Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1207. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
57.179
Cevap
701
Favori
4.426.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12051206120712081209
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, kendi evim olması sebebiyle kaliteli olmasını istediğim, bebek olacak olursa uzun süre çalışacağını düşündüğüm için salona inverter olarak, yatak odasına ise yazları ve kışları kısa süreli olarak kullanılmak üzere 2 adet klima ihtiyacım var.

Ev istanbul anadolu yakası, salon güney-batı cephe, 3. katta, apt. 1 yıllık, mantolama ve ısıcam var. ev dubleks, salondan üst kata merdiven çıkışı var ve salon kapısı genel olarak açık tutuluyor. salon net 25 m². batı cephede pencere ve güney cephede fransız balkon var. Özellikle kışın ısınma, yazın da rüzgarsız ve sıcak zamanlarda soğutma amaçlı olarak kullanılacak. bu yıl ya da seneye çocuk sahibi olmayı düşünüyoruz, o zaman uzun süre ısınma amaçlı olarak kullanılır diye düşünüyorum ve invertera bu sebeple yöneldim. yoksa şu anki ihtiyaç güniçinde kısa süreli kullanım şeklinde.

Yatak odası 12 m², çatı katı ve tavan eğimli, yazın öğlenden sonra acayip sıcak kışında acayip soğuk oluyor. Oda güney cephe ve bir cam var. Yatak odası olması sebebiyle mümkün olduğunca düşük ses çıkaran, inverter olmayan, düşük kapasiteli (7.000/9.000) bir klima yeterli gibi geliyor. 12.000'lik olursa üst kattaki 25 m² tüm alanı serinletir aslında ama bütçeyi asıl olarak invertera ayırmak istiyorum.

Bütçe taksitli olarak 3.500.-TL, aşağısı daha makbuldür :). Arada bir aklım vestel (6 yıl garanti ve uzun ödeme vadeleri nedeniyle)/baymak dahil uygun fiyatlı klimalara kayıyor. Ancak gönlüm Japonlardan yana. Şu an zibro'da kampanya var ama 12.000'likler için. İki klimanın da aynı marka olması mantıklıdır sanırım, Vestel'in Midea üretimi serileri varmış, herhalde daha kalitelidir. Üstatların marka ve model önerilerini bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

• 12 m2 yatak odası için klima almak istiyorum. hem ısıtma hem soğutma için kullanacağım. odanın bir cephesi kuzey bir cephesi doğu. sadece sabahları güneş alır. gündüz kullanımı olmayacak. sadece gece rahat uyuyabilmek için hangi klimayı tavsiye edersiniz? fiyatın uygun olması ve uzun yıllar dayanması önemli. ha bir de çok sessiz olmalı.
  • iki farklı 18000 lik klima çektiği güçler birbirine yakın ama akımda biri 7 A diyor diğeri 10 A bunun farklı olmasının nedeni nedir. bu fark güç aynı olsa dahi elektrik tüketimini etkilermi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fıle

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar bu klima hakkınca bilgi alabilirmiyiz (mıtsubıshı electric msz-chc35va) almış bulunuyorum iyi mi yaptım kötü mü yaptım hayırlısı fakat internette bu seriye fazla rastlayamadım (2400tl)

Arkadaşlar bu klimayı aldım kurulumu yarın olacak inş. ama bu klima ısıtma soğutması nasıl 18m oda elektrik sarfiyatı ses durumu nasıl biraz internetten araştırdım ama fazla bilgi sahibi olamadım. Biraz aceleye geldi yoksa bu ürün yerine mıtsubıshı nin SRK 35 ZMP-S modelini mi getitdirsem lütfen yardımlarını bekliyorum.şimdiden teş.

Arkadaşlar (mıtsubıshı electric msz-chc35va) klimanın parasını ödedim fakat kurdurumunu yaptırmadım. Alacağım model için fazla olumlu yorumlar bulamadım. Biraz önce klimayı aldığım esnafla görüştüm msz-ge25va modelini almayı düşünüyorum ama odam 16m civarında msz-ge25va un 9000 luğu yetmez diyor yaşadığım yer hatay yardımlarınızı bekliyorum

Arkadaşlar yoğun uğraşlar sonucunda msz-ge25va 9000 btu klimayı aldım bir aksilik çıkmassa öğleden sonra takmaya gelecekler. Model olarak iyi bir klima aldığımı düşünüyorum fakat odam 16 metrekare inş.yeter servise falan sorduğumda yeter dediler tek bunda kararsız kalmıştım ama artık almış bulunuyorum inş. sıkıntı çekmem. Özellikle 9köy arkadaşıma ve diğer yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim işiniz gücünüz ras gelsin..

Hayırlı olsun...İyi günlerde kullanman dileğiyle...

Aynı fiyata bu seriyi alabildiysen makul diyebilirim...

Cihazın verimlilik değerleri tatmin edici...Kendini dünyaya kabul ettirmiş bir marka olması da güven verici...

Klasik haline geldi ama; vakum işlemini mutlaka ve mutlaka yaptır... Başımıza geldi... İç ve dış ünite değişmek zorunda kaldı...Şanslıydık... Sorgu-sual etmeden 5 gün içerisinde firma yenisini montajladı...Bu konuda mağdur duruma düşen arkadaşlara ait bir çok yorum okudum...Aman ha diyeyim...

Son olarak; olayları sorgulamanın olumlu bir örneğini burada görmüş olduk...Sesini çıkarmasan eski nesil ürünü aynı fiyata resmen kakalayacaklardı...

Genelleme yapmak yanlış ama esnafın seni daha baştan doğru yönlendirmesi gerekirdi...İyi ki burada danışmışsın...Yapılan yorumlar ufkumuzu genişletip doğru seçim yapmamız konusunda çok değerli oluyor...

Bilinç...Bilinç...Bilinç...

• quote:

Orijinalden alıntı: TwiNChiL

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: TwiNChiL

herkese teşekkür ederim ancak abim inverter klimaya gerek yok dedi 18 binlik bakıyor bütçe max.2500 tl bosch nasıldır acaba?siyah olan yeni serilerinden

2500 tle bütçe ile neden inverter almıyor abiniz ona şaşırdım. 12lik yeter sizin yerinize 1970 tlye şuan zibro 75 serisi inverterde kampanya var esas rakamı 2800 tl. bence değerlendirin derim. karar sizin. ama ben şahsen en kötü klimayıda alsam inverter alırım.

alan büyük hocam ya..açık mutfakta var 40 metrekare falan olur sanırım zibro nerde o fiata?

hayırlısı olsun diyelim çok zorluk olacağını sanmam. mbirol usta vara forumda ona sorunuz. hatta bakın o rakam lg de düşünebilrisiniz sanırım 2250tl 9luk 150 tl farkla 12lik veriliyormuş. lg prestij bölümünde bakınız. siz en sağlamı inverter alınız derim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar bu klima hakkınca bilgi alabilirmiyiz (mıtsubıshı electric msz-chc35va) almış bulunuyorum iyi mi yaptım kötü mü yaptım hayırlısı fakat internette bu seriye fazla rastlayamadım (2400tl)

Arkadaşlar bu klimayı aldım kurulumu yarın olacak inş. ama bu klima ısıtma soğutması nasıl 18m oda elektrik sarfiyatı ses durumu nasıl biraz internetten araştırdım ama fazla bilgi sahibi olamadım. Biraz aceleye geldi yoksa bu ürün yerine mıtsubıshı nin SRK 35 ZMP-S modelini mi getitdirsem lütfen yardımlarını bekliyorum.şimdiden teş.

Arkadaşlar (mıtsubıshı electric msz-chc35va) klimanın parasını ödedim fakat kurdurumunu yaptırmadım. Alacağım model için fazla olumlu yorumlar bulamadım. Biraz önce klimayı aldığım esnafla görüştüm msz-ge25va modelini almayı düşünüyorum ama odam 16m civarında msz-ge25va un 9000 luğu yetmez diyor yaşadığım yer hatay yardımlarınızı bekliyorum

Arkadaşlar yoğun uğraşlar sonucunda msz-ge25va 9000 btu klimayı aldım bir aksilik çıkmassa öğleden sonra takmaya gelecekler. Model olarak iyi bir klima aldığımı düşünüyorum fakat odam 16 metrekare inş.yeter servise falan sorduğumda yeter dediler tek bunda kararsız kalmıştım ama artık almış bulunuyorum inş. sıkıntı çekmem. Özellikle 9köy arkadaşıma ve diğer yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim işiniz gücünüz ras gelsin..

rica ederim kardeş güle güle kullnınız korkmayın 16m2 değil 36m2 bile yeter o klima:)) arkdaşalrın dediği gibi vakumuna dikkat edin korkmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: KirkLeeHammett

Klima alma arefesindeyim ve araştırmalarım sonucunda bir arkadaşımın kullandığı "PANASONİC ETHEREA KIT-E12-PKE İNVERTER KLİMA" ve forumda mbirol hocamın bir mesajında denk geldigim "Zibro SP7535 3D Inverter Split Klima" son olarak Birol hocamın özel olarak tavsiye ettigi japon "Zibro S/P 1735" arasında kaldım bugün görüşecektik ama işleri yogunlugundan unuttu sanırım mesajımada dönüş gelmeyince burdan bir yazıp hem tarafsız yorum hemde Birol hocamın dikkatini cekip görüşmek isterim.
    Ortalama 21m² ve şimdilik sogutma ama kışın ısıtma içinde kullanacagım cebimi faturada yakmayacak 7/24 sürekli çalışacak bir ürün almak istiyorum, teknik servis ki inşAllah kurulumdan sonra lazım olmaz ama bu konuda da üzmeyecek bir ürün almak istiyorum, buluduğum bölge Akdeniz bölgesi, Hatay, Dörtyol, Payas'dır. Yazın nem oranı yüksek %60 altına düşmeyen ortalama %80'dir, kışın nadiren eksi derecegi görürürüz yılbaşı veya ocak aralık sonu ocak başı oda belki, almak istediğim modeller şunlar.

Son olarak ürünü nakit veya Kredi kartına tek çekim almayı düşünüyorum.
    PANASONİC ETHEREA KIT-E12-PKE İNVERTER KLİMA
    Zibro SP7535 3D Inverter Split Klima
    Zibro SP-1735

rakam ve inverter sistemin twin rotary kompresör tüm fanların dc olması olarak 75 serisi.. kalite marka olarak panasonic (ama yarım serpantin durumları söyleniyor o konuyu bilemiyorum tartışma çıkması açısındanda yazmadım) kasa kaitesi ve genel kalite olarak 1735 serisi jpondur aynı zamanda.

• @9köy ilgili yanıtınız için teşekkürler ama yarım serpantin durumunu anlamadım ve onun hariçinde sizin yanıtınız bu 3'lüden birine yönlendirmedi beni
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullah09nazilli

dün işyerindeki 24000 lik demirdöküm klima bir anda soğutmamaya başladı. dış ünite inliyordu.akşamüstü servis geldi kapasitör yanmış dedi. 80 tlymiş. bir daha olursa motor yanar, birincide motor sargıları darbeyi aldı ikinci de koruma yapmaz direk motor yanar dedi. oda 450-500 tl dedi. servis doğru mu söylüyor acaba? koruma yapan parça yenilenince de korumaz mı?

düzeltme:imla

kapasitör dedikleri bildiğimiz kondansatör :)

fiyatı ise en fazla 5-10 tl.dir (aslında daha ucuzdur ama iş klima olunca fiyatı şişirebilirler)

ayrıca hemen hemen tüm motorlarda ilk hareketi sağlamak için kullanılır (çamaşır makinesi gibi cihazlarda da vardır)

kapasitör arızalanınca motor dönmeye çalışır ama dönemediğinden uzun süre çalıştırılırsa sargılar zarar görebilir ama zarar görmemiş bir sargı bir daha böyle bir durumla karşılaşırsa yanar sözü bana göre saçma,zaten zarar görmüş olsaydı ilk seferde olurdu (sargılar kavrulurdu) ve bir daha iş görmezdi

motor fiyatını bilmediğim için o konuda bir şey söyleyemeyeceğim ancak birol ustanın daha önce ki verdiği bilgilere göre parça fiyatları aşırı derece de tuzlu ,bu nedenle çoğu klimayı tamir ettirme yerine yenisini almak daha iyi oluyor (garanti kapsamında değilse)

• quote:

Orijinalden alıntı: kymelria

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: albani

Birol Hoca selamlar,hayırlı işler

-Bakıyorum başlık yine Fake elemanlar ve Satıcılar v.s ile dolmuş,şu arıza Gürcan da zaten hiç eksik olmaz

++
    Sana sorum şudur;biliyorsun LGE nin Klimaları geldi ve satılıyor,ancak bana EER/COP değerleri en azından şimdilik hiç inandırıcı gelmiyor

"Eurovent" de bu heriflerin test sonuç bilgileri varmıdır?? ben henüz bakmadım çünkü

yaw bunlar KORE li ve çakalın en önde gidenleridir! ben çok çok iyi tanırım bu herifleri sallamada veya yeni tanımlar üretmede veya olmayan
    şeyleri üretmede v.s v.s ne ararsan bütün atraksiyonlar bu heriflerde aynen vardır!

Dolayısıyla KORE malı dendimi ben şöyle bir dururum;ne de olsa çok uzun yıllardır bizzat çalışmışlığımız vardır bu uyanıklarla

Diyelimki "değerler harbi çıktı" o zaman bu mal nasıldır,almaya değermi,rakamlarını çok fazla incelemedim ama,sen daha iyi mukayese yapabilirsin,örneğin
    yaw ona şunu vereceğine 2/3 daha koy şunu alırsın çok daha doğru ve bildik tercih yapmış olursun diye tavsiyen olabilir?

Cihazı kendime değil,birisi için araştırmıştım ama kafam karıştı bir de KORE olayı olduğu için "düşündüm" açıkçası

Eyvallah

CAN++

Selam Can,hoş geldin be ya!!

Evet forumu bu aralar satıcı (olacak tabi ama,sadece reklam satış,yani avantacılığa yönelik) bastı.Malum Türkiye de ekonomi bu aralar sallantıda ,piyasa bozuk ,gergin.Biraz boş buldular mı meydanı cozutuyorlar.

Gelelim LG konusuna ,tamamen tarafsız gözlemim;

1.Cihaz görünümü şık,plastik kalitesi çok iyi,serpantinler gayet kaliteli gözüküyor.

2.Verimlilik kataloglara göre çok iyi,sistemde kullanılan ikiz rotary kompresör,iç dış ünite inv. fan motor vs. olunca inandırıcı ,zaten malum bu teknolojileri kullanırsan verimlilik artıyor. LG ye özel bir verimlilik değil,farklı markalarda da zaten var.

3.Fiyat listelerde 3080 TL piyasadaki rakiplerine göre eşit sayılır. Ama int. sitelerinin bazılarında öyle fiyatlar var ki,F/P değince çok iyi oturuyor,bu verililikte alınır fiyat.

4.Satış ve servislik konusu ise bu malı LG Türkiye (beyaz eşya vs. de getirenler) ve Isısan BOSCH Termoteknik olarak 2 gurup getiriyor.Mal aynı,ama servis kalitesi değince Isısan bu konuda daha kalite,alacak olan buna dikkat ederse iyi olur.

Benim gördüğüm tasarım olarak beğenmediğim yanı flaplar soğutmada sıkıntı olabilir,tam ileri üfleme şansı yok.Aynı 2.seri Pan. Ethera larda olduğu gibi.

Bu ürünü sadece standta yakından gördüm,kurup çalışır halde görmedim.LG Isısan servisi arkadaşlardan sorguladığım kadarı ile başarılı bir makine.Tavsiye ederim ama denemedim bizzat,kimsenin başını da yakmayalım.Forumda alıp kullanan bir arkadaşımız var,şimdilik gözlemine göre beğenmiş.

Herkese selamlar,Can çok ta uzaklaşma agam...

Boyoz göndereyim mi ,ister misin????

hocam merhaba,
    okuduklarımdan anladığım iklimlendirme konusunda işin pirisin :)
    boyoz demişsin, oradan da izmirde olduğunu anladım.
    peki bir ofis veya benzeri bir serviste çalışıyorsanız bir ziyaret edip fikir almak ve hatta satışınız da varsa klimayı da sizden almak isterim.

Çok iyi tahminler.satış servis ,herkes bilir bu forumda...

• quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

quote:

dün işyerindeki 24000 lik demirdöküm klima bir anda soğutmamaya başladı. dış ünite inliyordu.akşamüstü servis geldi kapasitör yanmış dedi. 80 tlymiş. bir daha olursa motor yanar, birincide motor sargıları darbeyi aldı ikinci de koruma yapmaz direk motor yanar dedi. oda 450-500 tl dedi. servis doğru mu söylüyor acaba? koruma yapan parça yenilenince de korumaz mı?

fiyatı ise en fazla 5-10 tl.dir (aslında daha ucuzdur ama iş klima olunca fiyatı şişirebilirler)

ayrıca hemen hemen tüm motorlarda ilk hareketi sağlamak için kullanılır (çamaşır makinesi gibi cihazlarda da vardır)

kapasitör arızalanınca motor dönmeye çalışır ama dönemediğinden uzun süre çalıştırılırsa sargılar zarar görebilir ama zarar görmemiş bir sargı bir daha böyle bir durumla karşılaşırsa yanar sözü bana göre saçma,zaten zarar görmüş olsaydı ilk seferde olurdu (sargılar kavrulurdu) ve bir daha iş görmezdi

motor fiyatını bilmediğim için o konuda bir şey söyleyemeyeceğim ancak birol ustanın daha önce ki verdiği bilgilere göre parça fiyatları aşırı derece de tuzlu ,bu nedenle çoğu klimayı tamir ettirme yerine yenisini almak daha iyi oluyor (garanti kapsamında değilse)

40 tl servis 80tl kapasitor yaziyo faturada. Olan oldu artik. Sagolun.

• Herkese selamlar,

Geçen hafta Ramazan'ın başlamasıyla birlikte klima almaya karar verdim. Klima5505 nickli abi ve Birol Hoca'nın yönlendirmeleri sayesinde bir adet Zibro s6534 klima siparişi verdim. Kampanya dahilinde ürün 1.625 TL'ye geldi.

Geçen montaj için geldiler ve montaja gelen personel arkadaşımın kardeşi çıktı :)

Daha önce Beko'dan keşfe gelen personel takındığı tavır ile beni klima almaktan neredeyse vazgeçiriyordu. Aşağıda birtakım söylemleri yer almakta :

- Televizyonun buraya bağlayabiliriz ama borular televizyonun üstünden geçer, olmazsa televizyonun yeri değişir.
    - Yatağın üstüne bağlarız ama üşürsün.
    - Elektriğe yakın bir yere bağlamak lazım.
    - Dış üniteyi geçirebilmek için pencere demirlerini kesmemiz lazım.
    - Boruyu pimaşa bağlamak lazım ama burdan yetişmez, nasıl olur bilmiyorum.

gibi yapıcı olmayan, moral bozma kalıpları kullanarak, üşengeçlikle çekti gitti :)

Zibro'dan montaja gelen arkadaşlar ise ne demiri kesti, ne saçma tavsiyelerde bulundu, ne de pimaşa boru yetiştirmek zorunda kaldı.

Teknik kısmı çok iyi bilmesem de çok iyi bir ürün almış gibi hissediyorum. Gerek özellikleri, malzeme kalitesi, geri bildirimler, hassas ince ayarları ile doğru bir ürün gibi duruyor. Uzun vadede ürünün kendisini daha çok belli edeceğini ve sorun çıkmayacağını düşünerek herkese bu markayı rahatlıkla tavsiye ediyorum. Birol Hoca'dan gerekli yardımı ve ürünü temin edebilirsiniz :)

İki gündür dünya varmış dedim ancak zaten hassas olan bademciklerim dün sabah itibariyle sinyal vermeye başladı o yüzden 26-27'den aşağı çalıştıramıyorum. Belki bir alışma dönemidir ama böyle de bir sorunum var :)

Yine de doğru yönlendirmeler için başta Birol Hoca olmak üzere yorumlarıyla katkıda bulunan herkese teşekkür ederim.

Saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: orphanedlander

Herkese selamlar,

Geçen hafta Ramazan'ın başlamasıyla birlikte klima almaya karar verdim. Klima5505 nickli abi ve Birol Hoca'nın yönlendirmeleri sayesinde bir adet Zibro s6534 klima siparişi verdim. Kampanya dahilinde ürün 1.625 TL'ye geldi.

Geçen montaj için geldiler ve montaja gelen personel arkadaşımın kardeşi çıktı :)

Daha önce Beko'dan keşfe gelen personel takındığı tavır ile beni klima almaktan neredeyse vazgeçiriyordu. Aşağıda birtakım söylemleri yer almakta :

- Televizyonun buraya bağlayabiliriz ama borular televizyonun üstünden geçer, olmazsa televizyonun yeri değişir.

gibi yapıcı olmayan, moral bozma kalıpları kullanarak, üşengeçlikle çekti gitti :)

Zibro'dan montaja gelen arkadaşlar ise ne demiri kesti, ne saçma tavsiyelerde bulundu, ne de pimaşa boru yetiştirmek zorunda kaldı.

Teknik kısmı çok iyi bilmesem de çok iyi bir ürün almış gibi hissediyorum. Gerek özellikleri, malzeme kalitesi, geri bildirimler, hassas ince ayarları ile doğru bir ürün gibi duruyor. Uzun vadede ürünün kendisini daha çok belli edeceğini ve sorun çıkmayacağını düşünerek herkese bu markayı rahatlıkla tavsiye ediyorum. Birol Hoca'dan gerekli yardımı ve ürünü temin edebilirsiniz :)

İki gündür dünya varmış dedim ancak zaten hassas olan bademciklerim dün sabah itibariyle sinyal vermeye başladı o yüzden 26-27'den aşağı çalıştıramıyorum. Belki bir alışma dönemidir ama böyle de bir sorunum var :)

Yine de doğru yönlendirmeler için başta Birol Hoca olmak üzere yorumlarıyla katkıda bulunan herkese teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Güle güle kullanın.
    26 derece zaten yeterlidir.

• Çok teşekkür ederim. 25 derece aslında tam benlik ama bademciklerin durumuna göre iyi kötü bir standart yakalıcaz önümüzdeki günlerde :)
  • 3 sene önce burada okuduğum yorumlara göre ısıtma ve soğutma için Mitsubishi MSZ-FD25VABH aldım. 3 yıldır oturduğumuz evin salonunda kullanıyoruz ve çok memnunuz. Yeni aldığımız evde 29m2 salon bulunmakta. Klima salon için yeterli olur mu? Eğer küçük gelirse 2000-2500 civarı uygun ve verimli ne alabilirim? Çok teşekkürler.
  • quote:

Klima alma arefesindeyim ve araştırmalarım sonucunda bir arkadaşımın kullandığı "PANASONİC ETHEREA KIT-E12-PKE İNVERTER KLİMA" ve forumda mbirol hocamın bir mesajında denk geldigim "Zibro SP7535 3D Inverter Split Klima" son olarak Birol hocamın özel olarak tavsiye ettigi japon "Zibro S/P 1735" arasında kaldım bugün görüşecektik ama işleri yogunlugundan unuttu sanırım mesajımada dönüş gelmeyince burdan bir yazıp hem tarafsız yorum hemde Birol hocamın dikkatini cekip görüşmek isterim.
    Ortalama 21m² ve şimdilik sogutma ama kışın ısıtma içinde kullanacagım cebimi faturada yakmayacak 7/24 sürekli çalışacak bir ürün almak istiyorum, teknik servis ki inşAllah kurulumdan sonra lazım olmaz ama bu konuda da üzmeyecek bir ürün almak istiyorum, buluduğum bölge Akdeniz bölgesi, Hatay, Dörtyol, Payas'dır. Yazın nem oranı yüksek %60 altına düşmeyen ortalama %80'dir, kışın nadiren eksi derecegi görürürüz yılbaşı veya ocak aralık sonu ocak başı oda belki, almak istediğim modeller şunlar.

Son olarak ürünü nakit veya Kredi kartına tek çekim almayı düşünüyorum.
    PANASONİC ETHEREA KIT-E12-PKE İNVERTER KLİMA
    Zibro SP7535 3D Inverter Split Klima
    Zibro SP-1735

zibro 1735 1975
    panasonic etherea e12 pke 2400 geliyor Hangi urun daha mantikli olur bu konuda yardimci olabilecek kişilerden yardim bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: orphanedlander

Herkese selamlar,

Saygılarımla.

Klimanız hayırlı olsun,güle eylene kullanın.Biz hep varız,ilk günkü gibi yanınızdayız.Servis arkadaşlara da buradan da teşşekürler,ilgi alakaları için.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

quote:

40 tl servis 80tl kapasitor yaziyo faturada. Olan oldu artik. Sagolun.

Toplam 120 TL mi yani,biraz abartmışlar,sıcaklardan olsa gerek. Bu işin hakkı 75 TL bence +kdv faturalı olursa.

Ama şunu da beklemeyin ,kondansatör 10-15 TL diye gelipte kimse 30-40 TL ye o işi yapmaz.

• quote:

@9köy ilgili yanıtınız için teşekkürler ama yarım serpantin durumunu anlamadım ve onun hariçinde sizin yanıtınız bu 3'lüden birine yönlendirmedi beni

seçimi size bıraktım aslında. ürünleri açıklayarak. panasonic serpantin meselesinide aynen yazıp taratırsanız daha net araştırma şansınız olur şeklinde düşündüm.

çünkü bu foruma giren arkadaşalrın huyudur üstünüze alınmayın heman bir klima alıp kaçayım derler. ama sonrasında başta vakum olmak üzere başların gelmeyen kalmıyor o açıdan okumak çok önemli.

bir fp sözü çıkmış benim klimam hem şöför mahli hemde 50krş olacak olmazki kardeşim fiyat olru ama elin oğlu san performnaslı ürünü neden düşük fiyata versin.

neyse yarım serpantin meselesine gelirsek. klima dış ünitesinin arkasındaki radyatör peteklerine benzeyen alüminyum metalin düz olmasıdır. normalde bir çok klimada l şeklinde olur.. ustaların verdiği bilgiye göre daha az ısı transferi yaptığından dolayı özellikle kışın defrost sayısı artar deniyor.

bukadar yazdıktan sonra 75 serisini alın derim size kampanyadan dolayı fp dir işte bu kez fp oldu:) birol ustayla görüşün derim.

• yanitiniz icin tesekkurler forumda L ve lise seklinde panasonic konusunda mesajlari okudum ama konuya hakim birinin direk izah etmesi iyi oldu tesekkurler. Birol hocam ile veya bölgedeki zibro ile gorusecegim, tekrar teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 12051206120712081209
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.