Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1248. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
17 Misafir (1 Mobil) - 16 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
44. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 12461247124812491250
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 9köy

gözünüz aydın sizi üzeceklrini hiç sanmam. şu bar meselelerni mbirol ustaya soralım. benimbildiğim 4le 6 bar arası uygun ama ne ölçmesini bilirim nede görsem okumasını bilirim tamamaen okudklarıma duyduklarıma dayalı.

ama 15-16 C normal değil bir klimayı çalıştırdığınızda 10-15 dk içinde ağız sıcaklığı 10C altına düşmüyorsa problem var demektir. şimdi bu tür klimalrda moda oldu neymiş daha tasarruflu çalışıcakmış ben şahsen onlara klima demiyorum.

aşağıdaki videonun ilk 6 dakikasında eski msz gc cihaz 9C düşüyor 9. dk ise 6.4C

sizin klimanın sorununuda çözerler gaz harici sorunda olabilir iyi bir incelensin bakalım. ama siz çok geç kalmışsınız yıllardır bu şekilde idare etmekle:) keşke ta ozmanlar buralara yazsaydınız.

Dün sökülen ve 15 dakika sonra bile en az 14-15 °C derecelerde soğukluk veren klimamı bugün servis getirdi. Sağolsun servis sahibi(Daha önceden de tanıdığım kişi) "ben senin boruları da beğenmedim onları da değiştireceğim " dedi, ben de benim için sakınca yok, değiştirisen sevinirim dedim.
    Klimamayı test edip seki gazı vakumlayıp yeniden gaz basmışlar. Neyse yeni borularla klimayı monte ettiler. Klimayı çalıştırdığı gibi zaten fark anlaşılıyordu. 10-11 dakika soğukluk değerini alt üfleme yerinden ölçtüler ve en son 5.8 °C derecede bıraktılar.
    Evet çok şaşırmıştım, 5.8 °C dereceyi gözlerimle gördüm. 14 °C derece nerdeee 5.8 °C derece nerde... Yani yıllardır " bu aptal klimayı nerden aldım, pperformansı hiç iyi değilmiş " derdim. Meğerse ya ilk montajı yapan bir haltlar yedi, ya da fabrikasyon bir sıkıntı vardı.
    Hatta servis basıncında arttığını söyledi(ne demekse).

Normalde şuan 4000 TL civarı satılan makineyi kiracıma hediye edekken @9köy arkadaşın Mitsubishi distürübütörüyle görüş diyerek bu işlemleri başlatmamda fikir verdiğinden dolayı çok teşekkür ederim.
    Tabi daha sonra @kemal14141'e, Bizim ME yetkili servisine ve Ege Bölge Müdürüne çok teşekkür ederim. ME servisi 7 yıllık makinemi sıfırladı ve 1 kuruş para ödemedim.
    Klimaplus büyüklüğünü gösterdi...

• quote:

Orijinalden alıntı: fktanik

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

gözünüz aydın sizi üzeceklrini hiç sanmam. şu bar meselelerni mbirol ustaya soralım. benimbildiğim 4le 6 bar arası uygun ama ne ölçmesini bilirim nede görsem okumasını bilirim tamamaen okudklarıma duyduklarıma dayalı.

ama 15-16 C normal değil bir klimayı çalıştırdığınızda 10-15 dk içinde ağız sıcaklığı 10C altına düşmüyorsa problem var demektir. şimdi bu tür klimalrda moda oldu neymiş daha tasarruflu çalışıcakmış ben şahsen onlara klima demiyorum.

aşağıdaki videonun ilk 6 dakikasında eski msz gc cihaz 9C düşüyor 9. dk ise 6.4C

sizin klimanın sorununuda çözerler gaz harici sorunda olabilir iyi bir incelensin bakalım. ama siz çok geç kalmışsınız yıllardır bu şekilde idare etmekle:) keşke ta ozmanlar buralara yazsaydınız.

Dün sökülen ve 15 dakika sonra bile en az 14-15 °C derecelerde soğukluk veren klimamı bugün servis getirdi. Sağolsun servis sahibi(Daha önceden de tanıdığım kişi) "ben senin boruları da beğenmedim onları da değiştireceğim " dedi, ben de benim için sakınca yok, değiştirisen sevinirim dedim.
    Klimamayı test edip seki gazı vakumlayıp yeniden gaz basmışlar. Neyse yeni borularla klimayı monte ettiler. Klimayı çalıştırdığı gibi zaten fark anlaşılıyordu. 10-11 dakika soğukluk değerini alt üfleme yerinden ölçtüler ve en son 5.8 °C derecede bıraktılar.
    Evet çok şaşırmıştım, 5.8 °C dereceyi gözlerimle gördüm. 14 °C derece nerdeee 5.8 °C derece nerde... Yani yıllardır " bu aptal klimayı nerden aldım, pperformansı hiç iyi değilmiş " derdim. Meğerse ya ilk montajı yapan bir haltlar yedi, ya da fabrikasyon bir sıkıntı vardı.
    Hatta servis basıncında arttığını söyledi(ne demekse).

Normalde şuan 4000 TL civarı satılan makineyi kiracıma hediye edekken @9köy arkadaşın Mitsubishi distürübütörüyle görüş diyerek bu işlemleri başlatmamda fikir verdiğinden dolayı çok teşekkür ederim.
    Tabi daha sonra @kemal14141'e, Bizim ME yetkili servisine ve Ege Bölge Müdürüne çok teşekkür ederim. ME servisi 7 yıllık makinemi sıfırladı ve 1 kuruş para ödemedim.
    Klimaplus büyüklüğünü gösterdi...

haydi gözünüz aydın.. süper işte klimaplusun müşteri memnuniyeti boşuna önermiyoruz. artık size keyfini sürmek kalıyor güle güle kullanın

• Teşekkürler dostum.

Şimdi yeni bir başlık açmadan burdan sormak istediğim bir konu var. Kiracıma 1000-1200TL civarı enaz 12000BTU bir klima almam lazım. Sözüm var ve o evde demirbaş olarak kalacak.

Bunun fiyatı Hepsiburada da diğer sitelere göre 300TL kadar ucuz. Ayrıca 150TL Worldpuan da veriyor.
    http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-maldives-inverter-12000-btuh-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi-aqv12pslnstkaqv12pslnand/productDetails.aspx?productId=evsammaldiv12ps&categoryId=17453

Veya az elektrik yakacak fiyat performans ürünü bir klima önerirmisiniz. 2 saatten beri araştırıyorum en iyi bu gibi geldi bana... Ayrıca 3 yıl da garantisi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fktanik -- 26 Eylül 2013; 21:36:19 >

• Sn. Ustalar...

Yüzlerce mesaj okuduktan sonra 18000 lik, F/P olarak ısıtma amaçlı, inverter sessiz (iç ünite en azından) ,defrost min. olan ve servis destegi de iyi bir cihaz ihtiyacım olduğuna karar kıldım.
    tavsiyelerinizi beklerim.Teşekkürler. @mbirol @9köy @kocausta* @klima5505

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi milest -- 27 Eylül 2013; 13:07:27 >
  • 9köy kullanıcısına yanıt
    Hocam zahmet edip uzun uzun izah etmişsiniz. Çok çok teşekkür ederim..

Yalnız, iki klimanın eurovent değerlerini kıyaslarken bir şey dikkatimi çekti.

LG'nin 12'lik modelinde ısıtmada yıllık tüketim miktarı 1218 kWh yazıyor.

ME'nin MSZ-HJ35VA modelinde ise aynı değer 885 kWh.

Elektrik, enerji, verimlilik vs.. çok anladığım işler değil ama ME'nin yıllık tüketim değerinin daha düşük olması onu neden daha verimli yapmıyor? benim gözden kaçırdığım ne bu durumda?
  • Bir arkadaş özel mesajdan yardım etti sağolsun,

Samsung Maldives Inverter 12000 Btu/h Duvar Tipi Split Klima 1299TL(150TL World puna düşersek 1150TL) alıyorum.
    http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-maldives-inverter-12000-btuh-duvar-tipi-split-klima-a-enerji-sinifi-aqv12pslnstkaqv12pslnand/productDetails.aspx?productId=evsammaldiv12ps&categoryId=17453

İtirazı olan ya şimdi konuşsun yada ömür boyu sussun

• quote:

Bir arkadaş özel mesajdan yardım etti sağolsun,

Samsung Maldives Inverter 12000 Btu/h Duvar Tipi Split Klima 1299TL(150TL World puna düşersek 1150TL) alıyorum.

Almayın diyorum ve forumda binlerce şikayet varı örnek gösteriyorum klima denizce alınmaması gereken marka.

Usta birola sorun başkada forumda klimacı sanırım şu an yazan yok.

• Sonunda Mitsubishi Electric MZS-SF42VE Deluxe Power klimayı aldım ve bu gün kurulum yapıldı, servis gayet iyiydi, 3 kişi temiz ve hızlı çalıştılar, sorduğum soruları net yanıtladılar. Vakum yapıldı (9 barlık makinayla 5 dakika kadar) daha sonra çalıştırıp denendi, ısıtma ve soğutmada problem yok. Zaten klimayı ısınmak için aldık ve umarım kışın bizi tatmin eder. Yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tostmania

quote:

Almayın diyorum ve forumda binlerce şikayet varı örnek gösteriyorum klima denizce alınmaması gereken marka.

Dostum valla ne diyeyim artık. 150TL puanıyla iyi bir fiyata geliyor. Ben kullanmayacağım. Benim artık Mistsubishi Electric klimam var. ;)

Kiracımın evine taktıracağım. En azından 3 yıl garantili.

Değerleri de fena değil. Başka seçenek de göremedim bu fiyat aralığında @Tostmania dostum.

Samsung Maldives Inverter 12000 Btu/h Duvar Tipi Split Klima (A Enerji Sınıfı) AQV12PSLNSTK/AQV12PSLNAND
    EER (Soğutma, W/W) : 3,4
    COP (Isıtma, W/W) : 3,63
    Enerji Tüketimi (Soğutma, W) : 1.030
    Enerji Tüketimi (Isıtma, W) : 1.110

• quote:

quote:

quote:

Dostum valla ne diyeyim artık. 150TL puanıyla iyi bir fiyata geliyor. Ben kullanmayacağım. Benim artık Mistsubishi Electric klimam var. ;)

Değerleri de fena değil. Başka seçenek de göremedim bu fiyat aralığında @Tostmania dostum.

Samsung Maldives Inverter 12000 Btu/h Duvar Tipi Split Klima (A Enerji Sınıfı) AQV12PSLNSTK/AQV12PSLNAND

Biz sustuk..Buradan sonrası size yazar .
    Alın kiracının başına belayı....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Müslüman biri asla kiracısıda olsa böyle bir şey yapmaz, hayret anlayamadım.

Kul hakkına giriliyor.
  • Formu geriye dönük çok fazla okuyamadım ama, Adana'da evimin 16 m2'lik batı cepheli oturma odasına (izolasyon yok) 12 000 btu inverter klima düşünüyorum. Yaz-Kış kullanacağım. Bütçem 1100-1800 arasında. Ses, enerji tasarrufu, ısıtma ve soğutma, servis ve yedek parça konusunda sıkıntı yaşamayacağım bir cihaz araştırıyorum. Cihazından memnun olan kullanıcıların ve deneyimli forum müdavimlerinin tavsiyelerini rica ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pritt01

Formu geriye dönük çok fazla okuyamadım ama, Adana'da evimin 16 m2'lik batı cepheli oturma odasına (izolasyon yok) 12 000 btu inverter klima düşünüyorum. Yaz-Kış kullanacağım. Bütçem 1100-1800 arasında. Ses, enerji tasarrufu, ısıtma ve soğutma, servis ve yedek parça konusunda sıkıntı yaşamayacağım bir cihaz araştırıyorum. Cihazından memnun olan kullanıcıların ve deneyimli forum müdavimlerinin tavsiyelerini rica ediyorum.

1800-2000 TL arası Adana da YORK kullanın.İthalatçısi GİPA,Gizerlerin kuruluşudur.Merkez Adana...
  • quote:

Orijinalden alıntı: son kararım

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: adventurer0008

Döşeme tipi DAIKIN NEXURA modelini inceleyebilirsiniz ,radyant ısı panel özellikli benzersiz bir teknolojiye sahip ve çok sessiz (19 dBA ) ve ısıtma performansları oldukça

yüksektir. mesela 18.000 Btu olan modelde 27.600 btu ısıtma performansı vardır. Fiyat olarak pahalıdır incelemenizde fayda var..

Len 19 db olayını kaç kere anlatacağız.Konsol tipinin tek özelliği 19 db mi.Şimdi geçtik hadi seni..

Arkadaşım Konsol tipi makinelerin en güzel yanı ısıtmayı hem aşağıdan ,hemde yukarıdan verebilmeleridir.Yani ayaklarınızı da ısıtır. Bunun yanında eğer montaj yeri uygun olursa ,duvarda yukarıda klima asılı olması ile konsol tipi arasında ,konsol tipi daha dekoratif .

Gelelim duvar tipi ile arasındaki en büyük farka.Malesef fiyat.Öncelikle her markada bu model yok.ME,MHI,Daikin ,Tosh. gibi markalarda mevcut ,ama duvar tipi ürünlere göre %50 pahalılar.Zibro 12 lik ve 18 lik serileri getirdi 2012 yılı sonun da,fiyatları ise neredeyse duvar tipi ile aynı idi.Ama üzücü haber şu,şu an stoklarda yok.Yani fiyat konusunda malesef ünlü markalar biraz dayıyorlar fiyata muadili yok diye bence.Sonuçta bana göre fiyat farkı olmasını gerektiren bir durum yok.Belki ithalat adeti bakımından biraz fark olabilir ama bana göre oda%10 nu geçmemesi gerekir.

Bu arada ısıtma konusunda model olarak tek geçerim konsol tipini....

Burası Muğla Kahve Diyarı eski bir yapı , 4 mt. yükseklik var ,normal şartlarda ısınan hava yukarı çıktığı için duvar tipi klima ile ısınmak mümkün değil. Ama konsol tipi ile sıcacık bir mekan oldu...

Birol abi ısıtmayı üstten yapmak gereksiz değil mi? Isıyı tavana verdiği için ne kadar faydalı olur? Sadece alttan verse daha iyi olmaz mı? Bu markalardan hangisinin döşeme tiplisini önerirsin? Bu kış ayaklarımın üşümesini istemiyorum, kaç haftadır araştırıyorum işin içinden çıkamadım?

Üstten derken,zaten bu modelin üst üfleme noktası yerden 1 mt. kadar mesafede.Isıtmada çalışırken ,üst üfleme agzı flab ileriye doğru yönleniyor,yukarıya doğru değil.

Hangi marka konusunda ise stok ve fiyatlara bakmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: milest

Sn. Ustalar...

Yüzlerce mesaj okuduktan sonra 18000 lik, F/P olarak ısıtma amaçlı, inverter sessiz (iç ünite en azından) ,defrost min. olan ve servis destegi de iyi bir cihaz ihtiyacım olduğuna karar kıldım.

Zibro S6550, York 18 inv.,Airfel 18 inv. Bunalar aşağı yukarı aynı fiyat.Hepsi iyi alet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

sadece kompresöre bakarak işi çözeceksek o zaman baymak da toshiba kompresörü kullanmış (bayinin yalancısıyım)

Piyasada en ucuz kompresör Tosh, Daikin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

quote:

quote:

Biz sustuk..Buradan sonrası size yazar .
    Alın kiracının başına belayı....

Tamam tamam, almadım arkadaşlar da 12000BTU tavsiye istiyorum ama cevap vermiyorsunuz ki?

1200-1300 civarı F/P ürünü bir marka model söyleyin arkadaşlar alayım. Ama para benim cebimden çıkacağı için fazla da pahalı olmasın. Klima O evin demirbaşı gibi birşey olacak yani

Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Ekleme:
    Mesela Airfel 12.000BTU INV sarfiyatı falan Samsung'tan daha fazla.

Güç Sarfiyatı (kW) Soğutma : 1,10
    Güç Sarfiyatı (kW) Isıtma : 1,18

Enerji Verim Oranı (EER) Soğutma : 3,21

Performans Katsayısı (COP) Isıtma : 3,61

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fktanik -- 28 Eylül 2013; 19:57:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tepeb

Sonunda Mitsubishi Electric MZS-SF42VE Deluxe Power klimayı aldım ve bu gün kurulum yapıldı, servis gayet iyiydi, 3 kişi temiz ve hızlı çalıştılar, sorduğum soruları net yanıtladılar. Vakum yapıldı (9 barlık makinayla 5 dakika kadar) daha sonra çalıştırıp denendi, ısıtma ve soğutmada problem yok. Zaten klimayı ısınmak için aldık ve umarım kışın bizi tatmin eder. Yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

5 dk vakum mu olur arkadaşım.. Hiç mi okumuyorsunuz forumu
  • quote:

Sn. Ustalar...

Merhabalar... Bütçeniz nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

Sn. Ustalar...

Merhabalar... Bütçeniz nedir ?

Köylü çırak gelmiş....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12461247124812491250
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.