Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: bytepire Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
39.269
Cevap
331
Favori
3.176.790
Tıklama
Giriş
      16 Not
      07 Temmuz 2013 22:13:16
      quote:

Orijinalden alıntı: selcuksl

Ben iyi ya da kötü olarak yorumlamadım zaten, sadece yapılanı ve söyleneni açıkladım, ayrıca sunduğun yöntem aklımdaki yöntemlerden ilki ancak ahşaptan daha uzun ömürlü bir malzeme bulacağım. Tabi kemal1414 arkadaşın dediğini göz önüne alırsak deprem vesaire, bu bile delip vida atmaktan daha iyi bir çözüm değildir.

ben olsam deldirip civata ile iyice sağlamlaştırırdım

daha sonra yada civata takılırken sıvı conta gibi daha dayanıklı bir madde ile delinen yerleri kapatarak yalıtıma asgari düzeyde zarar verme yöntemini uygulattırırdım

belki de çok daha uygun yalıtım imkanları olabilir ,teknoloji ışık hızıyla ilerliyor ve mutlaka bir yolu bulunur diye düşünüyorum

ama tek olmayacak yöntem ayakları silikon vs. ile sabitlemek (bence)

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      16 Not
      07 Temmuz 2013 22:22:59
      quote:

Orijinalden alıntı: zuzuş

senede 4 ay calıssa ıkımızın faturasında 30 tl fark olsa bana 30 tl fazla gelse.30*4=120 120*4=480 lıra yanı 4 senede ben elektrıge senden 480 lıra fazla para verıyorum.sen klımaya 500 lıra fazla verdın.4 sene sonrada kım ole kım kala.sen 4 sene sonra kara gecersın dıyelım.hesap bence basıt ben senın klımayı kotulemem bende aldıgım klımaya kotu demem bana yetıyor artıyor bıle ama ben gıdıpte lg almam:)zevkler ve renkler. ses benım ıcın onemlı degıl cıhaz bu calıstımı ses cıkartıcak abartı olmadan tabı.dıs unıte sessız olsun yeter dıs unıteden gayet memnunum.ıc unıte hıc onemlı degıl bence.hayırlı olsun cıhazın ınsallah arıza yapmadan gule gule kullanırsın

zevkler ve renkler tartışılmazmış ama kalite somut bir olaydır :)

maddi imkanı çok kısıtlı olan birisi için dedikleriniz doğru ama biraz kendini zorlayabilecek birisi için bence üst seviye klima almak sadece elektrik parasından değil konfor,servis vs. gibi bir çok yönden de kazançtır

ben emekli bir vatandaş olduğumdan çok yüksek fiyatlı cihazlara istesem de yanaşamıyorum ama özellikle klima olunca mitsubishi diyorum başka demiyorum

ancak alıp ,kullanıp memnun olan birisine de bize düşen ,hayırlı olsun güle güle kullan demektir

hayırlı olsun,güle güle kullanın

• Binbaşı
      1484 Mesaj
      07 Temmuz 2013 22:51:04
      Arkadaşlar mitsubishi mi ,toshiba mı ,Zibro mu derken Fujitsu-General High End Süper DC İnverter Klima ASYG12LU Aldım 2700 tl /10 taksit .Carrier XPower Gold için bayiyle anlaştık zam gelmişmiş anlaştığımız fiyattan 100 tl fark istedi İnternet üzerinden Ras 13 SKV almıştım fakat siparişim iptal edildi.Bayiye gittim Tosh için bayi 2400 lira fiyat çekti.Ben dekızdım ve gözümü karartıp buralarda pek adı geçmeyen ama bir tanıdığımda olan ve hayran kaldığım fujitsu aldım.Gerçi o başka bir cihaz lu değil ama inanılmaz memnunlar sağlam ,sorunsuz ve ısıtması tek kelimeyle muhteşemmm...Aldığım yerde Zibronun 12.000 Btu luk gerçek japon olan 17 serisi de vardı 2600 tl ye kadar indi fakat fujitsunun değerleri bana daha iyi gibi geldi.
      Ürün pazartesi gelecek.2011 yılı tasarım ödülü almış süper dc inverter bir cihaz ve bunu seçmemdeki en büyük etken de cihazın üzerinde malezya tayland p.r.c değil direkt olarak ''MADE İN JAPAN'' yazması.
      Fujitsunun klimaları inverter dc inverter ve dc süper inverter (hıgh end)şeklinde gidiyor.

Burada yardımlarını esirgemeyen tüm ustalara teşekkürlerimi iletiyorum.

klimanın genel özellikleri

Fujitsu-General Duvar Tipi High End Super DC İnverter Klima ASYG12LU

Bu da en alttaki cihazın eurovent'teki değerleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quatrros -- 7 Temmuz 2013; 23:07:58 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      435 Mesaj
      07 Temmuz 2013 22:53:05

abimsin benim:)oncelıkle benden buyuksun saygı duyuyorum tecruben her zaman bıze lazımdır.aynı forum konusundakı dıger yorumumda mıtsubıshı heavy 1 numaradır dedım bakabılırsınız:)gerısı hıkaye dedım ..tesekkurler..ama o kadarda para vermem klımaya ısımı gordugu kadarı yeter ucuz ve sorunsuz...
      |
      |
      kemal1414 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

™®Her Hakkımız Saklıdıя®™
    • Yüzbaşı
      589 Mesaj
      07 Temmuz 2013 22:58:36

ya galiba biraz bilgilisiniz klimaya 1.600 dan fazla veremem o fiyata 2-3 sene sıkıntıız kulanacagım 24 lük klima varmıdır varsa en iyisi hnagisidir yardımcı olurmusun
      |
      |
      zuzuş kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      07 Temmuz 2013 23:03:05

kemal abı klıma almadan once 1 hafta kafam havada sokaklarda gezıyodum araba surerken klıma markalarına bakıyodum hangı marka daha cok tercıh edılıyor dıye..baktımkı abı senın eve sokmam dedıgın vestel bayaga cok :)gecenlerde bıyerde klıma satısları acıklandı onu gordum cıddı kaynak yanı devlet kayıtlı bır kaynak bu dedıgım turkıye satısları sıralama soyle ;

1-arcelık
      2-beko
      3-vestel
      4-aırfel
      5-ıklımsa(ıklımsa urunlerı bellı markalar var onların toplamı)
      6-dıger

sımdı soruyorum abı bu ısten anladıgın ıcın neden arcelık bırıncı vestel 3.cü .bu marklar cok mu kotu kotu ıse neden cok satıyor
      |
      |

• Yüzbaşı
      435 Mesaj
      07 Temmuz 2013 23:09:12

kardesım bende baymak elıte 18000 btu var 1600 lıraya aldık memnunuz.cıhaz guzel sogutuyor ses dıs unıte rahatsız etmıyor ıc unıte en yuksek devırde bıraz seslı ama oda rahatsız etmıyor tv yanında.samsung crystal modelı var oda guzel ama servıslerınde problem var dıyorlar arıza yapınca cok ugrasırsın dıyorlar galıba dogru bu dedıklerı.arcelık beko plasma serısı var onlarda eskı gaz kullanıyor .yenı serılerıde pahalı.baymak alabılırsın fıyat/erformans urunu bunlar.ama yınede ben senı yanlıs yonlendırmek ıstemem kafana hangısı yatarsa onu al.bıde baymaklarda tasarım cok guzel eve ayrı bır hava katıyor.mıtsubıshı hala tasarımda sıfır sıfır sıfır :):)
      |
      |
      27alperen27 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

16 Not
      07 Temmuz 2013 23:15:27
      quote:

kemal abı klıma almadan once 1 hafta kafam havada sokaklarda gezıyodum araba surerken klıma markalarına bakıyodum hangı marka daha cok tercıh edılıyor dıye..baktımkı abı senın eve sokmam dedıgın vestel bayaga cok :)gecenlerde bıyerde klıma satısları acıklandı onu gordum cıddı kaynak yanı devlet kayıtlı bır kaynak bu dedıgım turkıye satısları sıralama soyle ;

1-arcelık
      2-beko
      3-vestel
      4-aırfel
      5-ıklımsa(ıklımsa urunlerı bellı markalar var onların toplamı)
      6-dıger

sımdı soruyorum abı bu ısten anladıgın ıcın neden arcelık bırıncı vestel 3.cü .bu marklar cok mu kotu kotu ıse neden cok satıyor

bu konu hakkında defalarca yazdık ama tabi bu kadar sayfayı okumak pek kolay bir iş değil :)

sorduğunuz sorunun cevabı şöyle

1-arçelik/beko

isim yaptığından ve her yerde servisi olduğundan teneke satsa millet koşarak alır

2-vestel

uyduruk ama ucuz sattığı için mezarcılar koşarak alır

3-airfel

ucuz ama diğerlerinden f/p olarak daha iyi olduğundan biraz bilinçli tüketiciler çoğaldığı için satış rakamları yükselmiş olabilir

5-iklimsa

birçok çeşit marka sattığı için ve mhi gibi bir markanın tek satış/servis işini ele geçirdiği için ,ayrıca mhi dışında da bazı kaliteli cihazların satış ve servisini verdiği için normaldir ama tek marka gibi görüp satış durumuna bakmak mümkün değil

6-diğer

onlarca çeşit klimanın toplam satışından çıkartabileceğimiz bir sonuç göremiyorum

umarım anlatabilmişimdir :)

• Yüzbaşı
      435 Mesaj
      07 Temmuz 2013 23:22:54

bılmıyorum abı yaa bu saydıgımız markaları kullananlar memnunuz dıyor ben ozaman anlamıyorum ıste acaba herkes malınımı ovuyor dıyorum:)çin ne zamankı dunyada herseyı uretmeye basladı bu ıslerın cıvısı cıktı abı.hıcbır fırmya guvenılmıyor herseyı degılse bıle cınden mutlka bıseyler alıp koyuyorlar cıhaza:):)zor zor guvenmek zor ınsanlara
      |
      |

• Yüzbaşı
      435 Mesaj
      07 Temmuz 2013 23:26:38

kardesım vakumla olayında bızede servıs aynı dedıgın seylerı soyledı ben adamı koseye sıkıstırdım muhabbetı kurmustuk elamanla zaten dedım bak olum dogru soyle bısey olursa evıne gelır kafana atarım makınayı dedım:)gerek yok abı dedı korkma boyle kullan vakum ıstemez dedı bızde guvendık tamam dedık...
      |
      |
      berkerden kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

16 Not
      07 Temmuz 2013 23:40:06
      quote:

kardesım vakumla olayında bızede servıs aynı dedıgın seylerı soyledı ben adamı koseye sıkıstırdım muhabbetı kurmustuk elamanla zaten dedım bak olum dogru soyle bısey olursa evıne gelır kafana atarım makınayı dedım:)gerek yok abı dedı korkma boyle kullan vakum ıstemez dedı bızde guvendık tamam dedık...

sende mi bu masala inandın

bir sorun dediğiniz nedir ?

anlamazsınız ki

ama cihazın performansı düşük olur ayrıca belli bir süre geçtikten sonra kompresör ölür (vaktinden önce)

tabi daha sonra bu servisi bir daha bulup da böyle demiştiniz demeniz dahi mümkün olmaz ,bulsanız dahi bu kadar güzel masal anlatan servis yine güzel masallarla sizi ikna edecektir

ya arkadaş artık bende elime bir anahtar tornavida alıp servis mi kursam nedir :)

ama ben yalan söyleyemeyeceğim/beceremeyeceğim için bu iş yürümez

size de servis ve firma ile yaşayacağınız değişim sürecinde başarılar dilerim

Allah sabır versin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1414 -- 7 Temmuz 2013; 23:40:17 >

• Yüzbaşı
      435 Mesaj
      07 Temmuz 2013 23:43:25

hocam gereklımı vakumlama aydınlat bızı adam bısey olmaz dıyor bızde tamam dıyoruz ne yapalım servıs dıyoruz sonucta uzunmu suruyo bu vakumlama olayı onun ıcınmı kacıyolrlar yoksa baska bı nedenmı?
      |
      |

16 Not
      07 Temmuz 2013 23:53:20
      quote:

bılmıyorum abı yaa bu saydıgımız markaları kullananlar memnunuz dıyor ben ozaman anlamıyorum ıste acaba herkes malınımı ovuyor dıyorum:)çin ne zamankı dunyada herseyı uretmeye basladı bu ıslerın cıvısı cıktı abı.hıcbır fırmya guvenılmıyor herseyı degılse bıle cınden mutlka bıseyler alıp koyuyorlar cıhaza:):)zor zor guvenmek zor ınsanlara

zaten hemen hepsi Çin de üretiliyor :)

istersen sana bile klima üretirler ,sen sadece kendi markanı basarsın birde yetkili kurumlardan satış izni alırsın hepsi bu kadar

ismini zuzuş süper/hiper/++++++ inverter klima deyip çok rahat satarsın ,hatta Türkiye nin en çok satan markası bile olursun ama tek şartla

memleketin her köşesine bir servis açarak

korkma zor olur diye ,görmüyormusun ne servisler var, ver eline bir anahtar tornavida al sana servis :)

her yerde benim gibi beleş tamirciler varsa hiç sıkıntı çekmezsin ,bıktım artık servislerin yaptım diye gönderdikleri elektrikli cihazları tekrardan yapmaktan

geçenlerde bu meşhur servislerin birisi komşumun çamaşır makinasını sözde yapmışlar ,baktık ki makina su kaçırıyor ,hadi bunu anladık da bütün topraklama kablolarını niye tel keski ile kesip iptal etmişler işte bunu hala anlayamadım

kasten adam öldürmekten servisi mahkemeye verin dedim ama nerdeee bizde böyle bir tüketici ,Allah muhafaza bir kaçak olsa yerlerde ıslaksa makinaya dokunan komşu büyük ihtimal öğle namazını mütakip ..... mezarlığına gömülecek
      |
      |

16 Not
      07 Temmuz 2013 23:55:21
      quote:

hocam gereklımı vakumlama aydınlat bızı adam bısey olmaz dıyor bızde tamam dıyoruz ne yapalım servıs dıyoruz sonucta uzunmu suruyo bu vakumlama olayı onun ıcınmı kacıyolrlar yoksa baska bı nedenmı?

olmazsa olmazlardan hemde

bakın bu sayfada çok detaylı anlatılıyor

http://forum.donanimhaber.com/m_61165488/f_//tm.htm#61165488
      08 Temmuz 2013 00:01:08

yanı boyle kullanmak dogru degıl dıyosun ara servısı karıstır ortalıgı dıyosun:)cok pıs karıstırırım ama
      |
      |

• Teğmen
      129 Mesaj
      08 Temmuz 2013 00:06:56
      Selamlar arkadaşlar,uzun incelemeden sonra Mitsubishi electric msz sf35ve delux power 2013 modelini cumartesi günü aldım. hayırlısıyla pazartesi günü montaj yapılacak,bu msz sf35ve modeli bilinen meşhur msz ge35va modelinin 2013 yenilenmiş versiyonu delux power dır. model kodu değişmiştir,kasa tamamen değişmiş,biraz incelmiş,eski modelde bulunan meşhur 19 desibel olayı maalesef bu 2013 versiyonda 21 desibel yapılmış,eer ve cop değerleride tamamen değişmiş yerine sezonsal değerler gelmiş,örneğin bu modelde seer 7,2 - scop 4,4 olarak belirlenmiş!!! biraz karışık gibi ve soğutma-ısıtma kapasitesi biraz düşürülmüş soğutma 13000 - ısıtma ise 16000e düşürülmüş, eski ge35va da ise soğutma 13648, ısıtma 18084 dü !!! İnşaallah aldığımıza pişman olmayız...

16 Not
      08 Temmuz 2013 00:12:37
      quote:

yanı boyle kullanmak dogru degıl dıyosun ara servısı karıstır ortalıgı dıyosun:)cok pıs karıstırırım ama

bir daha yazıyorum :)

vakum yapılmayan klima çöp olmuştur

şimdi ister servisi ,ister firmayı karıştır artık o sizin bileceğiniz iştir ama bu saatten sonra işiniz çok zor ,size ne masallar anlatacaklar göreceksiniz

hatta bir dönem toshiba/alarko gibi köklü bir firmanın MH bile vakuma gerek yok masalını anlatmaya çalışmıştı ama baktılar ki artık vatandaş bu masalları yemiyor şimdilerde vakum yapmayan servisi uyarıp hemen cihaz değişimine gidiyorlar ama çoğu firma değişime hiç sıcak bakmadığından bin dereden su getirtme yoluna bakıyor

vakuma gerek yok diyen klimacı değildir/olamaz
      |
      |
      08 Temmuz 2013 00:25:11
      quote:

Orijinalden alıntı: milliyan

Selamlar arkadaşlar,uzun incelemeden sonra Mitsubishi electric msz sf35ve delux power 2013 modelini cumartesi günü aldım. hayırlısıyla pazartesi günü montaj yapılacak,bu msz sf35ve modeli bilinen meşhur msz ge35va modelinin 2013 yenilenmiş versiyonu delux power dır. model kodu değişmiştir,kasa tamamen değişmiş,biraz incelmiş,eski modelde bulunan meşhur 19 desibel olayı maalesef bu 2013 versiyonda 21 desibel yapılmış,eer ve cop değerleride tamamen değişmiş yerine sezonsal değerler gelmiş,örneğin bu modelde seer 7,2 - scop 4,4 olarak belirlenmiş!!! biraz karışık gibi ve soğutma-ısıtma kapasitesi biraz düşürülmüş soğutma 13000 - ısıtma ise 16000e düşürülmüş, eski ge35va da ise soğutma 13648, ısıtma 18084 dü !!! İnşaallah aldığımıza pişman olmayız...

hayırlı olsun

inşallah çok güvendiğimiz me de diğerlerine benzemez

bu modeli artık sizden öğreneceğiz ve eskisinden çok farklı olduğu belli oluyor

19 db. olayı zaten sadece satışa yönelik bir kandırmaca o nedenle çok önemli değil

ancak anlayamadığım btu değerlerini niye düşürmüşler ,soğutma değerleri pek değişmemiş ama ısıtma değerleri bayağı değişmiş

diğer bir konu yeni ölçüm konularını bende pek anlayamıyorum ve buna niye gerek duyuldu onu da çözemedim ,kimine göre bu çok daha uygun bir sistem deniliyor ama bana göre vatandaş bu işi çözdüğünden daha karışık vererek kafa karıştırmak için bulunmuş bir yöntem

güya yıllık tüketime göre eer-cop belirlenecek

de ,sen farklı-ben farklı tarzda klima kullanıyorsam bu değerler ne anlam taşıyacak ?

bu arada unutmadan söyleyeyim de bu makina da çöp olmasın ,mutlaka vakum yaptırın yoksa çok sıkıntı çekersiniz bu nedenle en başta vakum yapmayacağını söyleyenlere sakın inanmayarak ilerde yaşayacağınız sıkıntıları önlemiş olun

• Çavuş
      69 Mesaj
      08 Temmuz 2013 00:42:11

Bir şekilde yapacağım artık bakalım, ama en sağlamı delmek olacak dediğin gibi, yaptığım zaman da paylaşırım fotoları.
      |
      |
      08 Temmuz 2013 00:42:12
      quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

quote:

Orijinalden alıntı: milliyan

hayırlı olsun

inşallah çok güvendiğimiz me de diğerlerine benzemez

bu modeli artık sizden öğreneceğiz ve eskisinden çok farklı olduğu belli oluyor

19 db. olayı zaten sadece satışa yönelik bir kandırmaca o nedenle çok önemli değil

ancak anlayamadığım btu değerlerini niye düşürmüşler ,soğutma değerleri pek değişmemiş ama ısıtma değerleri bayağı değişmiş

diğer bir konu yeni ölçüm konularını bende pek anlayamıyorum ve buna niye gerek duyuldu onu da çözemedim ,kimine göre bu çok daha uygun bir sistem deniliyor ama bana göre vatandaş bu işi çözdüğünden daha karışık vererek kafa karıştırmak için bulunmuş bir yöntem

güya yıllık tüketime göre eer-cop belirlenecek

de ,sen farklı-ben farklı tarzda klima kullanıyorsam bu değerler ne anlam taşıyacak ?

bu arada unutmadan söyleyeyim de bu makina da çöp olmasın ,mutlaka vakum yaptırın yoksa çok sıkıntı çekersiniz bu nedenle en başta vakum yapmayacağını söyleyenlere sakın inanmayarak ilerde yaşayacağınız sıkıntıları önlemiş olun

Kemal bey, bu seer oranı 7,2 eski eer oranı olarak 4,1 e denk geliyor, ama maalesef scop oranı olan 4,4 ise eski cop 3,24 e denk geliyorki ısıtma tam tersi oluyor, benim hesaplamam böyle!!! umarım bu yeni değerler daha farklı ve eskisinden iyidir...yeni seer - scop değerlerinden anlayan arkadaşlar var ise bilgilenmek isterim... vakum olayı ise aklımda.

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,437
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.