Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1239. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
57.221
Cevap
701
Favori
4.430.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12371238123912401241
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    teşekkür ettim tekrar kardeş sanırım bu önerdiğin mitsubishi yeni sf serisini alıcam
  • Bu 12000'lik inverter ile bütün evi soğutmak-ısıtmak işine ben de sıcak bakmaya başladım.
    Ne dersiniz arkadaşlar 22 m2 salon, hol, mutfak bunun için 12000'lik yeter mi?
    Ayrıca 3 oda daha var ama onların kapısı kapalı olacak.
    Yer Antalya, camlar pimapen, yalıtım normal

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ROUGE44

teşekkür ettim tekrar kardeş sanırım bu önerdiğin mitsubishi yeni sf serisini alıcam

alın kardeşim Allah nasip ederse memnun kalırsınız. şunu belirteyim şayet ge seriside bulrusanız arasında 250-300 fark olursa korkmayın kâr etmiş olursunuz onuda rahatlıkla alabilirsiniz aralarında hemen hemen fark yoktur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

Köylü gene atladın etrafına bakmadan

Arkadaş bütçe vermiş 2800 lira gibi.
    O paraya ME GE alınır mı?

2800 ü veren 3150 felanda verir abi araştırsın ille oraya 18likmi şart.

burada http://www.aloklima.com/index.php?sayfa=urun&uid=108&kid=18 3365

yazılmış ama bu kliam bence alınır 3150 gibi rakamlara.

Birol da zaten 18lik olmaz, küçük gelir dediydi

boşver onu abi o kılın fanımı olucaz sanki. o kendine baksın oda soğutmada ufak klima kullanıyor evinde.

onun söylemi şu devamlı kullanıcak kapatmayacak adama hiç korkmadan ufak klima veririm'.....dir.

• quote:

quote:

alın kardeşim Allah nasip ederse memnun kalırsınız. şunu belirteyim şayet ge seriside bulrusanız arasında 250-300 fark olursa korkmayın kâr etmiş olursunuz onuda rahatlıkla alabilirsiniz aralarında hemen hemen fark yoktur.

kardeş buğün telde görüştüm sf 9000 lik makinaya 2900 lira fiyat çektiler
  • quote:

quote:

quote:

kardeş buğün telde görüştüm sf 9000 lik makinaya 2900 lira fiyat çektiler

kardeş kalite klimalarda rakam maalesef bu civarlarda. mitsubishi electric spot piyasaya mal vermiyor. bir tür hem prestijini hem bayisini korumak durumu.

sport piyasada sıkışan bayilerden ucuza malı toplayıp hem sıkışan bayinin canını yakmak hemde piyasayı kırıp haksız rekabet gibi bir durum oluşturmak var. dikkat ederseniz bu duruma göz yuman bir çk markada bir ton şikayet okuyabilrisiniz forumda. me de bu sorunları kolay kolay göremezsiniz.

zaten sizin söyleminizde denk düşüyor kaliteye dair rakam önemli değil diyorsunuz.

http://www.sanalpazar.com/Mitsubishi-Electric-9.000-Btuh-Inverter-Split-Klima__isp4051538

burada ge serisi baya uygun rakam var ama adam bayimidir alt bayi olurp ana bayinin malınımı satıyor. bilinmez me firması buna bile engel oluyor. bildiğim kadarıyla. güzel bir şeymi aslında güzel bir şey ama genel olarak çıkar işin içine girdimi hemen deriz ya serbest piyasaya engel oluyorlar. e adam malı sattıktan sonra ortadan kaybolsa bu durum size yansırmı yansımaz ama ana firma ile görüştükten sonra klimanız kurulur ve o süre zarfında başınız ağrır.

(yani piyasayı karıştırmak için ucuz satmak için bir dolu pis yöntem var.. bence 2-300 tl için değmez. bende zamanında şahsen derdim serbset piyasa ama şu spot işinde esnafın canını yakma durumları artı şeytanlık yapıp fiyat kıran esnafında aslında hem kendisine hem çevresine zarar verdiği durumları gördükten sonra midem bulandı. bu durumalrda en iyisi ana firma yumruğunu koyması lazım.)

mesele siz me klimayı istanbuldan alıp izmride kurduramazsınız. firma kabul etmiyor. makineyi kurdurursanız yetkili servise bunda sorun olmaz. ama bayiler ve servislerde buna kolay kolay göz yummuyorlar anafirmadan yiyecekleri ceza yüzünden. artık budurumu kartelleşme olarak düşünüp beğenmeyenlerde olabilir.

ama her şeyin bir adı bir değeri var bu klimalrın eurovent belgeleri tamtır. yok bir kodu eksik harfler değişik vs durumlarda yoktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

konuya 9 köy bir konuda haklıymış diyerek başlayacağım

bu sene ilk defa değişik bir klima kullanımı denedim ve gayet başarılı oldu

klima oturma odasında (12 binlik inverter) ve kapısı tam açık+hol+mutfak+banyo ve banyo arası

ve bu durumda dahi klima tozunu attırıyor

yalnız 7/24 açık çalışıyor ,derece ayarı olarak genelde 26-27 olarak çalıştırabiliyorum yoksa üşeme geliyor

ve bu ay klima harici çok fazla elektrik kullanımım oldu (çamaşır makinesi ,ütü,2 tane bilgisayar vs.) buna rağmen 22-23 günlük (bu ay fatura 1 hafta kadar erken geldi) fatura 88 tl. geldi ,şahsen ben 150 tl.ye bile razıydım

yani tek noktadan klimayla sağutma olmaz tezim çöpe gitti (gerçi her yerin derecesi aynı değil ama çok fazla ısı farkı da yok)

yalnız bu söylediklerim sadece soğutma için geçerlidir ,ısıtma için tek noktadan olayına hala sıcak bakmıyorum

diğer bir konu kaliteli ile kalitesiz klima arasında faturada çok fark olmaz tezi de çöpe gitmiş oldu

benim cihaz mhi in en düşük modeli (popüler inverter) olduğu halde bu faturalar geliyorsa birde daha kaliteliler çok daha iyi gelecek demektir

arkadaşlara tavsiyem şartlarını zorlayıp mümkün olduğunca kaliteli klima alsınlar ,uzun vadede mutlaka hakkını verecektir (sadece elektrik tasarrufu olarak düşünmeyin)

yazıldığı gün görmemişim bu mesajı gece bişeler yazim dedim ama yetişmedi..

sonradan görmelik yapmayayımda... bu mesajı detayyusuf diye bir klima satıcısı var ona okutmak lazım bakalım iş görüyormu görmüyormu ufak klimalar. bulaşmasın diye eklemiyorum buraya çünkü çocuk gibi birisi. gene yeni, başka bir topikte başka bir konu hakkında saçma sapan yazmış ailhan isimli bir arkadaştan alıntı yapmış. ailhan arkadaş mak müh ve klima santral işi ile uğraşıyor. adama abuk subuk konuşmuş haddini bilmeden... neyse.

hocam şu evi komple ısıtma meselesine gelirsek kimse boşa denemesin bu iş olmaz olması için dış hava sıcaklığının 15ten yukarı 17-18lerde olması lazım ben bunuda denedim.

ve bir dolu yazdım denemeler uzun sürdüğü için haliyle denedikçe insanın gözünden kaçan durumlar oluyor. bunlara kadar bi çok konuyu belirttim yeni yazılarımda.

zaten bu 15 derece üstü sıcaklıklar baya ciddi bir sıcaklıktır kış için. işte ozaman idare bir miktar idare eder. makine ama nerede bir miktar idare eder.. yaşamdığınız alanda idare eder hol boş odalar mutfak vs.

eski yazılarımdan birinde yazmıştım gayet iyi idare ediyor demiştim sanırın 2011 kışıydı ani bir kar geldi. ısıda ani düşüş oldu ertesi sabah heryer bembeyazdı baktım klima defrostta sabahleyin biraz dikkat ettim sık defrost yapıyor klima yaklaşık 85m2 alana üfliyordu hemen 38-40m2 tutan 2 odanın kapısını kapadım anca o şekilde kendisini topladı makine.

tabi oturduğumuz odadaki klima çalışıyordu. orasını unutmayalım.

kimse boşa denemesin ısıtma işi olmaz. ben ısıtmada tek alan uygulamasına 12000 btu ile 4om2 kadar varım yine..

ama tek bir oda için dikkat edilsin.. üstte belirttiğim alanı 42-43m2 lere düşündüm dediğim alan çok fazla ısı ihtiyacı olan alan değildir.

ısıtmaya varım 40m2 tek oda dediğim durumsa. iklimi normal bölgelerde olur gene .. ne olur 2-3 defrost yerine 5-6 defreost olur kendini kurtarır.. ama soğuğun devamlı 2 ay kadar - derecelerde seyrettiği yerlerde kesinlikle olmaz bu durum. denemesin kimse. hakkınca klima almak gerekir. biz soğutmada bile maddi açıdan zorluyoruz durumu ısıtma işine hiç kalkışmaya gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: gamingmaster

Bu 12000'lik inverter ile bütün evi soğutmak-ısıtmak işine ben de sıcak bakmaya başladım.
    Ne dersiniz arkadaşlar 22 m2 salon, hol, mutfak bunun için 12000'lik yeter mi?
    Ayrıca 3 oda daha var ama onların kapısı kapalı olacak.
    Yer Antalya, camlar pimapen, yalıtım normal

hiç denemeyin en büyük yapılan hata... arkadaşta demiş üstte ısıtma hariç demiş siz yanlış anlamışsınz tüm ev hem soğutma hem ısıtma demişsiniz.

22m2 kaliteli bir 9luk inverter bile ısıtır soğutur. diğer devamlı kullnmayacağınız alanları öylesine kırsın derseniz yeriniz müsaitse 12lik takabilirsiniz kapılarınız klimanın üflediği alanı görüyorsa. ama yeri görmeden önermekte hatalıdır.
  • aynen dediklerinize katılıyorum hocam ve özellikle belirtiyoruz

bizim bu söylediklerimiz kaliteli olan klimalar içindir ve sadece soğutma içindir

gerçi yazın kalitesiz klimalarda bir derece idare edebilir ama en azından fatura kabarık gelebilir ve artı olarak fazla ses durumları olabilir

işin gerçeği ben bu popüler inverter denilen (kimsenin beğenmediği) klimadan bu kadar büyük bir randıman beklemiyordum :)

hocam bu cihaz yazın sanki hiç çalışmıyor gibi sessiz ,kış olaylarını zaten ay ay yazmıştım ,tamam çok aşırı soğuklarda dış üniteden yokuş çıkan kamyon sesi gibi tok bir ses geliyor ama tiz ses olmadığı için çok dikkat edilirse duyuluyor (dış ünite ile aramda yarım metre bir mesafe ancak vardır)

ayrıca söylemeyi unuttum ,biliyorsunuz benim ev süper yalıtımsız bir ev :)

ve buna rağmen bu klima süper iş çıkartıyor

yalnız kışın bu klimayla tahminim en fazla 30-35 m2 yer ısıtılabilir ,ılık havalarda idare edebilir ama aşırı soğuklarda tıkanır diye düşünüyorum ,aynı zamanda sizinde söylediğiniz gibi çok fazla sayıda defrosta girebilir

tüm arkadaşlara bir daha söylüyorum

bir defa alın ,kaliteli alın keyfinize bakın :))

• quote:

aynen dediklerinize katılıyorum hocam ve özellikle belirtiyoruz

bizim bu söylediklerimiz kaliteli olan klimalar içindir ve sadece soğutma içindir

gerçi yazın kalitesiz klimalarda bir derece idare edebilir ama en azından fatura kabarık gelebilir ve artı olarak fazla ses durumları olabilir

işin gerçeği ben bu popüler inverter denilen (kimsenin beğenmediği) klimadan bu kadar büyük bir randıman beklemiyordum :)

hocam bu cihaz yazın sanki hiç çalışmıyor gibi sessiz ,kış olaylarını zaten ay ay yazmıştım ,tamam çok aşırı soğuklarda dış üniteden yokuş çıkan kamyon sesi gibi tok bir ses geliyor ama tiz ses olmadığı için çok dikkat edilirse duyuluyor (dış ünite ile aramda yarım metre bir mesafe ancak vardır)

ayrıca söylemeyi unuttum ,biliyorsunuz benim ev süper yalıtımsız bir ev :)

ve buna rağmen bu klima süper iş çıkartıyor

yalnız kışın bu klimayla tahminim en fazla 30-35 m2 yer ısıtılabilir ,ılık havalarda idare edebilir ama aşırı soğuklarda tıkanır diye düşünüyorum ,aynı zamanda sizinde söylediğiniz gibi çok fazla sayıda defrosta girebilir

tüm arkadaşlara bir daha söylüyorum

bir defa alın ,kaliteli alın keyfinize bakın :))

hocam ille gene kendi klimanızı övdünüz derler benimde me yi tavsiye ettiğim gibi ama asıl olan hep doğruyu bulmak.

anlatıyoruz çamur atıyorlar sonra. halbuki amaç bir şeyler verebilmek insanlara. üstte tam yazmadım sataşma olmasın diye iklimsacı hakkında ama insan birşeyleri paylaşmazsa çatlarmış. forumdanda artık iyice bıktım ama ne edersin alışkanlık boşta kalınca eli gidiyor insanın hele birde eve bağlıysan. şuan sorunum teknoloji nereye gidiyor. ve gittiği yeri bile bile övmek..

sizin zjpsleriher nekadar beğenmesek ufak tefek sorunları flap vs olsada iyiydi.. biliyorsun bende bir ara almak üzereydim.

ya deimya bu teknoloji geliştikçe nereye gidiyor bilinmez. iyiyi ve teknolojik üstünlükleri yakaladıkları kesin ama ya bizlere sundukları. şimdi sizin zjps leride kaldırmışlar diyorlar.. bilmem dünyada devam ediyor olabilir ama iklimsa daha çok zmpsye ağırlık verdi diyorlar dikkat edersen sizin klimalrın rakamlarıda yüksek iklimsaın elinde kalanlara bakıldığında hatta dxk serileri bile yüksek. yeni zmps lerden.

zmps olayı mbirol usta yerden yere vuruyor zaten plastik kalitesini sizinkilerde olsun genelde olsun beğenmiyordum. bu zmps de iyice beter etmişler klimayı diyor.

geçende gürcanla konuştum oda aynı şeyleri söyledi ama burdaki iklimsacıya bakarsan her şeyin en iyisi onlarda.

kendine yontma yapınca dayanamıyorum hocam arkadaşalrda yapam etme sen doğruları yzdıkça o kendini bir yere oturtuyor diyor. mesel birol tokatladımı ona cevap veremiyor bana sataşıyor kızım sen anla şeklinde. ama insanları yanlış yönlendirme meselesinede ister istemez engel olmak gerek. o sansada iklimsa düşmanı. hiç alaksı yok zjx klima olsa keşke hatta onu boşver eski srk 71 ze-s1 klimam olsa.

şuna bak ya adam kaç senelik konulara atlamış gerçi faydalı bilginin eskisi yenisi yokturda bir ailhan denen arkadaşın konuşmasına bakın birde bu arkadaşın.

şu sayfadan bakınhttp://forum.donanimhaber.com/m_31847739/tm.htm

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

arkadaşın zaten alarkocu tosh çu olduğu açık adam açıkça yazmış neyse o demiş.

aşağıya bakın adama nasıl sataşmış.

arkadaş diyor kendisi satış elemanıyım. e şimdi demezelermi bu adama.. hem kendin satış elemanıyım dersin hemde şu alttaki konuda olduğu gibi.

bilgisayarcıyım dersin. sonrada klimaları satış için aldığın telkinlerle sınıflamaya çalışırsın. heryerde hemen srk71ze-s1 kompresör gücüyle sınıflamaya çalışır mitsubishi electric ısıtmaz ve kart yakar diye sataşır. ve bunu klimacılık ve esnaflık sanır. sormazlarmı adama sen bir satış elemanısın düne kadar mediamarktta çalışmışsın demezlermi.

adama diyorum birader büyük alanların serinletilme durumunda biz maddi gücümüz ölçüsünde davranıyoruz. mutlak bu işin bir mühendislik yönü var. ısıtmada ikaz ediyoruz diyorum.. adam hala denilenide sapıttırıp ille benim dediğim diyor.

bir örnekte şu konudahttp://forum.donanimhaber.com/m_73225755/mpage_2/f_//tm.htm#77667955 aşağıda olsun.

dünde gene birisi general electric ne amlı diye sormuş soruya cevap yok. arkadaş aslı generaldir demiş. yahu adam g.e sormuş sana. ne alaksı var marka baş ismi benzerlik konusu haricinde.

http://forum.donanimhaber.com/m_73516648/mpage_5/tm.htm bu konuda.

Birol gene geçmiş dalgasını. şimdi yukarıda ailhan arkadaşa söz söylemiş bilse kendi general klimalarınında üstsegmentlerindeki kompresörün tosh olduğunu twin olduğunu. ve fujitsu generalle carrierin ortak kompresör fabrikası kurduklarını. hatta tam hatırlamıyorum şimdi carrier twin komp konusunda veya pwm konusunda bir dönem mhi ile bile çalıştığı yöndünde bir yazı okumuştum ama kafalar karışmasın çünkü mhinin kompresör fabrikası var. büyük ihtimalle pwm konsunda carriere para ödemiş mhi. çünkü zjx seirlerine bakılırsa pwm sistemi onalrda var komp. ise twin rotary.

ama gerek yok ben me ye sataşsın kart yakıyormuş işt egördünüz sizde 257ler 258 lere çıkan voltajda kartı yakmadıysa me varsın konuşsun. ha birde ısıtmıyor diyor me evet ısıtmadığı için 3 adet aldım ve herkeze tavsiye ediyorum:) neyse uzattım sende ısıtmadığını bilyorsun zaten me nin öyle değilmi:) ısıtmıyor sadece kavuruyor. ama sen sakın cevap verme ona bu yazıya bulaşırsa başın ağrır. o desin bana yanına adam arıyor.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• Arkadaslar mehabalar.izmirde 16m2 oda icin surekli kullanilscak inverter tip klima ihtiyacim var tavsiyeleriniz nelerfir? Odanin bir duvari komple cam baska bir tarafinda da balkon kapisi var ve camlarda kapida tahta.oturma odasi surekli kullanilacak.butce olarak uygun isitma icin kullanilacak sorun yaratmayacak hangi marka model kac btu luk klima onerirsiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ME kalitesini ispatlamış bir firma, bu nedenle boşuna kötülemenin kimseye faydası yok ,üstelik anlatıldığı gibi kronik arızaları olsa forumlarda isyandan durulmaz

insanın ağzı torba değil ki büzesin :)

boşuna kendini üzme herkes neyin ne olduğunu biliyor :)
  • quote:

ME kalitesini ispatlamış bir firma, bu nedenle boşuna kötülemenin kimseye faydası yok ,üstelik anlatıldığı gibi kronik arızaları olsa forumlarda isyandan durulmaz

insanın ağzı torba değil ki büzesin :)

boşuna kendini üzme herkes neyin ne olduğunu biliyor :)

:))
  • 21 m2 oturma odasında günde 10 saat çalışır durumda olacak inverter klima arıyorum. ısıtma için kullanıcam. bütçe maksimum 2000 tl.

daikin zhara ftxb35a 2000 tl ye düşmüş durumda.

arçelik 124410 1680 tl

aklımdaki modeller bunlar. sizin başka önerileriniz var mı? sizin bu modeller hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizci05

21 m2 oturma odasında günde 10 saat çalışır durumda olacak inverter klima arıyorum. ısıtma için kullanıcam. bütçe maksimum 2000 tl.

daikin zhara ftxb35a 2000 tl ye düşmüş durumda.

arçelik 124410 1680 tl

aklımdaki modeller bunlar. sizin başka önerileriniz var mı? sizin bu modeller hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

kardeş, ban demeyinki bakın arkadaşıan yönlendiriyor. bu paranıza göre siz mbirol ustay başvurun. 75 serisi klimalar hala kampanyadaymış kliam gerçekten zhara ve arçeliktyen çok ço üstün bir cihaz. değil 10 saat 24 saat kullansanızda sizi mmenun edecek bir teknolojiyi içeriyor. nromal rakamı 2850 tl bu klimanın şuansa 1975 tl. umarım bitmemiştir kampanya. klimada kullnılan kompresör çok üstün vasıflı toshiba kompresör.

demiş olduğunuz daikin zhara ve arçelik alt segment klimalardır daikin e her durumda idare eder yanlız ama arçeliği hiç bilmiyorum.

kalit eklima diyorsanız mitsubishi electric sf serisi daikin G serisi önerilebilir. ama rakamları yüksektir. siz beni yanlış anlmazsanız birol ustaya pm yapınız.

çekinirsenizde airfel inverter cihazlara bakınız. yanlız bu cihazlarda alüminyum boru kullanılıyor tavsiye etmem hiç.

• 9köy kullanıcısına yanıt
    7526 modeline baktım güzelmiş özellikleri baya. kafama yattı bu model. bu modelde müşteri memnuniyeti ne durumda. ve servis ağları nasıl
  • quote:

7526 modeline baktım güzelmiş özellikleri baya. kafama yattı bu model. bu modelde müşteri memnuniyeti ne durumda. ve servis ağları nasıl

forumda rotasız45 arkadaş var ona pm yapınız başk akullanan rakadaş aklıma gelirse yazarım. servis konusunda mbirol yardımcı olur kendisi karsada olsa garanti veremeyeceksem tavsiyede etmem satmamda diyor. mesela bazı illere ne gönderiyor nede tavsiye ediyor. bu şekilde söyliyim size. siz pm yapın kendine neyse onu söyler zaten foruma yanlış yaparsa burdan canını okuyacak çok arkadaş var. ben özellikle ondan almanızı tavsiye ederim.
  • quote:

Yakınınızda Zibro servisi yoksa buna da bakın:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-lg-as-w096mmfo-prestige-fiyati,825486.html
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: adventurer0008

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: adventurer0008

quote:

siz 40m2 kare dükkan için bu rakama aldığınız klima ile serinlersiniz isterse 18lik olsun. ama ısınma durumunuz olmaz bunu öncelikle söylemeliyim. kapınız açılacak kapanıcak devamlı. belki size tavan tipi veya salon tipi klima gerekecek. belkide karşılıklı 2 adet 12lik klima yetecek belkide bir 12lik bir 9luk yetecek. durumunuz karışık.

2000 tl lik klimadan ziyade kalte markalardan birine keşif yaptırın derim.

--------------------------------------------------------------------------------

Yok öyle şey arkadaş keşife gelince nasıl olsa ücretsiz diye kaliteli firmalara yaptırılsın ,sonra klima almaya gelince abidik kubidik marka klimalar alınsın ..Ustalar yönlendirme yapıyorsunuz ama burada bu keşifi yapan servisleride düşünmek lazım . Zaman kaybı mazot vs ..

arkadaş hayırdır zaten ben burada koaly kolay dandik markalardan bahsetmem. ille şerhimi koyarım mecbur kaldığımdada. dikkat ederseniz arkadaşada demişim kalite bir şey al. ama ne yaparsınzı işte herkez daikin al me al hitachi al toshiba al fujitsu vs kalite cihazlar alda diyemeyiz. ama dikkat edin araştırın yazılarım abakın doğru düzgün airfel vs bile tavsiye etmem. hatta net görüseniz tavsiye isteklerine cevap dahi vermiyorum.

siz dükkanın nasibi diye bir şeye inanırmısınız bilmem ama en dandik marka düşünen bir kişininde en oladık zamanda en kalite marka aldığını unutmayın. ben usta felan değilim sadec meraklıyım 2 evimizde toplam 6 adet klima var.

bende ilk klimayı alıcakken ucuz bir şey ararken bir anda mitsubishi electric aldım çıktım sonra daikin aldım sonra gene 3 adet me aldım. bir adet zibro midea var. bri adet sharp var.

hatta uzun süre birol ustayla burda kavga ettim halada ederim. burası bir forum buırada herşeyi anlatmak ne zaman nede foruam sığar. doğru bildiğim birşey hakındada hiç kimseden korkmam yazarım. son zamanlarda kampanya olduğu için zibro 75 serisini çok önerdim lg önerdim. am yeri geldi zibro almak isteyenlere bile biroldan koçtan başkasından alma diye engel olmaya çalıştım ana firmayı sevmedğim için meğerse firma içinde bir sülüğün yüzünden ana firmayı kötü bilmişiz onuda yeni öğrendik.

onun için herşey nasiptir yeri geldimi mazotta yakıcaksın tabi herşeyde ince hesap yaparsan yerinde oturma riskide var bu işte.

Usta derken montaj ustası veya servis anlamında söylemedim ,işi biliyorsun anlamında söyledim yazıları inceledim işin en ince ayrıntılarına kadar bilgi vermiş açıklamışsın tebrik ederim onun için usta dedim. keşif konusuna gelince öfkem birazda uyanık müşterilere keşife gelince kaliteli markalara yaptırıyorlar ama almaya gelince unutuyorlar bu da özellikle yaz dönemlerinde bir servis için ciddi zaman kaybı ve masraf

Bir şey soracağım neden çok çeşitli klima markaları tercih ettin ,neden kalitesine inandığın güvendiğin markanın klimalarını almadın 2 evinede yani hepsini neden aynı marka almadın . ya da şöyle sorayım seni tam tatmin eden hiçbir marka olmadı mı veya bütçeyle mi alakalı bunu merak ettim. Bir şey daha soracağım burda cevap vermeyebilirsin özel mesajda atabilirsin istersen sence bütçeyi bir kenara bırakırsak yani ücret hiç önemli değil en iyi kullanışlı verimli olarak hangi marka veya modeli tercih ederdin veya önerirsin mesela bir evin salonu için 18.000 btu klima örnek alacak olursak , bu klimadan daha kapsamlısı ve iyisi yoktur dediğin bir klima varmıdır ve 2. sırada olan hangisi olur cevap verirsen çok memnun olurum

sizde beni yanlış anlamayın kardeş. sorun yok ustalık konusunda bazı kişiler beni bir firma elmanı sanabiliyorlar o açıdan bende çekindim biraz. teveccühünüz içinde ayrıca teşekkür ederim. öğrendiklerim sizlerin sayesinde forumdan ve kullanıcılığımdandır.

sizde haklısınız tabiki bu tür uyanıklar yok değil ama kendilerine yapıyorlar daha çok. ben genede diyorum para varsa şu marka yoksada zorlayın biraz bütçeyi.

çeşitli markalara gelirsek tamamen maddiyat. hatta ilk klimamız sharptı onunda plasmasına özendik sonradan edindiğimiz bilgiyle oda çok önemli birşey değilmiş ve plasmayı özellikle kullanmıyoruz şimdi.

sorularınız açıkça cevap vermeye gelirsek kullanmadım ama en çok almak isteyeceğim klima daikin ururu sararadır. sonrasında ise mitsubishi electric FD serileridir.

sebepse ururu sararaya hayranım. özelliklede nemlendirme özelliğine çünkü kışın benim için çok gerekli.

ururu sarar harici sorarsanız kalite bir inverter mitsubishi electric ge yeni adıyla sf serisi derim. gerçekten dayanıklılık ve randıman olarak çok memnunum. ayrıca servis olarakta 3 klimamdada hiç sorun yaşamadım.

sonrasında almak istediğim klima ise daikin G serisi olur. göz özelliği ile belki me dende üstündür ama ben şahsen fonksiyona çok takmadığım 2. olarak tercih ederim. yani benim altın markalarım daikin ve mitsubishi electric.

sorularınıza adım adım gelirsek beni en çok memnun eden klima şuan mitsubishi electric. daikindende çok memnunum üstelik giriş seviyesi fakat hakiki bir daikin olan V serisi var elimde. oda gayet güzel ben nekadar karışık marka alsamda genede elimdeki cihazlar beni memnun etti. en basiti zibro midea dahi alt segment olsada oda parasına göre göre güzel. sharp zaten güzel klima.

cevaplarınız için teşekkür ederim , en favori istenilen klima tercihinde yanılmadım tahmin etmiştim ururu sarara diyeceğini ,araştırmalarıma göre şuan daıkın ururu sararadan daha kapsamlı klima yok zaten me yeni MSZ-FH..VE modelleride çok başarılı olmuş..

• Arkadaşlar bayağıdır okuyorum ve bilgi edinmeye çalışıyorum, daha önce de yazmıştım ama cevap alamamıştım. Şimdi daha net bir soru sormak istiyorum üç klima arasından kaldım teknik veri olarak ve fiyat olarak birbirine yakınlar ama servis olarak ME daha ilgili ve bilgili gibi geldi, küçükkuyu'da orta kat, güney cephe, yalıtımsız, 2,5 mt tavan yüksekliği ve yaklaşık 30m2 kadar bir alan için ısıtma amaçlı kullanılmak üzere hangi klimayı tavsiye edersiniz, ya da bunlara alternatif eklenebilir mi?

Mitsubishi Electric MSZ-HJ50VA 3700 TL 8 taksit 2 ay erteleme
    Mitsubishi Heavy Ind. SRK50ZJ-S 4390 TL 12 taksit
    Mitsubishi Heavy Ind. SRK45ZJP-S1 3300 TL 12 taksit (15000 btu ama o metrekarede yeterli olur dedi yetkili)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tepeb -- 16 Eylül 2013; 15:18:00 >
  • 
Sayfa: önceki 12371238123912401241
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.