Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
39.223
Cevap
328
Favori
3.174.671
Tıklama
Giriş
      84 Mesaj
      30 Mayıs 2007 09:40:30
      Değerli arkadaşım almayı düşündüğünüz klima bana göre tam isabet, ben aynı zamanda White-Westinghouse da satıyorum. Enteresandır bugüne kadar en ufak bir şikayet gelmedi. Kime bu markayı verdiysem herkes çok memnun kaldı.
      Almanı tavsiye ederim.

Saygılarımla
      EDDA KLİMA

quote:

Orjinalden alıntı: robtek

White Westinghouse - WSA18PT5MB

arkadaşlar oda 35 metre kare yerde rabıta üzerine parke konulmuş.yani pareke beton üzerinde deil. 2 dış cepheye bakan duvar ve bu duvarlar kartonpiyer ile yalıtımlı. 2 adet pencere var ve pimapen. yukarıda verdiğim klimayı almayı düşünüyorum. ve bunu kışın ısınma amaçlı kullanmak istiyorum. yazın zaten bulunduğun yer oldukçe serin. soğutma fonksiyonunu fazla kullanmayacağım yani. bu klima hakkında tavsiyeleriniz nedir. bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olursa memnun olacağım...

Ayrıca evde sürekli olmadığımız için klimayı max sürekli olarak 5 saat gibi süre çalıştıracağız. o yuzden yukarıda verdiğim modeli tavsiye edebilirmisiniz.
      |
      |

• Yüzbaşı
      435 Mesaj
      30 Mayıs 2007 09:44:31
      Forum her nekadar tartışmalı gitsede bilgi paylaşımından son derece memnun olduğumu belirteyim.

Benim merak ettiğim;

3 oksijen atomundan bir ozon molekülü oluştuğu bunun da canlılara zararlı olduğu belirtilmekte, bu bahsi geçen ozon, atmosferdeki ozon tabakasıyla aynı şeymidir? Eğer aynı şeyse klimaların ürettiği normalden fazla bir ozon mudur ki canlılara zarar versin.

Bu konudaki bilgi eksikliğimizi gidermeniz açısından açıklarsanız seviniriz.

Syg.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cebor -- 30 Mayıs 2007; 9:48:25 >
      |
      |
      367 Mesaj
      30 Mayıs 2007 10:44:10
      abi bune siz hala anlaşamamışsınız artık ortak nokta bulun diyecegim ama zor gibi görünüyor bende yazmaya başlayayım bari bundan sonra bilgileri çarpıştıralım
      |
      |
      30 Mayıs 2007 11:14:51
      quote:

Orjinalden alıntı: art_SRY

abi bune siz hala anlaşamamışsınız artık ortak nokta bulun diyecegim ama zor gibi görünüyor bende yazmaya başlayayım bari bundan sonra bilgileri çarpıştıralım

Dün geceki anlamsız ve gereksiz tartışma gürcan bey'in 1 ay ceza almasıyla sonuçlandı.geceki mesajların çoğu silindiği için yazılanları okumanız
      mümkün değil. ama şahsi fikrim gürcan bey'in ceza aldığı bu tartışmada diğer arkadaşında ceza alması gerekirdi.gürcan bey'e verilen cezanın
      ağır bir ceza olduğunu düşünüyorum....

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gendarme -- 30 Mayıs 2007; 11:16:35 >
      |
      |

iki tip insan korkutur beni..birincisi aç insan, durduramazsın..ikincisi cahil insan,anlatamazsın
      Kör cehalet çirkefleştirir insanları...Suskunluğum asaletimdendir.Her lafa verilecek bir cevabım var. Lakin, bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye !!!
      2011 Fiat Bravo Sport Style 120+ Hp Dualogic M-Jet Skydome-Asist Kit-Bianco Pastello

• Yüzbaşı
      450 Mesaj
      30 Mayıs 2007 15:00:47
      Diğer arkadaş dediğin kişi benim neden ceza almam gerektiğini bana bir söylermisin?
      Bir kere siz dün akşam o saatlerde topic'te bile değildiniz nereden biliyorsun yazılanları?

quote:

Orjinalden alıntı: gendarme

quote:

Orjinalden alıntı: art_SRY

Dün geceki anlamsız ve gereksiz tartışma gürcan bey'in 1 ay ceza almasıyla sonuçlandı.geceki mesajların çoğu silindiği için yazılanları okumanız
      mümkün değil. ama şahsi fikrim gürcan bey'in ceza aldığı bu tartışmada diğer arkadaşında ceza alması gerekirdi.gürcan bey'e verilen cezanın
      ağır bir ceza olduğunu düşünüyorum....

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cetins -- 30 Mayıs 2007; 15:56:47 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      450 Mesaj
      30 Mayıs 2007 16:02:57
      İyi bir markadır, fakat 35 m2 için 18Kbtu luk klima biraz sınırın altında olmakla beraber çalışacağı yer yazın biraz serin dediğiniz için uygun olabilir. siz keşif yaptırıp klimanın sizin yerinize uygun olduğuna dair rapor almayı unutmayın.

quote:

Orjinalden alıntı: robtek

White Westinghouse - WSA18PT5MB

arkadaşlar oda 35 metre kare yerde rabıta üzerine parke konulmuş.yani pareke beton üzerinde deil. 2 dış cepheye bakan duvar ve bu duvarlar kartonpiyer ile yalıtımlı. 2 adet pencere var ve pimapen. yukarıda verdiğim klimayı almayı düşünüyorum. ve bunu kışın ısınma amaçlı kullanmak istiyorum. yazın zaten bulunduğun yer oldukçe serin. soğutma fonksiyonunu fazla kullanmayacağım yani. bu klima hakkında tavsiyeleriniz nedir. bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olursa memnun olacağım...

Ayrıca evde sürekli olmadığımız için klimayı max sürekli olarak 5 saat gibi süre çalıştıracağız. o yuzden yukarıda verdiğim modeli tavsiye edebilirmisiniz.
      |
      |

• Yarbay
      4693 Mesaj
      30 Mayıs 2007 16:53:11
      quote:

Orjinalden alıntı: cetins

Diğer arkadaş dediğin kişi benim neden ceza almam gerektiğini bana bir söylermisin?
      Bir kere siz dün akşam o saatlerde topic'te bile değildiniz nereden biliyorsun yazılanları?

@cetins merhaba
      siz görmemiş olabilirsiniz ama ben gece yaklaşık 02,30 a kadar forumdaydım.karşılıklı yazılan ve daha sonra yönetim
      tarafından silinen tüm mesajları okuduğum için sizinde ceza almanız gerektiğini düşünüyorum.bu benim şahsi fikrim ,
      ne sizi ne de gürcan1'i tanıyorum.bu yüzden herhangi bir tarafı tutuyormuşum gibi algılanmasını istemem zaten tartışmanın
      buradan değil, pm yoluyla ya da msn den yapılması daha doğru olurdu.konuyla ilgili ifade etmek istediklerinizi pm yoluyla
      iletirseniz sevinirim.burasını amacına uygun olarak kullanalım ... saygılar.....
      |
      |

iki tip insan korkutur beni..birincisi aç insan, durduramazsın..ikincisi cahil insan,anlatamazsın
      Kör cehalet çirkefleştirir insanları...Suskunluğum asaletimdendir.Her lafa verilecek bir cevabım var. Lakin, bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye !!!
      2011 Fiat Bravo Sport Style 120+ Hp Dualogic M-Jet Skydome-Asist Kit-Bianco Pastello

• Yarbay
      2922 Mesaj
      30 Mayıs 2007 16:57:04
      quote:

Orjinalden alıntı: cebor

Forum her nekadar tartışmalı gitsede bilgi paylaşımından son derece memnun olduğumu belirteyim.

Benim merak ettiğim;

3 oksijen atomundan bir ozon molekülü oluştuğu bunun da canlılara zararlı olduğu belirtilmekte, bu bahsi geçen ozon, atmosferdeki ozon tabakasıyla aynı şeymidir? Eğer aynı şeyse klimaların ürettiği normalden fazla bir ozon mudur ki canlılara zarar versin.

Bu konudaki bilgi eksikliğimizi gidermeniz açısından açıklarsanız seviniriz.

Syg.

Evet aynı şeydir.
      Evet normalin çok üzerinde ozon üretiyorlar.

Ozon tabakasındaki ozon üretimi güneşin zararlı UV ışınları ile olmaktadır. Onun bizim için hayati önemi bulunmaktadır. Özellikle soğutma sistemlerinde
      kullanılan Hidrokloroflorokarbonlar (R22) vs zamanla ozon tabakasına ulaşarak ozonları korkutucu şekilde yok etmektedir!
      http://www.koeri.boun.edu.tr/meteoroloji/ozon2.htm#Ozon Tükenmesi Durdurulabilir ve Geri Dönülebilir mi

Doğal olmayan ozon üretimi ise sera etkisine neden olmaktadır.
      http://www.kureselisinmaveetkileri.com/search/label/Sera%20Gazları%20ve%20Sera%20Etkisi
      Anladığım kadarıyla bu ozon hiç bir zaman ozon tabakasına yükselememekte! Dolayısıyla karbondioksit gibi alçak seviyelerde kalarak ısınmaya neden olmaktadır. Yani, küresel ısınmaya neden olmaktadır.
      Yani, ozon tabakasının delinmesinin de küresel ısınmanın da nedeni bizim sorumsuzca gaz üretmemizdir!
      Ne yapabiliriz derseniz: R410 gibi doğa dostu gazlar kullanan soğutucular (klima, buzdolabı vs) kullanabiliriz. Ozon gazı hiç üretmeyen ya da çok çok az üreten cihazlar kullanabiliriz.

Son bilgilerim ışığında şunları da belirteyim: İyon jeneratörü gibi yüksek gerilim bulunduran sistemler istenmeden ozon üretmektedir. Bu ozon ise canlı ayrımı yapmaksızın gördüğü her şeye zarar vermektedir. Tabii ozonun etkili olabilmesi için canlının üzerinde nem olması gerekiyor. Yani, bu ozon doğrudan akciğerlerimizi ve solunum sistemimizi (burun boğaz vs) tehdit etmektedir. Belirli bir seviyenin üzerinde -ki bu seviye çoğu zaman aşılmaktadır- kalıcı zararlar vermektedir.

Verdiğim adreslerde çok güzel bilgiler bulunmakta, okumanızı tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhami -- 30 Mayıs 2007; 17:02:48 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      450 Mesaj
      30 Mayıs 2007 17:16:37
      sizinle tartışma niyetinde değilim ama neye göre şahisi fikriniz. bu topikteki tüm mesajları takip eden birimisiniz? Kendisinin daha önce ne dolaplar çevirdiğini biliyormusunuz? Adam "sana klimayı ben öğrettim, sen bir şey bilmiyorsun" gibi saçma sapan laflar ediyor diye gülüp, git işine dediğim için mi ceza alıcam? Bu topik amacına uygun kullanılıyor merak etmeyin. Şahsi fikrinize katılmıyorum. Bu mesajı da pm e değil buraya yazdığınız için yazdım. ok.

quote:

quote:

@cetins merhaba
      siz görmemiş olabilirsiniz ama ben gece yaklaşık 02,30 a kadar forumdaydım.karşılıklı yazılan ve daha sonra yönetim
      tarafından silinen tüm mesajları okuduğum için sizinde ceza almanız gerektiğini düşünüyorum.bu benim şahsi fikrim ,
      ne sizi ne de gürcan1'i tanıyorum.bu yüzden herhangi bir tarafı tutuyormuşum gibi algılanmasını istemem zaten tartışmanın
      buradan değil, pm yoluyla ya da msn den yapılması daha doğru olurdu.konuyla ilgili ifade etmek istediklerinizi pm yoluyla
      iletirseniz sevinirim.burasını amacına uygun olarak kullanalım ... saygılar.....

|
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      30 Mayıs 2007 17:44:33
      quote:

quote:

@cetins merhaba

size katılıyorum ,akşam arkadaşlarda bende burada idim çetünde suçlu idi ama yanlı davranılmış gerçi sanırım cezanın nedeni din ve siyasetmiş

arkadaşlar epeydir burayı tavsiye ediyorlardı ama dersler sınavlar evdekiler yasakladı bilgisayarı ,bizde kaçak yapıyorduk

artık serbest bugün 90 aldım sınıfı geçmeyi garantiledim ve buraya üye oldum yeni bilgisayarımla

babamın arkadaşının 8 senedir yanında her sene çalışırım bende yardımcı olmak isterim klima almak isteyenlere

sorular gelsin
      |
      |

• Yüzbaşı
      450 Mesaj
      30 Mayıs 2007 18:36:04
      airfel, vestel, arçelik iyi markadır değilmi elenemo?
      |
      |

• Yarbay
      2922 Mesaj
      30 Mayıs 2007 19:31:53
      Samsung buzdolaplarına bakarken klimalarına da baktım.
      İddialarına göre yeni Prestige serisi klimaları ozon üretmeden negatif (gümüş) iyon üretebiliyormuş!

Aklıma takılan bir husus ise kullandıkları gaz!
      Uluslararası sitelerinde bulunan şu ürün R410 gazı kullanıyor.
      http://www.samsung.com/au/products/airconditioners/split/as24bpanxsa.asp?page=Features

Ama Türkiye'deki ürünleri hangi gazı kullanıyor?
      Mesela, şu ürün hangi gazı kullanıyor?
      http://www.samsung.com/tr/products/AirConditioner/walltypesplit/as24hm3and.asp
      |
      |

• Yüzbaşı
      450 Mesaj
      30 Mayıs 2007 19:56:26
      R22 diye hatırlıyorum. AS18HM3/AND modeli R22 kullanıyorsa o da büyük ihtimalle öyledir.
      http://www.samsung.com/tr/products/airconditioner/walltypesplit/as18hm3and.asp?page=Specifications

quote:

Orjinalden alıntı: ilhami

Samsung buzdolaplarına bakarken klimalarına da baktım.
      İddialarına göre yeni Prestige serisi klimaları ozon üretmeden negatif (gümüş) iyon üretebiliyormuş!

Aklıma takılan bir husus ise kullandıkları gaz!
      Uluslararası sitelerinde bulunan şu ürün R410 gazı kullanıyor.
      http://www.samsung.com/au/products/airconditioners/split/as24bpanxsa.asp?page=Features

Ama Türkiye'deki ürünleri hangi gazı kullanıyor?
      Mesela, şu ürün hangi gazı kullanıyor?
      http://www.samsung.com/tr/products/AirConditioner/walltypesplit/as24hm3and.asp

|
      |

• Yüzbaşı
      450 Mesaj
      30 Mayıs 2007 20:06:12
      cengizumur bey, sizinde ionizer/ozon/zararlı gazlar(azotoksit) ile ilgili mesajlara yorumlarınızı bekliyoruz.
      Bu konu hakikaten irdelenmek istiyor.
      |
      |

• Yarbay
      2922 Mesaj
      30 Mayıs 2007 22:36:39
      @cetins bilgilendirme için teşekkür ederim.
      Şu an için Samsung'un Türkiye'de R410'lu ürünü yok görünüyor!

Bu gelişmeden sonra başka bir seçenek aradım ve Toshiba'nın DAISEIKAI'deki filtrelerinin de Samsung kadar iyi hatta belki daha iyi olduğunu fark ettim.
      Ayrıca, Toshiba da gümüş iyon kullanıyormuş (tabii sistem aynı olmayabilir). Sanırım ürettiği ozon seviyesi de kabul edilebilir düzeylerde (ya da hiç üretmiyor)! Çünkü, çok yaygın olmasına rağmen olumsuz bir haber ya da yorum göremedim. İlaveten klima teknolojisine önderlik eden bir konumdalar.

R410, negatif gümüş iyon, en az enerji tüketimi (inverter) ve üstün filtre özellikleri bir araya getirilmiş. Bundan iyisi can sağlığı. Yalnız, pahalı bir seri (DAISEIKAI SKVP)
      http://www.alarko-carrier.com.tr/AC_icerik.asp?ID=ACU26
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      30 Mayıs 2007 23:51:27
      quote:

airfel, vestel, arçelik iyi markadır değilmi elenemo?

bu markalar klimada güzel ha yuh yani sizde bir şey biliyor diye burada ahkam kesenlerdensiniz sanırım

nerde fasa fiso onlara iyi demiş zavallım

sende bunlarmı var

bunlara iyi diyenin evinde kimbilir ne sıradan mallar vardır

haha iyi iyi sen al

forum içinde sigara içecek kadar saygısız biri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samsedi -- 30 Mayıs 2007; 23:52:49 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      367 Mesaj
      31 Mayıs 2007 08:37:13
      nedense çetin abiye karışan birçok kişi uzaklaştırılmış oluyor sanırım bunların hepsi gurcan beyin marifetleri buda benim şahsi fikrim değilse bile samsedi arkadaşı terbiyeli konuşmaya davet ediyorum gurcan beye gelince burada gerçekten klima bilgisi olupta yazmayan birçok kişi varsa buda gurcan beyin sayesindedir bu topigi uzun süredir yardım edebilmek adına kullanıyorum ben bile çok sık girmemeye gayret ediyorum gerçekte iyi bir insan olabilir fakat ihtisas alanı beyaz eşya olmasına ragmen gerçek klimacılarla bazı konularda hararetli tartışmalara girmesini şaşırtıcı buluyorum neyse sorun bu değil aslında.. freon22 diye tabir ettiğimiz gazları ozon tabakasına gerçekten zararlı oldugu içinmi önermiyorsunuz yoksa 410 407 gazlara oranla verimi düşük oldugu içinmi önermiyorsunuz. eger verimden dolayı anlatıyosanız tüm bunları bir noktaya kadar anlayabilirim ama ozon tabakasına zarar vermesini çok anlayamam neden derseniz zararsız oldugundan değil ama buna gelene kadar birçok kullandıgımız aracın daha çok zarar verdigi kanısındayım klima bu listenin sonlarında gelir sanırım bu fikirde benim fikrim tartışma amaçlı söylemedim ama sakince yorumlarınızı bekliyorum. çetin abi sen büyüksün ilk önce sana soralım
      |
      |

• Yüzbaşı
      450 Mesaj
      31 Mayıs 2007 11:35:59
      art_SRY selam, gürcan'nın ceza alması benim yüzümden değil, tartışmamamızda 30 gün ceza almasını gerektirecek bir sözünü görmedim ve bende öyle bir şey yazmadım ama ben görmediğim bir anda yazdı ve moderatörler ceza verdiyse bilemem. Büyüklük konusuna gelince öyle bir şeyi kabul edemem. Fakat vaktin varsa sende bu topiğe destek vermelisin. Çok uzun süre ayrı kalıyorsun.
      |
      |

• Yüzbaşı
      326 Mesaj
      31 Mayıs 2007 12:05:20
      art_SRY MERHABA..

BU KONUYLA İLGİLİ DAHA ÖNCEDE BİR ŞEYLER YAZMIŞTIK HATIRLARSAN, AMA KLİMALAR BİLİYOSUN AZIMSANMAYACAK SAYIDA VE HER GEÇEN GÜN DE ARTIYOR, BUNUN YANINDA BENİM BİLDİĞİM İZMİR 'DE BİR SANAYİİ TESİSİNDE 4000 LT. SOĞUTUCU GAZ KULLANILIYOR, BUNUN GİBİ BİRÇOK SİSTEM MEVCUT. SEN NELERİ KASTETMİŞTİN.

TABİ ÖNEMLİ OLAN HANGİ SEKTÖRDE OLURSA OLSUN, HERKESİN BU KONUDA ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVLERİ BİR AN ÖNCE YERİNE GETİRMESİ GEREKİYOR, BAŞTA DEVLETİN....

quote:

Orjinalden alıntı: dominic

OZON KONUSU AÇILMIŞKEN BİR İKİ NOT EKLEMEK İSTERİM İLGİLENENLERE ;

DÜNYADA 180ÜLKENİN İMZALADIĞI "MONTREAL PROTOKOLÜ" İLE 1995 YILINDA GELİŞMİŞ ÜLKELERDE OZON TABAKASINA ZARAR VEREN R11,R12,R113,R22 GİBİ GAZLARIN ÜRETİMİ VE KULLANIMI YASAKLANMIŞTIR. TÜRKİYE 1991 DE MONTREAL PROTOKÜNE UYDUĞUNU BİLDİRMİŞ, ANCAK 30,06,1998 TARİHLİ RESMİ GAZETEDE YAYIMLANARAK PROTOKOLE UYACAĞINI TAHHÜT ETMİŞTİR. OZON TABAKASINA ZARAR VEREN BU GAZLAR HERHANGİ BİR SEBEPLE AÇIĞA BIRAKILDIKLARINDA 50 İLA 102 YIL BOYUNCA OZONA ZARAR VEREBİLİYOR VE 1 KLOR MOLEKÜLÜ 100.000 AZOT MOLEKÜLÜNÜ İMHA EDEBİLİYOR. GERİSİNİ SİZ DÜŞÜNÜN, YANİ HERHANGİ BİR SEBEPLE KLİMAMIZDAN, ARACIMIZIN KLİMASINDAN, BAZI YANGIN SÖNDÜRME CİHAZLARINDAN, TARIMDA KULLANILAN BAZI BÖCEK İLAÇLARINDAN AÇIĞA BIRAKILAN GAZ 50 İLA 102 YIL BOYUNCA OZONU DELMEYECEK, OZON TABAKASINI İNCELTECEKTİR. BÖYLELİKLE DE OZON TABAKASI İNCELDİĞİ İÇİN GÜNEŞTEN GELEN RADYOAKTİF IŞINLARI SÜZEMEYEREK DİREKT DÜNYAYA GELMESİNE VE DAHA SONRA KÜRESEL ISINMAYA KADAR VARAN OLAYLAR ZİNCİRİNE NEDEN OLACAKTIR. BUNDAN YILLAR ÖNCE BULUNDUĞUNDA HARİKA GAZ OLARAK ADLANDIRANLAR, HidroCloroFloroCarbon (HCFH) LERİN BU OLAYLAR ZİNCİRİNE SEBEBİYET VERECEĞİNİ HERHALDE TAHMİN BİLE EDEMEZDİLER. AMA BİR ÇOK GELİŞMİŞ ÜLKE ARTIK KULLANMIYOR, MEVCUT SİSTEMLERDEKİ GAZLARI TOPLAYIP , BİR MERKEZDE DEPOLANMASINI VE TEKRAR KULLANICILARA GERİ VERİLMESİNİ, YADA ÖZEL METODLARLA İMHA EDİLMESİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR YAPIYOR.
      BU KONUYLA İLGİLİ OLARAK TÜRKİYEDE İLK MERKEZ, İZMİR ATATÜRK ORGANİZE SANAYİİ BÖLGESİNDE KOSGEB' İN BÜNYESİNDE KURULMUŞTUR VE SIRASIYLA ANKARA VE İSTANBULDA DA KURULACAKTIR. BU MERKEZE GÖTÜRDÜĞÜNÜZ ZARARLI GAZLAR, TEMİZLENEREK SİZE VEYA BAŞKA ALANLARDA KULLANANLARA GERİ VERİLEBİLECEK YADA İMHA EDİLEBİLECEK. YAKIN ZAMANA KADAR DA TAMAMEN KULLANIMDAN KALKMASI PLANLANIYOR. ÇIKAN YENİ YASALARLA , HCFC 'LERİ YENİ VERİLEN SERTİFİKASI OLMAYAN KİŞİ VE KURULUŞLARA SATILMASININ ENGELLENMESİ YÖNÜNDE ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM ETMEKTEDİR.

BU KONUYLA İLGİLİ AŞAĞIDA RESMİ SİTESİNİN LİNKİ OLAN; EN İYİ BELGESEL FİLM VE EN İYİ ÖZGÜN ŞARKI DALLARINDA OCSRA ADAY GÖSTERİLEN FİLMİ İZLEMEDİYSENİZ, İZLEMENİZİ TAVSİYE EDERİM, FİLMİN ADI "UYGUNSUZ GERÇEK"

http://www.iklimkrizi.net/

|
      |

l i v e e a r t h

• Yüzbaşı
      367 Mesaj
      31 Mayıs 2007 12:14:37
      topige destek verme konusunda seninle hemfikirim ama birkaç olaydan sonra burdan kar amacı güttügümüz fikrine kapılanlardan ve birkaç kar amacı güden kişiden dolayı yazmıyorum tabi bu sadece yardım alabilmek umudu ile burda olanlara haksızlık olurmu burasıda ayrıca tartışılabilecek bir konu ama elimden geldigince paylaşıma karşılıksız hazırım
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Ankara Web Tasarım
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,369
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.