Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1227. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: yediyıldız , bamorex , oracal , oracal Daha Az
4 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 21 Misafir (1 Mobil) - 23 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.227
Cevap
701
Favori
4.431.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
50. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 12251226122712281229
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba eğer bulduğunuz klimanın linki atarsanız memnun olurum bir inceleyip son kararımı vericem artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnternette bulduğum en uygun fiyat. Kaçırmak istemiyorum ben de hemen almak istiyorum artık. Şu aklımdaki son pürüzleri halledeyim de. :)

http://www.n11.com/toshiba-ras-13-skv-duvar-tipi-split-klima-P13406232

Ayrıca 200 TL üzeri alışverişte 50 TL indirim yapıyor. Ana sayfaya bakın orda açıklaması var.
  • Aklıma takılan bazı sorular var bunları çözmem gerek benimde ondan sonra alırım inşallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: MavericKFive

Selamlar, ben de klima alacağım da iki model arasında kaldım. Daikin başlığına yazdım ama orda pek ilgilenen çıkmadı, buraya da yazayım dikkatini çeken olabilir. :)

Daikin Zhara 12.000 BTU mu dersiniz yoksa Toshiba RAS 13 SKV modelini mi önerirsiniz ?

Daikin 2.400 TL (Digiturk kampanyalı fiyat). 2.000-2100 TL civarı kampanyasız olarak alabilirim. Toshiba 2070 TL n11.com da satılıyor.

Bunların aynı modellerinin muadilleri Alarko veya Airfel markaları da tercih edilebilir mi ? Malzeme kalitesinden başka elektrik olarak tüketim daha fazla mı olur acaba ?

Kalite ve elektrik sarfiyatı karşılaştırması yaparsak hangisi daha mantıklı olur.

Yorumlarınızı bekliyorum ona göre bir karar vereceğim.

@metin-22
    "Bende toshiba ras-10skv modelini 2000 tl alarko carrier 53NQV35M modeli 1700 lira olunca aynı cihaz nasıl oluyorlar diye düşündüm ?" demişsiniz. Ama Alarkonun bu modeli internette 1850 TL den aşağı bulamadım. Kargo ücreti dahil. Toshibanın da bir üst modeli olan RAS 13 SKV' yi ben 2070 TL ye buldum n11.com sitesinde.

Daikin Zhara bunların yanında bayağı "light" kalıyor, onu geçin.

Buralara da bakın:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-toshiba-ras-13-skv-n3kv-fiyati,140316.html

Usta bak akakçe de Zibro nun kampanyada varmış ,artık yaparsın bir kıyak ha!!!!
    Yanlız reklamlarında benim firma yok,reklamımı yapmıyorum yani..

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-zibro-s-6534-fiyati,769859.html

Bu arada AC 35 in tırıt sesli versiyonu ne oldu,takiptemisin

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

quote:

Selamlar, ben de klima alacağım da iki model arasında kaldım. Daikin başlığına yazdım ama orda pek ilgilenen çıkmadı, buraya da yazayım dikkatini çeken olabilir. :)

Daikin Zhara 12.000 BTU mu dersiniz yoksa Toshiba RAS 13 SKV modelini mi önerirsiniz ?

Daikin 2.400 TL (Digiturk kampanyalı fiyat). 2.000-2100 TL civarı kampanyasız olarak alabilirim. Toshiba 2070 TL n11.com da satılıyor.

Bunların aynı modellerinin muadilleri Alarko veya Airfel markaları da tercih edilebilir mi ? Malzeme kalitesinden başka elektrik olarak tüketim daha fazla mı olur acaba ?

Kalite ve elektrik sarfiyatı karşılaştırması yaparsak hangisi daha mantıklı olur.

@metin-22
    "Bende toshiba ras-10skv modelini 2000 tl alarko carrier 53NQV35M modeli 1700 lira olunca aynı cihaz nasıl oluyorlar diye düşündüm ?" demişsiniz. Ama Alarkonun bu modeli internette 1850 TL den aşağı bulamadım. Kargo ücreti dahil. Toshibanın da bir üst modeli olan RAS 13 SKV' yi ben 2070 TL ye buldum n11.com sitesinde.

Buralara da bakın:

Bu Gree'ye yaptırılan modeldi değil mi. Değerleri Airfel' e benziyor da.

Yaa usta bak koçklima Volkan'ın dükkanı ne güzel görünüyor.
    Sen de başlasana ufaktan bu işe.
    Küçük esnaflıkta mı kalıcan hep, hadi silkin bi... Oğlan web sitesi işlerini falan ayarlar, zaten o işler artık bayaa ucuza yapılıyor.

*Etrafta 15-20 kadar AC oldu, hiçbirinde bir sorun yaşanmadı. Ne ses, ne arıza. Aldırdığım herkes te "allah razı olsun" diyor.

• Arkadaslar size tavsiyem, klimada bosuna fazla para vermeyin gereksiz, yeni evde salonda mitsubishi tip klima var, allahi var cok iyi sogutuyor, ama 4000 kagita aldim az para degil. Yazlikda 3 senedir beri kullandigim sigma klima var iklimsanin sattigi, fiyat performans budur resmen, 1000tl ye aldigim alet inanilmaz sogutuyor, ve kompressoru cok sessiz calisiyor. Iklimsanin MIDEA ya urettirdigi sigmalar varken , daikine, mitsubishi ye para bayilmak gereksiz. Inanin 23 dereceye ayarliyorum 15 dakka sonra oda buz gibi oluyor. Bu iklimsanin fason yaptirdigi sigmalari baya saglam mal, simdiki aklim olsa bu high end klimalara o kadar para bayilmazdim. Ayin 1 ayi yazlikta geciyorum, vallahi hayatimda harcagidim en iyi 1000 liralardan biri bu, zamaninda saglam mal almisim gercekten.

Ha bide burda klimaci gecinenlerin dedigi bu japon klimalarin adi olmadigi hemen bozulmadigi, sigma 3 senedir takir takir calisiyor, 2 sene sonra bozuldu diyelim ki sanmam, atarim cope 1000tl veririm yenisini alirim, yine kardayim anlayacagin, performans olarak fark yok inanin.

Simdi yazlikda 3 odaya taktirdim, 3000tl yi biraz gecti maliyet, mitsubishi taksam 10 kagit gidecekti en az, yazik gunah degilmi, ikiside guzel sogutuyor, ne gerek var. Kislikta allahtan sadece salona taktirdim, diger odalarda vestel var , vesteli tavsiye etmiyorum, sigma dan sasmayin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baller Lifestyle -- 24 Ağustos 2013; 10:52:12 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

@metin-22

Buralara da bakın:

Bu Gree'ye yaptırılan modeldi değil mi. Değerleri Airfel' e benziyor da.

Yaa usta bak koçklima Volkan'ın dükkanı ne güzel görünüyor.
    Sen de başlasana ufaktan bu işe.
    Küçük esnaflıkta mı kalıcan hep, hadi silkin bi... Oğlan web sitesi işlerini falan ayarlar, zaten o işler artık bayaa ucuza yapılıyor.

*Etrafta 15-20 kadar AC oldu, hiçbirinde bir sorun yaşanmadı. Ne ses, ne arıza. Aldırdığım herkes te "allah razı olsun" diyor.

Evet 6534 Gree üretim,Eco change serisi.Airfel de aynı.

Küçük esnaf derken. İnternet sitesinden mal satan büyük mü oluyor.Yapma gözünü seveyim.Ben sadece alsat zihniyeti çalışmıyorum ,benim sanatım soğutma. Sattığım malı sonuna kadar takip ederim.50 TL ile klima satmak işin kolay yolu.Kim takmış,nasıl olmuş ,müşteri memnun mu,beni asıl bağlayan bunlar.

Ukalalık gibi olasın da ,klima işinde çokta küçük değiliz,işimiz sırf 9-12-18 duvar tipi satmak ta değil. Çok büyük olmak ta bazen adamı bozar. Allaha şükür arkamızdan küfür eden olmadı bugüne kadar.

Bakın size büyüklerden birini örnek vereyim,İzmir in en büyük Kalorifer -Dogalgaz firması Botes battı.İzmir deki büyük işletmelerin,merkezi sistemli binaların dönüşümünün belki de %50 sini Botes yaptı.Ama malesef çok büyük zararlar vererek battı.Yine bunun yanında Termak sallantıda.EGEMAK (Airfel bölge dağıtıcısı idi,yıllık klima satış adeti 3-4 bin adet,radyatör belki 100 kamyon vs.) Bölge dağıtıcılığı işine son verdi,Daikin VRV ve split işine soyundu.Biz büyük oynamayı 2000 den sonra bıraktık.

Ha mal isterseniz 100-200 tane ne isterseniz alır satarız.Ama maceraya gerek yok.Birde internet sitesi satışları hep rüzgarın yönüne göre değişir,yani sürekli çıkarın doğrultusunda döneceksin,belki ticaretin kuralı bu ama bana göre değil.

AC ler Termak tan çıkmadır piyasaya,malesef yılların firması gitti gidiyor.

Büyüklük bence iyi para kazanmaktır.Arkandan küfür ettirmemektir.Herkese hakkını vermektir.Yaptığın işin hakkını da vereceksin. Esnaf arkadaşının arkasından iş çevirmeyeceksin (yüzüne başka ,arkasından başka olmayacaksın ,bunu yazmamın nedeni İzmir de klimacıların %70 malesef böyle),söz ağızdan bir kere çıkar ,ben öyle bilirim tükürdüğünü yalamayacaksın.Başkasının emeğini çalmayacaksın.Bu forumda var ya ,eve keşif çağır aklı al,sonra 50-100 TL aşağı verenden malı al.Arkadaş keşif için kimse kimseye para vermiyor.Sen bilinçli olarak adamı eve çağırıp,nasıl takılır ne yaparız diye sor öğren sonra git int. al taktır malı.Benden söylemesi o keşife gelenin sende hakkı vardır,bu dünyada olmaz belki ama bu işin öbür tarafı var.Eğer böyle büyük olunuyorsa ben küçüçük olmaya razıyım.

Selamlar saygılar.

• mbirol kullanıcısına yanıt
    Usta bugün moralin bozuk galiba, şakaları da anlamıyorsun. Boşver.

Botes'in batmasını ben de bekliyordum, çünkü o kadar laubali ve koordinasyonsuz çalışan bir firmanın yaşayabilmesi "ekonominin-iş idaresinin genel kurallarına" aykırı olurdu.
    Diğerlerini pek tanımıyorum.

Ama genelde İzmir'li hizmet firmalarının uzun ömürlü olamadığını görüyoruz.
    Bunda İzmir iş hayatında ahlaki seviyenin düşüklüğü, insanlardaki genel tembellik-verimsizlik-cehalet gibi şeylerin büyük ölçüde etkili olduğunu düşünüyorum.
    Ülkenin birçok yerinde değişik sektörlerde işlerimiz oldu, ama İzmir'dekiler kadar güvenilmez-cahil-açgözlü-tembel insanı başka yerlerde görmedik.
    İstanbul-Ankara-Antep-Konya-Bursa... daki, bazılarını sadece telefon konuşması düzeyinde tanıdığınız kişilerle alışveriş yaparsınız, genelde herşey konuşulduğu gibi gider; ama İzmir'deki, arasıra oturup karşılıklı çay içilen kişilerden bile alışveriş yapıldığında envai çeşit "düzen"le karşılaşılır. Kimisi kullanılmış malı temizleyip yeni diye araya sokar, kimisi 24'lük koliye 23 tane koyar, kimisi hesapları karıştırır, çoğunda zaten "zaman" kavramı anlamsızdır...
    "Zenaatkâr" tayfanın işindeki yetersizliği zaten apayrı bir durum. Bursa'daki İstanbul'daki bir "çırak", İzmir'deki çoğu "usta"dan daha bilgili-becerikli oluyor genelde.

Diğer konulardaki yazdıklarına neredeyse tamamen katılıyorum.
    Sadece "büyüklük iyi para kazanmaktır" dışında. Bence büyüklük o değil. Yoksa boş bir sektörde ilk olursunuz, yada birkaç defa "doğru zamanda doğru yerde" olunca da güzel para kazanılabilir, yani bir nevi tesadüfi olarak ta para kazanılabilir.
    Bence büyüklük, makul karlarla çok ve düzgün iş yapmaktır. (İzmir'den pek "büyük" çıkmayışı ve öyle kalamaması da bu yüzden zaten).
    Bu da ciddi yönetim, hesap-öngörü, sermaye gibi şeylerle oluyor, biraz da şans tabii.
    Ama "bir koyup beş alma" gibi stratejilerle sadece kısa süreli "büyüklük"ler yaşanabilir.
    Ya da, 10 liraya malettiğin bir malı-hizmeti, sadece rakiplerini yok etme amacıyla 8 liraya satarsan (ki İzmir ticaret erbabının en sevdiği şeydir), sonuçta hep beraber batılır.
    Olsun, zaten bir süre sonra birtakım memur emeklileri ikramiyelerini toplayıp tekrar aynı işe girerler bir süre de onlar debenir
    Bu biçim işçiliğin bir yararı var; İzmir'de genelde hizmetler ve yaşam ucuzlamış oluyor. Haa, kalite düşükmüş, o kadar olacak artık

• Üstadlar merhaba. Sayenizde çok şey öğrendik klimalar hakkında. Artık eşimize dostumuza klima tavsiye eder hale geldik. Nerde F/P olmayan bir klima görsem ya da alındığını duysam içim cız ediyor resmen Evimde iki Gree klima var, çok memnunum şimdilik nazar değmesin

Arkadaşıma klima lazımmış bütçem kısıtlı dedi, Gree yi önerdim. 30 m2 salon için 18 lik uygun olur diye düşündüm. Ama gel gelelim Gree 18 likler buhar olup uçmuş resmen. İnternet sitesinde yok. Bornova Koçtaş mağazasını aradım, sağolsun yardımcı oldular, adam gitti stoklarına baktı. Şu an hiçbir mağazamızda yok dedi.

Benim de aklıma benzer tipler olan ve forumda olumlu yorumları bulunan Daylux 18lik ile Airfel AS18-0930/R2 Green geldi. Bu cihazlar aynımıdır, gree ile olsun birbirleri ile olsun (hepsinin kumandası aynı gibi geldi bana), ya da farkı varsa nedir, siz hangisini önerirsiniz ?

Teşekkür ederim; saygılar, selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: cersav

Üstadlar merhaba. Sayenizde çok şey öğrendik klimalar hakkında. Artık eşimize dostumuza klima tavsiye eder hale geldik. Nerde F/P olmayan bir klima görsem ya da alındığını duysam içim cız ediyor resmen Evimde iki Gree klima var, çok memnunum şimdilik nazar değmesin

Arkadaşıma klima lazımmış bütçem kısıtlı dedi, Gree yi önerdim. 30 m2 salon için 18 lik uygun olur diye düşündüm. Ama gel gelelim Gree 18 likler buhar olup uçmuş resmen. İnternet sitesinde yok. Bornova Koçtaş mağazasını aradım, sağolsun yardımcı oldular, adam gitti stoklarına baktı. Şu an hiçbir mağazamızda yok dedi.

Benim de aklıma benzer tipler olan ve forumda olumlu yorumları bulunan Daylux 18lik ile Airfel AS18-0930/R2 Green geldi. Bu cihazlar aynımıdır, gree ile olsun birbirleri ile olsun (hepsinin kumandası aynı gibi geldi bana), ya da farkı varsa nedir, siz hangisini önerirsiniz ?

Evet biraderim, Airfel-Daylux-Velena-Auer-Aura-Zass... hep Airfel/Gree üretimidir, hesaplı bulduğunuzu alın.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BiGGaRa

KOCA USTANIN TAVSIYELERINE RAGMEN DIZAYNINI BEYENDIREMEDIGIM ICIN MODEL RAMAYA DEVAM EDIYORUM

http://www.samsung.com/tr/consumer/home-appliances/air-conditioner/inverter/AQV24PSLNAND-spec

http://www.vestel.com.tr/inverter-24-a-enerji-inverter-klima-r410a

http://www.vestel.com.tr/nature-plus-buzz-24-a-enerji

http://www.airfel.com.tr/tr/urunler/urun_detay/as24-0933inv.html

http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/ev-konforu/klimalar/B1ZMI18905.html?source=browse

http://www.siemens-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/klimalar/S1ZMI24750.html?source=browse

http://www.lg.com/tr/inverter/lg-AS-W246CVU0

http://www.lg.com/tr/inverter/lg-AS-W246C7T0

http://www.lg.com/tr/inverter/lg-AS-W246CVU0

kafam cok karısık bunlardan bırı olacak ama hangısı

Bunlar daha aynalı:

http://www.arcelik.com.tr/klimalar-mirror-inverter-serisi.html

Olefini aynalıyı beğenmedin yani ha! usta

Bak buda yeni janjanlı
    http://www.fujiplus.com.tr/

Bak bunlar da yolda geliyor

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=bjplEOYVARI

http://www.haiercondizionatori.it/

Hocam, burdaki espriyi görmeyip ciddi takılmışsın

Anla artık, Arçelik gösteriyoruz, "sırf" görüntüsü beterine.

Anladım yahu!!
    Bende başka janjanlı koyayım dedim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cersav

Üstadlar merhaba. Sayenizde çok şey öğrendik klimalar hakkında. Artık eşimize dostumuza klima tavsiye eder hale geldik. Nerde F/P olmayan bir klima görsem ya da alındığını duysam içim cız ediyor resmen Evimde iki Gree klima var, çok memnunum şimdilik nazar değmesin

Evet biraderim, Airfel-Daylux-Velena-Auer-Aura-Zass... hep Airfel/Gree üretimidir, hesaplı bulduğunuzu alın.

AURA yı ayırın yahu,o İhlas ın malı tamamen ayrı...

Yoksa bana sormadan Airfel e mal mı yaptırdılar.

• Yalnızca geceleri yatak odasında soğutma amaçlı olarak kullanmak için bu klimayı önerir misiniz? Kışın Doğalgaz kullanılacak.

Samsung Maldives Inverter 18000 Btu/h Duvar Tipi Split Klima (A Enerji Sınıfı) AQV18PSLNSTK

Bonus ile 100 TL indirim ile Kargo Montaj dahil 12 taksitle 1900TL ye geliyor.
    Oda Kuzeye bakıyor ve yaklaşık 30 metreküp.
    @kocausta*

• quote:

Usta bugün moralin bozuk galiba, şakaları da anlamıyorsun. Boşver.

Botes'in batmasını ben de bekliyordum, çünkü o kadar laubali ve koordinasyonsuz çalışan bir firmanın yaşayabilmesi "ekonominin-iş idaresinin genel kurallarına" aykırı olurdu.
    Diğerlerini pek tanımıyorum.

Ama genelde İzmir'li hizmet firmalarının uzun ömürlü olamadığını görüyoruz.
    Bunda İzmir iş hayatında ahlaki seviyenin düşüklüğü, insanlardaki genel tembellik-verimsizlik-cehalet gibi şeylerin büyük ölçüde etkili olduğunu düşünüyorum.
    Ülkenin birçok yerinde değişik sektörlerde işlerimiz oldu, ama İzmir'dekiler kadar güvenilmez-cahil-açgözlü-tembel insanı başka yerlerde görmedik.
    İstanbul-Ankara-Antep-Konya-Bursa... daki, bazılarını sadece telefon konuşması düzeyinde tanıdığınız kişilerle alışveriş yaparsınız, genelde herşey konuşulduğu gibi gider; ama İzmir'deki, arasıra oturup karşılıklı çay içilen kişilerden bile alışveriş yapıldığında envai çeşit "düzen"le karşılaşılır. Kimisi kullanılmış malı temizleyip yeni diye araya sokar, kimisi 24'lük koliye 23 tane koyar, kimisi hesapları karıştırır, çoğunda zaten "zaman" kavramı anlamsızdır...
    "Zenaatkâr" tayfanın işindeki yetersizliği zaten apayrı bir durum. Bursa'daki İstanbul'daki bir "çırak", İzmir'deki çoğu "usta"dan daha bilgili-becerikli oluyor genelde.

Diğer konulardaki yazdıklarına neredeyse tamamen katılıyorum.
    Sadece "büyüklük iyi para kazanmaktır" dışında. Bence büyüklük o değil. Yoksa boş bir sektörde ilk olursunuz, yada birkaç defa "doğru zamanda doğru yerde" olunca da güzel para kazanılabilir, yani bir nevi tesadüfi olarak ta para kazanılabilir.
    Bence büyüklük, makul karlarla çok ve düzgün iş yapmaktır. (İzmir'den pek "büyük" çıkmayışı ve öyle kalamaması da bu yüzden zaten).
    Bu da ciddi yönetim, hesap-öngörü, sermaye gibi şeylerle oluyor, biraz da şans tabii.
    Ama "bir koyup beş alma" gibi stratejilerle sadece kısa süreli "büyüklük"ler yaşanabilir.
    Ya da, 10 liraya malettiğin bir malı-hizmeti, sadece rakiplerini yok etme amacıyla 8 liraya satarsan (ki İzmir ticaret erbabının en sevdiği şeydir), sonuçta hep beraber batılır.
    Olsun, zaten bir süre sonra birtakım memur emeklileri ikramiyelerini toplayıp tekrar aynı işe girerler bir süre de onlar debenir
    Bu biçim işçiliğin bir yararı var; İzmir'de genelde hizmetler ve yaşam ucuzlamış oluyor. Haa, kalite düşükmüş, o kadar olacak artık

Usta iyi para kazanmak derken ,bulduğuna geç.... anlamında değil.Büyük görünüp,yada büyük işler yapıp,züğürt geziyorsan anlamı yok dedim.

• kocausta* kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim hocam ilgilendiğiniz için.

hala alamadım işten güçten vakit bulup...

Alarko, me ya da mhi alıcam. toshibadan ses sorunundan bahsedilmiş. sese karşı çok duyarlıyım. dış ünitesinden bile ses gelse kıllanırım ben :)
  • 
Sayfa: önceki 12251226122712281229
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.