000 btu yeter sanırım benim sormak istediğim.hangisi tam randımanlı taze hava veriyor.ve ortalama fiyatları nedir mutlaka oksijenli modelleri için kullanan bilen tavsiye edebilecek arkadaş var mı dır acaba..şimdiden teşekkür ederim ilgilenecek arkadaşlara..
      |
      |

• Çavuş
      85 Mesaj
      24 Haziran 2007 03:50:16
      evet bunu ben de merak ediyorumm... yaw bu sıcaklar nedir böylee
      |
      |
      24 Haziran 2007 03:54:52
      yaw arçelik klimalar bitmiş kalmamış hiçbiyerde depo boş. servisi de kötüdür nasıl millet güvenip alıyo hayret. defolusunu alcaktım su fiyatına onnar da bitmiş eheh biri bana max 1000 lik bi makina önersin yaw çarşamba fena olacak buralar nefez alınmaz valla... almam lazım bişey...
      |
      |
      24 Haziran 2007 12:42:08
      quote:

Orjinalden alıntı: Pink_Floyd

yaw arçelik klimalar bitmiş kalmamış hiçbiyerde depo boş. servisi de kötüdür nasıl millet güvenip alıyo hayret. defolusunu alcaktım su fiyatına onnar da bitmiş eheh biri bana max 1000 lik bi makina önersin yaw çarşamba fena olacak buralar nefez alınmaz valla... almam lazım bişey...

Valla ben de geçen sene Arçelik Klima aldım. Son derece memnunum. 7000 BTU soğutma, 7800 BTU ısıtma kapasitesi var. 12m2 lik oda için ideal, hatta mutfak ve diğer odaların kapısını kapattığım zaman, holde bile tatlı bir serinlik oluyor ki, şu an 25 derecede çalışıyor. Kışın kalorifer yanana kadar da ısıtmasıyla, işimi gördü

http://www.arcelik.com.tr/Cultures/tr-TR/ArcelikUrunler/8917020100.htm?&productCode=8917020100
      |
      |

• Yarbay
      4771 Mesaj
      24 Haziran 2007 14:33:41
      arkdaşlar 30 m2 lik bir alan için önereceğiniz en ucuz ve en az elktrik harcayan klima hangisi ısıtma önemli değil
      |
      |

BU İMZAYA ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, 16/07/20XX tarih ve 20XX/40X nolu kararı gereği bu imzaya erişim DONANIMHABER YÖNETİMİ'NCE engellenmiştir.
    • Yarbay
      4077 Mesaj
      24 Haziran 2007 15:00:18
      Okulda sınıf için klima almayı düşünüyoruz 46 m2 lik bir alanı ayrıca 2 pencere (10-12 m2 toplam)var 38 öğrencinin olduğu ortamı nasıl bir klima soğutur?
      |
      |
    • Yarbay
      9056 Mesaj
      24 Haziran 2007 18:47:00
      24.000 btu luk klima ile 9000 btu luk klima arasında çok fark varmı =? (elektrik,ısıtma,soğutma performansı)
      |
      |
      24 Haziran 2007 22:10:30
      Şöyle fark var, odanın m2 sine göre uygun olmalı, 24000 btu luk klimayı 12 m2 de çalıştırırsanız, klima odayı aşırı soğuk yapar, sürekli kapatıp içerisi ısındığında açmak zorunda kalırsınız ki buda hem zahmetli hemde elektrik israfı olur. Küçük btu lu klimayı ise büyük odalarda çalıştırmanız odayı hem soğutmaz istendiğinde de ısıtmaz.

9000 btu ~ 13-15 m2
      24000btu ~ 35-40 m2 için yaklaşık değerlerdir.

quote:

Orjinalden alıntı: AppendiX

24.000 btu luk klima ile 9000 btu luk klima arasında çok fark varmı =? (elektrik,ısıtma,soğutma performansı)
      |
      |

• Yüzbaşı
      450 Mesaj
      24 Haziran 2007 22:24:07
      Genelde okullarda büyük pencereler yüzünden yalıtım zayıf oluyor. Bu yüzden yaklaşık soğutma ihtiyacı 32000 btu derim. 1 adet salon kliması(32000btu) veya 2 adet 18000 btu luk klima olabilir. Siz yinede keşif yaptırırsınız.

quote:

Orjinalden alıntı: khaos

Okulda sınıf için klima almayı düşünüyoruz 46 m2 lik bir alanı ayrıca 2 pencere (10-12 m2 toplam)var 38 öğrencinin olduğu ortamı nasıl bir klima soğutur?
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Satılık Köpek
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,156
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.