Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
41.566
Cevap
351
Favori
3.347.054
Tıklama
Giriş
    804 Mesaj

Merhaba @albani;

Soruyu Birol ustaya sormuşsunuz ancak biz de ürünü en uygun fiyatlı olarakhttps://www.ensonbak.com/urun/lg-as-w096mmf0-9000-btu-prestige-inverter-klima.html dan aldık. Her fırsatta söylüyorum bunu ama reklam olarak düşünmeyin çünkü verdikleri fiyat, samimi hizmet, aynı gün kargo ve resmi distribütör ürünü satması ile duyurulmayı hakediyorlar diye düşünüyorum.

Ürün ertesi günü elimize ulaştı, LG'nin yönlendirdiği Isısan servisi ertesi günü montaj için geldi ve cihazı taktı. Buraya kadar herşey çok güzel ve sorunsuzdu. Ancak çok kalifiye (!) bir servis elemanına düştük. Yoğun ısrarımıza rağmen vakum işlemini yapmadı ve LG'nin talimatına göre yapılmaması gerektiğini ve hatta yapılmasının da cihazın ömrüne olumsuz etki edeceğini söyledi. O an için yapacağımız birşey yoktu ancak büyük bir hata yaptığının da farkında değildi. Forumdaki ustalarımızın da tekrar görüşüne başvurarak olmazsa olmaz işlem olduğunu teyit edince internet üzerinden LG'nin teknik birimine mesaj ile sorunumuzu dün gece ilettik. Bugün öğleden sonra Çanakkale Isısan servisinin sahibi telefon ile bana ulaştı. Konuşmamızın başında, herhangi birşey sormadan ellerine bir şikayet postası geldiğini, sıfır ürünün siparişini Çanakkale LG bayisine verdiklerini belirterek montaj ile ilgili görüşüme başvurdu. Ben de konuyu detaylıca kendisine açıkladım. Çok özür dileyerek, vakum yapmanın çok önemli olduğunu ve bunun tamamen kendi hatalarından kaynaklandığını, ürünün gelir gelmez başka bir servis elemanınca montajının yapılacağını belirtti. Aynı saatler civarında LG tarafından da mağduriyetimizin en kısa sürede giderileceğini belirten bir posta geldiğini gördüm.

Bütün bu açıklamaları - sizin düşünceleriniz de tecrübelerinizden ötürüdür kesinlikle - LG hakkındaki fikrinizi etkilemek üzere yazıyorum. Zira ben de bu hızlı ve profesyonel yaklaşımdan çok etkilendim, bu kadar kolay olabileceğini tahmin etmemiştim.

Şimdi cihaza gelelim. Bu ürünün Eurovent değerlerine buradan bakabilirsiniz. En yukarıda P09MN UM2 / P09MN NM2"NEW ! olan cihaz olduğunu düşünüyoruz. Bir sayfa öncesinde en altta çok yakın değerlere sahip başka bir cihaz var onunla karıştırmamak lazım. (Soğutma EER: 5.6 Seer: 8.6 A+++ Isıtma COP: 5.6 Scop: 4.6 A++)

http://www.eurovent-certification.com/en/Certified_products/Access_by_trade_name.php?lg=en&rub=04&srub=03&select_prog=AC&select_partic=132&select_marque=LG&select_class=AC1+%2F+A+%2F+S+%2F+R&tri_chp=&debut_affiche=34&indice_affiche=2

NOT: Bundan yaklaşık 5 yıl önce LCD TV bakarken Albani ustam sizin yorumlarınızı güvenle takip etmişliğim vardır. Bu vesile ile de teşekkür ederim. Neticesinde Philips 42pfl9703 modelinde karar kılmıştık. 3 taraflı ambilight özellikli bu tvyi seçerken sizin ambilightın gereksizliği konusundaki düşüncelerinizden ötürü tereddütlerimiz vardı. Ancak biz yine de çok güzel olduğunu düşünerek bu TVyi aldık. Sonucunda ise gece lamba yerine ambilight açar hale geldik ve ambilightsız izlediğimizde görüntü yavan geliyor. Gerçekten bu teknoloji seyir keyfine tarif edilemeyecek kadar değer katıyor. Onun üzerine ikinci bir TV ihtiyacı olduğunda da LG, Samsung, Toshiba vb. gezdik baktık ancak yine Philipste karar kıldık ve 3 taraflı ambilightın baş koşul olduğunu gördük. Bunun üzerine 47pfl6877 aldık ve onun ambilightı daha da gelişmiş. Keyfi ise anlatılamaz, yaşanır. Bu tecrübemi de sizle paylaşmak istedim.

LG den gelen cevap ve bizim onlara yolladığımız mesajı da burada bulabilirsiniz.

@zuzuş siz de isterseniz Baymak'a benzer bir başvuruda bulunun ve peşine düşün. Sonuçta maddi değeri az olmayan ve uzun vadeli kullanım cihazları. Kendini bilmez bir servis yüzünden niye mağduriyet yaşayıp, cihazınız değerini yitirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkerden -- 8 Temmuz 2013; 23:51:11 >
    |
    |
    Bahsedilenler: albani , egemenbalci , 9köy , kemal1414 , zuzuş

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    5 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: zuzuş

hocam bosver en iyi klıma ıstedıgın anda sogutandır:)ben cok arastırdım sadece okumadım sordum ogrendım aldım..kımse yanlıs anlamasın kımseye lafım yok herkesın parası kendınedır tabıkı ama ben klımaya 30000-5000 vermem 1700 verdım su anda guzel sorun yok.olursa yazarım.ama vakumlama olayı kafama takıldı servıs yapmadı standard bısey degıl herkes kafasına gore yapıyor yada yapmıyor

gözüm, hem diyorsunuz en iyisi şu bu hemde vakum yaptırmamışsınız neyse hayırlısı olsun diyelim artık.

normalde vakum edilmeyen klimayı firma geri almak zorundadır standart değil demek nedemek klimanın en baş standardıdır hemde.
    |
    |
    |
    |

ya klımadan gıden borunun dıs unıteye baglandıgı kısım varya dondurulerek takılan ordan ufak damlalar halınde damlatıyo sureklı degıl ama nem yapar gıbı damlatıyo normalmı bu acaba

bu durum normal problem yok.
    |
    |

denıycem hocam yarın arıycam bakalım ne yalanlar soylıycekler yazarım buraya :)
    |
    |
    berkerden kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

™®Her Hakkımız Saklıdıя®™
    5 Not
    quote:

denıycem hocam yarın arıycam bakalım ne yalanlar soylıycekler yazarım buraya :)

inşaAllah başarırısınız. ramazan hörmetine.
    |
    |
    baymak servısını aradım vakumlama yapılmadan montaj yaptılar gıttıler dedım.cagrı merkezındekı sahıs eveleyıp geveledı bıseyler soyluyor ama kendıde ınanmıyor:)ben ondan daha cok bılgılıyım emın oldum yani..neyse bosverın egerkı montaj ısınde vakumlama kesın olmalı ve yapmıyosalar ben hakkımı haram edıyorum napıyım yanı ınsanlarla ugrasılmıyor baska dertlerın arasında klımaylada ugrasamıycam saglık olsun napalım dedıgım gıbı ahırette hakkımız olsun.aslına bakarsanız kızamıyorumda çin dunyanın ıcıne ettı butun pıyasaları alt ust ettı hep dandık malzeme kullan 1 sene sonra çope at yazıklar olsun ...

™®Her Hakkımız Saklıdıя®™
  • Teğmen
    175 Mesaj
    Bana yardımcı olmamış henüz kimse
    yarına alıcam klimayı ramazan hayrına bir bilen tavsiyesi:)
    |
    |

Orijinalden alıntı: aslan_mem

Arkadaşlar burada görüş bildren tüm arkadaşlara teşekkür ederim çok yardımcı oldular özellkle @kocausta ya ya teşekkürler...Ben uzun araştırmalar sonucu Airfel AS18-0940/INV aldım hepsiburada dan...sitede fiyatı 2.399 bana maliyeti 2.099 tl oldu site 100 liralık maxipuan ve 200 liralık hediye çeki verdi...Diakin servisini aradım hemne gelip kurdular...performansı çok iyi...24-26 dercede kullanıyorum...yoksa oda çok soğuyor...iç ve dış ünite denldiği gibi çok sessiz...Servis sigorta takmadı...Paketten sigorta da çıkmadı zaten...kablosu fişli bunların orjinal fişli...Sigorta taktırma dedi orjinalliği bozulmasın diye....Ben sigorta taktırayım mı ne dersiniz? Şuan sigortasız kullanıyorum sıkıntı yok...

Arkadaşlar soruma cevap veren olmadı....Şartel taktırayım mı yoksa orjinali mi kalsın?...

• Kurmay Yarbay
    5169 Mesaj
    quote:

quote:

Arkadaşlar burada görüş bildren tüm arkadaşlara teşekkür ederim çok yardımcı oldular özellkle @kocausta ya ya teşekkürler...Ben uzun araştırmalar sonucu Airfel AS18-0940/INV aldım hepsiburada dan...sitede fiyatı 2.399 bana maliyeti 2.099 tl oldu site 100 liralık maxipuan ve 200 liralık hediye çeki verdi...Diakin servisini aradım hemne gelip kurdular...performansı çok iyi...24-26 dercede kullanıyorum...yoksa oda çok soğuyor...iç ve dış ünite denldiği gibi çok sessiz...Servis sigorta takmadı...Paketten sigorta da çıkmadı zaten...kablosu fişli bunların orjinal fişli...Sigorta taktırma dedi orjinalliği bozulmasın diye....Ben sigorta taktırayım mı ne dersiniz? Şuan sigortasız kullanıyorum sıkıntı yok...

Arkadaşlar soruma cevap veren olmadı....Şartel taktırayım mı yoksa orjinali mi kalsın?...

fişi kesmeyin ama sigorta kutusundan hat çekip klimanın olduğu yere ayrı bir priz koyun...

o prize takın..

• Yüzbaşı
    804 Mesaj

Baymak'ın iletişim sayfasından mesaj yolu ile problemini yazılı olarak ilet... Eğer ürün kaydı yapılabiliyorsa işin daha kolay olabiliyor... Vakumlama sorunu vardı bizde de... LG'nin sayfasında ürünü kayıt ettirdik... Daha sonra derdimizi yazılı hale getirip ilettik... Firma olaya anında reaksiyon göstererek telefon ve mail ile geri dönüş yaptı... Az yukarıda yazdığımız mesajı paylaşmıştık... Oradakilere benzer bir şeyler yaz ve gönder... Üstelik durumu yazılı olarak tespit etmek belge anlamı da taşıyacağından faydalı olur...

Ayrıca bu zamanda Allah'a havale etmek yetmiyor...Elbette ilahi adalet tecelli ettiğinde her şeyin hesabı ilgililerden sorulacak... Buna şüphemiz yok... Ancak kul olarak da hakkımızı savunacağız bizi mağdur edenlere karşı... Savunmaz isek meydan kötülere kalır... Adeta -sözüm meclisten dışarı- bir koyundan farkımız kalmaz... Daha da önemlisi bu tür çabalarımız birilerini ayağını denk almaya mecbur bırakıp bundan sonra insanların daha az mağdur olmasına vesile olacaktır... Mücadeleyi bırakıp pes etmek yok... Yapanın yanında kalmamalı ki akıllarını başlarına alsınlar...

Kısa bir örnek vereyim... Mevzu epey uzun çünkü... 2005 yılında sıfır aldığım araba ayıplı çıktı...Sorununu giderip teslim etmeyi düşündüler... İtiraz, uygun ve kararlı mücadele yöntemleri ile çok kısa bir süre içerisinde aynı özelliklerde başka bir sıfır araba ile değiştirmek zorunda kaldılar... Tabiri caiz ise kaderime razı olsaydım içime sinmeyerek o ayıplı arabayı kullanıyor olacaktım... Niye başkasının hatasını biz çekelim ki... Netice olarak toplumumuzun belirli bir bilinç düzeyine erişmesi ile bu tip mağduriyetler azalacaktır... Zira herkes kendine çeki-düzen vermek zorunda kalacaktır...

mbirol ustanın yorumlarına katılmak ile birlikte, kimin ne sattığı ile değil de firmanın müşteri odaklı profesyonel yaklaşımının bunda etkisi büyük...
    |
    |
    Bahsedilenler: mbirol , zuzuş kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

12 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: Naruto45

Portatif klimalarda çift borulunun avantajı nedir ?

Çift borulu sistem,kondenser için gerekli olan havayı dışarıdan alır.Dolayısı ile soguttuğunuz iç ortam havasını dışarıya atmaz ve enerji tasurufu sağlar,aynı zamanda soğutma da daha verimli ve hızlı olur.

Yani çift boru daha iyidir.
    |
    |

Orijinalden alıntı: 9köy

yeni krimgamine modeli eurovent değerleri.

edit:http://i.imgur.com/rOy42Ao.png değerler için yanlış link konulduğundan değiştirilmiştir.

Bu ne yahu ,kaba mal yapmada tasarım harikasına dönmüşler.
    |
    |

• Teğmen
    111 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

quote:

fişi kesmeyin ama sigorta kutusundan hat çekip klimanın olduğu yere ayrı bir priz koyun...

o prize takın..

Teşekkürler...sigortanın ne gibi faydası var? şuan takılı olan prizde bir sigortaya bağlı evde 4 sigorta var yani....

• Teğmen
    136 Mesaj
    Sayın büyük ustalar önce verdiğiniz her cevap için teşekkür ve dua ile.......

1- Airfel AS18-0933/0940/INV 18.000 BTU İnverter ( İstanbul bilişim fiyat 2.249 tl ) ilçemde servisi yok
    2 - Bosch B1ZMAI18903 18.000 BTU İnverter (bayiden fiyat 2. 600 ) ilçede servis var.

hangisini seçmeliyim?
    |
    |

Samsung Boracay 18.000 BTU klima almayı düşünüyorum, 22 metrekare salonum var öğleden sonra camdan güneş vuruyor. Serin olsun yeter. Binanın ısı yalıtımı çok iyi , sizce minik salonum için ideal mi?
    |
    |

Orijinalden alıntı: Onurilg

Arkadaşlar merhaba,

Bu iki Mitsubishi arasındaki farkı bilen var mıdır? Aynı fiyata hangisini almalıyım bilemedim.

Mitsubishi SRK 25 ZMP-S1 İnverter Duvar Tipi Klima

http://www.istanbulbilisim.com.tr/srk-25-zmp-s1-mitsubishi-klima-en-ucuz-fiyatlari,60026.html

Mitsubishi DXK 09 Duvar Tipi İnverter Klima

http://www.istanbulbilisim.com.tr/dxk-09-,32288.html

Arkadaşlar yok mudur bu konuda bir bilgisi olan acep?
    |
    |

12 Not

quote:

Orijinalden alıntı: albani

Birol Hoca selamlar,hayırlı işler

-Bakıyorum başlık yine Fake elemanlar ve Satıcılar v.s ile dolmuş,şu arıza Gürcan da zaten hiç eksik olmaz

++
    Sana sorum şudur;biliyorsun LGE nin Klimaları geldi ve satılıyor,ancak bana EER/COP değerleri en azından şimdilik hiç inandırıcı gelmiyor

"Eurovent" de bu heriflerin test sonuç bilgileri varmıdır?? ben henüz bakmadım çünkü

yaw bunlar KORE li ve çakalın en önde gidenleridir! ben çok çok iyi tanırım bu herifleri sallamada veya yeni tanımlar üretmede veya olmayan
    şeyleri üretmede v.s v.s ne ararsan bütün atraksiyonlar bu heriflerde aynen vardır!

Dolayısıyla KORE malı dendimi ben şöyle bir dururum;ne de olsa çok uzun yıllardır bizzat çalışmışlığımız vardır bu uyanıklarla

Diyelimki "değerler harbi çıktı" o zaman bu mal nasıldır,almaya değermi,rakamlarını çok fazla incelemedim ama,sen daha iyi mukayese yapabilirsin,örneğin
    yaw ona şunu vereceğine 2/3 daha koy şunu alırsın çok daha doğru ve bildik tercih yapmış olursun diye tavsiyen olabilir?

Cihazı kendime değil,birisi için araştırmıştım ama kafam karıştı bir de KORE olayı olduğu için "düşündüm" açıkçası

Eyvallah

CAN++

Selam Can,hoş geldin be ya!!

Evet forumu bu aralar satıcı (olacak tabi ama,sadece reklam satış,yani avantacılığa yönelik) bastı.Malum Türkiye de ekonomi bu aralar sallantıda ,piyasa bozuk ,gergin.Biraz boş buldular mı meydanı cozutuyorlar.

Gelelim LG konusuna ,tamamen tarafsız gözlemim;

1.Cihaz görünümü şık,plastik kalitesi çok iyi,serpantinler gayet kaliteli gözüküyor.

2.Verimlilik kataloglara göre çok iyi,sistemde kullanılan ikiz rotary kompresör,iç dış ünite inv. fan motor vs. olunca inandırıcı ,zaten malum bu teknolojileri kullanırsan verimlilik artıyor. LG ye özel bir verimlilik değil,farklı markalarda da zaten var.

3.Fiyat listelerde 3080 TL piyasadaki rakiplerine göre eşit sayılır. Ama int. sitelerinin bazılarında öyle fiyatlar var ki,F/P değince çok iyi oturuyor,bu verililikte alınır fiyat.

4.Satış ve servislik konusu ise bu malı LG Türkiye (beyaz eşya vs. de getirenler) ve Isısan BOSCH Termoteknik olarak 2 gurup getiriyor.Mal aynı,ama servis kalitesi değince Isısan bu konuda daha kalite,alacak olan buna dikkat ederse iyi olur.

Benim gördüğüm tasarım olarak beğenmediğim yanı flaplar soğutmada sıkıntı olabilir,tam ileri üfleme şansı yok.Aynı 2.seri Pan. Ethera larda olduğu gibi.

Bu ürünü sadece standta yakından gördüm,kurup çalışır halde görmedim.LG Isısan servisi arkadaşlardan sorguladığım kadarı ile başarılı bir makine.Tavsiye ederim ama denemedim bizzat,kimsenin başını da yakmayalım.Forumda alıp kullanan bir arkadaşımız var,şimdilik gözlemine göre beğenmiş.

Herkese selamlar,Can çok ta uzaklaşma agam...

Boyoz göndereyim mi ,ister misin????
    |
    |
    Bahsedilenler: albani

• Yüzbaşı
    587 Mesaj
    15 metre kare için 7 but yeterlimidir yani 500-700 liralık bir cıhaz
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

quote:

o prize takın..

Teşekkürler...sigortanın ne gibi faydası var? şuan takılı olan prizde bir sigortaya bağlı evde 4 sigorta var yani....

Hiç bir a faydası yok.O takdığınız priz sık kullanılmıyorsa,yani sürekli tak çıkar olmayacaksa bırakın taklı kalsın.Dediğiniz gibi zaten priz hattı panodan sigortalı.

HızlıCevap
Reklamlar
son dakika
Masal
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
4,031
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.