Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
41.590
Cevap
351
Favori
3.347.821
Tıklama
Giriş
    12 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: garagulli

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: albani

quote:

2008 den bu yana fujitsu 09 LCC kullanıyorum..cihaz her yönden süper,çok memnunum..şuan 13-14 m2 odada kullanıyorum,odayı buz kestiriyo 25C'de,müthiş bi debi var cihazda...
    kayınpederin eve 2 adet zibro aldırmıştım yaklaşık 4 yıl önceydi galiba
    oturma odasında 2035 salonda 2041...ki bu cihazlar hakkaten zibronun en baba klimalarıa ancak gel gör ki k.peder klimadan hiç memnun değil
    bu akşam iftardan sonra oturma odasındaki zibro 2035'i açtık,cihaz son fan devrinde ama debi yetersiz gibi.....
    oda tahmini 15m2 falan,k.peder sinir oldu... ''ne biçim klima bu demeye başladı''
    e klimayı da ben aldırdım o zaman...rezil olduk adama bi nevi yani :))
    şimdi eve geldim bakıyorum benim 09lcc'nin debisi&soğutması ondan çok daha iyi ,ne iştir anlamadım...
    şimdi bu işe ne dersin Birol usta ??? senin yorumunu merak ediyorum....

Kardeş Fuji LCC ler alemin tek kıralı yaw hatırlarsan 2009 da ben bu aleti "2009 yılın Kliması" seçmiştim o zamanda bu LCC sonra da LGC muhabbetlerini çok yapmıştık
    Ve bu LCC TR deki tüm klimaların en iyisidir kesinlikle!

Zibro su koymuş olabilir,Birol Hoca bunu çözer ama 3/5 senede böyle kaliteli cihazlar pes etmez yaw
    2035/2041 onların en baba cihazlarıdır,Zibro yine de çok iyi ama PVG nin fiyatları çok kazık yaw çooook

Bu arada bu Bölüme bakan Yönetici;kardeş şu fake adamları ve özellikle çakal SATICILARI anında şutlayın,sinir ediyorlar insanı illa
    küfürmü edelim yaw şu mübarek günde,birisini şutluyorsun,bir diğeri anında damlıyor veya fake giriyor v.s ülen DH kurtulamadı bu ayrık otlarından

evt abi doğrusun ....alemde tek bu 09 LCC öyleki salondaki 2041'i açtım,sanki benim 09LCC ile aynı debi var iyimi

işin ilginci k.peder klimaları senede 1 ay bile zor çalıştırıyor aldığından bu yana....dura dura tozlandımı ne !!
    aslında ben geçen sene farkettim bu üflemedeki sorunu ama bu yıl netleşti iyice olay
    odalardaki klima altyapısı hazırdı,klimacı boru kullanmadı monte ederken,ondan olabilir belki bilemiyorum

fiyatlar uçmus hakkaten ben 2035+2041'i 3300e aldırmıştım 4 sene önce....şuan tık para 7500 diyo bizim eleman !!

Bakır borudan dolayı üfleme hızında sıkıntı olmaz.Klimanın az çok kullanılmasına bağlı değil fan kirlenmesi.Tozlar fan pervanesi yüzeyine ulaştı mı bir kere,sonrasında ortam nemli ise mantarlar oluşuyor.kabardıkça kabarıyor.

Size bu forumda yazan Mat35 ile ilgili çok basit bir örnek,onda da LCC serisi 14 lük var.Fan kesik kesik üflüyor gibi diye bir bakmamı istedi,bende öncelikle elektrikten şüphelendim,bu arada sesli de çalışıyordu.Birde baktık fanda mantarlar çıkmış. Serpantinlere baksanız o kadarda kirli değil.Komple söktük dağıttık makinenin iç ünitesini,iyi bir temizlik,hem ses düştü,hem kesi kesik üfleme.

Klima bakım konusunda fotoğraflara bakın ne demek istediğimi anlarsınız.Bu arada size açık çek ben o makinelerin 2 sine 3000 TL veririm hemen,benden açık çek....Yada kayınpederin cihaza verelim 1250 TL yi tık para,o nada isterseniz yeni Fujitsu dan alırsınız.

bugün yine açtık 2035'i ....toparladı makina ama bi yarım saat sürdü odayı tam soğutması
    25C'de kullandık,dereceyi bulunca kıstı iyice kendini
    düne göre daha iyiydi bana göre :)
    motoru açmak lazım demekki

teklifi ileteyim ben k.pedere bu arada ...satar bakarsın

eh yani garagulli dostum bence cihazlarınızda bir şey yok 24C de denerseniz donacağınızı umuyorum

birol sazan gibi atlamış hemen

Atlarım tabi len, bakarsın Baba sı satar belki teklif ettiğim paraya....
    Temizler ,inceler sana satarım sonra istersen.Senin de Japon'un olur. Ben iş yerinde 3 sene kullandığım 2053 2. elde 2900 TL ye sattım...naber..

yalnız klimalar acaip temiz benden söylemesi....
    her biri toplamda 2 ay bile kullanılmamıştır inanın

sıfır fiyatına yakın gider yani müşteriye

Hayda!! Aldığınız fiyata alalım o zaman geri. Biz verdik bak 4 sene önceki parayı,hadi bakalım fujitsu yada versinler.

Son fiyatı söyleyin bakalım...
    |
    |

• Yüzbaşı
    524 Mesaj
    Arçelik 185410/185411 Mirror inverter Klima
    Bu klima nasıldır? Mitsubishi ile kıyaslandığında iyi midir? Elektrik tüketimi nasıldır? Sormadan etmeden kayınpederim almış. Aldığı adam öve öve bitirememiş. Bu klima Urfa Ceylanpınarda çalışacak. Sıcaklık 45 - 51 derece oluyor yazın orda İnşallah pişman olmaz. Adamcağız her sene klima değiştiriyor.

Benim FUJİTSU ASYG12LECA az önce gazını boşalttılar. Vakumlayıp tekrar gaz bastılar. Sevisdeki eleman kumandayı otomatik moda alıp denedi ve öyle bıraktı. Biz yazın cool modda çalıştırıyorduk. Bunun doğrusu nedir?

Otomatik modda mı yoksa cool modda mı çalıştıracağım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatin -- 13 Temmuz 2013; 18:05:33 >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: milliyan

Selamlar arkadaşlar, daha önce bahsettiğim 2013 model deluxe power msz- sf35ve Mitsubishi electric aldığımı söylemiştim, çarşamba günü klima geldi ve evin oturma odasına monte edildi oda 4x4= 16 mt kare... 21 desibel olmasına rağmen cihaz sessiz diyebiliriz. cihaz 16 ile 31 derece arasında soğutma-ısıtma aralığı var,ben genelde hep 27 derecede tutuyorum klimayı ve hatta fanı bile açmıyorum, fan 4 kademe ben ise sıfır kademe olan sessize getiriyorum,çalıştığı bile hissedilmiyor bırakın sesi! 25 dereceye getirdiğim zaman soğuk bayağı hissediliyor ayaklarım kış gibi üşüyor.eğer ki ben fanı kademe 4e getirip bırakın 22 falan 25te bile iliğini soğutuyor,22 ye getirmeniz için evin salonunda rahat kullanırsınız diyorum! montaja gelen arkadaşlar sağolsun anlayışlıydı ne dersen onu yapıyorlardı,bütün bağlantılar yapıldıktan sonra 20 dakika civarında vakumlama yaptılar dış üniteden!!! ben iç üniteden yapıldığını sanıyordum. ufak bir kompresör cihazı gibi üzerinde basınç saati olan 4 hortumu vardı!!! cihaz soğutmada kapasite 3,5 tüketimde 1,08 kw. ısıtmada ise kapasite 4,0 tüketimde 1,03 kw... ekonomi modu olarak soğutmada "econo cool" ısıtmada ise " i-save " modu var. fiziki tip olarak iç ünite kasası her ne kadar yenilensede yine de biraz iri duruyor,ensesi kalın biraz Maaşallah :) anlayacağınız ben şu an memnunum Allaha şükür,elektrik tasarufu olarakta ağustos'un 20 sini beklemem gerekecek, o zaman da tasarruf hakkında yorum yapacağım hayırlısıyla.ve son olarakta cihaz tayland üretimi! şimdiden herkese selametle.

ayağınızı üşütmesi iyi gibi düşünülse de bu olay kullanım hatasından kaynaklanır :)

fan flapları ;

*yazın (soğutma) ,en yukarı veya otomatik durumuna ayarlanırsa rahatsızlık vermeden soğutma yapar

*kışın (ısıtma), flaplar mutlaka en alt duruma getirilmelidir (ayaklarda hala üşüme hissediliyorsa fan hızı artırılmalıdır)

bu cihazlar mutlaka belirtildiği şekilde çalıştırılacak diye bir kural yok,ayrıca bu cihazları sadece soğutma ve ısıtma cihazı olarak düşünmeyin çünkü artık konfor ön plandadır ve o nedenle mümkün olduğunca kaliteli alın diyoruz

klimanız hayırlı olsun
    |
    |

• Yarbay
    2861 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: TwiNChiL

30 metre kare salon için klima önerisi istiyorum açık mutfakta mevcut 12 bin yada 18 bin düşünülüyor..markada sharp daikin mitsubishi olabilir?hangisi daha iyidir fiyat/performans olarak?

gece gece aklıma geldi hiç de sormayıp araştırmamıştım
    inverter daikin marka klimam var
    dün geceden beri sürekli çalıştırıyorum
    bu cihazlar da süre ısınma vs gibi sıkıntılar olurmu
    yoksa hiç sıkıntısız günlerce çalışırlar mı ? belli bi öneri var mı ?
    atıyorum 2 günden sonra 1-2 saat çalışmasın gibi

Orijinalden alıntı: Belenenses

iyi geceler
    gece gece aklıma geldi hiç de sormayıp araştırmamıştım
    inverter daikin marka klimam var
    dün geceden beri sürekli çalıştırıyorum
    bu cihazlar da süre ısınma vs gibi sıkıntılar olurmu
    yoksa hiç sıkıntısız günlerce çalışırlar mı ? belli bi öneri var mı ?
    atıyorum 2 günden sonra 1-2 saat çalışmasın gibi

hatırlıyorum inverter klimanız... hiç bişe olmaz. nekadar çalışırsa okadar daha az tüketir. zaten inverterin mantığı devamlı çalışmasıdır.

benim klima yaz kış hiç kapanmaz aşağı yukarı 7. yaşına girdi maşaAllah sühanAllah diyorum.
    |
    |

quote:

30 metre kare salon için klima önerisi istiyorum açık mutfakta mevcut 12 bin yada 18 bin düşünülüyor..markada sharp daikin mitsubishi olabilir?hangisi daha iyidir fiyat/performans olarak?

en fazla 15000 btu alın derim. aç kapa yapmayıp düzgün kullanırsanız 12000 btu dahi yeter. inverter klima aç kapa klasik klima gibi kullanırsa hem konforunuz bozulur hem tasarruflu çalışmaz.

fp durumunda birşey diyemem. bu konu işin içine girdimi marka çok artıyor ama kalitelerini bilmediğimden ben tavsiye yapmak istemiyorum. hem şöför mahli hem 50 kuruş meselesinede bir tür dönüyor.

belirttiğiniz markalar iyidir. daikin en az V serisi almalısınız çok fp değildir. mitsubishi olarak iki farklı mitsubsihi var. mitsubishi electricte ge veya sf serisi. klimaplus bayilerinde satılır.. mitsubishi heavy srk zjx serisi iklimsalarda satılır F aletler değildirler ama P aletlerdir. sharpta öyledir.

• Yüzbaşı
    421 Mesaj
    Merhaba ustalarim, Samsunda oturuyorum 25 m2 lik mutfakla birlesik oda icin sogutma amacli klima dusunuyorum, max 3 ay kullanicam. Seyyar klima icin havalandirma deligide var, seyyar klima alsam is gorurmu, ev asiri sicak olmuyor, diger odalar serin. Yada duvar tipi mi almaliyim. Kac btu luk ve hangi marka .Onerilerinizi bekliyorum,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: HaCToR

dış ünite duruyor iç ünite fanı durmuyor. ilk kez böyle birşey gördüm

gayet normal iç fan durmaz sanrımı klasik bu klima. ancak nem alma modunda kullnırsanız durur iç fan. sanırım yanlışlıkla nem alma modunda kullnıyordunuz.
    |
    |
    Bahsedilenler: HaCToR

quote:

quote:

en fazla 15000 btu alın derim. aç kapa yapmayıp düzgün kullanırsanız 12000 btu dahi yeter. inverter klima aç kapa klasik klima gibi kullanırsa hem konforunuz bozulur hem tasarruflu çalışmaz.

fp durumunda birşey diyemem. bu konu işin içine girdimi marka çok artıyor ama kalitelerini bilmediğimden ben tavsiye yapmak istemiyorum. hem şöför mahli hem 50 kuruş meselesinede bir tür dönüyor.

belirttiğiniz markalar iyidir. daikin en az V serisi almalısınız çok fp değildir. mitsubishi olarak iki farklı mitsubsihi var. mitsubishi electricte ge veya sf serisi. klimaplus bayilerinde satılır.. mitsubishi heavy srk zjx serisi iklimsalarda satılır F aletler değildirler ama P aletlerdir. sharpta öyledir.

toshiba alınacak hocam..15 bin yada 18 bin düşünüyorlar..12 bin az gelir bencede..ne önerirsiniz? bu arada inverter şart değilmiş

• Onbaşı
    34 Mesaj
    Arkadaşlar Mitsubishi SRK 35 ZMP-S1 Inverter Split Klima nasıl fiyat 2100 civarı yoksa önerebileceğiniz Toshıba-daıkın-Mitsubishi (2000tl) civarı klima önerilerinizi bekliyorum yardımcı olursanız çok makbule geçer şimdiden teş.

quote:

quote:

quote:

toshiba alınacak hocam..15 bin yada 18 bin düşünüyorlar..12 bin az gelir bencede..ne önerirsiniz? bu arada inverter şart değilmiş

kalite bir 12lik inverter yeter orayada 18lik almayın çok çabuk durdurur kendini hemde çok tüketir. ayrıca kim demişse saçmalamış inverter alın.

toshibayıda en az skvr serisi alın.. gücünüz yetiyorsa skvp alın ama kesinlikle 12lik alın ozaman 15 likleri seslidir toshibaların. büyük btu iç ünite ile ufak btu iç ünite aynı kasa kullanılmış. nedendir diye sormayın yanlız onu bilemem.

edit: http://i.imgur.com/rZufbLO.png yazının başına btu eklemeyi unutmuşum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9köy -- 15 Temmuz 2013; 0:03:15 >

• Yüzbaşı
    323 Mesaj
    Selam hayırlı ramazanlar arkadaşlar ustalarım.Evime klima taktırmak istiyorum sadece soğutma amaçlı olacak.ara hole monte edip 2 küçük oda ve holü serinletmek istiyorum tavsiye edebileceğiniz ekonomik az sesli 2000-2500 Tl arasında tavsiylerinizi bekliyorum. aslında odaların yerleşimini de çizmek isterdim. hol+salon+oturma odası 40 metre kare civarında aynı holden ayn taraftan kapı açılıyor.[image][/image]

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    5 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: efraim1982

Selam hayırlı ramazanlar arkadaşlar ustalarım.Evime klima taktırmak istiyorum sadece soğutma amaçlı olacak.ara hole monte edip 2 küçük oda ve holü serinletmek istiyorum tavsiye edebileceğiniz ekonomik az sesli 2000-2500 Tl arasında tavsiylerinizi bekliyorum. aslında odaların yerleşimini de çizmek isterdim. hol+salon+oturma odası 40 metre kare civarında aynı holden ayn taraftan kapı açılıyor.[image][/image]

toplam 40m2 se 12lik bile yeter oray aşuan zibroda kampanya var birol ustaya ulaşın ve 75 serisi klima isteyin benden söylemesi..
    |
    |

• Yarbay
    2861 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

kalite bir 12lik inverter yeter orayada 18lik almayın çok çabuk durdurur kendini hemde çok tüketir. ayrıca kim demişse saçmalamış inverter alın.

toshibayıda en az skvr serisi alın.. gücünüz yetiyorsa skvp alın ama kesinlikle 12lik alın ozaman 15 likleri seslidir toshibaların. büyük btu iç ünite ile ufak btu iç ünite aynı kasa kullanılmış. nedendir diye sormayın yanlız onu bilemem.

edit: http://i.imgur.com/rZufbLO.png yazının başına btu eklemeyi unutmuşum..

hocam bu uygunmudur ?
    http://www.buroteknik.com/Toshiba-RAS-10-SKVP-12-000-BTU-h-Super-Inverter-Daiseikai-Klima_101012.html?ref=akakce&v=1.64

• Onbaşı
    32 Mesaj
    2 hafta önce samsung boracay 12000lik klima aldık, yatak odamıza taktırdık. Bu ürünü tercih etmemizin nedeni ucuz olanlar arasında ses seviyesi en iyi olan olmasıydı. Ucuz tercih etmemizin nedeni de kiracı olmamız. Bununla 2-3 yıl idare edelim, kendi evimize iyisini alırız dedik ama ucuz etin yahnisi yavan oldu gerçekten. Önce gazı kaçtı, servis hatası deyip tekrar bastılar, ama o zaman ne yaptılarsa hiç ses çıkarmayan klimadan motor çalıştıkça rahatsız edici seviyede titreşim sesi gelmeye başladı. Servis bu sesin normal olduğunu iddia edince iade etmeye karar verdik.
    Yerine yine çok pahalı birşey almak istemiyoruz. Lg econo ile şuan kampanyada olan zibroları inceliyoruz şuanda. Hangisini ne sebeple tavsiye edersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Arçelik 12 btu klimada r22 gazı var ve bu gazı boşaltıp r410 gazı basılır mı? Basılırsa sistem çalışır mı?

Merhabalar 22m2 zemin kat için Balıkesir/Havran ilçesinde kuzey ege de ısınma amaçlı tavsiyeniz ne olur acaba,odada şu anda arçelik 12060 var ısıtma çok yetersiz.odanın 4 m2 si balkondan dahil edilme altı açık diğer yerler altı dolgu,üç tane pencere var pen.Bir oda kapısı birde kilere açılan kapı var.Sizinde bir görüşünüzü almak istedim şimdiden teşekkür ederim.
    |
    |
    9köy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: mesut1970

Merhabalar 22m2 zemin kat için Balıkesir/Havran ilçesinde kuzey ege de ısınma amaçlı tavsiyeniz ne olur acaba,odada şu anda arçelik 12060 var ısıtma çok yetersiz.odanın 4 m2 si balkondan dahil edilme altı açık diğer yerler altı dolgu,üç tane pencere var pen.Bir oda kapısı birde kilere açılan kapı var.Sizinde bir görüşünüzü almak istedim şimdiden teşekkür ederim.

kardeş eksi derecelere düşmüyorsanız kapınızıda kapalı kullanıcaksanız 9000 btu mitsubishi electric ge sersisi gibi daikin ge vs toshiba skvp gibi kalite inverter cihazlar oraya yeter ama siz azda olsa kapımı açıcam diyorsanız emniyette kalın 12000 btu alın derim devmlı kapınız açarsanız defrost durumunuz artar çünkü. 12lik seçmekle bu durumu aşarsınız. (soğutmada ise açın komple kapınız bir şey fark etmez)

arçelik 12060 Rahmetli bir arkadaşımda vardı ısıtması fena değil diyordu. sadece dış ünite ses sorunundan dolayı akşam saat 10 dan sonra, alt katında oturan babası klimayı kapatması için tavana vuruyormuş. bilgim budur arçeliğin bu modeli hakkında belki dah auzun süreli açlışma sonucu sizin klim agibi defrost durumlarından vs sorun yaşatabilirdi o klimada. sormuştum arkadaşa geceleyin buzlanma vs oluyormu diyerek ama bir gün bile çalıştırmadım babam kızdığı için demişti. ses sorunu yüznden birkez dış ünite birkezde komple değişsede ses sorununa çözüm bulamamışlar.
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    5 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: FoxPark

Merhaba,

Arçelik 12 btu klimada r22 gazı var ve bu gazı boşaltıp r410 gazı basılır mı? Basılırsa sistem çalışır mı?

hayır.. gerekte yok r22 daha iyi bir gazdır ayrıca.
    |
    |
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Mobilya Takımları
google reklamları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,703
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.