Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1181. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: _Maxximum_ Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 10 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.168
Cevap
703
Favori
4.425.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11791180118111821183
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla şu saatten sonra yapabileceğim bir şey yok. Benim klimayı aldığım yer biraz problemliymiş. Şu anda servis yetkisi iptal edilmiş. Mağdur olan ben oldum. Bana söylenen eğer vakumlama ile ilgili bir arıza olsa şimdiye belirti gösterirdi diye avuttular. İnşallah problem yaşamayız yaşarsakda garanti kapsamına alınacağına dair söz aldım. Gerisi Allah'a emanet.
  • suatin kullanıcısına yanıt
    TÜKETİCİ OLARAK HAKKINIZI HATIRLATMAM GEREK..

vakumlamanın ne olduğunu anlatmayacağım.. ama bu klimanın vakumu yapılmadıysa zaten performansı düşmüştür.. siz de tüketici olarak performans kaybını bahane ederek bire bir değişimini talep edebilirsiniz.. eğer hakkınızı ararsanız bunu karşı firma yapmak zorunda.. sonuçta sistemden havayı ve tozu almak zorundaydılar.. o servise güvenerek klima almadığınızı, ürüne güvenerek klimayı aldığınızı da hatırlatın.. olmadı üst yetkiliden yazılı açıklama istemenizi tavsiye ediyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakkin

alarko diye bir marka yokki artık. onun sattıkları carrier-toshıba-flair. sadece bayiliğini yapıyor. Birde vestel dersen orda dur. Sana tavsiyem beşdakikanı ayır ver şikayetvar sitesine bi gir.
    quote:

Orjinalden alıntı: senson1c

Alarko ve Vestel kullandım ikiside güzel klimalar ama alarkonun yeri bir başka.
    arçelik klimalarada bi baksan iyi olur.

Hocam biz oturma odasina 12.000 btuluk vestel almistik 3 yil oldu halada takir takir calisiyor sadece o donen panelinde bozulma oldu onuda servise duzelttirdik.Son durumlari bilemiyorum ama...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yetkili kişi yapılan hatayı kabul ediyor. Eğer vakumlama yapılmamasından kaynaklanan bir arıza varsa garanti kapsamına gireceğini söylüyor. En yakın servis tarafından vakumlama işleminim yapılacağını söylüyor.
    Ancak;
    Bahsettiğiniz performans kaybını ben nasıl ispatlayacağım? İspatı kim yapacak? İyici yüreğime ateş düşürdünüz.
  • suatin kullanıcısına yanıt
    siz türkiye'de yaşamıyorsunuz herhalde..

söyleyebileceğiniz yüzlerce şey var. en basiti performansını kontrol ettirdim.

soğutmasında düşüklük olduğu tespit edildi. sürekli 1.2 kwatt saat elektrik tüketiyor ama soğutamıyor.

fan en üst seviye de çalışıyor.. performans düşük.

vantilatör görevini çok iyi yaptığını ama serpantinlerin soğuk olmadığından dolayı soğuk havanın gelmediğini.

derseniz gelip fabrika çalışma değerlerinin kontrol edilmesini talep ettiğinizi söyleyin...

ve yapılmazsa şikayet edeceğinizi söylerseniz ilgilenirler..
  • Ben Türkiye de yaşıyorum ancak her zaman dürüst olmakdan yanayım. Bu sıcak günlerde 27 - 28 dereceye ayarlıyoruz içerisi buz gibi oluyor. Kış boyunca 24 saat hiç kapatmadan 26 derecede evi ısıttı. Hiç üşümedik. Ben şimdi kalkıp nasıl performansı düşük diyebilirim. Desem de bana kim inanır? Eğer böyle bir değişim söz konusuysa yarın distirübütöre tekrar mail atıp çekincelerimi belirteceğim. Eğer değişim imkanı varsa umarım değiştirirler. Bence beni mağdur eden servise gereken ceza kesilmeli. Eline penseyi tornavidayı alan dükkan açmasın arkadaş. İyi moralm bozuldu şimdi. Ben öğretmen adamım ne anlarım vakumlamadan klimadan. Bu ülkede neden herkes işini düzgün yapmaz anlamış değilim!
  • quote:

Orijinalden alıntı: suatin

Valla şu saatten sonra yapabileceğim bir şey yok. Benim klimayı aldığım yer biraz problemliymiş. Şu anda servis yetkisi iptal edilmiş. Mağdur olan ben oldum. Bana söylenen eğer vakumlama ile ilgili bir arıza olsa şimdiye belirti gösterirdi diye avuttular. İnşallah problem yaşamayız yaşarsakda garanti kapsamına alınacağına dair söz aldım. Gerisi Allah'a emanet.

Aldığınız klima normal şartlarda 15+ sene çalışması gereken bir aalet.
    Vakumlama olmamasından dolayı oluşacak sorun zaten varsayılan ömrün %10-30 azalması ve performansın da kurulumdan itibaren %5-10 düşük olması.
    Kısacası, sizin de yazdığınız gibi "avutmuşlar".
    Firma eğer işine saygılı ise, yapmaları gereken o klimayı komple geri alıp yenisini vermeleri.
  • selcuksl S kullanıcısına yanıt
    Resimlerde görünen montaj seti inşallah "piyasa işi" aluminyum borulu değildir.
    Buradaki kurulumlarda hep kendilerinden VRF bakır boru kullanıyorlardı, öyle set falan olmuyordu yanda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OSİBAY

merhabalar, Sayın Üstadlarım; geçen yıl malesef tüm ısrarlarıma rağmen salonumuza ev halkı arçelik klima aldılar.dolayısıyla açıkçası pek de memnun değilim.özellikle ısıtmada gerçekten çok kötü.Şimdi kendi odam için bir tane klima almak istiyorum.özellikle soğutmada günde yaklaşık 8-10 saat kullanılacak.ısıtmada da kullanılır ancak doğal gaz da olduğu için açıkçası pek ihtiyaç değil.Sadece soğutmada kullanacağım için, günde ortalama 10 saat bile kullansam sanıyorum inverter almaya gerek yok.Me, Mhi, Ac markalarından birini almak istiyorum.odam güneye bakıyor ve yaklaşık sanıyorum 14-15 m2. 9000 BTU yeterli olur mu acaba?ayrıca, inverter almaya gerek var mıdır?son olarak bütçem 1700 lira civarında. özellikle elektrik tüketimi en az olan modeli önerebilirseniz çok sevinirim.Şimdiden ilginize teşekkürler.

Hem ısıtma hem soğutma, üstelik te inverter, dediğiniz pahalı markalardan da daha sessiz:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as09-0933-inv-fiyati,448034.html

• kocausta* kullanıcısına yanıt
    Üzerinde bakır boru yazıyor
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

quote:

Orijinalden alıntı: martinist

quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

arkadaşlar ,
    vantilatör olarak ne önerirsiniz.
    soğutuculu veya iyonizerli veya sade vantilatör farkları nelerdir.
    http://www.akakce.com/vantilator.html/0-260tl

Şu an aşağı yukarı bütün vantilatörler hakkında bilgim var sattığım için...

Nerede kullanacaksınız yatak odası ise sessizlik şart Rowenta 5540 ya da 5550 güzel ve sağlam ürünlerdir.Sessiz ve sakindirler.
    Daha sonra Fakir TVL90 kule tipi
    Ayaklı olsun diyorsanız Raks 16 RC
    ya da
    Alf 2 salınımlı iyonizerli

Sulu çalışan biraz daha serin hava üfleyen ve sesi diğerlerine nazaran daha çok çıkan Alf portatif soğutuculu olabilir ya da Ufo
    Simfer 1800 var biraz pahalıdır ama Ufo ve Alf'e göre biraz daha soğuk üfler

Benim beğendiğim vantilatörler bunlardı
    sıralama yapmak gerekirse

Fakir TVL90
    Rowenta 5550
    Alf 2 salınımlı iyonizerli (sırf iyonizerli olduğu için işe yarıyor mu muamma ama denemeye değer)
    Raks 16 RC

klima5505, martinist,
    teşekkürler, salonda kullanılacak, 2-3 ay.
    5540 ın 5550 den farkı sadece kumanda ise 5540 dan yanayım, 100 tl fark var.
    200 tl nin üzerinde; roventa 5550 dense fakir tvl90 kule çok cazip duruyor,
    130 tl ye 5540 iyi tercih midir? ( rowenta 5540 kaç w dır?)
    http://www.sanalreyonum.com/urun/rowenta-vu5540-turbo-silence-ayakli-vantilator_892085.aspx?CatId=37070
    http://www.electroworld.com.tr/p/rowenta-vu5550-kumandali-turbo-silence
    http://www.hepsiburada.com/liste/fakir-prestige-tvl90-kule-tipi-vantilator/productDetails.aspx?productId=evfakprestvl90&categoryId=17412
    .
    .
    bunlar hakkındaki görüşleriniz?;
    http://www.webdenal.com/ufo-attfi-02_83691.html
    http://www.sefasepeti.com/Alf-Ukiv-01-iyonizerli-Uzun-Kule-Vantilator_131921.html
    .
    not: iyonizerli ile salınımlı aynı şey demek midir.?
    not: aslında airfel portatif klima 9000 lik alacaktım fakat baca deliğimiz olmadığı için klimadan vaz geçtim.

sessizlik önemli değilse tvl90 ı gözünüz kapalı alabilirsiniz ki zaten o da çok fazla ses yapmaz...salınım ile iyonizer farklı şeyler salınım sağa sola dönmesi vantilatörün kafasının...iyonizer ise pozitif iyonları öldürüyor ama gece yatarken falan açık bırakmayacaksanız buna da gerek yok diye düşündüm...verdiğiniz linklerdeki ürünlerin en büyük avantajı yer kaplamaz ve size vursa bile hasta edip çarpmaz çünkü inceden klima kıvamında bi hava verir klima kıvamında derken soğukluk anlamında değil...bu kule tipleri uzun süreli bütün gün ve direkt size karşı durursa iyidir...fakir tvl90 ise tam bir canavar yine bunlarla kıyaslamak yanlış olacaktır..şimdiden hayırlı olsun.

not: Fakirde çalışmıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: selcuksl

Üzerinde bakır boru yazıyor

Öyle de olması gerekir.
    Bu tür hazır setlerin çoğunda, uçları 15-20 cm bakır, gerisi aluminyum olan "bakır boru"lar çıkıyor da ondan dikkatinizi çekmiştim.
    Eğer komple bakır değilse kullandırmayın, o iş ucuz Arçeliklere-Airfellere olur da Toshiba'ya çok ayıp kaçar.

• sevgili arkadaşlarım, güzel abilerim. ben araştırdım konuştum görüştüm son olarak kafamda 2 model oluştu konuda açtım ancak biraz aciliyetim var kısa zamanda almak istiyorum.
    Alarko Carrier 53 NQV 035M X-Power Gold ve Zibro S6534

konu içinde x power açık ara önde şekilde önerilmiş, biliyorum okudum gördüm. ancak insanız içimizde kurt var ben tekrar sormak istedim
    Tamamdır hocam aklımda ;) salı günü montaj için geldiklerinde buna dikkat ederim, yoksa dediğin gibi ayıp kaçar bu markaya.
    Değerli ustam öncelikle cevap için teşekkür ediyorum. Az önce ABKAY group'a değişim yönünde mail attım. Gelişmeleri paylaşacağım.
    kutuyu açsana içinde ne varmış baksana.. kutu kapalı kalcak diye koyulmamış.. ayrıca burdada paylaş.. :=)

plastik kanalı falan da aç görsünler.. dirsek..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tutankemon

quote:

Orijinalden alıntı: layneth
    ...

Yorum yaptığına mı sevinsem, konuşamadığına mı üzülsem bilemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi layneth -- 29 Haziran 2013; 9:14:33 >
  • Açtım baktım, işte içerisindekiler :)
    kocausta var mı bi eksik abi... selçuk bey, montaja geldiklerinde, lütfen montaja gelen arkadaşların da resmini koyarmısınız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcuksl

Açtım baktım, işte içerisindekiler :)

Ben yorum yapabilirmiyim.???Alınmak yok ama(kıllatacağım bilmiş olun)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbirol -- 29 Haziran 2013; 12:31:52 >
  • 
Sayfa: önceki 11791180118111821183
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.