Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
39.164
Cevap
328
Favori
3.172.095
Tıklama
Giriş
      82 Mesaj
      06 Temmuz 2013 13:46:57

ısıtmada olmaz ısıtmada 20 metre karedir bu cihaz ..soğutmada ok sorun olmaz ısıtmada daha çok kulanıcaksınız kesinlikle olmaz 18 bin btu klimaya geçiş yapmanız gerekiyor ..ama müthiş sesiz bir cihazdır tavsiye ederim verdiğim değerleri unutmayın çok az elektirik harcar a++ soğutmada a + ısıtmadadır srk35zmps serisi yeni seri cihazır bu
      |
      |
      forgetLove kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      06 Temmuz 2013 14:19:37
      Arçelik demişler ya Arçelik kışın kendisini ısıtamaz ... 20 metre kare yer için 12 bin btu klima sınır rakamdır arkadasım 7 yılık tecürübe konusuyor burda ısıtma 20 metre karedir soğutmada 25 olur o egerki adam akılı cihaz düşünüceksen iklimsa bayisine gidiceksin srk35zmp-s yeni model ürün soğutmada A++ ısıtmada A + dır ..
      satış fiyatı şuan kampanyada olduçka uygun peşin fiyatına kredi kartına taksit yaptırırısın güçlü motorun yanı sıra bu cihazdan kesinlikle dış ünitesinde çalıştıgına dair ses duyamasın 2,250 satış fiyatı şuan mitsubishi heavy industries şiddetle tavsiye ediyorum servis takar yılar boyunca arkana bakma . her elektronik cihazın belası voltajdır 260 volta kadar dayanır 260 üstü yapıcak birşey yok evde zaten birşey kalmaz metre karen için uygun cihaz bu taktır ardına bakma şiddetle tavsiyemdir.. günde 10 ila 12 saat arasında çalışırsa cihaz müşterilerimden gelen bilgiler doğrultusunda söyliyorum sana kalatogtaki değerleri boş ver bakmayın fazla onlar 50 teli aylık geçmez bu cihazın bir alt serisi dxk12 olan 50 tl yi geçmiyordu 12 saatte bunun zaten a++ özeliği var 35-40 tl arası elektirik faturan gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi detayyusuf -- 6 Temmuz 2013; 14:21:10 >
      |
      |

• Çavuş
      82 Mesaj
      06 Temmuz 2013 14:23:40
      Arçelik demişler ya Arçelik kışın kendisini ısıtamaz ... 20 metre kare yer için 12 bin btu klima sınır rakamdır arkadasım 7 yılık tecürübe konusuyor burda ısıtma 20 metre karedir soğutmada 25 olur o egerki adam akılı cihaz düşünüceksen iklimsa bayisine gidiceksin srk35zmp-s yeni model ürün soğutmada A++ ısıtmada A + dır ..
      satış fiyatı şuan kampanyada olduçka uygun peşin fiyatına kredi kartına taksit yaptırırısın güçlü motorun yanı sıra bu cihazdan kesinlikle dış ünitesinde çalıştıgına dair ses duyamasın 2,250 satış fiyatı şuan mitsubishi heavy industries şiddetle tavsiye ediyorum servis takar yılar boyunca arkana bakma . her elektronik cihazın belası voltajdır 260 volta kadar dayanır 260 üstü yapıcak birşey yok evde zaten birşey kalmaz metre karen için uygun cihaz bu taktır ardına bakma şiddetle tavsiyemdir . bu serinin bir alt serisi olan dxk12 12 saatte 50 tl yi geçmezdi faturası bu yeni seri zaten A++ özelliğine sahip inverter modunda 35-40 tl arası faturan gelir

• Çavuş
      82 Mesaj
      06 Temmuz 2013 14:24:58
      satış fiyatı şuan kampanyada olduçka uygun peşin fiyatına kredi kartına taksit yaptırırısın güçlü motorun yanı sıra bu cihazdan kesinlikle dış ünitesinde çalıştıgına dair ses duyamasın 2,250 satış fiyatı şuan mitsubishi heavy industries şiddetle tavsiye ediyorum servis takar yılar boyunca arkana bakma . her elektronik cihazın belası voltajdır 260 volta kadar dayanır 260 üstü yapıcak birşey yok evde zaten birşey kalmaz metre karen için uygun cihaz bu taktır ardına bakma şiddetle tavsiyemdir . bu serinin bir alt serisi olan dxk12 12 saatte 50 tl yi geçmezdi faturası bu yeni seri zaten A++ özelliğine sahip inverter modunda 35-40 tl arası faturan gelir
      |
      |

• Onbaşı
      20 Mesaj
      06 Temmuz 2013 14:30:42

Hocam merhabalar. Klima satıcılarını ve servislerini gezdiğimde herkes önce 2 marka söylüyor. mitsubishi ve daikin bunun nedeni nedir? bu iki marka gerçekten çok pahalı çok fark var peki bu markalar paralarını tasarrufları ile domine edebiliyor mu? tasarruf yapim derken yaptığı tasarruftan fazla para vermek var sonuçta. Bazı yerler toshibada iyi diyor. Siz general ve sharp önermişsiniz. samsung nasıldır, bosch, siemens bunlar neden önerilmemekte? bence bu sorunun cevabı bir çok kafa karışıklığını giderecektir.
      |
      |
      detayyusuf kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      06 Temmuz 2013 14:40:09
      quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Ya da en iyisi, akıllıtasarruf her iki markayı da satıyor.
      Onun yerine git, artık onların showroomu mu olur, kurdukları yerler mi olur; beraberce her iki klimanın da performans-tüketim değerlerini gözleyin. Orada herhalde flowmeter de vardır. Her iki aleti de değişik şartlarda çalıştırıp sonuçları görüp videosunu da kaydedebilirsiniz.

Sen bu işe meraklısın, akıllıtasarruf ta işini ciddiye alan bir satıcı.
      Akıllıtasarruf "taraflı" olsa da sen bağımsızsın.
      Artık bu şekilde millet te Toshiba ve Zibro "efsane"lerinin somut sonuçlarını sayenizde görür, kördöğüşü biter.

Usta arkadaşın Zibro ile hiç bir bağı yok.Sadece sitesinde gerçekçi olmayan fiyatlar yayınlayarak gel gel yapıp,başka mala yönlendirme hevesinde.İşin gerçek yüzü bu.Arkadaşın dükkanına komşu resmi Zibro bayi varken ,o nasıl Zibro satacak zaten.

zibro'nun ana bayisi 30 metre ileride arkadaşımız, oranın vasıtasıyla satılıyor... kendileri ürün resimleri ve teknik bilgisini de vermiş.. fiyatlar onlara ait fiyatlar..

bence gereksiz polemik yapıyorsunuz... millet her yerde cep telefonu satılırken,,, neden internetten alıyor? ayrıca işi klima tavsiyesinden çok tartışma ortamına çekiyorsunuz.. showroomun resmi zaten internet sitemizin ana sayfasında da var.. led aydınlatmada ithalatçı firmayız.. diğer ürünler distribütör garantili satılmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akillitasarruf.com -- 6 Temmuz 2013; 14:45:25 >

• Çavuş
      82 Mesaj
      06 Temmuz 2013 14:44:52
      dostum samsungun klimaları ucuz evet doğrudur fakat A sınıfı dediğimiz enerji tassarruf sistemi samsung olsun ve arçelik olsun vestel olsun vs..bunalr a sınıfının biraz daha çakması gibidir ..a sınıfı diye alıyorsun dünya elektirik faturası getiriyor fakat bir mitsubishi,bir sharp,general,daikin da olabilir bu cihazların getirdikleri faturalar şuan minumum derecelerdir ve artı motor güclerinin yanı sıra soğutmadan ben pek bahsetmiyorumda ısıtma konusunda oldukça iyi cihazlardır en dandik klimayı tak soğutur yani ..şimdi biraz fazla veriyorsun ama en azından servis monte ediyor klimanı uzun süre servisin yüzünü görmüyorsun bu cihazlarda parça kalite farkı yani sadece 2 yılda bir oda sana kalmış bakım yaptırmak istersen servisi arayıp bakım yaptırıyorsun cihaza
      |
      |
      06 Temmuz 2013 14:48:31
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

Orijinalden alıntı: akillitasarruf.com

quote:

Orijinalden alıntı: paradoks37

Diğer yorumları okumadım belki öneren olmuştur ama LG yeni çıkardı güzel makine

LG - BEKO?

LG sanki biraz kaliteyi yüksellti gibi hocam ...

Saygılar...

LG - BEKO'nun parakende satışı bilmem ama toplu satışta verdikleri fiyat + hizmet + vadelendirme + ürün süper... bence rakipsiz...

Arkadaşlar, yorum yaparken bence fiyat - kalite - hizmet - ürün karşılaştırmasını yapmayı unutmayalım..

Yurt dışındaki internet sitelerinde, ürünlerle ilgili, hizmet sektöründeki firmalarla ilgili bir çok site mevcut... Bu sitelerde insanlar yorum yaparken verdikleri paraya göre yorum yapıyorlar.. Mesela Türkiye'de 3 yıldızlı bir sahil otelini türkiye çapında en kaliteli otel olarak bile yansıtabiliyorlar. Sebebide bu otelin aldığı paraya göre verdiği hizmetin daha fazla oluşudur..

ben yorum yaparken ucuz segment klimamız bünyemizde olsa da adını bile almıyorum, sonuçta verilen paraya göre ürüne inanmıyor oluşumdur. Bu yüzden lütfen tavsiye yorumlarını objektif yaklaşalım. Objektif olmayan yorumları kahvede de yapabilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akillitasarruf.com -- 6 Temmuz 2013; 14:57:04 >
      |
      |

• Çavuş
      82 Mesaj
      06 Temmuz 2013 14:53:01

klima servisi dostum millete yalan yanlış bilgiler verme klimaların içinde gelmiş geçmiş suan en iyisi mitsubishi yide solluyan klima generaldir .1000 tl civarlarında sattıgın klimalar 2 sene sonra traktör gibi öter mitsubishi ve generel sharp gibi klimaları 2000 ve 2500 tl arası ancak alırsın koca firma buna bu fiyatı biçiyorsa 15 sene rahat kulanıyorsun ve sesssiz çalışan cihazlar bahsettiin klimalar 100 tl elektirik faturası getiriyorsa bir mitsubishi gibi firmanın kliması 40-50 tl arası getiriyor 12 saate yılardan beri satıyoruz klima iklimsa olarak bir tane müşteriden kuşadası bölgesinden ısıtmıyor soğutmuyor elektirik çok yakıyor diye şikayet gelmedi gelemzde aradaki parça kalite farkı siz kulanıyorsunuz ince borulama sistemi ayrıca ..çünki dış ünite güç basmıyor ki mitsubishi gibi klima generl gibi klimaın motor gücünü yanına bile geçez bu saydıkların

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi detayyusuf -- 6 Temmuz 2013; 14:53:40 >
      |
      |
      klimaservis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      06 Temmuz 2013 15:12:37
      ustalar toshibadan kimse bahsetmiyor RAS 10 SKVP2 fena bi cihaza benziyor yorumlarını merak edıorum
      |
      |
      06 Temmuz 2013 16:23:31
      Vestel 6 sene garanti veriyor şahit oldum değişimde yapıyorlar sıkıntı olunca. Bir inverter modeli var A sınıfından %30 daha verimli çalışıyor diyorlar 25m2 alan için almayı düşünüyorum 18000btu 2500tl fiyat iyi gibi. Bu ayardaki diğer klimalar daha pahalı ve 2 yıl garanti var ben sadece soğutma amaçlı kullanıcağım için ısıtmayla işim yok ne dersiniz vestelmi başka klimamı?
      06 Temmuz 2013 17:04:50
      quote:

quote:

quote:

Onun yerine git, artık onların showroomu mu olur, kurdukları yerler mi olur; beraberce her iki klimanın da performans-tüketim değerlerini gözleyin. Orada herhalde flowmeter de vardır. Her iki aleti de değişik şartlarda çalıştırıp sonuçları görüp videosunu da kaydedebilirsiniz.

Artık bu şekilde millet te Toshiba ve Zibro "efsane"lerinin somut sonuçlarını sayenizde görür, kördöğüşü biter.

Usta arkadaşın Zibro ile hiç bir bağı yok.Sadece sitesinde gerçekçi olmayan fiyatlar yayınlayarak gel gel yapıp,başka mala yönlendirme hevesinde.İşin gerçek yüzü bu.Arkadaşın dükkanına komşu resmi Zibro bayi varken ,o nasıl Zibro satacak zaten.

zibro'nun ana bayisi 30 metre ileride arkadaşımız, oranın vasıtasıyla satılıyor... kendileri ürün resimleri ve teknik bilgisini de vermiş.. fiyatlar onlara ait fiyatlar..

bence gereksiz polemik yapıyorsunuz... millet her yerde cep telefonu satılırken,,, neden internetten alıyor? ayrıca işi klima tavsiyesinden çok tartışma ortamına çekiyorsunuz.. showroomun resmi zaten internet sitemizin ana sayfasında da var.. led aydınlatmada ithalatçı firmayız.. diğer ürünler distribütör garantili satılmaktadır.

Evet ben de çok iyi biliyorum ki,size mal vermezler.Zaten bu fiyatlarınızı görse itirazda ederler.Bu güne kadar sattınız mı hiç.Bırakın bu işleri....Siz gidin Tosh. satıyorsunuz ne satıyorsanız onu satın.Ama burada reklam yapmayın.Sonuna kadar takipteyim ,hiç şüpheniz olmasın..

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      12 Not
      06 Temmuz 2013 17:08:01
      quote:

Orijinalden alıntı: desert_18

Vestel 6 sene garanti veriyor şahit oldum değişimde yapıyorlar sıkıntı olunca. Bir inverter modeli var A sınıfından %30 daha verimli çalışıyor diyorlar 25m2 alan için almayı düşünüyorum 18000btu 2500tl fiyat iyi gibi. Bu ayardaki diğer klimalar daha pahalı ve 2 yıl garanti var ben sadece soğutma amaçlı kullanıcağım için ısıtmayla işim yok ne dersiniz vestelmi başka klimamı?

Al beni rahat et ,6 ay sonra intahar et.......

12 Not
      06 Temmuz 2013 17:10:35
      Silikonla dış ünite yapıştırma tekniğine ne oldu bu arada yahu.....
      |
      |
      06 Temmuz 2013 17:22:18
      quote:

quote:

quote:

quote:

Evet ben de çok iyi biliyorum ki,size mal vermezler.Zaten bu fiyatlarınızı görse itirazda ederler.Bu güne kadar sattınız mı hiç.Bırakın bu işleri....Siz gidin Tosh. satıyorsunuz ne satıyorsanız onu satın.Ama burada reklam yapmayın.Sonuna kadar takipteyim ,hiç şüpheniz olmasın..

sana verilebilecek tek cevap bu kadar...

• Onbaşı
      16 Mesaj
      06 Temmuz 2013 17:37:15

Fiyatları kırarak kar marjını düşürerek müşteriye hizmet ettiğini düşünen zihniyet her zaman kaybetmiştir.Günümüz koşullarında %5 ile ürün satmak iş yerinizi ayakta tutmaya yeterli bir kar değildir.
      |
      |
      akillitasarruf.com kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      06 Temmuz 2013 17:42:34 Konu Sahibi
      quote:

hocam 25 m2 ye 12lik yeter . 12lik alın düzgün marka alın..

Saygılar...
      06 Temmuz 2013 18:04:35
      Merhaba,

http://www.arcelik.com.tr/klimalar-mirror-inverter-serisi-125410-Klima.html

arçelik klima aldım. 19 Dsb ses seviyesi diyor. android marketteki dsb olcen programlarla ölçtüm 3 metre uzağında 13 dsb gösteriyordu. Soğutması iyi görünüyor ama gelecekte nasıl olur bilemiyorum

Servis temiz iş çıkardı. bağlantılar bakır boru. şu anda memnunum.
      |
      |
      06 Temmuz 2013 18:09:26
      quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

hocam 25 m2 ye 12lik yeter . 12lik alın düzgün marka alın..

Saygılar...

düzgün marka derken? bilmediğimiz için burada soruyoruz. Dalga geçen arkadaş güleceğine tavsiyede bulun boş boş mesaj atma bu forumu bir sürü insan okuyor biraz faydanız olsun.

5 Not
      06 Temmuz 2013 18:19:36
      quote:

Orijinalden alıntı: Serhat6363

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: albatrosima

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: albatrosima

daikin ftxjv V serisi 7000 btu araştırın bulrusanız alın derim oldukça güzel bir klimadır bulabilirseniz.

ama ben sizin yerinize olsam çocuk odasına klima takmam. ne olursa olsun çarpar. ben şahsen değil çocuk bizlerin uyuduğu alana dahi klimayı hoş görmüyorum.

oday ayakın bir yere kurma imkanı yokmu çocuğun idrekt etkilenmemesi için. olmazsa bir paint çizimi ekleseniz buraya hep beraber fikrimizi söyleriz.

evet mhi klimaların hava debisi me den düşüktür hemen hemen genelleme yapılırsa.

öyle devamlı 3000 btu da çalışacak 2000 lerde çalışıcak klima hemen hemen yok desek yalan olmaz. yalıtımınız vs çok çok iyi olması lazım. ve bu klimalar çok pahalıdır pkvp vs serileri.

Birkaç bayiye sordum daıkın 7000 btu malesef yoktu ellerinde ME 7000 var ama oda inverter değil
      evin planını eklemeye çalışacağım ama çocuk odası için odanın dışarısında çok elverişli bir yer pek yokmuş gibi gözüküyor

siz bir çizim ekleyin bakalım yine bu aradada daikincilere sorun ile birinde vardır.

Abi Daikin "V" ve G serisi artık üretmiyormuş stokta 0 yani sabit hızlıda üretimden kaldırıldı.En düşük ZHARA olarak çıkıyor şuan.

Diğitürk kampanyasınada değineyim.
      Diğitürk kampanyasıyla Daikin cihaz aldığınızda liste fiyatından kesinlikle iskonto yapmıyorlarmış.SHIRA olan cihazın 9 luk fiyatı 3300 TL den aldığımızda 2500-2600 TL lere kadar alabiliyoruzken.Diğitürk kampanyasından faydalandığımızda 3300 TL ye veriyorlar cihazı kısacası liste fiyatı üzerinden veriyorlar cihazı.

ararsa bulabilir belki sağda solda kısmet.
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
üniversite
Satılık Köpek
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.