Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1163. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: motomurat Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 7 Misafir - 7 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
57.222
Cevap
701
Favori
4.430.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
76. Sırada  bugün en iyi #8
Sayfa: önceki 11611162116311641165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: domitian

Merhaba Arkadaşlar,

23 m2 Salonum için klima bakıyorum. salonun 3 tarafı kapalı. 1 tarafında balkon ve balkonda da katlanır cam var. Bu cephe kuzey-batı tarafına bakıyor ve sadece az miktarda akşam güneşi görüyor. Binanın tamamında mantolama çok iyi yapılmış durumda ve 1 katta bulunuyoruz.
    Bu arada şehir Bursa. Isınma için kesinlikle kullanılamayacak olup sadece en fazla 4 ay soğutma için kullanılacak.

Forumdaki uzun okumalardan sonra bütcemi de düşünerek iki model arasında kararsız kaldım.

1 - Mitsubishi DXK12Z3-S ------>2000 TL
    2 - Toshiba RAS 13 SKV ------->1940 TL

Bunlar arsında seçim yaparsaniz hangisini seçersiniz? Ya da önerebileceğiniz bu ayarda ve fiyatta model var mı?

Teşekkürler...

2 - Toshiba RAS 13 SKV ------->1940 TL

• Bu aksam sordum elemana 12 binligin invertoru bitmis. Dedim ki burada satilan urunler turkiyedeki tum magazalarinizda varmi? Tabiki dedi. Dedim o zaman bu klima baska bir magazanizda olabilir mi? Hemen bakalim dedi ve bakti istanbul viaport magazamizda var dedi. Mail order yapiyorlarmis sehir disina kargo yapiuoruz ama ucretli kargo olur dedi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Müverrih

Bu aksam sordum elemana 12 binligin invertoru bitmis. Dedim ki burada satilan urunler turkiyedeki tum magazalarinizda varmi? Tabiki dedi. Dedim o zaman bu klima baska bir magazanizda olabilir mi? Hemen bakalim dedi ve bakti istanbul viaport magazamizda var dedi. Mail order yapiyorlarmis sehir disina kargo yapiuoruz ama ucretli kargo olur dedi..

teşekkürler hocam.

istanbul viaportun telini bakip yarın bi ariyim deniyim bakalım.
    cunku electrowolrd 150 tl de indirim yapıyo parafcarda
    manyak fiyata baglayabilirim gonderidahil olsabile
  • Selamlar. Bende bir tavsiye isteyeceğim. 15m2 bir odam var orası için klima istiyorum. Gündüz direk güneş alıyor (Şehir İstanbul). Okuduğum kadarıyla 9000lik yeterli olur gibi?

Fiyat olarak 1000TL civarlarında olabilir ama ne kadar düşük olsa o kadar iyi aslında. Birde Paraf kampanyası kullanabilirim.

Samsung istiyorum aslında. Crystal serisi. Ama Vatanda şimdi indirimde 746TL olan Airfel Daylux te yeterli olabilir sanırım benim için.

Samsung ile servis sıkıntısını çok duydum ama benim bu konuda bir çekincem olmadığını söyleyeyim. Servis olayını saymazsak bu iki markayı nasıl değerlendirirsiniz?

Birde 12000lik ile arada çokbir fiyat farkı yok. Olmuşken 12000 olsun demeye gerek varmı?

Yada bir arkadaşın paylaştığı inverter AUER var. Sanırım 9000lik 1050TL. Hemde Electroworld de olduğu için Paraftan 150TL indirimde alabilirim.

Sizce hangisini tercih etmeliyim lütfen yardım??

• quote:

Orijinalden alıntı: quatrros

quote:

Orijinalden alıntı: quatrros

27 m2 salon için iskenderun soğutma ve ısıtma inverter ne önerirsiniz acaba arkadaşlar?Fiyat olarak da devlet memuru adamız ne kadar uygun olursa o kadar iyi olur.Uygun olcak diye de dandik bir klima istemem.F/P oranı iyi olan demek istiyorum üstadlar.

Yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.Klima tavsiyesi bölümünde böyle güzel tavsiyeler görmek çok güzel

Daha düşük fiyata bulunanlar biraz "dandik"çe olur sizin deyiminizle.

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-toshiba-ras-18-skv-fiyati,448958.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv050m-x-power-gold-fiyati,449082.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as18-0933-inv-fiyati,448040.html

• quote:

Orijinalden alıntı: Milithian

Selamlar. Bende bir tavsiye isteyeceğim. 15m2 bir odam var orası için klima istiyorum. Gündüz direk güneş alıyor (Şehir İstanbul). Okuduğum kadarıyla 9000lik yeterli olur gibi?

Fiyat olarak 1000TL civarlarında olabilir ama ne kadar düşük olsa o kadar iyi aslında. Birde Paraf kampanyası kullanabilirim.

Samsung istiyorum aslında. Crystal serisi. Ama Vatanda şimdi indirimde 746TL olan Airfel Daylux te yeterli olabilir sanırım benim için.

Samsung ile servis sıkıntısını çok duydum ama benim bu konuda bir çekincem olmadığını söyleyeyim. Servis olayını saymazsak bu iki markayı nasıl değerlendirirsiniz?

Birde 12000lik ile arada çokbir fiyat farkı yok. Olmuşken 12000 olsun demeye gerek varmı?

Yada bir arkadaşın paylaştığı inverter AUER var. Sanırım 9000lik 1050TL. Hemde Electroworld de olduğu için Paraftan 150TL indirimde alabilirim.

Samsung'ta servis/parça olayı sizin için sorun olmayacaksa diğerlerine bakmayın.

15 m2 yer için 9 binlik Samsung fazlasıyla yeterli.

• Bu iki klimadan hangisini almak daha mantıklıdır cop ayarlarına vs baktığımızda

Fujitsu 12LLTA inverter 12000 btu

http://galeribeyaz.com/fujitsu-asyg-12-llta-inverter-klima.html#.Ubrd1fk5kcY

Mitsubishi SRK 25 ZJP-S Inverter 9000 btu

http://www.klimamerkezi.com/mitsubishi-srk-25-zjp-s-inverter-split-klima.html#.UbrdOfk5kcY

hem soğutma hem de ısıtma için kullanacağım. 9000 yada 12000 olması farketmez oda çok büyük değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pathology_ -- 14 Haziran 2013; 12:13:44 >

• Arkadaşlar evimin salonu bu şekildedir almak istediğim klima

BAYMAK PREMIUM 18 CHS İNVERTER SPLİT KLİMA 18.000 BTU BAYMAK

BAYMAK PREMIUM 18 CHS İNVERTER SPLİT KLİMA 12.000 BTU BAYMAK

bu ikisinden birisini almayı düşünüyorum salonum 30 m2 civarı hangisi daha uygundur acaba birde sormak istediğim benim evim dubleks üst kattaki teras a klimanın dış ünitesini koysam bu şekilde klima çalışmasında bir sıkıntı olurmu.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• http://www.vatanbilgisayar.com/Ev%20Bak%C4%B1m%20%C3%9Cr%C3%BCn%C3%BC/daylux-daylux-12000-airfel-daylux-12000-btu-duvar-tipi-split-klima/productdetails.aspx?I_ID=65503

Arkadaşlar pazar günü bu klimayı almayı düşünüyorum, parafcard ile 750 TL gibi bir fiyata geliyor.
    Ustaların acil yorumlarına ihtiyacım var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugayadıgüzel

Arkadaşlar evimin salonu bu şekildedir almak istediğim klima

BAYMAK PREMIUM 18 CHS İNVERTER SPLİT KLİMA 18.000 BTU BAYMAK

BAYMAK PREMIUM 18 CHS İNVERTER SPLİT KLİMA 12.000 BTU BAYMAK

bu ikisinden birisini almayı düşünüyorum salonum 30 m2 civarı hangisi daha uygundur acaba birde sormak istediğim benim evim dubleks üst kattaki teras a klimanın dış ünitesini koysam bu şekilde klima çalışmasında bir sıkıntı olurmu.

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

*18'lik olanını almalısınız.

*Aklıbaşında bir servis montaj yaparsa hiçbir sıkıntı olmaz.

• Bugün Airfel Turkuaz Gold 18.000'lik klima montajı yapıldı.

Ama malzeme kalitesi olarak çok hoşuma gitmediğini söylemeliyim. Sözde en ucuz Airfel Green serisini almadık ama, Turkuaz Gold serisi benim geçen sene evde ufak odaya aldığım en en ucuz Regal klimadan pek farklı değil. Plastik kalitesi çok kötü, kanatçıklar sağa-sola el ile ayarlanıyor. Ve aşağı-yukarı kanatçığı hareket ederken titriyor. Bu titreme evdeki en ucuz Regal'de bile yok.

Servis (Daikin olarak geldiler) fena çalışmadı ve vakumlamayı yaptı ama eğer basınç değerini kontrol ve takip etmesi gerekiyorsa onu da yapmadı. 15-20 dakika vakum öyle durdu sonra pat diye fişten çekti.

Sonuç olarak, ön yargılı da olmayalım, uzun vadede performansını görmek lazım ama, bende oluşturduğu ilk izlenim, benzer fiyat seviyesindeki Arçelik klimalardan bir artısı olmadığı gibi, bir alt kaliteymiş gibi gözüktüğü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi signore -- 14 Haziran 2013; 19:10:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Milithian

Selamlar. Bende bir tavsiye isteyeceğim. 15m2 bir odam var orası için klima istiyorum. Gündüz direk güneş alıyor (Şehir İstanbul). Okuduğum kadarıyla 9000lik yeterli olur gibi?

marka öneremem ama soğutmak için 9000 lik yeterde artar bile ısıtma için bir şey diyemeyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

1.500 tl ye airfel 12.000 inverter yerine

GENERAL ASHG12LLTZ 12000 BTU/H SPLIT INVERTER KLIMA
    1750 tl'ye kliksadan alabiliyorum.

ama model hakkında kimsenin bilgisi yok

alın birinden birini. zarzor 12 invertere karar vermişsiniz nasılsa . biraz daha düşünürseniz 2 gün sonra o rakamlarıda bulamazsınız.

general klima olarak daha iyidir bence. ama kasa kalitesi olarak birol usta airfel daha iyi diyordu orasını bilmem. bir arkadaşta airfek kliasiğin kasa kalitesini beğenmemiş. sonuçta segmenti belli klimalar bunlar.

siz gerçek tam inverter 12000 btu klimayı 3500 tlden aşağı bulamazsınız hemen hemen. ama paranıza göre işiniz görürsünüz.

• Merhaba arkadaşlar nocria 14 almaya karar vermiştim klima üretimden kaldırılmış klimalarda bir sorun mu vardı üretimden kalkmış bilgisi olan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: karamaçalar

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Öncelikle bu forum'da,tüm katılımcılara yardımcı olan forum kıdemlisi arkadaşlara teşekkürler.Almış olduğum MSZ-GE42VA klima bugün meta klima tarafından montajı,ve 25 dakika süren vakumlama işleminden sonra çalıştırılarak bitirilmiştir.(Bu arada klimaya elektrik işlemi olarak 3 x 2.5 kablo ve 16amp sigorta buat'tan çekilerek halledilmiştir) İlk çalışma başlayınca izlenim olarak dış ünitenin çalıştığını ancak elle kontrol ettikten sonra anlıyorsunuz.İç ünite ise görüntü ve dizayn olarak mükemmel diyebilirim.iç ünite sesi ise fan 4. kademede ses oluyor sessiz konumunda ise zaten ismi üstünde gerçekten duyamıyorsunuz. Econo cool modu ayrı bir özellik'midir bilemiyorum.Benim takıldığım tek konu ise hava akım yönünün elle ayarlanması,oda zaten fazla kullanılan bir şey değil bir kez ayarlandığı zaman zaten öyle kalır diye düşünüp fazla kafaya takmıyorum.Şimdilik sizlerle bunları paylaşıyorum ilk fatura geldiği zaman o bilgileri'de sizlerle paylaşacağım. İyi akşamlar

hayırlı olsun siz istanbuldamıydınız? ben başak bir yerde hatırlıyorum sizi istanbuldaysanız meta değil NETA klimadır. me nin en iyi servislerinden birisidir. hayırlı olsun güle güle kullanınız.

Teşekkür ederim tekrar baktım kartlarına ama meta klima olduğu kesin

bende baktım şimdi evet avrupa yakasında meta klimada varmış. sonuçta me servisleri genel olarak iyidir. neta klimayı söyleme sebebim forumdada bazı arkadaşalrın montajını yapan firma memnun kalmışlardı benimde 2 klimamın montajını neta klima yapmıştı gayet memnun kalmıştım. m ile ne harfide çok yakın olduğundan acaba aynı fima olabilirmi dedim güle güle kullanın.

• mrb arkadaşlar bende klimadan pek anlamıyorum ama forumdan okuya okuya biraz fikir sahibi oldum sayenizde .1 ay içinde evleniyorum ve klima almam lazım gönlüm ME den yanaydı ama çook pahalı geldibu arada bi 18000 btu salona birde 12000 btu yatak odasına inverter düşünüyorum.bütçeme ve kafama, anlatılanlar dahilinde alarko carier gold serileri yatmaya başlamıştı ki;bugün bi midea bayiinde buses serisi yazan inverter klimaları gördüm adam çok övdü ve sanırım elindeki ürünleri bitirmeye çalışıyo 18000 ve 12000 btu buses inverter klimayı 3200 tl ye taksitle verebileceğini söledi.sizce bu klimalar nasıl işe yarar mı,ilerde sıkıntı çıkaraır mı kulanan varmı? yoksa 1000 tl daha verip alarko carrier mı almalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fztabdullah

mrb arkadaşlar bende klimadan pek anlamıyorum ama forumdan okuya okuya biraz fikir sahibi oldum sayenizde .1 ay içinde evleniyorum ve klima almam lazım gönlüm ME den yanaydı ama çook pahalı geldibu arada bi 18000 btu salona birde 12000 btu yatak odasına inverter düşünüyorum.bütçeme ve kafama, anlatılanlar dahilinde alarko carier gold serileri yatmaya başlamıştı ki;bugün bi midea bayiinde buses serisi yazan inverter klimaları gördüm adam çok övdü ve sanırım elindeki ürünleri bitirmeye çalışıyo 18000 ve 12000 btu buses inverter klimayı 3200 tl ye taksitle verebileceğini söledi.sizce bu klimalar nasıl işe yarar mı,ilerde sıkıntı çıkaraır mı kulanan varmı? yoksa 1000 tl daha verip alarko carrier mı almalıyım?

Hocam Buses sanırım mideanın ürettiği farklı bir marka. Model olarak buses yok çünkü marka var.

Midea da iyidir..
    Alarko

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

1.500 tl ye airfel 12.000 inverter yerine

GENERAL ASHG12LLTZ 12000 BTU/H SPLIT INVERTER KLIMA
    1750 tl'ye kliksadan alabiliyorum.

ama model hakkında kimsenin bilgisi yok

alın birinden birini. zarzor 12 invertere karar vermişsiniz nasılsa . biraz daha düşünürseniz 2 gün sonra o rakamlarıda bulamazsınız.

general klima olarak daha iyidir bence. ama kasa kalitesi olarak birol usta airfel daha iyi diyordu orasını bilmem. bir arkadaşta airfek kliasiğin kasa kalitesini beğenmemiş. sonuçta segmenti belli klimalar bunlar.

siz gerçek tam inverter 12000 btu klimayı 3500 tlden aşağı bulamazsınız hemen hemen. ama paranıza göre işiniz görürsünüz.

hocam o soruma cevap gelmedi o modelden vazgeçtim zaten..
    ve butceyi arttırıp 18k lık inverter airfel veya samsungu 2.100-2.200 TL civarına almaya karar verdim.. boylece buyuk salonda tasarruf ve konfor planlamıştım invertarla.

daha doğrusu karar vermiştim kiii

vatandaki airfel daylux 18K düz klimanın fiyatı parafcarda 1.150 TL ye geliyor!
    yani yine kafam karıştı..

http://www.vatanbilgisayar.com/daylux-daylux-18000-airfel-daylux-18000-btu-duvar-tipi-split-klima/productdetails.aspx?I_ID=65504

imdatt

• quote:

quote:

quote:

quote:

Öncelikle bu forum'da,tüm katılımcılara yardımcı olan forum kıdemlisi arkadaşlara teşekkürler.Almış olduğum MSZ-GE42VA klima bugün meta klima tarafından montajı,ve 25 dakika süren vakumlama işleminden sonra çalıştırılarak bitirilmiştir.(Bu arada klimaya elektrik işlemi olarak 3 x 2.5 kablo ve 16amp sigorta buat'tan çekilerek halledilmiştir) İlk çalışma başlayınca izlenim olarak dış ünitenin çalıştığını ancak elle kontrol ettikten sonra anlıyorsunuz.İç ünite ise görüntü ve dizayn olarak mükemmel diyebilirim.iç ünite sesi ise fan 4. kademede ses oluyor sessiz konumunda ise zaten ismi üstünde gerçekten duyamıyorsunuz. Econo cool modu ayrı bir özellik'midir bilemiyorum.Benim takıldığım tek konu ise hava akım yönünün elle ayarlanması,oda zaten fazla kullanılan bir şey değil bir kez ayarlandığı zaman zaten öyle kalır diye düşünüp fazla kafaya takmıyorum.Şimdilik sizlerle bunları paylaşıyorum ilk fatura geldiği zaman o bilgileri'de sizlerle paylaşacağım. İyi akşamlar

hayırlı olsun siz istanbuldamıydınız? ben başak bir yerde hatırlıyorum sizi istanbuldaysanız meta değil NETA klimadır. me nin en iyi servislerinden birisidir. hayırlı olsun güle güle kullanınız.

Teşekkür ederim tekrar baktım kartlarına ama meta klima olduğu kesin

bende baktım şimdi evet avrupa yakasında meta klimada varmış. sonuçta me servisleri genel olarak iyidir. neta klimayı söyleme sebebim forumdada bazı arkadaşalrın montajını yapan firma memnun kalmışlardı benimde 2 klimamın montajını neta klima yapmıştı gayet memnun kalmıştım. m ile ne harfide çok yakın olduğundan acaba aynı fima olabilirmi dedim güle güle kullanın.

Tekrar'dan teşekkür ederim.Genel olarak memnunum,bakalım faturaya nasıl yansıyacak diye bekliyorum.

• 
Sayfa: önceki 11611162116311641165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.