Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1194. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
17 Misafir - 17 Masaüstü
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11921193119411951196
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hypericum

Geçen ay sonu @akıllıtasarruf 'tan Toshiba RAS 18N3KV modelini havale ile satın aldım. Ürün bulunduğum şehire kargo ile gönderildi. Çok iyi bir teklifte bulunmuştu ve alışveriş sorunsuz tamamlandı. Bunun için teşekkür ederim.

Edit : Tek hata klima kutusunun içinden veya üstünden ücretsiz montaj için çıkması gereken ve servisin kupon dediği şey çıkmadı. Buradaki servisten gelen arkadaşlar kutu üstündeki barkodu sistemden sorgulayıp ücretsiz montaj hakkım olduğunu öğrendiler ve o şekilde montaja birşey ödemedim.

Ne kadara aldiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 12000 btu mitsubishi klima tavsiyesi... Oda yaklaşık 24m2..

Mümkünse @mbirol kardeş senden tavsiye bekliyorum..

Şu model hakkında fikriniz nedir.. Mitsubishi SRK35ZMP-S1

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ludwig van Beethoven

En İyi klima bence şu mitsuşibi sonra daikin var

Bak bu çok değerli bir bilgi..Gerçek tavsiye..

• quote:

Orijinalden alıntı: forgetLove

12000 btu mitsubishi klima tavsiyesi... Oda yaklaşık 24m2..

markaya göre orta sınıf bir mal ,2000-2200 TL arası alınabilir.Çok özel bir ürün değil. Plastik kalitesini beğenmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

markaya göre orta sınıf bir mal ,2000-2200 TL arası alınabilir.Çok özel bir ürün değil. Plastik kalitesini beğenmiyorum.

mitsuşubi olsun da isterse plastiksiz olsun

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: selcuksl

Aslında delik açılmadı, montajcı arkadaşlar yalıtıma zarar geleceği için delik açmıyoruz sadece oturtup ayaklara silikon döküyoruz dediler, isteseydim deleceklerdi ama ben de yalıtımı düşünerek vida attırmadım. Ama takoz olayını arayıp bildireceğim, gerçi takoz için de zemine delik açılması lazım ama onun için de bir yöntem bulacağım artık :)
    Bu arada taraflı tarafsız sorun değil hocam, sen fikrini belirt yine de her fikri değerlendiririz :)

iyi birşey mi söylediniz?kötö bir şey mi? anlamadım

ya hocam ben çok çağ dışı mı kaldım yoksa bunlar şaka mı ?

dış ünite ayaklarına silikon sıkınca koca ünite nasıl ayakta duruyor

hadi durdu diyelim peki ilerde bir deprem/fırtına gibi olayda devrilmez mi ?

inan ciddi soruyorum ,benim bildiğim silikon güneşi,yağmuru vs. görünce camlarda bile bir müddet sonra cozutuyor

şu işi açıkça anlat da cahilliğim gitsin

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: albatrosima

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: albatrosima

daikin ftxjv V serisi 7000 btu araştırın bulrusanız alın derim oldukça güzel bir klimadır bulabilirseniz.

ama ben sizin yerinize olsam çocuk odasına klima takmam. ne olursa olsun çarpar. ben şahsen değil çocuk bizlerin uyuduğu alana dahi klimayı hoş görmüyorum.

oday ayakın bir yere kurma imkanı yokmu çocuğun idrekt etkilenmemesi için. olmazsa bir paint çizimi ekleseniz buraya hep beraber fikrimizi söyleriz.

evet mhi klimaların hava debisi me den düşüktür hemen hemen genelleme yapılırsa.

öyle devamlı 3000 btu da çalışacak 2000 lerde çalışıcak klima hemen hemen yok desek yalan olmaz. yalıtımınız vs çok çok iyi olması lazım. ve bu klimalar çok pahalıdır pkvp vs serileri.

Birkaç bayiye sordum daıkın 7000 btu malesef yoktu ellerinde ME 7000 var ama oda inverter değil
    evin planını eklemeye çalışacağım ama çocuk odası için odanın dışarısında çok elverişli bir yer pek yokmuş gibi gözüküyor

siz bir çizim ekleyin bakalım yine bu aradada daikincilere sorun ile birinde vardır.

Abi Daikin "V" ve G serisi artık üretmiyormuş stokta 0 yani sabit hızlıda üretimden kaldırıldı.En düşük ZHARA olarak çıkıyor şuan.

Diğitürk kampanyasınada değineyim.
    Diğitürk kampanyasıyla Daikin cihaz aldığınızda liste fiyatından kesinlikle iskonto yapmıyorlarmış.SHIRA olan cihazın 9 luk fiyatı 3300 TL den aldığımızda 2500-2600 TL lere kadar alabiliyoruzken.Diğitürk kampanyasından faydalandığımızda 3300 TL ye veriyorlar cihazı kısacası liste fiyatı üzerinden veriyorlar cihazı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serhat6363 -- 6 Temmuz 2013; 1:01:38 >

• quote:

quote:

Cevap için teşekkür ederim.. Klima işinden hiç anlamam.o yüzden buradayım ..
    Vestel buzz serisi 24btu kullandım çok feci gürültülüydü berbattı..
    @mbirol hocam 2000-2200 arası mitsubishinin hangi modelini önerirsiniz. 12.000btu.. Bilginize güvendiğim için tavsiye edeceğiniz ürünü alacağım..:)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hypericum

Geçen ay sonu @akıllıtasarruf 'tan Toshiba RAS 18N3KV modelini havale ile satın aldım. Ürün bulunduğum şehire kargo ile gönderildi. Çok iyi bir teklifte bulunmuştu ve alışveriş sorunsuz tamamlandı. Bunun için teşekkür ederim.

Edit : Tek hata klima kutusunun içinden veya üstünden ücretsiz montaj için çıkması gereken ve servisin kupon dediği şey çıkmadı. Buradaki servisten gelen arkadaşlar kutu üstündeki barkodu sistemden sorgulayıp ücretsiz montaj hakkım olduğunu öğrendiler ve o şekilde montaja birşey ödemedim.

merhabalar geçmiş olsun...

bunu sizin yaşadığınızı bilmiyordum, bu konuda geçenlerde servis aramıştı.. biz de artık barkotun bulunduğu yere extradan bant kullanıyoruz ki yanlışlıkla taşınırken bir yerde düşmesin..

• _png_ _ kullanıcısına yanıt
    Diğer yorumları okumadım belki öneren olmuştur ama LG yeni çıkardı güzel makine
  • quote:

Orijinalden alıntı: paradoks37

LG - BEKO?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: selcuksl

Aslında delik açılmadı, montajcı arkadaşlar yalıtıma zarar geleceği için delik açmıyoruz sadece oturtup ayaklara silikon döküyoruz dediler, isteseydim deleceklerdi ama ben de yalıtımı düşünerek vida attırmadım. Ama takoz olayını arayıp bildireceğim, gerçi takoz için de zemine delik açılması lazım ama onun için de bir yöntem bulacağım artık :)
    Bu arada taraflı tarafsız sorun değil hocam, sen fikrini belirt yine de her fikri değerlendiririz :)

iyi birşey mi söylediniz?kötö bir şey mi? anlamadım

ya hocam ben çok çağ dışı mı kaldım yoksa bunlar şaka mı ?

dış ünite ayaklarına silikon sıkınca koca ünite nasıl ayakta duruyor

hadi durdu diyelim peki ilerde bir deprem/fırtına gibi olayda devrilmez mi ?

inan ciddi soruyorum ,benim bildiğim silikon güneşi,yağmuru vs. görünce camlarda bile bir müddet sonra cozutuyor

şu işi açıkça anlat da cahilliğim gitsin

Ben mi cevaplayayım,bana sorarsan saçmalıktan başka bir şey değil.Yahu silikon zaten o siding malzemeye tutunmaz ki,birde klimayı tutsun.Ben yine yorumlayacağım,beni Tosh. düşmanı ilan edecekler,ama ben markaya değil işe bakarım.

Yazın o kaplama malzemesi güneşi yedi mi,hamura dönüyor resmen.Çok değil,1-2 sene sonra metal ayaklar kaynar izolasyon malzemesine.

Şimdi diyecekler ki sen olsan ne yaparsın.Yapalım yine bir kıyak,2 adet 1 mt. boyunda 5x10 cm moralya(ağaç) alırım,klimayı bu iki moralyaya vidalar,zemine öyle oturturum.Bu arada ağaç malzemeyi uzun yıllar dayanımı için pinotex,beziryağı vs gibi işlemden de geçirilebilir.Yada 3-4 senede bir değiştirilebilir.

• quote:

Ya da en iyisi, akıllıtasarruf her iki markayı da satıyor.
    Onun yerine git, artık onların showroomu mu olur, kurdukları yerler mi olur; beraberce her iki klimanın da performans-tüketim değerlerini gözleyin. Orada herhalde flowmeter de vardır. Her iki aleti de değişik şartlarda çalıştırıp sonuçları görüp videosunu da kaydedebilirsiniz.

Sen bu işe meraklısın, akıllıtasarruf ta işini ciddiye alan bir satıcı.
    Akıllıtasarruf "taraflı" olsa da sen bağımsızsın.
    Artık bu şekilde millet te Toshiba ve Zibro "efsane"lerinin somut sonuçlarını sayenizde görür, kördöğüşü biter.

Usta arkadaşın Zibro ile hiç bir bağı yok.Sadece sitesinde gerçekçi olmayan fiyatlar yayınlayarak gel gel yapıp,başka mala yönlendirme hevesinde.İşin gerçek yüzü bu.Arkadaşın dükkanına komşu resmi Zibro bayi varken ,o nasıl Zibro satacak zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: akillitasarruf.com

quote:

Orijinalden alıntı: paradoks37

LG - BEKO?

LG sanki biraz kaliteyi yüksellti gibi hocam ...

Saygılar...
  • texmo kullanıcısına yanıt
    Kendisine pm olarak sorarsanız sanırım daha uygun olur. Benim birşey demem yanlış olabilir ama internetteki satıcıların hepsinden iyiydi.
  • mbirol kullanıcısına yanıt
    klima Satıcısı olarak size Yardımcı olmak İsterim Öncelikle Metre Kareniz Nedir ? En önemli Konu Bu Orta klimayı nerede kulanıcaksınız iş yerimi ev mi ara katmı ,çatı katımı ,zemindemisiniz güneş görüyormu az mı görüyor ?
    bu teknik bilgiler çok önemli .. profosyenel cihazlardan bahsedicem biraz mitsubishi olsun general olsun sharp olsun farketmez bunalr profosyenel uzun yılar arkanıza bakmıyacagınız cihazlardır .. 9 bin bu klima ısıtma sınır kapasitesi 12 metra karedir invertir deiğimiz olayı tam anlamınla kulanam bilmeniz için soğutmadan bahsetmiyorum çünki soğuk hava hacmi çabuk dağılır metre kare büyür yani 12 bin btu 20 metre kare sınırdır 20- ile 30 metre kare arası ise 18 bin btu 30 ve 50 metre kare arasıysa yani 50 metre kare sınır rakamdır 24 bin btu klima kulanılması gerekmektedir bu bilgiler dışına çıkıpta 12 bin btu klimayı 25 merte karede kulanmaya çalışırsanız ısınmaz o oda yetersiz kalır demek istediğim olay bu yani bahsetmiş oldugum cihazlar suan piyasanın en üst seviye cihazlarıdır özellikle general ..general mitsubishiye göre ısıtması daha iyi olmasına ragmen yani motor gücü hep fark atar ve daha iyi ısıtma yapar mitsubishi 12 bin btu kliması 16 000 bin motor gücüne çıkıyorsa general 19,100 motor gücüne çıkıyor ama bu değişen bir faktör değildir her ikiside 12 bin btu klima oldugu için 20 metre kare sınırdır bu işin üstü olmaz tercihlerinizi kesinlikle metre kareye göre yapın bu cihazlar sessiz çalışan cihazlardır sorun çıkarmaz etmez ..çok yüksek voltaj gelirse yapıcak birsey yok ama 260 volta kadar dayanır zaten 260 üstü demek evde yanmadık birşey kalmaz demektir .. metre kareleriniz söyleyin size uygun cihaz tavsiyesinde bulunayım dostlar eğerki biraz fazla kaliteli düşünür iseniz

• forgetLove kullanıcısına yanıt
    Klima Satıcısıyım Arkadasım Firma Adı vermiyeyim . 12 bin btu dediğiniz klimayı kaç metre kare alanda kulanıcaksınız bu önemli ona göre cihaz öner mek istiyorum
  • forgetLove kullanıcısına yanıt
    ısıtmada olmaz ısıtmada 20 metre karedir bu cihaz ..soğutmada ok sorun olmaz ısıtmada daha çok kulanıcaksınız kesinlikle olmaz 18 bin btu klimaya geçiş yapmanız gerekiyor ..ama müthiş sesiz bir cihazdır tavsiye ederim verdiğim değerleri unutmayın çok az elektirik harcar a++ soğutmada a + ısıtmadadır srk35zmps serisi yeni seri cihazır bu
  • Arçelik demişler ya Arçelik kışın kendisini ısıtamaz ... 20 metre kare yer için 12 bin btu klima sınır rakamdır arkadasım 7 yılık tecürübe konusuyor burda ısıtma 20 metre karedir soğutmada 25 olur o egerki adam akılı cihaz düşünüceksen iklimsa bayisine gidiceksin srk35zmp-s yeni model ürün soğutmada A++ ısıtmada A + dır ..
    satış fiyatı şuan kampanyada olduçka uygun peşin fiyatına kredi kartına taksit yaptırırısın güçlü motorun yanı sıra bu cihazdan kesinlikle dış ünitesinde çalıştıgına dair ses duyamasın 2,250 satış fiyatı şuan mitsubishi heavy industries şiddetle tavsiye ediyorum servis takar yılar boyunca arkana bakma . her elektronik cihazın belası voltajdır 260 volta kadar dayanır 260 üstü yapıcak birşey yok evde zaten birşey kalmaz metre karen için uygun cihaz bu taktır ardına bakma şiddetle tavsiyemdir.. günde 10 ila 12 saat arasında çalışırsa cihaz müşterilerimden gelen bilgiler doğrultusunda söyliyorum sana kalatogtaki değerleri boş ver bakmayın fazla onlar 50 teli aylık geçmez bu cihazın bir alt serisi dxk12 olan 50 tl yi geçmiyordu 12 saatte bunun zaten a++ özeliği var 35-40 tl arası elektirik faturan gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi detayyusuf -- 6 Temmuz 2013; 14:21:10 >

• Arçelik demişler ya Arçelik kışın kendisini ısıtamaz ... 20 metre kare yer için 12 bin btu klima sınır rakamdır arkadasım 7 yılık tecürübe konusuyor burda ısıtma 20 metre karedir soğutmada 25 olur o egerki adam akılı cihaz düşünüceksen iklimsa bayisine gidiceksin srk35zmp-s yeni model ürün soğutmada A++ ısıtmada A + dır ..
    satış fiyatı şuan kampanyada olduçka uygun peşin fiyatına kredi kartına taksit yaptırırısın güçlü motorun yanı sıra bu cihazdan kesinlikle dış ünitesinde çalıştıgına dair ses duyamasın 2,250 satış fiyatı şuan mitsubishi heavy industries şiddetle tavsiye ediyorum servis takar yılar boyunca arkana bakma . her elektronik cihazın belası voltajdır 260 volta kadar dayanır 260 üstü yapıcak birşey yok evde zaten birşey kalmaz metre karen için uygun cihaz bu taktır ardına bakma şiddetle tavsiyemdir . bu serinin bir alt serisi olan dxk12 12 saatte 50 tl yi geçmezdi faturası bu yeni seri zaten A++ özelliğine sahip inverter modunda 35-40 tl arası faturan gelir

• 
Sayfa: önceki 11921193119411951196
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.