Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1187. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (3 Mobil) - 10 Masaüstü3 Mobil
5 sn
57.182
Cevap
701
Favori
4.426.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
81. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 11851186118711881189
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: T.orrent

Kocausta* ve diğer bilgi sahibi kişilerin önerileri ve ayırdığım bütçe doğrultusunda AC 53 NQV 035M modeli klima sahibi oldum. Ve önümüzdeki c.tesi için yetkili servisten randevu aldım. Aklıma takılan bir kaç konu var ve bilginize ihtiyaç duymaktayım.

1. Servis yetkilisi ile yaptığım görüşmede sahip oldukları ekipman sayesinde (kullandıkları cihaz boru vb neyse büyük veya geniş olduğu tam hatırlamıyorum ifadesini) vakum işlemini 10 dk da tamamladıklarını belirtti. Sizce bu tür bir işlem yeterli midir ? Yada ölçüm yaptıkları cihazlarda referans olarak gösterilen değerlere ulaşıldığı görülürse bu klimanın sağlıklı çalışması açısından bize bir güvence verir mi ?

2. Klimamın beslemesi için sigortanın dış üniteye takılacağı ifade edildi. Bir çok türk evinde olduğu gibi benim evimde de sigorta kutusu evin girişinde. Klima için takılması gereken sigorta illa evin girişindeki kutudan mı çekilmeli yoksa balkona yakın bir buat üzerinden de elektirik beslemesi çekilir mi ?

3. Klima için tavsiye edebileceğiniz sigorta markası ve amper bilgisi vermeniz mümkün mü ?

Değerli bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim.

vakum yeterlidir. güçlü pompalar olabiliyor.

Girişten Hat çekilip orada sigorta takılabilir. sigorta panosuna sigorta eklenip oradan klimaya gönderilebilir..

Siemens 16A C tipi olabilir.

Sigortayı kendileri getirirse büyük ihtimal legrand takarlar iyidir.

• Evet öyleler gerçekten, çekebildiğim fotolar bunlar :)) Ama montaj sırasında dikkat edemedim dış ünitenin yüksekte olması gerekiyor sanırım, ustaların görüşlerine göre düzenlemeler yaparız.
  • selcuksl S kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.
    Çok uğraşmışlar ve göründüğüne göre güzel iş çıkarmışlar.
  • kocausta* kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler :) dış ünitenin zemine sıfır olması bir sıkıntı yaratır mı? Duvara monte edilecek bir alan yoktu çünkü sadece düz zemin vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albatrosima

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

pakistanlı, diğer mitsubishi.. heavy industries olanın srk zjp-s serisi.. dış ünite biraz süslü gibi durduğundan kocausta isim takmıştı öyle kaldı:))

hayırlı olsun şimdiden. aynı klimanın daha eski serisi HC olarak geçiyor 12 liği ile ile izmitte bir arkadaş nascimento nicki, 24 veya 28 m2 salonunu buz gibi yapıp 12m2 holüde serinletiyor kışında salondan bir peteği söktüğü için ısıtma yapıyor. sorun yaşamazsınız

9-10 m2 yerde 9000 btu çok geleberirmi ? gerçi araştırdım daha küçük Btu bulamadım çocuk odası için.
    bende var bir tane pakistanlı 18.000 btu salonumda 3 yıldır sorunsuz kullanıyorum.ama hava debisi çok kuvvetli değil

O hacimde çok sık "geberir", yani ikidebir tümden stop edebilir.
    Oraya Toshiba 10SKV veya AC 25M konursa hem devamlı olarak çalışabilir, hem de daha çok tasarruf eder.
    O markaların bu seri ve güçteki cihazını biraz zayıf olduğu için 15 m2 üstündeki yerlere pek önermiyorum ama küçük yerlere ideal.
    Ayrıca fiyat ta daha düşük.

Bu odaya Airfel-Auer 9'luk inverter de olabilir.

inv klimalrda düşebilecekleri min btu değerlerinin çok bir önemi olmaz mı ozaman.sabaha kadar 3000 btu seviyesinden sürekli çalışmazmı

Min değer ne kadar küçükse alet o kadar hassastır ve o değerlere düşebildiği için de çalışmaya devam edebilir.
    Ayrıca, tam inverter klimalar min kapasitede çok yüksek verimlilikle çalışır.

• quote:

Min değer ne kadar küçükse alet o kadar hassastır ve o değerlere düşebildiği için de çalışmaya devam edebilir.

Panasonic KIT-YE9MKX
    Panasonic KIT-YE12MKX

tam inverter mıdır? 20m2'lik alanı soğutmak için uygun mudur?
  • daikin marka klima almıştım 12000 lik
    sadece tavsiye isterken değil izlenim içinde yazalım

klima gerçekten 10 numara
    20m2 salonu 24 derece ve comfort yaptığında harika bir hale getiriyor
    bunun yanın da honda civic arabada neyse bu da klima da o
    bu şekilde çalıştığını anlamak zor

evim 1. kat demir olmadığından camlarım sürekli kapalı olmak zorunda
    geçen seneki gibi değil havalar , hala bezdirici sıcaklar gelmedi
    ama geçen hafta 2 gün istanbulda bezdiriciydi 36 dereceler görüldü

benim ev 120 m2 salon en dipte
    bütün camları kapatım bu makinayı 20-21 derecelerde comfort değilde 3-4 kademeli 1-2 saat kadar çalıştırırsan
    diğer odalar da camlar kapalı vaziyette oturulacak hale hemen hemen geliyor
    tabi salon baya soğuyor

daha bunun 18 derecesi powerfull u var

kısacası makinadan oldukça memnunun
    en dipteki yatak odasında yatarken , çok sıcak havalarda beklediğimi verecek gibi

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim buna dikkat edeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alekto4

rica ederim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

Madem Şuan burdasınız bir soru daha sorayım size:)
    Resimde yer alan vantilatörün üstüne takılacak klima. Sormak istediğim pencere nin altına dış ünite takılması gerekecek. Sol taraf diğer bina olduğu için sıkıntı olacağından olmaz. Yani tek müsait yer kalorifer peteğinin tam arkası. Bana uzak geldi ama sıkıntı olur mu acaba?
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• quote:

quote:

quote:

Madem Şuan burdasınız bir soru daha sorayım size:)
    Resimde yer alan vantilatörün üstüne takılacak klima. Sormak istediğim pencere nin altına dış ünite takılması gerekecek. Sol taraf diğer bina olduğu için sıkıntı olacağından olmaz. Yani tek müsait yer kalorifer peteğinin tam arkası. Bana uzak geldi ama sıkıntı olur mu acaba?
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Merhabalar...

Borulama 5mt yi geçmezse sorun olmaz...

eğer geçerse metre başına gaz eklenir...

ben uygun zaman buldukça hep buradayım istediğinizi sorun :)

Klimanın iç ünitesi ile dış ünitesi aynı hizada olursa kot farkından dolayı mesafe artmaz..

iç ve dış ünite montaj plakası ve ayakları terazi ile düzlenip,boruya eğim verirken boru kırılmamalıdır.

Saygılar...

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    5 metre yi geçmez diye düşünüyorum.

Şimdi bana airfel greeni önerdiniz muhtemelen o olacak ama bizim hanıma da beğendirmek önemli yani eş değer farklı bir öneriniz olur mu? tip olarak beğenmezse en azından ikinci hatta olursa 3. bir fikrim olsun.
    Malum artık her şeyi şık istiyorla:)r
  • quote:

5 metre yi geçmez diye düşünüyorum.

Şimdi bana airfel greeni önerdiniz muhtemelen o olacak ama bizim hanıma da beğendirmek önemli yani eş değer farklı bir öneriniz olur mu? tip olarak beğenmezse en azından ikinci hatta olursa 3. bir fikrim olsun.
    Malum artık her şeyi şık istiyorla:)r

Merhabalar...

Bir model daha var.. teknik olarak ta biraz yüksek

http://www.airfel.com.tr/tr/urunler/urun_detay/as12-0925r2.html

1545 tl fiyatı var...

http://www.mideaklimafiyatlari.net/midea-vida-serisi/midea-ms9vi-12-klima.html

1462 tl olması lazım 18000lik ile fiyatı karışmış...

http://www.mideaklimafiyatlari.net/midea-r-serisi/midea-msri-12-klima.html

bir de bu var...

evet görüntü de önemli :))

Saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: selcuksl

Teşekkürler :) dış ünitenin zemine sıfır olması bir sıkıntı yaratır mı? Duvara monte edilecek bir alan yoktu çünkü sadece düz zemin vardı.

Alta lastik takozlar konmuşsa sorun yok.
    Sıçrayan yağmur suları kasaya ulaşacağı için hoş değil tabii ama zorunluluk durumu var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisgurler

quote:

Panasonic KIT-YE9MKX
    Panasonic KIT-YE12MKX

Ben bu aletleri yakından tanımıyorum, yani bizzat ölçmüş değilim.
    Ama katalog verilerine göre tam inverter karakteristiği görülüyor.

20 m2 yere 9'luk olabilir. Bunlar kaliteli aletler.
    En sağlıklısı keşif yaptırıp gereken kapasiteyi saptayın, sonra klimayı almak kolay.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: barisgurler

quote:

Panasonic KIT-YE9MKX
    Panasonic KIT-YE12MKX

Ben bu aletleri yakından tanımıyorum, yani bizzat ölçmüş değilim.
    Ama katalog verilerine göre tam inverter karakteristiği görülüyor.

20 m2 yere 9'luk olabilir. Bunlar kaliteli aletler.
    En sağlıklısı keşif yaptırıp gereken kapasiteyi saptayın, sonra klimayı almak kolay.

cevabınız için teşekkürler.

Yok hocam takoz konulmadı, ayaklar direkt zeminde olacak şekilde yerleştirildi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcuksl

Yok hocam takoz konulmadı, ayaklar direkt zeminde olacak şekilde yerleştirildi.

Zemin titreşimi alabilecek elastik birşey mi kaplıydı acaba?
    Ama gene de lastik takoz konmalı.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Sayın 9köy Sayın kocausta Sayın klima 5505 2 adet 9000 btu inverter klima alma aşamasındayım
    Airfel As09 1.400 tl
    Alarko Carrıer Xpower gold 1600
    ME-msx-chc 1900

olarak fiyat almış durumdayım.sessizlik tüketim ve F/p açısından hangisini önerirsiniz.benim gönlüm Mit.Elc ten yana ama 2 adet olunca biraz tuzlu geliyor.görüş ve tavsiyelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

ben me derim.

kocausta carrier der.

klima55 sen nediyon duyalım.

eğer kocaustayşa birolu tutarsan seni ömür boyu birola teslim ederim bilmiş ol. sana paso araba sürdürür malzeme taşıtır iş öğretmez. çok gadadr ustalrdandır. kocustada seni benzinle yıkar yanında sigara içer ona göre

Bana Airfel Kalmış :))

Mitsubishi

bundan sona hep me tavsiye ediceksin senin içib firmaya referans verdim

ama ileri gidersen birola referans veririm bilmiş ol

ne o len sazan gibi her yere atlıyorsun birol iki koluna kangal bakır boru takıp şınav çektirir demedi deme

Çatı olduğu gibi dökme beton, üzerine 1 kat tahta ve membran kaplama şeklinde, takoz dediğimiz yuvarlak lastik takozlar değil mi, her ayağa birer tane olan, ya da boylamasına iki adet uzun takoz mu yerleştirilmeliydi?
  • 
Sayfa: önceki 11851186118711881189
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.