Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1220. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
16 Misafir (1 Mobil) - 15 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.179
Cevap
701
Favori
4.426.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
42. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 12181219122012211222
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hazar

40m2 salon, yalıtımlı 2. kat, istanbul, güney cephesi.
    Soğutma için kullanılacak.
    Üst limit 2500TL.

Şimdiden teşekkürler.

40m2 salon, yalıtımlı 2. kat, istanbul, güney cephesi.
    Soğutma için kullanılacak.
    Üst limit 3000TL oldu

Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hazar -- 13 Ağustos 2013; 16:16:18 >
  • Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

arkadaslar tabloya bakarak yorum yazın lutfen
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• dundarkorkmaz D kullanıcısına yanıt
    Alarko Carrier Xpower 050M alınacak klima gibi görünüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: milest

Herkese selamlar,

Sayın üstadlar,bu konu hakkında yüzlerce mesajınızı okudum çok şey öğrendim, teşekkür ederim.
    Yalnız bir konuyu anlayamadım:
    Ben İstanbulda 25-30 m2 gibi yalıtımı orta-iyi olan güney-doğu cepheli bir odayı daha çok ısıtma amaçlı iklimlendirmek istiyorum (Merkezi ısıtma var mevsim geçişlerinde ısıtmak amacım)
    Fakat kullanım sadece sabah ve akşamları olacak.Günde 8 saat gibi.Bu durumda klasik klima tercih etmem gerekir mi? Hadi klasik olsun fakat ısıtma performansı yüksek olanı var mı?
    2001 model Arçelik 18000 btu klimam var 5 para etmez,hem sesli hem de "kendini ısıtamıyor"
    Full inverterler için 24 saat çalışmalı demişsiniz....Tabi F/P oranıda önemli.....Ne önerirsiniz?
    Teşekkürler.....

Sizin durumunuzda kaliteli-pahalı bir invertere gerek yok.
    Ucuzundan bir inverter de olabilir (dur-kalk sesi olmaması bakımından), orta kalite bir düz tip te:
    Kullanım süresi kısa olacağından düz tip verimlilik olarak daha iyi olur. Tercih sizin.

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as12-0940-fiyati,1252848.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-auer-ag12-0929-r2-r410a-fiyati,748357.html

Ortadan daha iyi duz klimalar hangileri olabilir acaba? Sn. Mbirol ve 9koy hocalardan da tavsiye bekliyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: milliyan

Selamlar arkadaşlar daha önce bu sayfada bahsetmiştim ben 2013 model yeni seri mitsubishi sf35ve inverter almıştım 12000 btu ben 1 ay boyunca klimanın fanı auto da 26-27 derecede stabil olarak çalıştırdım,hatta fan kademesi dahi kapalıydı yani öyle 1-2-3-4 gibi kademeleri açmadım günde net hergün 12 saat çalıştırdım gelen elektrik faturası 105 tl normal evin ki 35 tlydi bana göre klima minimumda çalışmasına rağmen 70 tl elektrik farkı gelmesi çok yüksek,burada bazılarının sırf sesi biraz yüksek diye yerden yere vurduğu TOSHİBA bu mitsubishiden daha tasarruflu çıktı kimse kusura bakmasın. Yada benmi ayarlarda yanlışlık yaptım bilmiyorum deneyimli bir arkadaş bu inverteri tasarruflu olarak nasıl kullanmamızı anlatırsa memnun olurum saygılar

kullandığınız mekan kaç m2 ,daha önce aynı yerde toshiba mı kullanıyordunuz ?

• quote:

Herkese selamlar,

Sayın üstadlar,bu konu hakkında yüzlerce mesajınızı okudum çok şey öğrendim, teşekkür ederim.
    Ben İstanbulda 25-30 m2 gibi yalıtımı orta-iyi olan güney-doğu cepheli bir odayı daha çok ısıtma amaçlı iklimlendirmek istiyorum (Merkezi ısıtma var mevsim geçişlerinde ısıtmak amacım)
    Fakat kullanım sadece sabah ve akşamları olacak.Günde 8 saat gibi.Bu durumda klasik klima tercih etmem gerekir mi? Hadi klasik olsun fakat ısıtma performansı yüksek olanı var mı?
    2001 model Arçelik 18000 btu klimam var 5 para etmez,hem sesli hem de "kendini ısıtamıyor"
    Full inverterler için 24 saat çalışmalı demişsiniz....Tabi F/P oranıda önemli.....Ne önerirsiniz?
    Teşekkürler.....

Merhabalar...

ortanın üstüne geçince inverter oluyor açıkçası...

bence airfel fazlasıyla yeter...

• quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

quote:

Selamlar arkadaşlar daha önce bu sayfada bahsetmiştim ben 2013 model yeni seri mitsubishi sf35ve inverter almıştım 12000 btu ben 1 ay boyunca klimanın fanı auto da 26-27 derecede stabil olarak çalıştırdım,hatta fan kademesi dahi kapalıydı yani öyle 1-2-3-4 gibi kademeleri açmadım günde net hergün 12 saat çalıştırdım gelen elektrik faturası 105 tl normal evin ki 35 tlydi bana göre klima minimumda çalışmasına rağmen 70 tl elektrik farkı gelmesi çok yüksek,burada bazılarının sırf sesi biraz yüksek diye yerden yere vurduğu TOSHİBA bu mitsubishiden daha tasarruflu çıktı kimse kusura bakmasın. Yada benmi ayarlarda yanlışlık yaptım bilmiyorum deneyimli bir arkadaş bu inverteri tasarruflu olarak nasıl kullanmamızı anlatırsa memnun olurum saygılar

Selamlar. Oda 32 mkare 4x4 ebatında tek katlı mustakil. Daha önce toshiba kullanmadım ama kullananlar var adam 24saat çalıştırmaya hemde en yüksek değerde 2 oda ve koridoru serinletiyor ödediği toplam fatura 150-160 tl. Bu yeni tip sezonsal değerli invertırları kimseye tavsiye etmiyorum.bana göre mitsubishi electric çuvalladı tasarruf konusunda.ve de ses konusunda.

• Merhaba öncelikle. Klima alacağım 1-2 gün içerisinde. Araştırmaktan kafam çorba oldu iyice. 25m kare oda için bir klima araştırıyorum. Alanya'da yaşıyorum. Tasarruflu olması ve 30 desibel altı yada civarı ses çıkarması önceliklerim. 1500-2000 TL civarlarında olabilir. Önerilerinizi bekliyorum.

("Mitsubishi SRK35ZMP-S1 Inverter Klima" hakkında da yorum yaparsanız sevinirim)
  • quote:

quote:

Selamlar. Oda 32 mkare 4x4 ebatında tek katlı mustakil. Daha önce toshiba kullanmadım ama kullananlar var adam 24saat çalıştırmaya hemde en yüksek değerde 2 oda ve koridoru serinletiyor ödediği toplam fatura 150-160 tl. Bu yeni tip sezonsal değerli invertırları kimseye tavsiye etmiyorum.bana göre mitsubishi electric çuvalladı tasarruf konusunda.ve de ses konusunda.

• quote:

quote:

quote:

yalnız bazı hatalar var gibi

oda 32 m2 demişsiniz ama 4*4 ebadında demişsiniz ,eğer 4*4 ise o zaman 16 m2 dir ve normalde 9 binlik almanız gerekirdi ,gerçi harcama olarak çok fark etmezdi

birde toplam kullanım üzerinden klimanın ne kadar harcadığını bilmek çok kolay değil ,kesin öğrenmek isteniyorsa ayrı olarak sadece klimaya giden hatta sayaç bağlamak gerekir

misal geçtiğimiz dönem ramazan olması sebebiyle veya hanımların çay partilerinin fazlalığına göre bile elektrik kullanımı fark edebiliyor

ayrıca ev sabahtan akşama güneş görmesi ,yalıtımsız olması vs.vs. bunların hepsi faturaya etki ediyor

inverter klimada en önemli etken mümkün olduğunca kapatmadan çalıştırmaktır ,çünkü çalıştıkça kendini kısacaktır (gerçi sürekli kullandığınız zamanda şimdikinden daha az fatura çıkmaz ama sürekli soğutma yapılmış olur)

size garanti veriyorum ki başka marka model klima almış olsaydınız bundan aşağı gelmezdi ,çünkü en kaliteli klimayı kullanıyorsunuz ,birde ses konusunda da çuvalladı demişsiniz ben ilk defa me klimanın sesinin fazla olduğu şikayetini duydum,acaba bir arızası falan mı var ?

• arkadaşlar yeni taşınacağım evime önümüzdeki 3-4 gün içinde klima almayı planlıyorum.klimayı yazın serinlemek kışın da ısınma amaçlı kullanacağım.toplamda 110 metrekare olan evimin krokisini elimden geldiğince çizdim.yıldızlı yer klimanın takılacağı yer.yaz kış da salonda oturmayı planlıyoruz.acaba bana tavsiye edeceğiniz klima ne olablir. 2000 civarı bir bütçe ayırabilirim en fazla.memur tarzı bi işim olduğu için de 3 yıl sonra tekrar klimanın servis tarafından sökülmesi takılması da gerekmekte.servis olayı da önemli kısacası.sessiz olması da tercih sebebimdir.tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler..

edit:ikamet adresim izmir ve apartmana yeni mantolama yapılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagriekim -- 14 Ağustos 2013; 1:05:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cagriekim

arkadaşlar yeni taşınacağım evime önümüzdeki 3-4 gün içinde klima almayı planlıyorum.klimayı yazın serinlemek kışın da ısınma amaçlı kullanacağım.toplamda 110 metrekare olan evimin krokisini elimden geldiğince çizdim.yıldızlı yer klimanın takılacağı yer.yaz kış da salonda oturmayı planlıyoruz.acaba bana tavsiye edeceğiniz klima ne olablir. 2000 civarı bir bütçe ayırabilirim en fazla.memur tarzı bi işim olduğu için de 3 yıl sonra tekrar klimanın servis tarafından sökülmesi takılması da gerekmekte.servis olayı da önemli kısacası.sessiz olması da tercih sebebimdir.tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler..

Merhabalar...

Klimayı Hangi amaçla kullanacaksınız ? yani bütün evi ısıtmak amacı olacak mı yoksa sadece salon için mi acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: the-music

quote:

Orijinalden alıntı: .DeDe.

alerko, samsung, arçelik vestel bunları unutun bendende bu kadar yardım olsun.:))

tamam bunları geçtik diğelim .
    Kemal Bey'in tavsiyesinde sesten dolayı General ASHA07LGCZ geçtik diğelim.

Başka hangi marka ve modeller var?

Mutsubishi daikin bunlar nasıl arkadaşlar?

Mitsubishi popüler ve alt grubu alınmaz.

daıkın ise V serisi üstüne bakın.

ME içinse msz - ge olanları gözü kapalı alın.
  • Merhaba Arkadaşlar,

Yengem için klima alacağız ancak pek bi bilgimiz yok o yüzden sizlere soruyorum. İhtiyacımız olan özellikler;

Havayı temizleyen (Alerjik astım var toz vs şeylere)

22 metrekare istanbul sefaköyde çok sıcak ve havasız bi yer

çok sessiz olmalı ve minumum sürede içerideki havayı değiştirebilmeli

fiyat aralığımız yok 2000 gibi düşünüyoruz üstüde olur altıda olur.

önerilerinizi bekliyoruz
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Herkese selamlar,

Teşekkürler.....

Sizin durumunuzda kaliteli-pahalı bir invertere gerek yok.
    Ucuzundan bir inverter de olabilir (dur-kalk sesi olmaması bakımından), orta kalite bir düz tip te:
    Kullanım süresi kısa olacağından düz tip verimlilik olarak daha iyi olur. Tercih sizin.

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as12-0940-fiyati,1252848.html

Ortadan daha iyi duz klimalar hangileri olabilir acaba? Sn. Mbirol ve 9koy hocalardan da tavsiye bekliyorum...

öncelikle 25-30 m2 lik alanda 12 lik olmaz. 18 lik serilere bakmalısınız.12 lik makine ile ısınabilmek için 24 saat açık kullanmalısınız ki ,iş yapsın.günlük 8 saat için ,soğuk alanda açınca 1-2 saat cihazdan performans beklemeyin.

Bu arada kocausta Zibro 6534 şu an Airfel den daha uygun fiyat,ama senin alerjin var ya yazmıyorsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: darksnr

Merhaba Arkadaşlar,

Yengem için klima alacağız ancak pek bi bilgimiz yok o yüzden sizlere soruyorum. İhtiyacımız olan özellikler;

Havayı temizleyen (Alerjik astım var toz vs şeylere)

22 metrekare istanbul sefaköyde çok sıcak ve havasız bi yer

çok sessiz olmalı ve minumum sürede içerideki havayı değiştirebilmeli

fiyat aralığımız yok 2000 gibi düşünüyoruz üstüde olur altıda olur.

önerilerinizi bekliyoruz

Klima havayı temizlemez,bunların hepsi hikaye,sadece tozları tutar.Havayı ise hiç değiştirmez,aynı havayı alır verir.

Zibro S6534 kampanyada şu an.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih kuzu

Daikin marka bu sene çıkan SHİRA modelini tavsiye ederim. Soğutmada 7.000 btu/H soğutma kapasitesi hem kullanılacak oda için uygun hemde daha az enerji tüketecektir.
    Daikin'nin diğer markalardan ayıran en büyük özelliği az enerji tüketimidir.

Geçeceksiniz siz onları,bu seriler hikaye ,3 dünya malları...O paraya ne klimalar var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

arkadaşlar yeni taşınacağım evime önümüzdeki 3-4 gün içinde klima almayı planlıyorum.klimayı yazın serinlemek kışın da ısınma amaçlı kullanacağım.toplamda 110 metrekare olan evimin krokisini elimden geldiğince çizdim.yıldızlı yer klimanın takılacağı yer.yaz kış da salonda oturmayı planlıyoruz.acaba bana tavsiye edeceğiniz klima ne olablir. 2000 civarı bir bütçe ayırabilirim en fazla.memur tarzı bi işim olduğu için de 3 yıl sonra tekrar klimanın servis tarafından sökülmesi takılması da gerekmekte.servis olayı da önemli kısacası.sessiz olması da tercih sebebimdir.tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler..

Merhabalar...

Klimayı Hangi amaçla kullanacaksınız ? yani bütün evi ısıtmak amacı olacak mı yoksa sadece salon için mi acaba ?

bütün ev için düşünüyorum aslında ama tabiki çok etkili olmayacak sanırım.bugün iklimsaya uğradım ve bana 2800tl 16000btu luk ve yine aynı fiyata lg 18000 btu luk bi klima önerdi.hatta fiyatlarının aynı olması ve lgde sharpın kullandığı filtre sisteminin kullanılması sebebiyle lg yi bir adım önde tuttu.

LG Libero AS-W186C7T0 http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-lg-libero-as-w186c7t0-fiyati,819652.html

Mitsubish SRK 45ZJP-S1 http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-mitsubishi-srk-45zjp-s1-fiyati,1149383.html

Toshiba RAS 18 SKV (N3KV) http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-toshiba-ras-18-skv-n3kv-fiyati,448958.html

bu 3 klimadan hangisini tavsiye edersiniz? toshiba ağır basıyo şuan bana göre??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagriekim -- 14 Ağustos 2013; 21:03:53 >

• Herkese merhaba ;

Antalya'da oturma odama (k-d) yaklaşık 11m2 ve yatak odama (d-g-b) 16m2 2 adet klima almayı planlamaktayım.
    2si içinde mümkün olduğunca uygun fiyat tabiki tercihim olur. Klimalar için inverter olmalı çünkü ısıtma ve soğutmayı klima ile sağlayacağım.9000 btu ve 12000 btu luk klimaların yeterli olacağını düşünüyorum. 2si için toplam 3000tl gibi bir bütce ayırdım. F/P açısından bana hangi klimaları önerirsiniz ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

Merhabalar...

bütün ev için düşünüyorum aslında ama tabiki çok etkili olmayacak sanırım.bugün iklimsaya uğradım ve bana 2800tl 16000btu luk ve yine aynı fiyata lg 18000 btu luk bi klima önerdi.hatta fiyatlarının aynı olması ve lgde sharpın kullandığı filtre sisteminin kullanılması sebebiyle lg yi bir adım önde tuttu.

LG Libero AS-W186C7T0 http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-lg-libero-as-w186c7t0-fiyati,819652.html

Mitsubish SRK 45ZJP-S1 http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-mitsubishi-srk-45zjp-s1-fiyati,1149383.html

Toshiba RAS 18 SKV (N3KV) http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-toshiba-ras-18-skv-n3kv-fiyati,448958.html

bu 3 klimadan hangisini tavsiye edersiniz? toshiba ağır basıyo şuan bana göre??

Merhabalar...

Toshiba ve Mitsubishi iyi fakat toshibada Skvr tavsiye ederim. 18 yerine 16Skvr tavsiye ederim....

onun dışında Mitsubishi

Saygılar...

• 
Sayfa: önceki 12181219122012211222
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.