Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: gfreeman Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 3 Misafir Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.158
Cevap
328
Favori
3.171.591
Tıklama
Giriş
      10 Haziran 2007 22:58:15
      quote:

Orjinalden alıntı: V.E.D

mıtsubishi electricte yazılım problemleri devam ediyormu

PM
      |
      |
      12 Haziran 2007 00:34:19
      daikının ururu sarara modelindeki filtreler foto ve titanyum hakkında bilen varmı
      |
      |
    • Çavuş
      58 Mesaj
      12 Haziran 2007 14:45:09
      Bir sürü konu başlığı var bir tanede ben açıp çevre kirliliği yapmak istemiyorum,o yüzden buraya yazıyorum ama eskiler mektupların sonuna yazarmışya acele cevap.!.
      Bu forum sayesinde klimada iyi markaları öğrendik mutsubishi,daikin vs. ama bunların 24.000 btu luk modelleri 2.000 ytl ve üzeri.bu durumda benim ayırdığım bütçeye uymuyor.Ben max.1.500 ytl yi geçmiyecek ve 10-12 taksit imkanı olan bu fiyatın en iyi klimasına sahip olmak istiyorum.
      İyiden kastım; 24.000 btu olan
      arıza riski az.
      -5 lerdede iyi ısıtabilen
      +40 larda iyi soğutabilen
      Kullanılan gaz mümkünse R410 olan
      1500 ytl ye 10 veya 12 taksit imkanı olan
      Servis sorunu yaşatmıyan.

Gerçi bu btu bu fiyatlarda yerli markaların haricinde sanırım yok(vestel,arçelik,beko,airfel vs.)ama yinede belki benim gözümden kaçan markalar vardır.
      |
      |

• Er
      7 Mesaj
      13 Haziran 2007 13:06:48
      quote:

Orjinalden alıntı: baris1905

30 metrekare kare şeklinde odanın tek cephesi dışarıya bakıyor ve yazın hiç güneş görmüyor aşırı sıcaklarda en fazla 31 dereceyi gören bir oda. toplam 3.5 metrekare çift cam var, tavan yüksekliği 2,65 metre, odayı ısıtacak televizyon haricinde fazla birşey yok, bu odaya internetteki bazı btu hesaplama araçlarıyla yaptığım hesaplamada tavsiye edilen 12000 den fazla çıkmıyor, şimdi ben 12000 btu luk klima alsam ve çok sıcaklarda odayı 26-27 dereceye ayarlasam 12000 lik klima yeterli kalırmı,

ayrıca demirdöküm pasific klimalar hakkında tavsiyeleriniz nelerdir?

arçelik servisine keşif yaptırdım tavsiye edilen btu 15000 civarı bekonun 14800 btu neo plasma kliması var ondan tavsiye edermisiniz.
      |
      |
      13 Haziran 2007 20:03:30
      Alarko-Carrier in Flair serisine bir göz atın. İsteklerinize yakın gözüküyor.

quote:

Orjinalden alıntı: osmanpasa77

Bir sürü konu başlığı var bir tanede ben açıp çevre kirliliği yapmak istemiyorum,o yüzden buraya yazıyorum ama eskiler mektupların sonuna yazarmışya acele cevap.!.
      Bu forum sayesinde klimada iyi markaları öğrendik mutsubishi,daikin vs. ama bunların 24.000 btu luk modelleri 2.000 ytl ve üzeri.bu durumda benim ayırdığım bütçeye uymuyor.Ben max.1.500 ytl yi geçmiyecek ve 10-12 taksit imkanı olan bu fiyatın en iyi klimasına sahip olmak istiyorum.
      İyiden kastım; 24.000 btu olan
      arıza riski az.
      -5 lerdede iyi ısıtabilen
      +40 larda iyi soğutabilen
      Kullanılan gaz mümkünse R410 olan
      1500 ytl ye 10 veya 12 taksit imkanı olan
      Servis sorunu yaşatmıyan.

Gerçi bu btu bu fiyatlarda yerli markaların haricinde sanırım yok(vestel,arçelik,beko,airfel vs.)ama yinede belki benim gözümden kaçan markalar vardır.
      |
      |

• Çavuş
      84 Mesaj
      14 Haziran 2007 18:54:24
      Daıkın'da kullanılan Titanyum Apatit Fotokatalitik filtrenin görevi; Koku, bakteriler ve virüsleri absorbe ederek ayrıştırır. Ana görevi budur ama buna ilave olarak Flash Streamer sistemine dahil edilip gerek Fotokatalitik hava temizleme cihazına, gerekse Ururu Sarara modeline her ikisi birden uyarlanmıştır.

quote:

daikının ururu sarara modelindeki filtreler foto ve titanyum hakkında bilen varmı
      |
      |
      14 Haziran 2007 21:28:42
      AEG electrolux ile lg-beko klima arasında kararsız kaldım siz hangisini önerirsiniz ?
      |
      |
      15 Haziran 2007 11:58:18
      ya benmi beceriksizim anlamadım kaç yerle görüştüm 1 kuruş indirim yapmıyorlar. arkadaşlar bunun sırrını banada söylermisiniz. illa mecbur bırakacaklar kötü klimalardanalmaya lütfen cidden yardımcı olabilecek birilerini önerebilirmisiniz.
      |
      |
      15 Haziran 2007 16:35:45
      sezon olduğu için burunlarından kıl aldırmıyorlar normal olarak.telefonla indirim yapmazlar.yüzyüze olunca daha kolay oluyor herşey.
      |
      |
      SONY PS3 1TB / PHİLİPS 720SA DVD PLAYER / SONY NS360 DVD PLAYER / PHİLİPS 47PFL6877 / PIONEER VSX 921 AV-R 7.1 / MAGNAT SUPREME 802 HCT 5.0 / DEFİNİVE PRO SUB 100 / SUPRA PLY 3.4/S SPEAKER CABLE / MONSTER XPHP SPEAKER CABLE / SUPRA SUBLİNK SUBWOOFER CABLE / MONSTER HDMI KABLO 750 HDS HİGH SPEED
    • Binbaşı
      1108 Mesaj
      15 Haziran 2007 17:30:26
      quote:

Orjinalden alıntı: DAIKIN

Daıkın'da kullanılan Titanyum Apatit Fotokatalitik filtrenin görevi; Koku, bakteriler ve virüsleri absorbe ederek ayrıştırır. Ana görevi budur ama buna ilave olarak Flash Streamer sistemine dahil edilip gerek Fotokatalitik hava temizleme cihazına, gerekse Ururu Sarara modeline her ikisi birden uyarlanmıştır.

quote:

DAIKIN,

"Koku, bakteriler ve virüsleri absorbe ederek ayrıştırır." demissiniz. "AYRISTIRMA" lafini biraz acarmisiniz ? Yani koku, bakteri ve virusler havadanmi ayristiriliyorlar ? Boyle ise nerede toplaniyorlar ?

aBsorbe olarak kullandiginiz kelime aDsorbe olmasin, cunku o zaman anlam ve fonksiyon baskadirki buda benim daha onceden karsilastigim katalizor teknolojileriyle daha uyumlu oluyor.

V.E.D

Eger filtreden anladiginiz istenmeyen maddelerin havadan ayristirilip filtre uzerinde veya baska bir yerde tutulmasi, bir bakima aBsorbe edilmesi ise benim simdiye kadar duyup arastirdigim katalitik cihazlar bunu yapmiyorlar. Bunun yerine havadaki hedef maddeleri bir sure icin yuzelerine miknatis gibi yapistirip yani aDsorbe edip bu sirada molekulleri kimyasal olarak AYRISTIRIYORLAR yani daha kucuk parcalara kiriyorlar. Sonra bu daha kucuk parcalar artik aDsorbe edilemeyip katalizorden ayriliyorlar. Bu sirada olusan reaksiyona gereken enerji ise katalizor yuzeyine dusen fotonlar yani isik tarafindan saglaniyor, fotokatalitik adi buradan kaynaklaniyor.

Bu daha ufak molekuller nereye gidiyor, eger ortama geri karisiyorlarsa onceki duruma gore muhakkak dahami zararsiz oluyorlar gibi sorulara henuz pek tatmin edici cevaplar bulamadim. Ureticiler zararli gazlarin, viruslerin bakterilerin suya ve karbon dioksite dondugunu soyluyorlar. Bu tatmin edici degil cunku bunlar sadece oksijen, hidrojen ve karbondan olusmuyorlar. Azot, kukurt vesaire basta olmak uzere bilumum atom bunlarda mevcut. Bunlar ne oluyor daha bir tane ureticiden bir aciklama goremedim.
      |
      |

• Er
      9 Mesaj
      15 Haziran 2007 19:18:42
      arkadaşım bu fiyata elta aş nin getirmiş olduğu oreon veya dion marka klima alabilirsin servisleri sanyonun servisidir ve tecrübelidir sorun yaşatmazlar iştersen bir araştır tavsiyem olur
      |
      |
      15 Haziran 2007 19:37:59
      ELTA AŞ VE SANYO KLİMA GENEL TAVSİYE
      Elta Klima, her türlü bina ve iç mekan için geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Bünyesindeki her 3 markanın 7.000 - 24.000 Btu/h kapasite aralığında ihtiyaca uygun olarak pek çok model seçeneği bulunmaktadır. Elta Klima, split klima ve değişken soğutucu akışkan debili sistemler (eco I multi) kategorilerinde olmak üzere, çok geniş ürün grubu ile Türkiye pazarında tüketicilerinin ihtiyaçlarına hizmet vermektedir. Sanyo'nun değişik tiplerde, farklı model ve kapasitelerden oluşan ürünleri arasında duvar tipi split, yer/ tavan, asma tavan ve kanallı tip klimalar yer almaktadır. Sanyo üstün teknolojisi sayesinde, çok düşük ısıdaki dış ortamlarda
      (-15 oC) ısıtma ve çok yüksek (+52oC) dış ortamlarda da soğutma yapabilen benzersiz klima modellerine sahip olma özelliğini taşımaktadır.
      Ayrıca, otel, iş merkezi, alışveriş merkezi, tarihi bina, villa, hastane ve benzeri binalarda kullanılabilecek bir dış üniteye birden fazla (5 ile 40 arası) iç unite bağlanabilen gelişmiş Eco i Multi VRF klima sistemleri de ürün yelpazesinde yer almaktadır.

Sanyo split klimalar, ihtiyaca göre kapasite ayarı yaparak, kullanım yeri ve şekline göre %35'lere varan enerji tasarrufu sağlıyarak "ekonomik" bir klima olmanın tüm avantajlarını kullanıcısına sunmaktadır. Ozon tabakası ile doğaya hiçbir zarar vermediği bilimsel bulgularla kanıtlanmış R407C ve R410A soğutucu akışkanları Sanyo, Oreon ve Galanz marka klimalarda kullanılmaktadır. Üstelik insanı dinç ve zinde hissetmesini sağlayan ion Refresher özelliği de Sanyo'da mevcut.

Sanyo; ISO 9001, ISO 14001, EUROVENT, JACO, JIA ve CISQ gibi birçok kalite ve uluslararası sertifikaya sahiptir.

Elta Klima; Gelişen ülkemizin hızla artan klima talebini, distribütörü olduğu 2 güçlü marka (Sanyo, Galanz) ve sahibi olduğu Oreon markasının üstün teknolojik özellikleri, geniş ürün yelpazesi ve Türkiye'nin yedi bölgesinde konumlanmış güçlü bayi ağı ve yetkin servisleri ile kısa sürede klima piyasasında lider olmayı hedeflemektedir.
      |
      |

• Er
      8 Mesaj
      15 Haziran 2007 22:05:05
      Selam arkadaşlar bu forumun her sayfasını dikkatle okudum.
      sormak istediğimbazı sorularım var.

Manisada uncu bozköyde ikamet ediyorum. tam olarak 5,30m -- 5,8 m ve tavan 2,54 m lik bir salonum var.

buraya kaliteli ve iyi bir klima almak istiyorum. genelde soüutma amaçlı kullanacağım fakat evimdeki kalorifer arıza yaparsa ( küçük bihtimal) ısıtma maçlıda kullanabilirim.evimiz izolasyonu iyi. çift cam var merkezi sistem kaloriferli olduğu için zaten ısınm problemi yok.
      eşim ikiz bebeğe hamile bu sebeple klimanın hava sıcaklığını sabit tumasını istiyorum. Çocuklarımın sağlığı için.

hava temizleme özellikleri iyi olsun.
      a sınıfı olsun . önemli evim kira olduğu için klimanın beslemesinin dış ünitede olması gerekiyor. şimdi manisada bulunan klimacıların bazıları ile görüştüm. artı ticaret daiseikai modellerinin 1 temmuzdan itibaren geleceğini söylediler.

seycan soğutmayı aradım. oda manisada değilmiş. turgutluda imiş fakat web adresinde manisa yazıyor anlamadım.
      daikin bayisi ne gittim.
      keşif için servis çağırdığımda bana servis yok
      bizim çocukları göndeririz. onlar hef keşif yaparlar hemde montaj yaparlar dediler. hiç bir şey anlamadım. çocuklar kim nedir.bilmiyorum
      daikinden vazgeçtim.servisi bile yok.
      arçelik ve vestel zaten düşünmüyorum.

hithachi bayisi yok
      elektra ve diamond bayisi yok. servisi yok.samsung desen ha keza.
      kala kala iklimsa ile başbaşa kaldık.

bu arada toshiba için alarko satıcılarına gittiğimde adamın benim yarım kadar klima bilmediğini farkettim.

fuji bayisi yok, sanyo bayisi yok .

şimdi ben ne yapmalıyım. iklimsada dxk18 diye MHİnin inverter modelini beğendim fakat bu klimanın çalışma sıcaklıkları ile ilgili ayrıntılı bilgi alamadım.

enkötüsüde iklimsa kesinlike indirim yapmadı.liste fiyatı üzerinden satiş yapmaya çalışti.

forumdaki bazı arkadaşlar iklimsada fiyatların değişebildiğinin yazmıştı.
      onada PM attım cevap yazmadı.

durum vahim. EN nefret ettiğim şey ise bir konu hakkında ayrıntılı ve yeterli bilgi verebilecek kimdeyi bulamıyorum.

ben klimadan hiç anlamam ama adamlar benim kadar bile bilmiyorlar.
      başınızı ağrıttım . kusura bakmayın
      iyi geceler.

ART-SRY adlı arkadaşa bir sorum olacak.

panasonic düz modellerini, iyi olanlarını bu sene getirecekmi. bunların arasında a sınıfı 18 btu bir klima olacakmı.
      gerekirse turgutluya gidip panasonic bakacağım. ama olmazsa toshba veya MHİ klimalarından birini alacağım.

tşk.
      |
      |

• Yarbay
      5463 Mesaj
      15 Haziran 2007 22:08:19
      carrefour veya metroda satılan klimalarda hangi gaz kullanılıyor? R410A kullanılıyormudur?

Teşekkürler..
      |
      |
      15 Haziran 2007 22:48:40
      quote:

Orjinalden alıntı: seku45

Manisada uncu bozköyde ikamet ediyorum. tam olarak 5,30m -- 5,8 m ve tavan 2,54 m lik bir salonum var.

buraya kaliteli ve iyi bir klima almak istiyorum. genelde soüutma amaçlı kullanacağım fakat evimdeki kalorifer arıza yaparsa ( küçük bihtimal) ısıtma maçlıda kullanabilirim.evimiz izolasyonu iyi. çift cam var merkezi sistem kaloriferli olduğu için zaten ısınm problemi yok.
      eşim ikiz bebeğe hamile bu sebeple klimanın hava sıcaklığını sabit tumasını istiyorum. Çocuklarımın sağlığı için.

a sınıfı olsun . önemli evim kira olduğu için klimanın beslemesinin dış ünitede olması gerekiyor. şimdi manisada bulunan klimacıların bazıları ile görüştüm. artı ticaret daiseikai modellerinin 1 temmuzdan itibaren geleceğini söylediler.

seycan soğutmayı aradım. oda manisada değilmiş. turgutluda imiş fakat web adresinde manisa yazıyor anlamadım.
      daikin bayisi ne gittim.
      bizim çocukları göndeririz. onlar hef keşif yaparlar hemde montaj yaparlar dediler. hiç bir şey anlamadım. çocuklar kim nedir.bilmiyorum

hithachi bayisi yok

bu arada toshiba için alarko satıcılarına gittiğimde adamın benim yarım kadar klima bilmediğini farkettim.

şimdi ben ne yapmalıyım. iklimsada dxk18 diye MHİnin inverter modelini beğendim fakat bu klimanın çalışma sıcaklıkları ile ilgili ayrıntılı bilgi alamadım.

enkötüsüde iklimsa kesinlike indirim yapmadı.liste fiyatı üzerinden satiş yapmaya çalışti.

durum vahim. EN nefret ettiğim şey ise bir konu hakkında ayrıntılı ve yeterli bilgi verebilecek kimdeyi bulamıyorum.

iyi geceler.

panasonic düz modellerini, iyi olanlarını bu sene getirecekmi. bunların arasında a sınıfı 18 btu bir klima olacakmı.
      gerekirse turgutluya gidip panasonic bakacağım. ama olmazsa toshba veya MHİ klimalarından birini alacağım.

tşk.

sayın seku45 ben turgutluda oturuyorum bu ilçede tüm klimaların servisi var daikin dahil benim size tavsiyem mut soğutma (vergi dairesi karşısı) görüşmeniz size burada tavsiye edilen tüm cihazları temin edebilir.biraz reklam gibi oldu ama görüşüp son kararı vermek sizden.
      |
      |

• Er
      4 Mesaj
      16 Haziran 2007 10:50:57
      Arkadaşım www.dinamik.com.tr adresinden ilgili arkadaşla görüşürsen sana yardımcı olurlar.
      |
      |
      16 Haziran 2007 12:14:43
      30 metrekare kare şeklinde odanın tek cephesi dışarıya bakıyor ve yazın hiç güneş görmüyor aşırı sıcaklarda en fazla 31 dereceyi gören bir oda. toplam 3.5 metrekare çift cam var, tavan yüksekliği 2,65 metre, odayı ısıtacak televizyon haricinde fazla birşey yok, bu odaya internetteki bazı btu hesaplama araçlarıyla yaptığım hesaplamada tavsiye edilen 12000 den fazla çıkmıyor, şimdi ben 14800 btu luk klima alsam ve çok sıcaklarda odayı 26-27 dereceye ayarlasam 14800 lük klima yeterli kalırmı,

arçelik/bekonun neo plasma 14800 btu luk ve 19000btu luk neo dual plasma A sınıfı enerjili kliması var 14800 den alsam işimi görürmü,

A sınıf enerji farkı nedir?
      |
      |
      16 Haziran 2007 15:25:23
      http://www.airfel.com.tr/?page=products&ualt=1&marka=1&urunid=520&menuID=157&ln=tr
      1400

http://www.airfel.com.tr/?page=products&ualt=1&marka=2&urunid=161&menuID=14&ln=tr

1500

değerli ustalar gazaintepten yazıyourm antepte bayağı bir gezdim yaklaşık tüm klimaları gezdim salonum 28 m 5. kat üstünde ev var güneş görüyor 1sınıf markalara gücümüz yetmiyor ancak 2.sınıf alabiliyoruz yukarıda verdiğim klimalardan hangisi daha mantıklı yardımcı olaursanız sevinirim .
      |
      |

• Er
      9 Mesaj
      16 Haziran 2007 20:11:11
      arkadaşım manisada sanyo klima bayi ve servisi mevcut firma bilgileri aşagıda sana yolluyorum
      KLİMACI GÖÇMENOĞLU
      SHOWROOM : DİNÇER MAH. ULUDERE CAD.165/B MANİSA
      SERVİS : ÇARŞI MAH.1 SK.NO 29 MANİSA
      SHOWROOM TEL / FAX : 0236 234 85 86
      SERVİS TEL :0236 231 88 37

TAKILDIĞIN BİRŞEY OLURSA SORABİLİRSİN
      TŞKLER
      |
      |
      16 Haziran 2007 20:13:13
      quote:

Orjinalden alıntı: seku45

daikin bayisi ne gittim.

hithachi bayisi yok

iyi geceler.

tşk.

arkadaşım manisada sanyo klima bayi ve servisi mevcut firma bilgileri aşagıda sana yolluyorum
      KLİMACI GÖÇMENOĞLU
      SHOWROOM : DİNÇER MAH. ULUDERE CAD.165/B MANİSA
      SERVİS : ÇARŞI MAH.1 SK.NO 29 MANİSA
      SHOWROOM TEL / FAX : 0236 234 85 86
      SERVİS TEL :0236 231 88 37

TAKILDIĞIN BİRŞEY OLURSA SORABİLİRSİN
      TŞKLER
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Satılık Köpek
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.