Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1206. sayfa)

3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 12 Misafir (1 Mobil) - 13 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.223
Cevap
701
Favori
4.430.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12041205120612071208
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TwiNChiL
    hocam bu uygunmudur ?
    http://www.buroteknik.com/Toshiba-RAS-10-SKVP-12-000-BTU-h-Super-Inverter-Daiseikai-Klima_101012.html?ref=akakce&v=1.64

Klima araştırırken Toshiba nın üzerinde durduğum serilerinden biriydi... Linkini verdiğin cihaz düz olanı... şimdi skvp2 leri çıktı...Teknik verileri birbirine çok yakın olmasına rağmen skvp2 olanında verimlilik değerlerini kompresörün her devrinde yüksekliğini korur hale getirmişler...

Bunu kaliteli arabalardaki düşük devirde elde edilen max torkun her motor devrinde korunması gibi açıklamak mümkün kabaca...

Öyleki pkvp serisinde bile henüz verimlilik her devirde bu kadar stabil halde değil, ancak pkvp nin de enerji verimlilik değerleri skvp serilerine göre daha yüksek...

Burada skvp ile pkvp serilerini kıyaslıyorum gibi anlaşılmasın... skvp2 de yapılan iyileştirmeyi anlatabilmek için bu örneği verdim... Kısaca cihaz gayet başarılı diyebilirim... min. de çalışırken de max. da çalışırken de yaktığı elektriğin karşılığını en yüksek şekilde veren bir cihaz...

Epey kafa yorduğum için bu konuda yorum katmak istedim... Kullanım tecrübem yok... Zira biz de 9000'lik LG AS-W096MMF0 Prestij serisi cihazı 2250 TL ye bir internet sitesinde LG Türkiye garantili olarak bulunca kaçırmadık... Son derece memnun olduğumuzu ifade etmek isterim...Toshiba nın fiyatını yüksek bulunca elemiştik...

Fiyatı konusunda ise belki skvp2 serisi çıktığı için biraz aşağı çekmiş olabilirler... Ancak bu fiyat seviyelerinde 10 skvp2 bulabilirsen zannımca daha iyi olur...

Bütçe durumunu bilemem ama bana göre özellikle skvp2 taş gibi bir cihaz...

Umarım faydalı olabilmişimdir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkerden -- 15 Temmuz 2013; 19:31:23 >

• herkese teşekkür ederim ancak abim inverter klimaya gerek yok dedi 18 binlik bakıyor bütçe max.2500 tl bosch nasıldır acaba?siyah olan yeni serilerinden
  • quote:

herkese teşekkür ederim ancak abim inverter klimaya gerek yok dedi 18 binlik bakıyor bütçe max.2500 tl bosch nasıldır acaba?siyah olan yeni serilerinden

Klima tavsiyesi istemen üzerine; emek harcanıp yapılan yorumları ve çelişkili yaklaşımlarını görünce sana tavsiyem daha fazla zorlamamandır...

Yapılan bu kadar yönlendirici yoruma rağmen hala bıraktığımız yerdesin... Git kafana göre bir klima al...

Boşuna milleti oyalama...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: albani

Birol Hoca selamlar,hayırlı işler

-Bakıyorum başlık yine Fake elemanlar ve Satıcılar v.s ile dolmuş,şu arıza Gürcan da zaten hiç eksik olmaz

++
    Sana sorum şudur;biliyorsun LGE nin Klimaları geldi ve satılıyor,ancak bana EER/COP değerleri en azından şimdilik hiç inandırıcı gelmiyor

"Eurovent" de bu heriflerin test sonuç bilgileri varmıdır?? ben henüz bakmadım çünkü

yaw bunlar KORE li ve çakalın en önde gidenleridir! ben çok çok iyi tanırım bu herifleri sallamada veya yeni tanımlar üretmede veya olmayan
    şeyleri üretmede v.s v.s ne ararsan bütün atraksiyonlar bu heriflerde aynen vardır!

Dolayısıyla KORE malı dendimi ben şöyle bir dururum;ne de olsa çok uzun yıllardır bizzat çalışmışlığımız vardır bu uyanıklarla

Diyelimki "değerler harbi çıktı" o zaman bu mal nasıldır,almaya değermi,rakamlarını çok fazla incelemedim ama,sen daha iyi mukayese yapabilirsin,örneğin
    yaw ona şunu vereceğine 2/3 daha koy şunu alırsın çok daha doğru ve bildik tercih yapmış olursun diye tavsiyen olabilir?

Cihazı kendime değil,birisi için araştırmıştım ama kafam karıştı bir de KORE olayı olduğu için "düşündüm" açıkçası

Eyvallah

CAN++

Selam Can,hoş geldin be ya!!

Evet forumu bu aralar satıcı (olacak tabi ama,sadece reklam satış,yani avantacılığa yönelik) bastı.Malum Türkiye de ekonomi bu aralar sallantıda ,piyasa bozuk ,gergin.Biraz boş buldular mı meydanı cozutuyorlar.

Gelelim LG konusuna ,tamamen tarafsız gözlemim;

1.Cihaz görünümü şık,plastik kalitesi çok iyi,serpantinler gayet kaliteli gözüküyor.

2.Verimlilik kataloglara göre çok iyi,sistemde kullanılan ikiz rotary kompresör,iç dış ünite inv. fan motor vs. olunca inandırıcı ,zaten malum bu teknolojileri kullanırsan verimlilik artıyor. LG ye özel bir verimlilik değil,farklı markalarda da zaten var.

3.Fiyat listelerde 3080 TL piyasadaki rakiplerine göre eşit sayılır. Ama int. sitelerinin bazılarında öyle fiyatlar var ki,F/P değince çok iyi oturuyor,bu verililikte alınır fiyat.

4.Satış ve servislik konusu ise bu malı LG Türkiye (beyaz eşya vs. de getirenler) ve Isısan BOSCH Termoteknik olarak 2 gurup getiriyor.Mal aynı,ama servis kalitesi değince Isısan bu konuda daha kalite,alacak olan buna dikkat ederse iyi olur.

Benim gördüğüm tasarım olarak beğenmediğim yanı flaplar soğutmada sıkıntı olabilir,tam ileri üfleme şansı yok.Aynı 2.seri Pan. Ethera larda olduğu gibi.

Bu ürünü sadece standta yakından gördüm,kurup çalışır halde görmedim.LG Isısan servisi arkadaşlardan sorguladığım kadarı ile başarılı bir makine.Tavsiye ederim ama denemedim bizzat,kimsenin başını da yakmayalım.Forumda alıp kullanan bir arkadaşımız var,şimdilik gözlemine göre beğenmiş.

Herkese selamlar,Can çok ta uzaklaşma agam...

Boyoz göndereyim mi ,ister misin????

hocam merhaba,
    okuduklarımdan anladığım iklimlendirme konusunda işin pirisin :)
    boyoz demişsin, oradan da izmirde olduğunu anladım.
    peki bir ofis veya benzeri bir serviste çalışıyorsanız bir ziyaret edip fikir almak ve hatta satışınız da varsa klimayı da sizden almak isterim.

• 9köy kullanıcısına yanıt
    bir tek 16 n3kvr de iç ünite küçük... bir de 16 skvp de..
  • Merhaba,

15m2 oda için yaz kış klima arıyorum. Ev en üst kat ve camlar pimapen. Isı yalıtımını bilmiyorum. Yazın öğleden sonra sıcak oluyor akşam hava serinliyor. Buna ek olarak kışın odada doğalgaz sobası var. 3 Ay ortalama 50 TL civarında doğalgaz geliyor. Bütçem max 1.000 TL. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
  • Arkadaşlar Airfel AS24-0933/INV klima hakkında bilgisi olan veya bu klimayı tavsiye edermisiniz. Salona kurulacak 35-40 m2. yarın internetten sipariş veremeyi düşünüyorum. İyi soğutma yapması önemli...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fıle

arkadaşlar bu klima hakkınca bilgi alabilirmiyiz (mıtsubıshı electric msz-chc35va) almış bulunuyorum iyi mi yaptım kötü mü yaptım hayırlısı fakat internette bu seriye fazla rastlayamadım (2400tl)

Arkadaşlar bu klimayı aldım kurulumu yarın olacak inş. ama bu klima ısıtma soğutması nasıl 18m oda elektrik sarfiyatı ses durumu nasıl biraz internetten araştırdım ama fazla bilgi sahibi olamadım. Biraz aceleye geldi yoksa bu ürün yerine mıtsubıshı nin SRK 35 ZMP-S modelini mi getitdirsem lütfen yardımlarını bekliyorum.şimdiden teş.
  • Klima alma arefesindeyim ve araştırmalarım sonucunda bir arkadaşımın kullandığı "PANASONİC ETHEREA KIT-E12-PKE İNVERTER KLİMA" ve forumda mbirol hocamın bir mesajında denk geldigim "Zibro SP7535 3D Inverter Split Klima" son olarak Birol hocamın özel olarak tavsiye ettigi japon "Zibro S/P 1735" arasında kaldım bugün görüşecektik ama işleri yogunlugundan unuttu sanırım mesajımada dönüş gelmeyince burdan bir yazıp hem tarafsız yorum hemde Birol hocamın dikkatini cekip görüşmek isterim.
    Ortalama 21m² ve şimdilik sogutma ama kışın ısıtma içinde kullanacagım cebimi faturada yakmayacak 7/24 sürekli çalışacak bir ürün almak istiyorum, teknik servis ki inşAllah kurulumdan sonra lazım olmaz ama bu konuda da üzmeyecek bir ürün almak istiyorum, buluduğum bölge Akdeniz bölgesi, Hatay, Dörtyol, Payas'dır. Yazın nem oranı yüksek %60 altına düşmeyen ortalama %80'dir, kışın nadiren eksi derecegi görürürüz yılbaşı veya ocak aralık sonu ocak başı oda belki, almak istediğim modeller şunlar.

Son olarak ürünü nakit veya Kredi kartına tek çekim almayı düşünüyorum.
    PANASONİC ETHEREA KIT-E12-PKE İNVERTER KLİMA
    Zibro SP7535 3D Inverter Split Klima
    Zibro SP-1735

• quote:

quote:

arkadaşlar bu klima hakkınca bilgi alabilirmiyiz (mıtsubıshı electric msz-chc35va) almış bulunuyorum iyi mi yaptım kötü mü yaptım hayırlısı fakat internette bu seriye fazla rastlayamadım (2400tl)

Arkadaşlar bu klimayı aldım kurulumu yarın olacak inş. ama bu klima ısıtma soğutması nasıl 18m oda elektrik sarfiyatı ses durumu nasıl biraz internetten araştırdım ama fazla bilgi sahibi olamadım. Biraz aceleye geldi yoksa bu ürün yerine mıtsubıshı nin SRK 35 ZMP-S modelini mi getitdirsem lütfen yardımlarını bekliyorum.şimdiden teş.

Madem ki görüş soruyorsun...Moralini bozmak gibi olmasın ama her iki cihaz da ME ve MHİ nin eski nesil ürünleri... 2400 TL yi gözden çıkarıp da verimlilikleri 3 ün çok az üzerinde olan cihazları tercih etmenin pek mantıklı bir yönü olmasa gerek... Eski nesil cihazlara o kadar para vermek hata olur...

Kullanacağın alana sanıyorum ki 25 lik (yani 9000 btu luk) de yeterli olabilecektir...

Enerji verimliliği hem ısıtmada hem de soğutmada 5 e yakın değeri olan ürünleri tercih etmelisin... Tam inverter cihazlar bu verimliliğe sahiptirler ve kullanacağın alanı yeterince iklimlendireceklerdir...

Mesela ben 22 m2 alan için 9000 lik LG AS-W096MMF0 Prestij i tercih ettim... Fiyatı da 2250 TL... Tam bir f/p ürünü... 5.6 verimliliğe sahip... Ayrıca senin almayı düşündüğün cihazlara göre daha bir sürü artısı var...

Aklına benim bu firma ile bir ilgim olduğu gelmesin... Kimse kazıklanmasın derdindeyim... 2- 2.5 aydır bu konuda kafa patlattım... Bari birilerine faydamız olsun çabası bu benim yaptığım...

Alacağın marka önemli değil verdiğin parayı (2400 TL) sapına kadar hak eden bir cihaz olmalı...

Eğer vazgeçebilme veya iade edebilme şansın var ise hiç düşünme f/p bir ürün düşün derim...

Malesef bizim ülkemizde azıcık isim yaptın mı istediğin fiyatı dayatıyorsun piyasaya...Hak edip etmediğine bakmaksızın...

Takım tutar gibi marka tutulmaz...Kim kaliteyi en makul fiyata sunuyorsa ona yönelmemiz şart...

Piyasayı tüketiciler değil de firmalar belirlerse, istedikleri fiyatı dayatıp adeta tepemize çıkarlar...Meydanı boş bırakmak yok artık...

Eski devirler çoktan geçti...

Biz tüketicilerin bilinçli tercihleri her şeyi değiştirecektir...

Burada bir çok arkadaşım gibi benim de çabam bunun için...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkerden -- 16 Temmuz 2013; 2:33:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: laguna97

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

quote:

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

36 m2 salona bitişik 12m2 mutfak var. arada kapı yeri var ama kapı yok devamlı açık. güneş öğlen ve akşama kadar içeride.
    evde 1 yaşında bebeğimiz var. ev İzmir'de ve son kat.
    Sadece ve sadece soğutma amaçlı kullanılacak.
    3500 liraya kadar bir bütçe var. hangi klimayı seçmeliyim.

hala günceldir. haftaya bu işi bitirmek istiyorum. yardımlarınızı bekliyorum.

kardeş normalde oraya almanız gereken btu 18 den aşağı olmamalı.

ama 18lik klima orada çabuk durabilir sağlam bir keşif yaptırın öncelikle.

bana kalırsa ben oraya en fazla 15 lik takarım hatta 12 lik mszge serisi bile yeter. çünkü tek alanınını var. dolambaçlı alan değil kullanacağğınız yer. tek zorunuz mutfak. oda yemek pişerken zorluk olur.

bir çizim yaptım.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

şuan mszge serileri rakamları uygun. dediğiniz rakamalra sanırım alabilirsiniz. bende büyük alanda aynı marka klima kullandığımdan dolayı marka olarak öneriyorum.

hocam mitsubishi electric ile görüştüm. msz-ge50va 18000lik için 4100.tl dediler. daha az tasarruflu olan msz-hj50va 18000lik var 3700.tl dediler. eğer inverter olmayan isterseniz msh-ge50vb 2500.tl dediler.
    merak ettiğim hj50va nasıldır? sitesinde göremedim.

çok büyük almanız agerek yok sonuçta tek alanda kullnıcaksınız. ben şahsen 12lik alırım. model meselesine gelirsek Ge serisini tercih ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: klima uzmani

bir tek 16 n3kvr de iç ünite küçük... bir de 16 skvp de..

zaten arkdaş skvp yi sormuştu diğer topikten almış olduğum bilgiyi aktardım. pkvpde durum nedir? büyükmü onun kasası.
  • quote:

quote:

bu aralar mszge25 serisi için 2500-2600 gibi rakamalr veriliyor. hatat bşr arkdaş 2450 rakam almıştı. 9 luk yeter size araştırın GE serisini derim. mhi zmps ile chc den çok üstündür bu model.

• quote:

herkese teşekkür ederim ancak abim inverter klimaya gerek yok dedi 18 binlik bakıyor bütçe max.2500 tl bosch nasıldır acaba?siyah olan yeni serilerinden

2500 tle bütçe ile neden inverter almıyor abiniz ona şaşırdım. 12lik yeter sizin yerinize 1970 tlye şuan zibro 75 serisi inverterde kampanya var esas rakamı 2800 tl. bence değerlendirin derim. karar sizin. ama ben şahsen en kötü klimayıda alsam inverter alırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

2500 tle bütçe ile neden inverter almıyor abiniz ona şaşırdım. 12lik yeter sizin yerinize 1970 tlye şuan zibro 75 serisi inverterde kampanya var esas rakamı 2800 tl. bence değerlendirin derim. karar sizin. ama ben şahsen en kötü klimayıda alsam inverter alırım.

alan büyük hocam ya..açık mutfakta var 40 metrekare falan olur sanırım zibro nerde o fiata?
  • Klima alma arefesindeyim ve araştırmalarım sonucunda bir arkadaşımın kullandığı "PANASONİC ETHEREA KIT-E12-PKE İNVERTER KLİMA" ve forumda mbirol hocamın bir mesajında denk geldigim "Zibro SP7535 3D Inverter Split Klima" son olarak Birol hocamın özel olarak tavsiye ettigi japon "Zibro S/P 1735" arasında kaldım bugün görüşecektik ama işleri yogunlugundan unuttu sanırım mesajımada dönüş gelmeyince burdan bir yazıp hem tarafsız yorum hemde Birol hocamın dikkatini cekip görüşmek isterim.
    Ortalama 21m² ve şimdilik sogutma ama kışın ısıtma içinde kullanacagım cebimi faturada yakmayacak 7/24 sürekli çalışacak bir ürün almak istiyorum, teknik servis ki inşAllah kurulumdan sonra lazım olmaz ama bu konuda da üzmeyecek bir ürün almak istiyorum, buluduğum bölge Akdeniz bölgesi, Hatay, Dörtyol, Payas'dır. Yazın nem oranı yüksek %60 altına düşmeyen ortalama %80'dir, kışın nadiren eksi derecegi görürürüz yılbaşı veya ocak aralık sonu ocak başı oda belki, almak istediğim modeller şunlar.

Son olarak ürünü nakit veya Kredi kartına tek çekim almayı düşünüyorum.
    PANASONİC ETHEREA KIT-E12-PKE İNVERTER KLİMA
    Zibro SP7535 3D Inverter Split Klima
    Zibro SP-1735

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KirkLeeHammett -- 16 Temmuz 2013; 23:13:51 >

• dün işyerindeki 24000 lik demirdöküm klima bir anda soğutmamaya başladı. dış ünite inliyordu.akşamüstü servis geldi kapasitör yanmış dedi. 80 tlymiş. bir daha olursa motor yanar, birincide motor sargıları darbeyi aldı ikinci de koruma yapmaz direk motor yanar dedi. oda 450-500 tl dedi. servis doğru mu söylüyor acaba? koruma yapan parça yenilenince de korumaz mı?

düzeltme:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdullah09nazilli -- 16 Temmuz 2013; 9:14:25 >
  • quote:

quote:

Arkadaşlar (mıtsubıshı electric msz-chc35va) klimanın parasını ödedim fakat kurdurumunu yaptırmadım. Alacağım model için fazla olumlu yorumlar bulamadım. Biraz önce klimayı aldığım esnafla görüştüm msz-ge25va modelini almayı düşünüyorum ama odam 16m civarında msz-ge25va un 9000 luğu yetmez diyor yaşadığım yer hatay yardımlarınızı bekliyorum

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar (mıtsubıshı electric msz-chc35va) klimanın parasını ödedim fakat kurdurumunu yaptırmadım. Alacağım model için fazla olumlu yorumlar bulamadım. Biraz önce klimayı aldığım esnafla görüştüm msz-ge25va modelini almayı düşünüyorum ama odam 16m civarında msz-ge25va un 9000 luğu yetmez diyor yaşadığım yer hatay yardımlarınızı bekliyorum

Arkadaşlar yoğun uğraşlar sonucunda msz-ge25va 9000 btu klimayı aldım bir aksilik çıkmassa öğleden sonra takmaya gelecekler. Model olarak iyi bir klima aldığımı düşünüyorum fakat odam 16 metrekare inş.yeter servise falan sorduğumda yeter dediler tek bunda kararsız kalmıştım ama artık almış bulunuyorum inş. sıkıntı çekmem. Özellikle 9köy arkadaşıma ve diğer yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim işiniz gücünüz ras gelsin..

• Merhabalar.

15-20 m² alan için ikinci el bi klima buldum.Fiyat iç dış ünite 650 tl. York firmasının,eski tiplerinden yer modeli split kliması mch 18 Heat Pump özellikli, 18.000btu.
    Klima sadece yazları 18.00 1.00 saatleri arası kullanılacak. Yılda 60-70 gün kullanılacak tahmini.

Sizce nası bi tercih olur, önerir misiniz ?
    Ya da önerebileceğiniz başka yer tipi klima var mıdır ?

İlginiz için teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 12041205120612071208
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.