Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1182. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: motomurat Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 16 Misafir - 16 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
70. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 11801181118211831184
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: akillitasarruf.com

kocausta var mı bi eksik abi... selçuk bey, montaja geldiklerinde, lütfen montaja gelen arkadaşların da resmini koyarmısınız..

Normal görünüyor.
    Totaline firması da boru malzemesi olarak Sarkuysan kullandığını yazıyor, OK
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: selcuksl

Açtım baktım, işte içerisindekiler :)
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Ben yorum yapabilirmiyim.???Alınmak yok ama(kıllatacağım bilmiş olun)

Hadi hocam, bekliyoruz:

• slm beyler odama ufak klima almak istiyorum fakat hiç bir bilgim yok yardımcı olursanız çok sevinirim.

odam oldukça küçük yani abartılı bişeye ihtiyacım yok tek vantilatörüm var ve gece hiç bir işe yaramıyor çatı katı olduğu için odam cehenneme döndü.

elektrik tasarrufu yapabilen sadece geceleri uyurken kullanabileceğim önerebileceğiniz ürünler varmıdır ? birde dış üniteli mi almalıyım yoksa dış ünitesizmi hiç bilmiyorum farkları ne oluyor.
  • kocausta bahsettiğim üzere evin planı kabaca şöyle:
  • Auer 12000 btu klimam var kumandasinda kapaliyken Hl diye bi msj var. Kullanim klavuzunu da bulamadim. Neden yazar bu mesaj ya da kullanim klavuzunu indirebilecegim bir yer var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: selcuksl

Açtım baktım, işte içerisindekiler :)

Ben yorum yapabilirmiyim.???Alınmak yok ama(kıllatacağım bilmiş olun)

Hadi hocam, bekliyoruz:

Bu dranaj hortumu 1 sene sonra çürüyüp dökülür.İçi de tırtırlı olduğu için pislik tutuyor,hem kötü koku gelir ,hemde tıkanma daha sık olur.İçerisine koydukları sarma bantı da çok kalitesiz ,güneşi gördümü 1 seneye kalmaz yırtılır.Boru üzerindeki izole malzemesi poliretan esaslı,kauçuk esaslı daha kalitelidir(siyah renkli).

Şunu da soruyorsanız;
    Peki Birol usta hazır setli gelen klimalarda siz ne yapıyorsunuz bu setten çıkanları??

Ben setten çıkan bu tarz dranaj hortumlarını çıkarıp atıyorum,yerine beyaz opak renkli 5/8 (şeffaf olanları kullanmıyoruz artık,güneş ışığını alınca yosunlaşma oluyor)dranaj hortumu kullanıyoruz.Bazen stoklarda olmuyor genelde malzemecilere sipariş verip 5-10 top alıyoruz.

Sarma bantını ise öncelikle renginden dolayı iç kısımda da olas kullanmıyoruz,zaten çok sert yapısı var esnemiyor,güzelde oturmuyor sarınca.Bu tür bantları biriktirip çatı arası güneş görmeyen veya sıva altında kullanıyoruz.Çok servis sıva altı ve çatı arası sarma bantı bile yapmaz.

Boru izolasyonunu kullanıyoruz , sarma bantını çok sıkmamaya dikkat ederek.

İyi kıllattım ama değilmi..

• Merhaba saygıdeğer ustalar,

Bilgilerinize burada yardımcı olduğunu için öncelikle teşekkür ederim.

Yaptığınız yorumları okuduğum kadarıyla aklımda az çok bir fikir oluştu.

Ben klimayı sadece soğutma amaçlı kullanacağım belki çoook soğuklarda istisnai açabilirim. Bu yüzden inverter klimaları direk es geçtim. zaten günde 4 -5 saat çalışır tahminimce.

Evim İstanbul avcılarda güney batı cepheli yapım yılı olarak eski bir bina ve yalıtım yok. Tek cephe olmakla beraber bol pencereli olduğundan yazın saat 14:00 den sonran güneş vurmaya başlıyor ve 19:00 kadar güneş almaya devam ediyor.Herne kadar ben gün boyu işte olsamda eşim gün boyu evde oluyor yazın. kendisi soğuğu çok sevmez ama vantilatör kurtarmıyor:)

Baktığım biraz araştırma yaptım kendi fiyat çerçevemde ve airfel green , samsung boracay, baymak elite modelleri öne çıktı. tabi varsa başka öneriniz yine değerlendiririm. Ama açıkçası fiyat/performans olarak ne kadar uygun olursa çok iyi olacak.

Bu arada salonum yaklaşık 30 metrekare ama iki bölümden oluşuyor
    Aşağıda resmini ekledim kabaca çizmeye çalıştım. Klimanın olduğu taraf 14 diğer taraf 17 metrekare civarı.

12000 btu luk almayı planlıyorum . Muhtemelen yetmez denebilir ama çok soğuk olmasına ihtiyaç duymadığımdan yeter diye düşündüm.

Fikir ve önerilerinizi alabilirmiyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alekto4 -- 29 Haziran 2013; 23:42:24 >

• mbirol kullanıcısına yanıt
    Hocam seninki "kıllatma" değil, işin aslı bu.
    İşine saygılı olan ve "butik" tarz çalışan esnafın yapması gereken de seninkisi.
    De, İzmir'de böyle birinin böyle çalışma anlayışına sahip olması yadırgatıcı geliyor sadece
    Biz buralarda her işi "uydur-kaydır" tarzı yapan "zenaatkâr"lara alışık olduğumuz için...

Göründüğüne göre adamlar "standart" malzemeyi koymuşlar kutuya.
    Bir de gıda çarşısındaki malzemecilerin verdikleri kutuyu görsen herhalde herifleri dövmeye kalkardın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

slm beyler odama ufak klima almak istiyorum fakat hiç bir bilgim yok yardımcı olursanız çok sevinirim.

odam oldukça küçük yani abartılı bişeye ihtiyacım yok tek vantilatörüm var ve gece hiç bir işe yaramıyor çatı katı olduğu için odam cehenneme döndü.

elektrik tasarrufu yapabilen sadece geceleri uyurken kullanabileceğim önerebileceğiniz ürünler varmıdır ? birde dış üniteli mi almalıyım yoksa dış ünitesizmi hiç bilmiyorum farkları ne oluyor.

Bazı dükkanlarda klimalar iç ve dış ünite olarak ayrı satılıyor her nedense, onlar kafanızı karıştırmış.
    Tabii ki iç ve dış ünitesi olan komple bir klima alacaksınız.
    Oda hakkında ayrıntı ve bütçeyi yazarsanız yardımcı olunur.

• Odam kare 4*4 metre gece uyurken kullanmak istiyorum piyasası hakkında pek bilgim yok dış ünitesi olmayan mini buzdolabı gibi olanlar nasıl ? Eğer önermiyorsanız dış üniteli tasarruflu ne önerirsiniz aylık elektrik tüketimleri ortalama ne kadardır ?

• quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

Odam kare 4*4 metre gece uyurken kullanmak istiyorum piyasası hakkında pek bilgim yok dış ünitesi olmayan mini buzdolabı gibi olanlar nasıl ? Eğer önermiyorsanız dış üniteli tasarruflu ne önerirsiniz aylık elektrik tüketimleri ortalama ne kadardır ?

O dedikleriniz portatif klimalar, oyuncak gibidir.
    Sizin oraya bu iyi gelir:
    http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as09-0933-inv-fiyati,448034.html

tüketim kullanıma bağlı, ayda 10 lira da olur 50 lira da.

• kocausta* kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim epey tuzluymuş klimalar yanacaz bu gidişle
  • Merhaba
    60-70 m2, gunes gormeyen, 8-10 bilgisayar ve personelin calistigi bir is yeri icin, sadece sogutma amacli fiyat/performans yonunden hangi klimayi onerirsiniz. Biz 24000 lik dusunduk. Uygun mudur? Bir de bauhaus'ta baxi klimalar çok uygun fiyatlar da satiliyor. Kalite olarak nasildir?
    Bunun yaninda yine isyerinde gunes goren kucuk bir oda icin 9000 lik klima tavsiyesi isteyecegim.

• quote:

Orijinalden alıntı: seydibaba

Merhaba
    60-70 m2, gunes gormeyen, 8-10 bilgisayar ve personelin calistigi bir is yeri icin, sadece sogutma amacli fiyat/performans yonunden hangi klimayi onerirsiniz. Biz 24000 lik dusunduk. Uygun mudur? Bir de bauhaus'ta baxi klimalar çok uygun fiyatlar da satiliyor. Kalite olarak nasildir?
    Bunun yaninda yine isyerinde gunes goren kucuk bir oda icin 9000 lik klima tavsiyesi isteyecegim.

bilgisayar ve personeller olduğu için 48.000lik iyidir.

bir bilgisayar 100 w ısı yaysa 10 adet eder 1kw ısı.

70m2 için de kaba hesap 35lik klima gerekir. 1 kw daha 38412 btu. ve yuvarlarsak 48.000 btu olmalıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

Merhaba

70m2 için de kaba hesap 35lik klima gerekir. 1 kw daha 38412 btu. ve yuvarlarsak 48.000 btu olmalıdır.

-yer zemin katta, güneş görmüyor. dışarıya bakan kısımdaki bölümde yine klima çalışacak. arada cam var. böyle bir alan için duvar tipi 24000 yeterli olmaz mı yine de? ayrıca duvar tipi en fazla kaç btu var?

-sadece soğutma amaçlı, düz, çok sorun çıkarmayacak, uygun fiyatlı ne önerirsiniz? inverter'a gerek var mı? airfel'in adı çok geçiyor. airfel'se hangi serisi?

-baxi nasıldır? bauhaus'ta fiyatlar uygun. 9000 btu 599 tl. 24000 btu 1690 tl. salon tipi 48000 btu 2990 tl. ama salon tipi tercih edilmek istenmiyor.
    baxi elite. a sınıfı. yüksek verimli r410a gazlı. ionizer teknoloji. uyku modu. antibakteriyel-aktif karbon ve toz filtreleme. yüksek nem alma kapasitesi. 24 saat program. 7 yıl koşulsuz ve şartsız teknik servis garantisi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seydibaba -- 30 Haziran 2013; 10:53:55 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

Merhaba

-yer zemin katta, güneş görmüyor. dışarıya bakan kısımdaki bölümde yine klima çalışacak. arada cam var. böyle bir alan için duvar tipi 24000 yeterli olmaz mı yine de? ayrıca duvar tipi en fazla kaç btu var?

-sadece soğutma amaçlı, düz, çok sorun çıkarmayacak, uygun fiyatlı ne önerirsiniz? inverter'a gerek var mı? airfel'in adı çok geçiyor. airfel'se hangi serisi?

-baxi nasıldır? bauhaus'ta fiyatlar uygun. 9000 btu 599 tl. 24000 btu 1690 tl. salon tipi 48000 btu 2990 tl. ama salon tipi tercih edilmek istenmiyor.
    baxi elite. a sınıfı. yüksek verimli r410a gazlı. ionizer teknoloji. uyku modu. antibakteriyel-aktif karbon ve toz filtreleme. yüksek nem alma kapasitesi. 24 saat program. 7 yıl koşulsuz ve şartsız teknik servis garantisi var.

Duvar Tipinde En fazla 30000lik var.

Size Tavsiyem 24000+12000lik alıp aynı anda çalıştırmanız...

Airfel Turkuaz Gold iyidir. ama Green de tercih edilebilir. inv yerine düz bu ortamda daha iyidir.

• Kocausta* ve diğer bilgi sahibi kişilerin önerileri ve ayırdığım bütçe doğrultusunda AC 53 NQV 035M modeli klima sahibi oldum. Ve önümüzdeki c.tesi için yetkili servisten randevu aldım. Aklıma takılan bir kaç konu var ve bilginize ihtiyaç duymaktayım.

1. Servis yetkilisi ile yaptığım görüşmede sahip oldukları ekipman sayesinde (kullandıkları cihaz boru vb neyse büyük veya geniş olduğu tam hatırlamıyorum ifadesini) vakum işlemini 10 dk da tamamladıklarını belirtti. Sizce bu tür bir işlem yeterli midir ? Yada ölçüm yaptıkları cihazlarda referans olarak gösterilen değerlere ulaşıldığı görülürse bu klimanın sağlıklı çalışması açısından bize bir güvence verir mi ?

2. Klimamın beslemesi için sigortanın dış üniteye takılacağı ifade edildi. Bir çok türk evinde olduğu gibi benim evimde de sigorta kutusu evin girişinde. Klima için takılması gereken sigorta illa evin girişindeki kutudan mı çekilmeli yoksa balkona yakın bir buat üzerinden de elektirik beslemesi çekilir mi ?

3. Klima için tavsiye edebileceğiniz sigorta markası ve amper bilgisi vermeniz mümkün mü ?

Değerli bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim.

• T.orrent T kullanıcısına yanıt
    Herkese hayırlı pazarlar

23 m2 lik salonum için klima bakıyorum. 3 model arasında kaldım yardımcı olurmusunuz.

MİDEA MSRI-DCI 12 OPTİMUM İNVERTER KLİMA http://www.idealesya.com/urun/midea-msri-dci-12-optimum-inverter-klima.aspx

DemirDöküm A-410-12 HP Inverter Split Klima http://www.idealesya.com/urun/demirdokum-a-410-12-hp-inverter-split-klima.aspx

FUJITHERMA FTWX12BX http://www.ntklima.com/urun/ftwx12bx-inverter-klima_206.aspx?CatId=166

Sadece soğutma amaçlı kullanacağım , Malzeme olarak kaliteli az sorunlu ve çok ses yapmayan bir cihaz arıyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Saygılar

• Arkadaşlar; 12.000 btu almam gerekiyor, bütcem en fazla 900 tl, aşağıda ki her iki üründe aymı firmanın, bunlar arasında bana öneride bulunabilir misiniz?

Airfel AS12-0930/R2 Green 12.000 Btu Klima

http://www.istanbulbilisim.com.tr/airfel-green-12-000-btu-airfel-klimalar-en-ucuz-fiyatlari-kampanyalar,60457.html

AIRFEL DAYLUX 12000 BTU DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA

http://www.vatanbilgisayar.com/daylux-daylux-12000-airfel-daylux-12000-btu-duvar-tipi-split-klima/productdetails.aspx?I_ID=65503

• 
Sayfa: önceki 11801181118211831184
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.